Vrees voor economische omslag niet bewaarheid Onaangename verrassing op de Rollandslaan Wim van Est en Wout Wagtmans rijden tegen bekende paarden Groot Brittannië zegevierde op 2 fronten tegen Frankrijk HET ZINGENDE NIJLPAARD DINSDAG 4 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Centraal Economisch Plan 1953 Verwacht: Stijging arbeidsproductiviteit en daling van investeringen Het Centraal Planbureau heeft het woningbouw en de weg- en water- Centraal Economische Plan 1953 ge publiccerd, waarin een indruk wordt gegeven van de te verwachten econo mische ontwikkeling in Nederland ge durende 1953. De vrees voor een eco nomische omslag, waarvan in de vak pers soms werd blijk gegeven, is voorshands niet bewaarheid. Ofschoon de economische situatie in de loop van 1952 niet verontrustend was, heeft de regering toen reeds tot bepaalde maatregelen besloten, die ten doel hadden de werkgelegenheid te bevorderen. De vooruitzichten, zoals deze op grond van de omstan digheden in het laatste kwartaal van 1952 konden wordten beoordeeld, stemmen ongeveer overeen met die, welke in de prognose zijn neerge legd. Stabilisatie van prijzen Het is duidelijk, dat de uitkomsten hiervan slechts in beperkte mate be paald worden door binnenlandse fac toren. omdat de wereldconjunctuur hierbij een zeer belangrijke factor is. Nadat de prijzen, na een stijging ten gevolge van het uitbreken van het conflict in Korea, snel zijn gedaald, trad een zekere stabilisatie in. Een van de belangrijkste veronderstel lingen, die ten grondslag liggen aan de prognose voor 1953, is nu, dat deze stabilisatie ten naaste bij zal blijven voortduren, met een zekere neiging tot stijging van de productie tenge volge van de toenemende militaire inspanning. Concrete aanwezingen om daarvan in een of andere rich ting belangrijk af te wijken zijn mo menteel niet aanwezig. In grote trekken komen de veron derstellingen hierop neer, dat reke ning is gehouden met een iets verdere daling van de binnenlandse investe ringen in vaste activa, met een vrij sterke toeneming van de militaire uitgaven, met een hernieuwde voor raad vorming en met een lichte stij ging van het loonpeil. Ten aanzien van de arbeidsproductiviteit, die-sa men met het productieverloop bepa lend is voor het werkgelegenheid, is de mogelijkheid van een aanzienlijke stijging voorzien, zodat de productie veel sterker zal kunnen stijgen dan de werkgelegenheid. Ramp en werkloosheid Het programma van de regering tot bestrijding van de werkloosheid, waaraan reeds een begin van uitvoe ring was gegeven, werd echter eniger mate doorkruist door de overstromin gen van Februari. Uit het sindsdien gevoerde overleg is een gewijzigd programma ontstaan, dat een combi natie is van een gedeelte vari het oorspronkelijke werkgelegenheidsplan en het herstelprogramma. Laatstge noemde twee onderdelen zijn echter zo nauw met elkaar verweven, dat het net doenlijk bleek de gevolgen van de ramp van de overgeble ven werkgelegenheidsmaatregelen te scheiden. De invloed van de overstromings ramp is o.m. tot uiting gebracht in verschuivingen en toenemingen in de activiteit op het gebied van de bouwkundige werken en in het her stel van de geleden schade aan kle ding en huisraad. Zeker mag echter niet worden verwacht, dat het her stel, dat volgens een voorlopige ra ming circa negen milliard gulden zou kosten, na 1953 voor meer dan onge veer de helft zal kunnen worden verwezenlijkt, Lagere investeringen Eigenlijk doet de enige bepaald minder gunstige ontwikkeling zich voor in de sector van de investerin gen in vaste activa. De daar te ver wachten verder gaande achteruit gang zal op den duur ongewenste ge volgen voor de werkgelegenheid heb ben. De regering is op dit punt dili gent, daar o.m. enkele fiscale maat regelen zullen worden aanhangig gemaakt, die, in elk geval in 1954 en volgende jaren, in deze sector een verbetering teweeg zullen kunnen brengen. Verder dient te worden afgewacht of de industriële investe ringen dan zoveel zullen stijgen als past bij het industrialisatieprogramma op lange termijn. Woningbouw Het is opmerkelijk, dat de produc tie, in de bouwnijverheid, ondanks de daling van de investeringen in vaste activa, aanzienlijk namelijk met 16 procent, ten opzichte van 1951 zou moeten stijgen. De verklaring hier voor is de binnen het afnemende in vesteringstotaal toenemende woning bouw en voorts de uitbreiding van de overheidsbestedingen, onder meer verband houdende met het herstel van de rampschade. De geschatte toe neming van de productie in deze be drijfstak is van zodanige omvang, dat zowel een sterkere toeneming van de productie per werknemer, als een aanspreken van de arbeidsreserve in deze en aanverwante bedrijfstakken nodig zal zijn. Verwezenlijking van deze vaststelling van de taak moet ech ter niet uitgesloten worden geacht, zij het dat er spanningen op de arbeidsmarkt kunnen worden ver wacht. Aetherklanken DINSDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken", caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10-30 Idem. 11.00 Voor de vrouw.* 11.30 Jeugdorkest. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tumb. meded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Maastrichts stedelijk ork. 14.00 Lichte muz. 14.35 Gram. 15.00 Idem. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties. 17.45 Re- geringsuitz.: R. A- Ferrier: „Het De partement van Economische Zaken in Suriname". 18.00 Gevar. muz. 18.15 Gram. 18.20 Sportpraatje. 18.30 „Dit is even", caus. 18.45 Gram. 18.52 Act. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Philh. ork., koor en sol. 21.15 Gram. 21.30 Viool en piano. 22.00 Kamerork en solist. 22.45 Avondge bed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Alt-mezzo en piano. 11.30 Gram. 11.40 Orgelsp, 12.00 Musette ork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platte land. 12.40 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus. muz. 14.00 Amerikaanse muziek-kaleidos- coop. 14.30 Oud-Nederlandse liederen. 14.40 „Lezende vingers", hoorspel. 15.40 Gram. 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Zang en orgel. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Rep. of gram. 18.35 Dansmuz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.20 Pianorecital. 19.50 „Van Groenlanders en Eski mo's", caus. 20.00 Nieuws. 20.0£ Amus. muz. 20.45 „De mensen zul len wel zeggenhoorspel. 22.00 Gram. 22.05 Tiroler muz. 22.45 Bui- tenl. overz. 23.00 Nieuws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Gram. KATHOLIEK MILITAIR TEHUIS OP VLIEGVELD VOLKEL. Naar wij van de zijde van lucht vaart-aalmoezenier kapitein Van de Mortely op de vliegbasis Volkel ver nemen, zal op Woensdag 26 Augus tus a.s. door de hoofdlegeraalmoe- zepier, kolonel Mgr. H. van Strae- len het Katholieke Militaire Tehuis, dat op particulier terrein direct te gen de basis aan gebouwd is wor den ingezegend. Het tehuis, dat met steun van Katholiek Thuisfront en particulieren gesticht is bevat te vens een kapel. Tot dusver moesten de ongeveer achthonderd katholie ke militairen van deze afgelegen vliegbasis (totaal circa 1.500 man) zich zien te verpozen in een niston- hut. Eenzelfde hut diende als kerk gebouw. Bij de inrichting van het nieuwe militaire tehuis, dat als enige op de Nederlandse vliegbases, een kerkto ren met klokken heeft, hebben de jongens van Volkel in belangrijke mate meegeholpen. Zo hebben zij zelf de smeedijzeren lichtkronen ver vaardigd en aangelegd. PAUL DE WAART VERLAAT DE K.R.O. Naar wij vernemen, is de heer Paul de Waart, chef van de afdeling repor tage (Katholiek nieuws en actuali teiten) van de K.R.O., met ingang van 1 Januari 1954 benoemd tot hoofdredacteur van het Utrechts Katholiek Dagblad. Hij zal mr. M. L. M. Edelman opvolgen, die per 1 November zijn functie als hoofdre dacteur neerlegt. Met ingang van de zelfde datum zal de heer De Waart zijn functie bij de K.R.O. neerleggen. Niettemin zal hij aan bepaalde ru brieken van de K.R.O. zijn mede werking blijven verlenen. VoOr de heer De Waart bij de radio in dienst trad, was hij redac teur-buitenland, van het dagblad „De Tijd" (10261931). Reeds van de eerste tijd af, dat pastoor Per- quin O.P. z.g. zyn werk voor de op bouw van een Katholieke Omroep begon, behoorde Paul de Waart tot een van zijn krachtigste medewer kers. O.m. was hij tien jaar lang hoofdredacteur van de K.R.O.-Gids, Node zal men zich dan ook in radio kringen neerleggen bij het besluit van de heer de Waart om het radio werk te verutlen voor het werk van de dagbladjournalistiek. Volkstuintjes door machines weggegraven Er heerste gistermorgen ontstelte- de meesten hadden er op gerekend, onder de volkstuinders jaan de dat zij alvorens met het werk be gonnen zou worden vroegtijdig aan zegging zouden krijgen. Anderen wisten helemaal van niets en zijn zeer terneergeslagen over het ver lies van hun tuin Er zijn tuinders die aanzienlijke verliezen lijden daar b.v. hun hele aardappeloogst verloren nis Rollandslaan te Haarlem. Tiental- spoedden zich op fietsen naar hun tuintjes en gingen met man en macht aan het werk. Allerwegen hoorde men de roep „redden wat er te redden valt". Wat is het geval? De gemeente Haarlem zal op de plaats van dit uitgebreide complex volkstuinen een straat aanleggen, waarlangs een verzorgingshuis en een aantal woningen voor ouden van dagen zullen worden gebouwd. Gistermorgen verrichte men opme tingen en spoedig zullen draglines en zandwagens het aspect van dit landelijke terrein volkomen veran deren. Het gerucht, dat mensen van Open bare Werken gistermorgen vroeg hun arbeid in de tuintjes waren be gonnen, verbreidde zich snel onder de eigenaren van de volkstuintjes aldus vervolgt „Trouw". In groten getalen kwamen zij opdagen om hun bezit zo mogelijk te redden. Maar vele gewassen zullen redde loos zijn, daar zij niet kunnen rijpen voor de graafmachnes ze onderploe- gen. Dit heeft een hevig protest uitge lokt van de gedupeerde tuinders. Ve len hadden slechts een flauw ver moeden van de toekomstige bouw en Van de zijde van de dienst van Openbare Werken te Haarlem deel de men mede, dat de gemeente de grond aan de Rollandslaan dit voor jaar door onteigening in bezit heeft gekregen. Waarschijnlijk hebben de vroegere eigenaren van de grond de tuinders nooit gezegd, dat de grond aan de gemeente was geko men en dat nu de tuinen gevaar lie pen. Intussen, zo zeide men ons, moet de gemeente voortgaan met de bouw van de daar geprojecteerde woningen, daar het tekort aan woon ruimte geen uitstel van deze nieuwe bouw tolereert. Men heeft gemeend, dat het belang van de woningbouw zwaarder moet wegen dan het be lang der volkstuinders. Daarom heeft men nu een begin gemaakt met de werkzaamheden. De tuinen zullen zo veel en zo lang mogelijk worden ontzien. Men overweegt zelfs of een schadeloosstelling van de zwaar gedupeerden mogelijk is. SCHOUDERTAS BLEEF HAKEN AAN AUTO. In de Koningsstraat te Haarlem is Maandagmiddag omstreeks half vier de 32-jarige wielrydster, mevr. de wed. M. A. E. BruinGrampe uit Santpoort door een vrachtauto over reden en op slag gedood. Bij het stoppen voor het verkeers licht raakte het slachtoffer de macht over het stuur kwijt, waarbij haar schoudertas aan de vrachtauto bleef haken. De echtgenoot van het slacht offer is kort geleden eveneens door een verkeersongeval om het leven gekomen. Het echtpaar laat twee jenge kinderen achter. HOND VALT KIND AAN. Het 14-jarig dochtertje van de fa milie P. in Herpen bij Oss is Maan dag aangevallen door een in oplei ding zijnde politiehond, die gewoon lijk aan de ketting ligt, maar thans los liep. Het kind moest met ernstige verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. De hond, die al geruime tijd in huis was, werd on middellijk afgemaakt. IN ZEE VERDRONKEN. Gisteravond om negen uur is op het strand Noord te Scheveningen bij een koffiehuishouder een pak kleren gevonden, kennelijk van een zwemmer. Bij onderzoek bleek, dat de kleren toebehoorden aan de zes tigjarige magazijnbediende A. P. te 's-Gravenhage. De man was 's mid dags om twee uur naar het strand gegaan met de mededeling, dat hij om zes uur thuis zou zijn. Hij stond bekend als een goed zwemmer. Gistermiddag zijn vijf personen, die zich in moeilijkheden bevonden, uit zee gered. Dinsdagavond 11 Augustus zal de Nederlandse ploeg uit de Ronde van Frankrijk een bezoek aan Hilversum brengen. De ploeg zal uitkomen op de draversbaan van het Hilversumse Sportpark, waar die avond courses wor den gehouden. Als een noviteit voor ons land zullen enkele renners een rit rijden tegen bekende paarden. Wim van Est zal de strijd over 1000 meter aanbinden met de bekende hengst Sturman en Wout Wagtmans over 1600 meter met een andere bekende draver. Deze ritten zullen tussen de courses worden gehouden, na afloop zullen de renners voor een wedstrijd over 25 baanronden (23 km.) starten. Deze avond werkt de totalisator normaal, alleen zal het niet toegestaan zijn op de wielrenners te wedden. Ontmoe tingen van renners met paarden zijn voor ons land iets nieuws en naar wij vernemen zal de sportcommissie van de K. N. W. U. zich een dezer dagen bezighouden met de te Hilversum beraamde wedstrijden. KUIL IN WEG WERD LAND BOUWER NOODLOTTIG. Een kuil in de weg is gisteren een 69-jarige landbouwer uit Oss nood lottig geworden. Hij reed naar huis op zijn met ko ren beladen boerenwagen, toen in de Kapelstraat, vlak bij zijn huis, een der wielen van zijn wagen in een kuil terecht kwam. Door de schok viel de landbouwer, Joh. van Din- ther, van de bok en kwam voor een der wielen van zijn wagen te liggen. Het paard bleef trekken en de zware kar ging over hem heen. In zwaargewonde toestand is het slacht offer naar het ziekenhuis gebracht, waar hij in de loop van Maandag is overleden. Uit een boodschappenmand, welke een inwoonster van Wassenaar in de hand hield, is op het station Hollandse Spoor te 's-Gravenhage een portemonnaie met ongeveer 300 gestolen. Weer een wereldrecord verbeterd De athletieklandenwedstrijd tussen Groot Brittannië en Frankrijk is door de Britten zowel bij de dames als bij de heren gewonnen. Bij de dames was de eindstand 6933 pnt., bij de heren 12779 punten. Bonino (Fr.) werd eerste op de 100 yards in 9.9 sec. Zijn landgenoot Cury won de 440 yards horden in 53. sec., Bannister (G.B.) de 880 yards in 1 m. 50.7 sec. en -Mimoun de 6 mijl in 28 m. 37.6 sec. De mijl was voor Chataway (G.B.) in 4 min. 12.4 sec. en op de 4 x 440 yards estafette bezette Groot Brit tannië in 3 min. 13.4 sec. de eerste plaats. De technische nummers waren alle voor de Britten. Pharaon zegevier de bij het discuswerpen met 47.90 y2 m., Elliot bij het polsstokhoogspringen" met 4.04 meter, Whaley bij het verspringen met 6.96 meter en Flanagan bij het speerwerpen met 60.37 meter. Tijdens deze athletiekwedstrijden is het Engelse B-team er in geslaagd het wereldrecord 3 x 880 yards estafette dames, dat met 7 min. 0.6 sec. op naam stond van de Ilford Athletic Club (Mu riel Lee, Joan Dryden, Phyllis Green) sedert 28 Juni 1952, te verbeteren en te brengen op 6 min. 49 sec. De loopsters van dit team waren Norma Sm alley, Chris Slemon en Diane Leather, die respectievelijk 2 min. 18.2 sec, 2 min. 16.2 sec., en 2 min. 14.6 sec. noteerden. Deze ploeg klopte het A-team. De A-ploeg, die bestond uit de loop sters Ann Oliver, Enid Harding en Va lerie Wynn, legde op de tweede plaats beslag in 6 min. 49.6* sec. en bleef even eens onder het bestaande wereldrecord. Het B-team bleek echter nog sneller, hetgeen voor ieder een verrassing was. De tijden van de athleten van het A- team bedroegen respectievelijk: 2 min. 17.7 sec., 2 min. 16.7 en 2 min. 15.2 sec. Een Franse damesploeg, die aan dit nummer deelnam, kwam er in het ge heel niet aan te pas. Met vele meters achterstand gingen de Franse dames als derde over de eindstreep. De landenontmoeting Zweden-Finland is door Zweden gewonnen met 217 tegen 193 punten. De Fin Hellsten won de 100 meter in 10.9 sec. en de 200 meter in 22 sec. De 400 en de 800 meter brach ten Zweedse successen: Wolfbrandt no teerde 47.8 sec. op de 400 meter en Aberg won de 800 meter in 1.52.7. De 1500 meter was voor de Fin Johansson in 3.48.6 en de 5000 meter voor zijn landgenoot Taipale in 14.14.6. Op de 10.000 meter bezetten de Finnen Posti, Wü zün met duizenden en 1 leven van zand, onder hohl zand en leggen zandeièren'Al\ goede raad... maak dal 'fe hierj* zo gauw mogelOk vandaan 7 komt' i ^^c^^aUn^hr^ïï om reel teroog komen als we hel lin ker dicht doenhebben we hem weggeloktzit ^^■[gevange 0* z/r voo* om ie vrienden niets anders op dan die raad op te vol gen. Zodra het dag wordt, 7reeren ze de woest'sn uit en wadendoor de n'jl. Hemel! Daar heb ie -latZandhoen- ders.' Zeker eskaders du gers.' Bevelhebber aan eskader!... Aandacht... wsand beletten stroom over te steken!.» Legformatie!Aanval in duikvlucht/Dut... ut... ui... ken!... Duikt fff... 'eamamtrnmak Ruolakka en Rinteenpaa de eerste drie plaatsen, allen in dezelfde tijd: 30.50.2. Voorts won Svensson (Zw.) het hoog springen met 1.99 meter. Valtonen (F.) het verspringen met 7.36 meter en Hy- tiaenen (F.) het speerwerpen met 72.72 meter. ZWEMMEN. Ook Toufik Bleik bedwong het Kanaal De 23-jarige Libanees Toufik Bleik uit Beyrouth is er in geslaagd het Ka> naai over te zwemmen. Na Zondag onv streeks middernacht bij Cap Gris Nez te water te zijn gegaan, zette hij 16 uur later te St. Margarets Bay bij Dover voet aan land. Bleik, die het grootste gedeelte van zijn tocht in een dikke mist moest af leggen, had reeds tweemaal vergeefs getracht het Kanaal te bedwingen. Vo> rig jaar Juli kon hij het in de strijd met de golven niet bolwerken en een week geleden had hij, op enkele kilo meters van zijn doel (Dover) verwij derd, zijn poging als gevolg van de ruwe zee eveneens moeten staken. ZEILEN. Holland-week met ideaal weer Dc deelnemers aan de Holland-week, die reeds twee dagen van voortreffelijk zeilweer achter de rug hadden, start ten Maandag op de Loosdrechtse Plas sen onder een stevig buitje, dat gevolgd werd door een matte wind. Later werd dc bries steviger en keerde het ideale weertje voor dc wedslrydzellers terug. Op deze derde dag hebben verschei dene bekende zeilers zich opnieuw de sterkste getoond en daardoor nu al met nog één dag voor de boeg de hoofdprijs in hun klasse veroverd. Dit was o.a. het geval bij de door het niet uitkomen der Duitsers zo sterk verma gerde Flying Dutchmanklasse, waar Van Duyl met zijn Frithjofna zich drie maal eerste klasseerde. Dezelfde presta ties leverden P. Bakker met de „Graaf de Lumey" onder de weinige vrijbui ters, Jac. Kraan met zijn „Mustang" bij de sharpies, S. v. d. Steeg met de „Betty" in de 16 m2, B. T. M. Palsma met de „Zwerver" onder de vier BM'ers en Reyers met de „Waterbaby" onder de 12 Voetsjollen. Bij de jeugd zag Jac. Albers de grote kans op de hoofdprijs verminderen, doordat hij bij het ronden een boei raakte en uit het veld verdween. In de Pampusklasse heeft C. Vink met de „Hinde" de beste papieren door twee overwinningen en een derde plaats. Bij de Olympia-jollen is de prijs vrijwel zeker voor Willems, die de eerste dag verhinderd was, maar beide volgende dagen ruimschoots winnaar werd. In enkele klasgen is de strijd nog open. WATERPOLO. HZ EN PC (DEN HAAG) KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Door in de hoofdklasse heren met 73 te winnen van de Meeuwen (Am sterdam) heeft HZ en PC (Den Haag) voor de derde achtereenvolgende maal beslag gelegd op het waterpolokam- pioenschap van Nederalnd. In de eerste klase A (heren) won AZ en PC te Amersfoort met 4^-2 van de Robben (Hilversum) PAARDENSPORT. PRINS BERNHARD NAAR CONCOURS IN HET ZOUTE. Naar het ANP verneemt zal Prins Bernhard aanwezig zijn bij het inter nationaal concours hippique in Het Zoute (België), dat van 28 tot 30 Aug. zal worden gehouden. Het ligt in de be doeling Nederlandse ruiters aan dit concours te laten deelnemen. Wie dit zullen zijn is op het moment nog niet beslist. Zeker is evenwel, dat Prins Bernhard met zijn paard" Arquebuse" aan de dressuur wedstrijden zal deel nemen. Wim van Est won in Kerkrade Te Kerkrade werd een wielerwedstrijd voor professionals gèhouden over 80 waaraan de Nederlandse Tour-de- France-ploeg deelnam. Voor de aan vang van de wedstrijd werden de ren ners van de Nederlandse Tour-ploeg ge huldigd. De uitslag was: 1. Wim van Est 2 uur 9 min. 5 sec. (8 pnt.)op 1 ronde: 2. Piet Haan (11 pnt.); 3. Van As (11 p.); Wout Wagtmans (0 pnt.); op 2 ron den: 5 Henk Stevens (11 pnt.); 6. Lam- brichs (0 pnt.); op 3 ronden: 7. Jan Nolten (4 pnt.); op 4 ronden: 8. Thys Roks (4 pnt.); 9. Jos Suykerbuyk (1 pnt.); op 5 ronden: 10. Hein van Bree- nen (2 pnt.). De wedstrijd voor nieuwelingen over 24 km. werd gewonnen door De Rooy in de tijd van 39 min. en 40 sec. De Ronde van Duitsland 1953 voor professionals, die van 13 tot 27 Sept. a.s. zou worden gehouden, gaat niet door. De oorspronkelijke data voor deze ronde waren 9 tot 23 Augustus, doch deze termijn werd verschoven naar September in verband met de verkie zingen voor de Bondsdag in West- Duitsland Een deel van de rijwielindustrie heeft na de data-verandering van "deelneming afgezien. De organisatoren moesten daarna om financiële redenen de Ronde voor 1953 annuleren. Swift-Combinatie. Zaterdag in de Ronde van Zuiderpark in Den Haag wist D. Wallet bij de amateurs de 4e plaats te bezetten en bij de nieuwelingen wist B. v. Wette in zijn eerste open wedstrijd de 5e plaats te bezetten; H. v. d. Lubbe werd 12e, A. Prangers 15 en J. Vroomen moest wegens wielbreuk in de laatste ron de afstappen. C. Piasmeier wist in de Ronde van Zandvoort in de eerste serie de 2e plaats te bezetten en H. v. d. Lubbe de 8e plaats; in de finale wist C. Piasmeier dé 4e plaats te bezetten. Uitslag Zondag Competitie A-klas- se 80 km.: 1. W. Vreeswijk, 2. H. Vos; B-klasse 80 km.: B. Rijkelijkhuizen, 2. J. Riethoven. 3. A. Prangers, 4. Veltmaat; C-klasse 60 km.: 1. G. Schrijvers, 2. C. v. Amsterdam, 3. Th. Hoogkamer, 4. Sj. Knaapen. Dinsdagavond team-training, sa menkomst 7 uur. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven vanaf Cor- beil: Uitslag: F. Hendriks 1; R. de Graaf 2; J. Plug 3; V. Pierlot 4; C. v. d. Berg 5; B. Kok 6; E. Smit 7—22; C. v. d. Berg 812; R. Fraas 910; W. Hazenoot 11; F. Hofman 13; St. Pieter Bavo 14; K. Waasdorp 15; H. Moenen 16; J. v. d. Niet 17; A. v. Helmond 18; A. v. Weeren 19; J. Groeneveld 20; J. Beekman 21; C. Raaphorst 23; A. Dijsselbloem 24; H. v. Klaveren 25. Wedvlucht met jonge duiven van af Roermond. Aantal vogels 1769. Uit slag: P. Fasel 122; M. v. Stijn 2; J. Plug 316; P. Olijerhoek 45; J. Sie- ra 6; C. v. d. Poel 7812; J. War merdam 923: C. Broekhof 1011; St. Jan Bavo 13; B. Witte veen 14; J. Passchier en Zn 1519; Smit Hoek 17; A. v. Duins Azn 18; M. v. d. Wiel 20; W. Burgij 21; D. J. Venker 24; E. Smit 25. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht met jonge duiven van af Quivrain op Zondag 2 Augustus 1953. De afstand bedroeg 208 km. en de duiven werden gelost om 7.45 uur. De eerste duif kwam aan om 10.22 uu_. Uitslag: A van Koert 1, 5 en 8; J. W. Woerde 2 en 4; J. Tijsterman 3, 6 en 9; A. van Leeuwen 7 en 12 en D. v. d. Helm 10 en 11. De Luchtbode (Boskoop). Wed vlucht vanaf Quivrain, afst. 197 km. Los 7.45 uur, aankomst le duif 10.39.23; laatste 11.00.17 uur. Uitslag: H. v. d. Willik 1, 2, 4. 10, 17; A. Verhoef 3. 13, 1G, 20; G. Lamoree 5, 7; J. Deegenkamp 6, 15; A. Sytzema 8. 18; J. Kamerbeek 9; W. H. van Muiden 11, 14; J. van Gemeren 12, 18, 21. Vrijdag a.s. inkorven voor jonge dui ven vanaf St. Quentin, afst. 266 km. Zaterdag tussen 16 en 17 uur inkorven voor wedvlucht met oude en jonge dui ven vanaf Gorinchem, afst. 35 km. De Duinblievers (N'liout). Wed vlucht met 'jonge duiven vanaf Quié- vrain Afstand pl.m. 213 km. In con cours 70 duiven. Gelost te 7.45 uur met W-wind. Aankomst le duif 11.08.28 u., snelheid 1048.71 m. per min. Uitslag: 1. R. Traas; 2, 13 C. Broekhof; 3. Pav. St. Pieter; 4, 5, 8, 14 Pieters-Broekhof 6. 9, 11. 21, 22. 23 Pav. Sint Jan; 7. P. Duivenvoorde P.zn.; 10 C. de Kan; 12 P. Duivenvorde A.zn.; 15, 16 C. P. v. d. Berg; 17, 18 H. Dijkstra; 19, 20 Br. Kok; 24 G. Kruze. A.s. Vrijdag inkorven St. Quentin. laatste jonge duivenvlucht, die geldt voor de punten. A.s. Zondag Opleervlucht. Na-vluch ten Den Haag. Tijd van inkorven wordt nader bekend gemaakt. Uitslag koppelwedstrijd: le prijs C. de KanC. Broekhof. 22 ronden, 1969 punten; 2e prijs C. P. v. d. Berg—P. Duivenvoorden A.zn., 22 ronden, 1943 punten.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5