Duinstreek Twee nieuwe leerstoelen aan Rijksuniversiteit te Leiden Taarten en divankussens worden in zand van strand begraven WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGIina o Er zullen ongetwijfeld Frankrijk^ vorsers zijn, die zullen lachen om ons dagjes-bezoek aan Parijs. Zij zullen met een glimlach vol weten schap luisteren naar de beschrij ving van onze gevoelens, toen de his torie van 7 eeuwen om ons heen zweefde in de „Notre Dame" of zij zullen ons met raadselachtige ogen aankijken, wanneer we vertellen van de paar uurtjes, die we op Montmartre gezworven hebben. Het zal hun allemaal zo amateuristisch voorkomen, maar we betwijfelen het toch sterk of zij bij het weten schappelijk- en kunstzinnig-verant- woord onderzoek van maanden ooit de sensatie hebben beleefd, dat zij zelfs opvielen in de toch heus niet erg vlot verbaasde omgeving van de prachtige Sacré Coeur. Nu, deze sensatie hebben wij gis teren beleefd, want het scheen nu niet iedere dag voor te komen, dat touristen cp de hoekjes van de stra ten en op de trappen, die naar de benedenstad voeren, kalmpjes een flesje edel Frans vocht ontkurkten en daar onverstoorbaar de glaasjes volschonken, omdat deze gang van zaken stukken voordeliger was, dan netjes in een peperduur cafeetje te gaan zitten. De Montmartre, die van buitenis sigheden houdt, kon het zichtbaar waarderen, behalve de kellners na tuurlijk, die bij aankomst van onze bus vol verwachting in de houding gingen staan, om met het verstrijken van de tijd volslagen gedesillusion- heerd naar binnen te sluipen. Maar zelfs al zouden er anderen zijn, die er in geslaagd zijn de Mont martre te verbazen, dan nog durven v/ij zegg n, dat zij zich niet met de „Club de Limetz" kunnen meten, want wij dagen de man uit, die naast de verbazing van deze kleurrijke buurt ook nog de uitgebreide ken nis van „Noord-Frankrijk-bij-nacht" op zijn naam heeft gebracht. Wij maken ons sterk, dat de leden van „Club de Limetz" beter in het don ker, dan overdag de weg in het la byrinth van weggetjes en dorpjes weten, die te zamen het Noord-Wes- telijk deel van Frankrijk vormen. De oorzaak van de nachtelijke tocht van gisteravond Zaterdag avond is weer een hele geschiede nis, die begon, toen Bets Pieterse, Herenstraat 29, angstig begon te gil len en met haar handen voor de ogen luidruchtig beweerde, dat zij vast dood zou blijven van louter angst, wanneer de spanning een luttel aantal seconden langer zou duren. Voor iemand, die niet be kend is in Parijs (hoe trots kunnen wij nu beweren, dat dit voor ons niet meer geldt!) zal het weinig zeggen, dat onze chauffeur het stoute stukje uithaalde om met de autobus de Montmartre te beklimmen, maar om het afgrijzen enigszins in beeld te brengen, stelle men zich voor, dat een auto zo stijl de hoogte in schiet als het tandradwagentje van de „achtbaan" op de kermis, met dit griezelige verschil, dat er bij deze stijging geen tandrad aanwezig is, om het wagentje tegen te houden. Onderweg gebeurde er iets heel erg technisch, dat zich aankondigde met een gerommel onder de wagen en alhoewel iedereen het spoedig ver geten was, toen hij boven aangeko men Parijs aan zijn vóeten zag lig gen, werden we ei weer aan her innerd, toen we 's avonds om negen uur in het plaatsje Mantes onge veer 20 km. uit Parijs aankwa men, waar de chauffeur aankondig de dat de wagen zonder water stond. Wij zouden u zo echt graag haarfijn uitleggen, wat er nu precies met de wagen aan de hand is geweest, maar alhoewel versch'llendel ieden het ons met voorbeeldig geduld hebben trachten uit te leggen en wij telkens maar deden of we het volledig be grepen, om hen niet te zeer teleur te stellen, moeten we toch beken nen, dat we er niets van gesnapt hebben. Het resultaat was echter, dat de chauffeur een klein uurtje onder zijn wagen kroop, vertelde, Wie bent Nrd-Frankrijk-bij-nacht beter dan de onvervaarde „Club de Limetz"? dat hij een smederij nodig had om het euvel te verhelpen en dat hier op pastoor Van Tienen Mantes in- toog en met een halVe zondvloed ondergebracht in flesen en pannen terugkwam, waarmede de tocht vervolgd werd. Onderweg werd pe riodiek gestopt en een gedeelte van het water verdween ergens in de auto, die dan weer verder wilde rij den. In Villers-en-Arthis, waar pas toor Van Tienen afgezet werd, kwam j weer een nieuw Oceaantje de auto binnen en daarmede bereikten we Limetz, waar kap. Thomas en de I heer Dameréau uit Den Bosch een j neef van pastoor Smitz met moe- I derlijke zorg urenlang door de ko kende pap geroerd hadden, zodat wij dank zij deze waarlijk ontroe- I rende toewijding, de havermout niet aangebrand of koud behoefden te I eten. Rumoer in Limetz. Vandaag Zondag si het de gro te dag voor Limetz en terwijl we deze regels op ons romantisch bal konnetje tikken, gaat de stadsom roeper, voorafgegaan door een ver vaarlijke tambour het dorp rond om aan te kondigen, dat de Hollandse gasten vanavond een grote uitvoering zullen geven, waar iedereen welkom is. Ondanks de late thuiskomst van gisteravond, is er vanmorgen al een hele programma afgewerkt. Om half tien werd in het kerkje van Gommecourt een H. Mis door kap. Thomas opgedragen, door het Gre goriaanse koortje gezongen. In het kleine Godshuisje, waar iedereen zich wel direct op zijn gemak moet voelen, waren een goede dertig men sen verzameld, hetgeen wel enigs zins teleurstellend was te meer, daar het merendeel nog Parijzenaars op vacantie bleek te zijn. Maar dit maakte voor het koor geen verschil en naast onzp hulde aan alle zan gers willen wij 'n speciaal eresaluut j brengen aan Antoon Walter, Zeeman-1 laan 34, die met vaardige hand het j orgel bespeelde waardoor het ge- j heel de sfeer kreeg, waardoor de kerkelijke plechtigheden in Holland j zo'n apart cachet krijgen. Het succes in Limetz was groter; j het kerkje was ruim bezet en velen i moesten achterin blijven staan, om-1 dat de banken vol waren. Na de Hoogmis, welke om 11 uur door kap. De Jong opgedragen werd, werden de zangers buiten op het kerkplein door vele Limetzenezen hartelijk ge complimenteerd met hun zang en we kregen werkelijk even medelijden met deze mensen, voor wie datgene, wat wij in Holland zo gewoon vin den, een evenement betekent.... Hoogstwaarschijnlijk zullen zij weer een heel jaar moeten wachten, voor zij weer eens een goed-gezongen Hoogmis kunnen bijwonen. Na de Hoogmis vond de huldiging plaats van de Benjamin van de „Club", Hans Twist uit Egmond a. d. Hoef, die vandaag zijn zestiende levensjaar inzet en hem werd als aandenken de Eiffeltoren aangebo den, die hij in een pakje mee naar Holland kan nemen. Hierna kwam een koortsachtige haast over het kamp, want er moes ten nog grootse voorbereidingen voor vanavond getroffen worden. Iedereen werd geprest om een aard appelmesje te nemen en alhoewel wij vol verlangen naar het bal konnetje kijkend bij hoog en laag beweerden, dat dringende kranten- belangen ons opeisten, zaten ook wij welke leugenaar wil verklaren, dat hij tegen tien dames bestand is? weldra met een verongelijkt ge zicht dobbelsteentjes te snijden! Maar dit lijden is momenteel weer verleden tijd geworden en zelfs de gevolgen van de gemene baldadigheid van Bep Winkelmolen, die de aardappels expres van een koudmakende hoogte in de emmer liet pionpen, waardoor we helemaal nat zijn geworden, zijn verdroogd. De klaroen schalt momenteel over het kamp en kondigt aan, dat de aard appels, die wij zo bloedig geschild hebben, gaar zijn, zodat we rap stop pen om de vruchten van onze noeste arbeid te plukken! KRONUS. Het laatste nieuws voor de „Club de Limetz". De Prof. A. J. Moddermanstich ting heeft tot bijzonder hoogleraar in de natuurwetenschappelijke crimina listiek aan de Leidse Uuniversiteit benoemd dr. W. Froentjes te Voor burg, thans directeur van het ge rechtelijk laboratorium van het De partement van Justitie. Dr. Froentjes studeerde scheikunde j te Groningen, waar hij in 1934 pro moveerde. Van 1937 tot 1943 was hij .aan de Groningse Universiteit ver bonden, laatstelijk met de opdracht om onderdwijs te geven in de phy- sische scheikunde. Met ingang van 1 Mei 1943 werd hij benoemd tot hoofd van het scheikundig laboratorium van de Recherche-centrale van het Departement van Justitie, waarna in 1945 zijn benoeming volgde tot schei kundig adviseur bij de afdeling po litie van dit departement en in 1947 zijn benoeming in zijn huidige functie. Voorts is bij Koninklijk Besluit dr. H. Veldstra, leider van het onder zoekingslaboratorium der Amster damse kininefabriek, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der wis- en natuurkunde, met als leeropdacht de bio-chemie. De heer Veldstra studeerde schei- j •kunde te Utrecht. Geruime tijd was' hij assistent aan het laboratorium j voor organische chemie aldaar onder leiding van prof. Kögl. In 1945 pro moveerde hij cum laude. Nog een jaar bleef dr. Veldstra daarna assis tent te Utrecht, waarna hij als che micus in dienst trad bij de Amster damse kininefabriek. Dr. Veldstra heeft het laboratorium van deze fa briek tot grote ontwikkeling ge bracht, waardoor het uitgroeide tot een bekend researchcentrum op bio chemisch gebied. Sedert een jaar heeft dr. Veldstra reeds een leerop dracht aan de Leidse Universiteit. Deze twee benoemingen betekenen tevens het vestigen van twe<- nieu we leerstoelen te Leiden. LISSE Eerste lustrum van Keukenhof De viering van het 5-jarig bestaan van Keukenhof in 1954 zal luister rijk geschieden. Het Centraal Bloem bollencomité, de waarde erkennend van deze permanente tentoonstelling als onpersoonlijke reclame voor het bloembollenvak, besloot met algeme ne stemmen een subsidie van 25.000 te verlenen. AVONDCONCERT OP DE STAD- HUIS-BEIAARD Donderdag 6 Augustus zal er weer een avondconcert worden gegeven op het carillon van het Stadhuis. De beiaard zal worden bespeeld door de stadsbeiaard Rien Ritt.er, van 8 tot 9 uur. Op het Stadhuisplein zullen we derom stoelen worden geplaatst. Het programma luidt als volgt: 1 Improvisatie op de uurslag; 2 Prelude, de Vries; 3 Sonate, G. van Hooy; 4 a. Trauermarsch (uit „Samson"), Han del; b. Lascia oh'io pianga (uit „Re- naldo"), Handel-; c. Courante in F, Handel; 5 Andante en Menuet (uit 6e Symphonie), J. Haydn; 6. Hallelu ja, W. A. Mozart; 7 a. Gavotte, G. De- fesch; b. Rondine, Kersbergen; c. Mars, Hartop; 8 a. Fries Volkslied; b, Gelders Volkslied; c. Limburgs Volkslied; d. Twents Volkslied; 9 An dante Cantabile, Jef Denijn. Een Hollands spel in het Franse dorpje. Woensdag 5 Augustus. De Rozenkranskruistocht, die door enige dames in de St. Petrusparo chie is opgezet, groeit nog steeds. Iedere Woensdagavond werd er om zeven uur een hele Rozenkrans ge beden, het eerste Rozenhoedje voor de bekering van Rusland, het twee de en derde voor de ingekomen in tenties. De ingang voor het Rozen kransgebed bevindt zich aan de lin kerzijde van de kerk, richting Maria- altaar. Meisjes, jongens, dames, he ren, iedereen blijft welkom. Er wor den geen verbintenissen aangegaan; iedereen kan komen en wegblijven zoals hij wil. De leden van de R.K. Priesterstu dentenclub te Leiden moeten mor genmiddag om 5 uur aanwezig zijn. in de kapel van het St. Liduinahuis, Zoeterwoudse Singel, waar het Heilig Uur gehouden wordt. In de St. Jozefparochie zullen er gedurende de hele maand Augustus geen bijeenkomsten gehouden wor den van het Jongensgilde. Alleen Woensdagavond is er een bijeenkomst om 7 uur op het Bataventerrein. Eveneens uit de St. Jozefparochie komt het bericht, dat de misdie naars gedurende de maand Augus tus geen repetities hebben. Zij maken op 12 Augustus a.s. een uitstapje en moeten daartoe 's morgens om zeven uur in de kerk zijn. Secretaris J. Smeding seint ons uit Burgerlijke Stand Geb.: Willem Adrianus Antonius z. v. A. H. Jansen en C. H. van Hame ren; Elisabeth Pieternella d. v. W. Smid en B. Quaak; Cornelis z. v. C. van Egmond en M. v. d. Bosch; Maria Anna d. v. G. A. Roosen en S. van Roode; Gerrit z. v. J. Zwaan en D. v. d. Bent; Theodorus Jacob z. v. J. Smit en W. van Egmond; Frans Jo zef z. v. H. C. van Ommen en S. M. Bouw ens; Leendert z. v. L. C. Schaap en H. M. H. v. d. Veer; Marijke Cor nelia Maria d. v. W. P. M. Berbee en M. J. de Romijn. Overl.: H. Brugman man, 65 jaar. M. Dorsman zoon, 1 dag. het kamp Herkenbosch, waar de V.N.L.-jongens deze week vertoeven, dat de junioren A met 10 verloren hebben van Kimbria (vriendschap pelijk) en daarna tegen dezelfde club v/eer verloren (21) in de compe titie. Tegen S.J.V.V. wonnen de ju nioren echter met 60. De aspiran ten verloren met 20 van Irene (Te- gelen). Enige jongens zijn de prach tige omgeving gaan verkennen; zij waren er enthousiast over! STADSKOK. KATWIJK V.V.V.-Wandeltocht. Op initia teif van V.V.V. wordt hedenavond een wandeltocht gehouden voor deel nemers boven 14 jaar en een voor kinderen van 10 tot 14 jaar. De start is aan de Boulevard en dan via Driepl.weg-Kampeerterrein, Park laanN. Duinweg, Cantineweg naar Katwijk a. d. Rijn; via Wassen.weg Molentuinweg, Rijnstraatv. Eg- mondstraat, Kerkstraat, Provinciale weg, Kanaaldijk, Buitensluisweg naar de finish aan de Boulevard. Er wordt gestart te half 8. De deelne mers die de tocht volbrengen, 15 k.m. en de kinderen 10 k.m., zal een her inneringsmedaille worden uitgereikt. S LEIDSCHENDAM Concert. De harmonie „St. Ce- j cilia" geeft hedenavond een concert j in de tuin van „Hulp en Heil" aan de Veurse Straatweg. Aanvang 20 uur. Geb.: Barbara C. C. M., d. van N. W. Hcoijmam en C. Th. M. de Graaf; Adrihnus H. M., z. van A. Q. Geers en M. A. Angenent; Antonius M., z. van A. M. Wuiterman en C. M. van der Togt; Alphonsus C. S. M., z. van W. P. Spigt en H. A. Luiten; Paulus L., z. van J. P. van der Zijde en M. J. Wijnen. Overl.: Willem Broer, 79 j., weduw naar van A. Deelen te Lekkerkerk; Hendrika G. Römer, 78 j., ongehuwd te Den Haag. WARMOND Ongeval. De heer A. Schavema- ker had het ongeluk met zijn vinger bekneld te raken tussen de deur van een ijskast. Een vingertop werd ge heel afgekneld. Door het gemeentebestuur is tot tijdelijk assistent bij de Dienst van Gemeentewerken aangesteld de heer A. J. Corpel uit Leiden. Zelfs in Frankrijk is de mare van de komende Noordwijkse schatgra- verij doorgedrongen. Honderden Fransen hebben hun vacantieplan- nen radicaal gewijzigd en het bureau voor paspoorten naar Holland maakt tientallen overuren en heeft bosjes tijdelijke krachten in dienst moeten nemen. De dagbladen hier in Frankrijk, die aan de bodemrijkdom van Noord- wijk voorpagina's en grote koppen wijden, weten te vertellen, dat de schatten van Noordwijk niet alleen Nederland, maar zelfs geheel Euro pa tot vooroorlogse welvaart zullen kunnen brengen en de Amerikaanse regeringsaandelen op de beurs zakken met --..rongen! Deze berichten mogen dan een heel klein beetje overdreven zijn, zorgt u in ieder geval, dat u Woens dag 12 Augustus a.s des middags om half drie in Noordwijk present bent. Want de nacht daarvoor zal een aan tal Vincentianen een rijkdom aan prijzen in het strand begraven met als glanspunt een grote kist, waarvan de inhoud bestaat uit hon derd klinkende guldens waarnaar u voor het belachelijke bedrag van twee kwartjes gedurende twee uren mag zoeken. De tramwegmaatschappij houdt reeds rekening met extra-diensten en de politie van Noordwijk werkt al weken lang aan een ingewikkeld schema, dat het verkeer in veilige banen moet leiden. Maar dit alles zal voor u geen be letsel zijn, want het stuk strand is net groot genoeg om ook uw graven de handen nog een plaatsje te bieden en wie weet, of dat kleine plaatsje, dat u op Woensdag 12 Augustus zult uitkiezen, nu niet net de zwaar- beslagen kist zal verbergen, waarin de kostelijke stapels zilver opgetast zullen ügg.-n. En mocht nu toevallig uw buur man de kist aan de oppervlakte brengen, houdt u dan vooral niet ver drietig op met graven, want uw kansen zijn nog ontelbaar. Naast mudden anthracaiet en taarten zo groot als een wagenwiel (etje), be graven de ondernemende Vincentia nen tafelkleden en divankussens in het losse zand en nadat we de lijst van rijke mogelijkheden bekeken hebben, komen we tot de merkwaar dige ontdekking, dat 't feitelijk lou ter toeval moet heten, wanneer u eens niet op een prijs zoudt stuiten. Een kleine eeuw geleden moesten arme zwoegers duizenden kilometers wegtrekken om aan de bodem een weinig goud te ontfutselen en zij wa ren volkomen ohbekend met de plaatsen, waar moeder natuur haar schatten begraven had. U behoeft slechts enkele meters te trekken en u bent vrij nauwkeurig op de hoog te met de plek, waar de rijkdom onder een klein laagje zand aan het oog onttrokken wordt. Laat ons stoe re voorgeslacht zich niet van lou ter kwaadheid in het graf om draaien, ogidat zijn nazaten deze op gelegde kans voorbij hebben laten gaan en kom op Woensdagmiddag 12 Augustus zonder pikhouweel maar met een grote dosis avontuur— zin naar het rijke strand van Noord wijk. KRONUS. Wilt U iets weten? INDIRECTE VERZEKERING. Men wijst ons erop, dat ons beves tigend antwoord op een vraag of de echtgenote van een wegens neven betrekking verplicht verzekerde automatisch mede-verzekerd is, niet juist is. Men komt voor indirecte verzeke ring in aanmerking, als aan drie voorwaarden wordt voldaan, n.l. a) een rechtstreeks verzekerde moet zijn/haar kostwinner zijn; b) hij/zij moet gezinslid van deze kostwinner zijn; c) deze kostwinner moet jegens hem/haar onderhoudsplichtig zijn. Aan de voorwaarden onder b en c is in het bedoelde geval voldaan, maar niet aan de voorwaarden on der a. Om te voldoen aan de voorwaar de onder a moet de kostwinner door zijn loon in de regel geheel of in be langrijke mate, n.l. tenminste voor 50%, voorzien in het noodzakelijke levensonderhoud van een ander. Indien hij dit doet uit andere bron nen, dus niet door zijn loon, maar b.v. uit kapitaalsrente, inkomsten uit huizenbezit of uit een honorarium, verdiend in een vrij beroep, is nim mer sprake van indirecte verzeke ring. Uit het bovenstaande blijkt dat de echtgenote van iemand, die verplicht verzekerd is krachtens een neven betrekking, als regel niet indirect verzekerd kan zijn. Vraag: De kortste weg van Noord- wijkerhout naar Hekelingen. Antwoord: Noordwij kerhout, Lei den, Zoeterwoude, Zoetermeer, Rot terdam, Rhoon, Hoogvliet, Spijkenis- se, Hekelingen; 67 km. Vraag: De kortste weg van Noord wij kerhout naar Druten. Antwoord: Noordwijkerhout, Lei den, Alphen, Woerden, Utrecht, De Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn, Ame- rongen, Eist, Rhenen, Kesteren, Och- ten, Druten; 98 km. Vraag: De kortste weg van Uit hoorn naar Wijk aan Zee. Antwoord: Uithoorn, Kwakel, Aals meer, Hoofddorp, Heemstede, Haar lem, Santpoort, Velsen, Beverwijk, Wijk aan Zee; 46 km. Vraag: De kortste weg van Leiden naar Roosendaal. Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Zoetermeer, Rotterdam Dordrecht, Moerdijk, Standaardbuiten, Ouden bosch, Zegge, Roosendaal; 103 km. Vraag: De kortste weg van Leiden naar Volendam. Antwoord: Leiden, Oegstgeest, gro te weg volgen naar Amsterdam, Broek, Monnikendam, Volendam; 59 km. Vraag: De kortste weg van Zoeter woude naar Bolsward, zowel over de Afsluitdijk als door Gelderland. Antwoord: Zoeterwoude, Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Haar lem, Velsen, Beverwijk, Castricum, Alkmaar, Krabbendam, Tuitjeshorn, St. Maartensbrug, Schagerbrug, Tweewegen, Slootdorp, De Haukes, Hippolytushoef, Den Oever, Afsluit dijk, Bolsward; 254 km. Of: Zoeter woude, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, De Bilt, Amersfoort, Nij- kerk, Harderwijk, Nunspeet, Elburg, Kampernieuwstad, Kampen, Zand berg, Ens, Emmeloord, Lemmer, Sneek, Bolsward; 223 km. Vraag: De kortste weg van Ooster hout naar Oss. Antwoord: Oosterhout, Raamsdonk, Waspik, Capelle, Waalwijk, Drunen, Vlijmen, 's Hertogenbosch, Heesch, Oss; 60 km. Vraag: De kortste weg van Rijp- wetering naar Roermond. Antwoord: Rijpwetering, Leider dorp, Zoeterwoude, Zoetermeer, Rot terdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Eindhoven, Weert, Roer mond; 192 km. Vraag: De kortste weg van Was senaar over Rotterdam en Dordrecht naar Nieuwe Tonge. Eveneens naar N. Tonge, maar dan over Maassluis. Antwoord: Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht, Maas dam, Strijen, Middelsluis, Numans- dorp, Ooltgensplaat, Achthuizen, Nieuwe Tonge. Of: Wassenaar, Den Haag, Delft, Schipluiden, Maassluis, Rozenburg, Heul, Brielle, Nieuwen- hoorn, Hellevoetsluis, Middelharnis, Nieuwe Tonge. Vraag: De kortste weg van Sas senheim naar Oss. Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, Vreeswijk, Vianen, Beesd, Zaltbommel, Hedel, 's Hertogenbosch, Heesch, Oss. Vraag: Het 3 Octoberfeest. Antwoord: Toen in 1948 3 October op Zondag viel, werd het feest op Zaterdag 2 October gevierd. Dit jaar valt 3 October op Zaterdag; het wordt gewoon op 3 October gevierd. Vraag: Ik heb een gezin van drie kinderen. Wat mag ik verdienen om in de Inkomstenbelasting aangesla gen te worden? Antwoord: Indien U in tarief klasse valt en drie kinderen hebt waarvoor kinderaftrek is toegestaan, valt u bij een jaarlijks inkomen van ƒ3.120. onder de Inkomstenbelasting. Marktberichten WOERDEN, 5 Aug. Kaas. Aan voer 223 partijen. Prijzen: le soort 2.09—2.17, 2e soort 2.00—2.08 en extra kwaliteit 2.42 per kg. Handel traag. TER AAR, 4 Augustus. Groente. Snijbonen 3.705.00, idem B 3.00 3.50, stambcnen 3.704.20, idem B f 3.40, stoicprincessebonen 4.40 5.10, witte pionkers 1.702.40, spek- bonen 2.60 alles per 10 kg. Augur ken: fijn 75 cent, fijnbasterd 57 cent, basterd 373*9 cent, grof A 36—38 ct idem I 2829 cent, CD 22 cent, idem wit 11 cent, E 7 cent, alles per kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3