•«iis ?\-£( MAGGI' KIPPENBOUILLONSOEP De raad van Sassenheim behandelde kleine zaken HET ZINGENDE NIJLPAARD 7^ -jPsSS 48ct Tropenliefde DONDERDAG 16 JULI 1953 or LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Voor de vierde maal dit jaar kwam de raad in openbare vergade ring bijeen. De heren S. Verdegaal en Th. v. d. Geest hadden bericht van verhindering gestuurd. Alvorens tot de openbare vergade ring over te gaan herdacht de voor zitter wijlen de heer L. Bisschops, die gedurende het tijdvak 1932—1939 lid van de gemeenteraad is geweest. Na de ingekomen stukken ging men over tot het behandelen van enige mededelingen. De voornaam ste was een uiteenzetting van het college omtrent het al of niet dem pen van sloten. In een uitvoerig over. zicht werd aangetoond, dat demping fatale gevolgen kan hebben, zulks naar aanleiding van reeds ondervon den moeilijkheden. De heer Kortekaas betoogde dat er toch wel een andere mogelijkheid is om deze sloten enz. vooral om de kinderen te beschermen, b.v door af zetting. Ook dit leverde echter moei lijkheden op volgens de'voorz. Een en ander zal echter nog uitvoerig worden bekeken. In dit verband merkte de heer Wesseling nog op dat het aanbeveling zou verdienen bij verschillende bruggen reddings haken te plaatsen. Een commissie tot onderzoek van de geloofsbrieven der gekozen raads leden bestaande uit de heren: Korte kaas, Breda en Beije kon mededelen, dat dit onderzoek een gunstig resul taat had opgeleverd. Aan de heer M. A. v. d- Meer werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit de gemeentedienst. Een en ander in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Een voorstel aan de gemeente-amb tenaren wederom een vacantietoe- slag van 2 van de jaarwedde toe te kennen werd aanvaard. Over de punten „wijziging bezol digingsbesluit" en „Bevordering van Personeel" sprak men in een gehei me vergadering. weer naar voren evenwel bekrach tigd met een schrijven van het Elec- triciteitsbedrijf. Over dit punt had men nog het een en ander te zeggen. De heer van Breda merkte op, dat zijns inziens er voldoende licht ter secretarie is, alleen bij de loketten zou enige ver betering worden aangebracht. Spr. vroeg of het niet mogelijk was de bestaande verlichting te verzwaren en te verbeteren. De heer Schrama doelde op de be handeling van de begroting 1953, waarbij was medegedeeld dat alleen de allerondozakelijkste dingen zou den worden gedaan. Spr. was van mening, dat deze verandering er zeer zeker niet anders kan worden gerangschikt. De heer v. d. Nouland kwam ten slotte met het voorstel het secretarie van een lichtere verf dan de tegen woordige te voorzien en tevens de bestaande verlichting te verbeteren. De voorzitter sprak hierna enige afscheidswoorden tot 'de scheidende raadsleden S. Verdegaal en Th. v. d. Geest. Het toeval wilde, dat deze beide leden geen van beiden aanwe zig waren. Ingewikkeld auto-ongeluk Op de Rijksweg onder Sassenheim is gisteren een ongeluk gebeurd, dat naar de politie vermoedt zich als volgt heeft toegedragen. Een auto uit de richting Den Haag wilde een vrachtwagen passeren, maar juist op dat moment ging de vrachtwagen weer een andere auto voorbij. Het gevolg was, dat de eerste auto met een flinke vaart in de haag langs de weg terecht kwam. De neus van de auto boorde zich een stuk door de haag heen en stak ongeveer ander halve meter uit op de rijbaan van de richting A'damDen Haag. Het toe- De rekening van het Burgelijk val wilde, dat daar op dezelfde Armbestuur over 1952 werd ter hoogte juist enkele auto's elkaar goedkeuring voorgelegd. Hieruit bleek, dat men vorig jaar een batig saldo van 546.87 had. Dit bedrag zal aan de gemeente worden terugbetaald aangezien de gemeente een subsidie van 538. had verleend. Door het R-K. Schoolbestuur ,.St. Pancratius" was een verzoek aan de Raad gericht medewerking te ver lenen in het aanschaffen van leer middelen aangezien de eerste klas van de R.K. meisjesschool met een aantal leerlingen wordt uitgebreid. De kosten bedragen f 680. Besloten werd deze medewerking te verlenen. Winkelsluiting. Omtrent de winkelsluiting werd ook weer wat ter tafel gebracht. Thans ging het om de sluitingstijd van de sigaren- en viswinkels. Bij 'n besluit van de Raad van 18 Febr. jl. was het sluitingsuur voor boven genoemde catagorieën bepaald op 18.30 uur. In verband met een ver schenen K. B. waarbij de sluitings tijd van meegenoemde winkels werd bepaald op 19.00 uur moest men het raadsbesluit van 18 Febr. intrekken. Vervolgens kwam een bericht van het Min. van Waterstaat ter tafel, waarin werd medegedeeld, dat de borden langs de Parklaan, voorstel lende het einde van de voorrangsweg Dp een andere afstand moesten wor- geplaatst Deze borden staan inmid dels op de bedoelde plaatsen zodat hieromtrent niet veel viel te beslui ten. Van de woningbouwvereniging «Vooruitgang" zal een stuk grond ter grootte van 4257 m2 worden gekocht voor een prijs van 3322 teneinde op deze grond door de speeltuinver eniging „Beatrix" een speeltuin te laten bouwen. Een strook weiland die tot nu tóe voor 6 achtereen volgende jaren was verhuurd zal thans voor de tijd van een jaar worden verhuurd aan gezien het niet mogelijk is dat men dit land in de toekomst nodig heeft. De Parkweide werd wederom ver huurd aan de heer C. Vonk, terwijl het industrieterrein wederom aan 'n aantal personen in gebruik gegeven zal worden. Verlichting secretarie Werd bij de vorige vergadering het voorstel tot verbetering van de verlichting ter secretarie aangehou den thans bracht men dit voorstel passeerden, waardoor de neus eerstgenoemde auto ook nog werd aangereden. De materiale schade was groot. Twee ernstig gewonden, een jongeman van 21 jaar uit Zaan dam en een van 28 jaar uit Vlissin- gen moesten naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden over gebracht. Een derde man, die ge wond raakte, kon in Sassenheim wor den geholpen. HILLEGOM PATER JAC. BERK, A.A. Te Bergeijk is op 22 Maart j.l. door mgr. A. G. Vuccino, titulair-aarts- bisschop van Apro, priester gewijd, pater Jacobus Berk, A.A.. Zondag 19 Juli zal pater Berk in de St. Josephkerk te Hillegom zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. NAAR DE MISSIE Pater Th. Turkenburg, van de Orde der Paters van de H. Geest, is benoemd als missionaris voor de provincie in Zuid Brazilië. Pater Tur kenburg verbleef tot op heden in het klooster te Gemert. Zwemwedstrijden In de gemeen telijke zweminrichting zijn gisteren school wedstrijden gehouden. Voor zitter-kamprechter was de heer Rol- bijgestaan door de heren Bruseker, Cardol en Möhlman. Tijdopnemers waren de heren Olvers, Metzlar, Val kenburg en De Vries. De uitslagen waren als volgt: 25 meter schoolslag meisjes L.O.: 1. Dini Verkerk (Julianaschool), 22,4 sec. 2. Willy Cardol (id.), 22,5 sec. 3. Corrie van der Hulst (Mariaschool) 22.9 sec. Idem jongens: 1. Frits Duinkerken (Julianaschool), 18,3 sec. 2. Bol Keyzer (Mariaschool) 22,3 sec. 3. Kees Kaptyn (Johann.) 23,3 sec. 25 meter rugslag meisjes L.O.: 1. Ans van Roode (MS) 28,7 sec. 2. Annelies Wiikman (Jul.) 29 sec. 3. I. de Vries (Boaz) 29.4 sec. 50 meter rugslag jongens ULO: I. Frans Steenvoorden (RK) 44.2 sec. 2 Gerbr. de Vries (CBS) 46,7 sec. 3 Kees Elstgeest (RK) 54 sec. 50 meter schoolslag meisjes ULO: 1. Ria Vink (RK) 48.3 sec. 2. Agnes Lommerse (RK) 48,4 sec. 3. Anneke Kalkers (RK) 48.6 sec. Idem jongens ULO: 1 Eben Scholte (CBS) 45,1 sec. 2. Jasper Engel (CBS) 48,4 sec. 3. Tom v. Tol (RK) 50.1 sec. 25 meter crawl jongens L.O.: 1. A v. d. Akker, (Jul.) 17,2 sec. 2. F. Duinkerken (Jul.) 17.3 sec. 3. Gerrit van Heusden (Mar.) 18 sec. Estafettewedstrijden: 4 X 25 meter jongens L.O.: 1. Pr. Marijkeschool, 1.17,2; 2 Julianaschool, 1.30,8; 3. Jo- hannesschool, 1.30,8; 4. Julianaschool n, 1.42,7. 4 X 25 meter meisjes L.O.: 1 Pr. Marijkeschool, 1.37,2; 2. Julianaschool L 1.44.2: 3. St. Josephschool 1.45 8. 4 X 50 meter jongens ULO: 1. Chr. Burgerschool, 2.29,4; 2. R. K. ULO. 2.54.3. 4 X 50 meter meisjes ULO: 1. R. K. UT/O, 3.6,4; 2. Chr. Burger school, 3.9,8. De Pr. Marijkeschool won twee wisselbekers, voorheen tijdelijk be zit van de Julianaschool. De ULO-wedstrijden gaven aan de Chr. Burgerschool voor de derde maal de wisselbeker, zij kwam daar door definitief in het bezit van die beker. De meisjes van de R. K. ULO wonnen de wisselbeker van die der Chr. Burgerschool. Er bestond een grote belangstelling. KATWTTK AAN DEN RITN Tourn"-1 Rapiditas. Zondagmid dag a.s. organiseert de handbalver eniging Rapiditas een tournooi op het K.R.V.-terrein, Verschillende vereni gingen uit de omtrek zullen hieraan deelnemen. Voor de winnende ploe gen zijn door enkele particulieren prijzen beschikbaar gesteld. Om 1 uur vangt de eerste wedstrijd aan. Laten we hopen dat het weer mee werkt, dan belooft het een mooie sportmiddag te worden. Naar wij uit wel ingelichte bron vernemen is het bestuur van Rapiditas voornemens ook een juniorenafdeling od te rich ten. indien er tenminste onder de jonee lames voldoende animo be staat. LEIDSCHENDAM Jaarvergadering Katholieke Mid denstand De voorzitter, de heer C. Groenewegen, gaf de ter verga dering aanwezigen een overzicht van de werkzaamheden van het bestuur. Hij moest tot zijn zeer grote spijt constateren, dat de actie van de le- ej//ks CLÜDr vft/j oe 8 a nd en piorr /n een wolk vrn steen- gruis op de grond. on - opgemerkt snelt ze weg. ^2. (Onze vliegend Utke.kind, we \schotal sla ik vliegende afwas !Schabof\ in gered .'Die ene I kapot Halt !Je komt niet weg YSchabollekewe voordat ik de gouden Vzijn er bi, kind! trompetj j- Wie bent u. be- JFbënZL (Zo. u bent dur de Prins la-jjj'aloerzigaardJie Meling.'fjjip - en top Z'n Ba- j" yrfö^frny/onneke af wil Genoeo gejf laat htt uit) li praat hxzfzin, az indrin -f l Sterf!/\"ker Je likt Tyy.r'w'r niet lekker I den niet heeft beantwoord aan de bedoelingen van het bestuur. Nadat de secretaris, de heer D. A. Groenewegen, de notulen en het jaarverslag had uitgebracht, deed de penningmeester, de heer H. van Wel, een boekje open over de kasmidde len. In tegenstelling met de voor zitter kon hij een meer optimistisch geluid laten horen, want het kas saldo bedroeg f 984.80 waaronder ook het beginsaldo ad 516,17 van het verenigingsjaar begrepen is. Dat de kasmiddelen zijn toegenomen, vindt zijn oorzaak in het feit, dat geen win- terprogramma is afgewerkt, waar door vele kosten zijn bespaard. De begroting voor 19531954 werd vastgesteld voor de inkomsten en uit gaven op 1900. In de nieuwe kascommissie werden gekozen de heren Waayer en Knij- nenburg. De voorzitter, die aan de beurt was om af te treden, kon zich we gens de toenemende werkzaamheden voor zijn winkelbedrijven niet meer herkiesbaar stellen. Wel zal hij, in dien dat gewenst wordt, als gewoon bestuurslid willen fungeren. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Meyer, die daarvoor zeer erkente lijk was en meteen aankondigde, dat hij pogingen zal doen om meer leven in de beweging te krijgen. Spr. hoopte, dat de leden door hun activiteit dit streven zullen steunen, zo niet, dan zal hij daaruit de con sequentie trekken en als voorzitter verdwijnen. Tot bestuursleden werden gekozen de heren W G. Blonk en C. Groene wegen; in de Culturele Commissie, welke tevens als Retraite Commissie zal fungeren, werd gekozen, de heer Starrenburg en als bibliothecaris zal optreden de heer P. Groenewegen, Nieuwstraat 25. In de plaats van de heer H. Zaat. die zich had teruggetrokken, werd in de Santos-commissie gekozen de heer N. J. Remmerswaal. Nadat de heer Van Dorp uit Den Haag een uiteenzetting had gegeven over de plannen tot organisatie van een cursus in welsprekendheid, heeft de heer Van Wel nog een overzicht gegeven van de werking van het Borgstellingsfonds. Aan het slot van de vergadering sprak de heer Haagens, namens de leden, een dankwoord tot de schei dende voorzitter, de heer Groenewe gen, die gedurende 8 jaren zeer ac tief is geweest en alles gedaan heeft ter behartiging van de middenstands- belangen. Geb.: Johannes Cornelis Maria z. v. G. C. Meester en C. J. van Ben ten; Cornelis Franciscus Philippus z. v. F. J. van Os en C. G. Kalte- vaart; Woutherus Gradus z. v. H. A. A van Oudhedsden en G. v. d. Lub- be; Yvonne Carla d. v. A. van Vliet en H. C. v. d. Poel. Ondertr: P. C. v. d. Salm en C. M. Th. Luk; J. H. Koens en M. C. Hooy- mans; G. A. J. Opstal en M. L. Ver schoor. Getr.: C. van Oosten en J. C. Th. Borsboom. Overl.: C. H. M. Knegtel, erhtgen. van: H. Mulders, 69 j.; E. P. Heu- berger echtgen. van: A. P. van Oogh (Voorburg) 51 j.; J. de Jonge echt genoot van: C. de Dijder; J. M. Snij der echtgenoot van J. A. Remeijsen, 67 jaar. NOORD WITK School aanbesteed. Namens het bestuur der Herv. Schoolver. werd door het Architecten Bureau G. Nij- hoff M. Dijkerman en W. Swemle to 's Gravenhage in hotel Seinpost al hier aanbesteed: De bouw van 'n zesklassige school met bijbehorende ruimte, op een terrein aan de Hoogwakerboschstr. te Noordwijk aan Zee. De inschrij vingen waren: S. Tromp Alphen aan den Rijn 129 990; C. Boel Voorburg 129.700; Joh. Seysener Hillegom 129.000; fa. Bontebal en Zn. Zevenhuizen Z. H. 129.000; A. van Duin Noord- wijk aan zee 128.500; fa. Pennings Den Haag 128000; Gebr. Oosterom Warmond f 128.000; J. de Best Noord- wijk aan zee f 124.00; J. Vink en Zn Noordwijk aan zee f 120.910. De gunning is aangehouden. NOORD WIJKERHOUT IN GEBRUIKNEMING ZWEEF- VLIEGVELD Zaterdag 25 Juli a.s. zal het nieuwe zweefvliegveld Langeveld bij Noord- wijkerhout, dat aan de Sennemer Zweefvliegclub te Haarlem is afge staan, officieel in gebruik worden ge nomen. De secretaris van de afde ling zweefvliegen van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart, de heer H. F. V. W. Schwing zal de eerste start maken. Haantje de Voorste'. 4 flinke borden pure kippenbouillon met goudgele vermicelli Getrokken van jonge kippen volgens een speciaal Zwitsers recept. Héél even gekruid èn in 3 minuten klaar! Het nieuwe zilverzakje met de grote kip en de naam MAGGI erop, dat moet het zijn (Advertentie) VOORSCHOTEN DE TOGA IS IN GEBRUIK Gistermiddag is voor de eerste maal bij de huwelijksplechtigheid voor de bur gelijke stand de toga ge bruikt. Dit was bij gelegenheid van het huwelijk van mej. J. Arentsen, ambtenaar ter secretarie, en de heer C. Leijdjes. Mutaties Nationale Reserve. De korporaal-instructeur M. J. Maas is bevorderd tot sergeant en aangesteld als instructeur van het oefenverband Leidschendam In zijn plaats is aan gesteld tot 2e instructeur de heer C. Veenstra. Voor het onder Rijkstoezicht gehouden landelijk examen voor kleutergymnastiek slaagden mej. R. Schmolh en mej. E. Mulder, beiden kleuterleidsters aan de Neutrale kleuterschool te Voorschoten en mej. E. Verboom. Geb.: Wilhelmina Margriet, d. v. W. van den Berg en H. G. Haze- veld; Eugenie Constance Louise d. v. A. Oosterbaan en E. C. Mulder. Ondertr.: G. Lamboo, 22 j. en C. A. Zonneveld, 21 j.; G. J. W. Bremer 30 j. te Vlaardingen en S. W. J. Stijntje, 25 j. Getr.: Th. W. van Doom te Ouder- Amstel en E. Boonstra. Overl.: M. J. dc Mooij, 2 j. z. v. C. de Mooij en K. Fokker. WARMOND Verkeersexamen Reeds enkele maanden werd aan de leerlingen van verschillende klassen der lagere scholen verkeersonderwijs gegeven. De resultaten van dit onderricht werden getest op een Dinsdag j.l. gehouden verkeersexamen. De kin deren hadden zich met veel ijver op dit examen voorbereid. Het theore tisch gedeelte werd afgenomen door de onderwijzers, terwijl het practisch gedeelte beoordeeld werd door Op perwachtmeester Timmer en wacht meester le klas van Westerop van de Rijkspolitie. Na afloop van het exa men verzamelden de kinderen zich in het gymnastieklokaal, alwaar de burgemeester aan de geslaagden een diploma uitreikte. De burgemeester wees in een korte toespraak op de waarde van het diploma en prentte de kinderen in, het geleerde vooral in pactijk te brengen. Van de school met de Bijbel slaagden 17 leerlingen, behorende tot de 6e en 7e klas; van de R. K. Jongensschool 21 leerlingen, behorende tot de 6e klas en van de R. K. Meisjesschool 37 leerlingen, behorende tot de 5e en 6e klas. Kaagconcert Ter gelegenheid van de Kaagweek geeft de harmonie „St. Matthias" a.s. Zaterdag een zgn. Kaagconcert in de gemeentelijke muziektent. Aanvang 8 uur nam. Jan Klaasen en Katrijn op bezoek De plaatselijke afdeling van het Rode Kruis organiseert a.s. Zaterdag een poppenkastvoorstelling in de „Burcht". We vernemen, dat Jan Klaasen en Katrijn in een gloed nieuwe creatie zullen optreden. De voorstelling begint om 2 uur en wordt om 3 uur hetrhaald. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 25) „Ja, wat wil je daar mee? Vlug nu, we mogen geen seconde laten verloren gaan. Geen tijd verknoeien met onnodige bespiegelingen". „Zo zei ik de zaak. Toean. Ze heb ben het paard blijkbaar weten te vangen en toen ergens vastgebon den, om meer tijd te winnen. Het is een duizendste geluk dat hij zich heeft weten los te maken en ons daardoor heeft kunnen waarschuwen' Hij had geen tuig meer aan. Hij heeft dus kans gezien er door heen te slip pen. Ze wisten, dat de missy niet hard kon lopen en zeker geen vol ledige dagreis zou kunnen maken. Zij hebben haar niet vermoord, Toe an". „Grote God, natuurlijk niet, Baji, daar heb ik geen ogenblik aan ge dacht". „Ik wel. Ik dach dat ze haar zou den vermoorden in weerwraak voor Tiang want het zijn natuurlijk diens mannen wie zouden het anders kunnen zijn. Ik weet het nu zeker Toean, dat zy haar hebben meege voerd en dat ze haar als gijzelaar zullen houden om hem vrij te krij gen". Desmond dacht een ogenblik na en fluisterde toen tegen Baji „Baji, we moeten ze achterna, zon der aarzelen, nu nog. We moeten de missy terug zien te krijgen. Ik zal een briefje achter laten vbor de Toean Besar om hem te zeggen, wat we hebben gedaan. Als ze het rui terpad verlaten hebben en dat is wel zo goed als zeker, moeten we de paarden hier achterlaten en hen te voet volgen". Baji aarzelde een ogenblik. Toen sprak hy ernstig en langzaam: „Toean, U weet. dat ik geen lafaard ben. Ze zijn minstens met twintig man, en wij zijn met zyn tweeën. Wij hebben een karabijn en 'n revol ver en geen voedsel. Ze zijn goed gewapend Ze hebben een voorsprong van twee volle uren en ofschoon de missy in de jungle zeker niet hard vooruit zal komen, moeten wij ook uiterst langzaam en voorzichtig ver- der trekken willen we ons niet ver raden. Aan de andere kant zouden we nu bijna hard moeten lopen wil den we hen voor het vallen van de avond nog inhalen. Ze zijn tot alles in staat en zullen natuurlijk voort durend mannen op post en in hin derlagen achterlaten, om alle vervol gers te verschalken. Ik ben ou<i en vrees de dood niet, als Allah mij roept, maar Toean als deze mannen U zouden gevangen nemen, of doden dan zouden de harten der Salongs eerst zwellen van vreugde. Een ambtenaar van het gouvernement door een van hun mannen overmees terd, gevangen of gedood, Toean, dat zou gely'k staan met een algemene opstand. Toean, weet toch al te goed, dat velen in het binnenland maar al te zeer bereid zijn om naar de op roerige taal van Tiang te luisteren en slechts op 't gunstige ogenblik wach ten, dat ze hem met voordeel kun nen volgen. Wie zal nu nog zeggen, of het gevangennemen van de missy hen niet tot ergenis heeft aangezet. Maar als het bekend zou worden dat Toean zelf in handen van deze mui ters was gevallen, zou dit toch een kaakslag voor het gouvernement be tekenen". Een ogenblik dacht Desmond na: Baji heeft gelijk. Het heeft geen nut er op uit te trekken als we het niet goed kunnen doen en met ons beiden kunnen we niet veel uitrichten. Ik zou wel idioot zyn indien ik met open gezicht in een van hun hinder lagen liep en me koelbloedig liet vermoorden. Trouwens daar zou Stella niet veel mee gebaat zijn. Als Temple me wil helpen door wat wa gens en paarden te lenen heb ik binnen een uur zoveel politietroepen van Bunan als ik maar verlang. „Hoor eens, Baji," sprak hij. „Je hebt gelijk, we moeten omzichtig te werk gaan. We zullen verder trekken tot we de Toean tegenko men. Hij is van het andere punt ver trokken en had eigenlijk al hier moeten zijn. Je blijft hier wachten. Och, kom maar mee. We weten nu toch, waar we aan toe zijn". In galop reden ze naar boven. Baji volgde hem langzaam en zocht weer ieder plekje af. Toen ze eindelijk uit de jungle in de vlakte kwamen, waar de buffels en ossen van de nederzet ting rustig graasden in het gras. zet te Baji zijn paard tot spoed aan. Wel dra had hij Desmond ingehaald. „Toean", sprak hij, „ze hebben het ruiterpad nog geen vijftig meter aan deze kant van het water verlaten. Ik heb de plaats duidelijk herkend, maar vond het beter niet stil te staan om me niet bloot te geven, als ze soms ergens een wacht hebben ach tergelaten. Alt, daar is de Toean Besar-" „Nieuws?" schreeuwde Temple hen uit de verte toe en toen hij dichter bij was gekomen herhaalde hij zyn vraag: „Hebben jullie wat gevonden? Niemand heeft haar hier zien voor bijkomen". Hij zag onmiddelyk aan Desmonds gezicht dat het hommeles was. „Wat is er Carruthers? Zeg, je hebt haar toch zeker niet gevonden verongelukt of dood? Nee, na tuurlijk niet, anders zou je toch je mond wel eens open doen?" „Temple er is geen seconde te ver liezen. Ik zal je alles wel uitleggen, terwijl we naar huis rijden. Maar wend nu eerst de teugel en volgt me, want ieder ogenblik is kostbaar". Temple gehoorzaamde byna mecha nisch, maar zodra hadden ze beiden hun paarden niet tot een galop aan gezet of hy schreeuwde Desmond weer toe: „Voor de dag er mee, ik moet alles weten". „Dat zwijn van een Ansokol heeft haar gevangen genomen. Ze hebben haar ontvoerd!" „Wat!" schreeuwde Temple. Zijn ogen schoten vuur, hij leunde hele maal over de nek van zijn paard en greep Desmonds teugels. „Waarom rijden wij dan als gekken naar huis. idioot. Vlucht jij voor een paar van die honden? Wel verd. Laat jij je door die luize kerels op je kop zitten? Zit jij als een juffershondje te beven voor een smerige tronie en een trillende speer dan zal ik er alleen wel op uittrekken, als jij het lef niet hebt om een zuster van je vriend uit hun klauwen te halen.." Plotseling zweeg hij. „Wat zei ik? Maar ik geloof dat ik kranzinnig wordt Ja, wat moet je daar nou mee doen? Toe, zeg me in Gods. naam wat er precies gebeurd is en hoe eerder hoe liever". „Ze waren met hun twintigen op zyn minst. Ze hebben haar finaal van het paard getrokken en toen het bin nenland ingesleurd. Dat zag Baji aan de sleepsporen van haar hakken in de modder. Het is alles zo klaar als een klontje. Zij hebben meer dan twee uur voorsprong op ons. We maken de zaak maar erger, als we heil zo met ons vieren adhterna gaan Ze liggen natuurlijk overal in hin derlagen". „Nou!" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7