Het onderscheid tussen theorie en practijk Salarissen Rijkspersoneel Regeling landbouwgronden door Eerste Kamer goedgekeurd Valkenburqse kabelbaan onttakeld Eerste Asthma - centrum Bisschop naar Lourdes PANG Gevecht in bus WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ROLDUCSE STUDIEDAGEN ROLDUC, 4 Augustus. De zó juist gesloten 22ste Lim burgse Sociale Studieweek heeft zich gekenmerkt door een serie uitsteken de lessen, die men uiteraard als les sen voor de deelnemers moet zien, dus niet zozeer als bronnen van nieuws voor de krant. In elk geval zat er toch dit algemene in hetgeen werd gezegd, dat er meer problemen in de wereld zijn dan men moge lijk zou denken. In zijn. slotwoord heeft de hoofdaalmoezenier van de Arbeid Karei Roncken daarom ge zegd, dat de Katholieken niet aan de kant mogen blijven staan. In dezelfde geest sprak ook prof. dr. Fr. Féron in een voordracht, die was gericht op de christelijke inte gratie; dat is volgens deze lesgever: de zelf vervulling naar het goddelijk ideaal. Wat niet geïntegreerd wordt, is afbraak. Voor een soortgelijke vraag stond ook reeds dr. Poels, die het aldus uitdrukte, dat het geen in tegratie is als men hier iets doet doch elders iets nalaat. Men kan nooit een goed Christen zijn als men niet de broeder is van anderen. Dat broeder-zijn vordert liefde, zonder welke niets wordt geïn tegreerd. Waarschuwingen en wenselijkheden. Kort samengevat had prof. mr. W. Van de Grinten in zijn reeds bespro ken les betoogd, dat politieke een heid onder de Katholieken noodzake lijk is voor de voltooiing van onze emancipatie. Ons volksdeel mist ech ter nog wezenlijke interesse in de politiek. Tijdens de gedachtenwisse- ling heeft de Tilburgse hoogleraar nader verklaard, dat ook al is on ze uitwendige emancipatie voltooid vooral op politiek gebied nog veel ontbreekt aan de inwendige emanci patie. Ook deze inleider heeft zich gesteld op het standpunt, dat, ter wijl stands- en vakorganisaties niet rechtstreeks aan politiek moeten doen, zij nochtans een staatkundige taak bezitten. Sprekende over het partijwezen zei de lesgever, dat een goede partij een dwarsdoorsnede van de bevolking behoort te geven. Dat is hèt argument voor een katholieke eenheidspartij. Een belangenpartij schaadt de evenwichtige behartiging van belangen. Al deze gedachten re sulteerden ini de uitspraak, dat de katholieken elkaar niet kunnen mis sen. Jos Maenen, lid van Gedeputeerde Staten in Limburg, had aan prof. Peters de niet onduidelijke vraag ge steld, of in een bepaalde landstreek de overheid verstandig doet en ver antwoord is door het Humanistisch Verbond te subsidiëren. Deze kwestie is in Limburg actueel. Nu heeft de Nijmeegse hoogleraar de betekenis van subsidiëring en belastingheffing vanwege de overheid wetenschappe lijk verklaard. „Waar een Katholie ke gemeenschap is, kan de opvat ting duidelijk zijn", aldus de profes sor; maar de practische politicus Maenen zeide, nu nóg niet precies te weten, hoe men ten aanzien van Humanitas behoort te handelen. Verder was prof. Peters in weten schappelijke strijd gewikkeld met dr. A. Gerats M.S.C. te Heerlen- over vraagstukken die de Gemeenschap raken. Pater Gerats achtte het be staan van de standen verbonden aan elke gemeenschap. Aldus bestaat een heid in verscheidenheid. OVer het be ginsel van de sociale rechtvaardig heid zijn we het wel eens, aldus de ze spreker, maar de moeilijkheid be gint bij de toepassing. Hij acht het nodig, dat er komt een katholieke braintrust, waardoor we een realisti sche kijk op de gemeenschap kunnen krijgen en een concreet plani kan worden uitgevoerd. Dr. Nuyens, die de samenwerking op maatschappelijk gebied had be sproken, wees nader op de gevaren die aan de machtspositie van de vak beweging zijn verbonden. De groot ste bedreiging achtte hij het groeps egoïsme of de collectieve zelfzucht. Dat groeps-egoïsme slechter dan het individueel egoïsme vreet die per in de goede maatschappelijke verhoudingen den de klassenstrijd. Ook in het katholieke kamp acht de spreker het gevaar van „groep-isme" aanwezig. Hij herinnerde tenslotte aan drie ideale leidersfiguren in één groot verband: de priester Poels, de staats man Ruys en de arbeider Henri Her mans. Zij hebben de combinatie van traditie en vernieuwing tezamen na gestreefd. Ook nu mag geen poging tot maatschappelijk samengaan wor den verzuimd. Vóór het einde van de Studie week werden de deelnemers nog toe gesproken door de bisschop van Roer mond, mgr. dr. G. Lemmens, die met klem aanspoorde, dat de lessen van Rolduc ter harte zouden worden ge nomen. 97ste lijst slachtoffers watersnood Het informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft een 97e lijst van- geborgen en geïdentifi ceerde slachtoffers van de waters nood uitgegeven, luidende: Kruiningen: Dek-Jansen, Maatje, geb.: 6.4.1907. St. Maartensdijk: Hendrikse-den Haag, Maartje, geb.: 2.4.1901. Nieuwerkerk: Flikweert-Breen, Maria, geb.: 2.4.1900; Folmer, Jan, geb. 4.3.1922; Zeeman-Braai, Corne lia, geb. 27.9.1874. Ouwerkerk: van Damme, Jacob, geb. 12.9.1944; van Damme, Pieter- nella, geb.: 5.8.1948; Goudzwaard, Adriaan, geb. 3.5.1926; Kuijper, Pie- ternella, geb.: 11.2.1935; Pannekoek, Adriaan, geb. 8.9.1906; Pannekoek- Hendrikse, Cornelia, geb. 14.4.1887. Bij de behandeling in de Eerste Kamer van het wetsontwerp tot wijziging der begroting van het de partement van binnenlandse zaken waardoor een bedrag van 23.600.000 op de begroting wordt gebracht voor uitgaven ter verbetering van de financiële positie van burgerlijk rijkspersoneel, betuigden verschei dene leden hun instemming. De heer In 't Veld (P. v. d. A.) merkte op dat de Raad van State en de Staten- generaal geheel buiten de toeken ning van toelagen aan topfunctiona rissen worden gelaten. Hij had er bezwaar tegen dat het beleid ter zake van de controle van het parle ment wordt onttrokken. Minister Beel anwoordde, dat de Staten-Generaal steeds de bevoegd heid heeft posten te verlagen. De Regering zal z.i. niet weigeren in lichtingen te geven als de Kamer die vraagt. Het w3tsontwerp werd z.h.s. aan genomen. MR. MILIUS TREEDT AF ALS DIRECTEUR JAARBEURS. Mr. J. Milius, directeur der Kon. Ned. Jaarbeurs in Utrecht, zal bin nenkort als zodanig aftreden. Hij zal dan worden benoemd tot gedele geerd commissaris van de Raad van Beheer van het Jaarbeurs Instituut. De Eerste Kamer heeft zich giste- genomen. ren bezig gehouden met de behan deling van het wetsontwerp houden de regeling aangaande enkele rechts handelingen met betrekking tot landbouwgronden. Het was de derde maal dat de Kamer dit ontwerp in bespreking nam. Vorige week had minister Mansholt geantwoord op de in eerste termijn gemaakte opmer kingen. De heer Kolff (C.H.) herhaalde, dat een van zijn hoofdbezwaren te gen het ontwerp is, dat het de land arbeider onmogelijk wordt gemaakt een eigen bedrijfje te vormen. Hij zei voorts het standpunt van de heer Louwes niet te kunnen begrijpen en het was hem niet duidelijk dat deze afgevaardigde zijn stem aan het voorstel kon geven. De heer Kolff verklaarde ernstig bezwaren er te gen te hebben, dat de rechten aan de eigendom verbonden, worden be kort. Volgens hem ging men met 't aanvaarden van het wetsontwerp de verkeerde weg op. De heer Geugjes (CPN) verklaar de tegen het ontwerp te zijn. De heer De Goeij (KVP) daaren tegen zei, dat zijn fractie haar stem niet aan het ontwerp zal onthouden, ook al had het antwoord van de mi nister hem niet geheel kunnen be vredigen. De heer Louwes (WD) gaf te kennen, dat hij zal voorstemmen, omdat er geen betere oplossing is te geven. De heer Molenaar (WD) achtte het een bezwaar, dat de minister bij de prijsbeheersing de baas wil zijn en wil heersen. En voorts, dat de minister met de prijzen van de landbouwgronden wil opereren zon der dat een norm in de wet is op- REEDS 20.000 GEZINNEN ONTVINGEN TEXTIELPAKKETTEN. Gisteren heeft het Nederlandsche Roode Kruis aan het 20.000ste gezin dat door de ramp van 1 Februari j.L is getroffen een textielpakket uitge reikt. Het was het gezin van de heer B. van der Wekken te Zierikzee, dat in de Rode Kruispost te Zierikzee het pakket ontving tijdens een bij eenkomst waaraan een officieel tin tje was gegeven. Hoewel de officiële sluitingsdatum van de uitreiking der textielpakket- ten 1 Augustus was, verwacht het Nederlansche Roode Kruis nog on geveer 6000 formulieren te zullen verwerken, zodat dan in totaal 26.000 gezinnen een pakket zullen hebben ontvangen. Over de uitreiking van de textiel blijkt nogal wat misverstand te be> staan. Niet iedereen krijgt namelijk even veel, wat wel eens aanleidnig geeft tot boze gezichten. NIEUW ZIEKENHUIS VOOR ZIERIKZEE Het Zweedse Rode Kruis heeft gel den ter beschikking gesteld voor de bouw van een nieuw ziekenhuis te Zierikzee. Dit zal echter geen Rode Kruis ziekenhuis worden. Binnen kort zullen enkele Zweedse deskundi gen naar Zierikzee komen om de plannen te bespreken. De nieuwe kabelbaan in Valken burg, die Vrijdag heeft proefgedraaid en Zaterdag voor het eerst voor per sonenvervoer is gebruikt, zal nog im de loop van deze week worden gede monteerd. Naar wij van de zijde van de exploitant, de heer Geenen, ver nemen, heeft het ingenieursbureau te Rotterdam, dat de baan heeft ge bouwd, gedeeltelijk tweedehands ma teriaal gebruikt. De 44 geleidewielen bleken afkomstig te zijn van oude Amerikaanse tanks en de rubberbe kleding bleek ondeugdelijk te zijn. De heer Geenen heeft het om vei- ligheidsredenen noodzakelijk geacht het personenvervoer stop te zetten. De heer Geenen en het ingenieursbu reau onderhandelen thans via hun juridische raadslieden over een ac- coord, dat er vermoedelijk op zal neerkomen dat het ingenieursbureau afziet van betaling, terwijl de heer Geenen zelf zal zorgen dat de baan weer in orde komt. De heer Geenen is thans ini onder handeling met een firma in Dussel- dorp, die reeds enige soortgelijke ka belbanen heeft gebouwd. Men hoopt de baan nog dit jaar te voltooien. Minister Mansholt betoogde nog, dat prijsbeheersing voor landbouw grond noodzakelijk is. Er kan vol gens hem niet worden gesproken van enige vorm van staatssocialisme, zoals bij de replieken naar voren was gekomen. De gevolgen van het verwerpen van dit wetsontwerp zul len naar zijn oordeel verderfelijk zijn; men kan er niets anders voor in de plaats stellen. Het standpunt van de heer Louwes leek hem dan ook juist. Het wetsontwerp werd goedge keurd met 22 tegen 11 stemmen. Tegen CH, CPN, van de WD de heren Molenaar, Wendelaar en van de AR de heren Tjalma en Hellema. Gesticht doorkath. organisatoren Reeds geruime tijd werd het als een ernstige leemte gevoeld, dat een katholiek instituut voor de verzor ging van asthmatische kinderen ont brak. Dat het hier gaat om een groot belang blijkt reeds voldoende uit een enkel cijfer: men neemt n.l. aan, dat in Nederland pl.m. 7000 kinderen aan deze ziekte lijden. Op initiatief van de Katholieke Raad van Overleg voor Volksgezond heid hebben n.l. een aantal Katho lieke organisaties, die zich met de ge zondheidszorg bezighouden de han den ineengeslagen en werd opgericht de Katholieke Stichting voor het Asthmatische Kind. Aan deze Stich ting nemen deel de Nationale Federa tie Wit-Gele Kruis, Herwonnen Le venskracht, het R.K. Huisvestingsco mité en de Katholieke Kinderuitzen ding in het bisdom Haarlem. Op 16 September a.s. hoopt de stichting in Huize Willemijntje te Huis ter Heide het eerste Katholieke Centrum te openen. Daar zullen kunnen worden opgenomen asthmatische kinderen van 1 tot 7 jaar. In welk tempo de stichting erin zal slagen haar plannen te verwezenlij ken om ook elders in het land tot de vestiging van centra te komen, wel ke dan tevens hun zorgen over oudere kinderen zullen uitstrekken, zal voor een groot deel afhankelijk zijn van de steun, welke de stichting ondervindt. Voor nadere inlichtingen met betrekking tot plaatsing e.a. kan men zich wenden tot de secretaris penningmeester, de heer H. M. Fran ken, Oudenoord 12 te Utrecht, op wiens gironummer 51.05.52 giften voor dit doel kunnen worden gestort TREINEN STOPPEN IN MAARSSEN VOOR DE ARIëNSHERDENKING. In verband met de Ariënsherden- king op Zondag 9 Augustus te Maars. sen laten de spoorwegen deze dag enige treinen extra in deze plaats stoppen. Het is van groot belang, dat de deelnemers hiervan op de hoogte zijn. Behalve de treinen, die volgens de gewone dienstregeling in Maarssen stoppen, komen daar nog de volgen de bij: Vertrek Amsterdam C.s.: 9.33 aankomst Maarssen pl.m. 9.56 uur. Vertrek Utrecht C.S, 10.06 aan komst Maarssen pl.m. 10.13 uur. Vertrek Maarssen pl.m. 16.30 uur, aankomst Utrecht 16.38 uur. Vertrek Maarssen pl.m. 17.45 uur, aankomst Amsterdam 18.12 uur. IN FIETS - STUUR BLIJVEN HAKEN Doordat de 17-jarige D. U. H. uit Voorburg gisteren onder het viaduct aan de Laan van Nieuw Oost-Indië met zijn remkaibel in het stuur van een andere fiets haakte, kwam hij te vallen. Aanvankelijk meende men, dat hij slechts een schaafwonde had opgelo pen, dodh verontrustende verschijn selen maakten overbrenging naar de Ursulakliniek in Wassenaar wense lijk. Daar is hij vier uur na hêt onge val aan een hersenbloeding overe- den. Met nationale bedevaart Dinsdagmiddag om half drie is de 54ste Nationale Bedevaart van Roo sendaal naar Lourdes vertrokken. Aan de tocht nemen 100 zieken deel en 400 gewone pelgrims. Aan het hoofd staat de bisschop van Haar lem, mgr. J. P.. Huibers. De pelgrims verdrongen zich langs de ramen, toen mgr. Huibers vlak voor het vertrek alle coupé's langs wandelde en allen zijn bisschoppelij ke zegen gaf. Het perron was gevuld met wuivende familieleden. Brancar diers en verpleegsters repten zich om de zieken te verzorgen voor de lange reis. De geestelijke leiding van de bedevaart berust bij deken dr. Th. J. J. A. A. M. van der Brom uit Etten. De pelgrims komen Woensdagmid dag in Lourdes aan, waar zij waar schijnlijk nog aan de Sacraments processie en ziekenzegening kunnen deelnemen. Des avonds is de eerste officiële begroeiing aan de grot, waar mgr. Huibers zijn pelgrims zal toespreken. Prins Bernhard naar Afrika De Nederlandse consul-generaal in Nairobi heeft, aldus een Reuter-be richt, medegedeeld, dat het in de be doeling ligt van prins Bernhard bin nen enkele maanden een bezoek aan Tanganjika (Oost-Afrika) te bren gen. De Prins is voornemens een tocht door dit gebied te maken. Naar het ANP verneemt heeft de Prins inderdaad het plan begin Sep tember een korte vacantiereis te ondernemen naar Tanganjika. De va- cantie zal ongeveer 2 weken duren. Brandend maagzuur binst U in een mum... Een of twee Rennies, laten smelten op de tong. En eer U het weet, is 't leed geleden. Zo hoeft U dus nooit bang te zijn dat iets, wat U graag lust, eens verkeerd valt. Dat zuur is vlugger genezen dan het opkwam. Daarom, een prettig, veilig gevoel, altijd Rennies bij de hand te hebben. (Advertentie). DAGVAARDING WAS NIET ONDERTEKEND! In de nacht van 78 Mei j.l. reed de 30-jarige slagersknecht A. K. uit Utrecht met een autootje, dat hij óp de automarkt had gekocht, door Ka- merik. Daar stonden enkele politie mannen, van wier er een het stop teken gaf door met een rode lantaarn te zwaaien. A. K. trok zich daar niets van aan en reed door. Een wachtmeester sprong op de treeplank van de auto, doch werd er door het slingeren af geworpen en daarbij gewond. Dinsdag zou deze zaak voor de Utrechtse rechtbank behandeld wor den, maar na het verhoor van ver dachte wees de verdediger er op, dat de dagvaarding, die zijn cliënt had ontvangen, niet ondertekend was. De rechtbank trok zich in raadka mer terug. Hierna deelde de presi dent mede, dat de rechtbank de dag vaarding nietig verklaarde. De ver dachte, die nog gedetineerd was, werd op vrije voeten gesteld. Of het hiermede voor hem is afgelopen, is echter een andere vraag. Hoogst waarschijnlijk zal de officier" van Justitie een nieuwe dagvaarding uitbrengen. M ^C3 m Wie van dmps of populair gezegd van „zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer hl| Rang Crlstal fruits proeft Uw winkelier heeft ze in voorraad' Let op de naam RANG op het beschermend om hulsel van leder „Rangetje Ve vew/uïpeunfi.van KAAS UITVOER NAAR FRANKRIJK De Franse regering heeft het in voerverbod voor Nederlandse kaas in zoverre opgeheven, dat het Januari- contingent van 300 ton door Neder land geïmporteerd kan worden. Het totale, door Nederland in te voeren contingent, bedroeg 900 ton, In regeringskringen verwacht men dat de Franse autoriteiten nog deze week ook de invoer van de overige 600 ton kaas bij handelsverdrag overeengekomen zullen toestaan. In dat geval zal de Nederlandse regering het invoerverbod van Fran se wijnen en likeuren opheffen. NEDERLANDSE STUDENT IN FIN LAND OMGEKOMEN De 24-jarige, in Indonesië geboren Nederlander A. J. W. Bloem, uit Bre da, die als student bij de technische hogeschool te Delft was ingeschre ven, is Maandag met twee Finse gezel len door vergiftiging om het leven gekomen bij het uitvoeren van her stellingen in een ketel in een sul- faatfabriek te Kemi in Noord-Finland. Bloem deed sedert 9 Juli practisch werk in deze falbriek. Gifmengster bekent „Ik heb inderdaad mijn man door vergiftiging om het leven gebracht en mijn zwager op dezelfde manier willen doden. Mijn verklaringen voor de Maastrichtse rechtbank op 20 April van dt jaar had ik verzonnen. Zij waren een poging om de straf te ontlopen". Dit is de inhoud van de volledige bekentenis, die dezer dagen tegenover de procureur-generaal bij het Ge rechtshof in Den Bosdh werd afge legd door de 35-jarige gifmengster A. M. RS. uit Hoensbroek. Op 4 Mei van dit jaar veroordeel de de rechtbank deze jonge vrouw wegens moord en poging tot moord tot een gevangenisstraf van 15 jaar. Na het vonnis was zij in hoger beroep gegaan evenals het Openbare Minis terie. Zij had tot nu toe iedere schuld ontkend. De vrouw heeft thans haar hoger beroep ingetrokken. (Volkskr). BABY GESTIKT. In de Sumatrastraat te Amsterdam is een negen maanden oude baby in zijn ledikantje gestikt doordat een koordje van een rammelaar om zijn halsje terecht kwam. WIJZIGING WET OP DE ONDERNEMINGSRADEN. De Eerste Kamer heeft gisteren aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de onder nemingsraden. In die wet is name lijk bepaald, dat het tijdstip, waarop de verplichting om een onderne mingsraad in te stellen een aanvang neemt, niet later kan worden gesteld dan drie jaar na de inwerkingtre ding van de wet. Dat betekende niet later dan 7 Juni 1953. De commissie ondernemingsraden heeft haar werk echter niet kunnen voltooien binnen de voorgeschreven termijn, zodat thans werd voorge steld die termijn met een jaar te verlengen. Waartoe werd besloten. AAN OVERRIJDING ONTSNAPT De arbeider H. Bijlsma uit Katwijk wilde Dinsdagmorgen met de fiets aan de hand een overweg bij Heeren veen passeren. Hij wachtte totdat een goederentrein voorbij was en wilde toen oversteken. Juist op dat moment naderde een dieseltrein. De al bijna op volle snelheid ge komen trein greep het rij wel dat ge heel verpletterd werd. Door de schok werd Bijlsma van de hoge spoorbaan in de benedenberm geworpen. Bij onderzoek bleek zijn heup te zijn gebroken. Hij werd voor behandeling jin het ziekenhuis te Heerenveen op genomen. In een bus van de N.B.M., die gis termiddag extra was ingelegd tussen Muiderberg en Amsterdam is het tot een flink handgemeen tussen een aantal passagiers gekomen. De aan leiding daartoe was een ruzie over het niet opstaan van kinderen voor oudere mensen. Zo hoog liep ten slotte de woorden wisseling in de eivolle bus, dat er klappen werden uitgedeeld. Het tu mult veroorzaakte grote consternatie bij de overige passagiers, die ijlings de chauffeur waarschuwden. Deze bracht de bus tot stilstand aan de kant van de weg en zette tezamen met de conducteur zonder vorm van proces de ruziemakers, drie echtpa ren met negen kinderen, op straat. Dit optreden van het buspersoneel werkte zo ontnuchterend op het groepje, dat de ruzie vergeten scheen en achter elkaar lopend zette men de reis voort. Na het incident konden alle pas sagiers, die eerst hadden gestaan, gaan zitten. Tijdens een vechtpartij op de Nieu- iwendijk te Amsterdam enige weken /geleden werd een 38-jarige man, die onder hwloed van sterke drank ver- J keerde, gewond. Hij werd in het Wil- j helminagasthuis opgenomen, waar hij I gisteren aan de bekomen verwondin- I gen is overleden. 85-JARIGE BEROOFD VAN SPAAiR- D UITEN „Een laffe, karakterloze diefstal" noemde de president van de Rotter damse rechtbank de daad van de 23- jarige los werkman B. B. uit Rotter dam, die een bejaarde man van zijn spaarduiten had beroofd en daarvoor gisteren terecht stond. Op 28 Juni jl. was B. B. met zijn broer, de 34-jarige J. B. op bezoek bij de 85-jarige H. B., wonende aan de Schans in Rotterdam. Zij wisten, dat de oude man wat geld in huis had. Om hem te tracteren hadden zij een paar flesjes limonade meegebracht. Terwijl J. B. met de oude man naar de keuken ging om een flesopener te zoeken, sloeg B. B. in de huiskamer zijn slag. Hij nam een geldkistje weg. Voor zijn medewerking ontving J.B. van zijn broer 75 beloning. Het O.M. eiste tegen B. B., die reeds zesmaal is veroordeeld, 2 jaar gevan- genistraf met aftrek en tegen J. B. die negenmaal is veroordeeld, 1J^ jaar met aftrek. Uitspraak Zaterdag a.s. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.55 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 „Met PTT op pad". 13.20 Gevar.muz. 13.50 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Gram. 18.00 Banjo-ork. 18.30 Rep. 18.45 Omr.ork. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boek- bespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 „De fortuinlijke kist", zangspel. 20.50 „Christelijk Onderwijs in Indo nesië", caus. 21.05 Hammondorgel spel. 21.20 Reisbeschr. 21.30 Concert- gebouwork. en solist. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 M. 19.30 VPRO. 20.0024.00 VARA. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Orgelconc. VPRO: 10.00 „Boe ken mee op- reis en thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accord, ork. en solist. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Ten toonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Haarlemse Orkest Ver eniging, koor en sol. 15.10 Voor de kinderen. 16.00 Vierhandig pianospel. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Dansmuz. 17.50 Rege- ringsuitz.: Jeugduitz.: „De brieven bus gaat open". Correspondentieclub o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Dr. E. A. Kreiken: „Internationale tech nische hulp: Technische hulp aan Li beria". 19.00 Trompetten en trom bones. 19.15 „Het volle pond", caus. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Residentie ork. 21.10 „De Venus van Bainville", hoorsp. 22.00 Gevar. muz. 22.25 „Blokkendoos-caissons, een re volutie in de waterbouwkunde", caus. 22.40 Muz. caus. 22.50 Nws. 23.0024.00 „Lulu", opera (le bedr.) DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. k. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Zen dingsdag. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopr., fluit en clavecim- bel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamer koor. 16.55 Gram. 17.00 „O ja, dat ook nog", klankb. v. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.55 Piano, viaal en cello. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Levens vragen van allerlei aard. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vos senjacht. 21.15 „Achter grachten, wal len en kantelen", klankb. 21.45 Me- tropole ork., koor en soliste. 22.20 Cello en piano. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 2315 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 150 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPR O: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Gevar. progr. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Accord.- muz. 12.50 „Uit het bedrijfsleven". 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 14.00 Cabaret. 14.30 Sopr. en piano. 15.00 Instr. trio. 15.20 Gevar.muz. 16.00 Kamerork. en soliste. 16.45 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Regerings- uitz.: Drs. B. van Eldik: „De econo mische situatie in Indonesië". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Rep. of gram. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Mil. ork. 19.35 Hawaiian muz. 19.50 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Residentie ork. en solist. (In de pauze: pl.m. 20.50—21.10 Koorzang). 21.55 Chan sons. 22.25 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Sportact. 23.3024.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6