HET ZINGENDE NIJLPAARD Staatsblad publiceert regeling voor bromfietsen per 1 Augustus Tropenliefde MAANDAG 20 JULI 1953 DE LEIDSE COHRANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Weinig veranderingen in huidige toestand Binnenkort zal de wijziging van het wegenverkeersreglement, welke per 1 Augustus 1953 in werking zal treden, in het staatsblad verschijnen. In deze wijziging is onder meer het wegenverkeersreglement, welke wielen met hulpmotor, die de naam van „bromfiets" hebben gekregen. Onder bromfietsen dienen te wor den verstaan: Motorrijtuigen, welke naar het oor deel van de minister van Verkeer en Waterstaat, voor zover betreft hun bouw alle voor rijwielen normale eigenschappen bezitten, dan wel ken nelijk en uitsluitend zijn ingericht voor een invalide, en zijn uitgerust met een verbrandingsmotor met een cylinderinhoud van ten hoogste 50 cm3. waarvan het merk en het type door de minister van Verkeer en Waterstaat in de Nederlandse staats courant zullen worden bekend ge maakt. Niet groter dan 40 c.c. De bromfietsmotor mag dus geen groter cylinderinhoud hebben dan 50 c.c. Onder de definitie vallen ook de rijwielen met hulpmotor met meer dan twee wielen, alsmede invalide wagens met hulpmotor. In de staatscourant zal een bekend making volgen van de uiterlijke ken tekenen waaraan het voertuig moet voldoen en van de merken en typen der goedgekeurde bromfietsmotorero. Bromfietsen moeten in beginsel ge bruik maken van het rijwielpad. De bromfietsen op meer dan twee wie len, geen invalidewagens zijnde, moe ten zich gedragen als onbespannen wagens. Aetherklanken DINSDAG. Televisie. VARA: 20.1521.45: 1. Act. 2. Weersoverz.; 3. Filmbeelden uit In dia; 4. Hindoe-dansers en musici. HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. k. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 9.50 „Lichtbaken", caus. 10.00 V. d. kind. 10.15 Amusjnuz. 10.45 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Instr. trio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30— 12.33 Land- en tuinb. meded.). 12.50 Vierdaagse. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Act. 13.25 Amus.muz. 14.00 Lichte muz. 14.35 Blaas ens. 15.00 Me- tropole ork. 15.30 „Ben je zestig?" (Tussen 16.0017.45 Rep. Ronde V Frankr.). 16.00 V. d. zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.15 Feli citaties v. d. jeugd. 17.45 Regerings- uiiz.: N. Arkema: „De internationale vereniging van steden en gemeen ten". 18.00 Lichte muz. 18.15 Gram. 18.30 V. d. jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Ka merkoor. 21.15 Gram. 21.25 Holland Festival 1953: Strijkkwart. 21.50 Or- gelconc. 22.20 Radio Philh. ork. en solist. 22.45 Avondgebed en lit.k. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPR O: 7.50 Dagopening. VARA: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Religieuze liederen. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Lichte muz. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U: Mr. drs. N. van Dorp van Vliet: „De le venshouding: „Voeding en gezond heid". 11.30 V. d. zieken. 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.40 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded, of gram. 13.20 Dansmuz. 14.00 Am. mu- ziekkaleidoscoop. 14.30 Gram. 14.45 Voordr. 15.00 Or.ork. 15.45 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Hammondorgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Ir. G. C. W. Chr. Tergast: „Internationale techni sche hulp: Bevordering van de land bouw in Pakistan". 19.00 Mil. ork. 19.25 „Paris vous parle". 19.30 Sopr. en piano. 20.00 Nws. 20.05 Promen. ork. en koor. 21.00 Disco-caus. 21.45 Lichte muz. 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.15 New York calling. 23.2024.00 Spaanse I muziek. Speciale toestemming voor rijwielpaden nodig. Bromfietsen mogen met ingescha kelde motor geen gebruik maken van rijwielpaden, aangeduid met het rechthoekige zwarte bordje „rijwiel pad", de zogenaamde „toeristische rijwielpaden" tenzij onder dat bordje een tweede rechthoekig blauw bord is aangebracht met het opschrift: „Rijwielen met hulpmotor toege staan". Verplichte rijwielpaden, dit zijn de rijwielpaden, aangeduid met het ron de blauwe bord met witte fiets, moe ten door de bromfietsers worden ge bruikt, tenzij in uitzonderingsgeval len- bij de rijbaan het boord „rijwie len met hulpmotor toegestaan" is aangebracht, in welk geval de brom fietsers óók van de naast het fiets pad gelegen rijbaan gebruik mogen maken, eventueel gedurende de op het bord aangegeven uren. Hierbij zijn de gevallen in het oog gevat, dat wegens tijdelijke overmatige drukte het rijwielpad practisch niet vol doende capaciteit zou hebben. Geen maximum snelheden. Voor de bromfietsers op het rij wielpad is, mede met het oog op de moeilijke controle, geen maximum snelheid voorgeschreven-; het is bromfietsers echter verboden op het rijwielpad te rijden met een zodanige snelheid, dat door het voorbijrijden van de overige fietspad-gebruikers deze meer hinder ondervinden dan in verband met de omstandigheden ter plaatse toelaatbaar is. Het is bestuurders van bromfietsen verboden met een aanhangwagen te rijden, een andere fietser of brom fietser voor te duwen, of een dier te geleiden. Eén persoon per brommer. Bestuurders van rijwielen met hulpmotor mogen niet meer dan één persoon medevoeren. Berijders van tweewielige rijwielen met hulpmotor, ingericht voor één of meer berijders buiten de bestuurder (tandems met hulpmotor) worden niet als mede gevoerde personen beschouwd. Voorts zijrn nog enige technische eisen aan de bromfiets gesteld, waar van de belangrijkste zijn dat ieder wiel tenminste één goed werkende rem (geen bandrem) moet hebben en dat van 1 Januari 1956 af een der remmen een trommel- of schijfrem moet zijn. 300 ZIEKEN TER BEDEVAART TE SCHIEDAM. Meer dan 300 leden van de Neder landse Katholieke Invalidenbond wa-1 ren Zondag 19 Juli met hun helpers naar Schiedam gekomen voor hun j jaarlijkse pelgrimstocht naar St. Lidwina. De pelgrims waren grotendeels af komstig uit Den Haag, Nijmegen, Leiden en de Bollenstreek. Verken-1 ners en leden van het Wit-Gele Kruis boden bij het vervoer de helpende; hand. Om twaal fuur droeg de gees- j telijk adviseur van de afdeling Nij megen, pater Rubbens S.J. in de pa rochiekerk van St. Lidwina een plechtige H. Mis op, tijdens welke het zangkoor o.l.v. Wim van Rooy de Missa Festiva van de Russische com- panist A. Gretchaninoff ten gehore bracht. Nadat de pelgrims in het gebouw van de Volksbond op een koffietafel waren onthaald de ergste zieken bleven in de kerk werd tot slot van de pelgrimage het Lidwinabeeld, in 1951 door Charles Vos vervaar digd in plechtige processie door de kerk gedragen, voorafgegaan door een stoet van witte bruidjes. Dit zilveren beeld, voorstellend de triompherende Lidwina, bevat in de voet de reliekhouder met het ge beente van de heilige, dat in 1869 van Brussel naar Nederland werd terug gebracht. Binnenkort zullen in de St. Lidwi- nakerk een tiental glas-in-lood ra men worden geplaatst achter het hoogaltaar. Zij zullen voorstellingen dragen van het leven van St. Lidwi na en een gedeeltelijke vervulling zijn van de belofte door de parochie in 1944 aan haar patrones gedaan, haar heiligdom te vergroten en te verfraaien en Schiedam te maken tot het middelpunt van de Lidwina- verering in binnen- en buitenland. Mariabeeld aan Volendamse haven Volendam heeft thans zijn O. L. Vrouw als havenwacht, evenals Marseille zijn Notre Dame de la Garde. Zondagavond heeft de bis schop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers het blanke Mariabeeld op zijn hoge voetstuk, dat juist bij de ha venlichten de invarende en uitgaan de schepen en de botters der Volen damse vissers schijnt te zegenen, op plechtige wijze ingewijd. Staande op een smalle steiger boven het wa ter aangebracht aan de voet van het monument, sprak de bisschop tot de Volendammers, die .in dichte 'scharen de dijken van de haven om ringden. Mgr. Huibers plaatste hen op deze mooie zomeravond onder de speciale bescherming van de H. Maagd. Tevoren was de bisschop, die te gen vier uur in de namiddag in het karakteristieke vissersdorpje arri veerde, de nieuwe hulpkerk aan de Julianaweg gaan bezichtigen. Deze hulpkerk, die aan Maria Sterre der Zee is toegewijd, ligt aan de uiter ste rand van het zich gestadig in de richting van Edam ontwikkelende Volendam. Na een korte adoratie in het hulp- kerkje, begaf Mgr. Huibers zich naar de oude parochiekerk van Vo lendam, waar hij aan circa vierhon derd jonge Volendammertjes het H. Vormsel toediende. Het kerkgebouw werd tijdens deze plechtigheid ge heel gevuld met de vissersbevolking, de mannen in hun stoere kledij, de vrouwen en meisjes in haar fleurige jurken en bevallige kanten mutsjes. Het Mariabeeld aan de haven is een getrouwe afbeelding van het miraculeuze beeld der Maagd der armen te Banheux. Grote groepen pelgrims waren tot van ver uit het Zuiden naar Volen dam gekomen, vooral uit Maastricht en ook uit het Belgische Banneux, om bij de plechtigheden tegenwoor dig te zijn, die o.a. werden opge luisterd door het Maagdenkoor uit Maastricht. Het initiatief tot de oprichting van dit monument, dat verre uitziet ovet het IJsselmeer, is genomen door de Volendamse bevolking, die hierbij de volledige medewerking ontving van haar pastoor en diens kapelaans. MGR. MUTSAERTS REIKTE PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING UIT. Het sluitstuk van de viering van het 50-jarig bestaan van de Bossche Diocesane Bond van de Katholieke Arbeiders Beweging was de opvoe ring van een massaspel te 's-Herto- genbosch, waaraan ongeveer 4000 le den van de bond him medewerking verleenden. Mgr. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertögenboöch, heeft aan de voor zitter en secretaris van de Bossche bond, de heren P. Vriens en P. Cop- pes beiden uit Tilburg, de onderschei ding uitgereikt van ridder in de Or de van Sint Silvester, Ook de commissaris van de Konin gin, prof. dr. J. E. de Quay woonde het spel „De Wonderboom" bij. „Vermisten" als „overleden" te achten Bij het ministerie van Justitie wordt overwogen, een wettelijke voorziening te treffen waarin wordt bepaald dat mensen, afkomstig uit het door.de stormramp getroffen ge bied, die op een nog nader vast te stellen tijdstip nog zijn vermist, zul len worden geacht op 1 Februari te zijn overleden. Een dergelijke rege ling is noodzakelijk met het oog op kwesties van vererving, levensver zekeringen etc. De bestaande wettelijke voorzie ning betreffende vermisten kent een termijn van vjjf jaar. Voor het ramp gebied zou het handhaven van een dergelijke termijn echter teveel be zwaren met zich meebrengen. (Agl. Dgbld.). Na 3 eeuwen Nieuw-Amsterdamse jeugd groet jongeren van Amsterdam Zaterdagochtend heeft kapitein Alfred T. Olivet, commandant van het oefenschip voor de Amerikaanse handelsmarine „Empire State 2" in het stadhuis van Amsterdam een zes meter lange papieren rol aangeboden, waarop 5000 scholieren uit New York hun handtekening hebben gezet. Boven aan de rol staat een bood schap aan de Amsterdamse school jeugd. „Drie eeuwen geleden waren het 800 doortastende en stoere Neder landers, die New York als Nieuw Amsterdam stichtten. Thans wonen hier 8 millioen mensen uit alle delen der aarde", zo luidt in vertaling een deel van de tekst. De Amerikaanse kapitein overhan digde de rol namens de New Yorkse schooljeugd aan een der 100 scholie ren, die bij de plechtigheid in het stadhuis aanwezig waren als delega ties van 30 Amsterdamse ULO-scho- len. Deze jongen gaf de rol op zijn beurt aan de burgemeester van Am sterdam. BESLISSING OVER GEMEENTE- CLASSIFICATIE GEVALLEN Tijdens een tweedaags werkbe zoek aan Zeeland van de minister van Economische Zaken, prof. dr. Zijlstra, deelde hij in een perscon ferentie mede, dat in het kabinet de principiële beslissing over de ge meente-classificatie gevallen is en dat eerstdaags het standpunt der overheid hieromtrent bekend zal worden gemaakt. ZILVEREN TULP UITGEREIKT. Zaterdagavond is op het Haarlemse stadhuis de zilveren tulp. een wis- selprijs voor orgelimprovisatie, uit gereikt aan Piet Kee uit Alkmaar, die deze prijs won bij de wedstrijd, die Donderdag in de oude St. Bavo werd gehouden. Caféhouder betaalde duizend gulden beroofd geld terug! Toch wist hij van niets Enige dagen geleden is een 57-ja- rige. Groninger ini een café op het Mercatorplein te Amsterdam, toen hij daar op een middag een bezoek gracht, beroofd van een bedrag van 1435.Toen de Groninger het be drag miste en hij bij de caféhouder om verhaal kwam, omdat hij in diens zaak het geld' zou zijn kwijt geraakt, heeft deze hem uit eigen zak 1000 terugbetaald. De gedupeerde heeft hierna aan gifte bij de politie gedaan, waarop de 57-jarige caféhouder en diens 52- jarige echtgenote in hechtenis zijn genomen terzake van beroving. Zij ontkennen iets van de diefstal af te weten. De Kustvaarder „Toós" weer in ons land Op 25 Mei van dit jaar kapseisde bij de Noorse kust de Nederlandse kust vaarder „Toos". Vijf van de negen opvarenden vonden bij dit ongeval de dood. Zaterdagmiddag arriveerde het gehavende scheepje, getrokken door de sleepboot „Ebro" weer in ons land, waar het weer voor de vaart gereed zal worden gemaakt. De „Toos" terug in Rotterdam. GEEN TOMATEN MEER NAAR IERLAND. De Ierse autoriteiten hebben een invoerstop voor Nederlandse tomaten afgekondigd. Heden worden de laat- partijen in de Ierse havens ont scheept. Hoewel officieel na 24 Juli nog invoer van verse tomaten op speciale invoervergunning mogelijk is, ziet het er niet naar uit, dat voor lopig nog dergelijke vergunningen worden verstrekt. BEJAARDE WIELRIJDER DOOR TRACTOR GEGREPEN. Op de Rijksweg bij Diemen is Za terdagochtend een 79-jarige wielrij der uit Diemen op het kruispunt bij de Diemer ophaalbrug onder de ach terwielen gekomen van een trek'ier met oplegger. Zeer ernstig gewond is de man naar het Onze. Lieve Vrou we Gasthuis te Amsterdam vervoerd. De bestuurder van de trailer treft geen schuld. Twee en een half jaar voor lieden van 'l vak Een 22-jarige monteur uit Rietveld en een 22-jarige inwoner uit Wad- dinxveen, die in> de omgeving van Gouda een 23-tal inbraken zouden hebben gepleegd, zijn Zaterdag door de Rotterdamse rechtbank ieder ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden met af trek. De eis was tegen ieder een gevan genisstraf van drie jaar met aftrek. Benoeming Bisdom Haarlem H. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan de zeereerw. heer J. L. Speet, die pastoor was te Leimuiden. Tot pastoor aldaar is benoemd de zeereerw. heer J. H. D. Hofstede. Tot pastoor te Oude-Tonge, de wel- eerw. heer P. de Groot, die kapelaan was te Bloemendaal. Tot pastoor te Yerseke, de wel- eerd. heer M. H. Kuipers, die kape laan was te Amsterdam (O. L. Vr. Roz.). N.B. Z. ,H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 22 Juli a.s. geen audiëntie verlenen. FABRIEKSBRAND TE DELFT. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is gistermorgen brand ont staan in de timm eraf deling van de N.V. Koninklijke Nederlandse Gist en Spiritusfabriek te Delft. Onmid dellijk greep de fabrieksbrandweer in en bestreed het vuur met acht stralen, tegelijkertijd rukte de Delft- se brandweer met groot materieel uit en richtte ook nog twee stralen op de vuurhaard. De vlammen konden worden bedwongen, voordat ernstige schade werd aangericht. Twee perso nen, n.l. een agent van politie en een lid van het personeel van de fabriek, liepen bij de blussingswerkzaamhe- den snijwonden op. Deze wonden werden ter plaatse door de fabrieks- arts gehecht. Uit het onderzoek is gebleken, dat het vuur is ontstaan in een onder de timmerwinkel gele gen werkplaats. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 28) Ik kan je telkens proviand ach terna zenden, of je voortdurend op de hoogte houden, wat je maar wil. Enfin, hou me in ieder geval aan de gang. Laat me tienmaal per dag van je kantoor naar mijn huis rijden, dat ik niet meer weet waar ik het heb, maar laat me sjouwen, om niet te behoeven te denken". „Een buitenkansje, we zullen er re kening mee houden". Desmond hield even in en toen ging hij aarzelend verder. „Temple, ik weet niet pre cies ik bedoel ja natuurlijk. Hoe zal ik het uitdrukken? Je weet, nou ja.... je weet, dat ik je zuster heel graag mocht lijden....". „Kerel, ik bij ook niet blind, on danks mijn jaren. Ik weet, hoe de zaken staan en onder ons gezegd en gezwegen Stella vond je een aardige knul. Zij gebruikte andere woorden, waarnsede ze wilde verbergen, wat ze toch graag wou. Daarom kun je best van wal steken zonder kans dat je een blauwtje zult lopen. Maar probeer haar eerst veilig en wel in mijn huis te krijgen, anders kon de verloving wel eens lang op zich laten wachten,'. Hij deed moeite om zich te be dwingen en het nokte in zijn keel toen hij nog eens aandrong: .Breng haar terug, Carruthers, breng haar terug, als je werkelijk van haar houdt". „Dank je, Jim, antwoordde Des- mond. De ben geen snoever, maar dit kan ik je wel zeggen: met haar of helemaal niet". Zwijgend drukten ze elkaar de hand. HOOFDSTUK VH. Een stofwolk en paardengetrappel kondigden de komst van de politie- troepen aan. Door elkaar geschud tijdens hun ongewone rijtoer over de ongebaande plantage-wegen, kro pen ze stijf en met moeite uit de wagens, en maakten zich toen gereed voor de afmars. „Met hoeveel zijn jullie?" vroeg Desmond, toen hij Ampau,s korte in eengedrongen gestalte in de gaten kreeg. Dit was niet meer de snijdige korporaal van het exercitieveld-. De mooie politiemuts, gordel en bajo net en de putties waren verdwenen. Nu zat een grijze, vieze vilten hoed op zijn bruine hoofd. Zijn ogen scho ten vuur van moordlust, nu hij met toestemming van de nieuwe wetge ver nota bene, het geliefde wild weer achterna mocht zitten. De spieren van zijn benen, die door de vele strooptochten door de jungle dik en krachtig waren geworden, trilden in de zon, telkens als hij zijn voeten met een beetje aplomb op de grond zette. Rond zijn middel hing een eenvoudige gordel met de gevreesde gaygang, het uitgesneden benen ge vest naar voor, binnen het bereik van zijn grijpgrage handen". Op de parades de bajonet, maar als het kwam tot het grote levens spel, de strijd op leven en dood, was er dan een wapen dat hun beter in de panden paste dan de gayang, met zijn lange even gebogen lemmet, met koperen versiersels ingelegd en ver sterkt, scherp als een scheermes, en steeds gereed om uit de schede ge trokken te worden. De dunne haar lokken van vroegere overwonnen vijanden sleepte ze als trofee aan de keurig bewerkte schede. „Twaalf man politie. Toean, ant woordde Ampau, mijzelf inbegrepen. Er zijn verdsr vier koelies voor de bagage van de Toean en Minnadong heeft hier zeven jagers gereed". „Best! Weet je, wat er aan de hand is, Ampau?" ,,Ja, Toean". „Zeg dat Minandong hier komt. We moeten samen raad schaffen. Baji, zal jullie even vertellen, wat we vanmorgen ontdekt hebben, toen we het spoor van de missy hebben gevolgd". „Ja, Toean, ik heb het allemaal al gehoord". „Wat denk jij ervan?" „Het zijn de jongere aanhangers van Tiang, die hem dit gelapt heb ben, Toean, daar behoeven we niet aan te twijfelen. Ze zijn u gisteren op de voet gevolgd, totdat de Toean de boot nam en toen zij dwars door de jungle naar de onderneming ge trokken". „Maar waarom? Ze konden toch niet vermoeden, dat ze de missy hier zouden ontmoeten?" „Dat is zo, Toean. Maar ze waren woedend omdat Tiang gevangen was gezet. Ze wisten maar al te goed, dat er politietroepen waren op Bunan en nu wilden ze 'n aanval wagen op de onderneming. Hadden ze hier niet volop gelegenheid om hun woede te koelen en tegelijkertijd de opstand te proclameren? Kijk eens wat een prachtkansen? Een paar flinke ge bouwen in brand, 'n behoorlijke buit uit de Chinese winkel en minstens een dozijn koppen te snellen. Wat geven die kerels er nu om, of het 'n hoofd van een strijder of van een Ja vaan is? Bah, en hij spuwde op de grond, is dat een part,, die koelies, die schapen, die laten zich door een vrouw afslachten! Een dozijn zei ik. Wel honderd hadden ze er kunnen nemen en dat zou hen gesterkt heb ben in hun verzet tegen het gouver nement. Ze zijn bloeddorstig gewor den, Toean, als gieren ,die jaren ge voed zijn met vlees van geslachte beesten. Ze willen de halsspieren weer zien trillen, de ogen breken, ze worden krankzinnig van het korte ogenblik, dat hun ganang even stuit op de strot". „Allemaal goed én wel, Ampau, maar ze hebben geen aanval gedaan. Hebben ze koppen gesneld". „Toean, een jager die op een hert uittrekt, verwacht het grotere wild niet". „Is zo", antwoordde Desmond. Hij dacht een ogenblik na en ging ver der: „Mijn plan is als volgt. We moe ten de missy zien in te halen. Door kracht of list mosten we haar weer in handen zien te krijgen. Als ze vannacht in Tiang's dorp aankomen, zullen ze wel feesten. Er zal gedanst en gedronken worden. Natuurlijk zullen ze de hoofd-dans '„lUvoeren. Wie staat ons borg, dat ze in hun op winding, in hun overmoed, in hun wreedheid, niet tot erger over zullen slaan. Wat zeg jij Minandong? Het zijn in ieder geval je soortgenoten". De oude jager trok nadenkelijk uit zijn sigaret van palmbladeren. Zijn gerimpeld gezicht was een on verstoorbaar masker, toen hij na dacht. „Met uw verlof Toean, mag ik spreken?" „Natuurlijk, Minandong, maar heel kort. We moeten vooruit". „Toean mijn gedachten zijn als volgt. Toean en de politie moeten zien, dat ze Ansokol blijven volgen. Indien Allah u genadig is, zal u dit wel gelukken, want de missy zal vermoeid worden op die ongewone tocht en hun dwingen grotere rust pozen te nemen, dan ze gewoon zijn. Kijk goed uit. Toean, kijk scherp uit naar al de valse aanwijzingen en al de hinderlagen, die ze u zullen leggen. Ze hebben een zeer verfijnde manier van oorlogvoeren. Tiang en zijn zonen zijn geen sufferds, Toean. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8