L+P*K*V* hield Zondag een interessante jongdierendag De Nederlandse Cadeaukring gaat ook in Leiden werken fo.ngkren Journaal DINSDAG 4 AUGUSTUS 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Konijnen voor de keuring De Leidse Pluimvee- en Konijnen- sportvereniging hield in de tuin van Café-Restaurant „Oud Hortuszicht" een zeer geslaagde jeugddierendag. Honderd ingezonden dieren werden door keurmeester Wermer uit Delft beoordeeld en hij was vol lof over de zeer goede doorsnee kwaliteit. De Vlaamse Reuzen vormden met 31 stuks een zeer imposante groep. In de A-klasse, dieren, geboren voor April, in de rammen-klasse werd P. v. d. Leek eerste met Z.G. B. Schroef, 2o Z.G. en P. v. d. Leek wederom 3e Z.G. In de voedster-klasse behaalde het jeugdlid W. Schroef een prach tig resultaat door eerste te worden met Z.Z.G., P. v. d. Leek weer 2e Z.G. en P. de Kerk, 3e Z.G. De C- en D-klasse, dieren geboren na 1 April gaf het volgende resul taat: Th. J. Belt met ijzergrauw le Z.G.; A. H. Couzijn met haaskleur, 2e Z.G. en P. v. d. Leek 3e Z.G. Ook de Franse Hangoren waren goed vertegenwoordigd. Het mate riaal was zeer goed. te noemen. De heer I. Koelink toonde enige impo sante dieren en behaalde in de ram men-klasse met bont le Z.G.; E. Quist toonde goed te zijn vooruitge gaan en wist met ijzergrauw 2e Z.G. te behalen, terwijl het lid E. A. F. de Boer zich derde wist te klasse ren. De B-klasse was niet zo prima en konden de toppers slechts G.G. behalen. J. Koelink werd hier weer le; E. A. F. de Boer 2e en E. Quist 3e. In de C-klasse toonde J. Koelink een prima dier, dat le Z.Z.G. wist te behalen. S. v. d. Vlist behaalde 2e G.G.; Ook in de D-klasse ging J. Koelink met de le prijs strijken eveneens met Z.G. terwijl E. Quist zich weer tweede en derde klas seerde. Bij de Lotharingers wist P. de Klerk met dit zeer moeilijk te fok ken ras meteen al een le Z.G. in de wacht te slepen, hetgeen voor deze enthousiaste liefhebber een fraaie beloning is. De Vlaamse Reus van W. Schroef legde beslag op de prijs voor de beste der grote rassen, terwijl J. Koelink de op een na beste bracht. Jammer dat dit diertje nog te jong was om met succes te kunnen concurreren te gen de enige maanden oudere Vlaamse Reus. Th.-J. Belt bracht buiten mededinging nog een fraaie konijngrijze VI. Reus, die door de keurmeester met Z.Z.G. werd be kroond. De witte en blauwe Weeners vormden een mooie groep en de strijd was hier fel. De jonge fokker T. v. Amsterdam boekte een opmerkelijk resultaat door in de A-klasse le, 2e en 3e Z.G. te behalen. Kleur en con ditie bij deze dieren waren uitmun tend. In .de B-klasse toonde zich weer een nieuweling met prima blauwe Weeners en werd L. Boon stra hier le met Z.G., tweede weder om T. v. Amsterdam, 2e Z.G. en L. Boonstra nog een 3e Z.G. In de D- klasse won A. G. van Leeuwen met le G. De bekende fokker M. J. Kouwen- berg toonde weer zijn bijzondere klasse door met een inzending van twee Rode Nieuw Zeelanders beide Z.G. te boeken, terwijl de voedster tevens de beste der middenrassen werd. J. Hagen bracht eveneens een moeilijk te fokken ras, nl. de Groot Chincilla. Het resultaat was niet slecht, nl. G.G. en G., een- aan sporing om op deze weg voort te gaan. Mevr. Zwanenburg—Wijnbeek bracht een Gouwenaar, die G.G. wist te. be halen. D. de Geus toonde zich weer een prima winnaar bij de Rexen; zijn Luchs Rex wist zelfs in de B- klasse een le Z.G. te behalen. Mooie klassen vormden de Klein Chincilla's met de fokkers Luynen- burg en -Rutgers. In de A-klasse won B. Th. Rutgers met le Z.G. en 2e G.G. en 3e G. In de B-klasse eveneens B. Th. Rutgers met le G.G., terwijl deze fokker het in de voedster-klasse prima deed met een le Z.Z.G., welk dier tevens de beste der kleine ras sen werd, wel een bewijs dat deze fokker over een prima stam beschikt. J. G. Luynenburg werd le Z.G. in D-klasse, tevens 2e Z.G. en 3e G.G. C. J. H. Driessen was de winnaar bij de Black en Tans met driemaal Z.G. en eenmaal G.G. G. Zuurdeeg noteerde met zijn prima Klein Zil- vers een Z.G. en G.G. De nesten bleven wat aantal en kwaliteit betreft enigszins onder de verwachtingen, toch wisten nog een drietal nesten Z.G. te behalen, n.l. Klein Zilvers van G. Zuurdeeg; Gou wenaars van mevr. Zwanenburg Wijnbeek en een nest Tans van C. Driessen. Tenslotte werd de Luchs ORGANISATIE BOUWBEDRIJF. Voor het examen A organisatie bouwbedrijf slaagde in Rotterdam de heer J. Stigter uit Leiden. EXAMEN DUITS M.O. (A) Voor het examen Duits M.O. (A), afgenomen in Den Haag, slaagde mej. H. J. de Moei uit Leiden. "TVPFN 10 vingtr >yst. I W E W blind rhythm. CTE^Nfl 4 talen (130 letter- 1 tllU grepen p. minuut) Gegarandeerd In 2—3 maanden klaar. Aanvang dagelijks Ken. Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie.) Rex van D. de Geus nog de beste der Kort- en Langharige rassen. Al met al een zeer geslaagde ten toonstelling voor de L.P.K.V. die dit jaar haar 45-jarig bestaan hoopt te Vieren met een wintertentoonstel ling. Wat zal ik geven? Dinsdag 4 Augustus. IETS OVER DANSEN. Wanneer een kind vrolijk huppe lend over de straat gaat of wanneer jong en oud zich hossend, arm in arm, achter een muziekkorps aan sluiten, dan is in deze beide geval len het wezen van de dans als uiting van vreugde misschien het best weer gegeven. Bij het eerste geval het ar- geloos-blije en bij de anderen de spontane, gemeenschappelijke pret. Dat is de dans, zoals hij zijn moet: een vrolijk spel. In een erg geleerd boek heeft een nog geleerdere professor aange toond, dat de waarde van een cul tuuruiting daarin bestaat, dat het spel-element er voldoende in aan wezig is. Maar ook anderen, die het goed menen met de jeugd, kennen aan het spel een hoge waarde toe. De opvoedingsmethode van Baden- Powell heet „het Spel van Verken nen" en de strijd om het behoud van het amateurisme in de heden daagse sport kan heel simpel weer gegeven worden met deze uitspraak: het moet spe1 blijven! Een andere cultuuruiting, waarin het spel-element zeer zeker aanwe zig behoort te zijn is de dans en daarmee onverbrekelijk verbonden de beoefening van zang en muziek. In de komende weken zal in en kele korte stukjes de aandacht van de jongeren van l eiden en omgeving gevestigd worden op de diverse ac tiviteiten van zo'n springlevende, gezónde en vrolijkte spelgemaen- schap als een volksdansgroep. P. K. Het is in de stad wel merkbaar, dat de lieve jeugd vacantie heeft! Een blik in het politierapport van één dag leert, dat er wel het een en ander gebeurt. Gistermiddag bij voorbeeld greep de politie twee ne genjarige knapen in hun kraag, die bij het station de reizigers lastig vielen door het aanbieden van hun diensten als pakjes dragen, enz. Een van de jongens greep zelfs de tas van een dame, maar zij was niet van de aangeboden diensten gediend en liet dat duidelijk merken. De jon gen gaf zijn pogingen echter niet op voordat de darne hem een kwartje gegeven had. Dergelijke voorvallen doen de naam van onze stad geen goed. Het is vooral voor vreemde lingen, die Leiden bezoeken, niet prettig als zij direct al bij aankomst aan het station op een dergelijke wijze verwelkomd worden. Op politiebureau werd de knapen ver teld hoe verkeerd hun handelwijze was. Even later werden twee jon gens van 7 en 8 jaar naar het bu reau gebracht, nadat zij gesnapt ren by het appels gappen in tuin van het voormalige Israëliti sche Weeshuis aan de Rodenburger straat. En 's middags om drie uur werden twee jongens van 14 en 16 jaar gegrepen omdat zij via het dak en door een raam het Luxor-thea- ter waren binnengedrongen, blijk baar om gratis een filmvoorstelling bij te wonen. Hetgeen verboden is. Na op het politiebureau een schrob bering gehad te hebben, werden de broers door hun vader afgehaald. Het b'eef er niet bij.' Gisteravond werd van twee jongens, 15 en 16 jaar oud, een windbuks met kogeltjes in beslag genomen. Zij waren er mee aan het spelen in het plantsoen aan de Van der Brandelerkade en raak ten een 24 jarige mejuffrouw in haar heup. De- verwonding viel gelukkig nogal mee, maar het blijft gevaar lijk speelgoed. Zo zal er gisteren nog wél meer gebeurd zijn; weleven slechts een kleine opsomming. Wat een uitkomst daarom, dat er nog zoiets bestaat als vacantiebezig- heden voor de jeugd. We vertelden gisteren nog het een en ander over de vacantievreugd voor de R.K. Jeugd en schreven, dat de kinderen zich niets aantrokken van financiële kwesties. Gelukkig maar! Ondertus sen echter zit het comité dagelijks in zorgen, want de vele activiteiten, waarvan we gisteren een kleine op somming gaven, kosten handenvol geld. Hoe dat allemaal betaald wordt, is een vraag apart. De kinderen be talen een kleine contributie van hun spaarcenten. Bovendien wordt er subsidie gegeven, is er een collecte geweest en zijn er goede mensen, die wel eens een bijdrage geven. Het co mité zou nog veel meer voor de kinderen kunnen doen wanneer er meer geld was. Wie toevallig eens goed in z'n „slappe was" zit of niet, maar toch iets wil doen! kan een bijdrage geven aan de paro chiële leiders of aan de stedelijk hoofdleider: de heer J. van Hame ren, Van der Duynstraat 28, tel. 31810. Ook de penningmeesteresse, mej. Snelderwaard, Maresingel 29A, neemt gaarne giften in ontvangst. Denkt "U er eens aan? De leden van de R.K. Priesterstu dentenclub moeten morgenochtend! om halt elf aanwezig zijn op het R.K. Lyceum aan de Mariënpoel- straat. Fiets, brood en zwempak mee brengen. - Voor de R.K. Korfbalvereniging „Crescendo" is de vacantie zo goed als voorbij. De leden denken alweer aan de komende competitie. De trai ning wordt met ingang van 12 Aug. voor alle twaalf-tallen intensief voort- j gezet. Ook nieuwe leden zijn op de trainingsavonden van harte wel-1 kom. Op Donderdag 13 Augustus is er om half acht een speciale kam pioenstraining vOr het eerste twaalf tal. Het bestuur verwacht, dat alle leden 12 Augustus om half acht op het terrein aan het Delftse Jaagpad aanwezig zullen zijn. Zondag heeft de hengelaarsvereni ging „Ons Clubje" een viswedstrijd gehouden in de Leede onder War mond. De vangst was matig en de uit slag luidde: 1. W. Helverstijn (groot ste bliek). 2. B. Zwart, 3. J. v. Weer- lee, 4. J. v. Weerlee, 5. D. Wallaart, 6 W. v. Weerlee, 7. P. Kruyt, 8. D. Hel verstijn, 9. D. Wallaart, 10. J. Schijf. Gisteren zijn de jongens van de R.K. Voetbalvereniging V.N.L. naar het kamp Herkenbosch vertrokken. Het nieuwe kamp, met twee voetbal velden, een natuurzwembad, enz., was nog niet relemal klaar. In al ler haast werden twee tenten opge zet, waarvan V.N.L. en een kreeg. De overige jongens slapen in een loods. Een groot aantal gasten woonde de kampopening bij, w.o. ir. Hopster, voorzitter van de K.N.V.B. Veelal weerkerende bij verjaarda gen, bruiloften, verlovingen en ju bilea is de vraag: „Wat zal ik geven?" Geen stad zo groot, geen dorp zo klein, of er zijn winkels en wanneer het gaat om een cadeau voor iemand, die men goed kent, zal die vraag niet zo'n verschrikkelijk probleem op werpen. Maar in hoeveel honderden gevallen zit de goede geefster of ge ver niet met de handen in het haar? Natuurlijk wordt er altijd wel een oplossing gevonden. Gaat het om een klein geschenk, dan zijn de mogelijk heden te over. Een boek, een das, een doos bonbons, een kistje sigaren zijn altijd welkom. En de jubilaris of de jarige accepteert dat natuurlijk gaarne, ook al zit hij of zij op dat moment helemaal niet verlegen om een boek, een das, bonbons of sigareni en zou hij of zij veel liever iets an ders hebben ontvangen. De onlangs te Amsterdam opge richte Ned. Cadeaukring heeft daar nu een oplossing voor gevonden. Het systeem is eenvoudig: degene, die iemand iets cadeau wil geven en pie> kert over de vraag wat het nu zal moeten zijn, joopt een bij de Cadeau kring aangesloten winkel binnen en vraagt een cadeauchèque, die hij be taalt met het bedrag, dat hij voor het geschenk wenst te besteden. Het doet er niet toe of die chèque wordt ge> kocht in een bloemenwinkel, een meubelzaak, een boekwinkel, een zaak in foto-artikelen of welke an dere zaak. Hij of zij, die de chèque ontvangt is volkomen vrij die te be steden in welke zaak dan ook, mits deze natuurlijk bij de Cadeaukring is aangesloten. Het systeem is ini zoverre niet nieuw, dat verscheidene warenhuizen dit al lang kennen. Maar dan moet men de chèque of geschenkenbon ook besteden in de zaak, waar die chèque is gekocht. Dit is echter bij de aan geslotenen bij de Ned. Cadeaukring niet nodig. Zoals gezegd kan men met die chèque overal terecht. Terwijl deze Cadeaukring elders in het land reeds met groot succes werkt, wist men van haar bestaan in Leiden nog niets af. Met September zal deze kring waarachter zich de drie middenstandsbonden hebben ge plaatst, ook in de Sleutelstad gaan werken. Spanning stijgt in de hengel-competitie Zondag werd in het Aarkanaal tus sen Aardam en Kattenburg de derde wedstrijd gehouden van de Leidse Hengelcompetitie. Het was mooi weer, bijna windstil, en de vangst was goed. De koplopers gaven elkaar bijna niets toe, zodat de uiteindelijke beslissing pas in de laatste wedstrijd zal vallen, die op 16 Augustus in de Vliet gehouden wordt. De stand is nu als volgt: A-klasse: 1. de Bliek 16 pnt. 146 stuks, 2. V.I. O.S. 14 153, 3. de Ruisvoorn 14 152, 4. de Voorn 14 95, 5. K.N.G. 10 113, 6. Zaalberg 8 101, 7. de Gulden Voorn 8 83, 8. Hengelsport 6 104, 9. de Forel 6 84, 10. Ons Genoegen 4 87. 11. D.V.S. 4 79, 12. de Zin-ker 4 62. B-klasse: 1. de Ruisvoorn 14 94, 2 V.I.O.S. 12 —83, 3. Hengelsport 8 87, 4. de Leede 2 59. Zoals uit de stand blijkt, is na een slechte start K.N.G. er goed in geko men en op deze wedstrijd 6 punten rijker geworden, waardoor het een mooie kans maakt op één van de bo venste plaatsen. Het grootste aantal is gevangen in de A-klasse door J. Schouten (de Bliek), H. Hollebeek (de Ruisvoorn) en J. Philippo (Zaal berg), allen met 16 stuks. In de B-klasse door H. de Water (Hengelsport), 16 stuks. Marktberichten LEIDEN, 4 Aug. Varkens. Aan voer 312 stuks. Prijzen: zware 1.93 1.96, lichte f 1.781.87, zeugen 1.701.80 per kg. levend gewicht, Handel vlot, enkele iets hoger. Bo vendien 3 nuchtere kalveren, geen notering. BODEGRAVEN, 4 Aug. Kaas. Aanvoer: 168 partijen. Prijzen: lse soort 2.102.18, 2de soert 2.04 2.05, extra 2.45 per kg. Handel kaLm. ROTTERDAM, 4 Aug. Vee. Aan voer: 3069 stuks (4692); 425 vette koeien, 886 (185) gebruiksvee, 150 vette kalveren, 223 (65) graskalveren 337 nuchtere kalveren, 214 varkens, 374 biggen, 160 paarden, 101 veulens, 168 schapen of lammeren, 31 bokken of geiten; Notering: vette koeien 2.70 —2.78, f 2.54—2.66, 2.20—2.37, vette kalveren 2.642.74, 2.52—2.64, 2.322.52 per kg. levend gewicht, graskalveren 350300200; nuch tere kalveren 625449, biggen 50 4640, per stuk; slachtpaarden 1.80, 1.75, 1.65; veulens 425— 350—250; schapen 110—90—60; lammeren 908070, kalf- en koeien 1Ö75950850; varekoeien f 725625575; vaarzen 800725 600; pinken 525—475—375. Vette koeien aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren enige pri ma's boven notering; vette kalveren aanvoer groter, handel redelijk, prij zen onveranaer; graskalveren aan voer even meer, handel lui, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren: aanvoer matig, handel willig, prijzen iets stijver; biggen: aanvoer iets gro ter, handel kalm, prijzen onveranderd slachtpaarden aanvoer ruimer, han del flauw, prijzen even lager; veulens aanvoer iets meer, handel kalm, niet geheel prijshoudend, schapen en lam meren aan) voer kleiner, handel ma tig, ongewijzigde prijzen; kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel stil, prijzen als vorige week; vare koeien aanvoer als vorige week, handel stroef, niet geheel prijshou dend; vaarzen en pinken aanvoer kleiner, handel lui, prijzen onver anderd; t.b.c.-vrij aanvoer korter, handel redelijk, prijshoudend. Wie „overstuur" is, blijve van het stuur af! Verbond voor Veilig Verkeer Maandag herdacht de heer J. E. A. Zeeman, chef der assurantie-afde ling van de Amsterdamsche Bank N.V./Incasso-Bank N-V. te Leiden, de dag daarop hij voor 25 jaar in dienst van dit concern trad. In de ochtenduren werd de jubilaris in 'n bijeenkomst van het personeel toe gesproken door een der directeuren, mr. I. Opstelten, die na de levens loop van de heer Zeeman te hebben geschetst, in het bijzonder inging op de eigenschappen, die de jubilaris tot een geboren assurantie-makelaar stempelen. Hij memoreerde' de des kundigheid en de toewijding, waar mede de heer Zeeman steeds de re laties van de Amsterdamsche Bank/ Incasso Bank ter zijde staat. Namens de hoofdbank te Amsterdam sprak de heer H. Ballot, die de prettige samenwerking met de jubilaris re leveerde. De heer J. Martijn voerde in een hartelijke toespraak het woord uit naam van het personeel en deed dit evenals de vorige sprekers vergezeld gaan van een cadeau. Hierna sprak de heer Zeeman een woord van dank. In de middaguren maakten vele zakenrelaties, waar onder directeuren en inspecteurs van verschillende assurantiemaatschap- 1 pijen, gebruik van de gelegenheid, welke geboden werd om de heer Zeeman ten kantore van de bank geluk te wensen. Vele bloemstuk ken, cadeaux en telegrammen luis terden zowel hier als ten huize van de jubilaris deze gedenkdag op. STADSKOK. „Nu moeten jullie niet lachen" zei pastoor van Tienen, terwijl hij met roekeloze durf het Parijse ver keer op Place Maillot stop zette en de „Club de Limetz" in stomme ver bazing aan de andere zijde van de stoep liet staan. Een klein groepje on vervaarden was hem op zijn avon tuur gevolgd, maar deze moedigen vonden de gang van zaken iedere auto, die aan kwam gieren, stopte, wanneer hij de pastoor binnen zijn vizier kreeg zo merkwaardig, dat zij meenden op luidruchtige en de monstratieve wijze uiting aan hun vreugde te moeten geven. „Nu moeten jullie niet lachen", zei de pastoor onderwijzend, terwijl hij midden op de rijweg even stil bleef staan en vermanend zijn vinger op hief, „de mensen zijn hier beleefd genoeg om te stoppen voor voet gangers, maar je moet ze niet uit lachen, want dan worden ze kwaad". Het is momenteel Zaterdagmorgen half twaalf en we zitten in een van de vele schilderachtige kroegjes van Parijs, terwijl het merendeel van de „club" weg is naar de „Are de Triomphe". Vanmorgen Om 9 uur zijn we uit Limetz vertrokken en nadat in Vil- lers-en-Arthis pastoor Van Tienen opgehaald was, die de gids zou zijn voor de eendaagse trip door Parijs, arriveerden we omstreeks twaalf uur in Versailles. Hier deed iedereen zijn uiterste best om Jan Erusse gelijk te geven, die in zijn boekje over Parijs schrijft, dat iedere rechtgeaarde Nederlan der in de tuinen van het paleis van de Zonnekoning te Versailles onder de Eiffeltoren een kiekje maakt, waar de persoon in kwestie in volle glorie op staat om thuis zijn onge lovige kennissen te overtuigen, dat hij werkelijk in Parijs is geweest. Pastoor Van Tienen voert de club op eendagstrip door de „Lichtstad" Het paleis van de Zonnekoning mocht echter niet te veel tijd kosten en „oom Frans" vond dit trouwens niet zo heel erg, want de koning was toch niet thuis! Het kroegje, „bistro" noemen ze deze gelegenheden in Parijs, waar In de middagpauze genieten de werkers van Limetz natuurlijk even van het milde zonnetje. momenteel zitten, wordt ge ëxploiteerd door kennisen van pas toor Van Tienen, die tijdens de oor log in Villers-en-Arthis eten kwa men halen en zodoende voor de gulle pastoor door het vuur gaan. Dit was duidelijk te merken, toen onze ko lonie binnenstreek. In een oogwenk waren van verschillende tafels een grote kring gemaakt, waar enkele minuten later de keurige „café filtre" al stond te „sudderen". Over pastoor Van Tienen willen e hier wat meer vertellen. Deze Brabander leeft als ruim 17 jaren in het kleine plaatsje, ruim 60 km. van Parijs verwijderd. Dwalende door de tuinen van Versailles hebben we vanmorgen zo het een en ander over het leven van de Nederlandse gees telijken in Frankrijk van hem ge hoord, Hij vertelde, dat er 40 Neder landse priesters in het bisdom Ver sailles werkzaam zijn en dat het merendeel van hen geen benijdens waardige taak heeft. Zij moeten vechten tegen een op het platteland door eeuwen geslaafde mening, dat het geloof slechts iets te maken heeft met de adel en de rijke bur gerij. Het lijkt soms een strijd zon der het minste resultaat, want de Fransman is hoffelijk,maar moei lijk te vatten. ,De pastoor is echter gezegend met een onverwoestbaar optimisme. Teen hij 17 jaren geleden in Villers-enArthis aankwam, is hij begonnen met het werk. dat in Hol land een sociaal-werkster verricht. Hierdoor kweekte hij vertrouwen en thans is hij overal eer. graag ge ziene gast, hetgeen wel bleek op de avond, die de „Club de Limetz" eer gisteren in zijn parochie gegeven heeft; de wijze, waarop deze forse priester zijn parochianen toesprak, demonstreerde een sfeer, die menig Nederlands priester hem zou kunnen benijden. Gisteravond was pastoor Van Tie nen onze gast in Limetz, want de voorgenomen uitvoering in Gomme- court kon wegens technische moei lijkheden geen doorgang vinden. Joop Koevoets improviseerde in vlie gende haast een stralend programma en het was tegen twaalf uur toen er nog druk door de straatjes van Li metz polonaise gelopen werd. Li metz heeft gisteren trouwens de ge- hele avond kunnen merken, dat het gasten had, want de vreugde liet zich door het gehele dorpje horen. Ondertussen laat ons kopje onder de „café filtre" de bodem zien en komen de diverse groepen afwis selend diep onder de indruk van de Russische kathedraal of stralend van geestdrift over de toegangspoort tot Parijs weer in de ..bistro" te rug, waar een ongeduldige pastoor Van Tieneh hevig gesticulerend staat te betogen, dat als we niet heel vlug opschieten. zijn programma voor finaal in de soep loopt. KRONUS.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3