Ned. carillon voor Amerika te Rotterdam tentoongesteld Gloster „Meteor" neergestort Nieuw hoofdstuk in geschiedenis van het narcissen-wortelrot Nylons van Delftse dames voor brandgaatjes behoed? HET ZINGENDE De bosarmoede van ons land „Een helicoptèr daalde" Tropenliefde VRIJDAG 24 JULI 1953 SE LEIDSB COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Klokkestoel van vijftien ton Op het ogenblik is op het par keerterrein van het Ahoygebouw te Rotterdam een klokkenstoel verre zen en er zijn reeds enkele klokken gearriveerd. Over ongeveer een maand zal het carillon kant en klaar zijn en kan het gekeurd worden door prof. dr. A. Smijers, de beiaardier Ferd. Timmermans te Rotterdam en dr. W. van der Eist uit Utrecht. Dit carillon is bestemd voor Verenigde Staten en is een geschenk van het Nederlandse volk. Het is destijds door H. M. Koningin Ju liana tijdens haar bezoek aan Ame rika aangeboden. De klokkenstoel weegt vijftien ton en de grootste van de 49 klokken weegt 6000 kg; de kleinste vijf ki logram. Er zal ook een electrische installatie bij het klokkenspel ko men, die automatische bespeling mogelijk zal maken en het schijnt in de bedoeling te liggen dat de klokken zich om het kwartier zul len laten horen aan de Rotterdam mers in de maanden, voordat het VERHUIZING BIJ T. H. DELFT In de tweede helft van Augustus wordt een aanvang gemaakt met de verhuizing van het hoofdgebouw der Technische Hogeschool te Delft van de Oude Delft naar het voormalige gebouw voor scheikunde aan de Ju li analaan. Men vermoedt dat de ver huizing een dag of tien zal duren, zodat zij vóór September voltooid zal zijn. De ingebruikneming van het nieuwe gebouw zal waarschijn lijk officieel geschieden. Het huidige hoofdgebouw zal wor den gebruikt voor representatieve doeleinden. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.0O—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7.45 Mor gengebed en lit. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.00 v. d. kleuters. 10.15 Radio Philh. ork. 11.00 v. d. zieken. 11.45 Pianorecital. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gevar. muz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Chansons. 13.30 Lunchconc. 14.00 Boekbespr. 14.10 Gram. 14.25 Amateursprogr. 15.00 Kroniek v. let teren en kunsten. 15.40 Zang en orgel. (Tussen 16.0017.45 Ronde v. Frank rijk). 16.00 Gram. 16.30 De schoon heid van het Gregoraans. 17.00 v. d. jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Hammond orgel met rhythm. begeleiding. 18.40 Regeringsuitz.; „Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00, Nws. 1910 Gram. 19.20 Pari. overz.' 19.30 Gram. 20.30 „Lichtbaken", caus. 20.50 Ronde van Frankrijk. 21.00 Gevar. muz. 21.35 Act. 21.45 Pro menade ork. en sol. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.2524.00 Rotterdams Philhk. orkest. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 v. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 v. d. arb. in de continbedrijven. 11.30 Vrouwenkoor. 12.00 Gram. 12.30 Land. en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 Weekjourn. 14.20 Hawaiian- muz. 14.45 Dubbel-kwart., fluit en fagot. 15.05 Amateursuitz. 15.35 Boekbespr. 15.50 Holland Festival 1953: Concertgebouwork. 16.45 Sportpraatje. 17.00 Accordeonmuz. 17.30 v. d. jeugd. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Grah. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepar tout", caus. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.15 Socialistisch comm. 21.30 Gemengd koor en sol. 22.00 „Do denhuis', horsp. 22.35 Lichte muz. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. carillon zal worden verscheept. Ons werd verder medegedeeld, dat het carillon tot Maart a.s. in de Maas stad opgesteld zou blijven staan. Belasting betalen per giro Aan de hand van de resultaten van een proef te Utrecht met een girostortingsbiljet voor het betalen van belasting genomen, zal binnen afzienbare tijd voor het gehele land een regeling komen voor het beta len van belasting door middel van een girostorting. Deze regeling zal dan in de plaats van de nogal omslachtige manier van het afschrijven op het belasting biljet komen meldt het Alg. Dgbl. Dit gebeurt nu nog op de postkan toren, wanneer men daar zijn be lastingschuld komt voldoen. De men sen, die op deze manier hun belas ting betalen, behoeven voor die ar beid van de post niet te betalen. Wanneer men zjjn schuld aan de fiscus op een andere manier aanzui vert, bijvoorbeeld door het over schrijven per giro, betaalt men het biljet en de enveloppe. Uitbreiding van de nu in proef zijnde methode van het girostortingsbiljet behoort daarom volgens de postchèque- en girodienst niet kosteloos te blijven. Hierover is men nog aan het onder handelen, evenals over de mogelijk heden tot uitbreiding, die geleide lijk zal moeten gaan. De regeling voldoet overigens in alle opzichten. Hyacin then area a I Voorstel B.V.S. vond geen genade bij Min. Naar wij vernemen kan de minis ter van landbouw, visserij en voed selvoorziening zich niet langer ver enigen met het voorstel van het be drijfschap voor sierteeltproducten tot inkrimping van het hyacinthen- areaal met 20 Het voorstel is teruggezonden naar het bedrijfschap met het verzoek een nieuw te ontwerpen, dat meer tot tevredenheid van de kleine hya- cinthkwekers zal zijn. Hedenmorgen om ongeveer 6.15 uur is op de Deursensesteeg tussen Ber gen en Ravenstijn een Gloster „Me teor" straaljager neergestort. Het toestel, dat niet tot de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht behoort, werd gevlogen door een Engelse pi loot. Hij heeft nog getracht per schiettoestel de machine te verlaten, maar waarschijnlijk vloog de straal jager reeds te laag. De parachute heeft zich namelijk niet meer ge opend. Het lichaam van de veronge lukte vlieger heeft men op enige kilometers van het vliegtuigwrak aangetroffen. De machine werd to taal vernield en de grond is bezaaid met wrakstukken. Er zijn geen ge tuigen van het ongeluk. Hierdoor is het te verklaren, dat de regionale brandweer van Oss, betrekkelijk veel tijd verloren liet gaan, toen zij in het mistige polderlandschap de straal jager trachtte te ontdekken. Een Engelse commissie van onder zoek van de vliegbasis Volkel zal zich vanmiddag naar de plaats van het ongeluk begeven. De Gloster „Me teor" nam deel aan de Nato-lucht- machtoefening „Coronet". Het toestel zou landen op Volkel. Brandstof- gebrek is vermoedelijk de oorzaak van het ongeluk. D.D.-injector te Warmond gedemonteerd Fabriek zwichtte voor vrouwelijke rampspoed Enige tijd geleden werd melding gemaakt van klachten over brand gaatjes in nylonkousen, vooral door dames die nabij de gist- en de olie- fabrieken wonen. Vermoed werd dat de gaatjes ontstonden door klei ne nog warme rondvliegende deel tjes, afkomstig uit de schoorstenen van een der fabrieken. Naar wij vernemen gebruikt thans de N.V. oliefabrieken „Calvé-Delft' een ander soort brandstof, waar door het rondvliegen van warme as- deeltjes wordt voorkomen. Of deze maatregel effect sorteert is thans nog moeilijk na te gaan. Uit infor maties, ingewonnen bij een kousen reparatie-inrichting, blijkt weliswaar dat het aantal klachten zeer sterk is verminderd, maar hier staat te genover dat thans weinig kousen in reparatie worden gegeven omdat veel dames in de zomer geen kousen dragen. De weg van een bollenkweker gaat niet over rozen. Hij is wat zijn oogst betreft in veel afhankelijk van weer. Als een bepaald land de im port gaat besnoeien, dan is het in de eerste plaats de bollenkweker die dat aan zijn prijzen merkt, omdat sierteeltgewassen nog steeds tot luxe artikelen worden gerekend. En daarnaast belagen vele ziek ten en kwalen zijn gewas. Zo tob ben de narcissenkwekers al jaren met het wortelrot-probleera. En toen vlak na de oorlog de wichelroede-lopers zo met het blote oog te zien enkele opmerkelijke suc cessen behaalden, vestigde alles wat narcissen kweekte zijn hoop daar op. De wetenschap stelde echter niet zo bar veel vertrouwen in die geheimzinnig lijkende kastjes en nam proeven met chemische midde len. Met name drs. Slootweg van 't Laboratorium voor Bloembollenon- derzoek te Lisse werkte veel in deze richting. En enkele jaren geleden werden onder het toezicht van dat laboratorium enige stukken land, waar narcissen steeds meer van de wortel begonnen te gaan, zoals dat in bollen jargon heet, behandeld met het chemische middel dat op de proeftuinen de beste resultaten had gegeven. Shell D. D. Dit is een vloei stof die in de grond een gas vormt, dat dodelijk is voor alle plantaardige en dierlijke organismen. Om deze vloeistof in de grond te krijgen had men een injector in elkaar laten schroeven. Kinderziekte En zoals met vrijwel alle nieuwe dingen: de injector leed aan een paar kinderziekten. Onder meer was het zeer moeilijk om te controleren of de vloeistof werkelijk overal het land was gebracht. Men kon niet zien als er op een gegeven moment een pijpje verstopt raakte en een stuk land dus onbehandeld bleef. Dat bezwaar is nu verleden tijd ge worden. Want de heren Van Stein en Kooyman hebben net zo lang zit ten timmeren, totdat men een in jector kreeg, die het oude model in diverse opzichten in de schaduw stelde. En dit nieuwe apparaat heeft men gisteren op een tuin in War mond gedemonstreerd. Deze injec tor heeft vijf „spuiten", die als het ware in de messen zijn „gebouwd". De vloeistof wordt onder druk ge spoten en zodra een of meer van de injectie-spuiten uitvalt, wijst een klokje op de machine dat onmiddel lijk aan. Als de bestuurder dus op let is het uitgesloten dat er een stuk land wordt overgeslagen. En voor overige heeft men bij deze machine ook nog een zuivere vloeistofbepa ling. Onder gunstige omstandighe den kan hiermede per dag van 500 700 Rijnlandse Roeden worden ge- injecteerd. Dat het aantal tuinen, waarop de narcissen van de wortel gaan niet bepaald klein is, moge blijken het feit dat vorig jaar reeds duizen den roeden zijn injecteerd. Men ver wacht, dat ook dit jaar weer vele kwekers hiertoe zullen overgaan. Of de toeloop echter groot zal zijn, staat nog te bezien, daar de prijzen der narcissen op het moment nu niet bepaald best zijn die van de trorn- petnarcissen dan uitgezonderd. En daar het injecteren een tamelijk kostbare geschiedenis is, kon het wel eens gebeuren, dat dit nu vooral de minder kapitaalkrachtige kwekers eens kon afschrikken. Om nog even op die nieuwe injec tor terug te komen: door een aan gebouwde rol, wordt de aarde direct, vast gedrukt, zodat het gas niet licht uit de grond kan ontsnappen. Het chemische preparaat, doodt zoals ge zegd alle plantaardige en dierlijke organismen ook dus de onkruid zaden, wat een belangrijk voordeel is, terwijl het nog groeistimu lerend werkt ook. Zo ziet het er dus naar uit, dat het narcissen-wortelrot geen probleem meer is. Al zullen velen wellicht be weren, dat men het probleem niet goedkoop wist op te lossen. Maar dat is weer een heel ander hoofdstuk! Als wij eens nagaan, waarvoor wij al geen hout moeten gebruiken en in welke hoeveelheden, krijgen wij een indruk hoe belangrijk het bezit van bossen voor een land is. Al het hout dat de mens nodig heeft moet uit de bossen gehaald worden. Vele zijn de beroepen die er dag in dag uit op de bossen gedaan worden. Noemen wij hier de bouwbedrijven, de water staat, de scheepsbouw, de papier fabricage, de spoorlijnen, de meu belindustrie, enz., enz. Het zijn alle instellingen en bedrijven, die op de aanwezigheid van hout zijn aan gewezen. Per jaar hebben wij dan ook een goede 5 millioen m3 hout nodig. Van deze hoeveelheid kunnen wij slechts 12 pet. uit onze eigen bossen halen, de rest van al ons be- uit te breiden, zullen de bestaande bossen verbeterd moeten worden. Onze bossen zijn zeker niet uitge strekt. Al ons bos tezamen is onge veer zo groot als onze provincie Groningen. Om geheel in onze be hoefte aan hout te kunnen voorzien, zouden wij 75 pet. van ons land met bos moeten beplanten- Dat kan na tuurlijk niet. Uit het bovenstaande zal u ongetwijfeld duidelijk zijn dat het devies: „In bos en heide, voor zichtig met vuur", een bittere nood zaak voor ons is. Bescherm daarom ons bezit aan bos en heide tegen het vuur, want een onderzoek over een periode van 20 jaar heeft uitgewe zen dat ruim 44 pet. van alle bos- en heidebranden de directe schuld van de mens is. Om aan te tonen in welke mate ons land wel bosarm is, hebben wij in bijgaande tekening eens 'n lijstje gemaakt van het bosgebied dat an dere landen bezitten. Wij zien direct dat Nederland bijna onderaan staat. Wij worden alleen door Engeland en Ierland overtroffen. Ons nabuurland België bezit direct al meer dan het dubbele aan bos, dat Nederland be zit. Het houtland bij uitstek is wel Finland. Liefst 75 pet. van 't grond gebied van dit land is daar met bos sen begroeid. Na Finland komt Zweden uit de bus met ruim de helft van zyn grondgebied. We zien nodigde hout moeten wij invoeren, dus alweer dat Nederland zeer zui- Aangezien het voor ons onmogelijk nig met zijn bos moet zijn, het is in is, om ons bosaxeaal op grote schaalhet belang van ons allen. Goed jongensboek over watersnood Bij de uitgeverij L. Stafleu te Leiden is, onder de titel „Een heli copter daalde" eer jongensboek ver schenen van Aleid van Rhijn. Een boek de titel wijst er reeds enigs zins op dat de belevenissen ver telt van een familie in het waters- noodgebied, die na veel angst en spanning eindelijk de zonderlinge vogel van onze moderne techniek zag naderen en daarmede ook haar redding. De uitdrukking „verantwoord" is misschien wel een tikkeltje afge zaagd, maar daar het hier een jon gensboek betreft, dat een zeer ge voelig onderwerp aansnijdt,, lijkt het ons toch wel nuttig om allereerst vast te stellen, dat de auteur tij dens het schrijven voortdurend reke ning heeft gehouden met zijn jeug dige lezers. Hij heeft nergens de sensatie gezocht, maar integendeel het verhaal zeer sober gehouden. Dat het niettemin zo sterk boeit, is te danken aan het feit, dat Aleid van Rhijn de gave van het vertellen be zit. De lezer wordt binnengeleid in 't gezin van boer Wielemaker, die met z'n vrouw, kinderen, meid en knecht het voor buitenstaanders óf een tonig óf ideale bestaan leidt van al tijd in de weer te zijn met vee en grond. Uitgaan is er niet bij, noch voor de boer noch voor de knecht. Maar juist dat leven in een betrekke lijk kleine kring maakt'de gehecht heid aan huis, land en vee zo ont zettend groot. Iets, waar men altijd voor zwoegt, wordt zo'n belangrijk deel van het leven. Wij -geven deze kleine uitweiding, omdat Aleid van Rhijn wanneer hij over de rampnacht en de angstige dagen daarna schrijft zich niet bepaald tot een kroniek van feiten, maar juist de angst en de spanning van het gezin zo knap weet te ver weven mat de mentaliteit van de boer, die, zelfs als het een kwestie van dood of leven wordt, zijn liefde voor vee en bedrijf niet geheel kan onderdrukken, terwille van het vege lijf. Die mentaliteit komt bij alle per sonen in dit boek tot uiting, zelfs bij het zoontje, die voelt hoe zijn leven aan een zijden draadje hangt, maar desondanks bijna tot wanhoop komt, als hij zijn geitje ziet verdrinken. „Een helicopter daalde" is een boek, dat de jbngens sterk zal boeien. Zij zullen de gebeurtenissen op de "boerderij „Avondrood" mee beleven en niet ojjp er tenslotte een nachtmerrie van te krijgen. Dat past niet bij de sfeer van dit boek. Maar wel zullen de lezers geraakt worden in dat gevoelige plekje, dat iedere echte Hollandse jongen in zijn hart heeft, want Aleid van Rhijn doet hen heel zuiver voelen, welk leed er in de beruchte nacht en daarna ge leden is en nog geleden wordt. En dat is de reden, waarom wij dit jon gensboek van harte aanbevelen. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 32) Had Stella tegen zich een absolute ongewoonte, Desmond had een uit puttende tocht van negen dagen ach ter de rug. Een klein stukje vlakke weg, een steile rots aan weerskanten, ze wa ren op de top. Met bonzend hart viel Desmond bij gebrek aan krachten tegen de grond. Vandaar zag hij de anderen de laatste moeilijkheden ne men, die hij reeds overwonnen had. „Hoever zijn we nu, Baji?" vroeg hy. „Misschien nog een paar uur, Toean, maar ik ben hier geheel on bekend en moet dus gissen. De grote weg, die alle mensen volgen, gaat rond de heuvels." Een schelle kreet van de rots, hele maal in de hoogte, rechts van hen, verbrak de stilte. Desmond sprong op en op zijn speer steunend fluis terde hij tegen Ampau: „Wat is dat?" Weer klonk de gil door de bonten en van de muur van de hoge, nauwe pas kwam de echo terug. „Misschien een aanval, Toean. Het was een oorlogskreet. We zouden goed doen met een beetje aaneen te sluiten, zodat we hen kunnen op wachten." Het zware ademhalen van de kleine troep was het enige wat men vernam. Zwijgend zochten ze elkan der op de kale, overhangende rots punt. Onder hen raasde de berg stroom. Eerst gingen allen gebukt onder de drukkende stilte van de jungle. Maar langzamerhand werden ze opmerkzaam op het klotsen en schuimen van het water, dat door 'n zware steen in zijn stroom gestuit werd; op het sjilpen der insecten en het vriendelijke suizen van de wind door de takken. Het scheen hun stuk voor stuk kracht en vertrouwen te geven. Toen kwam hoog boven him hoofden het geluid van rustig op zij geschoven takken en weer de rauwe sorak, dichter dan daarstraks met meer heldere echo. „Ai ai ai ai ai! Ai ai ai ai ai" en toen enkele woorden in dialect. Desmond wendde zich tot Ampau en fluisterde hem toe: „Nog niet antwoorden. Wat zegt hij?" Ampau aarzelde een ogenblik. „Ik kan het allemaal niet ontcijfe ren, Toean, maar het ging in ieder geval over de missy." Er volgde een lange stilte en toen kwam weer de schelle gil, gevolgd door een langere uitdaging. „Wat zegt hij? Ik kan er maar enkele stukken van opvangen." „Toean, het was Ansokol, die daar sprak. Hij zegt, dat zij de missy heb ben. Als Tiang niet ongedeerd aan hen wordt overgeleverd, zullen ze de missy offeren en naar hun oude tradities door semen ggap." „Dat kan niet. Semenggap be staat al jaren niet meer." Ampau glimlachte en schudde het hoofd. „De mannen, waarom Tiang ge vangen is genomen, zijn niet alleen door hem vermoord, maar hebben wel degelijk semenggap moeten doorstaan. We hebben alleen te we ten kunnen komen, dat Tiang ze heeft vermoord, maar de geruchten doen de ronde en meer dan dat, het is de volle waarheid, Toean, dat ze de gehele nacht, van de schemer tot de eerste stralen van de zon, aan de huispalen hebben vastgebonden ge staan onder Tiang's woning. Tijdens de dans heeft het Jiele dorp hen ge pijnigd, geprikt en stukken uit de trillende huid gesneden en daar i zelfs boodschappen in gekerfd voor de doden, die rusten op de helling van de heilige berg Aru. Dat was hun lot, zegt men tenminste." „Ik geef toe, dat de rekels nog in staat zijn, dit bij Javanen toe te pas sen, al kan ik niet geloven, dat ze zo verdierlijkt zijn gebleven. Maar een Europese vrouw zullen ze die schande niet aandoen." „Vertrouw ze niet, Toean. Ze zijn gewoonweg wanhopig, anders zou den ze het ook niet gewaagd heb ben haar op klaarlichte dag gevan gen te nem'en en te ontvoeren. Zal ik hem iets antwoorden?" „Wat, geloof jij dan, dat hij weet, dat we hier zijn?" „Ja, Toean. Waarschijnlijk heeft hij ons reeds gezien." Desmond zat met zijn hoofd in zijn handen. Zijn ellebogen steunden op zijn knieën. Hij kon geen oplossing vinden en toch moest er iets gedaan worden. Heèl zijn gemoed kwam in opstand tegen de dwaze eis om toe te geven of haar af te kopen. Heel 't land zou in opstand komen als men te horen kwam, dat een wilde troep opstandelingen er in geslaagd was om de spot te drijven met de justi tie om zich roekeloos over te geven aan verzet. Wee, dat zou op een al gehele rebellie uitlopen, die jaren en jaren zou eisen, om geheel uitge roeid te worden. Als •hij hen bleef vervolgen, liet zien, dat hij niet wenste te zwichten, zouden ze er niet voor terugschrikken hun schun nige bedreiging ten uitvoer te bren gen. Zouden ze werkelijk tot die on menselijke daad in staat zijn? En toch. welke andere keus bleef hem nog over? Was er dan geen midden weg tussen een uitdaging, die hen zou aanzetten tot de ontplooiing van hun laagste instincten en de zwarte schande om hun wensen te moeten inwilligen? Weer gingen enkele ogenblikken in stilte voorbij en toen Desmond eindelijk opzag, zag hij bleek van vermoeienis en zielsdiepe vrees. „Ik heb er over nagedacht, Ampau. Ansokol is vandaag woedend over de gevangenneming van zijn vader en tevens blaakt hjj van trots omdat hij de missy heeft weten te ontvoe ren. Hoever zijn bezetenheid hem kan voeren weet ik niet, maar ik durf hem vandaag niet langer ver volgen. We mogen hem niet op stang jagen. Een ongelukkig woord van mijn kant en het leven van de missy zou vanavond door hen wor den uitgeblust, op welke manier dan ook. Zou dan Tiang's dood haar het leven teruggeven? Neen, dat kunnen honderd Tiangs nog niet. En toch zal ik evenmin bukken om met die op roerling onderhandelingen aan te knopen. Ik wens Tiang niet om te ruilen tegen een blanke vrouw, zo als de mannen hun buffels verhan delen. Vooreerst zeker niet. We moeten rustig de tijd nemen om daar over na te denken. Ik zal hem vandaag niet verder vervolgen. Ik doe geen enkele belofte betreffende Tiang, maar het zou best mogelijk zijn, dat, als de missy ongedeerd wordt teruggebracht, de gouverneur genade zal tonen, zowel voor Tiang als Ansokol. Hun vergrijp is zeer ernstig, het staat gelijk met land verraad en daar wacht een kogel op. Maar het is mogelijk, dat de gouver neur uit medelijden met de missy ook medelijden met hen heeft. Daar in wil ik hem helpen en dus tege moet komen. Ik doe geen enkele be lofte, ik wens niet te onderhandelen. Zijn hart is bedroefd, en als iemand verdriet heeft denkt hij niet na. Het zijn kinderen." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6