Een nieuw Leids Merenplan in de maak? Viervoudige werking flWfarine 4 NOG GEEN BESLUIT OVER WATERLEIDING Zomerfeest in Wassenaar HET ZINGENDE NIJLPAARD m im g||g| A WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Warmond Aan de tol wordt nog steeds gewerkt De raad van Warmond kwam gis teravond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van jhr. mr. L. M. E. von Fisenne. *De heer Nijman (WD) was afwezig. Bij de ingekomen stukken was o.m. bericht van Kon. goedkeuring van de ver makelij khedenbelasting, welke on langs werd vastgesteld. Zij zal 1 September a.s. in werking treden. De raad van Bestuur Bouwbedrijf en de Bond van Nederlandse Architec ten hadden een adres aan de raad gericht inzake het optreden van over heidsdiensten voor het ontwerpen en uitvoeren van bouwobjecten; ver schillende bezwaren werden hier te gen in gebracht. De raad besloot met deze bezwaren zoveel mogelijk reke ning te houden De Centrale van Katholieke Mili taire Tehuizen, alsmede de Bond van Mobilisatie-invaliden en de Stich ting „De Nederlandse Soldaat" za gen hun verzoeken om subsidie af gewezen. Een nog openstaande vordering op leden van het Britse Bevrijdingsleger wegens waterlevering en een dito vordering wegens door lekkage ge bruikt water op de toenmalige Britse militaire attaché werden oninbaar verklaard. Aan de orde was vervolgens een wijziging van twee Winkelsluitings- ve/ordeningen. Welke winkels mogen open? Het Ministerie had enige bezwa ren gemaakt tegen het oorspronke lijk terzake vastgestelde besluit, met name wat betreft de gecreëerde lan gere openstelling der winkels in het watersportseizoen en de tijdsduur van het watersportseizoen. Ingevol ge de thans vastgestelde wijziging zal het watersportseizoen voor de winkelsluiting lopen van 1 Mei tot 1 October. Wanneer deze wijziging de Kon. goedkeuring zal verkrijgen, zal in het watersportseizoen o.m. de volgende regeling gelden: Op Zon dag zullen van 812 uur geopend mogen zijn: groentenzaken, melkza ken, winkels in schrijfbenodigdheden' e.d., bakkerszaken, kruideniersza ken, viswinkels en bloemenzaken; tot 22 uur: zaken in kleine scheeps- benodigdheden en onderdelen. Op Zaterdag zullen tot 21 uur ge opend mogen zijn: bazars, groenten- zaken, slagerswinkels, melkzaken, in schrijfbenodigdheden e.d., textiel zaken, schoenenzaken, kruideniers zaken, electr. zaken, sigarenzaken, viswinkels, drogisterijen, bloemen zaken, bakkerszaken en zaken in kleine scheepsbenodigdheden en on derdelen. Op de overige werkdagen zullen tot 20 uur geopend mogen zijn: groentenzaken, slagerswinkels, melk zaken, zaken in schrijfbenodigdhe den e.d., textielzaken, schoenenza ken, kruidenierszaken, electr. zaken, zaadhandel, sigarenzaken, viswin kels, drogisterijen, bloemenzaken, bakkerszaken en zaken in kleine scheepsbenodigdheden en onderde len. Op Kaagweekzondag zullen alle winkels open mogen zijn van 8 tot 23 uur. Buiten het watersportseizoen zul len, uitgezonderd enkele „bijzondere dagen", geen van de Winkelsluitings wet afwijkende regelen gelden. Voor het onderzoek der geloofs brieven van de nieuw benoemde le den van de Raad, werd de vergade ring geschorst. Intussen stelde een commissie, bestaande uit dé heren Dekker, van Elburg en Beugelsdijk, het onderzoek in. Na heropening deelde de heer Dekker mede, dat al le geloofsbrieven in orde waren be vonden en dat de commissie mitsdien adviseerde tot toelating. Aldus werd besloten. Vastgesteld werd vervolgens een wijziging van de begroting 1953 i.v.m. het sluitend maken dier begroting. Daarbij bleek, dat de onlangs getrof fen nieuwe regeling inzake de finan ciële verhouding tussen het rijk en de gemeenten, voor Warmond een voordeel betekent van ruim 39.000. De raad verleende daarna een cre- diet van 250,voor het inwinnen van advies bij het Bouwcentrum voor de verbouw en de uitbreiding van het gemeentehuis. De heer Weijers (K.V.P.) drong erop aan om de plannen zodanig op te zetten, dat zij voor een lange reeks van jaren afdoende zullen zijn. De raad tastte vervolgens nog maals in de buidel en stelde 2500, beschikbaar voor woningverbete ring- en splitsing. Nieuwe verkeerssituatie. Om het Wegenverkeersreglement zo doeltreffend en soepel mogelijk te kunnen toepassen, delegeerde de raad zijn bevoegdheden dienaan gaande aan het College van B. en W. De heren van Vliet (K.V.P.) v. Rijn (K.V.P.), v. d. Voet (C.H.) en Beu gelsdijk (K.V.P.) brachten daarbij nog ter sprake de situatie, welke op verkeersgebied ontstaan is door de aanleg van het nieuwe gedeelte Swei- landstraat. De voorz. deelde mede, dat het in het voornemen ligt, één- richtingverkeer vast te stellen voor auto's en paardentractie, vanaf de Lockhorstlaan tot de Spoorwegover gang, op dit gedeelte een inhaald- verbod en vanaf de Lockhorst laan bezien aan de linkerzijde een parkeerverbod in te stellen. De Sweilandstraat zal voorts, waar zij de Lockhorstlaan kruist, als voor- rangsweg worden aangewezen. Het berijden van de Sweilandstraat zal in beide richtingen voor alle ver keer mogelijk blijven. De „punt" grond t.o. huize „St. Liduina" zal voorlopig als gazon ingezaaid wor den. De rondvraag leverde nog enkele vragen omtrent „brandende" kwes ties op. Zo stelde de heer van Bla- del (P.v.dJV.) de vraag wat er met de Tol gaat gebeuren. De voorz. ver klaarde dienaangaande, dat er mo menteel terzake inderdaad onder handelingen gaande zijn, dat het College van B. en W. van deze on derhandelingen op de hoogte is ge steld, dat deze onderhandelingen plaats vinden op basis van afkoop van het tolrecht en dat voorts Ged. Staten hebben medegedeeld, dat de ze zaak nog niet rijp is voor open bare behandeling. De heer van Rijn (K.V.P.) vroeg daarna hoe het stond met het Leid- se Merenplan. De voorzitter ant woordde daarop, dat het College van B. W. uiteraard ook kennis had genomen van de pèrsberichten daar omtrent. Hij had zelf de „bewuste" zitting van de Raad van State bijge woond. Hetgeen over deze zitting op 11 Juli jl. in de pers is gepubliceerd, kon hij als juist kwalificeren. Ook kwalificeerde hij als juist hetgeen de burgemeester van Leiderdorp on langs in een vergadering van de raad dier gemeente daaromtrent -had ge- De vier beroemde geneesmiddelen in één tablet Chelarine „4" werken beier dan één middel afionderlijk. Ha een enkel tabletje bij pijn ol griep-voeltU zich een ander mensl 'n 4ije doet wonderend (Advertentie) genvaller heeft men te lang verzwe gen. In dit verband is het hem onbe grijpelijk, dat men overging tot aan koop van gronden die nu ongeschikt blijken te zijn voor zandwinning. Spreker zeide dat er nu in Leiden een nieuw Merenplan in de maak is! Ook dit geschiedt weer geheim en zonder raadpleging van het gemeen tebestuur van Warmond en het Be stuur van de Zwanenburgerpolder. De heer Weijers (K.V.P.) vroeg welke stappen het Gemeentebestuur nu denkt te nemen. De voorz. ant woordde, dat het college van B. W. zich hierover momenteel beraadt. De heer v. d. Voet (C.H.) infor meerde of het nieuwe Leidse Meren plan weer in de Zwanenburgerpol- Naar zulks de mening wel het geval. De heer Beugelsdijk (K.V.P.) bracht ter sprake der regeling van de busdienst, welke 4 October a.s. ingaat. Hij wilde graag weten of ter zake overleg met het Gemeente bestuur was gepleegd. Hij kreeg ten I antwoord, dat zulks inderdaad was Vervolgens verklaarde de voorz., geschied. Het bericht hierover on- dat naar zyn mening in de kwestiela?f3 ln. verschenen bleek van het Leids MereSplan door Lei r""> ",n Geen opendeur-politiek. den geen open-deur politiek wordt gespeeld, hetgeen zijns inziens in strijd is met het beginsel dat publie ke zaken openbaar behandeld moe ten worden. Volgens hem verschaft dit twijfel of de voorlichting en be handeling wel juist geschieden. Daar om was volgens spreker de behande ling van de Zandput in de Kalkpol- der onder Leiderdorp in een open bare zitting van de Raad van State, voor Leiden zo onaangenaam, want toen werd eindelijk eens in het open baar verteld wat insiders reeds lang wisten, nl. dat de grondboringen in de laatste winter verricht op het ter rein, waar de zogenaamde Leidse Meren waren geprojecteerd, hadden aangetoond, dat aldaar pas na 12 meter, zand en nog wel slecht zand was gevonden. Dit was naar sprekers mening een zéér grote te genvaller voor Leiden en de provin cie Zuid-Holland. Deze ernstige te- echter niet juist te zijn. Niet het ge meentebestuur had gevraagd om óp- neming van Warmond in de bus dienst Leiden/Haarlem v.v., doch de N.Z.H.V.M. had zich hieromtrent het eerst tot het gemeentebestuur ge wend. Overwegend was men echter tot de conclusie gekomen, dat af gezien van de te duchten grotere slij tage van het wegdek door het gaan rijden daarop met zware autobussen de voordelen van de nieuwe bus dienst groter zouden zijn dan de na delen, daaraan verbonden. De voorzitter richtte zich vervol gens tot de raadsleden, die niet in de nieuwe Raad zullen terugkeren. Hij dankte de heren van Elburg, Beugelsdijk en Nijman voor al het geen zij tijdens hun raadslidmaat schap voor de gemeenschap hadden gedaan. De heer van Vliet sloot zich na mens de K.V.P.-fractie bij de woor den van de voorz. aan. Gemeenteraad Noordwijk Provinciaal streekplan voor Langeveld wordt een beetje verward Gisteravond vergaderde de raad van Noordwijk onder leiding van de burgemeester, mr. G. F. W. van Berckel. De leden Sedelaar. Lind- hout en Van Ruiten waren afwezig. Een agenda van 12 punten, werd vlot afgehandeld. Het onderzoek van de ingekomen geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden heeft aangetoond, dat "aan alle wettelijke voorschriften is voldaan, zodat de raad besloot tot toelating. Door het overlijden van de heer G. A. Wiggers is een vacature ont staan. in de commissie tot wering van schoolverzuim, welke werd aan gevuld door de benoeming van de heer J. K. de Vries. De raad besloot daarna tot aan koop van 1353 m2 bouwterrein van de heer C. G. J. Alkemade voor 2.50 per M2. Deze gronden zijn ge legen aan de St. Jeroensweg en ma ken deel uit van het onteigenings plan Boerenburgerweg, dat in de toe komst voor woningbouw bestemd zal worden. Werplaats O. W. Een volgend voorstel behelsde een voorgenomen verbouwing van de werkplaats openbare werken aan de Losplaatsweg, waarmede 25.230 gemoeid is. Door de uitvoering van dit plan wordt tegemoet gekomen aan een lang gekoesterde wens van arbeiders van openbare werken om te kunnen beschikken over een be hoorlijk schaftlokaal met toilet en wasgelegenheid en een onderkomen bij regenachtig weer, terwijl nog enige andere verbeteringen door verbouwing verkregen zullen wor den. Voor de bouw van een zesklassige school voor gewoon lager onderwijs te Noordwijk aan Zee werd een stuk bouwterrein groot 3700 m2 beschik baar gesteld, omsloten door de ge- pro j ecteerde Hoogwakersboschstraat, Albert Verweystraat, Beatrixstraat en Oranje Nassaustraat met de bouw waarvan dezer dagen wordt- begon nen. De Hervormde Schoolvereni ging heeft dezer dagen na gehouden aanbesteding de bouw gegund aan de Noordwijkse aannemer J. Vink. Het belangrijkste agendapnt was een crediet-aanvrage van 1465.25 als bijdrage voor een in te stellen sociaal-economisch streekonderzoek aangaande de bollenstreek, waarbij alle gemeenten in de bollenstreek zullen worden ingeschakeld. Op 14 November 1950 besloot de raad een crediet beschikbaar -te stellen voor een samenstelling van een sociaal- economisch rapport door het E.T.I., hetgeen inmiddels in druk is ver schenen en in afwachting van een behandeling in openbare zitting ver trouwelijk aan de raadsleden werd toegezonden. Later werd nog eens besloten tot deelname aan een agra risch rapport door het Landbouw Gemeenteraad Leiderdorp Huurverhoging voor Meyelaanbewoners Gisteravond vergaderde de raad van Leiderdorp onder voorzitterschap van burgemeester K. van Diepingen. Afwezig waren wegens vacantie de heren Broxterman en Los. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van Ged. St., waarbij de heer B. J. Huurman werd benoemd tot lid van de commissie, belast met de schattingen voor het Grondbe drijf. Hieribij aansluitend besprak de voorz. een plan tot het bouwen van enige garages aan de Resedastraat door de heer v. d. Velde. De grond hiervoor zal door de gemeente aan de heer v. d. Velde worden overge dragen zonder enige winst. Huurverhoging Meijelaan. Alvorens de huurverhoging Meije laan te bespreken gaf de voorz. de raad eerst kennis van een ingekomen schrijven van de bewoners van de Meijelaan waarin zij verzoeken de huurverhoging niet door te laten gaan, mede omdat reeds dit jaar een verhoging werd toegepast. Deze woningen werden aanvanke lijk verhuurd voor f 6.50 per week, en werden met ingang van 4 Januari verhoogd tot 7.30 per week, hetgeen niet genoeg bleek om een huurverlies te voorkomen. Dit verlies bedroeg tot Juni 1953 reeds f 2.342.17. Daar de Min. van j Wederopbouw zich, op het stand-1 punt gesteld heeft, dat het Rijk voor deze 32 woningen met verminderde rijkssubsidie slechts een bijdrage wenst te geven overeenkomstig met de bij de aanbesteding bekende grond en bouwkosten en de risicoverzeke ring, in tegenstelling met andere wo ningwetwoningen, is het nodig om door huurverhoging het huurverlies te compenseren. De Min. heeft daarom goedgevon den de huren te verhogen tot 7.60 per week. Met deze verhoging wordt het verlies met f 166 per jaar inge lopen. De voorz. benadrukte nog eens dat bij aanvaarden van nieuw ge bouwde huizen er slechts een voor lopige huurprijs wordt vastgesteld en uiteindelijk uit de verkregen re sultaten de definitieve huur kan wor den vastgesteld, hetgeen met deze woningen nu is geschied. Na enige opmerkingen waarbij verzocht werd de bewoners onder het oog te bren gen dat de huurprijs door de Min. is vastgesteld, werd z.h.st. het voor stel aanvaard. Transportleiding voor de waterlei ding. met moeilijkheden bij Doesbrug, heeft zij in haar tweede rapport een weg gevonden om deze moeilijkheden to omzeilen. Daar de k.-sten, bij leg ging in de Lage Zijde, tevens een be sparing van 11.500 met zich mee brachten, was het duidelijk dat de voorstanders van het laatste plan, die destijds slechts hun stem aan het plan Hoge Rijndijk hadden gegeven, om- d:it het plan Lage Rijndijk niet in aanmerking kon komen, direct in ac tie kwamen om alsnog de leiding in eigen huis te houden, zoals zij het noemden. Weliswaar is de ligging van de leiding niet zo ideaal als wel ge wenst was doch zij achtten het niet zo bezwaarlijk, dat men deze moge lijkheid geheel moest verwerpen, Vrijwel de gehele raad nam aan de besprekingen deel en daaruit bleek, dat de meningen zowel in de raad ais in het college van B. en W. verdeeld v/aren. Het was uiteindelijk de heer Stoel, die na een eindeloze discussie tenslotte het voorstel deed dat in de ogen van de raad genade vond en de beslissing opnieuw verschoof naar een volgende zitting. Hij concludeerde, dat aangezien zelfs in het college van B. en W. de meningen verdeeld waren en er via- gen rezen die niet geheel duidelijk te beantwoorden waren, meende hij, dat deze zaak nog niet voldoende was besproken en stelde daarom voor om nogmaals met een deskundige in overleg te treden om in deze kwes tie een duidelijk beeld te krijgen. De raad ging hiermede accoord. Rest van agenda, De raad had hiermede schijnbaar al haar kruit verschoten want de overige voorstellen werden zonder meer aangenomen. Het betrof het inbrengen van een strook water in het grondbedrijf en 8500 ca bouwterrein welke laatste was aangekocht voor f 29.272.43 van de heer A. v. d. Horst. Voorts een wij ziging in de subsidieregeling van de R. K. Kleuterschool te Zoeterwoude. Deze ontving voor de te Leiderdorp wonende kleuters die de school be zochten een subsidie van 17.50 per leerling. Dit bedrag was gebaseerd op de subsidie welke de school van de gemeente Zoeterwoude ontving en waarin een bedrag was verwerkt van 600 als tegemoetkoming in de kosten van de leerkrachten aan de school verbonden. Waar de gemeente Zoeterwoude voor leerlingen uit die gemeente die elders een kleuterschool bezoeken niet meer dan f 15 subsidie verleent en algemeen het wederke righeidsbeginsel wordt toegepast stel den B. en W. voor een desbetreffen de bepaling in de regeling aan te brengen, om een dusdanige tegen strijdige subsidieregeling te voor komen. De rekening van het Bureau Sociale Zorg werd goedgekeurd op een in komsten en uitgaven van f 7.386.51. De subsidie bedroeg 6.407.32. Het leggen van een nieuwe trans portleiding heeft al heel wat voeten in de aarde gehad en nu volgens een eis van de Rijkswaterstaat de leiding in het zand gelegd moet worden, zijn er in de raad bergen van bezwaren gerezen en is men niet tot een besluit kunnen komen. Een zeer lange be spreking bad slechts tot resultaat dat besloten werd een bedrag van 140.500 in een aanvullende begro tingswijziging te verwerken. Reeds in een zitting van de raad in 1952 werd met algemene stemmen besloten om de leiding in de Hoge Rijndijk te leggen en deze tegenover de Ger. Kerk door de Rijn naar de JStaten"aan~Provinciaie Lage Zijde te brengen, wat volgens Economisch Instituut voor de bollen streek, welk onderzoek thans zal worden uitgebreid tot een sociaal- economisch onderzoek, aangezien dit niet alleen de agrarische sector maar tevens op forensenverkeer der werk nemers van nabijgelegen industriën, strandverkeer ten noorden van de badplaats, bloembollenteelt enz. be trekking zal hebben. De raad besloot het gevraagde crediet toe te staan, nadat de voorzitter op een vraag van de heer Rippen nader ingegaan was op een courantenbericht een in voorbereiding zijnd streekplan voor het Langeveld met inbegrip van de Duindamse slag, hetgeen eerlang door Ged. Staten ter vaststelling zou worden aangeboden. Spreker deelde mede, dat het Langeveld met alles wat daarbij hoort een zeer ingewikkelde materie is, nu verschillende instan ties hieraan werken. Inderdaad zijn er verschillende besprekingen ge houden met een commissie uit Gede puteerde Staten, welke zeer vrucht dragend en op uiterst prettige wijze gevoerd zijn, maar voorlopig nog streng binnenkamers karakter heb ben en tot zeer merkwaardige con clusies hebben geleid. Het Gemeen tebestuur heeft met succes energieke pogingen in het werk gesteld in de voorbereiding van dit plan inten sief betrokken te worden. Inmiddels loopt het gelanceerde bericht reeds wederom achter de feiten aan, omdat reeds vast staat, dat de grote uitlaat naar zee zeker niet aan de Duindam- se slag zal komen. Verwarde toestand. Inmiddels is de Cultuurtechnische Dienst er tussen gekomen, met het gevolg dat deze dienst een belang rijk aanvankelijk als recreatiegebied gedacht terrein voor zich opeist als cultuurgrond, waardoor niet alleen vertraging, maar tevens aanmerke lijke wijzigingen in het oorspronke lijke plan moesten worden aange bracht. Wethouder Van Leeuwen vulde de voorz. nog aan door te ge wagen van nog een derde plan, ter wijl er morgen of overmorgen wel weer nieuwe plannen te voorschijn kunnen komen. Duidelijk kwam naar voren, dat langzamerhand van een zeer verwarde toestand kan worden gesproken, welke een definitieve op lossing ten zeerste in de weg staat en bovendien tot in een verre toe komst. kan verschuiven. De heer Vo gelaar maakte er zich ernstig onge rust over dat de raad te zijner tijd onverwachts voor een voldongen feit zou worden gesteld en een plan voorgelegd zou krijgen, waaraan niets meer te veranderen zou zijn. Hij achtte dit een ongewenste toe stand. De voorzitter bleek bereid om bin nen afzienbare tijd, wanneer de nieuwe raad in functie is, in geheime zitting de geheimzinnige sluier enigs zins op te lichten. Vast staat inmid dels, dat op korte termijn van een oplossing geen sprake zal zijn. het Rijksdrinkwaterinstituut de beste oplossing was, aangezien dit veel min der moeilijkheden met zioh bracht dan wanneer de leiding in de Lage Zijde zou komen. De eis van Rijkswater staat betreffende de aanvulling van de sleuf met zand hetgeen een ver meerdering in de kosten van 11.000 met zich bracht was aanleiding om het Rijksdrinkwaterinstituut ander maal een onderzoek in te laten stellen naar de mogelijkheid de buizen in de Lage Zijde te leggen. En dit tweede rapport van genoemd instituut was aanleiding, dat de raad tot geen be sluit kon komen. Want, waar het in- stittut in haar eerste rapport de moge lijkheid van legging in de Lage Zijde vrijwel ondoenlijk achtte in verband Aantrekkelijk programma samengesteld Het programma voor het 37ste Was- senaarse Zomerfeest, dat gehouden zal worden op Zaterdag 15, Dinsdag Woensdag 19 en Donderdag 20 Augustus, is vastgesteld. Dezer dagen zal het officiële feestprogramma ver schijnen. Traditiegetrouw is de Zaterdag ge wijd aan de sport, 's Middags half vier zullen op het Blauw Zwart-terrein aan de Katwijkseweg door W. I. K. regionale athletiekwedstrijden wor den georganiseerd, die een interna tionaal karakter krijgen door het deelnemen van een 18-tal Engelse athleten. Zaterdagavond 8 uur komt op de Raachuislaan voor Huize „De Pauw" Haagse rolschaatsclub „Hollan- dia" een demonstratie geven van kunstrijden en dansen, terwijl ook een rolhockeywedstrijd zal worden gespeeld. Excelsior zal voor muzikale afwisseling zorgen. Dinsdagavond 18 Augustus demon streert de Wassenaarse Vrijwillige Brandweer op een terrein aan de Berkheistraat haar vaardigheid in het blussen met oud- en modern ma terieel. Woensdagmorgen 19 Augustus wor den de jaarlijkse kinderspelen ge houden. Na de middag demonstreert de Landelijke Rij vereniging „Ko ningin Emma" en organiseert de Was senaarse Motorclub motorbehendig heids wedstrijden voor lichte en zwa re motoren. Om 5 uur zullen sport en niet sportverenigingen starten in de Wassenaarse estafetteloop en om 6 uur zal een wedstrijd gehouden worden in het kuipjessteken. De K. W. V. heeft hiervoor een nieuwe in stallatie aangeschaft. Na het popu laire concert dat de muziekvereni ging Excelsior 's avonds op het Plein zal geven, is er nog tot één uur des nachts gelegenheid het feest-terrein met attractie in de Berkheistraat te bezoeken. Ook Donderdag 20 Augustus zal dit feestterrein de gehele dag geopend zijn. Op de morgen van deze feest- STOFFELIJK OVERSCHOT AANGESPOELD. Aan het zeestrand te Wassenaar is aangedreven het lijk van de zes tigjarige magazijnbediende A. P. uit 's-Gravenhage, die op Zondag j.l. bij het baden in zee te Scheveningen is verdronken. dag worden om 10 uur op het Burcht plein de ringrijderijen gehouden met versierde tilburies en andere twee wielige rijtuigen, 's Middags trekt een bloemen- en reclamecorso door de straten en lanen van de gemeente en wordt een puzzlerit gehouden voor automobilist en, gevolgd door autobehendig.heidswe dstr ij d en Des avonds spelen op het Plein de Accordeonsvereniging D. V. S. en de Boerenkapel van Excelsior. KATWIJK Cursus Tulpenteelt. Het bestuur van de afd. Katwijk.aan den Rijn van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te Haarlem is voornemens na 15 Augustus voor de leden der afdeling een cursus tulpenteelt te geven en dan alleen voor volwassenen. Tot 15 Augustus kan men zich hiervoor op geven bij de secretaris, Rijnstraat 41. Geboren: Gerrit J., z. van A. Vlieland en E. Boezaard; Gerardus, z. van D. A. Magdelijn en M. van der Plas; Hillechien, d. van E. Oostingh en E. Snippe; Bastiaan L., z. van L. Remmelzwaal en P. Zwaan; Arentje, d. van R. Krijgsman en L. den Heijer; Krijn, z. van K. Taat en S. T. Volbe- da; Grietje L., d. van H. van- Duyn en G. van der Marei; Arie, z. van A. van Duyn en D. van der Plas; Eli sabeth d., van A. van Dijk en A. Var- kevisser; Maarten, z. van J. de Vries en C. Zwanenburg. Ondertrouwd: D. P. van der Plas en L. van der Plas; F. Wentzels en J. J. M. van der Laar; W. Haasnoot en N. van der Spek; C. van Duyn en A. de Mol; T. Ouwehand en J. Zwa nenburg. Getrouwd: D. Bus en M. Klinken berg. K. D. van der Kwaak en N. van Duyvenvoorde: G. van Duyn en J. Ros; K. van der Meij en A. van der Bult; J. Messemaker en N. van Duy- venbode. Overleden: J. W. Zuy der duyn 36 jaar; W. van Duyvenvoorde 51 jaar; C. de Vreugd 89 jaar. VOORSCHOTEN Geb.: Jacob Pieter z. v. Adriaan Habekotté en Maria M. Turion; Joke Wilma d. v. Labert D. Timmerman en Willemina C. van 't Woud. Geboren te Leiden: Cornelis Theo- dorus Leonardus z. v. Bartholomeus Th. Mourits en Elisabeth J. van San ten. Gehuwd: Gustaaf J. W. Bremer en Stijntje W. J. Bins. 0£ ZRND HOENTJES VERBREKEN HUN VLUCHT IN GESLOTEN FORMRT/E EN DUiKEN RCHTER EL - KRRR OVER HET DOEL, V/RRRBÖ Z'J ELK... ...EEN 2WRRR 1 2RNDE/ LEGGEN. 13 veen bb'/ven, mannen.'Ze proberen ons u/been be goor) t/ SBevelhebber aan es/cader!.S Aandacht /Can beter .'tuis- f ter/..Du/... ut... uibcen fDui/cf.' REGEN VHN ZRND- EIEREN ZOEFT NEER EN FtLS DE RRNVRL... IVOO RB U fs, DR'JFT TRNTE SiDONIR BE- H WUSTELOOS OR HRRR PRK WEG, TERWÜL SufKE EN IVÏSKE ONDERGEDOKEN ZÜN. ;g§l

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7