Leidschendam ontving met luister zijn „parochiezoon" F. A. Hofland RIJNSTREEK AUTOPOLO WERD EEN GROOT FIASCO Hartelijke huldiging van Captain Zandbergen MAANDAG 13 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT l-WEEDE BLAD PAGINA 4 Zaterdag en Zondag waren weer grote dagen voor Leidschendam. Weer werd een plaatsgenoot feeste lijk ingehaald, zoals zo velen vóór hem. Het was de neomist Francis- cus Anthonius Hofland die op 4 Juni jl. door de aartsbisschop van Ach (Zuid-Frankrijk) tot priester was gewijd. werden aan de nieuwe priester aan geboden. Tot slot van deze jubeldag cele breerde de neomist des middags om 5 uur een plechtig Lof, dat ook weer door vele parochianen werd bijge woond. De Oranjefeesten. Voor d( Oranjefeesten welke op 1112 en 13 Toen Zaterdagmiddag de neomistAugustus a>s. worden gehouden met zijn ouders uit de richting Lei- staan Weer vele attracties voor de den bij de Noordheylaan waren ge- burgerij op het programma. De fees- arriveerd, stond daar een open lan-telijkheden worden als naar gewoon- dauer klaar bespannen met 4 ge- j te geopend met een etalagewedstrijd. pluimde schimmels. Maar niet alleen dit rijtuig, ook alle jeugd- en sport verenigingen stonden daar om de nieuwe parochie-zoon een feestelijke inkomst te bereiden. Ook het we reldlijk gezag, verpersoonlijkt burgemeester H. A. C. Banning, maakte zijn opwachting. Staande bij het rijtuig waarin de neomist inmiddels had plaats genomen, sprak de burgemeester het volgende wel- komstwoord: Aan de grens der gemeente staan de katholieken van Leidschen dam opgesteld om u met pracht en praal binnen te leiden l»meente. Het is telkens weer een wonderschoon gebeuren wanneer één van Leidschendams zonen, uitverkoren tot het Priesterschap, door de ingezetenen met blijdschap in het hart, wordt begroet. Met vliegende vaandels en slaande trom zal de stoet optrekken, de driekleur wappert van de huizen, er is feest in het hart van elke Leidschendammer. Zó eren wij onze priesters. Maar de burgerlijke overheid blijft hier niet achter. Wij zijn dankbaar voor het feit, dat wij in een vrij land leven en zonder pro test u kunnen verwachten, ook onzerzijds onze vreugde uiten dat Leidschendam weer één zijner zo nen tot het Jï. Priesterschap ziet verheven. Als burgemeester wens ik u van harte geluk en ook uw ouders voor wie de dag van morgen wel de schoonste van hun leven zal worden. Ik heet u van harte welkom in Leidschendam en wens u toe dat deze dagen voor u on vergetelijk zullen worden. Moge deze dagen, als gij straks in Frankrijk uw zegenrijk werk verricht, nog lang in uw geheu gen blijven voortleven. Daarna trok de fleurige stoet op naar het hart van de gemeente. De harmonie St. Cecilia Het zich van haar beste kant horen en zo arri veerde de neomist door een menigte langs de Veurse Straatweg luide begroet, aan het Koningin Juliana- plein. Daar stonden eeri ontelbare schare bruidjes de nieuwe priester op te wachten en nadat de stoet met deze kleinen, alle in het wit ge klede meisjes met bloemen in de hand, in de stoet waren opgeno men, was het voor ieder een aandoen lijk schouwspel te zien met welk eén eer en vreugde de plaatsgenoot Hofland als priester in zijn geboorte plaats werd binnengeleid. Aangekomen in de parochiekerk welke tot de laatste plaats bezet was, werd de neomist een welkomst lied toegezongen waarna hij onder het door hem met assistentie gecele breerde Lof, door de zeereerw. heer pastoor H. van der Ven werd toege sproken. Na uw glorieuze tocht door uw geboortedorp, aldus spr., hebben wij u thans in de kerk binnengeleid, de kerk waarin gij zijt gedoopt, uw eerste H. Communie hebt gedaan en waarin u ook de roepstem van God hebt vernomen om u te gaan voor bereiden tot het H. Priesterschap. Om dit te bereiken hebt u veel moeilijkheden ondervonden, meer dan in normale gevallen. Maar thans zet u dan toch de kroon op de voorbereiding. Ongetwijfeld zult u in Frankrijk nog vele moeilijkhe den ondervinden maar denkt dan vol enthousiasme terug aan de glo rieuze intocht binnen de gemeente. Moge deze gedachte u dan moed en kracht geven om uw zegenrijke ar beid te volbrengen. We hier in Leid schendam zullen u in de gebeden niet vergèten. Deze wedstrijd zal ditmaal een zeer attractief karakter dragen waarvoor het publiek in staat gesteld wordt mooie prijzen te winnen. Op het feestterrein worden tevens de bekende volksspelen gehouden. Voor de Ronde van Leidschendam bestaat reeds grote belangstelling. Alle prominente amateur-wielren ners zullen aan deze ronde deelne men. Er zal 110 K.m. worden verre den in 55 ronden. De vereniging Sparta uit Den Haag heeft zich be last met de leiding van deze ronde welke dit jaar voor de eerste maal wordt gehouden. Geboren: Wülibrordus A. M. zn van A. J. Luiten en C. M. Groene- wegen; Johannes A. A. M. zn van J. Ph. C. van Veen en C. C. Remmers waal; Maria H. J. dr van A. L. Hooy- mans en C. W. de Haan; Maria C. C. d. van C. M. P. van Oosten en M. E. Bergman; Libke J. dr van M. Pa- grach en L. Karpe; Cornélis A. M. zn van P. L. M. van Bohemen en A. de Groot; Antoinette J. dr van C. F. Simons en H. Steinstra. HILLEGOM Voor de eigen kerk. Zondag werd in alle H. Missen door de wel- eerw. heer P. Heemskerk, zoon der parochie van St. Joseph en kapelaan te Castricum een liefdadigheidspre- dicatie gehouden ten bate der St. Jo saphkerk. De daarop gevolgde grote collecte bracht 3132 op. Rib gekneusd. Bij het herstellen van het dak van een woning aan de Wilhelminalaan stond de timmer man O., wonende aan de Brouwer laan op een afdak, dat met eterniet platen was gedekt. Een plaat brak door en O. viel van een hoogte van ruim 3 m. Hij kwam op een daar staand rijwiel terecht. EHBO ver leende hulp en dr. ten Hoopen con stateerde een gekneusde rib en ont vellingen. Ernstig ongeluk. Vrijdagavond reed de heer W. H. G. Verleur, amb tenaar bij sociale zaken alhier, per bromfiets. Hij reed uit de Waterlei- dingsweg te Vogelenzang de grote weg op en werd door een Belgische personenwagen geschept en 25 M. meegesleurd. Het slachtoffer bekwam een schedelbasisfractuur en een beenbreuk. Hij werd naar het Mi- Htair .Hospitaal te Vogelenzang ver voerd en vandaar Zaterdagmorgen naar het Diaconessenhuis te Haar lem. Zijn toestand is nog zeer zorge lijk. De chauffeur treft geen schuld. De heer Verleur is 48 jaar oud en gehuwd. Geboren: Dr. van H. Selhorst en J. de Rooij; zn van P. W. Ruigrok en J. H. Lange veld; dr van J. G. Griffioen en G. den Hoed; dr van L. J. v. d. Zon en G. Mulder; dr van J. H. Berbée en B. C. Lascaris; dr van W. Bakker en A. W. PoUé; zn van L. Evers en J. Ruiter. Getrouwd: H. G. C. Bouckaert en A. M. Heeres; II. Sliep en M. J Veldhuijzen van Zanten; K. War merdam en C. E. Rusman; E. L. M. van Wensen en W. Freeke; J. Meijer en N. Sissing. Overleden: M. A. Meskers-Bour- gondiën, vr. 79 jaar. KATWIJK Receptie K. V. V. Quick Boys. Zaterdagavond jl. werd door het bestuur van het 1ste elftal van de Katwijkse Voetbal Vereniging „Quick Boys" gerecipieerd in Casa Cara ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van Nederland in de Zaterdagmiddag-competitie. Als gasten zagen we op de eerste plaats het Gemeentebestuur, bij monde van de locoburgemeester, de heer H. P. Bloot, een kampioensvlag overhandigde, welke op de Boulevard zal komen te wapperen. Verder tra den o.a. als sprekers op de heer v. Leeuwen namens de K.N.V.B., voor de L.V.B. de heer J. C. v. d. Berg en voorts afgevaardigden van besturen van vele plaatselijke verenigingen en voetbalclubs uit de omtrek. Wandeltocht.— Woensdag 5 Augus tus zal des avonds een wandeltocht worden gehouden van 15 km, voor personen beneden 15 jaar 10 km., on der auspiciën van V.V.V. LISSE „St. Gregorius". Op het con cours te Amsterdam behaalden „St. Gregorius" een 1ste prijs met 321 punten. DE KWAKEL Geboren: Sophia Maria Elizabeth, d. van J. A. van Zuijlen en S. M. E Leliveld; Jacobus Adrianus, z. van J. van Kessel en J. C. Wijfjes; Jaco bus Johannes Maria, z. van J. J. Lauwers en T. C. Vermeij; Theodora Joanna Maria, d. van G. A. Hoogen- boom en A. C. Klijn; Catharina Ma ria Clazina, d. van J. A. Heimeriks en J. L. Meulenbroek; Jacoba Wil- helmina Maria, d. van P. F. Könst en A. A. Brouwer; Neeltje, d. van J. Ste vens en G. Tij sterman. Oerveleden: A. J. Voorbij 48 j., echtgenoot van M. Haring. Gehuwd: L. H. Aarsman en P. J. de Groot. VOORHOUT NKJB—BNS. Op overtuigende wijze heeft de NKJB revanche geno men op de enige weken geleden on dergane smadelijke nederlaag te gen de BNS. In een, althans tot de rust zeer goede gespeelde wedstrijd, waarbij het NKJB-elftal de toon aangaf, wisj dit elftal, van de BNS te winnen met 41. De rust ging in met 31, een stand welke zeer zeker hoger zou zijn geweest als niet de verdediging van het BNS- elftal met de keeper als uitbHnker, in zo'n grootse vorm waren geweest. Na de rust een geheel ander spel- beeld, met de NKJB totaal in de minderheid. Doelpunten bleven ech ter uit, slechts 2 maal werd ge scoord, zodat het einde kwam met de stand 4—1. VOORSCHOTEN Anjercollecte. De Anjer-collec te heeft in Voorschoten een bedrag van 302.03 opgebracht. Benoeming. Tot opvolger van de heer P. H. L. van Loon is aan de gemeente-sécretarie benoemd de heer W. L. van Schaik. De heer van Schaik was voordien commies ter gemeente-secrr+~rie te Heemstede. Oefen-handgranaten. De hand granaten, die vorige week in een vuilnisbak in de Willem de Zwij gerlaan werden aangetroffen, blij ken zgn. oefenhandgranaten te zijn geweest. ALPHEN AAN DEN RIJN Het heilig offer. Het H. Misoffer, dat de neomist Zondagmorgen in de parochiekerk op droeg werd weer door een overvolle kerk bijgewoond. De nieuwe priester werd daarbij geassisteerd door pas toor Van der Veen als presbyter as- sistens, de weleerw. heer K. de Bou- verre als diaken en de weleerw. heer A. v. d. Voort als subdiaken. Ceremoniarius was de weleerw. heer M. Meiman. In het priesterkoor had den nog plaats genomen de rustende pastoor van de parochie de zeer eerw. heer M. Kammers en pater Warmenhoven (M.S.C.). De predikatie werd gehouden door de weleerw. heer Piet Wijtvliet uit Nootdorp, thans kapelaan te Isle Jourdain (Zuid-Frankrijk). Naar aanleiding van het „Te Deum Lauda- mus" schetste de eerw. spr. de waar digheid wan de priester als bemidde laar tussen God en de mensen. Het zangkoor onder leiding van de heer Coen Ruivenkamp zong de ge zangen, gedeeltelijk meerstemmig gedeeltelijk in het Gregoriaans en na de H. Mis het „Ecce quam dies". De receptie welke des middags in het patronaat werd gehouden was zeer druk bezocht. Dokter Perquin voerde daar als voorzitter van het comité Katholieke Actie het woord. Vele mooie en kostbare geschenken De met zoveel bravour aangekon digde autopolowedstrijd welke Zater dagavond op het Alph-bijterrein ge houden zou worden, is op een groot fiasco uitgelopen, zowel voor de rij ders, de organisatoren, en het onge veer 1500 koppen tellende publiek. Als oorzaak van deze hopeloze ver toning, die alleen maar ergernis op wekte, kan zonder veel omhaal aan gewezen worden de toestand van de oude beestjes van auto's, waarmede de Wadainxveners op het toneel ver schenen. Wel werd door de speaker het natte veld als oorzaak genoemd, maar daar geloofde niemand aan. Het feit, dat reeds voor de aanvang van de wedstrijd een tweetal auto's niet op gang te krijgen waren en er nog om tegen acht uur naar Gouda ge reden moest worden om onderdelen te halen, spreekt toch wel voor zich zelf. Lekke radiatoren, een auto zon der benzine, telkens afslaan van de motoren, die daarna niet meer op gang te krijgen waren of twee of drie andere auto's moesten er aan te pas komen, heeft toch niets met het natte veld te maken. Het werd nu een vertoning van alles bij elkaar misschien tien minu ten van rijden met en tegen een gro te bal van 1.40 meter middenlijn. Om half negen werd maar doodleuk ge zegd, dat de „wedstrijd" niet meer door kon gaan, vanwege het gladde veld. Dat de bezoekers zich lichtelijk bij de neus genomen voelden en grote spijt hadden van hun 75 ets. entré die men betaald had behoeft geen betoog. Er werd dan ook danig ge mopperd. Alphens Jeugdtournooi. Op de terreinen der vereniging Alphen is gisteren een jeugdtournooi gehouden waaraan in de A-afdeling werd deel genomen door de Junioren van Al phen, DSO, Spoorwijk, Lugdunum, Het Noorden en Tonegido. i Na het spelen van een halve com petitie kwamen hier als overwinnaar uit de bus de junioren van Lugdu num,tweede werd Alphen en derde Spoorwijk. In de B-afdeling namen deel Tone, gido, Steeds Hooger, DSO, Alphen, Lugdunum en Het Noorden. Ook in deze afdeling werd het elftal van Lugdunum eerste, Alphen werd tweede en het elftal van Tone gido behaalde der derde prijs. Jubileum J. C. Laterveer. De rij der jubilarissen bij de uitgeverij van N. Samsom N.V. wordt ook dit jaar weer groter en groter. Ditmaal hebben wij iets te melden over het jubileum van de heer J. G. Laterveer, die op Zaterdagmorgen 11 Juli j.l. door directie en personeel van N. Samsom N.V. werd gehuldigd in verband met zijn 25-jarige werk zaamheid aan het bedrijf. De oudste directeur, de heer N. Samson, sprak de jubilaris in harte lijke bewoordingen toe. Spreker roemde de heer Laterveer als een man met een zeer gelijkmatig, opge wekt humeur, een uitstekende werk lust en met grote accuratesse, die zich in de loop der jaren opgewerkt heeft tot een zeer goed vakman, getuige het feit, dat hij op de afdeling Boek binderij een plaats als plaatsvervan gend voorman heeft verworven. De jubilaris werd vereerd met het gouden N.S.A.-embleem voor 25 jaar trouwe dienst, een waardevol ge schenk der directie en het getuig schrift van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Vervolgens sprak de heer Chris- tiaanse, chef der binderij, de jubile rende medewerker toe. Ook uit deze toespraak bleek, dat de heer Later veer en goede werkkracht en een prettig mens in de omgang is, die "Een zeer -vrolijk gestemde en hu moristische speech werd gehouden door de heer A. Verhoeff, die na mens de collega's het woord voerde. „Een kort woord", zo zeide hij, doch daar deze spreker nog^l het een en ander -uit de gang van het werk en de ervaringen van de jubilaris over hoop haalde, werd het een vrij lang woord, dat echter zeer in de smaak viel van de toehoorders en daarom niet langdradig werd. Een gevoel van vriendschap en waardering was dui- dëlijk__de ondertoon van de woorden van de heer Verhoeff, waarin ernst en luim elkaar afwisselden. Hij bood evënéens een prachtig geschenk aan. Een daverend en hartelijk applaus was hét looft van alle sprekers. De héér Laterveer dankte daarop allen voor "de goede woorden en de ca- deaux. In het gezellig versierde deel der binderij, waar de huldiging van deze jubilaris plaats vond, maakten daarna velen gebruik van de gelegen heid om hem persoonlijk de hand te drukken. Motorrijder zwaar gewond Op het kruispunt Provinciale weg —Verlengde Aarkade verleende Zon dagavond omstreeks.half-acht de 20- jarige motorijder C. Hoogstraten uit Ter Aar komende uit de richting Schevejaagsbrug geen voorrang aan de luxe auto bestuurd door iemand uit -Gouda en komende uit de rich ting Herenweg. Met onverminderde snelheid, naar schatting 70 km., reed de motorrijder tegen de linker voorzij de van de auto op, met 't gevolg, dat hij óp de motorkap smakte en ver volgens tegen de voorruit en over het dak van de autc heen in de kant' van de weg gesmakt werd. Hier bleef hij zwaar gewond liggen, ter wijl zijn Jawa-motor geheel vernield een 15 meter werd weggeslingerd. Dr. van Eek en dr. van Wermes- kerken verleenden de eerste hulp en lieten het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden vervoe ren, waar men naast inwendige kneu zingen een ernstige hersenschud ding constateerde, een bovenbeen- breuk en 'n gebroken pols. Het slacht offer had aan de autobestuurder om tweeërlei reden reeds voorrang moeten verlenen. Op de eerste plaats omdat de auto voor hem van rechts kwam en bovendien is dit kruispunt beveiligd door stopborden op de Ver lengde Aarkade. Melkauto nam de binnenbocht. Doordat de bestuurder van een melk- aütó Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur, rijdende in de Pr. Hendrik straat, de binnenbocht nam toeii hij 'de Stationsstraat wilde inrijden, botste een motorrijder tegen de bum. per van deze auto op. De motor, bestüurd door de heer De Graaf al hier, werd aan de voorzijde geheel vernield. De duopassagier, de heer Dirkzwager, vloog tegen de auto op en liep kneuziftgen over het gehele lichaam op. BOSKOOP „Concordia"-succes. De drum band van de Harmonie „Cóncordia" heeft Zaterdag j.l. ook weer acte te presence gegeven bij de door dè Stichting Stadsontspanning te Utrecht uitgeschreven Nationale Marsband- wedstrijden. De drumband van „Cóncordia" kwam als nummer één uit dè strijd, niet alleen de eerste prijs, zijnde 250.— viel haar ten deel, maar bo vendien het hoogst aantal punten, zijnde 279. Hierdoor bracht de drum band de zilveren wisselbeker mede naar Boskoop waarvan „Paul Kru- ger" uit Den Haag de houder was. Geslaagd. De volgende leerlin gen aan de Chr. ULO-school aan de Rozenlaan slaagden te Gouda voor het MULO-diploma: a en b J. van Gemeren (met lof); K. Westdorp, J. Haring en A. Pellekoren. Voor MULO a: J. Heymans. Voetbal. Boskoop 1 behaalde Za terdagmiddag tegen Moerkapelle een verdiende 41 overwinning. De wed strijd stond niet op een hoog niveau, anderhalf uur de toon aangegeven, de Boskopers hebben betrekkelijk LEIDERDORP Zaterdagavond vond in „Het Witte De huldiging in de v.v. „Meerburg" Huis" de huldiging plaats van de heer Fr. Zandbergen in verband met diens 25-jarig lidmaatschap van det voetbalver. „Meerburg". Zo als bekend had de heer Zandbergen te kennen gegeven, de voetbal vaar wel te zeggen en' daar een 25-jarig jubiléum maar zelden voorkomt en de heer Zandbergen bovendien in niet geringe mate heeft bijgedra gen tot de bloei'van de vereniging, heeft het bestuur deze gelegenheid aangegrepen om de verdienste van de jubilaris even te belichten en van haar waardering te doen blijken. Dat dit jubileum cok gewaardeerd werd door de K.N.V.B. bleek uit de aanwezgiheid van de heer W. Caro, voorzitter van de L.V.B., onderafde ling van de K.N.V.B. Mede aanwe zig waren de eerste elftalspelers met echtgenoten en verloofden, welke laatsten zo dikwijls getuigp zijn ge weest van de ups en downs van „Meerburg". Voorts het bestuur en eerste elftal van RCL, de vereniging waartegen de jubilaris zijn afscheids- wedstrijd speelde. Reeds op school. Onder h°t zingen van het clublied wordèn de heer en mevr. Zandber gen de feestèlijk in de clubkleuren verseirde zaal zinnengeleid hetgeen gevólgd wordt door een spontaan „Lang zullen ze leven". Nadat ze hebben plaats genomen neemt de vöorzitte. van Meerburg, de hèer P. de Vrind, het woord en heet de aanwezigen welkom in het bijzonder de heer Caro. Het is be kend waarom we hier aanwezig zijn aldus de spr. 25 lange voetbaljaren voor dezelfde vereni ging, een feit, nog slechts eenmaal voorgekomen in de L.V.B. en daarom de moeite waard het te releveren. Spr. weidt dan uit over de afgelopen 25 jaren en hoe hem reeds op school, welke de heer De Vrind als onderwijzer en de heer Zandbergen als leerling bezochten, in het speel kwartier de voetbalcapaciteitèn van de huidige jubilaris waren opgeval len. Wij zijn dankbaar, zo zeide de heer De Vrind, dat we van uw krachten hebben mogen profiteren, niet alleen als voetballer maar ook als bestuurs lid en aanvoerder. Dooi dit aanvoer- HAZERSWOUDE Zaterdagavond werd er een re vanche voetbalwedstrijd gespeeld tussen de ambtenaren en veteranen ten bate van de ouden van dagen Uitslag 22. LANGERAAR R.K. Sportver. AltiorDe wed strijd, welke was vastgesteld voor Zaterdagavond nl. een jeugdwedstijd tussen een Altior-jeugdelftal en K.D.O te de Kwakel kon niet door gaan wegens afzeggen door K.D.O. Het tournooi van Altior II, giste ren gespeeld, is goed geslaagd. Wel was het jammer, dat het elftal van Wet. Boys onvolledig was, zodat deze ploeg niet op volle kdacht kon spelen. De wedstrijden droegen een sportief karakter. De Uitslagen wa ren als volgt: Rijpwetering IINic. Boys II 10, Altiör IIWeteringse Boys 52. Na deze eerste wedstrijden kwa men vervolgens Nic. Boys tegen We teringse Boys uit in de verliezers ronde. Deze wedstrijd won Nic. Boys met 5—2. In de winnaarsronde ging het tussen Altior en Rijpwetering. Dit ging er spannend toe. De uitslag was een gelijk spel 33. De beslis sing kwam ten gunste van Altior door strafschoppen. De einduitslag van dit tournooi is: 1- Altior, Lauwertak, 2. Rijpwe tering, Medaille, 3. Nic. Boys, Medail le, 4. Weteringse Boys. TER AAR Geslaagd. Op het machinisten- examen te Den Haag is de heer Th. C. M JKoeleman geslaagd voor het dusnietalleen de waardering dérdiploma aeheepswerktuigkundige V. directie, maar ook die van zijn vol- lega's geniet. I Hengelaarsvereniging opgericht. Was het misschien de henge laarswedstrijd voor ouden van dagen die bij de visliefhebbers het plan heeft doen rij zen, om hier ter plaat se een hengelaarsvereniging in het leven te roepen? We weten het niet. Maar in café Van Acker te Aardam zijn de hengelaars bijeengekomen om te beramen of er een mogelijkheid was een hengelaarsvereniging stichten. De waarnemend voorzitter van de Leidse Hengelaarsbond voer de hierover het woord. Hij besprak de kwestie tussen beroeps en sport vissers, en verder over wedstrijden en competitie. Volgens spr. zijn er nog veel te weinig sportvissers ge organiseerd en toch hebben deze aan de organisatie te danken dat het sportvissen beoefend kan worden. Na deze uiteenzetting gaven een twintigtal aanwezigen zich als lid op De jonge vereniging kreeg de naam Visclub .,De Brasem". De con tributie werd zo laag gesteld dat toe ren behoeft op te leveren. Men ver treding als lid voor niemand bezwa- wacht dan ook nog meerdere aan meldingen, ook dames-leden zijn welkom. In het bestuur werden ge kozen de heren M. van Acker, G. Vos, B. Rietveld, D. v. Leeuwen en R. Rozeboom. Eerstgenoemde werd ge kozen tot voorzitter. De overige fünctie's zullen onderling wprden toegewezen. Om reclame te maken zal op 25 Juli a.s. om half drie een prijsviswedstrijd worden gehouden in het Aarkanaal. OUD-ADE Oranjefeest. De traditionele volksfeesten zullen georganiseerd worden op 28 en 29 Juli. RIJNSATERWOUDE Geboren: Cornelia dr van T. Bergs- hoeff en Dirkje Boer; Neeltje Maria dr van Dirk Kroon en Johanna M. C. Oostermann; Gijsberta J. M. dr van Gjjsbertus van Staveren en Neeltje Kalshoven; Elbertus zn van Jan van Dan en Aartje C. Kroon. Getrouwd: P. v. Sta ver en K. Keessen; J. W. ,Vink en C/ Wagenaar Th. v. Iperen en A. Bulk. Overleden: Adriana Louter 73 jï echtg. van Nicolaas Disseldorp. Van links naar rechts: de voorzitter van „Meerburg", de heer de Vrind, de voorzitter van de afd. Leiden K. N.V.B., de heer Caro, een bestuurs lid van „Meerburg", de heer Van Lierop en de heer en mevr. Zand bergen. derschap hebt gij een geest in uw ploeg weten te brengen die destijds in niet geringe mate ertoe heeft bij gedragen dat „Meerburg" in de vier de klasse van de K.N.V.B. kwam. We prijzen ons daarom gelukkig, dat we van uw capaciteiten als bestuurs lid kunnen blijven gebruik maken en vertrouwen dat gij nog veel voor de vereniging zult kunnen doen. Het doet mij een bijzonder genoe gen u nampns bestuur en spelers een geschenk als aandenken te mogen aanbieden. Hierop overhandigde de heer De Vrind de heer Zandbergéri een fraai polshorloge. Oolc mevr. Zandbergen deelde in de hulde èh mocht, uit waardering voor de velé uren die zij haar man aan Meerburg heeft moeten afstaan, een ruiker an jers in ontvangst nemen, Waarom? Hierna is het woord aan de heer W. Caro. Het is eer waar genoegen bij dit afscheid aanwezig te mogen zijn, aldus de heer Caro. Zoiets gè- beurt niet dikwijls, dat een speler 25 jaar voor dezelfde club speejt. Waarom U, nog vrijwel op het top punt van uw vermogen, er mede ophoudt weet ik niet maar ik kan me voorstellen dat u, na een zo lan ge voetbalperiode, de tijd gekomen acht dit besluit te nemen. Ik heb met genoegen deze avond aangegre pen om u als een voorbeeld te stellen voor andere en jeugdige spelers. Ook als vertegenwoordiger van de Leidse Bond in het Districtselftal is het bestuur steeds trots op u ge weest en de naam Zandbergen heeft bij de Bond een goede klank. De Bond heeft behoefte aan mensen als u en als ik u een tip mag gèvén: misschien voelt u er iets voor om het scheidrechterscorps te komen versterken vaar mensen als u hard nodig zijn. Als blijk van werkelijke waardering van de Bond mag ik u deze kleurenets overhandigen ver trouwende dat dit een aangename herinnering moge zijn aan uw voet balloopbaan en ik hoop dat u nog vele jaren voor Meerburg werkzaam mo ge zijn, Het eerste elftal. Vervolgens is het woord aan de heer A. v. Mil die de heer Zandber gen als aanvoerder zal opvolgen. Hij spreekt namens het eerste elftal. Hoewel dit eigenlijk een feestelijk afscheid is, zitten wij eerste elftallers in de put omdat we je voortaan moe ten missen. We danken je voor alles wat je voor ons als je medespelers hebt gedaan vooral voor je warme collegialiteit en de buitengewone goede geest die je in je elftal wist te brengen. We zullen je missen maar als eerste elftalspelers hebben we de plicht vóórt te zetten wat jij hebt helpen opbouwen en deze plicht zijn we ons bewust en zullen daarnaar handelen. Ook u, mevr. Zandbergen dank ik voor de steun die we van u mochten ontvangen. Namens de eer set elftalspelers biedt hij vervol gens een fraai bewerkt vaantje in de zwart-witte kleuren aan, bedrukt met een herinnering aan deze dag. Ook van R.C.L. mocht de jubilarri gelukwensen in ontvangst nemer welke vergezeld gingen van ee- bloemenhulde waarbij eveneens A wens uitgesproken werd dat de voet bal jeugd een voorbeeld zou moger nemen aan de heer Zandbergen wat betreft sportiviteit. Enigszins onder de indruk van deze hulde dankte de heer Zandber gen met een kort woord alle spre kers voor hun goede wensen en cadeaux. Tenslotte is het woord nog aan de G.A., kapelaan Kuilaars, die het zeer op prijs stelt te horen, dat de jubilaris zoveel gedaan heeft voor de goede geest in „Meerburg". Hij doet een beroep op zijn capacitei ten als bestuurslid om de geest in „Meerburg" ook in de toekomst zo hoog mogelijk te houden, hetgeen oók Ongetwijfeld de bedoeling is geweest van wijlen pastoor Meijer, toen hij indertijd de vereniging Oprichtte, nl. een vereniging die de sport be oefent ter ere Gods.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8