Duinstreek Verdrag voor Europese Defensie-Gemeenschap Het buitenland blijft geven Straaljager uitgebrand a.Mars it t/e/viukke£ijk! Genemuidense stadsomroeper beleefde gister grote dag! ALKMAARSE STATIONCHEF WAS NIET OP ZIJN POST Toontjes duif Te mooi kantoor ZONDAGMORGEN ZATERDAG IS JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De afwijkingen van Grondwet bezien Het overleg tussen de Regering en de Tweede Kamercommissie tijdens de schriftelijke voorbereiding van de openbare behandeling van het ver drag voor de Europese Defensie Ge meenschap heeft geleid tot overeen stemming in op één na alle punten van verschil. Deze laatste tegenstellng betreft de wens van de commissie, dat de uit de E.D.G. voortvloeiende nadere overeenkomsten ter goedkeuring aan de Tweede Kamer zullen worden voorgelegd. Zover wenste de Rege ring niet te gaan en in de commissie zelf bestond daaromtrent trouwens ook verschil van opvatting. De kwes tie zal dus in de Kamer zeif tot een oplossing moeten komep. Wel is men het eens geworden over de noodzakelijkheid van een meerderheid ven twee-derden in de Kamer ter goedkeuring van die on derdelen van het verdrag, die afwij ken van de Grondwet waarmee men bedoelt te zeggen- wanneer de in de Grondwet vastgestelde rechten van de burger worden aangetast. Zulks is bijvoorbeeld het geval met de dienstplicht, daar deze in het verdrag van de E.D.G. anders is behandeld dan in onze Grondwet. Het tweede belangrijke punt van overeenstemming betrof de zoge naamde Franse protocollen, de voor behouden van de Franse regering. Hier werd gesteld, dat bij de goed keuring van het verdrag tevens de Giften uit Finland en Zuid Afrika In Kaapstad is bekend gemaakt, dat de bevolking van Zuid-Afrika een bedrag van 256.669 pond ster ling in het fonds- van de gouverneur- generaal voor de slachtoffers van de watersnood in Nederland, Engeland en België heeft gestort. De bijdrage van de regering be droeg 50.000 pond sterling. De vol gende bedragen waren door de ge vers speciaal bestemd vöor een der drie landen en zijn reeds overge maakt: Nederland 53.283 pond ster ling (ƒ564.800), België: 1155 pd. ster ling en Engeland 18.122 pond ster ling. Door de commissie voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood zfjn de gelden, die niet voor een der drie landen in het bijzonder wa ren bestemd, als volgt verdeeld: Ne derland: 105.204 pond sterling (on geveer ƒ1.115.063). België: 26.301 pond sterling en Engeland: 52.602 pond sterling. Deze bedragen zullen binnenkort worden overgemaakt. Zondag 19 Juli wordt in de Zaan- damse haven het m.s. „Pavonis" ver wacht met 909 balken uit Finland, die door een groen finse houthande laren beschikbaar zijn gesteld voor het Nationaal Rampenfonds. De bal ken zullen later worden gezaagd, waarna het hout ten behoeve van het Nationaal Rampenfonds zal worden verkocht. EERSTE „LIFTMASTER" VOOR SCHIPHOL. Dinsdagmorgen wordt op Schiphol de eerste van een serie DC-6a Lift- masters (vrachtmachines), die de K.L.M. heeft gekocht, met een bij zondere lading uit Amerika verwacht. Uiteenlopende producten, afkom stig uit 48 staten van de U.S.A., zul len door dit grote, 460 km. per uur vliegende toestel dwars over Het Amerikaanse continent en over de Oceaan naar ons land worden ge bracht, dit ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het gemotori seerde luchtverkeer. De goederen, die een gezamenlijk gewicht van bijna 18.000 pond heb ben, zullen Dinsdag op Schiphol wor den uitgeladen en te bezichtigen zijn, waarna ze waarschijnlijk onder di verse liefdadigheidsinstellingen zul len worden verdeeld. Na het uitla den zal het nieuwe toestel officieel worden gedoopt. protocollen uitdrukkelijk worden goedgekeurd. Een en ander is vastgelegd in een gewijzigd wetsontwerp, dat tegelijk met het laatste verslag van de com missie voor voorbereiding aan de Tweede Kamer is overgelegd, waar mee de schriftelijke behandeling is afgesloten. De openbare behandeling in de Tweede Kamer zal, zoals men weet, volgende week Woensdag beginnen. Prins Bernhard schouwde dijk Prins Bernhard heeft gisteren de uit de veertiende eeuw daterende schouw van de Lekdijk medege maakt. Van Wijk bij Duurstede reed de Prins met het college van dijk graaf en hoogheemraden in een open rijtuigje naar Schalkwijk. Om de onderhoudstoestand van de dijk op dit traject te controleren. De controle werd op grond van de uit de veertiende eeuw daterende voor schriften besloten met een lunch in het dijkhuis te Schalkwijk. PROF. LJEFTINCK IN ONS LAND „Ik kom voor zaken", zei prof. mr P. Lieftinck, oud-minister van finan ciën, vertegenwoordiger van de we reldbank in Ankara, nadat hij gister avond met het K.L.M.-lijnvliegtuig ..Prinses Beatrix" uit Istanboul op Schiphol was geland. Verder wilde hij zich niet uitlaten. De oud-minis ter werd op Schiphol' verwelkomd door de heer W. Slotenmaker van de K.L.M. afdeling bijzondere dien sten. Zodra hij de douane was gepas seerd begaf prof. Lieftinck zich per taxi naar Amsterdam. Aardbeien- en kersen campagne achter de rug De balans van beide De aardbeien- en kersenoogst, die voor vele streken van Nederland een zeer belangrijke tijd betekent, is practisch achter de rug en de balans kan voorzichtig opgemaakt wor den. De aardbeienoogst is tegengevallen, zoals de consument ook geconsta teerd zal kunnen hebben in de prij zen en de aanvoer; de prijzen zijn dit jaar hoog gebleven en de aan voer ver beneden het peil, dat Ne derland in de maanden Mei, Juni, Juli gewend is. De aanvoer bleef ruim 160.000 manden beneden vorig jaar en be droeg 489.535 manden; de prijs en de totale opbrengst lagen iets hoger dan verleden jaar en bereikten resp. 1.01 (gemiddeld) (vorig jaar ƒ0.91) en ƒ1.282.127,tegen vorig jaar 1.271.990.—. De export liep bijna met twee derde achteruit en bedroeg 24.175 kilogram. Omtrent het verloop van de kersen campagne kan men een ander ge luid vernemen. Over het algemeen zijn de kwekers niet ontevreden. Alhoewel het weer van de afgelopen maanden de verwachtingen nu niet direct hooggespannen deed zijn, is de aanvoer noch de prijs slecht ge weest. Slechts enkele dagen daalde de prijs tot beneden de halve gul den per kilo. Gistermiddag is een 55-jarige ha venarbeider bij het lossen van ijzererts van het Zweedse schip „Bjorko", liggende aan de Borneo- kade te Amsterdam door vallend ijzer getroffen. De man werd naar het O.L. Vrouwengasthuis vervoerd en is aldaar aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. De prinsessen in Chatham Prinses Beatrix en Prinses Irene zijn Vrijdag te Chatham bij Cape Cod in de Amerikaanse staat Mas sachusetts aangekomen, waar een vacantie van zes weken zullen doorbrengen. De Prinsessen zeiden, dat zij van New York naar Chatham een goede reis hebben gehad. Vrijdag^gjbnd na aankomst zijn de beide Prinsessen gaan zwemmen. 300 ton tomaten naar Engeland De omvang van de tomatenexport van Nederlands naar Engeland, die met ingang van heden zal worden hervat, zal voor die dag beperkt blijven tot 300 ton, aldus deelt het ministerie van landbouw mee. Er zal nader worden vastgesteld, in welk tempo deze export zal wor den geregeld. Een Thunder jetstraaljager vah de militaire vliegbasis Volkel heeft gis termiddag om drie uur wegens mo torstoring een noodlanding moeten maken op de heide in de gemeente Heesch bij Oss. Direct na de landing vloog het toe stel in brand. De piloot, de 22-jarige sergeant A L.. Snijders uit Kerkrade had nog juist de zwaargehavende machine kunnen verlaten. De machi ne brandde geheel uit. Even voor de noodlanding heeft de piloot nog twee benzinetanks kunnen afwerpen. De brandweren van Heesch en Geffen en de regionale brandweer uit Oss rukten uit. Van de vliegbasis Volkel kwam men met schuimblus- sers. Men kon echter niet verhinde ren dat het toestel uitbrandde. Er is enige schade aangericht aan tuinbouwgewassen. ft' Daarbij geeft Uw winkelier U nog V voor 6 M s of 6 N's van de MARS of NUTS chocolade, 1 stuk MARS gratis. Na 15 Augustus a.s. kan ech ter geen inlevering meer plaatsvin den en zijn de M's of N's ongeldig. &urfiteeit U Dievenjacht ontketend en inbreker gevangen Zoals alle stadsomroepers in de Nederlandse plaatsjes, waar dit gil de nog in ere gehouden wordt, had ook de omroeper van Genemuiden de laatste jaren zo'n beetje het idee, dat hij volmaakt overbodig was voor de samenleving. De mensen hadden ook in Genemuiden telefoon, radio en postzegels, dus wat bleef er dan feitelijk voor hem te doen? Gisteren heeft deze Genemuiden se nieuwsbrenger echter de dag van zijn leven gehad en met trots zal de roem van deze werkdag het uitster vende geslacht der stadsomroepers overleven. In de nacht van Woensdag op Donderdag ontdekte een manufac- turier van Genemuiden, dat een on gewenste bezoeker zijn winkel aan een onverwachte inspectie onder wierp. Vogelvlug wipte hij zijn bed uit en ging op zijn beurt weer in specteren. Hierdoor vond de in spectie in zijn winkel een onver wacht einde en de winkelier trof alleen nog maar de sporen van de dief in zijn winkel aan. Een speur tocht buiten- leverde geen resulta ten op en het slot was de politie, die alles netjes opschreef en beloofde te zullen doen, wat in haar vermo gen lag. Na een nacht van ernstig peinzen dacht de sterke arm van Genemui den plotseling aan de stadsomroe per. De man werd ten burele ont boden en opgedragen onmiddellijk Charmante jongedame startte eerste kaasexpresse De moeilijkheid, die zich gisteren op het Alkmaarse station voordeed, was niet zo heel eenvoudig op te los sen, want daar de stationchef zelf in de trein zat, was er niemand, die het vertreksein kon geven. De reizende chef had echter zijn maatregelen ge nomen en in zijn plaats verscheen 'n charmante jongedame van de inlich tingendienst der N.S., die parmantig met de rode pet op het hoofd, het spiegelei de lucht in stuurde en met sonore stem riep, dat alles klaar was. Nu is het iedereen natuurlijk on middellijk duidelijk, dat de chef van het Alkmaarse station niet zo maar eens een keertje in de trein gestapt was en zijn verantwoordelijke post verlaten had. Het betrof hier dan ook een zeer speciale trein met zeer speciale passagiers. De kaasexpresse, waarover al veel geschreven en nog veel meer ge boomd is, maakte gisteren zijn eer ste rit en de chef van het Neder landse kaasstation was natuurlijk 'n onmisbare autoriteit bij deze eerste rit. Trouwens zijn bazen zaten ook in deze trein en de burgemeestei van Alkmaar ook; dus hem kon wer kelijk niets gebeuren! Toen de trein gestart was, begon nen jongedames uit de vorige eeuw dit met betrekking tot de kleding en niet tot hun leeftijd hompjes kaas uit te delen. Na een rondritje kwam het gezel schap weer in Alkmaar aan, waar men per Braderie-treintje naar het stadhuis werd gebracht. Daar wachtte weer een nieuwe ontvangst en hier van maakten de diverse autoriteiten gebruik om elkaar te prijzen voor de verschillende initiatieven en te dan ken voor de ontvangen medewerking, verantwoorden. door stad en omgeving te trekken en om te roepen, dat er een dief verscholen zat en dat iedereen om zijn eigen bestwil en die van ande ren de hooimijten en wat dies meer zij diende te onderzoeken op onge rechtigheden. De omroeper toog uit en niemand in Genemuiden werd gistermorgen niet in kennis gesteld van de dief en het bevel van de politie. Om streeks het middaguur was heel Ge nemuiden aan het zoeken. Hooimijten werden afgebroken, voederkuilen opengedolven en bomen leegge schud. Na enige uren zoeken had men succes. Uit een der grote hooi mijten in de naaste omgeving van Genemuiden kwam een 22-jarige vluchteling uit een der Ned. opvoe dingsgestichten te voorschijn, die op het politiebureau een volledige be kentenis aflegde. werd ambassadeur! Een Westbrabants jongetje, dat een verwoed duivenliefhebber is, kreeg een van zijn postduiven, die aan een verre tour had deelgeno men, vrij laat terug, maar precies nog niet te laat om een prijs te winnen. Nadat Toontje zijn klok bij de jury ingeleverd had en de duif wil de gaan verzorgen, vond hij aan een van de poten een klein briefje met de volgende inhoud: „Mijnheer, Uw duifke is bij mij op 27 Juni, gelijk een martelaarken, in huis binnen gekomen. Het vloog op tafel en begon te drinken en te smullen. Het was een plezier om te zien. Ik heb de duif een goede ver zorging gegeven en Maandag om 9.30 in vrijheid gelaten met de hoop dat ze goed haar hok zal bereiken. Gegroet en gaarne een antwoordje aan Cyriel van Guytighem te Over- mede bij Gent". Diep onder de indruk heeft Toon tje die avond een grote brief naar Cyriel in Overmere geschreven en hier ligt weer een gezonde kans voor een toekomstige hechte Bene lux. GEVANGENBEWAKERS NALATIG Het onderzoek, dat de recherche van de gemeente-politie te Vught heeft ingesteld naar de toedracht van de ontsnapping van vier jeugdige ge vangenen uit de strafgevangenis „Nieuw Vossenveld" te Vught in de avond van 14 Juli heeft tot de con clusie geleid, dat de ontvluchtings poging mogelijk was door nalatig heid van enige bewakers. Tegen de betrokenen zal proces-verbaal wor den opgemaakt Te zijner tijd zullen zij zich voor de Justitie hebben te Hoge ambtenaar van functie ontheven De hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat in de directie Noord- Holland, ir. J. H. v. d. B., is uit zijn functie ontheven om per 1 September a.s. te worden overgeplaatst naar Middelburg. De hoofdingenieur-direc teur aldaar, ir. Th. Heybloem, zal ir. v. d. B. opvolgen in Haarlem. De den van deze mutatie is gelegen in het feit, dat eerstgenoemde eigen machtig een bedrag van ongeveer zestig mille heeft besteed voor de verfraaiing van zijn kantoor aan de Jansweg te Haarlem. De functie van- hoofdingenieur v. d. B. zal per 1 September worden waargenomen door ir. T. H. van Wisselingh, terwijl ir. v. d. B. tot die datum wordt be last met de waarneming van de dienst van prof. Van Wisselingh in de directie Zuid-Holland met standplaats Den Haag. De minister van Verkeer en Water staat is van de interne affaire op de hoogte gekomen, toen een onder ir. v. d. B. staande hoofdingenieur pro test aantekende tegen de in> zijn ogen onverantwoorde verbouwing en ver fraaiing. De gelden hiervoor waren bovendien gedeeltelijk onttrokken aan fondsen, welke beschikbaar wa- 'ren gesteld voor onderhoudswerken aan het Noordzeekanaal. De minister benoemde daarop een commissie van onderzoek. Deze bracht een rapport uit, aan de hand waarvan minister JAlgera tot overplaatsing van ir. v. d. B. besloot. Deze administratieve maatregel kan in feite als een disci plinaire worden beschouwd. Het staat nog te bezien, of met deze maatregel zal worden volstaan. EVACUEETJE GEDOOD Een 16-jarig meisje, dat geëvacu eerd was, uit het Zeeuwse rampge bied, kwam hier door een botsing rrret een andere wielrijdster op de De La Reyweg zo ongelukkig met haar hoofd op straat terecht, dat zij ter plaatse overleed. Het meisje, J.M. v. d. Z. was af komstig uit Krabbendijke. KAMPIOENSWEDSTRIJD IN MACHINESCHRIJVEN. {De nationale kampioenswedstrij den in machineschrijven zullen dit jaar worden gehouden op 19 Sep tember in de rotonde van de Hout- rusthallen te Den Haag. Ook dit jaar zal de Babylon-wis- selbeker worden uitgeloofd. Voor de eerste maal zullen ook electrische machines bij de wedstrijd worden gebruikt. ZIJN WIJ MEER DAN CHINEZEN EN NEGERS? D |E spreekwoorden-schat van ons taalgebied kent het gezegde: Als je je niks verbeeldt, ben je helemaal niks Verbeelding is erger dan de derdedaagse koorts. Het eerstgenoemde spreekwoord heeft, wanneer we zo eens rond kij ken, meer aanhangers dan het twee de, ofschoon ieder mens, in zijn ka rige nuchtere ogenblikken ook het koortsige van zijn toestand wel in ziet. Toen we nog jong waren, hinderde het ons wel e^ns, dat we onszelven interessant vonden, maar grijsharige ervaring heeft ons geleerd, dat ieder mens zichzelf machtig interessant vindt. Mensen, die in de spiegel hebben gezien, dat ze een maar weinig be langwekkend uiterlijk tonen, trach ten door middel van zonnebrillen en andere kunstgrepen zich een interes sant gelaat aan te meten. Een on schuldige liefhebberij is dat, waarbij iemand voor de hele wereld te koop loopt met zijn minderwaardigheids complex. Veel groter is de verbeelding van al degenen, die geen zonnebril dra gen, omdat zij zichzelve ook zonder zonnebril voldoende interessant vin den. WANNEER je op een perron wan delt of door een stad fietst, kun je er staat op maken, dat al die drom men mensen stuk voor stuk een te hoge dunk van zichzelf hebben. Dat is van al die gezichten af te schep pen. Zij kennen zich allen bepaalde eigen-gefabriceerde volmaaktheden toe. De een verblijdt zich in zijn hoogmoed, de ander gaat trots op zijn nederigheid; de een heeft een hoge dunk van zijn humanistisch ongeloof in gelijke mate als een ander van zijn Christelijke uitverkiezing. Die een voudige huismoeder daar meent, dat er niemand zo goed de was kan strij ken als zij en boer Piet op zijn gele klompen beschouwt zichzelf als de best koeienmelker. Het interesseert geen sterveling of mevrouw meent dat zij de gladste strijkster is en evenmin of boer Piet in de waan ver keert, dat hij cum laude de dokters graad in het koeienmelken heeft be haald. Het interesseert geen sterve ling of kapelaan Dieriksma denkt een krachtige redenaars-stem te hebben, als hij maar niet te lang preekt (want dan interesseert het dt toehoorders wel weer!) of dat kapelaan Draais- ma een toonbeeld van liturgische élégance wenst te geven. IJET enige wat de mensen interes- seert is, datgene wat ze zelf me nen te zijn. Onze interessantdoenerij is dus vergeefse moeite. Het is toneel spel in een grote zaal zonder één toe schouwer. De verbeelding, heimelijk of uit gedragen, is een koortsige waantoe- stand. Wanneer we eens rustig en nuch ter het glanzend aureool van onze eigenwaan doven, treedt in het volle licht, dat zonder verbeelding een mens „niks" is. U of ik is in feite niets meer dan één van de honderden millioenen ne gers in Afrika en of één van de hon derden millioenen Chinezen in Azië. Zij worden geboren bij millioenen en sterven bij millioenen. Al die naakte negers en massa-Chinezen hebben een even hoge dunk van zichzelf als wij en toch worden zij door ziekten weggevaagd of met napalm-bommen bestrooid alsof het kwaadaardige in secten zijn. Kosmisch bezien om een mode woord te gebruikenis een mens niets meer dan een luis. Je bespuit ze met vergif en ze zijn dood. Dat is zeker niet iets wat onze ver beelding streelt of onze eigenwaarde steunt. Heeft een mens dan geen eigen waarde? Ja maar werkelijk: u of ik heb ben niet meer waarde dan een Chi nees soldaat, die met napalm-bom men wordt bestrooid of als een neger uit een van die zielige neger-scharen, die vroeger als vee in schepen wer den gesmeten om als slaven verkocht en afgeranseld te worden. I ATEN we toch goed deze Christe- lijke waarheid-als-een-koe in ons brein prenten; alle mensen, alle, zijn voor God volkomen gelijk. Indien we (in 't geheim) onszelven tegenover God van hoger waarde achten dan een negerslaaf, die met honderden andere tegelijk in het ruim van een schip werd geworpen, getuigt dat in derdaad van een verbeelding, die er ger is dan de derdedaagse koorts. Indien iemand denkt, dat God hem meer lief heeft en hij voor de Voor zienigheid van meer waarde is dan een naakte neger of dan een Chinees, die in doodsangst wegkruipt voor de neerstortende napalm-bommen, dan lijdt zo iemand aan een verblinding, welke het hem onmogelijk maakt een goed Christen te zijn en is hij in on genade bij God, want: „Hij weerstaat de hoogmoedigen, maar de nederigen geeft Hij genade". Dan vermag zo iemand, Christen of humanist, ook niet in te zien de waarlijk kosmisch gedachte heilsleer van het Christendom, de goddelijke heilverkondiging van de volkomen vernietiging der menselijke eigen waarde. De Zoon van God, de in menselijke gestalte optredende geheimzinnige uitstraling van de Allerheiligste Drie eenheid, heeft Zich voor de ogen van de gehele mensheid vernietigd in de schandelijke en wrede slavendood van het kruis. Hij, de oneindig heilige Zoon, heeft als mens in zijn betrekking tot de Goddelijke Vader, niet méér willen zijn dan een negerslaaf of pinda-Chi nees. WANNEER iemand dus meent een belangrijke of verdienstelijke persoonlijkheid te zijn in Gods Kerk, doet hij wijs te bedenken, dat hij voor God zelve niet méér is dan de allernederigste Heer der Kerk, die niet zou aarzelen om negerslaaf te worden alleen maar om te tonen, dat Hij negerslaven meer beminde dan de slavendrijvers. TI7ANNEER iemand meent een „wit voetje" bij O. L. Heer te heb ben, doet hij of zij wijs te bedenken, dat hij of zij dit witte voetje gemeen hebben met op dit ogenblik 2.000.000.000 (twee milliard) andere witte voetjes. Degenen, die werkelijk een wit voetje bij O. L. Heer hebben gekre gen de heiligen zijn door don kere dalen van zelfvernedering door Hem (niet door henzelven) tot een bizondere begenadiging uitverkoren. Niets is zo dwaas als een ingebeel de Christen, die meent in hoogmoed de tot slaaf vernietigde Christus te eren. Een hoogmoedig schepsel en een nederige Schepper neen, hier klopt iets niet! MARIUS. LEIDSCHENDAM GEERTEKERK WORT VERKOCHT AAN REMONSTRANTSE BROE DERSCHAP Nadat vorige week de kerkvoog den en notabelen van de Ned. Herv. Gemeente te Utrecht hadden besloten tot verkoop van de Geertekerk aan de Remonstrantse Broederschap heb ben de stembevoegde leden der Her vormde Gemeente gisteravond in 'n daartoe belegde bijeenkomst in de domkerk met 870 stemmen voor, 19 tegen en 3 van onwaarde, de nood zakelijke goedkeuring aan 't besluit gegeven. Hierdoor heeft de Geerte kerk een bestemming gekregen, het geen betekent dat het behoud van dit historische monument is verze kerd. NEOMIST PERTUS NICOLAAS V. d. DRIFT. Zondag 19 dezer is het voor de heer en mevrouw W. v. d. Drift-de Hollander en ook voor hun gezin, een prachtige dag. Dan zal n.l. hun zoon Piet de H. Priesterwijding ontvan gen. In het missiehuis „St. Jozef" te Helden-Panningen (Limb.) zal Z. H. Exc. dr. G. Lemmens hem met de priesterlijke waardigheid bekleden. Niet alleen voor de familie v. d. Drift is deze dag een dag van vol doening, ook de parochie H.H. Pe trus en Paulus acht het zich een eer, weer een parochiezoon aan het altaar te zien. Zondag 2 Augustus zal de nemoyst zijn Eerste Plechtige H. Mis opdra gen. De neomyst werd geboren op 7 Juni 1926. Hij bezocht hier de school van de heer Kasbergen en daarna de Mulo te Voorburg. Aanvankelijk voelde hij wel iets voor het kantoor leven en één jaar was hij als zodanig werkzaam. In 1945 vertrok hij naar het St. Vincentius Seminarium van de Con gregatie der Missie (Paters Lazaris ten) waar hij de lagere studies vol bracht. In 1946 trad hij in het missiehuis St. Josef in het tweejarig noviciaat waarna hij in Helden-Panningen zijn filosophische en theologische studie volbracht. VOORHOUT De heer E. F. Knoi>pert, die door de voorzitter van bet hoofdstem bureau was aangewezen als raadslid voor de C.H.-A.R.-lijst in plaats van de heer Adr. Jansze, welke laatste niet tijdig zijn geloofsbrieven inle verde (waardoor hij geen zitting kan hebben in de eerstvolgende periode) heeft voor deze benoeming bedankt. De reden van dit bedanken moet worden gezocht in het feit, dat tus sen de C.H. en A.R. ter plaatse, be treffende het voeren van één lijst, een afspraak bestaat, dat, zo een ge kozen raadslid uit de gemeente ver trekt, of eventueel door overlijden een vacature ontstaat, een partijge noot deze vacature zal innemen. Daar de candidaten dezer lijst om de andere zijn geplaatst met een C.H.- lid als lijstaanvoerder, zal dus voor de heer Jansze (A.R.), door het be danken van de heer E. F. Knoppert, een A.R.-candidaat in de gelegenheid worden gesteld. Dit is de heer M. Los.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6