Militairen kunnen niet komen helpen bij de aardappelenoogst Ilitveifiinty de% zilveten attjccó Engelsen „vechten" om de geweigerde tomaten Neerlands kleine man trekt weer het confectiepakje an Tropenlicfde DINSDAG 14 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Ceres en Mars beleven drukke tijden Alhoewel de aardappeloogst, die samenvalt met de vlasoogst, om werkkrachten zit te schreeuwen en in landbouwkringen men de stille hoop koesterde, dat de minister dit te kort aan personeel zou aanvullen door aan tweeduizend militairen oogstverlof te geven, heeft minister Staf bekend moeten maken, dat hij in de onmogelijkheid verkeert aan dit verzoek gevolg te geven. De moeilijkheden van de minister zijn bijna even groot als van de land bouwers, omdat het in opbouw-zjjn- de Ned. leger juist enige zeer belang- WETHOUDERS ZETEL IN DELFT VAN K.V.P. NAAR A.R. Toen bij de laatste gemeenteraads verkiezingen in Delft met zijn 33 raadszetels, de P.v.d.A. haar zeteltal van 11 op 13 bracht en de K.V.P. van 11 op 10 zetels kwam, werd reeds aanstonds gesproken over een mogelijke wijziging in de samenstel ling van het college van B. en W., waarin twe&P. v.d.A. en twee R.K.- wethouders zitting hebben. De fracties van A.R., C.H.U. en V.V.D. (tezamen acht zetels) zijn het thans eens geworden over een candi- datuur voor de komende wethou dersverkiezing. Zij hebben voorge dragen de heer P. C. Elfferich, voor zitter van de A.R.-raadsfractie. Aetherklanken WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. 7.0024.00 NCRV NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foon. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gramo- foon. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoon. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gramofoon. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gramofoon. 11.25 „De. Tognetti's komen", hoorspel. 12.00 Alt en piano. 12.30 Land- erf tuinbouwmededelingen. 12.33 Amuse mentsmuziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 „Met PIT op pad". 13.20 Gramofoon. 13.50 Idem. 16-00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelconcert. 17.50 Gramofoon. 18.05 Pianokwar tet. 18.30 Spectrum van het Christe lijk Organisatie- en Verenigingsle ven. 18.45 Kamerkoor. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespre king. 19.25 Gramofoon. 19.30 Buiten lands overzicht. 19.50 Gramofoon. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radiophilhar- monisch orkest, koor en solisten. 21.15 Gramofoon. 21.30 „De Land bouw en de Wet op de Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatie," causerie. 21.45 Ham-mondorgel. 22.00 Prome nade orkest, Omroepkoor en solist. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 NwS. en S.O.S.-berichten. HILVERSUM II, 298 m. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA 7.00 VARA. 10.00 VPRO: 10.20 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.13 Gramo foon. 8.00 Nieuws. 8.18 Gramofoon. 8.30 Orgelscol. 8.50 Voor de huis vrouw. 9.0Ö Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.10 Gramofoon. (9.35 9.40 Waterstanden). VPRO:^ 10.00 „Boeken mee op reis en thuis", cau serie. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gramo foon. 12.00 Metropole orkest. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.3 Voor het platte land. 12.38 Ge varieerde muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Orgel en zang. 13.45 Gramofoon. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Holland-Festival: Kamerkoor en Radio Philharmonischsextet. 15.00 Voor de kinderen. 16-00 Hobo en klarinet. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gramofoon. 17.50 Regeringsuitzending: H. M. Laupman: „Nieuw Guinea en de zeevaarthistorie. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Militaire causerie. 18.30 Actualiteiten of gramofoon. 18.35 Accordeonmuziek. 19.00 Gra mofoon. 19.15 „Democratisch Socia listen aller landen bijeen", reportage VPRO. 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commen taar. 20.15 „De Toverspade", sprook je 21.15 Ronde van Frankrijk. 21.25 Omroep orkest. 22.20 „Bacteriën onze vrienden of vijanden?" cauS®" rie 22.35 Gevarieerde muziek. 23.00 Nieuws. 23.14 Sociaal nieuws in Es peranto. 23.20—24.00 Gramofoon. rijke internationale en nationale ma noeuvres voorbereidt, waardoor het practisch onmogelijk is 2.000 mili tairen veertien dagen uit de training te nemen. De minister heeft echter de land bouw te hulp willen kome door het toezeggen van materiële hulp in de vorm van tenten en kookuitrustingen. DUITSE ZEEMAN IN ROTTERDAM VERONGELUKT In het havenziekenhuis te Rotter dam overleed gisteravond de 31-jari- ge stuurman E. Hoffman, gewoond hebbende te Mülheim-Ruhr. Hij was opvarende van het Duitse schip „Wesersetin" dat in de Merwehaven lag. Gisteravond om ongeveer half zes bevond de man zich op het tus sendek van een der ruimen en, ver moedelijk misleid door de duisternis, is de man misgestapt. Hij viel in 'n negen meter lager gelegen onder- ruim. Met ernstige verwondingen is hij in het havenziekenhuis opgeno men, waar hij gisteravond overleed. Gemeenteraadsverkiezingen door statistiek landelijk bekeken Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft de totaalcijfers bekend gemaakt van de in Mei gehouden ge meenteraadsverkiezingen. In 939 van de 1011 gemeenten werd gestemd, daar in 39 gemeenten de verkiezin gen werden uitgesteld wegens de overstromingsramp, in 31 gemeenten de verkiezing afliep bij enkele can- didaatstelling en in twee Utrechtse gemeenten wegens grenswijziging reeds op 1 Januari 1952 een nieuwe raad was gekozen. Er werden 5.223.657 geldige stem men uitgebracht op de volgende par tijen en plaatselijke combinaties van lijsten: P.v.d.A. 1.465.871 of 28.1 pet (1949 25.2 pet). K.V.P. 1.066.772 of 20.4 pet. (1949 21.3 pet). V.V.D. 423.289 of 8.1 pet. (1949 7.6 pet). A.R. 384.985 of 7.4 pet. (1949 8.1' pet). C.H.U. 351.177 of 6.7 pet. (1949 6.6 pet). C.P.N. 274.873 of -5.3 pet. (1949 6.9 pet). Staatk. Ger. 72.158 of 1.4 pet. (194? 1.4 pet). K.N.P. 31774 of 0.6 pet). Geref. Pol. Verbond 29.209 of 0.6 pet). Afzond. R.K. lijsten 603.269 of 11.5 pet). Combianties van de A.R. en/of C.H. en/of S.G.P. 330.570 of 6.3 pet. Gemengde combiaties 30.750 of 0.6 pet. Prot. Chr. lijsten 27.787 of 0.5 pet. Zelfstandige lijsten 131.173 of 2.5 pet. In totaal waren in de 939 gemeen ten 5.760.078 personen kiesgerechtigd, waarvan aan de stemming hebben deelgenomen 5.423.699 kiezers (93.7 percent), zodat 6.3 percent verstek heeft laten gaan. Van het aantal uit gebrachte stemmen waren er 5-223. 657 (96.3 percent) geldig, blanco wa ren 102.966 (1.9 percent) en overige van onwaarde 97.076 (1.8 percent). In vergelijking met de Tweede Kamerverkiezing 1952 blijkt, dat toen een groter deel (95 percent) van het kiezerscorps aan de stemming heeft deelgenomen, dat meer geldige stemmen (97 percent), minder blan co (1.4 percent) en minder overige stemmen van onwaarde (1.6 percent) zijn uitgebracht. Aanbestedingsproblemen bij regering in studie De ministers van Wederopbouw, van Economische Zaken en van Ver keer en Waterstaat hebben een oriënterende bespreking gevoerd met vertegenwoordigers van de raad van bestuur bouwbedrijf over het stelsel van aanbestedingen. Het ligt in het voornemen van de regering een studiecommissie in te stellen, waarin vertegenwoordigers der ondernemingen zetels zouden krijgen. Deze commissie zou tot taak krij gen een aanvaardbare regeling voor aanbestedingen te maken. Leden van de raad van bestuur stelden de ministers op de hoogte van een concept-reglement voor aanbestedingen. Het concept werd in samenwerking met de bond van Ned. architecten BNA opgesteld. In dit conceptreglement heeft men een oplossing trachten te vinden voor een aanbestedingssysteem, voor een nauw daarop aansluitende uniforme regeling voor aanbeste dingsbescheiden en voorts voor een beroepssplitsing architect-bouwvak patroons en architect-bouwvakon dernemers). Over deze concept-regeling wordt nog overleg gepleegd. Het aantal kiezers, dat thans be voegd was om bij volmacht te stem men bedroeg rond 122.000 (2.1 per cent) en lag dus aanmerkelijk hoger dan in 1952 (1.6 percent). Aan onge veer 51.000 kiezers is deze bevoegd heid verleend wegens htm lichame lijke toestand en aan ongeveer 71.000 wegens vermoedelijk verblijf buiten de gemeente. Prinsessen uit logeren Hedenavond zullen de Prinsessen Beatrix en Irene met het lijntoestel van de KLM naar New-York ver trekken, vanwaar zij zullen doorrei zen naar Chatham, Cape Cod. Tijdens haar verblijf in de Ver enigde Staten zullen de Prinsessen de gasten zijn van de familie Fea- Zoals bekend vertoefde mevr. Fea- ver met har oudste dochter Renée Roell gedurende de gehele laatste oorlog bij de Koningin en haar kin deren in Canada. Na het verblijf in Chatham zullen de Prinsessen nog enige tijd doorbrengen in Ottawa, de woonplaats van de familie Fea- ver, waarna zij aan het eind van haar vacantie wederom per vliegtuig naar Nederland zullen terugkeren. Te New York zullen de Prinsessen worden ontvangen door hun oom, Prins Aschwin. PRINSESSEN KAMPEERDEN IN ZUID-LIMBURG. Prinses Beatrix en prinses Irene hebben, zonder dat iemand het wist, een week lang gekampeerd in Zuid- Limburg. Achter het huis van de familie De- bougnouse in Rottingen stond een tentenkamp waar de klas van de prinsessen kampeerde, en van waar uit tochten werden ondernomen door het prachtige Zuid-Limburgse land met een Simpelveldse chauffeur aan het stuur. Alle beroemde beziens waardigheden van dit touristen-cen- trum werden onopvallend bezocht. Met een heerlijke herinnering aan het land van het „bronsgroen eiken hout" zijn de prinsessen naar huis teruggekeerd. Z. K. H. Prins Bernhard heeft Maandagmorgen in h«t gebouw van de Nederlandsche Handelsmaatschappij aan de Vijzelstraat te Amsterdam enkele zilveren anjers uitgereikt, aan personen, daarvoor aangewezen door het Prins Bernhardfonds. Z. K. H. met hen, aan wie de zilveren anjers werden uitgereikt: van links naar rechts de eerwaarde heer I. W. Linssen. Z. K. H., Mevrouw J. E. van SchendelReesink (voor de heer J. de Bruyn) Mr. B. de Gaay Fortman en de heer A. M. J. Gregoire. De prijs stijgt tijdens gedwongen verkoop en de douane doet verbluffend goede zaken De lachende derde in het probleem van de plotselinge sluiting der En gelse grenzen voor de Nederlandse tomaten-import is de Engelse douane. Gisteren is men begonnen om de 150 ton door Engelse importeurs beitelde Nederlandse tomaten, die door het verbod - van de Engelse regering bij aankomst in de bestemmingshaven niet geaccepteerd mochten worden, onder toezicht van de Engelse douane en voor rekening van de Engelse douane te verkopen. Nu, de zaken gaan niet slecht! Nadat de aanvankelijke prijs 12 shilling per kistje van 12 pound bedroeg, liep de prijs tijdens de verkoping op tot 14 shilling per kistje, hetgeen dus zonneklaar aantoont, dat de Nederlandse tomaten eerdef het tegendeel van een binnenlandse-marktbedervende in vloed hebben. De prijs van de Nederlandse tomaten ligt nu reeds 2 shilling per 12 pound boven het door de Engelse regering gestelde minimum. Indien deze situatie zich zal handhaven, verwacht men, dat van officiële Nederlandse zijde een verzoek gericht zal worden tot de Engelse regering cm de Engelse grens voor het blijkbaar in Engeland zeer gewilde Neder landse product weer open te stellen. Een 4-jarig Volendammertje, zoontje van de fam. K., is in de ha ven te Volendam gevallen en ver dronken. Hoewel het kind spoedig werd gevonden bleek het reeds te zyn overleden. Kleermakerspatroons constateren Maatkleding in de verdrukking In het jaarverslag 1952 van de bond van kleermakerspatroons in Nederland wordt opgemerkt, dat er een groot gebrek is aan goed ge schoolde en organisatiebekwame mensen, die de bond tot groter bloei kunnen brengen. Het aantal afd. van de bond is gelijk gebleven, namelijk 65. De ach teruitgang in het ledental, die enige jaren geleden begon, kon ook in het verslagjaar niet worden gestuit. Op 1 Januari 1953 telde de bond 1086 gewone leden en 20 buitengewone en adspirant-leden. Gezegd wordt verder, dat in 1952 vele maatkledingbedrijven ernstig op de proef zijn gesteld, daar dit het eerste jaar na de oorlog was, waar in het maatkledingbedrijf te kampen had met een sterke achteruitgang in de omzet. Het gevolg is geweest dat •bedrijven met weinig levensvatbaar heid in de loop van dit jaar zijn uit geschakeld. Ten aanzien van de omzetbelas ting zijn en worden allerlei pogin gen in het werk gesteld om protest aan te tekenen tegen het ontwerp van wet, waardoor de maatkleerma- kers in de toekomst 1 pet. omzet Dronkeman te Haarlem mishandelde zijn vrouw Een beschonken machinist uit Haarlem kreeg in de nacht van Za terdag op Zondag j.l. verschil van mening met zijn vrouw. De 46-jarige man greep een ijzeren stang om zijn gebral kracht bij te zetten en alhoe wel de vrouw zich onder het bed poogde te verschuilen, vond de woësteling haar daar en bracht haar ernstige verwondingen aan het hoofd toe. De vrouw wist ten slotte het huis te ontvluchten en bereikte het Grote Gasthuis, waar zij werd verbonden. De dronkeman werd Zondagmor gen door de politie in arrest geno men. Haarlemse conducteur op het hellende vlak f 160.- verduisterd Een 26-jarige Haarlemse buscon- belasting meer zouden moeten gaan ducteur, die de vorige week enig geld ontvreemdde en daarvan te Amster dam de bloemetjes eens buiten gezet heeft, is Zaterdag door de Haarlem se recherche aangehouden. De conducteur had op 7 Juli in zijn bus een portefeuille met 30.ge vonden en dit bedrag ten eigen bate aangewend. Drie dagen later nam hij de benen met de dag-ontvangsten van de bus, zijnde 130.Dit be drag heeft hij kennelijk binnen de vierentwintig uur weten te verbras sen, want de politie vond bij arresta tie geen geld meer bij de man. betalen. Over de propaganda vor de maat kleding wordt nog gezegd, dat men op dit punt nog aan het begon staat van een voor de maatkleer maker ij nieuw project, hetgeen tot gevolg heeft, dat nog vele kinderziekten zullen moeten worden overwonnen. Verwacht wordt echter, dat de ver leden jaar begonnen campagne op dit stuk in de toekomst resultaat zal opleveren, indien althans alle le den de actie krachtig steunen. OVERHEID EN WONINGBOUW. Bouwers bouwen liever zelf. De bond van Ned. Architecten B NA en de raad van bestuur bouw bedrijf hebben tezamen een brief aan alle Nederlandse gemeenteraden gericht met het verzoek om de ge meentelijke bouwactiviteit zo veel mogelijk te beperken. Men gaat daarbij uit van de over tuiging, dat de productie primair als een particuliere taak moet worden gezien. De overheid kan aldus de brief, het algemeen belang in hoge mate dienen en bevorderen door het inschakelen van particuliere dien sten. Nog nooit, aldus de brief, is aan getoond, dat overheidsdiensten, die zich met ontwerpen en uitvoeren van bouwwerken bezig houden, de ze werkzaamheden goedkoper zou den kunnen verrichten, zodat ook hier het algemeen belang niet als motief kan worden aangevoerd. HAAGSE POLITIERECHTER. Mishandeling. Voor mishande ling van een 72-jarige man moest een 38-jarige veehouder uit Bodegra ven zich verantwoorden bij de Haag se Politierechter. Hier vertelde hij, dat het slachtoffer op de 9e Mei j.l. bezig was gras te maaien van een dijk die hij had gehuurd. De man had het al vaker gedaan en was reeds gewaarschuwd. Toen de man zich met zijn karretje wilde verwijderen had verd. hem tegen de grond geslin gerd, zo hadden enkele militairen die in de nabijheid waren geweest verklaard. Zij hadden zich aan het gedrag van verd. buitengewoon ge- ergerd en één van hen was tussen beiden gekomen. Verd. vertelde, dat hij er werk van had willen maken en dat hij daarom had willen verhinderen, dat de man zich met het karretje verwijderde. Overeenkomstig de eis werd de vee houder veroordeeld tot 40.boete of 10 dagen. Met bonenstok geslagen. De Haagse politierechter legde 50 boete op aan 'een tuinder uit Leimuiden, wegens een op 7 April j.l. te Ter Aar gepleegde mishandeling. De eis was 25.boete. Verd. had zekere D. zonadig met een bonenstok geslagen, dat he haffclstr bonenstok geslagen, dat het slachtof fer o.m. gekneusde ribben had. Verd. ontkende dit; hij vertelde de getuige van het land te hebben gejaagd. Het land was van hem, maar verpacht aan de schoonvader van het slacht offer. Hoe men ook praatte ter te rechtzitting, de 49-jarige verdachte bleef bij zijn ontkentenis. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 23)" „In orde, maak het ontbijt van de missiy dan maar gereed en dien op. Zeg, dat de sais even wacht, ik moet hem spreken." „Maar. Toean Besar, de missy is er nog niet en de sais zegt, dat haar ponny met bloed bedekt is." „Wat" schreeuwde Temple plotse ling en Desmond riep bijna tegelij kertijd: „Wat!' 'Mrs. Temple had geen woord ver staan van het gesprek, dat in het koeterwaals was gevoerd, dat in deze binnenlanden voor Maleis doorging, maar ze bemerkte duidelijk, dat er iets niet in orde was. „Wat is er aan de hand, Jim," vroeg ze zenuwachtig. „Er is toch niets met Stella gebeurd?" „Nee, nee* moeder. Herrie op de plantage. Ik zal eens gaan zien, wat er gedaan moet worden. Welnee, wat aou Stella nou kunnen gebeuren, als ze kalm een ritje door onze aanplan tingen maakt?" Hij rende echter onmiddellijk naar de bijgebouwen en men hoorde hem in een driftig gesprek met de sais. De stroom van korte vragen en uit roepen werd telkens door het jan kende geluid van de inlander onder broken. Desmond luisterde aandach tig naar dit gesprek, terwijl hij on dertussen zijn best deed om mrs. Temple met enkele banaliteiten af te leiden en bezig te houden. Hij slaag de er zelfs in de oude dame dermate gerust te stellen, dat ze kalm ver der at. Hij had echter spoedig voldoende vernomen om vast te kunnen stellen, dat de boel lelijk mis was gelopen. Hij mompelde enige woorden tegen mrs. Temple en haastte zich toen naar Temple. „Er is iets aan de hand met Stella, kerel," fluisterde Jim. „De ponny is teruggekomen zonder teugels en met een wond in zijn flanken. Het beest is compleet bedekt met schuim en staat te trillen van angst. De sais be weert, dat het een speerwonde is, maar het is even goed mogelijk, dat ze door een afgeknakte bamboe is ontstaan. Kom mee, dan zullen we zelf eens gaan zien." „Een ogenblik. Ik zal er Baji bij halen. Ik denk wel, dat die onder tussen gearriveerd zal zijn. Die ouwe rot weer meer van wonden en de heilzame kracht der jungle-kruiden dan al die sufferige Javanen bij elkaar." „Mij goed. Probeer hem maar te beschreeuwen en kom dan onmid dellijk naar de stallen. Kamarilah! Hoor eens! Het paard van de missy is teruggekomen zonder zijn mees teres en een flinke wond in zijn flank. Kom eens mee, en kijk eens wat je er aan doen kunt." „Toean, ik heb het al gezien. Er zijn twee wonden. De een door een gebroken bamboe, de ander door 'n messteek. Toean, daar is iets niet in de haak. Ik heb mijn jungle-uitrus ting maar weer aangetrokken en mijn krijgsdos. Het is de bende van An- sokol, Toean". „Grote genade, Baji, wat vermoed je dan „Mr. Carruthers," viel mrs. Temple hem in de rede, „zoudt u zo vriende lijk willen zijn mij te vertellen wat er aan de hand is. Ik zou niet zo on beleefd geweest zijn om verder aan te dringen, maar ik geloof toch wel, dat ik als moeder waar is Jim nu?En Stella...." Temple kwam juist uit de stallen en daar hij zijn moeder niet gezien had, riep hij Desmond toe: „Grote genade, Carruthers, d'r zijn er twee." „Twee wat?" vroeg mrs. Temple angstig. „Wil niemand me dan vertellen wat er gebeurd is? Waar is Stella? Is ze gewond? Is ze gewond? Is ze van het paard gevallen. Heeft ze d'r been gebroken, of d'r arm, of alle twee? Maar spreek dan toch, waar om staan jullie daar alle twee te suffen"? „Kalm moeder," trachtte Temple de zenuwachtige dame tot bedaren te brengen. „Nee, van alles wat je zegt is gelukkig niets gelbeurd. De ponny heeft enkel een paar schram men opgelopen. Het lijkt wel of het beest ineens midden in de doorns is geraakt. Toen is het natuurlijk ge schrokken en er tussen uitgetrokken. De sais maakte dat tenminste er uit op. Ik vermoed dat Stella langs een van de oude paden is gereden. Toen heeft een van die verraderlijke uit lopers het beest aan het schrikken gemaakt, het is gestruikeld, of gaan steigeren en heeft Stella waarschijn lijk uit het zadel geworpen, zodat ze nu moet lopen. Het gebeurt mij zelfs i wel. Carruthers en ik zullen er on middellijk op uit trekken, zodat ze naar huis kan rijden. Blijf U maar rustig hier moeder, en zorg dat ze een lekkere kop thee krijgt. Binnen tien minuten zijn we terug." Hij nam haar als een kind bij de arm en rustte niet, voordat ze zich in een beschaduwd hoekje van de verandah had teruggetrokken. Hou je hier nou maar stil, hoor moe dertje, er is niets aan de hand. Ja, geloof me nou maar, we zullen wer kelijk niet lang weg blijven. „Hoor eens," fluisterde Desmond Temple toe, toen deze weer naar buiten kwam gelopen, „laat onmidel- lijk twee ponny's zadelen en kijk je revolvers na. Het kon wel eens gaan spannen." „Spannen, spannen? Wat bedoel je!' „Ik vermoed, dat die bende van Ansokol er achter zit. Welke kan is je zuster uitgereden?" „Man je raaskaalt," zei Jim in zijn angst. „Ben je helemaal zestig. Denk je dat die schurken tot in mijn plan tage zouden durven doordringen om daar de zuster van de manager koel bloedig van haar paard te trekken? Ik zeg je, dat ze in het zand heeft gebetenZij rydt meestal langs de grote weg, die d^ars door de plantage voert, maar van morgen hoorde ik ze zoiets mompelen van 'n paar prachtige struiken, die ze op veld E had gezien en die ze wilde schetsen. Dan zou ze langs het oude ruiterpad op de weg naar Bunan zien te komen. Ik verwed er een glas whiskey om, dat ze je graag zou zijn tegengekomen." „Goed, dan trek jij onmiddellijk naar de grote weg en ik neem veld E voor mijn rekening en trek van zelf langs dat ruiterpad jou tege moet. In de jungle kunnen we elkaar niet mislopen. Wie ben je van plan mee te nemen?" vroeg hij nog, toen hij de sais bliksemsnel vier ponnies zag zadelen. „De oude Karim. Een kerel als goud. Hij zal me een handje kunnen helpen, indien ze werkelijk gewond is." „Goede jacht, voor ons beiden," zei Desmond. „Kom mee, Baji." Hij zwaaide zioh op een ponny en :ette onmiddellijk een stevige drai in. Langs het ruiterpad was hij spoe dig veld E genaderd, dat helemaal aan de uiterste grenzen van de be zitting was gelegen. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6