Mevr* Lekkcrkerker viert vandaag 100 e verjaardag De |apanse kroonprins bezocht Rijksmuseum van Volkenkunde WOENSDAG 29 JULI 1953 l DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Feest in Zoeterwoude en Voorschoten STADSNIEUWS „WONDER BOVEN WONDER" IN DE STADSGEHOORZAAL. „Niet onaardig", was onze indruk gisteravond na afloop van de show „Wonder boven Wonder", die onder leiding van Louis Bouwmeester in de slechts matig bezette Stadsge hoorzaal werd gebracht. Het woord „kunst' was hier niet op z'n plaats, hoogstens was het kleinlclunst, maar dan met een help kleine k. 't Was overigens niet ongezellig. Bekende artisten als mr. Doodle, Cees de Lange en Frans van Schaik zorgden met minder bekende sterren als Lucy van der Veen, Lucy Steyn en Anneke Elro voor een onderhou dend programma van vacantie-vrö- lijkheid in 20 tafrelen, waarvan we vooral de nonsens van Stoet Has pel en Mr. Dcodle konden waar- weren. Frans van Schaik zong wat sentimentele leidjes, die doorgaans „levensliederen" genoemd worden alsof het werkelijke leven zich gro- tendeels afspeelt in Ghetto's. The Palladium Girls brachten enige bal- 1 leajes, terwijl The Two Movers eni- I ge dansen lieten zien, die gymnas- j tisch meer bewonderenswaardig wa- l ren dan aesthetisch. Maar goed, er is flink gelachen en dat is in deze vacantietijd ook wat waard! v aiiuaag v.erc meer. ae wed. uer- ritje LekkcrkerkerHabbenjansen haar honderdste verjaardag in het rusthuis „Ruimzicht". Grenshoek, Hoge Rijndijk 7, Zoeterwoude, waar zij sedert verleden jaar verblijft. In een gezellig onderhoud, dat wij gisteren met haar mochten hebben, vertelde oma Lekkerkerker, zoals zij ALPHEN AAN DEN RIJN MOTORRRIJDER REED TEGEN TRACTOR Doordat de bestuurder van een tractor, de landbouwer H. W., Dins dagmiddag in wijk Hoorn te Alphen aan den Rijn, zonder op het verkeer, dat van achteren naderde, te letten, plotseling links een boerenerf op wilde rijden, botste de motorrijder M. L. uit Alphen aan den Rijn op de tractor. De motor werd zwaar schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Mej. Th. M. Carlier uit Reeuw ijk is tot onderwijzeres in vaste dienst be noemd aan de R. K. Meisjesschool, Paradijslaan 9 te Alphen aan den Rijn. Mej. Carlier was voordien als zodanig werkzaam te Nieuwerkerk aan de IJssel. LEIDERDORP Voor de acte M. O. Duits (met onderwijsbevoegdheid) daagde heef J. A. J- Werner. NIEUWVEEN Geb.: Theodora M. M- d. v. C. P- Janmaat en C. J. Mijttewaal. Ondertr.: A. C. Lek 30 j. en M. V- v. Trigt, 39 jaar. ROELOFARENDSVEEN Voor het diploma MBA slaagde te Leiden -de heer J. v. d. Meer, Th.z. Ouden van dagen Na lange tijd van voorbereiding is de uitgaansdag voor de ouden van dagen van Roelof- arendsveen vastgesteld op Donderdag 30 Juli. RIINSATERWOUDE Gemeenteraad. De raad komt bijeen op Donderdag 30 Juli des nam. te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van de raad. Wijzi ging begroting 1953. Ongeval. Gistermiddag had een ernstig ongeval plaats. Een meisje van 4 jaar van de fam. Verzaal speelde op straat en liep tegen een vrachtauto van de fa. ten Brink uit Leimuiden. Gelukkig kwam het kind niet onder de wielen terecht. Toch was het hoofdje geraakt. Dokter Brinkhorst constateerde een hersen schudding en achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden "nood zakelijk. TER AAR „De Brasém" gestart. De henge- laarsclub „De Brasem" welke voor enige weken is opgericht, startte met een viswedstrijd in het Aarkanaal, Het aantal deelnemers was niet zc groot als verwacht werd, maar niette min waren ei toch een twintigtal hengelaars, die de sim uitwierpen, De vangst was zeer gering.. Slechts 13 bovenmaatse vissen werden, vangen. De heer P. Broer die met de controle belast was had dan ook geen drukke middag. Er werd deze middag gevist naar het gewicht. Na het wegen kwamen voor een prijs in aanmerking: Schijf le prijs, J. v. d. Stam 2e prijs, W. Buitenga 3e prijs, Jac. Rietveld 4e prijs, Jac. Schuurlof 5è prijs. Voor het vangen van de grootste vis was een extra prijs beschikbaar gesteld, deze viel ten deel aan eerste prijswinnaar de heer P. Schijf. In café het Centrum te Aardam werden de nrijzen uitgereikt. ,n net nuis g snee ma wcyat, dm :j geboren in Noorden vele jaren in j Voorschoten gewoond heeft, eerst op een boerderij nabij het kasteel Dui- venvoorde, later op een boerderij aan j de Voorstraat, waar thans haar klein- zoon woont. Het valt niet mee voor een hon- i derdjarige om terug te zien op een j hele eeuw en zich alles nog precies te herinneren. Bij al te lastige vra gen greep de oude dame dan ook ge regeld naar haar hoofd met de ver zuchting, dat ze het niet meer zo precies wist en dat ze wegens de ko mende feestelijkheden een beetje overstuur was. Maar dat was dan ook Laatste Berichten AUGUST G. BRFNNINK MEIJER OVERLEDEN. Op 64-jarige leeftijd is vanmorgen in het Maria-Paviljoen te Amsterdam overleden de heer August G. Bren- ninkmeijer. De heer A. G. Brennink- meijera is voornamelijk in het bui tenland werkzaam geweest, de laat ste jaren woonde hij in Heemstede. SMOKKELAARS MET PANTSER WAGENS. In de afgelopen nacht op 1 uur is het douane-ambtenaren in Zeeuwsch- V laanderen gelukt een grote pantser auto in beslag te nemen op het mo ment, dat de smokkelaars uit een gereedstaande vee-auto 8 koeien wilden overladen. De ambtenaren hadden zich ver dekt opgesteld bij de gereedstaande .et enige. Verder heeft de honderd- vee-auto in eer. zeer afgelegen polder, jarige niets te klagen, noch over haar I Door tijdig ingrijpen wisten zij zo- gezondheid, noch over de uitsteken- j wel de vee-auto met koeien als de i--nrUsthuis. .pantserauto, elk met twee inzitten de behandeling Graag- vertelt zij over haar iaren den, te overmeesteren. Aangenomen op dc boerderij, hoe zijzelf kaas maak- i kan worden, dat de organisatoren van DRIE KWARTIER IN LEIDEN Kroonprins Akihito van Japan, die momenteel een bezoek aan Ne derland brengt, is hedenmorgen om half elf ontvangen in het Rijksmu seum voor Volkenkunde aan de Steen straat te Leiden. Onder het uitgebrei de gevolg van de kroonprins bevond zich ook de heer Suemasa Okamoto, ambassadeur van Japan in Neder land. Het gezelschap werd in het museum ontvangen door prof. dr. J. J. L. Duy- vendak, rector magnificus van de Leidse Universiteit en directeur van het Sinologisch Instituut, prof. dr. G. W. Locher, directeur van het museum en burgemeester jhr. m. F. H. van Kinschot. Eerst werd een bezoek gebracht aau de afdeling China en Japan van het museum, waaïin ter gelegenheid van dit hoge bezoek een kleine expo sitie was ingericht van Japanse pren ten met voorstellingen v. Hollanders in Japan. Daarna bezocht de kroon prins ook de permanente tentoonstel ling van voorwerpen, die een beeld geven van de invloeden, die Neder land en Japan op elkaar hebben ge had, o.a. enige fraaie kamerschermen, die omstreek 1860 door de Shogun van Japan aan Konink Willem 3 wer den geschonken. Tenslotte werden ook de Buddhabeelden, waaronder zich een groot aantal bronzen Buddha's uit Japan bevindt, bezichtigd. In het Sinologisch Instituut nam de kroon prins met grote belangstelling kennis van een aantal boekwerken, waaruit blijkt hoe West-Europa en Neder land in het bijzonder studie heeft gemaakt van het Verre Oosten. Om vijf minuten over elf vertrok de hoge gast, geëscorteerd door een groot aantal gemotoriseerde mare chaussees, naar Amsterdam. GESLAAGD VOOR ASSOCIATIE EXAMENS De volgende leerlingen van het In stituut M.E.A.B slaagden voor de as sociatie-examens: P. Baak, Rijpwete- ring; P. Boogaards, Rijnsburg; A- Co- lijn, Sassenheim; F. Colla, Leiden; F. Gijsman, Leiden; G. v. Hoorn, Lei den; D. Smit, Leiden; Mej. N. Vis ser, Leiden; F- Cornelisse, Leiden; J- v. d. Meer; Roelof arendsveen; J. de Witte, Katwijk; C. v. Ginkel, Leiden; G. v. Ginkel, Leiden. G. Holswilder, Leiden; A. Marijt, Leiden; Mej. N. Mulder, Leiden; Mej. M. Spaander man, Leiden; J. Spijker, Leiden; W. Taffijn, Leiden; Mej. W. Veerman, Leiden; A. v. d. Meer, Leiden; J. Vreeken, Leiden; M- Vreeken, Lei den; Mej. M. Leget. Leiden. GEM. AANKONDIGING KEURING VOOR DE DIENSTPLICHTLICHTING 1954. De Burgemeester van Leiden maakt bekend dat ade oproepingen voor de keuring voor de lichting 1954 zijn verzonden. Zijn er in 1934 geboren manneljjke personen, die de Neder landse nationaliteit bezitten en in een der Nederlandse bevolkingsregis ters zijn opgenomen of daarin opge nomen hadden moeten worden, en de oproeping voor de keuring dan wel een bericht van niet-inschrijving nog niet hebben ontvangene, dan moeten zij zich vóór 1 Januari 1954 ter ge meentesecretaris, afdeling Militaire Zaken, aanmelden. Leiden, 29 Juli 1953. Burgerlijke Stand Geb.: Dirk z. v. K. de Jeu en A. Dreef; Richard Som Djien z. v. P. L. Tan en C. P. van der Linden; Nelly d. v. A. J- Koen en N. J. Hogenbirk; Pieternella Jannetje d. v. A. Bouman en C. J. Zegwaard; Hendrik Ronald z. v. H. Kuipers en W- J. Ammerlaan; Nicolaas z. v. N. Franken en C. van der Walle; Cecilia d. v. N. Franken en C. van der Walle; Freddy z. v. J. Frankenhuizen en J- Vlasveld. Overl. J. Starre nran, 69 jaar. te en als het nodig, was ook hielp met koeienmelken. Met .trots hoorden we haar .vertellen, dat zij altijd zo goed personeel kon. houden. Wie honderd jaar Wordt en-daarbij nog zo gezond is als oma Lekkerker ker heeft van het leven veel goeds ontvangen. Maar ook het leed is haar niet bespaard gebleven. Nog on langs is een zoon, een van haar vijf kinderen, gestorven en kort daarna ook een schoondochter. Hoe lang haar man reeds dood is, loon de hon derdjarige ons niet precies meer ver tellen. Het is ook al zo lang geleden. Uitbundig zal het feest vandaag niet zijn; daar kan een honderdjari ge uiteraard niet meer tegen. Maar toch v/as er vanmorgen een feeste lijke sfeer aan het ontbijt, waaraan alle 22 bewoners en bewoonsters deel namen. Om twaalf uur vertrok de ja rige per auto naar Voorschoten, waar zij de verdere dag bij familieleden doorbrengt. Op* de foto ziet men de honderdja rige naast haar verzorgster, zuster E. de Jong. (Foto: „De Leidse Courant"). VALKENBURG WAARSCHUWING AAN DE ZWEMMERS In het warme jaargetijde is de ver leiding groot, zich door een bad in de Rijn te verfrissen, aldus delen B. en W. van Valkenburg mede. Deze „ver frissing" kan echter zeer nadelig zijn voor de gezondheid .zoals ons bleek uit een brief van de Inspecteur van de Volksgezondheid dienaangaande die o-m. het navolgende opmerkte: „Het is qverbodig om door onder zoek uit te maken hoe vies de Rijn ter plaatse wel is, want we weten, dat het rioolvocht van Leiden zich hierlangs naar zee begeeft. Onscha delijk kan dit vocht ter plaatse on mogelijk reeds zijn geworden, daar voor is de belasting veel te sterk. Zwemmen acht ik daarom mins tens zéér onzindelijk, waarschijnlijk is het ook gevaarlijk voor de gezond heid, hoewel de gevolgen eventueel bij patiënten dikwijls niet op de hoe danigheid van het water zullen wor den teruggebracht, omdat men dit veelal over het hoofd ziet". Wie mocht menen, dat „het niet zo erg zal zijn" doet er goed aan deze waarschuwing om niet in de Rijn te zwemmen, enkele malen goed te le zen. Ofschoon een offcieel zwemver- bod zeer zeker gerechtvaardigd zou zijn, menen wij met de uitvaardiging daarvan te moeten wachten totdat de bevolking blijk heeft gegeven een dergelijk verbod te behoeven, aldus B. en W- Aanbesteding. De aanbesteding voor de aanleg van nieuwe straten leverde het volgende resultaat op: Gebroeders Akerboom Rijpwetering 18.600.N. V. Priori, Wassenaar 16.800.W. Hennipman, Leider dorp 16.550,Stam en Kortekaas, Voorschoten 16.250,G. van Duijn, Katwijk aan Zee 15.840. Geboren: Lia Allegonda, d. van B. Imthorn en C. Jonker; Jacoba Charlotte, d. van B. Imthorn en C. Jonker. een groot pantsersmokkeicomplot, c.a'. 1 Belg en 3 Nederlanders, zich onder de arrestanten bevinden. Dit is thans de zesde grote gevechtswa gen, die in twee jaar tijds door de douane in Zeeuwsch-Vlaanderen is geliquideerd. RIJNSBURG Zilveren jubileum De heer J. van Egmond, bedrijfsleider bij de veiling „Flora", zal Maandag a.s. de dag herdenken dat hij 25 jaar ge leden bij de veiling in dienst trad. De huldiging door het bestuur zal Maandag 3 Augustus a.s. om 9 uur in „Flora" plaats vinden. Royal-fabriek gaat draaien in November Ter voorbereiding van de vestiging van de Amerikaanse Royal Type writer Company in het voormalige pand van de Colgate-Palmolive-fa- brieken te Leiden vertoeft de vice- president van deze maatschappij, de heer Starett, met enige ingenieurs in ons land. Er zijn besprekingen ge voerd die er thans definitief toe heb ben geleid, dat in Leiden de monta ge-industrie van de Royal-maatschap- pij wordt gevestigd, die op den duur de gehele Europese voorziening zal verzorgen. Aanvankelijk zal men zich te Leiden tot montage beperken, doch de mogelijkheid wordt overwo gen in de toekomst tot fabricage over te gaan. De hoofdzetel van de maatschappij is gevestigd in New- York. De Leidse gemeenteraad heeft zich, zoals wij gisteren reeds be richtten, bereid verklaard zo nodig medewerking te verlenen bij de uit breiding van de Leidse bedrijfs ruimten. Na enige verbouwingen zal on middellijk met de assemblage wor den begonnen. Men hoopt omstreeks November de fabriek in bedrijf te kunnen stellen. Een aantal technici uit Hartford is reeds in Leiden aan gekomen voor het uitvoeren van de voorbereidende werkzaamheden. De fabriek „Royal Typewriter (Hol land) N.V." genaamd, zal werk bie den aan honderden arbeidskrachten, Woensdag 29 Juli. Zoals U elders lezen kunt, heeft de Japanse kroonprins hedenmorgen een kort bezoek aan Leiden ge bracht. Niet zoals een andere vreem deling zou doen, maar officieel met alle protociaire gevolgen van dien. Hij werd omringd door een groot aantal officiële personen, die samen niet minder dan zeven grote volg auto's vulden, waarbij zich in het museum nog «en aantal hoogleraren en. leden van de wetenschappelijke staf voegden, keurig in jacquet, onr de kroonprins rond te leiden en van alles te vertellen over hetgeen er in het museum te zien valt. Dat is heel veel, veel te veel voor zo'n kort bezoek van drie kwartier. Zelfs een kroonprins kan niet alles tegelijk zien. Men moet zich trouwens afvra gen of de hoge bezoeker van 'n der gelijk museumbezoek veel overhoudt. Met onbewogen gezicht, een ondoor grondelijk masker, liep de jonge kroonprins, die in December 20 jaar wordt, door de zalen van het mu seum, waar het rustig bekijken van de voorwerpen hem wel bemoeilijkt werd door een batterij van persfo tografen, die bij iedere prent en bij elk Buddahbeeld hun vlammende lichtschichten op de hoge bezoeker afschoten, die gewend aan zo veel belangstelling overigens nau welijks met z'n ogen knipperde. Na drie kwartier reed de grote slee weer zo heeft de directie medegedeeld, voor en voorafgegaan door knallen- WANNEER we in plaats van een motor in, een paard vóór de wagen had den gehad en in plaats van om 5 uur door kap. De een nuchter recht dak een Jong de H. Mis werd opge- stoer ronde huivel, dan dragen, ineens overstapten lang niet vertrokken was, naars achter in de bus za- was vanmorgen in de Zee- op het Belgische kroegje, maar het merendeel van ten en hem toeriepen, dat sprong zijn, wanneer we vanaf de Petruskerk in paard vóór de wagen had- Leiden, waar vanmorgen hebben belasting te veel. Tussen zwakke een kist uitjes en een gro- wijze pogen te vertellen, te zak worteltjes, ontdekte dat met het voorrijden van hij een paar fototoestellen, de bus, het gezelschap nog waarvan de trotse eige- manlaan de oude roem van waar we momenteel pogen de „trek-naar-het-Westen" onze eerste indrukken vast met al zijn vergane roman- te leggen, tiek herleefd. Dc bus was De sensatie begon feite- feitelijk al vol, voordat de lijk al na de H. Mis, toen enthousiaste touristen kans mevr. Walter het gezel- kregen in te stappen, want schap argeloos uitnodigde Leiden's bevolking had de zij het bewijs van Neder- nieuwe dag nog niet de- 1 anderschap in hun zak monstratief begroet, toen hadden en of hij het maar de „tour de Limetz" begon nen was. De sensatie aan de grens even wilde komen halen. een grote drum hing aan het plafond vastgebonden de „Club de Limetz" ver- om op de Zeemanlaan 42 trok met volledige uitrus- een kopje thee te komen zichzelf. Niets vermoedend des morgens om 10 uur en tussen de netten waren was een belevenis op tientallen reistassen „Trek-naar-het-Westen" verbleekte en de douane durfde het niet aan ting en leeftocht. Na een flink kwartiertje had ieder een echter een gezellig plekje gevonden en de ge lukkige, die geen bank had weten te veroveren, instal leerde zich genoegelijk tussen zakken worteltjes, kisten aardappelen en 8 stapels dekens. Juist begonnen we te drinken. In een oogwenk dromen van guitaarmuziek was haar huiskamer en bij kampvuur en een kleirt salon in een jeugdherberg Indianenaanvalletje, toen veranderd, maar zelfs toen de chaufféur om 7 uur de de bus een uurtje op zich luidruchtige en afgrijselijk üet wachten en er al plan- nuchter motor startte en nen gemaakt werden om in verhuizers", kreunde hij daarmede de romantiek in de gemakkelijke „clubs" te naar een toegeschoten col- bivakkeren, bleef mevr, koffertjes geperst. De man moet de eer heb ben, die hem toekomt: Hij heeft het werkelijk gepro beerd, maar zijn goede wil en voorbeeldig plichtsbesef bleken niet opgewassen te gen de „huifkar naar Li metz". Dit is per slot van rekening zijn schuld niet, want de stoere landverhui zers van een eeuw geleden stapte de douanier de bus werden ook niet gecontro- binnen, maar nauwelijks leerd! had hij de toestand binnen Hij 1 met een enkele oogopslag zijn co.. aanschouwd, of hij deinsde begrip aanzag, toen sprong ontsteld achteruit: „Land- hij van de treeplank rook deed vervliegen. Natuurlijk is liet aan de Walter gastvrij glimlachen, andere kant weer erg pret- alhoewel zij tóoh zo nu en tig, dat we niet per huif- dan een angstige blik op kar en afgeleefde knol rei- de provisiekast wierp, die zen. want anders waren VOor 40 jongemensen niet we op het ogenblik gebouwd scheen. Dinsdagmiddag half twee De provisiekast van me- niet in de buurt van vrouw Walter werd niet Brussel beland, waar de geplunderd, maar de thee- brulde: „Rijen maar.." QEn zo zou de „Club de lega en stuurde onmiddel- Limetz" begerig nagestaard lijk een jongetje naar zijn door de andere bussen, die huis met de boodschap, dat veel minder vervoerden z'n vrouw maar op gewone en daarom ook grondig ge- tijd naar bed moest gaan. want dat hij wel enkele uren zou moeten overwer ken. Na deze huisvaderlijke controleerd werden, weg gereden zijn, wanneer ei niet enige tientallen lieden enkele honderdtallen En- w. gelse sigaretten by zich ge- plicht vervuld te hebben, had hadden, want het te- voor de laatste etappe. Ondertussen zou het ringcar werkelijk een te grote kwam. zien, toen om 7 uur de tou- eindelijk voor- stapte hij weer manmoedf de bus binnen, maar bij nadere beschouwing bleek het toch voor deze onver vaarde dienaar van land en rugkrijgen van de accijn zen duurde zo lang, dat we nog met ruime vertraging uit Wernhout vertrokken. KRONUS. de motoren vertrok de autostoet. Op de Steenstraat werd het verkeer even stop gezet, zodat het publiek spoedig bemerkte, dat er iets bij zonders aan de hand was. Men ving echter nauwelijks een glimp op van de kleine kroonprins, diep wegge doken in de grote auto. Nieuws over de Vacantievreugd voor de R.K. Jeugd! De senioren jongens en -meisjes van de St. Pe trusparochie (groepen 6, 7, 8, 16, 17, 18) en de senioren-groepen van de Haagwegparochie (76, 77, 66, 67) moeten morgenochtend reeds om half negen op de verzamelplaatsen zijn (St. Petrus parochie: Kerkplein; Haagwegparochie: Potgieterlaan). Van 3 t.m. 8 Augustus a.s. zal in Leiden een collecte gehouden wor den ten bate van het Mgr. Mutsaerts- oord voor T.B.C.-patiënten van de R.K. Bond van Vervoerspersoneel „St. Raphaël". De leden wordt ver zocht medewerking te verlenen als collectant. Gistermiddag is de 28-jarige brom fietser H. v. d. P. op de Nieuwe Rijn ter hoogte van de Middelstegracht, tegen een lantaarnpaal gereden. Hij liep een hersenschudding op en werd door de E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. De collecte, die Zaterdag 1.1. in de stad gehouden werd ten bate van de Mytylschool voor lichamelijk ge brekkige kinderen, heeft een bedrag van 1878,75 opgebracht. Het be stuur ziet in dit mooie resultaat een bewijs, dat Leiden meeleeft met 't ge handicapte kind en is vooral degenen, die geholpen hebben met deze geld inzameling hartelijk dankbaar. De ouden van dagen en invaliden van het Hoogwegkwartier hebben gisteren in auto's en bussen een uit stapje gemaakt naar Hilversum. In Anna's Hoeve werd koffie gedron ken en in Groenendaal geluncht. Voorts werden de deelnemers Op si garen en bonbons getracteerd. Via de duinstreek ging het in de na middag v/eer Op Leiden aan. Bij de Boerhaavelaan stond een geluids wagen de auto's op te wachten om de Haagwegbewoners met muziek door de stad te leiden. Ten slotte werd er koffie gedronken in het clubhuis Westerkwartier, waar de heer Collé alle medewerkers dank te voor hun medewerking tot wel slagen van deze tocht. Namens de ouden van dagen sprak de heer J. Flaman hartelijke dankwoorden. STADSKOK. Telefoon in de nabijheid. Marktberichten WOERDEN, 29 Juli. Kaas. Op de kaasmarkt zijn vandaag aange voerd: 299 partijen 1ste soort 2.09 2.16, 2de soort 1.992.08 en zware tot 2.41 per kg. Handel matig. VEUR, 28 Juli. Groente. Andij vie 69.20, sla f 611.40, komkom mers A 1216 cent, idem B 1011 cent, idem C 89 cent, idem krom 89 cent per kg., spinazie 3038 ct., postelein 3738 cent, tomaten 4056 cent, bloemkool 2048 cent, bospe?n 1316 cent, perziken 618 cent, prinsessebonen 4650 cent, snijbonen 5464 cent, aardappelen 912 cent en bleekselderij 14—16 cent. TER AAR, 28 Juli. Groente. Snijbonen 4.305.70, idem B 2.90 3.90, idem stek 2.002.60, stam- bonen 3.994.70, stokprinsessebo- nen 5.006.90, idem B 4.20, witte pronkers 1.20 alles per 10 kg., Au gurken: fijn 58 cent, fijnbasterd 48 cent, basterd 4243 cent, grof A 35 36 cent, grof I 2223 cent, idem afw. 12 cent, CD 2022 cent, CD afw. 11 cent, E 3 cent alles per kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3