A Examen-uitslagen van Leidse R.K. Vakschool voor Meisjes Middenstands examens Gat in veerhaven te Kruiningen gedicht Motorenbedrijf L*v+ cL Steen aan Stationsweg uitgebrand Mulo-examens ZATERDAG 25 JULI 1953 etc LEfDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het getuigschrift Huishoudkundige (twee-jarige opleiding) werd be haald door de dames: A. Bos Abbe- nes; A. ter Haar, Almelo; L. Stok- mann, Arnhem; B. Vermeulen, Bos koop; M. v. d. Assum, Dongen; J. Verschure, Eindhorven; I. Deenen, Eygelshoven; J, Raedts, W. v. d. Briel, Heerlen1; N. Peeters, Oegst- geest; R. de Vries, Sneek. Afgewe zen: geen. Het getuigschrift van de Vormings klas behaalden de cïames: L. van Diemerv M. de Die, A. van der Drift, R. Verhoeven, W. Hajer, E. Vasen, A. vaïu Vianen, Leiden; A. v. d. Ak- keré Voorburg; N. Belle, J. van Bezu, C» Bulten, G. Elfering, A. de Vroo- men, Lisse; M. Brand, Heerlen; E. Haffmans, Nijmegen; E. Loeff, Rot terdam; M. v. Opstal, Zevenbergen; B. Reynders, Eindhoven; M. van Thiel, Oudenbosch; I. Vermunt, Roo sendaal; E. Parlevliet, Katwijk; L. Barnhoorn, Leidschendam; K. Dek ker, Hazei'swoude; T. Joosten, Al phen a. d. Rijn; F. v. d. Meer, Noord- wijk, N. Nugterera, Oude Wetering; Th. Vosters, Voorschoten; E. v. Wis sen, Wassenaar; L. Bouwhuis, Sas senheim. Afgewezen: geen. H«t schoolgetuigschrift Kinderver- zofgster werd behaald door de da mes: W. Baarda, R. Essen, Leiden; G. van den Assum, Dongen; N. Jan sen, Hoogmade; J. Braakhekke, Oegstgeest; J. Heemskerk, Rijnsburg; C. Bakker, Warmond; N. van Pari don, Wassenaar. Afgewezen: 2. Het Diploma Kolonieleidster werd behaald door de dames: W. Baarda, R. Essen, Leiden; G. van den As sum, Dongen; J. Braakhekke, Oegst geest, C. Bakker, Warmond; N. van Paridon, Wassenaar. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Costuumnaaister behaalden de dames: C. Bügel, A, Hofman, L. Hoogenboom (met lof), K. Jonker, E. van der Lof, T. Tuin- hof de Moed, G. van Velzen, L. Vit- ters, A. Zonderop, Leiden; M. van der Sleet, Oegstgeest; A. Dompeling, Lei derdorp; M. Boogert, Voorschoten; A. van der Put, N. Wesseling, A. van der Zalm, Noordwijk; J. Ravensber- gen, Rijnsbürg; A. Stolwijk, Bos koop. Afgewezen: geen. Het getuigschrift Huisnaaister werd behaald door de dames: G. Gij- zenij, J. de Langen, W, Nachtegeller, Leiden; N. Vergunst (met lof), Kou dekerk; J. de Jong, R. Kap te ij n, R. de Vos, Leiderdorp; N. Geerlings, Noordwijkerhout; A. van der Meer (met lof), R. van Ruiten, Roelof- arendsveen; L. Glasbergen, G. Post mus, Rijnsburg; R. Vergouwen, Voor hout; C. Papót, Warmond. Afgewe zen: 1. Het getuigschrift Hulp in de Huis houding behaalden de dames: R. M. Grasslin, W. Heeman, M. van Kem pen, N. de Miranda, G. Thieme, N. Vlasveld, E. van Zwieten, Leiden; G. Ammerlaan, Alphen a. d. Rijn; C. Heeremans. Haarlem; T. van Eeden, W. Riem Vis, Noordwijk; J. Bakkers, J. Houthoff, Oegstgeest; Th. van Rei- sen, T. Verdegaal, Sassenheim; G. van Kemenade, Waddinxveen; W. de Bruijn,, T. van Tongeren, Warmond; A. Teeling, Wassenaar; G. Dorre- paal, L. Uppenkamp, Zoeterwoud.e. Afgewezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige Primaire Dagopleiding behaalden: R. Bentvel zen A. Castelein, W. van Dam, J. de Haas, T. Heijmans, R. Hoppezak, T. Karremans, R. Koree, L. Straathof, L. Ticheloven, M. Turk, J. de Win ter, A. van Wouw, T. Arnoldus, A. Assie, N. Beumer, J. Blansjaar, R. v. d. Dop, F. Esderts, T. Hamerling, M. Hoek, J. Roefstra, C. Roozendaal, G. Tierolf, C. Wassink, W. v. d. Wille, L. Zaalberg, L. Zirkzee, G. Nievaart, T. Stoof, E. Bleijswijk, E. Kok, T. Uljee, M. van Bruggen, G. Favier, E. Fe- nenga, B. Hartmann, T. v. d. Mark, N. Paats, L. v. Barneveld, Th. de. Best, C. van Noort, W. Röling, W. Uiter dijk, M. van Ulden, T. Woudenberg, W. den Heeten, Leiden; C. Hooger- vorst, T. v. d. Hulst, I. Remmerswaal, N. Remmerswaal, R. Verhoef, B. Broekhuizen, Oegstgeest; C. Heuer, W. Hendriksen, L. Hombergen, N. Hoogeveen, M. van Nassau, Sassen heim; R. van Bezu, J. Lie verse, R. van Deursen, I. van Deursen, W. van der Meer, T. Schumacher, L. Thijs- sen, A. Zwaan, Noordwijk; G. van der Meer, Oude Wetering; W. Spieren burg, Roelof arendsveen; C. Colijn, J. van der Voort, A. van de Wijn gaard, J. van der Zwan, Leiderdorp; H. van Egmond, R. van der Eijkel, A. de Monye, J. Verboon, R. Zwaan, Voorschoten; W. van Egxnonc, Rijns burg, S. Schipper, P. van den Berg, Warmond; R. Boere, A. van Haas- tert, J. Straathof, C. v. d. Velde, Zoe- terwoude; G. van Slagmaat, Alphen a. d. Rijn; G. Boers, Hazerswoude. Herexamen: 1. Afgewezen: 6. Het getuigschrift 4-jarige Middag opleiding behaalden de dames: B. Röling, C. van Zijp, Leiden; A. den Hollander, G. Wolfenbuttel, Oegst geest; A. Hol, Leiderdorp; A. Koot, Voorschoten; T. Braam, Sassenheim; I. de Brabander, Hazerswoude. Afge wezen: geen. Het getuigschrift 2-jarige Middag opleiding behaalden: E. Bisjot, J. van Dam, R. Ravenstein, J. Reijken, Lei den; C. Heemskerk, B. den Hollan der, J. Jelsma, M. den Ouden, Oegst geest; J. Jongedijk, A. van Zuijlen, Rijnsburg, M. van Lierop, Voorscho ten; C. Neyman, Roel"'arendsveen; N. Pennings, Oud Ade; G. van der Zalm, Noordwijk; A. Groen, J. Koet sier, Hazerswoude. Afgewezen: 1. De Rijnpost „De Rijnpost", jaarlijkse uitgave van de Stichting voor Kath. ^Sociale Jeugdzorg te Leiden (S.F.LD, zal morgen na de H. Missen ten verkoop worden aangeboden aan de uitgang der kerk in de parochies Oegstgeest, Lisse (St. Agatha), Stompwijk, Was senaar (St. Willibrord) en Warmond. De opbrengst is bestemd voor het zomerkamp van de S.F.L.-jongens en de inhoud zeer leerzaam! handelt over het sociale jeugdwerk in Leiden. Vergeet niet een kwartje extra mee te nemen en een nummer te kopen! Fa. M. v. d. GUGTEN ZONEN Buffet Veiling Flora Rijnsburg. H.H. kwekers wij bieden u aan: GLADIOLENTOUW, 3 draads HELIANTHETOUW. PAKTOUW. JUTETOUW. Allo maten emmers. Alle soorten Tuinmessen. Beleefd aanbevelend. (Advertentie). Gisteren slaagden voor het mid denstandsexamen te Leiden: T. Ra- vensbergen, Rijnsburg; W. T. F. Re- degeld, Alphen a. d. Rijn; W. A. Remmelzwaal, Katwijk a. Zee; D. G. Rensink, Benthuizen; N. J. Rietbroek, Roelofarendsveen; R. Riksen, Wasse naar; H. J. J. Rodewijk, Roelofarends veen; N. L. M. Romijn, Zoetermeer; A. de Roode, Oegstgeest; G. J. de Roos, Zoetermeer; A. de Rooy, Al phen a. d. Rijn; D. de Rooy, Wasse naar; G. Rosenboom, Ter Aar; S. O. H. Rovers, Katwijk a. Zee; C. Ruis, Leiderdorp; G. C. Ruiten, Roelof arendsveen; H. Ruilen, Leiden; H. L. v. Ruiten, Roelofarendsveen; N. Ruyssenaars, Alphen a. d. Rijn; C. A. de Rijk, Alphen a. d. Rijn; C. J. J. v. d. Salm, Zoeterwoude; Cor Schaap, Katwijk a. Zee; W. C. M. v. Schagen, Hoogmade; N. J. M. Schavemaker, Warmond; J. A. P. Scheldekens, Lei den; J. Soherpenzeel, Alphen a. d. Rijn; J. C. v. Schie, Warmond; P. G. v. Schie, Warmond; P. J. Schmal, Wassenaar; G. C. Th. Soholten, Sas senheim; G. W. Schoneveld, Oegst geest; C. J. Schuitemaker, Katwijk a. Zee; A. J. M. Schutter, Nieuw koop; C. Sëgaar, Voorschoten; M. G. Segaar, Voorschoten; A. S. Seis, Hil- legom; J. Siersema, Wassenaar; C. Sinon, Katwijk a. Zee; J. Slingerland, Nieuwkoop; G. Slootweg, Valken- burg; J. Slootweg, Sassenheim; Y. A. Smit, Leimuiden; C. P. H. Snoek, Mijdrecht; J. A. Snoek, Alphen a. d. Rijn; T. Soede, Nieuw veen; C. P. Soeterbroek, Zoetermeer; A. Sonne- veld, Zoetermeer; S. Sonneveld, Zoe termeer; J. Souverein, Katwijk aan Zee; J. Souverein, Katwijk a. Zee; N. A. v. d. Spek, Alphen a. d. Rijn; S. Spiering, Katwijk a. Zee; A. Spies, Leiderdorp; C. v. Starkenburg, Oegst geest; J. v. Staveren, Hazerswoude; W. A. H. Stigter, Leiden; W. D. v. d. Stoel, Alphen a. d. Rijn; J. C. Straat hof, Hoogmade; M. E. Straathof, Nwe Wetering; M. W. v. Stijn, Warmond; W. v. Tilburg, Alphen a. d. Rijn; A. C. Timmermans, Katwijk a. Zee; H. P. C. Tulen, Haarlemmermeer; W. L. Turenhout, Lisse; H. H. Tij sterman, Rijnsburg; G. Varkevisser, Valken burg; H. P. v. Veen, Roelofarends veen; H. B. Veeneman, Wassenaar; A. J. Veerman, Leideh; J. v. d. Vel den, Koudekerk; C. J. van Velzen, Oegstgeest. BEVORDERINGEN. Bevorderd van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding huis naaister: G. v. d. Burg, W. van Cas- sel, R. van Dijk, W. Dijkmans, L. Lagerberg, M. Neeleman, C. Piket, A. Schuurman, J. Visser, B. v. d. Weijden, G. Koet, Leiden; L. v. d. Geer, R. de Groot, L. v. d. Meij, Oegstgeest; W. Heijn, G. de Hollan der, Leiderdorp; G. de Heij, C. Vooys, Katwijk; A. van Immerzeel,, H. van Immerzeel, Leimuiden; G. Russchen- berg, Voorschoten; T. Teernstra, Sassenheim, F. Weyers (met lof) Warmond Niet bevorderd: 3. Van het le leerjaar naar het 2e van de opleiding tot Hulp in de Huis houding: B. v. d. Hoorn, J. Roest, I. Tatay, C. van Zandwijk, Y. Zwijsen, Leiden I. Bruer, Rijp wetering; G. Demmenie, M. de Koning, Oegst geest. Van het 3e leerjaar naar het 4e van de Middagopleiding: L. Edelaar, J. van Es, R. Kanbier, T. Kok, H. v. d. Kraats, J. Leune, B. Roden burg, H. de Waater, Leiden; J. van Grieken, N. Vink, Oegstgeest; J. v. Hemesrt, Leiderdorp; B. Kwaker- naak, Hoogmade; T. Straathof, Nieu we Wetering; M. Vlekke, Voorscho ten. Van het le leerjaar naar het 2e van de Middagopleiding: T. Ginjaar, R. den Hollander, T. Kruider, W. Matze, M. van Zonneveld, Leiden; Tr. v. d. Weijden, Th. Zandbergen, Oegstgeest; N. van Tol, Leiderdorp; R Zonneveld (met lof), Voorhout. Voorwaardelijk: B. Kleijn, B. de Ridder, Leiden. Van het le leerjaar naar het 2e van de Primaire Dag-opleiding: J. Boetekees, R. Boetekees, L. Smitte- naar, J. Vermeulen, A. Bruins, S. Castelein, W. d. Dubbelden, A. Heijn, C. Juffermans, R. v. Kesteren, R. Krekelaar, H. v. d. Meij, J. Over- dijk, R. Peeters, R. Pieters, L. v. d. Zwet, J. Dijsselblóem, C. Kok, R. v. Baart, T. Borsjes, A. Burgy, G. De- Baart, T. Borsjes, A. Burgq, G. De- vilee, E. Gijzenij, T. Har te velt, E. Honsbeek, T. Huschka, S. Karstens, C. Knotter, W. Langezaal, A. Nobel, M. Ravensbergen, B. Sierat, C. v. d. Vos, N. Zonnevel, C. v. d. Dop,, L. de Jong, J. Kralt, G. Kranenburg, T. van Leeuwen, R Ligtvoet, B. de Mooy, G. Ruyter, L. Selier, J. Smits, T. Spruljt,, P. Vermeer (met lof),R. v. d. Vos, S. Zandvliet, J. Beekman, S. Flaman, I. Schoeman, Leiden; A. Hartstra, N. Heeren, J. van Leeu wen, D. Nonnekens, E. v. d. Valk, R. den Hollander, R. van Rijn, I. van Rijn, E. Strijk, D. Zandvliet, Oegst geest N. Augustinus, C. Verhart, Noordwijk; L. Kapiteijn, T. Homan, A. Bouman, E. Colijn, C. Heumus, D. Lepelaar, J. Vercouteren, Sassen heim; T. van Dam, D. van Gerven, W. Hoek, M. Warmenhoven, Voor hout; T. Duijnhoven, R. Papót, M. de Vetten, Warmond; A. Turk.Abbenes, B. Vieveen, Leidschendam; M. de Graaf, J. Hogenes, N. Leest, R. Maat, H. v. d. Vecht, C. Zwaan, T. van Gessel, T van Amsterdam, Lei derdorp; J. Doeswijk, G. Duijnis- veld, S. Oudshoorn, Voorschoten; C. Spaanderman, S. Vis, G. Warmen hoven, Katwijk; C Kluiters, M. v. d. Berg, N. de Boer, R. van Mil, Zoe terwoude; F. Leuven, Lisse; C. Tas kin, Noordwijkerhout; G. van Ben- nekom, Hazerswoude; R. v. d. Berg, Wassenaar; A. Juffermans, Rijpwe- tering; M. de Koning, Roelofarends veen; A. Pennings, F. Pennings, Oud Ade; J. Rotteveel, Oude Wetering; H. Peeters, Hoogmade, F. Zitman, Leiden. Voorwaardelijk: S. v. d. Berg, J. Oyendijk, C. Weers, L. van Wouw, R. Nauta, L. van Weizen, C. van Ingen Schenau, N. Nagtegaal, G. van Ingen, Leiden. Niet bevorderd: 8. Vrijdagochtend is het grote gat in de veerhaven van Kruiningen op Zuid-Beveland gedicht. Dit geschiedde met een 7500 ton metend uit Engeland afkomstig caisson Om kwart over negen kondigden de stoomfluiten van meer dan vijftien sleepboten aan, dat de operatie „Klapdeur", zoals deze dichting werd genoemd, was gelukt. Hedenmorgen om tien uur is er brand uitgebroken in het motorenbe drijf van de fa. Van der Steen aan de Stationsweg te Leiden, waarbij de gehele benedenverdieping uitge brand is. De oorzaak van deze felle brand is nog niet bekend, maar wel staat vast, dat plotseling in de werk plaats achter een der atalages een grote steekvlam opsprong, die on middellijk een hoeveeelheid materiaal in vuur en vlam zette. Hoewel het personeel alles op alles zette om zoveel mogelijk motoren, bromfietsen en materiaal te redden, slaagde men er slechts gedeeltelijk in. Het vuur was niet meer te hou- Nog steeds daling in werkloosheid Op 18 Juli 1953 stonden bij het Ar beidsbureau Leiden ingeschreven 793 geheel werklozen, terwijl daarenbo ven 134 personen tewerkgesteld wa ren op D.U.W.-objecten. Uit deze cij fers blijkt, dat ook gedurende deze periode de werkloosheid zich in gun stige zin ontwikkelde. De toeloop van scholieren was beduidend. Het aantal ingeschreven jeugdigen steeg dan ook van 13 tot 108. Hierbij dient evenwel opgemerkt te worden, dat voor een niet onbelangrijk deel dezer inge- sclirevenen plaatsing thans reeds vaststaat. De bedrijfsvacanties ver hinderen eenwei directe realisering. De vraag naar mannelijke arbeids krachten bleef zich op gelijk niveau bewegen en is vrijwel uitsluitend ge richt op vaklieden. Het aantal werkloze vrouwen bleef gelijk en bedroeg op 18 Juli 1953: 88. De vraag naar vrouwelijke arbeids krachten bleef constant. DE LEIDSE BIOSCOPEN ""Trano-. „deserteur van het Le-1 gioen" verplaatst ons naar de tijd, dat het Franse vreemdelingenlegioen nog triomfen vierde in Noord-Afrika en allerlei strijd voerde aan de rand der Sahara. U zult het nauwelijks willen geloven, maar toentertijd waren er achter ontoegankelijke bergketens nog verborgen vruchtbare valleien, waar vreedzame en uiterst welva rende lieden een afgezonderd, maar paradijselijk leven» leidden. Totdat er een of andere intrigerende sheik kwam, die naar de macht streefde en moord en doodslag het aardse pa radijsje in een hel veranderden. Zo gaat het ook hier, maar nog een tikje gecompliceerder, want de dochter van de heerser over het pa radijsje, blijkt een beeldschone jonge dame te zijn en deze redt een kapi tein van het vreemdelingenlegioen met de bedoeling, dat hij op zijn beurt het aards paradijsje zal redden door de bekoorlijke jonge dame te trouwen. Een aantrekkelijke taak, maar dan moet hij deserteren uit het legioen. Dat doet de kapitein dan ook, maar op ^^'n wijze dat de held van het verhaal toch de held blijft. En de slechte Omar ben Khalif krijgt zyn verdiende loon. Dat alles in technicolor levert een lekker lopend verhaal op met talloze avonturen, veel geknal en de nodige spanning. Boven 14 jaar. Lido. Deze week draait Doris Day in dit theater en om deze juf- trouw heen 'n verhaaltje, -dat op de een of andere mysterieuze wijze de naam: „Onder zilver maanlicht" ge kregen heeft. Het verhaaltje is vol komen onbeduidend en het spijt ons echt voor mejuffrouw Day in de spaarzame scènes, waar een klein straaltje humor doorbreekt speelt zij mend knaapje, dat Sherlock Holmes neigingen heeft. Voor de rest zien we practisch alleen Doris Day. Zij kruipt onder auto's, is verliefd, ongelukkig, weer gelukkig en doet zo nu en dan een poging om romantisch te zijn. Daarom wordt mejuffrouw Day weer „verrukkelijk" naief en gaapt i.aarsitg met een, heerlijk" onnozel gezicht de zaal in. Daar half Nederland mo menteel gezien de interesse voor haar foto's e.d. voor deze blonde juffrouw in adoratie verzonken schijnt te zijn, zal de film ongetwij feld een grote belangstelling genie ten. De film is toelaatbaar voor alle leeftijden. Casino. 'n Goede gedachte van Casino, in een - vacantie-week „Ster ren stralen overal" in reprise te bren gen. Deze Nederlandse film mag dan niet volmaakt zijn, ze geeft in elk geval amusement en een optimisti sche kijk op het leven. Deze goede film geeft een verhaal uit het leven van het oogenblik, is boeiend en ge voelig en heeft talrijke momenten van zeer goed spel. We denken hier b.v. aan Jan Musch, die karakter legt in zijn fijne rol, aan Johan Kaart, de goedmoedige taxi-chauffeur, die vol zorgen zit en toch zijn kop omhoog houdt, aan Kitty Jansen, die het le ven tegemoet gaat met blijmoedig vertrouwen. Dat hebben we allën no dig: vertrouwen in de toekomst. De ze film leert het: als we meewerken, komt de zaak in orde. Voor alle leeftijden. De chemicus dr. Barnaby Fulton werkt n.l. aan een verjongingselixer. Doordat hij zijn mond aan gloeiend hete soep brandt komt hij op het idee de elixer sterk te verhitten en meent dat dit de oplossing der ver jonging zal brengen. Hij -snelt naar zijn laboratorium en ziet daar dat de oude aap Rudolf als een jong dier door het vertrek danst. Men is uitermate verheugd, doch weldra blijkt dat er een vergissing heeft plaats gehad. Ondertussen is de oude aap Rudolf uit zijn kooi ont snapt, mengt ongezien de inhoud van alle mogelijke potjes en flesjes door een en gooit dit in het koelwater. Natuurlijk drinkt Fulton van dit wa ter, dat het ware levenselixer blijkt te zijn. Hij is plotseling een jongen van 20 jaar geworden, rijdt als een bezetene in een auto, gaat duiken, rolschaatsen, doet kortom de dolste dingen. Toevallig drinkt ook zijn vrouw en tenslotte de gehele direc tie van het elixer, en daardoor ont staat een oerkomische situatie, waar van men in deze geestige film kan genieten. Toegang voor alle leeftij den. den en binnen korté tijd stond de gehele benedenverdieping in lichter laaie. Op een gegeven moment dreigde er ook gevaar voor het woonhuis op de eerste verdieping, reden waar om mevr. Van der Steen en drie kin deren uit het raam sprongen en in de tuin achter het huis werden opge vangen. De brandweer, die zeer snel aan wezig was en onder leiding van de commandant, de heer S. W. Hage- doorn, het vuur met schuim bestreed, slaagde er in de brand tot de bene denverdieping te beperken. Het woonhuis kreeg slechts enige rook schade. Het was nog niet mogelijk een overzicht te krijgen van de schade, die echter zeer aanzienlijk is. Vele motoren, bromfietsen, enz. werden door het vuur vernield. Van de be nedenverdieping bleven slechts de muren over. Het personeel had on middellijk beide grote etalageruiten stuk geslagen om zoveel mogelijk materiaal naar buiten te kunnen brengen. Begrijpelijk, dat er grote publieke belangstelling was. De politie hield de kijkers echter op veilige afstand. Ook de commissaris van politie, de heer R. J. Meyer, was op het terrein van de brand aanwezig. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaande van Notaris C. J. F. Dolk te Leiden: Huis en erf, Flo- resstraat 36 in bod 2700, koper S. P. de Graaf Jr. te Leiden q.q. voor 2700. Doktersdienst. A. s. Zondag 25/ 26 Juli 1953 zal de dienst worden waargennomen door: dr. Kortman, de Haan, de Jager, Wij diks en Stof fers. Apotheken. De avond-.nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Juli 3 uur tot Zaterdag 1 Augustus 8 uur waargenomen door: de Apotheek Boekwijt Breestraat 74, tel. 20552; de Haven-Apotheek Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. EERSTE HEILIGE MIS IN DE ST. PETRUSKERK Zondag 9 Augustus a.s. hoopt fra ter Godefridus Schamper (Jan), pre- monstratenser kanunnik van de Abdy Saint-Michel de Frigolet Ta- rascon (Bouches du Rhone) Frank rijk, uit handen van Zijne Hoog waardige Excellentie Mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, Bisschop van 's-Her- tigenbosch, de H. Priesterwijding te ontvangen in de Abdykerk van Ber ne, te Heeswij k. Hij zal Zondag 16 Augustus a.s. zijn eerste plechtige H. Mis opdra gen in de St. Petruskerk te Leiden. Zaterdag 25 Juli. Vandaag vindt u in ons blad het programma van de eerste week Va- cantievreugd voor de R.K. Jeugd. Daarop is nog een kleine aanvulling nodig. Wanneer in dat programma 10,30, 10,45 of 11 uur vermeld staat en in het middagprogramma 1,15 of 1,30 uur, dan komen de kinderen tussen 6 en 6,30 uur in de stad terug. De aangegeven tijden zijn de pre- ciesé vertrektijden. Wie te laat komt, kan dus niet mee! En nu maar veel plezier! De leden van de Maria-congrega- tie, afd. heren, in de St. Petruspa- Rex. ,,In het land van de Mau- Mau". Met prachtige opnamen van het dierenleven in de Afrikaanse oer wouden laat deze film de zeer ge waagde onderneming van twee Ame rikaanse ontdekkingsreizigers zien, die zich tot doel gesteld hadden het le ven der bijna onbekende Masai's te verfilmen. Na zeer veel omzwervin gen, waarin zij kennis maken en strijd leveren met de gevaarlijkste dieren, belanden zij in een Pyg- meeëndorp, waar zij het fabelach tige leven dezer dwergen op voor treffelijke wijze verfilmen. Doordat zij het leven van een Masai-krijger Luxor. „De knuppel in het apen- redden, kunnen zij met deze stam hok". Deze titel wekt de verwach ting, dat het bekende hoendereffeet in het apenhok werkt, doch het is juist de aap die de knuppel tussen een stel laboranten werpt, waardoor precies niet mee, maar een onderne- zij de dolste dingen doen. vriendschap sluiten en weten zij zelfs een bruiloftsfeest met alle ceremo nieel te verfilmen. Een film met mooie natuuropnamen en Afrikaanse wilde dieren in hun oerstaat. Toe gang voor alle leeftijden. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Cornelis z. van R. Pet en J. Pracht; Johannes Maria z. van A. P. van Dijk en M. van den Nouland; Jacoba d. van A. Ouwehand en A. Dannijs; Cornelis z. van C. van Egmond en J. Th. M. van Stralen; Anthonius Johannes z. van G. van Vliet en M. van 't Wout. Overleden: P. de Boer wed. van Cornet, 65 j.; J. Taffijn man 76 j.; J. Spierenburg man 68 j.; J. W. Zuijderduijn man 36 j. VIERDE AVONDMUZIEK Het programma van de 4e Avond- muziek in de Hooglandse kerk door Adriaan Blankenstein, op Maandag 27 Juli a.s. luidt: 1. Uit „8 kleine Preludien und Fugen" (J. S. Bach) r.rs. 2 en 7 16851750; 2. Veni Crea tor Spiritus (Sam. Scheidt 1581 1654); 3. Fantasie in g-moll (G. Th. Telemann 16811767); 4. 5e Couplet du Gloria (Fr. Couperin 16681733); 5. Was Gott tut das ist wohlgetan (Joh. Pachelbel 1653—1706); 6. Pas torale Cesar Franck 18221890); 7. Veni Creator Spiritus (Koraal met variaties) (M. Duruflé geb. 1903). rochie worden verzocht Zondag avond na het Lof in de kerk aanwe zig te zijn om het rozenhoedje te bidden voor het overleden lid J. Spierenburg. Dinsdag- en Woensdagavond a.s. brengt Louis Bouwmeester een show in Leiden onder de titel „Wonder boven Wonder", bestaande uit 20 taferelen met bekende artisten uit binnen- en buitenland, o.a. Cees de Lange, mr. Doodle en Stoet Haspel. Een cocktail van humor, zang, dans, muziek, enz. STADSKOK. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leden (Advertentie). Voor het Mulo-examen slaagden gisteren te Leiden: A. H. Bokma, G. J. Aalberse, P. Frank, J. C. van Tongeren, Leiden, L. M. Anneeze, Leiden, G. A. A. Bloot, Alphen a. d. Rijn, M. Basie, idem, H. Oppelaar, Koudekerk, C. Vrolijk, Leiden, C. v. d. Spijk, Rijnsburg, L. G. Boekee, Leiden, A. A. Schep, Voorschoten, H. Zaalberg, Zoeterwoude, G. A. Dekker, Sassenheim, N. Bergman, Voorschoten, M. J. Kolderman, Lei den. Afgewezen 9 cand. U nadert een school, wegversmalling

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3