DUINSTREEK Anna Pauker dood? Een jaar Naguib R.K. Meisjesschool te Oegstgeest werd in gebruik genomen Brandweermateriaal Voorschoten werd vakkundig gereviseerd VRIJDAG 24 JULI 1953 IM5 LBJDSE COURANT «ERSTE BLAD PAGINA 2 KATWIJK Geb.: Jacob z. v. A. Schaap en G. Klok; Emma d. v. G. D. Bomas en C. Meyer; Bregje d. v. C. de Jager en M. Groeen; Jacoba d. v. J. den Hollander en J. van Dyk; Pieter z. v. P. Groen en H. Ouwehand; Wil- helmina d. v. W. Herbert en T. van der Bent; Truus d. v. J. Yperlaan en P. Rijksen; Sophia d. v. W. de Vreugd en S. Syns; Cornelis z. v. C. Schaap en S. H. van der Mark; Wil- helmina d. v. W. van Klinkenberg en J. Kraayenoord; Annalies d. v. S. Lubsen en A. C. G. Woerlee; Jan na d. v. W. van den Oever en N. v. der Plas; Hans z. v. A. J. Nyenhuis en K. Rommerskirchen; Geertruida E. d. v. J. van der Lee en L. J. van Loo. Overl.: W. Pronk, wedr. van N. v. d. Nagel, 78 jaar. Getr.: A. Plomp en M. J. Mieras. KATWIJK AAN DEN RIJN Het middel erger dan de kwaal. De z.g. veiligheidsmaatregelen, on langs by de Rijnbrug aangebracht, dreigen berucht te worden. Het was gisteren het derde geval in korte tijd, dat een auto door de dichte af sluitboom aan de Oostzijde van de brug reed. Thans was het de luxe auto van de fa. den D. te Katwijk aan Zee, waarvan de bestuurder te gen de afsluitboom opreed waardoor de voorruit over de gehele breedte verbrijzeld werd en ook enige deu ken in de kap ontstonden. De brug ligt juist in een kromming van de weg, waardoor men wel de brug leuningen ziet bij het naderen van de brug maar niet de afsluitboom die ook nog in dezelfde kleuren van de leuningen zijn geverfd. De twee inzittenden kwamen er ditmaal met de schrik af. Algemeen is het pu bliek er van overtuigd dat derge lijke ongelukken, wanneer de boom niet verplaatst wordt of geen andere maatregelen worden getroffen, zich nog vele malen zullen herhalen, ten- In Oostenrijkse communistische kringen wordt verklaard, dat Anna Pauker, de voormalige minister van Buitenlandse Zaken van Roemenië, al enige tijd geleden is overleden. Volgens het in Wenen gevestigde nieuwsagentschap „Interreport" heeft de echtgenote van de Oostenrijkse communistenleider, Ernst Fischer, die een intieme vriendin van Anna Pau ker was, het bericht omtrent haar dood bevestigd. Een grote menigte opgewonden Egyptenaren luisterde gisteren naar de rede, die president Naguib uit sprak ter gelegenheid van de eerste verjaardag van zijn bewind. En na zijn toespraak klonk uit duizenden kelen de nieuwe anti-Britse slogan: ,Akhrugu min baladina!" (verlaat ons land). Naguib noemde de aanwezigheid van» de Britten beschamend voor de Egyptenaren. En de premier, die op deze dag kennelijk de anti-Britse stemming wilde aanwakkeren, sprak de hoop uit, dat de naties van de vrije wereld hun verontwaardiging over de Britse agressie in Egypte kenbaar zouden maken. Libanese ex-minister neergeschoten Ex-minister van de Libanon, Mo hammed Abboed, werd gisteren door vier kogels in de maagstreek getrof fen toen hij het paleis van de presi dent te Beiroet verliet. Op „wonder baarlijke" wijze ontsnapte hij volgens zijn artsen aan de dood, die 's mid dags reeds officieel was aangekon digd. De ex-minister is nog niet bui ten gevaar. De dader, Mohammed Ali Sjeik, die zes schoten afvuurde, werd gearres teerd, evenals Abboed's poltieke te genstander, Soeleiman Alalay, ex- minister van Economische Zaken en Landbouw, die medeplichtigheid ont kent. De ex-minister werd hevig bloe dend door zijn chauffeur naar het Amerikaanse ziekenhuis vervoerd, waar bloedtransfusies werden toege diend. zij het de verzekeringsmaatschap pijen gelukt aan deze onpractische toestand een einde te maken. Tot heden liep het nog zonder persoon lijke ongevallen af. KATWIJK AAN ZEE Aan de gevolgen overleden De metselaar J. Zuyderduin, die dezer dagen bij het witten van de muren van de vuurtoren aan de Zuid Boulevard door het breken van een der touwen van de schil- derstoel naar beneden viel, is in het Academisch Ziekenhuis aan de be komen inwendigen verwondingen overleden. De overledene was 55 jaar en laat een vrouw en 4 kinde ren achter. WARMOND Priesterstudent in zee verdronken Gistermiddag omstreeks drie uur is de 22ijarige priesterstudent W. G. L. van Veen van het Philosophicum te Warmond ongeveer anderhalve kilometer ten Noorden van het zee bad Terheyde, gemeente Monster, in zee gegaan en verdronken. Met behulp van een zuurstofkof fer is nog kunstmatige ademhaling toegepast, maar dit mocht niet ba ten. De jongen verbleef met vacantie bij zijn ouders te Naaldwijk. SASSENHEIM Voor 't Mulo-examen A. slaag den aan de R. K. Don Bosco-chool te Sassenheim: Ria Duivenvoorde, Wil de Greef, Leni Koet, L. Bomel- man, Corrie Zon, Jan Bader, Fr. Broekhof en Ria Schrama. Nadat 6 jaar lang de oude pastorie aan de Kerklaan, provisorisch inge richt, als meisjesschool had dienst ge daan, werd gisteren de nieuwe school op plechtige wijze ingewijd en inge bruik genomen. De nieuwe school, waarvan we reeds eerder een beschrijving gaven, ligt bij het patronaatsgebouw. Aan de overzijde liggen 4 lokalen met een aantal toiletten en aan de Zuidzijde 2 lokalen en een kamer voor 't hoofd der school. Deze twee vleugels zijn onderling verbonden door een hal, die de hoofdingang aan de westzijde bezit. Te half tien gisteren celebreerde pastoor Looijaard met assistentie van de kapelaans der parochie een plech tige H. Mis, waarbij de schooljeugd gezamenlijk de vaste gezangen ver zorgde. In de kerk waren aanwezig het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door burg. Du Boeuff, weth. dr. Dijs- selbloem en secretaris Jac. de Visser. Voorts vertegenwoordigers van di verse organisaties. De architect A. Paardekooper, de aannemers, de di recteur van Gemeentewerken en het hoofd der school Zr. Ulpiana met het onderwijzend personeel, de Overste van het klooster aan Pelikaanstraat te Leiden, de rector van 't Lyceum, dr. Geurts en het kerk- en armbe stuur der parochie. Na de H. Mis verrichtte pastoor Looijaard de inzegening van lokalen en kruisbeelden. Na afloop daarvan verenigden alle genodigden zich in een der lokalen van het parochiehuis. Dankwoord. Pastoor Looijaard dankte Je aan wezigen, dat zij aan de uitnodiging hadden gehoor gegeven en herinner de voorts aan de opening van de meis jesschool in de oude pastorie. Door dat de parochie zich sterk uitbreidde, en daardoor ook het aantal kinderen toenam, bleek het gebouw spoedig te klein. In December 1950 besloot de Ge meenteraad medewerking té verle nen aan de bouw van de nieuwe school. Toen kwamen echter de moei lijkheden, en eerst einde 1952 kon met de bouw worden begonnen. Spre ker dankte het gemeentebestuur voor zyn medewerking en hoopte dat Gods zegen moge rusten op al degenen die les geven en les ontvangen, dat de school goede christenen en goede bur geressen van het vaderland moge voortbrengen. Dan zal deze school Duits Hof doet in October uitspraak Het Westduitse Hooggerechtshof te Karlsruhe zal in de eerste helft van October een uitspraak doen over de grondwettigheid van de Conventies van Bonn. Een 147-tal leden van de Bondsdag, voornamelijk socialisten, die de ver dragen in strijd met de grondwet achten, wilden, dat het Hooggerechts hof de Conventies reeds in de tweede helft van Augustus in behandeling zou nemen dus vóór de parle mentsverkiezingen van 6 Sept Amerikaanse tankboot ontploft Aan boord van de Amerikaanse tankboot „Pan Georgia" heeft zich, toen de tanker zich op de rivier de Delaware, in de Amerikaanse staat van dezelfde naam, bevond, een ont ploffing voorgedaan, waarna brand uitbrak. Zeventien over boord gesprongen .opvarenden zyn gered. Over het lot VOORHOUT DIVERSE NIEUWE ATTRACTIES OP AS. VOLKSFEESTEN. Het bestuur van de Oranjevereni ging vergaderde voor de vaststelling van het programma der a.s. volksfees ten. De voorz. G. M. Prins bracht hulde en dank aan allen, die er het hunne toe hebben bijgedragen om de tocht van ouden van dagen weer te doen slagen. Met de vaststelling van het programma bleek, dat dit enkele nieuwe spelen bevat. Zo zien we in de plaats van de „Stoelendans" een krui wagenrace voor paren met hinder nissen. Ook zal het ringsteken met tilbury, het ringsteken met versier de iuxe auto's worden ingelast. Er zal een ronde van Voorhout voor da mes gehouden worden op fietsen met vóór een klein en achter een groot kamwiel. Voorts zullen diverse ge bruikelijke spelen als voorgaande ja ren worden gehouden. Voor de jeugd komt er ook een nieuwe attractie bij, nl. een ballon vaart met enkele prijzen. Brutale inbraak bij penm. bouwvakarbeiders Naar thans bekend wordt is in de nacht van 21 Juli j.l. bij de heer K. in de Mgr. Broerestraat ingebroken en een bedrag van bijna 4000. wordt vermist. De heer K die penningmeester is van de Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef", had de vorige avond, dit be drag, hetwelk bestemd was voor de uitkering van vacantiegeld aan de leden, in huis gekregen. Toen hij des morgens opkwam, bleek het geld te zijn ontvreemd. De politie werd di rect gewaarschuwd en ook de speur hond van Noord wij kerhout was spoe dig ter plaatse. Evenwel kon 't beest geen werk verrichten, daar in de om trek van het huis peper bleek te zijn gestrooid. Ook zijn vingerafdrukken genomen. We vernemen nog, dat, ondanks deze diefstal, door het dagelijks be stuur dezer afdeling stappen zijn on dernomen en dat de uitkeringen reeds een zegen zijn voor kerk, huisgezin en maatschappij. Burgemeester Du Boeuff noemde deze dag een hoogtijdag voor kath, Oegstgeest, doch niet alleen voor de kath. parochie, maar voor heel de gemeente. Spreker sluit zich aan bij de dankwoorden die pastoor Looijaard had gericht tot architect en aanne mers. De voornaamste moeilijkheden die gerezen zijn waren inverterings- moeilijkheden, veroorzaakt door het lage rentegamma, door de regering vastgesteld. De gedachten gaan nu aldus de burgemeester terug naar hem, die sterk heeft geijverd voor de bouw dezer school, naar hem, die door zijn aangename persoonlijk heid, zijn grote bekwaamheid, en zijn vele relaties wist te bereiken dat deze school kon worden gesticht, doch die door onverwacht overlijden de voltooiing niet heeft mogen bele ven. Eerbiedig herdacht spr. met deze woorden mr. E. Bolsius. De oude school was niet meer verantwoord. Spreker weet dat de kinderen in de ze school zullen opgroeien tot trou we katholieken en trouwe staatsbur geressen en hoopte dat Gods zegen mag rusten op aller arbeid. Bisschoppelijke inspecteur sprak. Pastoor van Leeuwen, bissch. in specteur van het lager onderwijs feli citeerde het schoolbestuur met deze nieuwe school. Ook het hoofd der school Zr. Ulpiana wenste spreker geluk en hij hoopte, dat Gods zegen op haar arbeid zou rusten. Nadat verversingen waren aange boden, werd door Ineke Luyben na mens de kinderen op vlotte wijze dank gebracht aan pastoor, schoolbe stuur, burgemeester en wethouders voor de medewerking en de moeite om dit nieuwe gebouw tot stand te brengen. Hierna vertolkten enige klas- ser op muzikale wijze o.l.v. mej. Mol hun gevoelens van dankbaarheid. EUROPEES JEUGDCONGRES IN OUD POELGEEST. recteursprijs en ook de medaille uit geloofd door de Commissaris der Koningin. Als extra toegift en ook als dank voor de ondervonden be langstelling zong het koor vóór het vertrek naar Friesland te ongeveer 22 uur het Friese volkslied dat door de zeer talrijke aanwezigen staande werd aanhoord. De tweede prijs A in de ere-wed- strijd werd behaald door „Musica" uit Leiden, de tweede prijs B door de gemengde zangvereniging „Ad- vendo" te Meerkerk en de derde ere-prijs was voor „Arti et Chari- tati" directeur de heer F. Cappen- dijk. Ook deze vereniging ontving een hartelijk applaus. Als extra num mer zong dit koor Justorum Animae van Orlando di Lasso. De prijzen werden door burge meester Banning uitgereikt. De directeur van „Zanglust" sprak daarna zijn waardering uit voor de wijze waarop de gemeente Leid schendam zich voor het welslagen van dit concours heeft ingespannen. Spr. kon namens het bestuur van de vereniging met volle overtuiging verklaren dat Leidschendam een goed figuur heeft geslagen. Na dat officiële gedeelte trad de harmonie Forum Hadriani uit Voor burg op en tot slot concerteerde nog de gemengde zangvereniging „Ex Animo" uit Leiden. Na alle nummers welke dit koor ten beste had gege ven klonk een luid applaus. Zo eindigde dit grote nationaal zangconcours van „Zanglust" welke zoals de burgemeester getuigde „de trots" van Leidschendam genoemd mag worden. NOORD WIJK Jeugdige dief gepakt Door de strandpolitie is een elders wonende jongen van 16 jaar op heterdaad be trapt, toen hij bezig was de onbe heerd op het strand liggende kleding na te zien, of hierin iets zat, wat van zijn gading was. Hij bekende, zich meermalen geld uit portemonnaie's en een polshor loge te hebben toegeëigend. Tot op heden was bij de politie slechts eenmaal aangifte gedaan van dief stal van een bankbiljet van tien gul den. Het polshorloge en een gedeelte van het geld werd door de politie in beslag genomen. Te Leiden slaagde de heer G. C. Riemvis voor het eindexamen werktuigbouwkunde. Voor het middenstandsexamen slaagden R. Hogewoning en G. C. de Wit. Voor costumière slaagden Arnhem Corry Bal, Emmy v. Duin en Leni Dekker. STOMP WIJK OOK FEEST VOOR DE JEUGD Zoals gebruikelijk viert ook de jeugd feest op het Stompwijkse paardensportfeest. Behalve, dat de jongens en meisjes het al heerlijk vinden, dat er zoveel vermakelijk heden op het feestterrein zijn, waar ze zich kunnen vermaken, zorgt „Nooit Gedacht" immer voor een ochtend van kinderspelen, die gis termorgen na de regenbuien onge stoord konden plaats vinden. De daar behaalde resultaten zijn: Blokjesrapen le klas meisjes: 1. Lenie Verhagen. 2. Ria Boon, 3. Le- nie Loose, 4. Mientje Verhagen. II. 2e klas meisjes: 1. Trees v. Het conferentieoord Oud Poelgeest °«k.;n2' f^ke v. d Pyl 3 Ria v. Opostop.M *=1 lcnmeode h.t Santen. 4. Adri v. Haastert, 5. Bep- pie v. Santen. Tekenwedstrijd 3e klas meisjes: 1. Cobie Knijnenburg, 2. Beppie Knijnenburg, 3. Paula Belt, 4. Cobie Groene weg. Vlagplanten, 4e klas meisjes; 1. Kerdie Disseldorp, 2. Corry de Bruin, Hulde aan de Leidse commandant Gisteravond is met enig ceremo nieel het gereviseerde brandweer- materiaal van Voorschoten weer in de gemeente teruggekeerd, waar het in ogenschouw werd genomen. In de raadzaal hadden plaats ge nomen de commandant van de brandweer uit Leiden, de heer Ha- gedoorn, verschillende commandan ten uit de omgeving, diverse raads leden en het gehele corps van de vrijwillige brandwaer Voorschoten. Deze bijeenkomst werd geopend door burgemeester C. J. v. d. Hoe ven, die na een kort welkomst woord zyn voldoening uitsprak over de uitgevoerde revisie, die door het beroepspersoneel van de brandweer uit Leiden was uitgevoerd. Hierna sprak de commandant van Leiden, de heer Hagedoorn Thans zijn weer 3 wagens aan Voorschoten afgele verd. Gisteren is de laatste afge- le.verd en daarmede is aan de op dracht voldaan. Spr. deelde mede, dat het materiaal waar nodig, radi caal is vernieuwd en totaal gere viseerd. Belangrijk is het onder houd, dat tot in de kleine puntjes uiterst verzorgd moet zijn, zodat gens van Voorschoten langs, gevolgd door de kleine slangenwagen, waarna 3 Leidse wagens de stoet besloten. Op de Molenlaan werd het corps en materiaal in ogenschoup genomen. Uit de ontvangen explicatie bleek wel, dat alles grondig is nagezien en zonodig vernieuwd. De revisie betrof zowel het motor-technische gedeelte, het totale uiterlijk, terwijl de inventaris is aangepast aan de moderne tijd. Diverse technische snufjes werden getoond. B.v. de automatische inschakeling van het licht, wanneer kisten of deurtjes worden geopend. Vervolgens de prac- tische bevestiging van de verschil lende onderdelen. In de raadszaal had de comman dant van Voorschoten, de heer J. Lekkerkerker, reeds zijn voldoening uitgesproken over de toestand waar in het materiaal verkeerde. Hij noemde dit alles uitstekend. Over de geoefendheid van het personeel had hij gezegd, onderzoek dit zelf en controleer de manschappen. Over de goede verstandhouding en de onder linge samenwerking was de com mandant ten zeerste te spreken. Spr. dankte ook de heer Hagendoorn voor de ontvangen raadgevingen. Na de inspectie op de Molenlaan, volgde een grote demonstratie van het materiaal op de Krimkade. Alle slangen werden uitgerold en elke wanneer het onverhoopt nodig mocht wa£en kwam in bedrijf. Od een ge- zijn, het geheel bedrijfsklaar is. geven moment spoten 18 slangen Daarna kondigde de burgemeester fu.n.water tegen de avondhemel. De aan dat er ee?st een défilé van het d IdïLd °D materiaal zou plaats vinden, waar- j t 'bladder werf aan ook dóór -Leids materiaal zou1 rj i gegeven. Het stemde tot voldoening TOiden deelgenomen. Na "floop van te zien, hoe alles verliep. Voorscho- dit defile zou er een inspectie plaats ten kan terecht trots zijn op-zijn vinden van het corps en materiaal goed uitgeruste vrijwillige brand- op de Molenlaan. In 1951 was de opdracht verstrekt en thans na 2 jaar is de totale revisie klaar. Vanaf het bordes van het gemeen tehuis werd het défilé afgenomen. Met loeiende sirenes reden de 3 wa- Burgemeester v. d. Hoeven inspec teert de brandweer. (Foto: v: d: Horst) te Oegstgeest zal komende week het centrum zijn van een Internationaal Jeugdcongres, dat tot hoofdthema heeft de strijd om het behoud van Europa in geestelijke en morele zin. Aan het congres nemen ongeveer 70 jongeren uit 14 landen deel. Deze landen zijn België, Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Ita lië, Nederland, Noorwegen, Oosten rijk, de Saar, Spanje, Zweden, Zwit serland, en Zuid-Afrika (waarvan en kele jongeren, die een tour door Europa maken namens de World Council of Churches, het congres zul len bijwonen). Getrouwd: J. van den Eijkel en M. G. Koppers; G Tolsma en S. Hokke. Ondertrouwd: G. TH. E. R. Arnold 40 jaar te 's-Gravenhage en H. S. G. J. Baumann. Overleden: G. de Lange e. van A. B. Breebaart 64 jaar; J. Helfrich 64 jaar; K. Seinstra 66 jaar. LEIDSCHENDAM Slot zangconcours 3. Anny van Swieten. Popaankleden, 5e en 6e klas meis jes: 1. Bep. v. d. Helm en Tini v. d. Helm, 2. Nellie Havik en Rina Kes- ter, 3. Riet Janson en Annie v. Schie, 4. Mientje Rotteveel en Hen- nie Schrader, 5. Corrie v. Bohemen en Sjaan Olyhoek. Stoelendans, 7e en 8e klasmeis jes: 1. Bep. v. Dijk, 2. Gerda v. Nie- rop, 3. Corrie v. d. Helm, 4. Joke Stijnman, 5. Mieke Verhagen. Blokjesrapen, le klas jongens: 1. H. Overdevest, 2. L. Vogelaar, 3. W. de Kier, 4. J. Koot, 5. P. Janson. Beschuithappen, 2e klas jongens: I. Theo Loose, 2. Henk Zonderop, 3. Wybo Suyten, 4. Piet Verhagen. Zaklopen, 3e klas jongens: 1. Cor nelis Havik, 2. Alphons v. d. Brink, 3. Frans Koot, 4. Jan de Haas. Hindernisrace, 4e klas jongens: I 1. P. Suyten, 2. B. v. Boheemen, 3. De tweede dag van het nationaalw v Bohemen, 4. J. v. Schie. Blindkruien, 5e klas jongens: zangconcours heeft evenals de eer ste dag het bewijs geleverd, dat er nog vele goede koren zijn in Neder land. Het gemengd koor uit Goederede behaalde een eerste prijs in de 2e afdeling. En de plaatselijke R.K. ge mengde zangvereniging Arti 1. J. Matla, 2. W. Hilgersom, 3. L. v. Santen Jzn. Hordenloop, 6e klas en hoger jon gens: 1. Chris Boon, 2. Joop v. Rijn, 3. Wim Rotteveel, 4. Leo Schrader, 5. Kees v. Santen. Handbal-sportdag H.V.S. Om 'van 24 anderen is nog niets bekend, j nu gewoon plaats vinden. Charitati kreeg de eerste prijs in de de goede reputatie van de Stompw. 1 handbalvereniging nog verder uit te dragen heeft zij besloten om a.s. Zondag een handbal-sportdag te houden, waaraan de handbalver. Hios uit Den Haag voor de heren, en Wilhelmus uit Voorburg voor de dames deel zullen nemen. Beide bezoekende verenigingen spelen in de diocesaanklasse, zodat zowel by de dames als bij de heren fraai handbal te zien zal zijn. Voor alle wedstrijden zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld, zodat volop strijd is te verwachten. Het programma is als volgt: HVS IIWilhelmus II (dames) aanv. 12 uur; Stompwijk II—Hios II (heren) aanv. 1 uur; HVS I—Wilhelmus I (dames) aanv. 2 uur; Stompwijk I Hios I (heren) aanv. 3 uur. Alle donateurs van HVS hebben vrij entrée enkel en alleen op ver toning van de donateurskaart. Stompw. BoysWateringen 01. In het kader der jaarlijkse fees telijkheden van „Nooit Gedacht" kwam het eerste elftal van de Stompwijkse Boys gisteravond in het veld tegen Wateringen. De Stompwijkse voetballers hadden het feest blijkbaar nog in de benen, want de Wateringse gasten wormen met 10. le afdeling met 331 punten. Maar ook de Leidenaars wisten de eer van de Sleutelstad hoog te hou den. Het dubbel gemengd kwartet „Musica" onder leiding van de heer J. Arnoldus leverde wel een van de beste prestaties. Het behaalde het hoogste aantal punten n.l. 367 pun ten en kreeg daardoor niet alleen de eerste prijs in de 2e afdeling kwartetten, maar tevens de grote zilveren beker aangeboden door de secretaris van „Zanglust". Het ge mengd koor uit Ee (Friesland) heeft ook zeer verdienstelijk gezongen in de superieure afdeling. Het behaal de 340 punten en derhalve ook een eerste prijs. De gehele dag is door alle ver enigingen met de grootste toe wij ding gezongen en daardoor heeft dit concours grote voldoening gebracht. Gisteravond is het concours op grandioze wijze gesloten. Eerst traden de koren op welke uitverkoren waren voor de ere- wedstrijd. De uitslag hiervan was eerste prijs voor het gemengd koor „De Lofstem" uit Ee. Dit koor ging beladen met tropheeën naar huis, n.l. eerst met een beker omdat dit koor het verst van Leidschendam verwijderd is n.l. 248 km, dan de di- NOORD WIJKERHOUT Kamperen. De laatste weken het voorgekomen, dat in tenten, schuren of zomerhuisjes wordt ge kampeerd zonder vergunning van het gemeentebestuur. Men zij hier voor gewaarschuwd, aangezien de Rijkspolitie onherroepelijk proces verbaal zal opmaken. Ook worden eigenaars van terreinen in deze ge meente gewaarschuwd, dat zij geen gelegenheid tot kamperen mogen geven zonder vergunning van bur gemeester en wethouders. Vergunningen om te kamperen moeten tien dagen te voren schrif telijk of mondeling aangevraagd worden onder overlegging van kam- peerkaarten, afgegeven door Ned. Kampeerkaarten Centrale. Voor het Mulo-diploma slaagden de dames Greet Bemelman en Leni Koot. DE ZILK Bromfietsenwee. Gisteren reed de 38-jarige H. uit Purmerend in de richting van Noordwykerhout. Een personenauto haalde hem even voor de bocht bij café „De Zilk" in. De auto reed zeer naar rechts in ver band met een tegenligger. De brom fietser werd aangereden en kwam te vallen. Hij liep een schouderfrac tuur op en moest per ziekenwagen naar Purmerend worden vervvoerd. De heer J. P. Schilder, wonen de aan de St. Jacobstraat, slaagde voor het diploma machineschrijven. WASSENAAR GESLAAGDEN DER R.K. HUIS HOUDSCHOOL Aan de R.K. Huishoudschool aan de Kerkstraat slaagden de volgende meisjes voor het diploma der pri maire opleiding: Ada Bakker, Rietje Bosman. Bertha Borsboom, Trix Breedveld, Els Bunnik, Greetje Bun nik, Wikje Cats, Joke Hoogkamer, Ria Jager, Plonie Knijnenburg, Le nie Kompier, Cobie en Corrie van Kuijen, Cobie van Kuyen, Jopie van der Krogt, Truus Laarman, Bea v. d, Meulen, Eva I' ynen, Tiny Noord- over, Juliette v. a. Plas, Toos Raap horst, Lenie Romeijn, Corrie de Roos, Riet Ruygrok, Elly van Steen, Joke Westgeest en Letta de Zwart. Voor het diploma naaister slaag den: Willy van Doorn, Trees Gerse, Cok van Haastrecht, Willy v. d. Holst, Dora v. d. Kroft, Nel v. d. Krogt, Nel Meyster, Nora Rekers, Annie van Rhyn, Nel Rooyakkers en Jopie Shoorl en Lia Wittebrood. Voor costuumnaaister Nelie v. d. Berselaar, Corrie Groene- wegen, Gerda Westgeest en Martha van Winden. Het diploma assistente in de huis- is de 22-jarige priesterstudent W. G. van den Barselaar, To v. d. Barse laar, Riet Coster, Lidy Hakkeling, Mary Marbus, Bertha Paardekoo per, Wil Schiferli, Ini van Sprons- sen, Ria Vente en Dini Voorham. Voor het getuigschrift kinderjuf frouw slaagden W. v. d. Holst, M. Marbus, C. Rooyakkers, G. Schra ma en T. v. d. IJssel. Geb.: Christina Adriana d. v. G. v. d. Linden en C. J. Duijndam, Paulus Antonius z. v. A. H. Rijnbeek en C. F. Seysener. Ondertr.: W. de Graaf en C. de Pree; J. P. M. van Veen en M. A. Stolwijk; J. W. Remmerswaal en H. L. van Zetten; C. M. van Dyk en A. W. Tolido. Getr.: H. J. Weidema en H. S. Y. Perquin; J. W. Altorf en P. G. J. v. Delft; A. G. M. Orie en A. R. M. Fleskens; L. Y. van Wijngaarden en J. J. Stammes; C. Ravensbergen en P. E. van den Berg. Overl.: Pieter van den Dool, 83 j. TWEE JONGE NIJLPAARDEN LOGEREN IN DIERENPARK Uit Abessinië worden heden via 'n Italiaanse Dierentuin een 2-tal jon ge Nijlpaarden verwacht. Deze nijl paarden, die hun uiteindelijke be stemming waarschijnlijk zullen vin den in éen der grootste Amerikaanse Dierentuinen, zullen echter op spe ciaal verzoek van het Bestuur van Dierenpark „Wassenaar" gedurende korte tijd gasten zijn in het Dieren park „Wassenaar", alwaar zij na hun lange reis tevens op verhaal kunnen komen om de sprong over de Atlantische Oceaan met frisse moed te wagen. Zo zullen dus in de Haagsche va- cantieweken voor het eerst in de ge schiedenis van Den Haag en om streken Nijlpaarden te zien zijn en nog wel twee. In het Dierenpark „Wassenaar" is men met man en macht bezig passend verblijf voor deze 2 dik huiden in te richten. Het zijn nog jonge dieren en bijzonder dure kost gangers, want per dag moet ieder dier minstens 20 1. melk hebben, nog afgezien van de enorme hoeveelheid den haver, peen en groente. Zoals gezegd betreft het hier jonge dieren van ruim 1 jaar oud, die echter te- samen nu reeds meer dan een halve ton wegen. Als ze volwassen zijn, bereiken deze nijlpaarden een leng te van 4.50 meter. J

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2