Adri Voorting tweede Wim van Est winnaar m van étappe, etappe Kaagweek reeds nu geslaagd door twee prachtige zeildagen Nerveuze Adri Voorting beging een fout in de sprint en verloor Hoe Wim van Est voor een derde étappe-zege zorgde MAANDAG 20 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 MARSEILLE, 18 Juli. Het spel met Adri Voorting was in de ochtenduren van Zaterdag begon nen. Kees Pellenaars was naar hem toegekomen om de jongste Nederlandse deelnemer aan de Tourde France te helpen herinneren aan de afspraak, bij d^ start te Straatsburg reeds gemaakt: „Denk er om, Adri", zeide Pelle naars, „die etappe eindigt te Marseille op de wielerbaan. Op de baan voel je je thuis, laat nu eens zien, dat je een rap sprintertje bent. Ik reken er op, dat je tenminste derde wordt, anders krijg je na de etappe geen eten". Adri Voorting knoopte deze raad geving, tevens als waarschuwing be doeld, goed in de oren. Voor alle ze kerheid stopte hij zijn zakken en zak jes vol met etenswaar. Verbeeld je, dat hij achteraan eindigde en dat er des avonds geen eten voor hem klaar stond Maar de jongste der Voortings heeft zich kranig geweerd. Hij heeft deze Ronde van Frankrijk totnutoe zeer tactisch gereden. Hij, die nog nooit over een berg was heengegaan en het dalen nog moest leren, die pas uit de rijen der amateurs was overge sprongen naar het professionalisme, terecht kwam te midden van ervaren cvacks, had een bescheiden rol in het ploeg je gespeeld. Hij moest nog als „knechtje" optreden, als zijn grote broers van de ploeg pech kregen en tegelijkertijd zo handig maneuvreren, dat hij in het algemeen klassement een niet te grote achterstand kreeg. Hij forceerde geen enkele maal, ten zij hij Van Est of Wout Wagtmans moest bijbrengen, pakte de wieltjes van grote mannen, die evenals hij toch ook naar de finish moesten en begon al aardig te acclimatiseren. Altijd op de achtergrond. Toen was de tijd rijp, dat hij zelf kon gaan opereren. Alle zeven man hadden hun beurt reeds gehad, maar Adri Voorting was nog altijd op de achtergrond gebleven. Zo moest men de vlucht van de jongste der Voor tings zien, die nota bene eerst Wout Wagtmans heeft moeten bijspringen wegens een gebroken wiel, en daarna maar meteen doorging met een Spanjaaïd aan zijn wiel, omdat in middels enkele renners waren ont snapt. In die achtervolging heeft Voorting uitstekend gereden. En toen er in het groepje van acht man, dat tenslotte de kopgroep vormde, ge vochten moest worden, deed hij dap per mee. Bij het beklimmen van de tweede col, die van de Gineste, slechts 327 meter hoog, maar toch niet ge makkelijk, ontsnapte hij met Quentin en Forestier, de overige mannen van het groepje snel lossend, Het drietal reed in hoog tempo door de brede oprijlanen van Marseille, op weg naar het stadion, waar Voorting aan de kop liggend, het eerst de baan op stormde, hij was nerveus, loerde naar links en naar rechts of zijn te genstanders, de twee Fransen, nog niet kwamen. Wilde hij van kop af de sprint winnen? Of verwachtte hij een aanval van Quentin, toen er nog 3 kv/art baan te rijden viel? Halver wege de laatste bocht zette Voorting reeds aan. Ons inziens had Voorting juist te vroeg van kop ge demarreerd. Als hij 10, 15 meter zijn demorrage had uitgesteld, zou hij waarscnijnlijk hebben gewonnen. Maar wie, zou het de jeugdige Voor ting kunnen kwalijk nemen, dat hij die sprint niet heeft gewonnen, zodat Nederland een overwinning juist ont ging? Voorting kende de sprintkwa liteiten van zijn tegenstanders niet, maar, één ding stond voor onze land genoot vast: beide Fransen reden te gen hem. Quentine die in derde posi tie lag, kwam bij het uitkomen van de bocht over Forestier heen en pas seerde ook Voorting, die op laatste meters voor de streep nog terugkwam maar niettemin met een kwart wiel werd geslagen. De fout van Adri in de sprint. Oscar Plattneh, de wereldkam pioen der professional sprinters, die aan de voor wedstrijden had deelge nomen, verklaarde ronduit: die sprint had Voorting kunnen winnen, als hij de aanval van de Fransen had afge wacht en opgevangen. Maar ja, zei iedereen, Adri Voorting is toch geen sprinter pur sang, zoals Plattner, Van Vliet en Derksen. Overigens leerde Voorting enkele minuten later van Wout Wagtmans, hoe men een sprint tussen drie ren ners kan winnen. Wout trok de sprint niet aan, maar nam de d§r^le positie Bij het inkomen van de laatste bocht sprong hij over zijn tegenstan ders heen en won nog vrij gemakke lijk het sprintje om de elfde plaats van de etappe. Gerrit Voorting was in zijn nopjes met de tweede plaats van zijn jongere broer. „Jammer van de kleine", zei de oudste, „ik had hem de overwin ning graag gegund" En alle andere leden van de Nederlandse ploeg druk ten de jongste spruit de hand, niet alleen omdat hij de tweede plaats had veroverd, maar tevens als dank voor de hulp, welke Adri Voorting in alle etappes, welke totnutoe zijn gereden, zijn ploegmakkers had geboden. Toen hij vernam, dat hij nog drie stemmen had verkregen voor de Suikerprijs Forestier bleek zes stemmen te heb ben was hij dubbel verheugd met zijn succesje van deze vijftiende etappe. Met die Suikerprijs gaat het wat de Nederlanders betreft voor de wind, want Nolten bezet thans de eerste plaats met 25 punten in het algemeen klassement van deze zeer hoog gewaardeerde prijs en Wagt mans volgt hem met 24 punten en daarna komt er een lange tijd niets. MONACO, 19 Juli. Men kon de zestiende étappe eigenlijk geen bergétappe noemen, al zaten er heel wat cols in, een van de derde en een van de tweede categorie. Een vlakke étappe was het ook zeker niet, met die klimpartijen op het laatste stuk. Wat het dan wel was? Een echte Rivièra-etappe, ge reden onder blauwe luchten in de brandende zon, door geaccidenteerd terrein en voor een goed deel langs de azuren Middellandse Zee waar, vrijwel op het ene stuk van Cannes naar Nice, tienduizenden badgasten urenlang op de doortocht van de karavaan stonden te wachten. Er waren heel wat Nederlanders bij, speciaal in de buurt van Juan-les- Pins, waar telkens het „Hup Hol land" de renners aanmoedigde. Het heeft er lang naar uitgezien, dat ook voor deze étappe de wapen stilstand tussen de groten zou gel den, inhoudende, dat ze het elkaar niet moeilijk zouden maken en dat geen renner weg zou mogen, tenzij hij tenminste een half uur achter- stand had. Het was zeer heet, de Mistral bracht- .weinig verkwikking omdat de stoet hem in de rug had. En het peloton reed over de zon nige wegen via Toulon in de rich ting van Fréjus, zonder zich ook maar een zier om het tijdschema te bekommeren. Er werd natuurlijk weieens gedemarreerd, maar tot een serieuze poging tot versplinte ring kwam het niet. En zelfs de gro te premies, o'jeengebracht door een Onze landgenoot Wim van Est if in geslaagd de 16e etappe van Tour de France te winnen. Deze tele- foto geeft het moment weer, waarop Van Est over de finishlijn gaat. vereniging van vrienden van wijlen Desgrange, met het doel de herinne ring aan de vader van de Tour op deze wijze te bestendigen, brachten slechts weinig leven in de brouwerij. Zij werden verreden op de weg voor de villa „Mia" van Desgrnege te Beauvallon, boven de baai van Ste Maxime gelegen en bedroeg hon derdduizend francs voor nummêro een en vijftigduizend vóór nummers twee. Colette pikte de eerste prijs vóór de snelle Darrigade, die twééde werd en het leek er op alsof de gro ten voor deze premies geen belang stelling hadden. De eerste uitlooppoging zonder een Nederlander. Na Frejus boog de weg om door het Esterel, met als hoogste punt een col van 314 meter, met vrij steile zigzagbochten. En nu'kwam het toch tot een uitlooppoging, met succes ondernomen door Mirando, Lorono, van Genechten en Molineris. Zij na men een voorsprong, die in minu ten kon worden becijferd. Het geval kreeg een ernstig aaazien en er was geen Nederlander bij be trokken. Men moet evenwel niet menen, dat onze jongens werkeloos waren gebleven. Jan Nolten en Hein van Breenen hadden herhaaldelijk getracht het tempo in het peloton op te voeren en ook bewerkt, dat het verschil niet zulke afmetingen aannam als in de vorige étappes. Ook van Est had enige malen ge tracht weg te komen, zonder dat dit hem vooralsnog gelufcte. Pas bij de ravitaillering te Cannes, 180 km. van de start en 56 km. voor de finish, wist hij bijna zonder zijn vaart te ver tragen, bliksemsnel het zakje met drinken en etenswaar aan te pakken en onmiddellijk te demarreren. Voor dat de anderen er goed en wel erg in hadden lag hii 50 meter voor en met steeds groter vaart stormde hij achter de vier vluchtelingen aan, die hij, na 8 km. nog voor Juan-les Pins, luide toegejuicht door de vele landgenoten langs de weg, maar ook door de Franse toeschouwers te pak ken kreeg. Daar was het verschil tussen de leiders en de voorste gröèp van het verbrokkelde peloton al meer dan drie minuten geworden. Wim van Est zorgde voor de verrassing. Het laatste stuk van de étappe, de klim van de col van Eze en de daarop onmiddellijk volgende steile afdaling naar Monaco, zou de be slissing brengen. De man van St. Willebrord reed voortreffelijk en met zo veel zelfvertrouwen, dat de Ne derlandse volgers zich gingen af vragen of hem zou gelukken, wat Adri Voorting was ontgaan, het be halen van de derde Nederl. étap pe-zege. Op het hoogste punt waren de verschillen tussen de vijf koplo pers gering. Mirando, die voor zijn activiteit in deze rit de Suikerprijs kreeg. (11 stemmen tegen 3 op Wim van Est) ging weer het eerst over de streep en toen begon die gedenk waardige afdaling, met Van Est als voornaamste acteur, welke degenen, die er getuigen van waren hun le ven lang niet zullen vergeten. De man uit St. Willebrord won bijna twee minuten op Molineris, en nog een halve minuut meer op van Ge nechten en Mirando. De pechvogel Lorono had bij de afdaling een lek ke band gekregen, wat hem drie mi nuten vertraging bezorgde, en ein digde nog achter Schaer en eer groepje van zeven man, bij wie Magni, Bartali, Astrua, de gele- trui drager Mallejac Bobet en Gemi- nlani. Het peloton was bij de bestij ging van de beide cols in tal van mo ten uiteengevallen, de, Nederlan ders kwamen successievëlijk binnen met achterstanden, die varieerden van ruim 5 minuten voor Gerrit Voorting en Wagtmans tot 17 minu ten voor Adri Voorting, die bij de bestijging van de eerste col v,an het Esterel had moeten lossen. Overi gens was Adri Voorting niet de laat ste in het dagklassement, want na hem kwamen nog dertien renners binnen. KLASSEMENTEN. De uitslag van de vijftiende etappe 'van Nimes naar Marseille (173 km), luidt: 1. Quentin (lie de France) 4.32.32; 2. Adri Voorting z.t.: 3. Forestier z.t.: 4. Baroni 4.32.56; 5. Schellenberg, 6. emy, 7. Molineris, 8 Vitetta, allen z.t.; 9. Serra 4.35.08; 10. Iturbat 4.37.19; 11. ex aequo Wagtmans 4.37.46 en Rolland; 19. Gerrit Voorting 4.39.35; 22. Van Est z.t.; 48. Suykerbuyk 4.42.35; 62. Van Breenen 4.46.00; 63. Roks z.t.; 64. Nol ten z.t. De uitslag van de zestiende etappe, van Marseille naar Monaco (236 km.), luidt: 1. Van Est 7.20.53; 2. Molineris 7.22.42; 3. Van Genechten 7.23.12; 4. Mirando z.t.; 5. Schaer 7.24.42; 6. Magni 7.25.08; 7. Bartali z.t.; 8. Astrua z.t.; 9. Massip z.t.; 10. Mallejac z.t.; 11. Bobet z.t.; 12. Geminiani z.t.; 22. Gerrit Voor ting z.t.; 24. Wagtmans z.t.; 34. Nolten 7.28.15; 35. Van Breenen 7.29.50; 41. Roks 7.30.03; 47. Suykerbuyk 7.31.12; 70. Adri Voorting 7.38.04. Het algemeen klassement luidt: 1. Mallejac 91.25.10; 2. Astrua 91.26.23 op 1.13; 3. Bobet; 4. Close; 5. Rolland; 6. Lauredi 7. Schaer; 8. Geminiani; 9. Bauvin; 10. Mahé; 11. Wagtmans 91.39.40 op 14.30; 14. Van Est 91.43.46 op 18.36; 16. Gerrit Voorting; 23. Nolten: 25. Roks; 28. Suykerbuyk; 35. Van Bree nen: 49. Adri Voorting. Na de 16e etappe leidt Lerono (Sp.) in het bergklassement. 11. Van Est 4 pnt.: 14. Wagtmans en Adri Voorting (Ned.) 3 pnt. Evenals het vorig jaar kan ook de Kaagweek J953 na drie dagen als ge slaagd worden beschouwd. Want de goede inzet van Vrijdag werd gevolgd door een uitstekende Zaterdag en de Zondag was nog veel beter. Veel zon en nog veel meer wind zorgen er voor, dat de zeilers en toeschouwers naar hartelust hebben kunnen genieten van zon en water, zelfs indien men in aan merking neemt, dat het Zondag vrij fris was. Het was Zondag dan ook weer druk als vanouds op de Kaag en de wedstrij den werden van de ochtend tot de avond met veel belangstelling gevolgd. Intussen heeft het wedstrijdcomité alle dagen de handen vol werk, want er komt heel wat kijken om zoveel starts met zoveel schepen, die natuurlijk ook weer terugkeren, te controleren, te re gistreren en want er nog meer voor kijken komt. Maar speciaal de zeilers zullen daar dankbaar voor zijn, want alles liep ge smeerd en geen enkel ogenblik ging er iets verkeerd. Wanneer zulks wel ge schiedt is men er gauw genoeg bij om zijn ongenoegen daarover kenbaar te maken. Gaat alles gesmeerd, dan hoort men niets en wij menen dan ook niet bester te kunnen doen dan hier bestuur en wedstrijdleiding en al wat met de goede gang van zaken te maken heeft dank te brengen voor de wijze, waarop alles ook deze Kaagweek weer is ge regeld. DE WEDSTRIJDEN VAN ZATERDAG. De Zaterdag begon met een ietwat be wolkte lucht, gelijk Vrijdag, maar er stond veel meer wind dan de eerste dag en naarmate de dag vorderde kwam er meer wind, zodat het een uitstekende zeildag is geworden. De Vliegende Hollanders openden deze dag de rij der honderden schepen en scheepjes, die hun tocht over de mooie Kagerplassen zouden gaan maken. Aan gezien de wind west-zuid-west was vond de start voor de wind plaats en moest de grote A-baan tweemaal gezeild wor den. Daar lagen drie aardige kruisrak- ken in, zodat de zeilers hun hart heb ben kunnen ophalen. De eerste zege op deze dag was voor R. Helder uit Paterswolde, geen onbe kende op de Kaag en geen onbekende ook als prijswinnaar, want in de 16 M2 Noord Ned. klasse had hij reeds menig maal de zege behaald. Bij de Sharpies was het spoedig weer een bekeken zaak voor Jac. Kraan, die van het begin af de leiding had. Er werd hier slechts om de volgende plaat sen gestreden, hetgeen een tweede plaats voor G. Visser en een derde voor B. Kraan opleverde. Als vanouds won de Rotterdammer De Jong de Olympiajollenklasse en zijn stadgenoot Vial veroverde de eerste plaats in de Vrijheidsklasse, terwijl Kir- kenier en S. M. v. d. Meer, beiden uit Heiloo de in tweeën gegroepeerde Val kenwedstrijd wonnen. De Leidenaar B. Óuwerkerk werd eerste in de Pampusklasse vóór de Ha genaar Volker, terwijl de eerste plaats in de 16 M2 Eenheidsklasse weer voor de Leidenaar J. P. van Dijk was. In de Drakenklasse werd de strijd om eerste plaats uitgevochten tussen Van Wijk en Verduyn, die in een neder laag van laatstgenoemde eindigde door dat hij een aanvaring van de Puzzle ver oorzaakte, hetgeen Van Wijk natuurlijk niet nam. De protestcommissie stelde hem daarbij in het gelijk. Een bijna gelijke strijd vond plaats in de Regenboogklasse tussen Hofland en de Fries De Jong. Lang hield de Rotterdammer de strijd vol, doch uit eindelijk zegevierde de Fries, terwijl zich daarbij als tweede voegde de kra nige Sneek-zeiler Klaas Vrolijk, die bijna de gehele wedstrijd op de derde plaats had gelegen. Vermelden we tenslotte nog iets van de Jeugdfdasse, waar vier noorderlingen hun superioriteit over de Hollanders bewezen door op de vier eerste plaat sen beslag te leggen. Vliegende Hollanderklasse: 1. J. Hel der, 2. Ch. de Koning. Tornadoklasse: l. W. H. van 't Hoo- gerhuis, 2. J. J. van 't Hoogerhuis. 12 M2 klasse A: 1. Jac. Kraan, 2. G. Visser, 3. B. Kraan. Idem B: 1. N. Oerlemans, 2. J. W. van Erven Dorens, 3. Jhr. E. R. v. d. Wijk. Olympiajollenklasse A: 1. J. H. H. J. de Jong, 2. B. Markus, 3. .Jac. Stap. Idem B: 1. D. 't Hooft, 2. N. J. Keyzer, 3. H. J. de Jong. Vrijheidsklasse A: 1. C. A. Vial, 2. F. de Jong, 3. J. D. Schooneveldt. Idem B: 1. L. J. M. Pierrot, 2. W. J. Klop, 3. J. Butzelaar. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. J, P. van Dijk, 2. F. Jansma, 3. A. A. Taselaar. Idem B: 1. D. Kamphuis, 2. W. van Loo. 3. W. L. Out. Idem C: 1. J. Kortekaas, 2. J. J. Beijnes, 3. F. G. Waller. Valkenklasse A, groep I: 1. H. C. Kir- kenier, 2. E. A. A. Rolf v. d. Baumen, 3. E. J. Hope. Idem, groep II: 1. S. M. v. d. Meer, 2. C. Groot, 3. G. Jongeneel. Idem, klasse B: 1. W. Engelhard, 2. J. van Asselt, 3. J. D. Wackwitz. Idem, klasse C: 1. M. v. d. Elshout, 2. L .Vrijenhoek, 3. D. J. C. Meeuws. Pampusklasse A: 1. B. Óuwerkerk, 2. A. Volker, 3. J. C. v. Staverén. Idem B: 1. F. Kat, 2. M. Cosün, 3. G. Aten. Drakenklasse A: 1. H. Verduyn, 2. G. van Wijk, 3. J. W. Boersma, 4. J. C. P. Hofkes, 5. H. van der Steen. Idem B: 1. F. J. Buys, 2. Th. Scheer der, 3. C. van Harlingen. Regenboogklasse A: 1 .C. J. de Jong, 2. K. Vrolijk, 3.x J. Hofland, 4. J. C. v. d. Velden, 5 J. W. v. d. Zjjpp. Idem B': 1. A. Gebuis, 2. K. J. Tol, 3. J. van Dijk. 12 Voetsjollenkl. A: 1. A. W. Reyers, 2. Chr. Nielsen, 3. Mej. J. Brinkman, 4. F. J. Daniels, 5. L. R. Koopmans. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Vanzelfsprekend ging de belangstel ling op deze dag in de eerste plaats weer uit naar de teamwedstrijden. De eerste daarvan was die der Valken in de Tandjong Priok-Kaagwedstrijd, ogenschijnlijk ongelijke strijd ditmaal omdat A. A. Kolk van het Kaagteam verstek liet gaan. Dit verlies vooi Kaag werd aan het slot toch nog weer goed gemaakt doordat C. H. van Velzen de Tandjong Priok-club werd uit gesloten. De eerste wedstrijd bracht 'n klein overwicht van de Kaag, nl. 19.1 pnt. tegen 14 welk verschil evenwel spoedig genoeg teniet gedaan kan zijn. In de HollandFriesland Regenboog wedstrijd is fel gestreden van begin tot einde en verschillende deelnemers wer den daarvan het slachtoffer. Dadelijk na de start begon men reeds te loeven en nu werd de een, dan de ander „wegge bracht". Het eerst werd de Kaagman Bos daarvan de dupe, want toen Hen driks hem oploefde en Bos niet genoeg uitweek, volgde een aanvaring, waar door Bos de strijd kon staken. Maar nog voordat de boei aan het Zweiland be reikt was, viel Hendriks als slachtoffer van een door hem zelf opgezette loef- partij. .Hij meende met Theunissen het zelfde te kunnen-doen als met Bos, doch nu geschiedde het vlak bij de boei, waar Theunissen niet voldoende kon uitwij ken, omdat hij een aan bakboord lig gend schip ook ruimte moest geven. Het zeil van de Hennie bleef toen achter de giek van de Horne steken, hetgeen flinke scheur veroorzaakte en toen het geval niet spoedig los kwam, scheurde het grootzeil geheel in tweean. Zo viel het tweede slachtoffer: aan beide zijden een, zodat de strijd nog geheel open was. Hofland ging daarna aan de kop, ge volgd «door Priester en De Jong, maar de Friezen maakten het de Kaagman danig lastig en hij lag spoedig op de derde plaats. Dat was een bekeken strijd voor de Friezen en toen boven dien Bergsma tegen het einde nog een fout maakte en er uit geprotesteerd werd, hadden de Friezen een voorsprong van 12.1 pnt. uit de eerste race gehaald. De aankomst was voor Friesland: 1. Al- berda, 2. De Jong, 5. Vrolijk, 6. Pries ter, 9. dr. Van der Zijpp en voor het Hollandteam: 3. Hofland, 4. Theunissen, 7. Van der Velde en 8. Sieverts. Totaal Friesland 41.1 pnt., Holland 30 punten, zodat de Hollandzeilers in de laatste twee wedstrijden de tanden op elkaar moeten zetten. De Kaag leidt op de Hofstade Yacht Club in de 12 Voetsjollen- klasse. De derde teamwedstrijd van de drie laatste dagen wordt telkens gevormd door de strijd in de 12 Voetsjollenklasse tussen vijf vertegenwoordigers van de Kaag en vijf van de Antwerpse Hofstade Yacht Club. Het Kaagteam was niet be paald het sterkste, dat de Kaag op het water kon brengen. Er bevinden zich twee dames in en bovendien zijn de Kaagzeilers gehandicapt doordat bepaald is dat de jollen slechts met één man of vrouw bemand mogen zijn. Dat zijn onze zeilers helemaal niet gewend, de Belgen daarentegen wel en het verwon derde bij deze harde wind niemand, dat de Belgen reeds in het begin van de wedstrijd dik aan kop zaten. Maar het kruisen scheen de gasten niet te best af te gaan en het slot was, dat zij uit eindelijk toch nog de eerste en de derde plaats aan de gastheren moesten afstaan. Dat waren Nederburgh en Herfst, ter wijl Sandberg als zesde eindigde en de dames Hageman en Sandberg resp. als achtste en negende. De Kaag verwierf aldus 28.1 pnt. tegen de Belgen 26. De uitslagen van Zondag luiden: Vliegende Hollanderklasse: 1. R. Kre- mer, 2. J. Helder. Tornadoklasse: 1. W. H. van 't Hoo gerhuis, 2. M. v. d. Gies. 12 M2 Klasse A: 1. Jac. Kraan, 2. G. Visser, 3. J. C. J. van Staveren, 4. W. Guldemond. Idem B: 1. Jhr. E. R. v. d. Wijck, 2. N. Oerlemans, 3. J. J. Gleusteen. Olympiajollenklasse A: 1. J. de Jong, 2. B. Markus, 3. Jac. F. Stap, 4. J. A. F. Verkuylen. Idem B: 1. N. J. Keijzer, 2. J. J. de Jong, 3. J. A Potjer, 4. D. 't Hooft, 5. van Eek Vrijheidsklasse A: 1. E. R. Frech, 2. J. Stenhuis, 3. J. D. Schooneveldt, 4. H. Blok, 5. S. G. Rodenhuis. Idem B: 1. B. J. Klomp, 2. P. E. Moes, 3. J. Butzelaar, 4. A. Breedeveld, 5. L. J. M. Pierrot. 16 M2 Eenheidsklasse A: 1. F. Jansma, 2. J. P. van Dijk, 3. A. A. Taselaar, 4. H. Schmitz, 5. J. van der Horst. Idem B: 1. Th. Pauelsen, 2. W. L. Out, 3. W. Meihuizen, 4. W. van Loo, 5. G. A. Kreule. Idem C: 1. Mej. C. Smit, 2. J. J. Beyners, 3. D. van As, 4. W. Rogier. Valkenklasse A, groep I: l. C. M. H. Nauta, 2. C. W. A. M. Pierrot, 3. H. Snoeck, 4. F. Laagwater. 5. C. Groot. Idetn, groep II: 1. H. C. Kirkenier, 2>V Th. van Helvert, 3. G. A. S. Jongeneel, 4. D Boeschoten, 5. W. Metelerkamp Capperiberg. Idem B: 1. W. Engelhard, 2. A. A. Kolk, 3. J. Saltzherr, 4. J. D. Wackwitz, 5. Mevr. van WeezenbeekSchouten Idem C: 1. H. Bölger, 2. M. v. d. Els- hout, 3. L. Vrijenhoek. Pampusklasse A: 1. J. C. van Staveren, 2. B. Óuwerkerk, 3. A. Volker. Idem B: 1. F. Kat, 2. Mevr. N. IJssel- stijn, 3. G. Aten, 4. M. C. F. J. Cosijn. Drakenklasse A: 1 H. Verduyn, 2. J. C. P. Hofkes, 3. J. Bier, 4. B. Klomp. Idem B: 1. A. J. Duijkers, 2. Th. Scheerder. Regenboogklasse A: 1. F. Theunissen, J. Hofland, 3. M. Hendriks, 4. C. J. de Jong, 5. J. C. v. d. Velde. Idem B: 1. A. Gebuis, 2. L. Tol, 3. P. A. Eu wen. 12 Voetsjollenklasse A: 1. A. W. Reyers, 2. L. R. Koopmans, 3. F. H. Da niels, 4. F. J. Daniels, 5. H. W. J. van Breejen v. d. Bout. Idem B: 1. Mej. H. F. Hageman, 2. L. H. van Leeuwen, 3. P. Nielsen (Meche- len), 4. A. Pels. Idem C: 1. P. van 't Woud, 2. Mej. J. R. Waller, 3. Mej. G. J. Bijvanck. Jeugdklasse A: 1. J. Meyeringh, 2. J. Albers, 3. G. J. Mulder, 4. P. L. Galj art. Idem B: 1. H. van Essen, 2. H. F. van Rijmenam, 3. M. van Tienhoven, 4. J. R. de Vries. De eerste race in de persoonlijke wedstrijden der Regenboogklasse le verde Zaterdag de volgende aan blik van de wal op, toen de schepen de boei bij het Zweiland naderden. Met de spinakers, gebold door de wind, vlogen de schepen over de plas. Foto Oppenhehn.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5