Labo- Melk „DE LANDBOUW Voltana- Melk N.V. LEIDSCHE MELKINRICHTING Vaste klant werd door z'n gedienstige haarsnijder regelmatig kaalgeschoren Sympathie „voor alles wat vliegt" Een Hagenees, die het bijzonder op prijs stelt, wanneer hij keurig gekapt en spiegelglad geschoren mede kan helpen aan de verfraaiing van zijn gelief de stad, vond het een hele geruststelling, dat hij zo'n goede kapper had. Hij was er nog echt een van de oude stempel, die buigend het colbertjasje in ontvangst nam, als de klant nog buiten op de stoep stond en die zo heerlijk origineel kon praten over het mooie weer, dat toch nodig eens een beetje re gen vereiste of het slechte weer, dat wel spoedig op zou klaren. Nooit zou de figaro: „Jan meneer gooit een stuiver in de pot. zeg eens mooi: Dank U wel!" roepen, wan neer de fooi eens een beet je klein uitviel, kortom het was een kapper, zoals er alleen nog maar in histori sche romans en opera's voorkomen. Enige tijd geleden toog de Hagenees wederom met opgeruimd gemoed naar zijn haarsnijder, maar des avonds thuis kwam hij plotseling tot de ontdek king, dat hii f 135.uit zijn portefeuille miste. Op een draf rende hij speuren, maar bij de kap per kon zij haar moeite gerust spaten. De politie nam direct aan, dat het een volmaakte kapper was, maar raadde de ongelukkige Hagenees toch aan bij een volgend bezoek een paar gemerkte Tenslotte werd de kapper door 'n dienaar van Hermandad geknipt naar de politie en toen deze nauwkeurig het dag programma had bestu deerd, bleef het potlood zweven bij de kapper. Nu, daar moest de man echt om lachen. Nee, heus, de politie kon iedereen verdenken, behalve de goede, oude, toegewijde barbier. Nee, de politie moest maar eens goed bankbiljetten in zijn por tefeuille te stoppen. Toen de weken verstre ken, het haar weer groeide en het geroofde geld niet terecht kwam, besloot de man de raad van de poli tie toch maar op te vol gen. Weer stapte hij binnen weer ontving hem een bui gende figato en weer werd er gepraat over de belas ting, die te hoog en huurprijzen, di e te laag waren. Maar toen de klant even later zijn portefeuille con troleerde, was daar 45. uit verdwenen. De politie was in een oogwenk bij de kapper, en deze 63-jarige haarsnijder werd op zijn beurt door de sterke arm vakkundig onder het mes genomen. Ontkennen baat te bitter weinig, want de gemerkte billetten werden in de kas des kappers ge vonden. Uit een nader onderzoek bleek, dat de gedienstige kapper er een goede ge woonte van had gemaakt, om bij ieder bezoek van deze vaste klant een paar tientjes uit zijn portefeuille te ontvreemden. De kapperszaak is mo menteel wegens afwe zigheid van de barbier gesloten en de Hagenees speurt ijverig naar een nieuwe haarsnijder. Zigeunerin ontdekte vioek op geldkistjes en nam deze weg! Maar mèt de vloek verdween de inhoud Gisteren stond voor de rechtbank te Arnhem terecht een druk gesticu lerende en rap pratende vrouw, die in verschillende dialecten haar rechters poogde te overtuigen, dat ze onschuldig was en dat een mis daad, als waar zij van beschuldigd werd, nooit bij haar zou zijn opge komen. Het is echter zeer twijfelachtig of zij de rechters evenzeer overtuigde als de kleine oude broertjes, die zij volgens de beschuldiging grote geldsbedragen afhandig heeft ge maakt. Plotselinge onrust De vrouw, die de klankvolle naam van Stefanie draagt, woont in een woonwagen te Brabant, maar op ge regelde tijden trok zij naar de om streken van Ede, om daar bezoeken af te leggen op boerderijen. Wanneer zij daar dan een bakje koffie dronk, werd zij plotseling onrustig. Zij keek wild in het «rond en als de verbaasde bewoners vroe gen, wat er ineens aan de hand was en of zij zich misschien aan de warme koffie gebrand had, dan fluisterde zij hees: Op iets in dit huis rust 'n vloek. De moeilijkheid was echter om uit te maken, waar die vloek nu pre cies op rustte, maar voor de zigeune rin was dit gewoon kinderwerk. Ze ging met haar ogen staren en mur melde iets, wat hoogstwaarschijnlijk iemand op deze wereld zou verstaan, en deelde de angstige toehoorders na verloop van tijd mede, dat de vloek op het geldkistje rustte. Direct op de knieën Dit vond geen der bezochten ooit erg leuk, want als het nu een stoel of een schilderij geweest was, had je het in hemelsnaam maar aan de vuilnisman meegegeven, maar dat kon men toch moeilijk met het geld kistje doen. Groot was dan ook meestal de opluchting, wanneer de vrouw verklaarde,<dat zij de vloek wel even zou wegnemen. Het kistje werd te voorschijn gehaald en daarmede begon een ingewikkelde en huive ringwekkende ceremonie. De aan wezigen werden zo meegesleept door de bezwering der boze geesten, dat zij zonder het zelf te weten plotse ling met hun petten in de hand op de knieën lagen, terwijl zij hun ge zichten stijf tegen de muur gedrukt hielden. Verlichting Was men zover gekomen, dan was de bezwering ook spoedig geschied. De vrouw mompelde afgemat, dat de vloek verdwenen was en zo als later bleek was met de be zwering ook het geld uit het kistje verdwenen. Voor de rechtbank werd het gis teren toch nog een beetje moeilijk geval, want er was geen één getuige te vinden, die haar ooit het geld had zien wegnemen. Zij ontkende ook, dat zij bezwering zou hebben uit gevoerd en dit was precies even te veel ontkend, daar de justitie een getuige, die niet tot haar slachtof fers behoorde, had opgespoord, die via een raam eens een gedeelte van zo'n bezwering had gezien. De verdediger meende echter, dat het wettig en overtuigend bewijs van schuld niet geleverd was en vroeg vrijspraak en onmiddellijke in vrijheidstelling De rechtbank, kon zich met deze verzoeken niet ver enigen en besloot de zigeunerin in hechtenis te houden en op 30 Juli a.s. uitspraak doen. De eis luidde 10 maanden. 95ste lijst slachtoffers watersnood Het Informatiebureau van het Ne- derlandsche Roode Kruis heeft een 95e lijst van geborgen en geïdenti ficeerde slachtoffers van de waters nood uitgegeven, luidende: DREISCHOR. Schot van VeenHeijboer, Sia, geb. 20.2.1909 te Zierikzee. NIEUWERKERK. Overbeek, Adriaan, geb. 26.4.1899 te Nieuwerkerk. OOSTERLAND. VerhoekMeerman, Cornelia, geb. 30.9.1889 te Oosterland. OUWERKERK. Kodde, Jan, geb. 10.8.1919 te St, Annaiand. KoddeRijnbórg, Adriana Jo hanna, geb. 14.5.1924 te St. Anna- Meer dan verwacht werd Verleden jaar heeft de schatkist bijna zesendertig en een half mil- lioen gulden meer aan vermogens- aanwasbelasting en vermogenshef fing ineens ontvangen dan oorspron kelijk de raming was. Deze millioe- nen, zo stelt minister v. d. Kieft aan de Tweede Kamer voor zullén moe ten dienen als extra aflossing van staatsschuld. Dit is gebruikelijk en deze handelwijze dient om te voor kómen dat buitengewone ontvang sten aan hbffingen het begrotings- beéld gunstig zouden beïnvloeden. Drie metselaars zijn ernstig ge wond door het instorten van een stei ger op het Cremerplein te Utrecht. Vermoedelijk als gevolg van het be zwijken van een korteling zakte de steiger, waarop de metselaars ston den te werken aan een flatgebouw voor bejaarden. De mannen maakten een tuimeling van acht meter hoogte. Qióteten taetd de „iïh. Jt. M. M. Damme" yedaapt In tegenwoordigheid van vele autoriteiten en belangstel lenden heeft mevrouw E. A. DammePerzborn op Schiphol het nieuwe Douglas vrachtvliegtuig DC-6 A Liftmaster PH—TGA van de KLM, de „Dr. Ir. M. H. Damme", gedoopt. Het moment van de doop: de fles champagne spat uiteen op de neus van het nieuwe toestel. West-Duitsland opent zijn grenzen ruimer Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft van de Westduitse auto riteiten de mededeling ontvangen, dat er een verruiming van de visa- regeling voor West-Duitsland is tot stand gekomen. Sinds enkele weken gold, dat Ne derlanders zonder visum Duitsland mochten betreden voor een bezoek korter dan drie maanden. Was men binnen deze periode naar Neder land-teruggekeerd, en wilde men binnen drie maanden na de aan vang van de eerste reis opnieuw naar Duitsland, dan was voor deze tweede reis wél 'n visum nodig. Deze beperking is opgeheven. Van heden af kan men gedurende een periode van drie maanden herhaalde malen zonder visum voor verblijf in Duits land de grens overschrijden. Na deze periode moet men, als voorheen, ge durende een maand buiten Duits land vertoeven om weer gedurende drie maanden zonder visum onbe perkt te kunnen binnenreizen. De regeling dat men voor een con tinu verblijf, langer dan drie maan den, een visum nodig heeft, blijft van kracht. Overigens zijn verdere verruimin gen van de visumregeling te ver wachten. VEE GEDOOD DOOR VERGIFTIGD GRAS. Dat bij het gebruik van vergiftig de sproeimiddelen in de bestrijding van o.a. aardappelziekte altijd gevaar bestaat voor vergiftiging van mens en dier, is thans weer eens gebleken in het dorpje Pingjum (Friesland). Een' aardappelveld aldaar werd be- De Prinsessen in de Ver. Staten Prinses Beatrix en Prinses Irene op de veranda van de familie H. F. Feaver Chatham (Massasuchetts) waar zij op het ogenblik logeren. Op dit deel van Cape Cod is het, dat de Prinsessen hun zomervacantie doorbrengen. sproeid met arsenaathoudende stof fen. Door de straffe wind is een ge deelte daarvan op een naastliggend weiland terechtgekomen, met het droevig gevolg, dat enkele vaarzen, die van het grashebben gevreten, zijn gestorven. Ook enkele andere beesten moesten onder behandeling van de veearts worden gesteld. Zelfs de arbeiders, die de be sproeiing hadden verzorgd, vertoon den' vergiftigingsverschijnselen en moesten zich onder medische behan deling stellen. (Tel.). Liftmaster van K.L.M. grootste vrachtvliegtuig „Geen beter vervoermiddel voor een postduif, dan een vrachtvlieg tuig", zei dr. A. Plesman', president directeur der K.L.M., gistermiddag op Schiphol, waar mevr. E. A. Dam- me-Perzborn de eerste K.L.M.-Lift- master juist had gedoopt. Niet minder dan 5000 postduiven, „die als voorouders van het vracht vliegtuig reeds eeuwen geleden post door de lucht vervoerden" werden onmiddellijk daarna uit de véle ach ter de gloednieuwe luchtreus op het platform opgestelde manden losgela ten en zochten klapwiekend hun weg naar de lucht. „Ik dank de postduivenliefhebbers voor hun medewerking", zei de dr. Plesman vervolgens. „Wij hebben voor alle wat vliegt sympathie, dus ook voor postduiven. Bovendien doen wij met de postduivenverenigingen zaken, want wij vèrvoeren dikwijls hun duiven naar vreemde landen, waar ze voor een wedstrijd worden lostgelaten-. Geen beter vervoermid del voor een postduif, dan een vlieg tuig". De nieuwe 4-motorige machines zijn de grootste thans bestaande vrachtvliegtuigen voor de burger luchtvaart ter wereld. In de 21 me ter lange vrachtruimte kunnen b.v. 2 millioen paar nylonkousen worden vervoerd. Het totale laadvermogen bedraagt 11 ton. Dr. Plesman deelde mede, dat deze eerste Liftmaster (er komen er twee) waarschijnlijk zal worden uitgezon den om in October a.s. deel te nemen aan de vlucht naar Qhristchurch op 1 Nieuw Zeeland, een soort tweede Melbourne-race. Op die vlucht zullen 50 emigranten als vrijwilligers mee gaan, terwijl de overige laadruimte met vracht zal worden gevuld. De Liftmasters kunnen n.L ook als pas sagiersvliegtuigen worden ingericht Als zodanig kan het toestel 80 pas sagiers vervoeren. Het ligt dan ook in de bedoeling de nieuwe DC-6a's af en toe te benutten voor het vervoer van emigranten. Na dr. Plesman sprak dr. ir. M. H. Damme, die zeide trots te zijn op het feit, dat dit toestel naar hem ge noemd is. Het nieuwe toestel is gisterochtend uit New York aangekomen met een bijzondere lading geschenkzendingen uit alle 48 staten van Amerika, bij eengegaard door de Douglas-fabrie- ken ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het gemotoriseerde luchtverkeer. De K.L.M.-gezagvoerder C. M. Ramsey overhandigde een der pak ketten aan dr. Plesman, die het op zijn beurt afdroeg aan jhr. H. Bee- laerts van Blokland, vertegenwoordi ger van het hoofdbestuur van het Ne derlandse Roode Kruis. Maar niet al leen dit ene pakket, doch de gehele lading zal aan het Roode Kruis gratis worden afgestaan. Wilt U iets weten? Vraag: De route van Leiden naar Bakel over Hazerswoude en langs de Vlist. Antwoord: Leiden, Zoeterwoude, Hazerswoude, Boskoop, Waddinx- veen, Gouda, Haastrecht langs de Vlist naar Schoonhoven, Nieuwpoort Goudriaan, Schelluinen, Gorinchem, Woudrichem, Giesen, Veen, Aal burg, Heusden, Vlijmen, Den Bosch, Veghel, Helmond Bakel, 130 km. Vraag: De route WarmondSoes- terberg, vervolgens naar Baarn, te rug langs andere weg. Antwoord: Warmond Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, De Bilt, Soesterberg, 68 km. Via Soest naar Baarn. Terug over Utrecht, Ouden rijn, De Meern, Montfoort, Oudewa ter, Haastrecht, Gouda, Waddinx- veen, Boskoop Hazerswoude, Lei den. Vraag: De mooiste weg per brom fiets van Rijpwetering naar Maas tricht. Antwoord: Rijpwetering, Leiden, Zoetermeer, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Eindho ven, Weert, Roermond, Sittard, Maastricht. Vraag: De kortste weg van Alphen naar Maastricht en over Nijmegen terug. Antwoord: Naar Maastricht zie vraag hierboven. Vervolgens Sittard Roermond, Venlo, Arcen, Afferden, Gennep, Mook, Nijmegen Afferden, Druten, Woerden, Alphen, Heen 248 km, terug 267 km. Vraag: De korste weg van De Kaag naar Overloon. Antwoord: De Kaag, Leiden, Zoe termeer, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Breda, Tilburg, Oirschot, Best, St. Oedenrode, Lieshout, Ge- mert, Oploo, Overloon. Vraag: De kortste weg van Leiden naar Udenhout. Antwoord: Zie bovenstaande vraag tot Tilburg, vervolgens naar Uden hout. Vraag: Route AlphenEmmen, EmmenGroningen. Zijn er op deze route nog R.K. jeugdherbergen? Antwoord: Alphen, Woerden, Utrecht, de Bilt, Amersfoort, Voort huizen, Apeldoorn, Vaassen, Epe, Zwolle, Oudleusen, Ommen, Har- denberg, Coevorden, Emmen; af stand 210 km. R.K. Jeugdherbergen op deze route zijn te Amersfoort (verplicht verblijf van meerdere dagen), Ede (dan kunt u van Utrecht via Zeist, Veenendaal rijden) of in Hoenderlo (langs dezelfde route via Ede, maar hier slechts uitsluitend voor verblijf gedurende gehele week). U doet het beste te infor meren bij de R.K. Vacantie Centrale, Nachtegaalstraat 60, Utrecht. Emmen, Ees, Gasselte, Gieten, Eext, Zuidlaren, Haren, Groningen; afstand 57 km. Vraag: Route van Ter Aar naar Reims; hoeveel km? Zijn er ook kampeerterreinen langs deze route? Antwoord: Ter Aar, Alphen a. d. Rijn, Boskoop, Gouda, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergen, Roosendaal, Esschen, Calmthout, Antwerpen, Mechelen, Brussel, Groenendaal, Waterloo, Frasnes, Charleroi, Philippeviile, Samart, Rocroi, Novion-Porcien, Rethel, Tag- men, Reims; afstand 380 km. In België en Frankrijk zijn veel kam peerterreinen, maar daarvoor heeft u een kampeerkaart nodig. Wend u daarvoor tot de ANWB, Parkstraat, Den Haag. Vraag: Richting Alphen a. d- Rijn- Eygelshoven per trein. Antwoord: Tot onze spijt kunnen we vragen over reizen per trein niet in deze rubriek behandelen. Daar voor dient de Reisgids der Ned. Spoorwegen en aan de stations kunt u verder alle inlichtingen bekomen. Stoüverbod voor alle iljli voertuigen rij- en trekdieren en vee. 3 Mevr. H. Goslings Tellander zoekt per 1 of 15 September in gezin met 2 oudere schoolg. kinderen een aardig meisje, intern, leeftijd liefst boven 25 jaar zelfst. kunn. werken en koken. Aanm. zo mogelijk Dond. en Vrijdagavond, Burggravenlaan 7, Leiden. 3 Terstond gevraagd 1ste klas rijwielhersteller. Zij die ervaring hebben in bromfiets reperatie genie ten de voorkeur. Garage Bart Zandbergen, Noord- wijkerhout. 5376 u* Gevraagd een bakkers- bediende, Luxe Bakkerij A. N. Groenewegen, Pape laan 178, Voorschoten. 3 Gevraagd: Bakkersbe- diende of leerling bij J. Th. van Cassel, de Genes- tetstraat 2c, Leiden. 8089 3 Gevraagd een mannelijk of vrouwelijk kantoorbe diende. Ook bekend met bedrijfsadministratie strekt tot aanbeveling. Schrifte lijke sollicitaties met ver melding van verlangd sa laris onder no. 8068 bureau van dit blad. 3? Gemakkelijke betalings voorwaarden voor alle uur werken!! De Leidse Uur- werkenhandel, kantoor en toonkamer, Akkerhof 11, (eind da Costastraat)Ook 's avonds van 7 tot 10 uur. Alléén serieuze meerderja rige personen. 3? Te huur aangeboden: kampeertenten 2, 3, 4 en 6 persoons (ook licht gewicht dubbeldaks), luchtbedden en kooktoestellen. Vraagt folder met opgaaf van huurperiode. H. R. Troost, Haven 14, Leiden, tel. 21664 3? Te koop: een ijzeren vlet, lang 12 m. breed 2.90 m., zeer geschikt voor op bouw. Bij ons op de werf te zien. Scheepswerf Gebr. Tijssen, Utr. Jaagpad t.o. 48, Woonschip „Voor An ker", Zijlsingel, Leiden. 3Houthal houtopruiming Prijzen: bijv. triplex 150 x 150 f 1.bos latten 0.'" keukenkast nieuw 9. Hardboard 61 x 122 f 0 enz. Knutselaars nu heeft U de kans. Ruimte moeten wij hebben. „De Houthal", Hogewoerd 99103. 8095 3 Een prettige vacantie heeft U met een horloge van de uurwerkkliniek, zeer mooi, waterproof, schokvrij, doublé horloge f 50.85. Enorme sortering stalen horlogebanden vanaf f 2.25, jongens horloges 9.95. Lage Rijndijk 8. 3 Voor regenachtige va- cantiedagen: Gezelschap- spelen zoals: Vlaggenspel, Knikkerspel, Hoedje wip, Postkantoor, Conducteur, Hengelspel, Ganzenbord, Voetbalspel, Domino, Pla- tendomino, Damstenen, Damborden, Schaakspelen Vlooienspel, Kwartetspel, houten legpuzzles. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. 8078 3 Bij ons kan U ieder gewenst merk of model rijwiel, bromfiets, scooter, en motorrijwiel kopen. Dus daarom niet gewacht, even uw wensen a. d H Schouw bij Valk gebracht. Rijwie len en Motoren. Telefoontjes worden dagelijks geplaatst 2 Speciaal producten van ri blijft dagenlang goed VRAAttT UW LEVERANCIER met dikke roomlaag

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8