Weer een nieuwe étappe-winnaar in de Tour De eerste Kaagdag trof voortreffelijk weer Quennehen won verdiend, maar Nol ten bezorgde Nederland een tweede plaats in het ploegen-klassement Gatsonides in ravijn gestort ZATERDAG 18 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA f NIMES. 17 Juli. Op de grote weg van Alles naar Nimes, ongeveer 30 km. voor de finish, liep Jan Nol ten plotseling weg uit het peloton van vijf man, dat vrijwel de gehele étappe aan kop had gelegen. Het ge beurde op een klein heilinkje. De Limburger werkte zich met het grootste gemak naar voren, ging het eerst over het hoogste punt en dook toen met zo'n vaart, dat hij in min der dan geen tijd dertig meter voor sprong had. De rode vlag van de wedstrijdleiding ging uit en achter de wagen van Levitan, de adjunct directeur van de wedstrijd, hebben wij gezien, wat zich verder, afspeel de. Nolten liep zo soepel en gemak kelijk uit, dat de weinige volgers, die er getuigen van waren, meenden, dat hij zijn krachttoer uit de Mara thon-étappe van Nantes naar Bor deaux ging herhalen. Zijn voor sprong groeide aan tot bijna 100 me ter, maar werd niet groter. De vier anderen hadden de achtervolging in gezet, het verschil werd kleiner en na een jacht van ruim 4 km boog Jan het blonde hoofd. En op hetzelfde moment greep de bestuurder van de Nederlandse liaison-wagen, Joosen, die Nolten al vanaf de start trouw had gevolgd, naar zijn hoofd. Wat is die Jan nu begonnen? Hij is veel te vroeg weg gegaan vijftien kilometer voor de finish is immers nog een bergje, daar had hij zijn slag moeten slaan. maar niet nu, en dat met die felle wind pal tegen Het moment en de plaats van de ontsnapping waren inderdaad slecht gekozen. Zou Nolten wel geslaagd zijn als hij op dat laatste bergje van leer was getrokken? Zijn kans zou dan waarschijnlijk beter zijn geweest maar daarmee is dan ook alles ge zegd. Want Nolten was aan de finish vrijwel leeggereden, evenals trou wens de vier anderen, Quennehen, Tonello, le Guilly en Rotta. Zelf zei hij na afloop: ik heb eenmaal gepro beerd weg te komen, maar de ande ren bleven achter mij aanhangen, ik raakte ze niet helemaal kwijt. En omdat ik begreep, dat ik toch inge lopen zou worden, heb ik niet door gezet. Dit was wel een kleine teleur stelling voor de Nederlandse volgers, ofschoon ze wel begrepen wat de af loop zou zijn, toen de vijf vluchte lingen samen het 350 meter lange circuit van Nimes opreden. In de sprint zou Nolten het zeker niet kunnen bolwerken. Het was ook een teleurstelling voor de oud-renner Lapebie, die tijdens de wedstrijd herhaaldelijk naar Nolten wees en verklaarde, dat een nieuwe Neder landse zege in de lucht hing, omdat Nolten de beste indruk maakte en zich kennelijk spaarde voor een laatste beslissende inspanning. Hoe het zij, Quennehen heeft de etappe KLASSEMENTEN. De uitslag van de veertiende etappe van de Tour de France, van Beziers naar Nimes (214 km.) luidt: 1. Quenne hen (Fr. N.O.C.6.21.23: 2. Tonello die de France) z.t.; 3. Le Quilly (Fr.) z.t.; 4. Nolten (Ned.) z.t.; 5. Rotta (Fr. Z.O.) 6.21.32; 6. Darrigade (Fr. Z.W.) 6.35.17; 7. Magni (It.) z.t.; 8. Van Est (Ned.) z.t.; 9. Schaer (Zwits.) z.t.; 10. Baroni (It.) z.t. Op de elfde plaats ex aequo het grote peloton in dezelfde tijd als nummer 6. Hierin bevonden zich alle resterende Nederlanders, dus Roks, Suykerbuyk, Van Breenen, Wagtmans, Gerrit Voor- ting en Adri Voorting. Voorts de Ita lianen Astrua. Bartali, Corrieri, Drei, Isotti en Rosello, de Zwitser Huber, alle Belgeq, alle Spanjaarden, de Luxembur gers Ernzer en Diederich en de Fransen Lauredi, Bobet, Gauthier. Rolland, Ge in iniani, de regionalen Diot, Renaud, Anzile, Bauvin, Meunier, Walkowiak, Mahé en Mallejac. Deze laatste blijft drager van de gele trui. Het algemeen klassement luidt: 1. Malle jac 79.20.27; 2. Astrua 79.21.40 op 1.13; 3. Bobet 79.23.40 op 3.13; 4. Bauvin 79.24.51 op 4.24; 5. Close 79.25.08 op 4.41; 6. Mahé; 7. Lauredi; 8. Schaer; 9. An zile; 10. Rolland; 11. Geminiani; 12. Mirando; 13. Ernzer; 14. Wagtmans 79.35.59 op 15.32; 15. Gerrit Voorting 79.39.29 op 19.02; 16. Bartali; 17. Magni; 18. Van Est 79.44.18 op 23.51: 19. Roks 79.46.26 op 24.59; 20. Rosello: 21. Nolten 79.47.48 op 27.21; 27. Suykerbuk 79.55.46 op 35.19; 33. Van Breenen 80.03.21 op 42.54; 52. Adri Voorting 80.26.27 op I.06.00. Het bergklassement luidt na de 14e etappe, waarin twee cols van de derde categorie waren opgenomen: 1. Lorono 24 pnt.; 2. Schaer 21 pnt.; 3. Bobet 20 pnt.; 4. Bauvin en Astrua 19 pnt.; 6. Mirando, Huber en Le Guilly 14 pnt.; 9. De Smet en Van Genechten 7 pnt.; II. Lauredi en Tonello 4 pnt.; 13. Wagt mans, Malle jac en Rotta 3 pnt. Het ploegenklassement van de 15e etappe luidt: 1. Frankrijk N.O.C. 19.30.57; 2. Ile de Francee 19.31.27; 3. Frankrijk Nationaal 19.31.57; 4. Nederland (Nol ten, Van Est, Roks) z.t.; 5. Frankrijk Zuid Oost 19.32.06; 6. Frankrijk Zuid West 19.45.51; Italië z.t.; Zwitserland z.t.; Luxemburg z.t.; Spanje z.t.; België z.t.; 12. Frankrijk West 19.47.52. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. Frakrijk N.O.C. 236.41.11; 2. Nederland 237.18.51; 3 Frankrijk Natio naal 237.27.54; 4. Frankrijk W. 237.31.35; 5. België 237.41.19; 6. Italië 238.12.56; 7. Ile de France 238.18.57; 8. Spanje 239.15.12; 9. Frankrijk Zuid O. 239.15.15; 10. Luxemburg 239.27.01: 11. Frankrijk Zuid West 239.31.47; 12. Zwitserland 239.36.40. Het jubileumklassement luidt thans: 1. Schaer 173 pnt.; 2. Magni 206 pnt.; 3. Geminiani 237pnt.; 4. Van Est 294 pnt.; 5. Rolland 306 pnt.; 6. Gerrit Voorting 340 pnt.; 7. Astrua 366 pnt.; 8. Lauredi 393 pnt.; 9. Darrigade 403 pnt.; 10. Bauvin 407 pnt.; 13. Nolten 471 pnt.; 17. Van Breenen 517 pnt. gewonnen en niemand kan zeggen, dat hy dit succes niet heeft ver diend. Want niet alleen reed hij uit stekend, maar bovendien verrichtte hij een schitterend wapenfeit, door zich na een lekke band, die hem in een oogwenk kilometers achterstand bezorgde, toch weer bij de leiders te voegen. Nolten zou wat laten zien. Nolten had ons daags te voren in vertrouwen gezegd, dat hij in deze 14e etappe iets zou laten zien. Men was dan oo£ niet verwonderd, toen hij uit het peloton wegsprong, kort na de start, met Tonello, en Le Guilly aan zijn wiel. Later voegden zich Rotta en Quennehen nog bij hen, vlak voor Valros, 15 km van de start. En van dat moment aan zijn deze vijf renners samengeble ven, hun voorsprong op het peloton steeds opvoerend tot dat deze op een gegeven moment niet minder dan 18 minuten bedroeg. Op het laatste stuk, toen de vluchtelingen vermoeid raakten, en tegen de felle wind in reden, werd het verschil minder, maar aan de finish te Nimes was het toch nog altijd bijna 14 minuten. De étappe was, op de eerste 50 km na, zeer geaccidenteerd, een ech te bergetappe met twee cols van de derde categorie, de „Col van de Wind" en inderdaad woei er een stevig briesje tijdens de bestijging en ook daarna en de Col de Ro- que, de eerste 700 en de tweede een kleine 600 meter hoog, onderling ge scheiden door een hoogvlakte en een scherpe afdaling. Nog voor de eerste klim begon was Joosen naar voren gereden, in overleg met Pel- lenaars en had Nolten, die toen met zijn vier maats al bijna vier minuten voor lag, toegeroepen: „niet forceren Jan, je hebt nog een heel eind voor de boeg"Jan gaf hieraan ge hoor, hij ging zijn krachten sparen, en tijdens heel de bestijging van die eerste col, door een romantisch berg landschap met kloven en overhan gende rotsen, over een weg, die- slechts met wijde en nauwe lussen langs de flanken van het bergmassief omhoog slingerden, heeft hy zeker niet alles op alles gezet. Le Guilly lag het meest aan kop, en hij was het ook, die als eerste over de pas ging, vóór Rotta, Nolten, Tonello en Quennehen. Het peloton volgde pas, lang uitgerekt, na tien minuten. Op de. aanval van het vijftal was namelijk geen reactie gevolgd. Be grijpelijk voor de leiders in de al gemene rangschikking, die van Nol- ten c.s. geen gevaar hadden te duch ten. De best geplaatste van de vijf, de Limburger, had immers 41 minu ter achterstand op Mallajac, de vier anderen stonden nog ver beneden Nolten op de ranglijst. De belangstelling concentreerde zich geheel op het groepje aan de kop. En men had tijdens de uren lange rit alle gelegenheid om het leidend vijftal te bestuderen. Nolten had ongetwijfeld de meest klassieke stijl, bij hem gaat alles zonder hor ten of stoten, vloeiend en soepel, in een trant, welke aan die van Jan Lambrichs herinnert. De vier ande ren waren veel be wegelijker en maakten meer indruk, dat ze zwoeg den om het zware karwei op te knap pen. Die indruk geeft Nolten nooit, hij rijdt sneller en langzamer, maar zijn pedaaltred blijft soepel en hy is altijd één met zijn fiets. Quennehen kreeg lekke band. Tijdens de steile afdaling met tal loze scherpe bochten naar Madières, toen de vijf leiders met Nolten aan kop met een 60 km-vaart omlaag sto ven, trof Quennehen de pech van de lekke band. Hij repareerde snel maar zonder overijling, het leek als of hij zich met zijn lot had verzoend. Toch was dit allerminst het geval, want hij zette onvervaard de achter volging in en speelde het zowaar klaar, om met slechts 30 seconden achterstand over het hoogste punt van de tweede col te gaan, waar To nello als eerste was gepasseerd voor Le Guilly, Rotta en Nolten. Het was een .prestatie van Quennehen, die respèct afdwong, want hij had de hele bergbestijging op zijn eentje moeten verrichten, een hoogtever schil van 350 meter overwinnennd over een afstand van 10 kilometer. De Nederlanders. In het peloton was intussen niet veel bijzonders gebeurd. Wat de Nederlanders betrof had^ Wagtmans een wiel gebroken, waaróp de alge mene reserve van Breenen hem het zijne had bezorgd. Roks had eenmaal plat gereden, doeh had ook weer aansluiting ge kregen. Dit gebeurde tijdens de be strijding van de eerste pashoogte. Later kwam van Est in botsing met Bartali, wat hem een defect wiel be zorgde. Hij kon zich eveneens weer bij de hoofdmacht voegen. Bij de bevoorrading van St. Hip- polyte hadden de 5 koplopers een voorsprong van 18 minuten. Nolten wénste geen eten in zijn zakje, al leen maar twee flessen bier en ci troensap, dat hij in het verdere ver loop van de strijd broederlijk met zijn mede-vluchtelingen deelde. De hulp was trouwens wederkerig* tel kens zag men de vijf uit eikaars flessen drinken. De weg bleef ge accidenteerd, maar het tempo aan de kop zakte. En er gebeurde verder niets bijzonders tot aan Noltens mis lukte ontsnappingspoging, welke wij reeds hebben beschreven. Het peloton, met alle andere Ne derlanders, kwam bijna veertien mi nuten na de groep Nolten binnen. Van Est werd achtste, na Dearriga- de, die de sprint van de hoofdgroep won en Magni. Wagtmans de beide Voortings, Suykerbuyk, Roks en van Breenen werden met een 70 tal an dere renners ex aequo geklasseerd. Nolten, die vierde werd achter Quennehen, Tonello en Le Guilly, is in het algemeen klassement opge klommen van de dertigste naar de 21ste plaats. In het dagelijkse ploegenklasse ment werd Nederland derde achter de Frans Noord Oost Centrale ploeg en de ploeg van de Ile-de-France. En dank zij Nolten heeft Nederland zich tevens opgewerkt naar de twee de plaats in het algemene ploegen klassement, met alleen Noord-Oost- Centraal Frankrijk' boven zich. ffiaêic>coemtaa6 einde Robic, van France Ouest, eenmaal winnaar van de gele trui, heeft, aan het eind van de etappe nog de kracht om te glimlachen, hoewel hij weet, dat hij de gele trui reeds weer heeft verloren. Zijn ploeggenoot Mahé ontnam hem het door allen vurig begeerde kledingstuk. Komen er slechts 60 renners te Parijs aan? NIMES, 17 Juli. Robic heeft de strijd gestaakt, is niet meer aan de start voor de 14e etappe te Beziers verschenen. „Le roi des Py- renées", zoals onze Franse collega's hem hebben genoemd, „is dood" en het „vive Robic" dat met dikke krijtletters op de wegen van Beziers naar Nimes stond geschreven, duidde op jammerlijke wijze de onwetendheid van zijn supporters, die blijkbaar van zijn opgeven niets hadden vernomen, aan. De weg van Robic is door vijf anderen gevolgd. Jim Kirchen, de Luxemburger, die last van "een angina had, staakte de strijd. Zijn ploeggenoot Marcel Dierkens volgde zijn voorbeeld. Labertonnière van de Noord- Oost Centrale ploeg liet zich per auto naar Nimes vervoeren, Redolfi van de Ile de France en Roger Chupin van de Westelijke ploeg gaven eveneens de strijd op. 83 renners zijn na 14 etappes nog in de strijd, met 119 deelnemers is de heer Goddet te Straatsburg gestart. Hoe velen zullen er te Parijs aankomen? vraagt menigeen zich af. En de voor spellingen gaan algemeen in de richting, dat slechts 50 procent de Tour de France zal volbrengen, dat dus 60 renners het Pare des Princes over 9 dagen zullen bereiken en dat er dus nog meer slacht offers zullen vallen door uitputting, oververmoeidheid, verwondingen, te grote achterstand en wat dies meer zij. Het is een verheugend feit, dat de acht Nederlandse renners voortreffelijk geklasseerd staan, dat de geest in de ploeg ondanks het feit, dat de successen van de eerste week in de tweede niet konden worden herhaald, voortreffelijk is én dat het achttal vol vertrouwen de zware schermutselingen en gevechten, welke ongetwijfeld nog zullen komen, tegemoet ziet. Uit Cannes wordt gemeld: Onze land genoot Maus Gatsonides, die met een Ford Taunus had ingeschreven voor de Alpenrallye, heeft wegens een ongeval de strijd moeten staken. Gatsonides, winnaar van de Rallye Monte Carlo 1953, die als een der favorieten gold voor deze Alpenrit sloeg in de 4e etappe van Sint Moritz naar Val d'Isère (513 km.) tijdens de in hoog tempo genomen afdaling in een bocht over de kop en stortte 50 meter naar omlaag in een ravijn. Onze landgenoot kwam er zon des verwondingen af, doch de auto werd vernield. Kaag-superioriteit in de teamwedstrijden: drie overwinningen, twee tweede plaatsen Onderlinge zeil- en motorbootwedstrijden slaagden uitstekend De Kaagbestuurderen noch deelnemers aan de Kaagweek 1953, noch de vele toeschouwers zullen zich over de inzet van de Kaagweek te beklagen heb ben. Het was een voortreffelijk begin, al had men wel iets meer wind kun nen verlangen. Vooral in de morgen en tegen de avond was het maar dun netjes, maar op de dag ging het heel aardig en bovendienalle wedstrij den zijn zonder regen verlopen, ondanks de weerberichten daaromtrent niet al te optimistisch waren en ondanks de dreigende wolkenluchten, die langs 2e Kagerplassen werden afgevoerd toch eigenlijk het ergste deden vrezen. Er kwam evenwel geen regen en het einde van de eerste dag kwam zoals hij begonnen was: met goed droog weer en zelfs helemaal niet koud. De zeilers zelf hebben het geen ogenblik koud gehad, want het ging er soms heel spannend aan toe, het geen genoeg is om de kou overigens te verjagen. Die spanning ging dan voorname lijk uit naar de teamwedstrijden in de verschillende klassen, welke on betwist geheel in het voordeel van de Kaag eindigden, want met drie overwinningen, terwijl een vierde haar door enige nonchalance ontglip te, en tenslotte nog een tweede plaats mogen de Kaag en haar vertegen woordigers zich gelukkig achten. Een goed begin. Het begon aanvankelijk niet te best, want in de teamwedstrijd der 12 M2. Sharpieklasse leek de Braas- semermeer met Jac. en H. Kraan ge makkelijk te zullen gaan winnen. Die eerste wedstrijd leverde een eerste en een derde plaats op voor de Braassemermeer-zeilers, maar achter af bleek, dat Jac. Kraan had opgege ven, zodat met het vervallen van de derde plaats ook twee kostbare puntjes verloren waren gegaan, ach teraf bezien juist genoeg om hun de overwinning te doen ontgaan, want Guldemond en J. van Staveren, die de Kaag vertegenwoordigden, gaven Zich ook in de twee andere wedstrij den allerminst gewonnen en boekten zelfs twee overwinningen door van Staveren, terwijl Guldemond welis waar tweemaal met een vierde plaats genoegen moest nemen, doch beider puntenaantal gaf hun toch de over winning, zij het slechts met 1.1 punt voorsprong: 1. De Kaag 15.2 pnt., 2. Braassemermeer 14.1 punt. Tweede overwinning mislukte. Een tweede overwinning lag voor de Kaag-zeilers Hoppe en Goudriaan voor het grijpen in de Valkenklasse. Na de twee eerste wedstrijden had den zij 0.2 punt voorsprong op de Aalsmeer-vertegenwoordigers Mete- lerkamp Cappenberg en Cor Groot, welke voorsprong een gevolg was van twee overwinningen van de Lei- denaar Hoppe. In de laatste en be slissende wedstrijd was Cor Groot de Leidenaars evenwel de baas en hij won onbedreigd met een straatlengte voorsprong, terwijl zijn teamgenoot Metelerkamp Cappenberg op de voorlaatste plaats lag. Deze hinder de bij de keerboei evenwel Hoppe op ongeoorloofde wijze en was uit de strijd, hetgeen de Aalsmeerder op twee punten kwam te staan, hetgeen hun de eindoverwinning kosten zou, want Goudriaan lag op de derde plaats, hetgeen vier punten opleverde en Hoppe bracht er nog twee mee, zodat de Kaag de overwinning voor het grijpen had. Goudriaan- evenwel ging kort voor de finish heen en weer manoeuvreren om nummer vier, de Elfhoeven-zeiler v. d. Veer weg te drukken, maar deze ging rustig over hem heen en snoepte hem de derde plaats af, terwijl de Kaag met een vierde en vijfde plaats juist een punt te weinig had om te zegevieren. De uitslag werd nu: 1. Aalsmeer 21.1 pnt., 2. Elfhoeven 21 punten en 3. De Kaag 20.2 pnt. Tot ieders verwondering gaf het wedstrijdcomité evenwel de Kaag als overwinnaar aan. Men meende op de toren, dat Goudriaan gefinisht was voordat hij omkeerde in de baan, doch ook Goudriaan zelf ontkende die en dus kan men wel verwachten, dat de uitslag zou worden gewijzigd in dier voege als wij hier vermeld hebben. Een gemakkelijke en een moeilijke zege. Gemakkelijker verging het De Kaag in de teamwedstrijd der Vrij heidsklasse. Hier werd een ruime zege geboekt met een voorsprong van 16.3 punt op de nummers twee. Want zowel de Zaanlandse als de Schinkel eindigden rr.et 25 punten, terwijl Aegir de rij sloot met 17 punten. Zo gemakkelijk als het de Kaag verging in de Vrijheidsklasse, zo zwaar was het in de 16 M2. Eenheids klasse. De uitslag spreekt hier dui delijke taal: 1. De Kaag 33.2 pnt., 2; Het Witte Huis 33.1 pnt., 3. Zeilver; Zwolle 33 p. Aegir won de laatste wedstrijd. Tenslotte de 12 Voetsjollenwed- strijd met niet minder dan zeven, deelnemende verenigingen, waaron der twee Belgische. Hier bleef het eindresultaat onzeker tot het einde toe. Aegir leidde na de eerste wed strijd met 0.1 punt voorsprong op de RZV en na de tweede wedstrijd met 1.2 pnt. op de HJC, terwijl het eind resultaat een 1.1 p. voorsprong bracht op de Kaag. Uitslag (voorlopig we gens hangende protesten): 1. Aegir 52.2 p., 2. De Kaag 51.1 p.; 3. RZV 50 p., 4. HJC 46 p., 5. Hofstade Yacht Club Antw. 46 p., 6. Braassemermeer 37 p., 7. Royal Yacht Club de Bel- gique 31 p. De Belgen waren in deze team wedstrijd wel enigszins gehandicapt doordat de stuurlieden alleen voeren, terwijl de Hollanders met een be manningslid konden vechten. In de teamwedstrijd der open wed strijden op de drie laatste dagen zul len de jollen evenwel slechts met de stuurman alleen bemand mogen zij,n hetgeen in ieder geval een be tere krachtsverhouding zal geven. In de onderlinge wedstrijden ston den weer verschillende eenmanswed- strijden op het programma, waarbij in de Regenboogklasse vooral opviel de Fries J. Luthof, die Klaas Vrolijk verving en erin slaagde achter Hof land met miniem verschil als twee de te eindigen. Goede derde werd Hans van der Velde. P. J. Zaaijer won de eenmanswed- strijd in de Pampusklasse vóór L. van Essen, in de Drakenklasse won Hof- kes, die er dit seizoen blijkbaar wel zin in heeft, getuige ook zijn over winning vorige week op de Braas- sem, terwijl A. de Wit als eerste ein digde in de Vrijheidsklasse vóór W. Couwenberg. De Regenboogklasse voor dames werd gewonnen door mevr. Roder - Versluys met mevr. J. Ooms-Vonk als goede tweede en mevr. Mol als derde. De motorbootwedstrijden. Van de motorbootwedstrijden was de Puzzletocht een nieuw nummer van het programma. Het ging hierbij evenals bij de puzzletochten voor auto's en motoren om de aange geven route uit te kienen en daarbij tevens enkele opdrachten te vervul len. Hieronder was deze: de deelne mers moesten in het dorp de Kaag een nummer van de Leidse Courant of het Leids Dagblad zien te ver krijgen en hoe ouder het nummer was hoe meer punten men verzamel deEr was een deelnemer, die een courant van 1940 op de kop tik te en ettelijke duizenden punten ver diende! De overige motorbootnummers, als ringsteken, behendigheidswedstrij d en ballonnenjacht, vanaf het wed strijdterrein voor de sociëteit te vol gen, trokken natuurlijk als ieder jaar grote belangstelling. Waterskidemonstratie. Tegen het slot van de eerste wed strijddag werden de aanwezigen ver gast op een interessante partij water-' skiën door de heer P. Zegers uit Oudewetering voorgebracht met da mes en meisjes, een heer en jongens. Verbluffend goed was het wat de demonstranten lieten zien en feilloos deden zij hun werk al ging het nog zo hard over de plassen. De talrijke toeschouwers aan de wal en op de schepen waren enthousiast over het gebodene, hetgeen na elk nummer in hartelijk applaus tot uitdrukking kwam. De uitslagen. Hieronder volgen tenslote de voor naamste uitslagen: Regenboogklasse eenmianswed- strijd): 1. J. Hofland, 2. J. Luthof, 3. J. C. van de Velde, 4. F. A. D. Theu- nissen, 5. W. de Boer. Pampusklasse (eenmanswedstrijd): 1. P. J. Zaaijer, 2. L. van Essen, 3. G. Biesot. Drakenklasse (eenmanswedstrijd): 1. J. C. P. Hofkes, 2. F. M. Verduyn, 3. H. W. v. d. Steen. Vrijheidsklasse (eenmanswed strijd): 1. A. de Wit, 2. W. Couwen berg, 3'. J. Butzelaar. Regenboogklasse voor dames: 1. mevr. Roder-Versluys, 2. mevr. H. A. Hofland-Houmes, 3. mevr. Mol. Pampusklasse voor dames: 1. mej. C. van Staveren, 2. mevr. Biesot, 3. mej. B. Aten, 4. mej. C. de Greef. Behendigheidswedstrijd voor jeugdboten: 1. Jac. Albers, 2. H. van Essen, 8. A. van der Steur. Afstands wedstrijd voor toer jach ten: Groep I Open jachten: 1. B. D. Kapteyn, 2. mevr. M. E. Boer-van Dijk. 3. J. de Leéde. Groep II Kajuit jachten tot 22 M2. zeilopperklak: 1. M. Knape, 2. Mr. G. Smelt, 3. P. van Dam. Groep III, Kajuitj achten met meer dan 22 M2. zeiloppervlak: 1. J. J. Ste- phanus, 2. J. Roos. Puzzkitocht voor motorboten: 1. A. W. Kersteman, 2. N. J. Casparie, 3. E. Rolf v. d. Baumen. Ringsteken voor motorboten: 1. Ir. J Vollebregt, 2. J. van Eek, 3. H. Wa lenkamp Jr. Behendigheidswedstrijden voor motorboten: 1. E. Rolf v. d. Bau men, 2. W. van Asten, 3. H. Walen kamp Jr. Ballonnenjacht voor motorboten: 1. W. van Asten, 2. J. van Eek, 3. Ir. J. Vollebregt. Uit de onderlinge zeilwedstrijden nam onze fotograaf gisteren boven staand snapshot uit de Eenmans wedstrijd in de Regenboogklasse. Men ziet hier het „hoofdpeloton" uit deze klasse. Van links naar rechts: 24 „Onrust" van P. A. Eu wen, 90 „Horne" van F. A. D. Theunissen, 91 „Toreador" van A. Gebuis, 82 „Tjerk" van W. de Boer en 45 „Alyri" van J. Alberda. De koplopers waren reeds voor: n.l. Hofland, Lut hof, v. d. Velde en Leen Tol.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 10