Het baantje, dat bijna iedere zoon van Amerika het meest begeert Invoerstop te alle bedrijven laat bekend om te waarschuwen (Marine 4 Gladiolen houden niet van industrie De eenheid van de Nederlandse Katholieken Is buschauffeur schuldig aan de dood van oude dame „De Hyacinth" besprak voor derde maal de teeltregeling WOENSDAG 22 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Tomaten in Tweede Kamer Maatregelen voor de toekomst 1 Op vragen van het Tweede Kamer lid de heer Biewenga betreffende de stopzetting door de Engelse re gering van de invoer van Neder landse tomaten heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening schriftelijk het volgende ge antwoord, dat het Britse ministerie van voedselvoorziening aan de Ne derlandse ambassade verzocht kort voor de stopzetting na te gaan of aan Nederlandse zijde maatregelen kon den worden genomen om de,uitvoer van tomaten te beperken', waar door stopzetting zou kunnen worden voorkomen. Op 6 en 7 Juli werden voorstel len gedaan om de beperking te doen plaats vinden door het stellen van minimumveilingprijzen. Hangende het overleg hierover nam de Engel se regering toch het besluit om tot stopzetting over te gaan. Dit besluit werd aan de Neder landse ambassade op 7 Juli 5.30 uur n.m. meegedeeld; het kwam om 8 uur nam. ter kennis van het Minis terie van Landbouw, Visserij en' Voedservoorziening, waarna de or ganisaties van het bedrijfsleven on middellijk op de hoogte werden ge bracht. Bij de Engelse regering is er met klem op aangedrongen de partijen, die op 8 Juli des morgens voor En geland waren geveild en die zelfde dag verscheept werden, toe te laten. Dit is door de Engelse regering ge weigerd.. Aan de Engelse regering is ver- 1 zocht te overwegen, of in de toe komst de ambassade eerder van een a.s. invoerverbod op de hoogte kan worden gesteld, opdat het bedrijfs leven tijdig kan worden ingelicht. Dit is toegezegd. Voorts zal in nauw overleg met het bedrijfsleven en de Engelse autoriteiten getracht wor- den door vrijwillige exportbeperking te voorkomen, dat de prijsontwikke ling op de Engelse markt tot ontij dige stopzetting aanleiding geeft. TWEE OP EEN BROMFIETS Nader is ons gebleken, dat vol gens de 1 Augustus ingaande rege ling voor bromfietsen het meevoe ren van één persoon op een rijwiel met hulpmotor is toegestaan. Be halve de bestuurder mag er dus nog iemand op een bromfiets plaats nemen. 4 middelen in 1 tablei doen wonderen! Wanneer U zich onbehaaglijk voelt, doet 'n enkel tabletje Chelarine „4" wonderen. Door de samenwerking van 4 beroemde geneesmiddelen, in één tablet verenigd, voelt U zich een an der mens, weer in staat mei plezier Uw werk te doen. 'n4{je d°et wonderen.' (Advertentie) Schade rond Beverwijk De vele gladiolenkwekers, die op de geestgronden rond Beverwijk hun bedrijf uitoefenen, kijken sinds eni ge jaren des zomers met een onge rust hart naar het Zuiden, waar zich tegen de horizon de contouren van de snel groeiende industrie afteke nen. Men vreest niet alleen de onont koombare uitbreiding van hoogovens en breedband, maar ducht een veel acuter gevaar: dat van de industrie- gassen, die bij Zuiden- of Zuidwes tenwind over de tuinbouwpercelen trekken en onherstelbare schade be rokkenen aan de tulpen en irissen in het prille voorjaar en de gladiolen des zomers. Nu de gladiolen bijna bloeien, is de schade overduidelijk: Haast overal zijn de bladeren aan de toppen geel bruin uitgevreten en de „enveloppen" zoals de kweker de dichtgevouwen bloemkelken noemt, vertonen het zelfde euvel. De schade, die verleden jaar voor het hele areaal op zeventigduizend gulden werd geraamd, zal naar de kwekers vrezen, nu het dubbele ge makkelijk halen, want het vochtige weer van de afgelopen maanden heeft de neerslagdichtheid van de indus- triegassen aanzienlijk vergroot. De grote bedrijven langs het Noordzeekanaal erkennen de ernst van het probleem. Maar voor,er over een eventuele schadevergoeding ge sproken kan worden, wil men aan die zijde onomstotelijk vastgesteld zien, waar de schuld ligt. De Pen-centrale te Velsen-, die in eerste instantie als de grote lucht- verontreiniger werd beschouwd, heeft inmiddels 't een en ander aan de af voer van gassen en de samenstelling der brandstoffen gedaan zodat vele tuinders niet langer aannemen, dat de oorzaak bij het Pen ligt. Maar er staan zoveel schoorstenen langs de horizon, dat een diagnose moeilijk lijkt. Daarom is het T.N.O. in den Haag in de arm genomen, dat een paar op- vangbakken voor het schadelijke gas Aan het Bestuur van de Katholieke Nationale Partij p/a de Hoogedelgestrenge Heer Ch. J. I. M. Weiter, Statenplein 10, Den Haag. Zeer Geacht Bestuur, Hierdoor mogen wij U uit naam van het Bestuur der Katholieke Volks partij meedelen, dat wij gaarne contact met U zouden willen opnemen over en naar aanleiding van de verklaring van Z.Em. de Kardinaal, afgelegd op 16 Mei j.l. Indien ook Uwerzijds bereidheid tot dit contact bestaat, dan stellen wij ons voor na Uw desbetreffend antwoord met U overleg te plegen over een passonde datum. Een schrijven van gelijke inhoud verzonden wij heden aan het Bestuur van de Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid. Met hoogachting blijve ik Uw. dw. w.g. Dr. L. A. H. ALBERING, Secretaris. Aan het Bestuur van de Katholieke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid p/a de Hoogedelgestrenge Heer G. J. N. M. Ruygers, Huis te Hoornkade 66. Rijswijk (Z.-H.). Zeer Geacht Bestuur, Hierdoor mogen wij U uit naam van het Bestuur der Katholieke Volks partij meedelen, dat wij gaarne contact met U zouden willen opnemen over en naar aanleiding van de verklaring van Z.Em. Kardinaal, afgelegd op 16 Mei j.l. Indien ook Uwerzijds bereidheid tot dit contact bestaat, dan stellen wij ons voor na Uw desbetreffend antwoord met U overleg te plegen over een passende datum. Een schrijven van gelijke inhoud verzonden wij heden aan het Bestuur van de Katholieke Nationale Partij. Met hoogachting blijve ik Uw dw. w.g. Dr. L. A. H. ALBERING, Secretaris. Tegenstrijdige getuigeverklaringen Voorstel Bos kreeg geringe meerderheid FN DAAR ZAT DAN GISTEREN de ver. „De Hyacinth" maar weer eens in het Hillegomse „Treslong". Voor de derde maal binnen vier weken en wéér vermeldde de agenda de voorstellen tot een teeltregeling voor het a.s. seizoen. Vier stuks in totaal en alle vier nogal uiteenlopend. En hoewel het bestuur de leden met de meeste nadruk had gemeld, dat men het Be drijfschap voor Sierteeltproducten alleen aan misschien tot andere gedach ten zou kunnen krijgen, als het vak met een overgrote meerderheid achter één der voorstellen ging staan, gebeurde dat ook nu niet. Het voorstel-Bos ging met een weinig overtuigende meerderheid er door 245 stemmen terwijl het voorstel-Douwes er 2il8 haalde. En vermoe delijk kan men de drie gehouden vergaderingen het beste als verloren tijd en moeite beschouwen. Want er is voorlopig geen man, die gelooft, dat het E. V. S. zich door deze uitspraak zal laten beïnvloeden. De voorzitter, de heer Nieuwen- huis, had er in zijn openingswoord op gewezen, dat het bestuur de hoop had gekoesterd, dat men uit de di verse ingediende voorstellen één ad vies had kunnen samenstellen. Maar deze hoop bleek ij del. Hij betreurde het, dat het nuttig areaal-systeem niet door allen goed was begrepen. Dertien procent van het areaal was onbeplant gebleven en dat is ver moedelijk veel te weinig. En zo zal bijna geen enkele kweker buiten de heffing vallen. Met een verzoek om de bespreking kort, zakelijk en on bevooroordeeld te houden, verklaar de de heer Nieuwenhuis de vergade ring voor geopend. Als eerste spreker kreeg de heer Bos het woord om zijn voorstel na der toe te lichten. We schreven de vorige week reeds uitvoerig over deze voorstellen en" het zou weinig zin hebben, die hier nu weer te gaan herhalen. Enfin, de heer Bos lichtte zijn voorstel nader toe; zag niet alleen 't verzoek om de bespreking zakelijk en kort te houden minzaam over het hoofd door 35 minuten aan één stuk aan het woord te blijven, maar liet voor het overige ook van de overige drie voorstellen niet veel heel, het geen hem een berisping opleverde. Beter tempo De heer Van Graven had slechts vijf minuten nodig om zijn voorstel te verduidelijken en de heer Seig- nette kon het in een kwartiertje af. De heer Douwes was ook niet lang van stof en nadat aldus de heren voorstellen-indieners het hunne had den kunnen zeggen, werd ook aan enkele ander leden gelegenheid ge geven hun mening te zeggen. Hierbij meende de heer J. W. A. Lefeber, dat men niet alleen 20 pet. moest krimpen, maar tevens moest zorgen voor een „bodem in de markt" daar anders het plantgoed waarde loos zou worden. De heer Van Dam raadde de groep Seignette aan zich achter het voorstel Bos te scharen, terwijl de heer D. W. Lefeber vertelde, dat het gebruikelijk is, dat de B.V.S. precies dat niet doet wat de vakgenoten willen en verzocht het bestuur eens een financieel rapport te laten ma ken wat het aanschaffen en weer in voeren der maatregelen zoal heeft gekost en dan de rekening in te die nen bij de verantwoordelijke instan ties. Hij verzocht de heer Bos ech ter wel, zyn voorstel een klein beetje te wijzigen en wel in <leze zin, dat elkeen voor zichzelf kon bepalen hoeveel men wenste te krimpen en voor deze, vrijwillige inkrimp een vergoeding te geven. Andere mogelijkheid Hetgeen niets meer of minder was dan een nuttige areaal-regeling ge koppeld aan het voorstel Bos De heer Bos antwoordde hierop, dat hij eventueel wel bereid was, zijn voorstel zodanig te wijzigen, dat de kwekers, die het meest hadden ingekrompen, ook niets behoefden in te leveren. Zij, die 5 pet. hadden in gekrompen zouden 2Yz kg. per roe Bij de halte Kloosterpark te De Bilt wilde op 15 December jl. een 76-jarige dame een autobus van de Ned. Buurtvervoer Mij. verlaten, op de meest bedreigde percelen heeft AanvanJre'ijk door een aantal in- geplaatst. Wannelr het onderzoekreuigers opgehouden zou - zij op de een of andere manier door de dichtschuivende deuren in haar verdere bewegingen zijn belemmerd. Zij geraakte onder de achterwielen van het rijdende voertuig en is ter plaatse overleden. Gisteren moest zich- een 29-jarige chauffeur voor dit ongeval voor het A'damse Gerechtshof verantwoor den. van de daarin opgevangen stoffen voltooid is, kan er wellicht verder overleg gepleegd worden. moeten inleveren, van 5 tot 10 pet 2Vi kg., van 10 tot 15 pet. 2 kg., van 15 tot 20 pet. 1 kg., en die kwekers, die meer dan 20 pet. hadden inge krompen zouden helemaal van inle veren worden vrijgesteld. De heer Bos zweeg echter in alle talen over de door de heer D. W. Lefeber voor gestelde vergoeding voor inkrimping. En daarom kwam de heer Douwes even naar voren om te vragen, waar om de heer Bos, daar niet op had gereageerd Enfin, toen kwamen de vier voor stellen in stemming en in eerste in stantie haalde het voorstel Bos 222 stemmen, het voorstel Douwes 211, het voorstel Seignette 23 en het voorstel Van Graven 3 stemmen. Een tweede stemming over de voor stellen die de meeste stemmen had den gehaald, gaf de volgende uit slag: 245 voor het voorstel Bos cn 218 voor het voorstel Douwes. Een commissie, bestaande uit de voorzitter van „De Hyacinth", de heer Nieuwenhuis, met de heren A. Nijssen, J. J. Bos en D. W. Lefeber, zal deze beslissing ter kennis bren gen van het Bedrijfsschap. Zo kreeg de groep Bos haar zin, maar de meerderheid was zo gering, dat het B.V.S. de vorige week geno men beslissing, 'hoogstwaarschijnlijk niet zal terugnemen. Dienstvoorschriften. Verdachte verklaarde, dat hy in de spiegel rechts boven zijn chauf feursplaats het latere slachtoffer op straat had zien stappen en dat de deuren blijkens de kleur van het corresponderende lampje geheel dicht moeten zyn geweest toen de bus zich in beweging zette. Boven dien had hij tevoren omgekeken om de toestand op te nemen. De conduc teur stond achter in het voertuig. Daarop had de chauffeur de deuren gesloten en was weggereden. „Als uw voorschriften luiden dat de chauffeur, op straffe van ontslag, niet de deuren mag sluiten, en niet mag wegrijden voordat de conduc teur het sein geeft, waarom lap je dat dan aan je laars?" vroeg prof. Brongers. „Dat is op zichzelf al on- Deze overtreding, aldus het requi sitoir heeft de dood van een passa gier ten gevolge gehad. Uit een aan tal getuigenverklaringen blijkt dat het slachtoffer, niet veilig op de grond Wanneer men 'n Amerikaan lies beschouwen het nog se H. B. ,S.-er, die in Was- steeds als een eer, wan- hington, of in de directe omgeving van deze plaats woont, vraagt, wat zijn liefste wens is; dan zal hij hoogstwaarschijnlijk ant woorden, dat hij erg graag „page boy" zou worden op het grote politieke Mekka van Amerika het Kapitool. Het statige en eindeloos grote gebouw, dat in da gen van politieke hoog spanning de angstige of hoopvolle blikken van de gehele wereld op zich ge richt weet, herbergt halve een overvloed politici, krantenmensen, administratieve krachten en verzorgingspersoneel, ook een kleine honderd Amerikaanse jongens tus sen de 14 en de 19 jaar, die daar van 's morgens tot soms diep in de nacht in touw zijn, om de „goden op de Olympus" hier dus de senatoren van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden ten allen tijde van dienst te kunnen zijn. De dagtaak van de jon gens begint reeds 's mor- woordiger bij het begin van hele zitting ook al duurt de zitting de vereiste do- deze tot 's avonds laat neer hun' zoon tot „page cumenten op zijn lessenaar moeten de jongens in de boy" wordt gekozen. vindt. Verder heeft een buurt blijven, om van er- goed regeerder een aan- gernis kapotgebeten potlo- Politïek afhankelijk. zienlijk aantal potloden en den door nieuwe slachtof- Want de page boy krijgt geen vaste aanstelling; zijn langer of korter verblijf in de gangen van het ka pitool is niet alleen af hankelijk van zijn geschikt heid of activiteit; in het democratische Amerika is de page boy ook een kwes tie van de wil des volks, uc- £)e partij, die de meerder- heid in de senaat heeft, krijgt tevens het recht om papier nodig en ook hier fers te vervangen, om bood- moet de jongen voor zor- schappen weg'te brengen gen. Zijn dag begint 's mor gens al vroeg: Om 5 uur wordt hij gewekt en dit is niet, omdat de Ameri of om belangrijke bezoe kers aan te kondigen Dit kan soms zoals gezegd duren tot in de nacht, maar dat is natuur- kaanse regering op een ^Ük ^£,en refe^- Evenmin als dergelijk uur pleegt te ver- onze Tweede Kamer er een gaderen, maar omdat de gewoonte van maakt om jongens naast page boy ook nachtvergaderingen te nog H. B. S.-er zijn en zij houden, evenmin doet dit dus in de uren, die zij vry <»e Amerikaanse regering. r Van 's morgens 5 uur tot 's nachts werken en ondertussen naar school Best betaalde bedienden. het grootste deel van de page-boy-staf te benoemen. De jongens moeten stuk voor stuk geïntroduceerd worden door een van de volksvertegenwoordigers, Een gemakkelijk leven hebben deze jongens zeer zeker niet, maar zij wor- ten volgen, want de werk- den zeer goed gevormd zaamheden mogen niet voor het leven dat hun gaan ten koste van de stu- wacht. Daarbij verdienen die. In het Kapitool zelf ze meer, dan wellicht enige is andere jongen op de gens om 5 uur en het is onder wiens speciale hoede dikwijls diep in de nacht, hij dan komt te staan en voordat zij „buiten dienst" die voor hem, wanneer de zijn. Men zou hier tegen in jongen buiten Washington 'n aparte kamer vrij ge- hele wereld. De jongens ikt, waar de jongens les hebben een inkomen van krijgen en ook voor hun dollar per maand, dat eten wordt in dit gebouw is ruw omgerekend in Ne- opstand kunnen men zou kunntn v van kinder-exploitatie komen, woont, tevens als voogd spreken optreedt. Na de jongste verkiezingen zagen heel men zou boze stukken kun- wat page boys hun loop- nen schrijven, maar men baan-in het Kapitool be zon alleen maar blijk ge- eindigd en kregen vele li- ven, de grote Amerikaanse beralen-families een zoon- ziel niet te doorgronden, tje op de begeerde post. gezorgd. Na enkele uren studie vangen te omstreek/ half tien de „parlements- werkzaamheden" aan. derlandse valuta bijna 700.per maand. Het merkwaardige is, dat velen van deze jongens Wat deze jongens daar doen, wil onmiddellijk iede re Amerikaanse jongen van hen overnemen. Het kan beschouwd worden als Niet ten koste van onderwijs. Het werk van de jongens De jongens ruimen de alhoewel zij vaak top-func- lessenaars op, zorgen voor ties in het maatschappelijk verse punten aah de pot- leven gaan innemen loden en hagel helder pa- niet meer in de politiek pier, leggen bladwijzers by gaan. Wellicht heeft hun de wetsartikelen, die dien werk als page boy hun ge dag in geding zullen ko- leerd, dat regeren aardiger men. Klokslag twaalf uur en interessanter is in dé kans van je leven en is te zorgen, dat iedere se- zeer vooraanstaande fami- nator of volksvertegen- openen de jongens de deu ren en regeerders schrijden met gepaste ernst de zaal bouw binnen. Gedurende de ge- tafel. huiskamer achter de krant, dan in het parlementsge- achter de groene stond toen de deuren dicht gingen. Er werd bevestiging van het von nis gevraagd. Gevaar voor verkeer. De verdediger telde vijf getuigen die hadden verklaard dat het slacht offer buiten de bus op het trottoir had gestaan tegen één die een tegen gestelde mening was toegedaan en één, die zich van een uitspraak had onthouden. Pleiter noemde de getui genverklaringen tegenstrijdig: Was het slachtoffer met het gezicht naar binnen of naar buiten uitgestapt? Had zij zich aan een stang in de bus vastgehouden of niet? Waren haar kleren tussen de deuren beklemd ge weest of niet? Uit het politie-onderzoek was niets van dien aard gebleken. Het spie geltje raadplegen, omkijken, de autobus starten, dat alles had vol gens pleiter voor een normale pas sagier voldoende tijd moeten laten tot uitstappen. Pleiter las verklarin gen voor van getuigen, die de ver ongelukte dame van nabij kennen en waarin wordt gezegd, dat het slachtoffer zich in het verkeer her haaldelijk aan groot gevaar heeft blootgesteld. Hij concludeerde tot het ontbreken van schuld in straf rechtelijke zin en vroeg vrijspraak. Op 28 Juli te tien uur v.m. zal het Hof arrest wijzen. K.N.A.C. vraagt: Waarschuwingsborden voor split en grint De K.N.A.C. heeft zich reeds enige tijd geleden tot alle wegbeheerders gewend met het verzoek het verkeer op zeer duidelijke wijze te waar schuwen voor de gevaren van opspat tend split of grint op de zeer vele wegen, waarop thans in ons land nieuwe slijtwegen worden aange bracht. Uit een vrij groot aantal recente klachten was het de K.N.A.C. geble ken, dat dit nog lang niet overal ge schiedt en dat men soms volstaat met een bord „langzaam rijden". Volgens bij de automobiel club ingekomen be richten zijn betrekkelijk veel auto ruiten gedurende de laatste maanden vernield. Ten vervolge hierop heeft de K.N. A.C. thans aan de minister van Ver keer en Waterstaat verzocht te be vorderen dat teneinde uniformiteit te verkrijgen in de aanwijzing voor deze gevaren zo spoedig mogelijk in da bijlage van het wegenverkeers reglement het daartoe meest gèschik- te verkeersbord wordt opgenomen. Zij beveelt daartoe het driehoeksbord aan, dat het algemeen gevaar symbo liseert met daaronder een vierkant of rechthoekig bord met afbeelding van een gesprongen ruit, aangezien de ervaring heeft geleerd dat dat een dergelijk bord sterk opvalt en de weggebruiker doet beseffen welke gevaren hem bedreigen. Ruime aankoop van nieuwe auto's In de uitgifte van kentekenbewij zen voor auto's is grote achterstand ontstaan. De stroom aanvragen be draagt ongeveer vier duizend per week. Minister Algera, die dit aan de Tweede Kamer mededeelt naar aan leiding van vragen van de heer De Ruiter (V.V.D.) wijt dit onder andere aan een niet verwachte grote aan koop van nieuwe auto's. De gemid delde duur der afgifte is gestegen van ongeveer drie tot vijf dagen tot ongeveer acht tot veertien dagen. Alle maatregelen zijn, aldus de mi nister, getroffen om zo spoedig mo gelijk tot verwerking van de achter- stand en terugkeer tot de normale toestand te geraken. Vliegtuigongelukken in de Tweede Kamer Het Tweede Kamerlid de heer Weiter Heeft aan de minister van Oorlog schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Wil de minister een opgave verstrekken van het aantal straal jagers, dat sinds 1 Juli 1952 is verongelukt, van het aantal per sonen, dat daarbij om het leven is gekomen, en van de schade, wel ke de staat daardoor heeft gele den? 2. Acht de minister de blijkens de dagbladberichten met een tragische regelmaat voorkomende ongelukken met straaljagers een niet te vermijden consequentie van het gebruik van deze toe stellen door onze luchtmacht? 3. Zo ja, behoort dan niet tot het gebruik van andere toestel len te worder overgegaan? 4. Zo neen, welke maatrege len denkt de minister te nemen of heeft hij genomen om het aan tal ongelukken tot het uiterste te beperken? PROF. GERRETSON VERLAAT KAMERCOMMISSIE. In de vergadering der Eerste Ka mer is gisteren voorlezing gedaan van een schrijven van prof. dr. F. C. Gerretson, waarin hij mededeelt ont slag te nemen als lid van de vaste commissie voor de buitenlandse poli tiek, omdat hij zich niet kan vereni gen met de gang van zaken in die commissie. In de vaste commissie voor de bui tenlandse politiek hebben zitting de heren Jonkman, voorzitter, Anema Wendelaar, Beaufort en Schermer- horni MADURODAM MELDT: Autobaan met zeer druk verkeer geopend Madurodam, de miniatuurstad bij Den Haag, heeft er een fraaie, zeer moderne autoweg bij gekregen. Gistermiddag om half drie drukte mevrouw E. H. M. van Meuyden- Leeuwenberg, bestuurslid van de stichting tot bijstand van het stu denten-sanatorium, op een knop en hierdoor begonnen tal van auto's te rijden.^ Vlak bij de plek, waar een auto ongeluk is geënsceneerd en Maduro- damse S.S.D.-verpleegsters een slachtoffer op een brancard wegdra gen, had men een lint dwars over de weg gespannen, dat, toen de knop werd ingedrukt, werd doorbroken, door de kleine voortsnorrende auto's. Vier petroleum-maatschappijen, de N.V. Bataafsche Petroleum Maat schappij, de Shell Nederland N.V., de Esso Nederland N.V., en de Caltex Petroleum Maatschappij Nederland N.V. hebben deze autoweg aan Madu rodam geschonken. Technici en des kundigen hebben lange tijd onderzoe kingen gedaan inzake de juiste mate rialen voor de weg en de voortbewe ging van de auto's. De autobaan lijkt op de verkeers weg AmsterdamDen Haag. Er zijn twee éénrichtingsverkeerswegen, elk met twee rijbanen. Tussen de wegen ligt een strook grond, begroeid met gras en struikjes. Het verkeer op de weg is druk, zware vrachtwagens rijden er, en worden gepasseerd door bestelwa gens en luxe auto's. Toekomstig raadslid in Helmond op straat gezet Een toekomstig Helmonds ge meenteraadslid, dat in de komende zittingsperiode de specifiek Hel- mondse partij „Anti-Luchtbrug" zal vertegenwoordigen, is gisteren met zijn gehele familie op straat gezet, omdat hij het slachtoffer van de huisvestingsbepalingen is gewor den. Jarenlang had hij een gedeelte van 't verenigingsgebouw bewoond, maar daar de jeugdbeweging toch al plaats te kort kwam, werd hem de huur opgezegd. Een andere wo ning werd hem toegewezen, maar voordat hij kon accepteren, was 'n an dere familie al reeds de gelukkige bezitster van dit huis. Later werd hem nogmaals een-woning toegewe zen,' maar nu was het verschil in huurprijs zo veel, dat de man het niet meende te kunnen bekostigen. De kantonrechter besliste echter, dat het huis ontruimd moest wor den en vier weken na dit rechterlijk vonnis is men gisteren tot uitzet ting overgegaan. Het gezin, dat bestaat uit man, vrouw en 7 kinde ren, is tijdelijk bij familie en buren ondergebracht. Een 22-jarige jongen uit Rotterdam is gistermiddag onder een stapel hardboardplaten bedolven en zo ern stig verwond, dat hij vrijwel op slag gedood werd. De jongen ging de bijrijder van een vrachtauto, die voor een houthandel stond, assisteren. Hij maakte een touw van de lading los en toen de auto achterwaarts het trottoir op reed, begon een stapel houtboard te glijden, waaronder de jongeman werd bedolven. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis Bergweg ver voerd.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7