GOED KAMP! stiop srm/m Ook de Braassem 1953 trof het niet Argentijn Morea internationaal tenniskampioen van Nederland MAANDAG 13 JULI 1953 SE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Na windstille Zaterdag een stormachtige Zondag Toen Zaterdagmiddag de Braassem 1953 inzette met een vrijwel wind stille race, hoopten allen, die dit jaarlijks zeilevenement Zondag door meer wind zou worden begunstigd, gelijk het weerbericht ook deed verwachten. Maar, toen tijdens de eerste wedstrijd op Zondag bleek, dat er tal van sche pen door de heftige Zuidenwind ófwel de race ontijdig moesten beëindigen, ófwel zoveel averij opliepen, dat men vreesde voor de tweede wedstrijd in de middag, was men het er algemeen over eens, dat men nu van het goede inderdaad wel teveel kreeg. Ook het wedstryd-eomité bleek deze mening tc zijn toegedaan. zelfs toch niet komen, want even voor de tweede ronde brak zijn gaf fel in tweeën en moest hij de strijd staken. Toch werd ook van Staveren niet winnaar. In de tweede ronde verloor hij steeds weer meer terrein en van der Velde, die eerst zevende had gelegen, kwam steeds meer naar voren en eindigde tenslotte toch nog als eerste. Bij de Drakenklasse was het nog erger mis. De tweede ronde werd verkeerd begonnen door van Wijk en v. d. Steen, maar Hofland deed het goed en terecht protesteerde hij na afloop.. Ook anderen voeren verkeerd en mèt Hofland werd alleen Bakker geplaatst. Hofkes werd daardoor met grote voorsprong eerste in het to taal-klassement. In de Valkenklasse werd een der deelnemers al dadelijk uit de strijd gjeweerd doordat zijn maat op de startlijn overboord gingeen weindg hoopvol vooruitzicht voor de overige zeilers en kort daarop was Hein Hoogenboom uit de strijd door dat zijn giekeval brak, terwijl van Helvert een bakboord-stuurboord ge val niet kon doorstaan en uit de strijd was. Dit kon evenwel niet beletten, dat er toch in deze klasse hevig gekampt is, waarbij de outsider J. Prins zich plotseling als een ernstig concurrent voor de eerste plaats ontpopte. Za terdagmiddag was hij derde gewor den, nu had hij lange tijd de leiding, maar Hoppe gaf zich niet zo gauw gewonnen, liep steeds meer en meer in en slaagde er tenslotte in te win nen, waardoor hij in het eind-klasse ment met slechts één punt voor zyn Weer een ontijdig einde Hele klassen waren des morgens óf niet gestart óf ontijdig geëindigd en men vreesde nog meer vernielin gen, zodat, toen na een uur uitstel bleek, dat de wind allerminst ira he vigheid afnam, men besloot de mid dagwedstrijd niet te laten doorgaan, zodat deze Braassem gelijk die van het vorig jaar een ontijdig einde vond. Een besluit, waarmede de meesten zich wel konden verenigen, al zijn er altijd, die door alles heenzeilen. Maar het was ongetwijfeld een wijs besluit, omdat men ook wist dat verschillende zeilers niet zouden starten, omdat zij zo kort voor de Kaagweek geen te groot risico voor hun schepen wilden nemen. De vrijwel zuidenwind stond deze morgen juist langs het wedstrijdter rein van de Braassem, zodat het voor velen al moeilijk was aan de wal te komen en dat zij tijdens de wedstrijd al hun krachten moesten inspannen om ongelukken te voorkomen, laat zich dus begrijpen. Toch zijn velen er niet zonder kleerscheuren afgeko men, want niet alleen, dat verschil lende schepen in de woedende hoge golven ten onder gingen, vele andere hebben min of meer ernstige averij opgelopen. Het begon al bij de start van de Valken), want van een der scheepjes knapte al onmiddellijk de mast af, Hoogenboom was al direct uit de strijd door het breken van zijn giekeval. Later zag de Rotterdammer Hofland zijn gaffel finaal in tweeën breken .terwijl tot overmaat van ramp Krijn Tol nadat hij de wed strijd met twee dames als beman ning, hetgeen op zich al een hele prestatie is in zulk weer, als derde had beëindigd, door een boot van de rederij Zwaag overvaren werd, waar door zijn grootzeil door midden ging en zijn schip en overig tuig eveneens schade opliep. Dat waren in het kort de bele venissen der deelnemers voorzover het de totaal-indruk betreft. Maar ieder, die aan deze wedstrijden deel nam, had natuurlijk veel meer te ondergaan. De stille Zaterdag. Daar was allereerst de inzet van de Braassem 1953, een wel heel stille Zaterdag. Er stond nagenoeg geen wind, toen de wedstrijden een aan vang namen. Toch was deze start ditmaal een groot gebeuren, want er werd gestart met automatische vijfminutenverlich- I g, gelijk dit al jaren op de Kaag gebeurt. Perfect is de installatie nog niet, want het startschot valt nog niet automatisch, zodat het kan ge beuren, dat de laatste lamp nog even blijft branden na het vallen van het schot en als men dan op het water het schot niet hoort, gaat men nog niet tot de start over. Maar ook hier in zal wel verbetering komen. Hoe het evenwel ook zij, door het te weinig aan wind, liepen de ver schillende klassen al spoedig in el kaar en alleen het feit, dat de D- baan werd gezeild had tot gevolg, dat de schepen tenminste nog over een grote wedstrijdbaan werden verdeeld. Bij de Valken wist Cor Groot een dusdanige voorsprong te verwerven, dat hij onbedreigd scheen te zullen gaan winnen, maar een te weinig aan wind is dikwijls even bedrieglijk als een teveel aan wind en zo kon het gebeuren, dat de Aalsmeerder ten slotte nog als vijfde aankwam met mevr. Meteier kamp Cappenberg-van Gooi als eerste. In de Drakenklasse werd Hofkes winnaar voor de Alkmaarder Visser, van der Steen en van Wijk, terwijl Cor vara Staveren de Regenboog klasse won. Vanzelfsprekend werd Jac. Kraan weer eerste bij de Sharpies en Koos de Jong bij de Olympiajollen en dat waren de voornaamste resultaten van Zaterdag. Een woelige Zondagmorgen. Welk een geheel ander beeld bood de Zondag. De spiegelgladde water plas was tot een woelige watermas sa omgetoverd en dat daar maar heel weinig voor nodig is, weet iedere wedstrijdzeiler van de Braassemer- plas. De uit het zuiden komende wind joeg het water langs het wedstrijd terrein en het was zelfs al heel moei lijk voor vele zeilers om hier aara de wal te komen. Nu werd de A-baan gezeild: van de start naar het Mo len gat, terug tot even boven de startlijn, vandaag naar de Leidse Vaart en weer terug naar beneden de staartlijn, om vervolgens de twee de route te beginnen. Het was een baan van twee lange routes, vrijwel parallel lopend, weliswaar met twee mooie kruisrakken geheel in de wind, doch ook nu lagen alle klassen ge heel door elkaar zodat de stuurlieden terdege moesten uitkijken om krui sende of tegemoetkomende schepen uit de weg te blijven. Overigens hadden sommigen nogal moeite met de baan, alhoewel het overzichtskaartje toch duidelijk ge- i noeg was. Ven der Velde vergiste 1 zich met de tweede boei in de eerste ronde, nam die aan Rijnsaterwoude inplaats van die aan de Leidse Vaart en verspeelde daarmede zijn eerste plaats aan van Staveren en Hofland, die nu met ruime voorsprong aan de kop gingen en op de tweede ronde af- rivael Prins eindigde. Van de overige wedstrijden noe men we vooral het voortreffelijke werk van mej. Holtrop in de 12 Voetsjollenklasse, die ondanks de hevige wind eerste werd vóór Reyers, Koopmans en Daniels en van S. Kor- ver in de Jeugdklasse, die zijn pluis je door alle moeilijkheden heen over de woelige plas voerde zij het dan in een andere baan dan de grote klassen en als enige finishte. De eer ste prijs had hij ten volle verdiend. De prijswinnaars. De totaaluitslag na de wedstrijden van Zaterdagmiddag en Zondagmor gen is: Tornado-klasse: 1. J. J. van 't Hoo- gerhuys 35 p., 2. W. H. van 't Hoo- gerhuys 23 p. Valkenklasse A: 1. E. J. Hoppe 51 p., 2. J. Prins 50 p., 3. C. Groot 38 p., 4. C. J. v. d. Jagt 36 p. Drakenklasse: 1. J. C. P. Hofkes 53 p., 2. S. Bakker 28 p., 3. R. Visser 24 p., 4. H. W. v. d. Steen 20 p. Regenboogklasse: 1. J. C. van der Velde 45 p., 2. C. van Staveren 41 p., 3. F. P. Bos 34 p., 4. J. H. C. Sie- verts 33 p. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. Jac. Kraan 45 p., 2. J. C. J. van Staveren 33 p., 3. W. Guldemond 15 p. Olympiajollenklasse A: 1. H. Lesla- ge 36 p., 2. J. H. H. J. d Jong 23 p., 3. Jac. Stap 22 p. Vrijheidsklasse: 1. T. Amons 41 p., 2. H. C. Blok 34 p., 3. C. Neleman 31 p., 4. Rob Flier 28 p. Pampusklasse: 1. W. van Staveren 34 p., 2. G. Biesot 27 p., 3. W. Kost 21 p. 16 M2. klasse A: 1. Siep v. d. Steeg 36 p., 2. A. W. Endstra 20 p., 3. H. Blom 12 p. Valkenklasse B: 1. S. P. Visser 33 p., 2. H. Bakker 13 p. Olympiajollenklasse B: 1. J. van Eek Jr. 21 p., 2. H. J. de Jong 12 p. 16 M2. klasse B: 1. W. Meihuizen 26 p., 2. G. C. Graeve 17 p., 3. Th. W. Poolman 16 p., 4. Lex Tiel 10 p. 12 M2. Sharpieklasse B: 1. N. Oer- lemans 30 p., 2. E. H. Douwes Dek ker 12 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. R. Koopmans 38 p., 2. mej. M. E. Holtrop 32 p., 3. A. W. Reyers 32 p„ 4. F. H. Daniels 29 p. Idem B: 1. K. Staverman 20 p., 2. R. Steensma 18 p. Jeugdklasse: 1. S. Korver 26 p., 2. D. C. Groot 22 p., 3. Jac. Alebers -9 p. In de halve finale van het heren enkelspel tussen de Australiërs Hoad en Wilderspin in de internationale tenniskampioenschappen van Ne derland te Noordwijk is Hoad over de gehele linie de meerdere van zijn landgenoot geweest. Vooral door goed volleren en veel grotere sprei ding scoorde Hoad met de regelmaat van een klok punten en hij plaatste zich dan ook op verdiende wijze in de eindstrijd. De Argentijnse kampioen Morea sloeg met dezelfde wapens de Australiër Ayre. De verrassing van de dag was de overwinning van Simone Schmitt op Jean Rinkel in de halve finales van het dames enkelspel, waarbij de Engelse speelster na de eerste set te hebben gewonnen in de volgende twee sets het tegen de tactiek van de Franse moest afleggen. De combinatie van SwolMorea wees in de halve finales van het he ren dubbelspel in straight sets Ayre en Vieira terug. Vieira's zwakke forehand en de vele missers van de Braziliaan droe gen voor een groot deel tot de ne derlaag, die hij en zijn partner le den, bij. En dezelfde tekortkomingen waren er voornamelijk oorzaak van. dat Vieira en Dorothy KnodeHead in de, overigens vrij kleurloze, finale van het gemengd dubbelspel tegen Jean Rinkel en Hoad ten ondergin gen. Een talrijk publiek is gisteren ge tuige geweest van uitstekend tennis in de finales van de internationale kampioenschappen van Nederland. Tennis, zoals wij dat in ons land helaas zo weinig te zien krijgen. Zo als verwacht kon worden ging d( eindstrijd in het heren enkelspel tus sen de Argentijnse kampioen Morea en de Australische, nauwelijks 18 j. oude Lewis Hoad. Het was bekend, dat Morea er op gebrand was te win nen en daarin slaagde hij ook, vol komen verdiend. Want het gelukte de Argentijn Hoad, de aanvaller bij uitstek, achterin te houden en Hoad bleek in deze partij niet over doende zelfvertrouwen te beschik ken om die aanval te forceren, Met services, die de bal als in een duik vlucht door deden schieten, bezorgde Morea zijn tegenstander heel wat moeite en minder spreiding zat er in de snel genomen drives van Autraliër. Hij won de partij met 64, 63, 6-4. De Franse drive-specialiste, Sybille Schmitt, die vooral over een fraaie en sterke forehand beschikte en zich door de verrassende overwinning op Jean-Quertier in de finale had geplaatst, kon het in de eindstrijd tegen Dorothy-head niet bolwerken. Deze maakte niet de fout van mevr. Rinkel om zich 't spel van de Fran- caise op te laten dringen, maar zij speelde sterk op de aanval. Mej. Schmitt won met 60, 64. Het heren dubbelspel tussen Morea en van Swol enerzijds en Hoad en Wilderspin anderzijds heeft het dui zendkoppige publiek alles gebracht, wat van een herendubbel verwacht wordt. Ook de vrolijke noot ontbrak niet. De stille hoop, dat er ook nog een Nederlander onder de winnnaars zou zijn, is niet in vervulling ge gaan. Het leek er in het begin an ders wel op. Want Morea en onze landgenoot wonnen de eerste set met 75 door zeer goed spel. Uitstekend werd de Argentijn door van Swol - gesteund. Drives met vaart en goede Stevenden. Maar Hofland zou zover lengte, zuiver geplaatste smashes en volleys op maat deden de toeschou wers de strijd in spanning volgen. Hoe goed de tegenstand van de beide Australiërs ook was, een mening, die reeds in de tweede set werd beves tigd. Feller werden zij in hun spel. Volleys van Morea en van Swol op de snel achter het net dalende re turns belandden nog al eens in de touwen. De Australiërs wonnen met 7—5. 6—3, 6—4. 6-2. Door het volkomen uit vorm zijn van Fenny ten Bosch was het dames dubbelspel een kleurloze ver toning, zonder een moment van spanning. Mevr. Knode-Head werkte hard maar kon het door onvoldoen de steun uiteraard niet bolwerken tegen geroutineerde en sterke speel sters als Jean Rinkel Quertier en Helen Fletcher, die de titel op hun naam bracht door met 75, 61 te winnen. NEDERLANDS TEAM VOOR GALLEA-BEKER Na een aantal selectie-wedstrijden op de banen te Noordwijk heeft de jeugdcommissie van de KNLTB het team samengesteld, dat Nederland in het tournooi om de Gallea-beker, een landentournooi voor jeugdspe lers, zal vertegenwoordigen. De ploeg bestaat uit: Johan Koerts, Hans van de Weg en Piet van Eys- den. Van 1 tot en met 4 Augustus spelen onze landgenoten te Brussel in het voortournooi met België en Luxemburg^ De winnaar zal in het eindtournooi te Vichy, dat 11 Augus tus begint, mogen uitkomen. CRICKET. AJAX WON VAN VOC IL Ajax heeft gisteren op haar veld te Oegstgeest aan de Kempenaerstraat wederom een grote overwinning behaald, thans tegen VOC n uit Rotterdam. VOC II begon met batten, doch door sterk bowlen van H. Vreeken en A. Wempe hadden alle VOC-mensen een beurt gehad, toen zij 45 runs bijeenge- slagen hadden. Alleen Th. v. Zutphen met 17 runs kwam in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers Ajax H. Vreeken 5 voor 13, A. Wempe 5 voor 31. Ajax verloor de eerste 5 wickets voor slechts 39 runs. J. de Wit 10 en J. Heijn 11 runs. Daarna trad een herstel in. A. de Goederen scoorde snel -10 runs en daarna zetten mr J. de Jongh en A. v. Heteren voor het 8e wicket een mooie stand op welke eerst gebroken werd, nadat zij samen 104 runs hadden ge scoord. J. de Jongh topscorer met 61 runs, A. van Heteren 49 runs. De laatste batsmen brachten de stand uiteindelijk op 178 runs, zodat Ajax deze wedstrijd won met 133 runs. Bowlingcijfers VOC J. W. Koopman 7 voor 50, A. Bakker 2 voor 58. VOETBALUITSLAGEN Kampioenschap van Nederland. EindhovenVitesse 60: Sparta RCH 1—1. Promotie tweede klasse. Groep C: HelmondDosko 11. Groep D: QuickKimbria 04. Om het Lands-Kampioenschap Eindhoven-RCH spelen beslissingswedstrijd De wedstrijd om het kampioen schap van Nederland tussen Sparta en RCH is in een gelijk spel (1—1) geëindigd. Te Eindhoven won Eind hoven met 60 van Vitesse. RCH en Eindhoven hebben thans elk punten in de eindstand. Dit bete- Een mooi plekje voor je tent en dan maar genieten. Een korreltje zand in 't eten is niet erg, maar de shag moet Sterling zijn. Dat is Virginia op zijn mildst, op zijn geurigst. En waar je ook komt, Sterling vind je overal! HIHilinilflW/iVMI'lJHIliil tussen beide clubs nodig zal zijn om de Nederlandse kampioen aan te wijzen. De stand is n.l.: Eindhoven 6 3 1 2 7 13— S RCH 6 2 3 17 8—7 Sparta 6 2 2 2 6 11— 3 Vitesse 6 1 2 3 4 10—19 EINDHOVEN—RCH ZATERDAG A.S. Naar het ANP verneemt zal de beslissingswedstrijd tussen Eindho ven en RCH, met als inzet de titel van voetbalkampioen van Neder land 1952—'53, Zaterdag 18 Juli om 19 uur in het Feijenoordstadion te Rotterdam worden gespeeld. RIGTERSBLEEK PROMOVEERT De eindstand in de promotie twee de klasse groep D is thans: Rigtersbleek 4 2 2 0 6 105 Kimbria 4 2 115 12— 5 Quick 4 0 13 1.2—14 In de tweede klasse groep C is de stand nu: WH '26 2 2 0 0 4 6—3 Dosko 3 1113 6—4 Helmond 3 0 12 1 3—8 ZILVEREN DOELTOURNOOI Noordwijk—SJC 2—3 Evenals voorgaand jaar zijn beide Noordwijkse clubs in de finale geko men om het Zilverendoel beschik baar gesteld door de vereniging „Noordwijk". Zaterdagavond had op het Gem. Sportpark deze finale plaats, waar bij SJC na een vinnige strijd met 32 als overwinnaar uit het strijd perk trad. De eerste helft van deze wedstrijd was slechts een matige vertoning en leverde een 11 gelijke stand op. De tweede helft was heel wat spannender waarbij Noordwijk de eerste 20 min. soms sterk demineer- de. Doordat deze echter het hoge tempo niet konden volhouden, kwam nadien SJC meer in het offensief veen. en wisten de stand op te voeren tot 31. In de laatste minuut wist Noordwijk deze achterstand nog te verkleinen tot 32. SJC is dus voor één jaar in het bezit gekomen van het zilveren doel. HET LDWS-TOURNOOI DO SR en ASC spelen gelijk De Veense club plaatste zich op zeer verdienstelijke wijze in de vol gende ronde tegen het Rotterdamse Neptunus. Tegen ASC werd het, een prettige sportieve wedstrijd en vooral na de rust werd er verwoed om de over winning gestreden. De Leidenaars namen reeds spoedig de leiding door v Dorp, maar v. Amsterdam bracht de partijen op gelijke voet, waarna v. d. Tang even later DOSR een voorsprong gaf. Rust 21. Na de hervatting lag het tempo beduidend hoger. ASC wist in een periode van overwicht gelijk te ma ken, maar Joop v. d. Tang zorgde even later weer voor een DOSR- voorsprong. De Veners kregen toen enkele fraaie kansen om de voor sprong te vergroten, maar lieten deze onbenut, en toen ASC daarna even verwoed kwam opzetten, maak te v. Duin gelijk 33, met welke stand het einde kwam. Het nemen van strafschoppen bracht daarna de nodige sensatie. Pas na het nemen van 17 straf schoppen was de strijd in het voor deel van DOSR beslist. In overleg met het DOSR-bestuur is besloten de wedstrijd in de demi finale tussen DOSR en Neptunus (Rotterdam) vast te stellen op a.s. Zaterdag om half 7 in Roelofarends- Sparta en R.C.H. speelden gelijk In Rotterdam is Zaterdag de voetbalwedstrijd Sparta tegen RCH gespeeld als onderdeel van de kampioenscompetitie. De strijd werd met gelijk spel 11 beëindigd.. Een gevaarlijke situatie voor het doel van Sparta: van links naar rechts: Gallis (R.); Ter Leek (S.)Sonneveld (S.) op de rug gezien; kent, dat een beslissingswedstryd Koster (R.), Landman (S.); Terlouw (S.) en in het doel Wenniker. MEERBURG—RCL 4—4 Het was een goede gedachte om de jaarlijkse ontmoeting tussen Meerburg en RCL aan te grijpen om het afscheid van Frap Zandbergen als actief speler te herdenken, daar de scheidende captain van Meerburg ook door RCL als sportman hogelijk gewaadeerd wordt, wat in deze wed strijd duidelijk is gebleken, daar beide partijen tot het einde toe de gemoedelijkheid bewaarden on danks de soms vrij zonderlinge be slissingen van de scheidsrechter die in een gewone wedstrijd zeker span ningen gewekt zouden hebben. Het was duidelijk mèrkbaar dat Meer burg een lange rust achter de rug had, want het duurde geruime tijd voor de spelers op gang kwamen. Bij RCL vlotte het spoediger en het samenspel was iets beter dan bij Meerburg. Toch wist de laatste bij na de leiding te nemen als Mulder een hard schot van Th. Zandbergen uit zijn handen laat glippen en Janson toestormt. Juist op tijd her stelde de keeper zich en griste de bal voor de voeten van Janson weg. Na 12 min. kwam de bal bij links buiten Waaien van RCL, die de bal even met de hand raakte, hetgeen duidelijk waarneembaar was. Van Mil liet daarom de speler ongehin derd passeren in afwachting van het signaal. Dit bleef uit en Waaien los te een hard schot dat Pelk achteloos opving, ook in afwachting van het fluitje. De bal sprong uit zijn han den en zonder moeite te doen deze te grijpen, verdween de bal in het doel (01). RCL, door dit onver wachte succes aangemoedigd, kwam iets in de meerderheid en op een gegeven moment moest Pelk door uitlopen een zeker doelpunt voor komen. Het laatste kwartier voor de rust kwam de Meerburg-machine op gang en het was J. Zandbergen, die 5 min. voor de rust met een hard schot voor de gelijkmaker zorgde. 2 Min. later liet Meerburgs achter hoede Teske de bal vrij voor doel plaatsen, waar Waaien geheel vrij staande de bal maar voor het in schieten had (1—2). De tweede speelhelft is nog geen minuut oud toen Owel een bal terug wilde spe len naar zijn keeper. Deze was in middels reeds uitgelopen en over diens hoofd verdween de bal in het doel (13). Dit werd Meerburg te bar en 5 min. later gaf Romijn een scherpe pass, waarop een razende spurt volgde van J. Zandbergen, die een fractie van een seconde eerder bij de bal was dan de keeper. Val lende wist hy de bal, juist voor de keeper langs, in te schieten (23). Even later trokken Romijn en Jan son ten aanval. Weliswaar werd de ze afgeslagen, maar Bas de Jeu ving de bal op en vanaf 30 meter loste deze een hoge kogel, die via de vin gertoppen van Mulder hoog in het doel verdween (33). RCL gaf het niet op en vooral Hiensch was ge vaarlijk door zyn scherpe passes, die echter door zijn medespelers niet werden benut. Hij was het ech ter, die RCL opnieuw de leiding be zorgde toen hij zich eindelijk langs de Meerburg-verdediging wist te wringen en laag inschoot (34). Meerburg drong RCL nu geheel te rug en bij een van de corners, tel kens prachtig door Janson voor doel geplaatst, zorgde Romijn met een magnifieke kopbal voor de gelijk maker (44). Ramaker probeerde het even later ook, maar zijn kop bal ging juist over en, het bleef ge- lyk. BEKERWEDSTRIJD TE STOMP WIJK De heer J. v. Esveld, die vorige week een beker beschikbaar had ge steld voor de wedstrijd St. Boys DWO, gaf opnieuw een beker, die werd verspeeld tegen de 4e klasser DSO uit Zoetermeer. Deze wedstrijd bracht, zoals men verwacht had, spanning en goed voetbal. Er is door beide elftallen hard gevochten voor de overwinning. Na 2 maal 7 y, mi nuut verlenging bleef de stand 33, waarna men besloot de beker te schenken aan de bezoekende ver eniging, zodat DSO de gelukkige werd. De rust ging in met een 10 voorsprong voor St. Boys, ontstaan uit een korte sprint van de mid- voor, die een fout in de DSO-verde- diging afstrafte. De klok had nau welijks 6 min. van de 2e helft weg getikt of wederom zag de midvoor een kans (20). Een ongelukkige handsbal in het strafschopgebied veroorzaakt door de rechtshalf, le verde DSO het eerste doelpunt op. Het werd zelfs 22 door dat v. d. Zijden niet tijdig uit zijn doel kwam. 4 Min. na de. gelijkmaker nam DSO een voorsprong door een onhoud baar schot in de uiterste hoek (23). Verbeten werd gevochten om de gelijkmaker, die in de laatste mi nuut kwam (3—3). De verlenging bracht nog meer spanning maar geen verandering meer. De 2e elftallen van beide vereni gingen speelden vooraf een wed strijd. Uitslag 21. GEEN HONGAREN IN FIFA-ELFTAL In een bijeenkomst na terugkomst van het Hongaarse voetbalelftal uit Stockholm, waar met 42 van Zwe den werd gewonnen, verklaarde de ploegleider Sebes, dat Hongarije geen spelers beschikbaar zal stellen voor het Fifa-elftal, dat 21 October te Londen tegen Engeland speelt. „Deze wedstrijd is in onze ogen zonder enige waarde", zei Sebes. „De commissie, die de ploeg samen stelt, neemt spelers uit verschillen de landen en probeert daarmee een team samen te stellen en het is, zo als reeds bij andere gelegenheden is gebleken, nu eenmaal onmogelijk om binnen korte tijd met elf indivi dualisten een werkelijke ploeg te formeren, daarvoor lopen stijl en spelopvatting te veel uiteen. Al met al dus een overbodige wedstrijd, waarin wij gerust kunnen ontbre ken".

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6