Schilder-op-de-fiets schilderde de vier jaargetijden van Leiden LEIDATO BIOSCOPEN Aquarium-tentoonstelling van De Natuurvriend in de Hortus Leerlingen van „Kennis is Macht" ontvingen diploma's zaterdag 18 juli 1953 I»— de leidse courant eerste blad pagina 2 B. C. van Ettinger exposeert op de Burcht Iedere Leidenaar kent hem zo langzamerhand wel, de schilder B. C. van Ettinger, die bijna een jaar lang door Leiden gedwaald heeft en de meest karakteristieke plekjes met z'n penseel vereeuwigde. Er komen wel vaker schilders in Leiden, maar zelden zullen zij zoveel belangstel ling van de burgerij ontmoet hebben als deze schilder. Nu was dat voor de hand liggend. Want om te begin nen trok Van Ettinger bijzondere aandacht doordat hij op z'n fiets zat te schilderen. Op het stuur had hij de ezel bevestigd; het zadel hing er gens opzij te bengelen, zodat hij ruimte had om z'n palet te bevesti gen. De schilder zelf zat op de ba gagedrager. Aldus schilderde hij Leiden. En wie zich belangstellend over het werk heen boog, kreeg vriendelijk antwoord op alle vragen, zonder dat de schilder daardoor af geleid werd. Al stonden er twintig jongens om hem heen, het schilde ren ging: door. Zo leerde Leiden Van Ettinger kennen. Sinds enige dagen ziet men hem niet meer. Het werk is afgelopen. De resultaten kan men echter wel zien. Van Ettinger heeft zijn 36 Leidse schilderijen geëxposeerd op de Burcht, in de 18 nissen van de historische rotonde. Ook hieruit blijkt, dat Van Ettinger een origi neel man is; we geloven niet, dat er op de Burcht ooit een schilderijen tentoonstelling is geweest. Het effect is verrassend! Met een achtergrond van wit papier heeft de schilder in iedere nis twee schilde rijen opgehangen en het zal er niet zó druk kunnen worden of men heeft volop ruimte om dit werk aandach tig te bekijken. Dat is het waard. Van Ettinger is geen schilder, die zich al te veel op houdt met alle mogelijke „ismen". IMen krijgt zelfs de indruk, dat alle gekrakeel om de moderne kunst langs hem heengaat. Hij schildert slechts wat hij ziet en hij doet dat kennelijk met veel plezier, getuige zijn kleurige werken, die het midden houden tussen aquarel en olieverf. Spontaan en men zou haast zeggen: probleemloos heeft hij in verf ver teld wat hem op zijn zwerftochten door Leiden heeft aangetrokken. Daar zijn natuurlijk bekende plek jes bij, die reeds door talloze schil ders zijn vastgelegd: het Annahofje, de Hooglandse kerk met het wees huis, de Zaterdagse markt met bloe men, de Steenschuur met St. Lode- wijkskerk, de Hartebrugkerk met het huis Ter Lucht, de Morspoort, enz. Maar daarnaas' ook minder klassieke plekjes: de Kaizerstraat en een verrassend aardig kijkje op de Groenhazengracht vanaf het Rapen burg. Burgemeester jhr. mr. F". H. van Kinschot, die gistermorgen op de Burcht kwam kijken, fcoos wel overwogen de Groenhazengracht uit voor zijn verzameling. Van Ettinger heeft zijn 36 schilde rijen (60 bij 80 cm) de „Vier jaar getijden van Leiden'' gedoopt, om dat men er zowel de uitbundige zo merse bloemenpracht van een hofje vindt als de winterse sneeuw, het goudgeel van de herfstbladen en het prille groen van de lents. Tot wanneer deze originele ten toonstelling te bezichtigen zal zijn, weet hij nog niet. Dat hangt af van de belangstelling, die de Leidse burgerij voor zijn werk zal tonen. En van de kooplust! We geloven ze ker, dat de vele Leidenaars, die in de afgelopen maanden met Van Et tinger op straat een praatje maak ten, eens een kijkje zullen gaan ne men op de Burcht om het resultaat van zijn werk te zien. (Foto: „De Leidse Courant") gem. aankondiging AFSLUITING OVERWEG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de overweg van de lijn Leiden Woerden in de Morsweg, van Zondag 19 Juli a.s. 22.00 uur tot Maandag 20 Juli d.a.v. 18.00 uur, gesloten zal zijn voor het verkeer in beide richtingen met voertuigen, met uitzondering van rijwielen. Burgerlijke Stand Geb.: Peter z. v. A. Tegelaar en A. P. van der Henst; Anna Maria d. v. A. Damen en A. M. van Marweijk; Adriana d. v. A. Kuijt en C. de Jong; Tonia Hendrika d. v. A. Lens en T. van Weeren; Margaretha Salesia Maria d. v. J. Meijer en M. Ling- scheid; Antje Maria Theresia d. v. J. J. Schaap en Th. Meier; Jacobus Lubbertus z. v. J. van der Tang en P. C. Baak. Getr.: A. P. van Wijk en A. M. Cossee. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondigingen (Advertentie). Doktersdieust. Heden (Zaterdag), 13 Juli en Zondag 19 Juli zal de dienst woiden waargenomen door de dokto ren Veldhuijzen, Jasperse, T eeuwen, Hartman en Pleiter. Apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lei den wordt van Zaterdag 18 Juli 13 uur tot Zaterdag 25 Juli 8 uur waar genomen door: de Apotheek Kok, Ra penburg 9, Tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid, Hooi- grachtr 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, Tel. 26274. SCHITTERENDE VERZAMELING VISSEN Leidse Industrie-, Detail en Ambachtstentoonsteliing Teneinde een overzicht te krijgen omtrent indeling van standruimte en standbouw, alsmedè verzorging re clame is er gelegenheid voor adspi- rant-deelnemers hun ideeën hier over Maandagavond 20 Juli en Woensdagavond 22 Juli a.s. des avonds van 8—10 uur met het Lei- dato-comité te bespreken in de bo venzaal van „In den Vergulden Turk. Aanmeldingsformulieren zijn al daar verkrijgbaar en bij de heer v. d. Kloot, Pieterskerkstraat 6a. (Advertentie). Op 25 Augustus Bloemencorso van Leiden naar Noordwijk Een bloemencorso, dat het traditio nele bollenstreekcorso zal overtreffen en groter is dan het corso van Aals meer, dat is het plan van de geza menlijke V.V.V.'s van Katwijk, Noordwijk en Leiden. De dag voor dit corso is 25 Augus tus. Op grote schaal zal men op die dag aan bezoekers van de badplaat sen en Leiden anjers uitreiken. Men verwacht in nauwe samen werking met het bloemencentrum Rijnsburg, dat precies tussen deze plaatsen in ligt, een corso te kun nen organiseren waaraan niet min der dan 50 tot 60 praalwagens zullen deelnemen. De Rijnsburgse bloemen veiling Flora heeft hiervoor een be langrijke financiële bijdrage gege ven. Ook de Leidse middenstand zal er een aandeel in hebben. Dit groot se corso zal dan rijden door Leiden, Oegstgeest, Rijnsburg en over de boulevards van Katwijk en Noord wijk. Men hoopt deze bloemendag tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken, gelijk de corso's in de bol lenstreek en Aalsmeer. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden: Huis Lusthof laan 5 in bod ƒ3150, koper H. Nie- poth Sr. te Leiden qq voor 3750. Huis Rijndijkstraat 65 in bod ƒ2100, koper J. W. Goddijn te Leiden qq voor ƒ2100. Voor de zesde maal in haar drie ëntwintigjarig bestaan houdt de Leidse Aquarium- en Terrariumhou- dersvereniging „De Natuurvriend" een expositie van aquaria, welke eigendom zijn van haar leden. En ook dit maai weer in de daarvoor unieke gelegenheid, de Oranjerie in de Hortus. Na een rondgang over deze tentoonstelling te hebben ge maakt, kunnen we gerust spreken van een evenement. Bovendien slaat de bezoeker eigenlijk twee vliegen in één klap; de kans om tevens een wandeling te maken door Leidens oudste en mooiste tuin zal hij zich zeker niet moeten laten ontgaan. In deze rustige omgeving zal de won dere schoonheid, die moeder natuur op dit stukje grond tentoonspreidt hem met diepe eerbied voor de Schepping vervullen. Officiële opening. In de filmzaal van de Academie werd deze tentoonstelling gisteravond officieel geopend. Door afwezigheid van de directeur van het Botanisch Laboratorium en de Hortus, prof. dr. T. H, van den Honert, sprak dr. W. K. H. Karstens als waarnemend gastheer zijn ver heugenis er over uit, dat een hoge lijk te waarderen uiting van deze actieve en prijzenswaardige vereni ging, die liefde wekt voor levende wezens en de natuur in huis haalt, in de Oranjerie van de Hortus onder dak heeft gevonden. Hierna sprak de voorzitter van de vereniging, de heer W. Zwart, die dank brachtaan de directeur van het Botanisch Laboratorium- en aan Curatoren der Rijksuniversiteit voor de beschikbaarstelling van de Oran- Vele nijvere handen van de leden jerie. De problemen, die zich bij het n. ihouden van een aquarium voordoen, noemde de heer Zwart een bron van vrije-tijdbesteding. Namens het hoofdbestuur van de Nederlandse Bond Aqua-Terra voer de de heer Bot het woord, waarna de voorzitter van „Natuur in huis", de heer C. Slegtenhorst, de vereni ging eveneens succes toewenste. Als men in Leiden woont en de van „De Natuurvriend" hebben maan den lang in hun vrije tijd gearbeid, onder bekwame leiding van de aesthe- tisch adviseur, de heer D. D. Piket, om dit keurige en fleurige geheel tot stand te brengen. En alles in eigen beheer! Oude stenen moesten wor den afgebikt voor het maken van de zuienl, waarop een betonnen plaat (natuurlijk zelf gegoten), die het aquarium draagt .Zo zijn er onge veer veertig plus nog zeven terraria. Verder rotspartijen met vijver en waterval. Alle vissoorten op te noemen, die men kan zien, zou hier te ver voe- p»C FlDSE- ren. Een aquarium, dat direct zeer de aandacht trekt is die waarin zich twee cichliden, een mannetje en een wijfje, bevinden. Verder dwalend langs de verschillende bakken, ge- zelschaps- en familie-aquaria, werd ons oog telkens weer opnieuw ge troffen door bijzondere, soms bizarre natuurwonderen. De levende jongen voortbrengende tandkarpers b.v., en kele kpolzwart van kleur, de steeds aantrekkelijke neon-visjes, van een prachtig doorschijnend en licht gevend blauw en rood de spectacu laire maanvissen met hun typische borstvinnen en sprieten, de Chinese danio's, net vuurvliegjes, de zeld zaam mooie Congo-zalmen, waar vooral bij de mannetjes de cirkel vormige rugvinnen en de staartuit- groeiingen opvallen. - Dan zij er de duivels van de Amazone, de Piranha's roofvissen, die alles wat in hun buurt komt verslinden. Onderscheiding voor W. den Hartog bijzonder plekje, aldus burgemees ter jhr. mr. F. H. van Kinschot. Wij in Leiden zijn trots op deze tentoon stelling. Als aguariumhouder wist spr. zelf, wat zo'n bak in huis bete kent. Met de wens, dat deze tentoon- steleling in alle opzichten een groot succes moge zijn, opende jhr. Van Kinschot de expositie. Aan de heer Zwart overhandigde hij een prachtig geëmailleerde tegel bestemd als eer ste prijs voor het mooiste aquarium, dat a.s. winter bij de huiskeuringen zal worden aangewezen. De tentoonstelling wordt geihou- den van 18 Juli tot 7 Augustus en is I Kwaak, A. deMoed, D. J. Nijen- dagelijks geopend van 9—22 uur. huis, P. Rijsdam, E. J. Segijn, G. B. „Voor velen zal het een avond van vreugde zijn, voor sommigen 'n avond van teleurstelling, misschien zelfs een teleurstelling ondanks hard werken. Bedenkt dan, dat vol houden de enige remedie is; wie volhoudt, vermeerdert niet alleen zijn kennis, maar vormt ook zijn karakter. Het laatste is nog belang rijker dan het eerste.", aldus de heer F. J. J. van Makkelenberg, direc- „Kennis is Macht" te Leiden, toen hij gisteravond in de aula van het sted. gymnasium de diploma's uit reikte aan de geslaagde leerlingen. Voor de eerste keer in de geschie denis van „Kennis is Macht" kon de directeur enige rijksdiploma's vijf jarige cursus uitreiken. Bovendien was er dit jaar voor het eerst een leerling, die slaagde voor het exa men Duitse stenografie. Aldus houdt „Kennis is Macht" de traditie van vele jaren hoog. Dat de opleiding in het bedrijfsleven hoog gewaar deerd wordt, is de directeur vooral in de laatste weken weer eens dui delijk gebleken, toen tientallen fir ma's personeel met een diploma van „Kennis is Macht" vroegen! Voordat de directeur tot de uit reiking van de diploma's overging, sprak de heer J. G. J. Verhey van Wijk, voorzitter van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel dep. Leiden, die de gebruikelijke penning met oorkonde dit jaar uit reikte aan de heer W. den Hartog, wiens studie (Engels en Neder lands) door bijzondere moeilijkhe den verzwaard werd, niet het minst omdat hij al twee maanden bij de Marine dient. Het deed de heer Verwey van Wijk bijzonder veel noegen, dat deze marinier, die als boodschappenjongen nog in het eigen bedrijf gekend had, ondanks alle moeilijkheden toch geslaagd was. Aan de volgende leerlingen wer den diploma's uitgereikt. Rijksdiploma 5-jarige cursus: M. J. Horsman, H. van Houten, G. d. Jagt, M. M. de Keizer A. J. M. Klein, A. M. Koelewijn, J. B. Nieu- wenhuis, J. F. Owel, J. J. Timmer mans. Rijksdiploma 3-jarige cursus: J. Bey, L. E. Burggraaf, J. C. M. Kok, G. N. de Koning, J. C. Kukler, W. F. Neuteboom, J. v. d. Ploeg, J. Pouw, K. Sanders, J. Slingerland, J. Vis, J. G. Wisse. Nederlandse Handelscorrespon dentie: A. Duindam, W. den Hattog, C. Horsman (met lof), P. v. d. Betere verbindingen Buslijn Leiden-Warmond wordt per 4 October a.s* opgeheven Opname in busverkeer van Bollenstreek Met ingang van 4 October a.s. worut de buslijn LeidenWarmond opgeheven, aldus deelde de directeur van de N.Z.H.V.M. gisteren mede op een persconferentie te Haarlem, waar winterdienstregeling werd be sproken. De gemeente Warmond heeft ver zocht opgenomen te worden in de rij van Bollendorpen, die op het traject LeidenHaarlem v.v. worden aan gedaan. Na dit verzoek bestudeerd stad kent, dan is de Hortus een heel te hebben, heeft de directie van de N.Z.H.V.M. besloten er aan tegemoet te komen. Bij het ingaan van de win terdienstregeling zullen de bussen op het traject LeidenHaarlem v.v. af wisselend over Oegstgeest en War mond gaan. Bij Sassenheim komt men weer op de oude route of wijkt er daar van af (bussen uit Haar lem). Voor Warmond heeft deze nieuwe gang van zaken het voordeel van 'n goede verbinding met de bollen dorpen. 1800 liter zeewater. Ook voor de zeewater-aquaria zal menigeen z'n ogen uitkijken. 1800 liter water is hiervoor uit Katwijk gehaald. Dit circuleert door ijsfilters teneinde het op een temperatuur van pl.m. 15 graden te houden. Hier ziet men de kreeft, de pijlstaartrog, de poon, de kabeljauw en de schol in hun element. Ook de zee-anjers en de anemonen imponeren telkens weer. Op deze tentoonstelling vragen vervolgens zeven terraria de aan dacht. Een terrein waarop nog niet zo veel „geliefhebberd" wordt. Toch is wat hier te aanschouwen valt eveneens in hoge mate interessant. tWel zal men enige moeite hebben de hagedis, de cobra, de boomkikker, de groene leguaan en wat er zo al meer in edze bakken huist, te ontdekken, want hun huidskleur is zo volkomen aangepast aan de omgeving, dat ze bijna niet zichtbaar zijn. Luxor draait deze week „S.O.S. Held in nood'.', een kleurenfilm, waarin een nette jongen uit de stad naar het Wilde Westen trekt, om de erfenis te gaan halen, die zijn va der, een nogal wilde mijnheer, voor hem heeft nagelaten. Nu is de moei lijkheid, dat het goud goed verbor gen is en bij aankomst van de jonge- meni de schuldeisers reeds met hun revolvers staan te zwaaien. Daarbij komt nog, dat de bende onder leiding van een gehaaide juffrouw eveneens op zijn erfenis loert, terwijl twee politiemannen, vermomd als muzi kanten, op hun beurt weer loeren op de bende. Alles bij elkaar een erg gecompliceerd geval, temeer als men bedenkt, dat het eind van de geschie denis een huwelijk moet zijn tussen de erfgenaam en de bendeleidster. Langs lijnen van logica lijkt iets der gelijks moeilijk te verwezenlijken in een goed uur, maar als men weet, dat Bob Hope de hoofdrol vervult, dan is het duidelijk, dat in deze film alles mogelijk is. Het geheel is een aaneenrijging van de zotste kolder, eigenlijk zonder kop of staart, maar over het algemeen wel aardig. Hier en daar is deze Amerikaanse grap jasserij een tikje aan de rauwe kant en daarom is de K.F.C.-keuring: Voor volwassenen. Lido presenteert de opmerkelijke film „Melody Time", die men zou kunnen beschouwen als een studie van de tekenaar Walt Disney. Deze componist van de celluloidband heeft met de film een niet alledaags bioscoop-schouwspel geschapen, dat uiteenvalt in verschillende delen; deze delen worden opgebouwd uit in beeld gebrachte melodieën, die door hun toon, afkomst of tijdstip van ontstaan een zekere vage wereld van gedachten bij de toehoorder oproe pen. Walt Disney heeft een poging gedaan deze vage beelden een vaste vorm te geven en soms zijn de resul taten werkelijk verbluffend; de klank krijgt kleur en de gedachte vaste ge stalte. De melodieën, die Disney op deze wijze tot leven gebracht heeft, zijn niet eenzijdig gekozen. Naast de zoete romantiek van een oud liedje over zachte sneeuw, zoete stilte en romantische liefde, ziet men in scher pe lijnen de neurose van de jazz en swing, die het kleine wezentje, dat Disney schiep om de muziek te on dergaan, na een angstwekkende tocht door een waanzinnig woud verplet tert. Van bepaald grootse allure is de „Song of a tree", waarin zonder het invoeren van enig menselijk we zen de kracht en de schoonheid van de boom tot adembenemende werke lijkheid wordt gebracht. Deze film-vorm bergt o.i. gro te mogelijkheden, want zij kan de mensheid op zeer aantrekkelijke wij ze leren een land te betreden, dat anders wellicht voor hem gesloten zou blijven. In het voorprogramma draait de uitstekende eveneens door Disney getekende film „Het ballet der wa tervogels". Een verzorgd en aantrekkelijk pro gramma voor alle leeftijden. Trianon. Stan Laurel en Oliver Hardy, die altijd de wonderlijkste avonturen beleven, zijn deze keer ge doemd als andere Robinson Crusoë's op een onbewoond eiland te bivak keren. Eigenlijk was dat helemaal de bedoeling niet, zoals het trouwens ook niet de bedoeling van Robinson Cru- soë geweest is. Stan Laurel wilde de erfenis van een schatrijke oom gaan ophalen en stelde zich daar veel van voor .Helaas komen daar zo"eel on kosten, rechten, belastingen enz. op, dat er niets meer overschiet. Ja toch nog iets, n.l. een eiland en een boot om er heen te varen. Dat doen zij dan ook en met z'n vieren geraken zij op een rustig eilandje, waar zij tot de dag van vandaag rustig zouden zijn gebleven, als de vrouw weer niet in het spel was gekomen. Dan is het uit met de rust en de vrede, tot groot vermaak van de toeschouwers. Een gezellige vacantie-film voor alle leeftijden. Rex brengt „Gesloten grenzen", een film waarin een heerszuchtige vader en zoon, die zeer uitgebreide bezit tingen met duizenden stuks vee bezit ten, een ware tyrannie over een ge hele grensstreek van Texas uitoefe nen. Kolonisten, die het wagen over hun gebied te trekken, worden neer geschoten. Ondanks de protesten van bevolking, kolonisten en pers blijven zij hun1 heerszucht uitoefenen totdat er een vrouw in het spel komt. Glenn de zoon, palmt op een dans avondje Jane Stevens in, die het meisje van Charley is. Als deze tij dens de danspartij Glenn met zijn be minde in de tuin betrapt, schiet hij Charley neer. Om hem van de galg te redden, is de enige weg Jane te trouwen zodat zij niet tegen hem ge tuigen kan. Hierdoor ontstaan vele verwikkelingen en moeilijkheden, die de spanning erin houden. Er zijn mooie opnamen in technicolor en deze geven de film een bijzonder ka rakter. Toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Casino. De liefhebbers van de detective-verhalen van Paul Temple, alias Paul Vlaanderen, vinden in „Het geheim van de mummie" kostje naar him smaak. De geschiedenis raakt niet hoog, er is veel geschiet, er zijn veel geheimzinnigheden, veel don kere pakhuizen enz., die de spanning er in moeten houden. Paul Temple weet natuurlijk al lang wie de moor denaar is, voor u en wij er enig ver moeden van hebben. De man, die het moest zijn, is het niet, de man die op allerlei manieren verdacht wordt gemaakt, evenmin. Alles verglijdt volgens recept, waarvar iedereen de geheimen kent, maar toch is het een aardige film, speciaal voor de vacan- tie. Voor 14 jaar. Spruit, A. F. van Vliet, A. Zand bergen. Franse Handelscorrespondentie: P. v. d. Kwaak, W. Sjardin. Duitse Handelscorrespondentie: J. de Moed. Engelse Handelscorrespondentie: A. Duindam,, J. A. Guley, W. den. Hartog, P. v. d. Kwaak, D. J. Meyer, 4- de Moed, P. Rijsdam, E. Schip per, L. J. Snijders, W. F. Taf fijn, A. F. van Vliet (met lof), A. Zand bergen. Boekhouden: P. Chaudron, L. van Dijk, W. H. Faas, P. F. Groenendijk, A. de Jong (met lof), J. Krijgs man, N. Laterveer, A. Segijn, E. J. Segijn, J. J. v. d. Steen (met lof), C. P. L. Westgeest. Algemene Handelskennis: A. Duindam, Adr. van Duyl, G. Ju, J. Krijgsman, P. v. d. Kwaak (met lof), A. de Moed, J. v. d. Ploeg, E. Schip per, L. J. Snijders, A. F. van Vliet, C. P. L. Westgeest, A. Zandbergen, L. van Dijk. Stenografie Nederlands: G. Caste- lein, M. Chaudron, E. M. Dekker, L. Goutier, A. B. H. Hagedorn, A. C. H. Lamberts, G. Lubach, N. Lu- bach, A. v. d. Meij, B. S. de Mik, M. W. E. Neuteboom. H. den Os, D. Rol, B. G. Schoneveld, L. Schouten, S. M. A. van Vliet, I. Webber, M. C. Weeber. Stenografie Duits: J. A. Guley. Machineschrijven: K. van Beelen, D. J. Bonnet, H. J. van Driel, P. Hartevelt, H. Hensing, G. A. F. Ho- geboom, M. Hoogstraten, A. de Jong, C. H. v. d. Keur, G. Lubach, M. J. P. F. Meys, A. J. Neuteboom, Th. H v. Oort, J. Ouwersloot, Jannetje Ouwersloot, H. Paauw, D. M. Pas- schier, E. M. Peeters, J. J. M. Pie- ters, B. G. Schoneveld, G. Schou ten, G. B. Spruit, V. M. H. Staats, J. C. v. Toren, J. Verboon, S. M. A. van Vliet, W v. d. Zeeuw. Bij tussentijds examen in Febr. j.l. slaagden voor machineschrijven: F Arnoldus, W. Delfos, F. Goutier, G. J. Kok, L. van Loef, N. Lubach, F. F. v. d. Mark, C. J. Mooten, M. W. E. Neuteboom, G. Sasburg, M. A. E. Zandwijk, A. Zitman, M. Zon neveld. Eindexamens en bevordering U.T.S. Voor het examen voor Werktuig bouwkunde slaagde aan de Uitge breide Technische School de heren: P. J. Bekkering; J. F. M. Breedeveld; J. W. Carree; A. J. Durieux, Katwijk aan den Rijn; G. Hylkema, Hille- gom; L. Imthorn, Katwijk aan zee; A. E. Kampschuur. Den Haag; A. W. M. Lieverse, Woubrugge; L. Neute boom; J. Pluimgraaff, Katwijk aan Zee; G. C. Riem Vis, Noordwijk aan Zee; M. J. Roosenschoon, Wassenaar; H. Silvis, Haarlem; B. H. P. Spie- rings, Hillegom; H. J. Tuinhof de Moed. Afgewezen werden 2 candida tes Bevorderd van de le naar de 2e klasse werden: T. Arentsen,Voorscho ten; P. J. Baayen, Alphen aan den Rijn; M. J. Th. Bon; J. H. Bouhuis, Noordwijk binnen: J. A. Dorresteyn, Haarlem; H. A. Gilse;; A. W M. de Jong, Oude Wetering; W. G. M Mou nts, Zevenhoven; G. Overduin, Voor schoten; C. Rietman; M. Segijn; W. J. Viertelhauzen, Leiderdorp; J. Ver kuil; W. Weima, Oegstgeest; J. van der Wetering, Sassenheim. 5 candi- daten doen herexamen, 7 candidaten werd afgewezen. Waar geen plaats naam vermeld is, is deze Leiden. EINDEXAMEN M.T.S. HAARLEM Aan de M.T.S. te Haarlem slaag den voor het eindexamen weg- en waterbouwkunde G. J. van Kapel en G. F. Viets, voor werktuigbouw kunde M. Kiel, P. J. van Leeuwen en A. M. van Rooijen, allen uit Lei den. Fa. NI. v. d. GUGTEN ZONEN Buffet Veiling Flora Rijnsburg. H.H. kwekers wij bieden u aan: GLADIOLENTOUW, 3 draads HELIANTHETOUW. PAKTOUW. JUTETOUW. Allo maten emmers. Alle soorten Tuinmessen. Beleefd aanbevelend. (Advertentie). Vergadering van R.K. Ziekenverplegenden De Ned. R.K. Bond van Ziekenver plegenden „Salus Infirmórum", afd. Leiden, vergaderde Donderdagavond in De Doelen aan het Rapenburg. Na goedkeuring der gebruikelijke versla gen werden de dames C. E. M. Loves en C. H. M. Duindam benoemd tot leden van de kascommissie. Daarna werd de jaarvergadering op 27 en 28 Juli a.s. in Nijmegen be sproken. Tot afgevaardigden werden benoemd de dames H. J. Mingerloo en M. Heeren. Besloten werd de candidaten van het hoofdbestuur te ondersteunen. De veranderingen in het huishoudelijk reglement werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkie zing werden de dames H. J. Minger loo en J. W. C. van Schaik herko zen. Tot nieuwe bestuursleden wer den gekozen de dames G. A. M. van Turnhout en J. W. M. de Greeff. Na de pauze trad de voordrachts kunstenares Blanche Holzhaus oip met enige komische voordrachten, waar na pastoor J. Looyaard de vergade ring sloot.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2