NederL ploeg raakt tweede man kwijt Jefke Jansen werd genekt door een parkerende motorrijder Hij offerde zich op voor de Italiaan Grosso VRIJDAG 10 JULI 1953 BE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 DE RONDE VAN FRANKRIJK 1953 De zevende étappet zonder enige historie NANTES, 9 Juli. De zevende etappe van de tour, van Le Mans naar Nantes, is er een geworden zonder historie. Dit betekent na tuurlijk niet, dat er helemaal niets is gebeurd, dat het vermelden waard is, want per slot van rekening is er weer gereden met een gemiddelde van bijna 38 km, ruim boven het berekende moyenne. En de zes flin ke kerels, die er ongeveer 150 km voor de finish tussenuit trokken, hebben loon naar werken gekregen, maar in vergelijking met de vorige dagen was de strijd van heden toch wel erg kleurloos. Men kan zeggen dat de jubileum-etappe van 345 km, die Vrijdag aan de beurt is en waar voor de karavaan bij het krieken van de dageraad uit de veren moet want het startsein wordt om vijf uur gegeven zijn schaduw heeft vooruit geworpen. En bovendien achtten tal van deelnemers, grote en kleine, het raadzaam, om zich wat te sparen na da krachtsinspanningen in de zes etappes, die reeds achter ons liggen. Dit gold zeker voor Caput, die gis teren samen met van Geneugden, Deledda, Mahé, van Breenen, Bau- vin en Lazarides tussen Caen en Le Mans een berg werk verzet had, en die na aankomst had verklaard: „Die donkere Hollander, die er uit ziet als een Italiaan, van Breenen, heeft ons gewoonweg vermoord". Wat boekdelen spreekt voor de ma nier, waarop de Amsterdammer in die zesde etappe heeft gereden. Nauwelijks had de karavaan zich Donderdagmorgen in beweging ge steld, of men kreeg een valpartij te registreren. Een twaalftal renners kwam in botsing met een motorrij der en tuimelde over elkaar. Tino Sabbadini, van de Franse zuid-west ploeg, was er het ergste aan toe en moest naar een ziekenhuis worden vervoerd. Voor hem was de tour afgelopen. Ook de Breton Querinel werd gewond, evenals de Belg Cou- vreur. De anderen liepen builen en schrammen op, gezwegen nog van de schade aan de fietsen. Wij zagen een paar Luxemburgers en Span jaarden, en vier of vijf Franse Re gionalen zich loswerken uit de ver warring, opstappen, en met vertra ging vertrekken. Maar het duurde lang, voordat Jansen, die twee wie len had gebroken, de tocht kon voortzetten. Couvreur, die er iets beter was afgekomen, met één ge broken wiel, maar die geblesseerd v/as geraakt, vertrok voor hem. Vijf leden van de Belgische ploeg wacht ten hem op en na een uur achter volging in een straf tempo kreeg hij de staart van het peloton weer te pakken. Zeventien renners in de aanval Het peloton raakte in opschud ding, een kilometer of 15 van Caen. Want Paret, Jan Nolten en Koblet in hoogst eigen persoon hadden ge demarreerd. Veertien andere ren ners stormden onmiddellijk achter hen aan. Daar waren drie Neder landers bij, van Est, Suykerbuyk en van Breenen, verder Isotti, Guen- tin, Bastianelli, Adriaenssens, Dac- quay, Huber, Vivier, Baroni, De- bruyne, Caput en ook Magni, wat er op wees, dat men deze vlucht in het Italiaanse kamp ernstig opvatte. Deze groep van 17 liep drie a vier honderd meter uit en handhaafde zich tot Gerans. Toen doofde de strijdlust en kwam spoedig de her groepering tot stand. De vlucht had 7 km geduurd. Een kwartier later, bij Clermont- Creans, 34 km van Le Mans en 147 km voor Nantes, ontsnapten weder om zes renners uit het peloton. Het waren Quennehen, Isotti, Guentin, Labertonnière, Remy en Rotta. De hoofdmacht verzette zich niet, en zowel Koblet als Bobet, Magni en Bartali bleven rustig. Want van de vluchtelingen had degene, die het. best geplaatst is in de algemene rangschikking, Guentin, toch. nog ruim 23 minuten achterstand op de gele-trui-drager, de anderen ston den meer dan een half uur achter. Maar de aanval was wel belangrijk, omdat in het kopgroepje twee man van de Franse noordoostelijke cen trale ploeg zaten, Quennehen en Labertonnière, die er op order van hun teamleider Ducazeaux op aan legden, de leidende positie van de ploeg in het ploegklassement te ver beteren, een opzet die ook zou luk ken. Het grote peloton beperkte zich tot volgen en raakte geleidelijk steeds meer achter. Bij kilometer- paal 96 hadden de zes aan kop 5 y2 minuut voorsprong op de hoofd macht, die vooraf werd gegaan door Claude Rouer van de ploeg Ile-de- France. Even later voegde Suyker buyk zich bij de Fransman, en meer dan 50 km lang heeft dit duo alle krachten aangewend om zich het peloton van het lijf te houden. Suy kerbuyk reed uitstekend en lag meestal aan de kop, wat Rouer be treft, hij deed wat hij kon en dat was niet bijster veel. Aanvankelijk liepen de twee uit op het peloton, tot bijna 3 minuten bij de bevoor rading Ingrandes. Maar zij verloren op de zes leiders, die geweldig hard jakkerden. Toen het peloton het tempo opvoerde moesten Suyker buyk en Rouer spoedig het hoofd buigen en werden zij achterhaald. Wij vreesden, dat de blonde Jos nu de tol voor zijn inspanning zou moe ten betalen, maar hij bleek niet vermoeid en handhaafde zich ge makkelijk in de grote groep. De zes aan kop arriveerden ten slotte tezamen op de wielerbaan van Nantes, waar Livio Isotti, die zeer intelligent en tactisch had gereden voor een verrassing en voor de Ita liaanse etappe-zege zorgde door, al hoewel hij in zijn land slechts als een matig sprinter bekend staat, met veel brio de eindspurt te win nen voor Quentin, Quennehen, de vermoeide favoriet Remy, Laber tonnière en Rotta. Bijna een halve minuut later kwam Mahé binnen, die zich enige tientallen kilometers voor de finish uit de hoofdgroep had los gereden en met bijna 8 minuten achterstand op de winnaar arriveer de het peloton. Wagtmans lag aan kop bij de aankomst op de wieler baan, maar hij werd op de laatste 400 meter gepasseerd door een grote "'groep. Koblet plaatste zich 8ste voor Darrigade, Robic en Schaer, de an deren werden ex aeque geklas seerd. Hierbij waren alle Nederlan ders, behalve Jefke Janssen De Noord-Oost Centrale ploeg heeft zich stevig op de eerste plaats genesteld van het algemeen landen- klassement, met niet minder dan ongeveer 22 minuten voorsprong op Nederland. In het persoonlijk alge meen klassement zijn aan de kop geen belangrijke wijzigingen geko men.. JEFKE JANSEN UIT DE STRIJD NANTES 9 Juli. In hotel San teuil te Nantes zat Jefke Jansen m een fauteuil, wachtend op het ogen blik, dat zijn bad gereed zou zijn. Met zyn zwarte, diep in de kassen liggende ogen, vertelde hij op zijn rustige, zakelijke manier wat er was gebeuFd. Enkele kilometers na de start had een massale valpartij plaats gegrepen. Een motorrijder, een vol ger van de Tour, stond aan de kant van de weg, temidden van honder den kijkers. Hoe het gebeurde, weet niemand meer, maai plotseling lag er een gluwe renners op de weg, fietsen werden op elkaar gesmeten, wielen braken als strohalmen af, banden sprongen van de velgen. T'en, twaalf renners waren bij die valpartij betrokken en bij hen was één Nederlander, de oudste van de plóeg, de 33-jarige Jefke Jansen. KLASSEMENTEN. De uitslag van de zevende etappe van Le Mans naar Nantes (181 km.) luidt: 1. Isotti (It.) 4 uur 46 min. 8 sec.; 2. Quentin (lie de France): 3 Quennehen (N.O.C.); 4. Remy (Fr.). 5. Labertonnierre (N.O.C.); 6. Rotta (Z.O.) allen in dezelfde tijd als Isotti; 7. Mahé (West) 4.52.39; 8. Koblet (Zwits.) 4.54.14; 9. Darrigade (Z.W.); 10. Robic (West); 11. Schaer (Zwits.); 12. ex aequo het groote peloton in de zelfde tijd als Koblet. In deze groep: Bartali, Magni, Bobet, Gemiiliani, Lau- redi, Bober, Caput, Diot, Renaud, Has- senforder, Adriaenssens, Van Geneug den. Close, Impanis. Ernzer, Dierkens, Diederich, Hein en Nolten, Roks, Suy kerbuyk, Van Breenen, Van Est. Wagt mans, Gerrit Voorting en Adri Voor- ting. Na het sluiten der controle arriveer den Jansen en de Italiaan Grosso, Sab badini (Z.W.) en Guerinel (West) heb ben de strijd gestaakt. Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Hassenforder (N.O.C.) 38.50.41; 2. Schaer (Zwits.) 38.51.29; 3. Wagtmans 38.52.31; 4. Re naud (lie de France) 38.54.59; 5. Roks 38.55.24; 6. Bauvin (N.O.C.) 38.56.09; 7. Meunier (N.O.C.) 38.56.12; 8. Van Est 38.56.55;; 9. Close (Belg.) 38.57. 10. Mahé (West) 38.57.151 11. ex aequo: Robic (West). Astrua (It.) en Anzile (N.O.C.) 38.57.29; 14. Ernzer (Lux.) 38.57.34; 15. Gerrit Voorting 38.57.37; 16. Diot (lie de France) 38.58.36; 17. Lauredi (Fr.) 38.59.17; 18. Caput (lie de France) 38.59.31; 19 Impanis (Belg.) 38.59.34; 20. Serra (Sp.) 38.!"" Geminiani (Fr.) 39.01.57; 27. Van Ge neugden (Belg.) 39.03.21; 28. ex aequo Koblet (Zwits.), Bobet (Fr.), Magni (It.) en Bartali (It.) 39.04.06; 45. Van Breenen 39.08.54; 62. Adri Voorting 39.17.12; 66. Suykerbuyk 39.20.53; 71 Nolten 39.26.24. Het algemeen ploegenklassement etappe luidt: 1. N.O.C. 14.26.30; 2. Italië 14.33.36: 3 lie de France 14.34.06; 4. Z.O. 14.34.36; 5. Frankrijk z.t.; 5. West 14.41.07; 7. Zwitserland: Z.W.; Luxem burg; België; Nederland; Spanje 14.42.42. Het algemeen poelgenklassement luidt: 1. N.O.C. 116.04.45; 2. Nederland 116.26.18; 3. Ile de France 116.26.28; 4. West 116.28.15; 5. Frankrijk 116.33.14; 6. België 116.40.36; 7. Italië 116 43.00; 8. Zwitserland 117.07.37; 9. Luxemburg 117.09.33; 10. Z.W 117.11.53; 11. Z.O 117.12.05; 12. Spanje 117.22.33. De premie voor de strijdlustigste ren ner ging dit keer naar Mahé (West). Het jubileumklassement, dat wordt samengesteld door de klassementsplaat sen van de renners in de verschillende etappes op te tellen waarbij een finish- film de volgorde in ex-aequo-gevallen bepaalt, ziet er na de zevende etappe als volgt uit: 1. Schaer (Zwits.) 80 pnt., 2. Robic (Fr West) 84 pnt.. 3. Magni (It.) 94 pnt.. 4. Van Est (Ned.) 101 pnt., 5. Rolland (Fr.) 128 pnt., 6. Koblet (Zw.) 130 pnt.. 7. Geminiani (Fr.) 135 pnt., 8. Diot (Ile de Farnce) 172 pnt., 9. Gerrit Voorting (Ned.) 173 pnt., 10. Astrua (It.) 190 pnt. ware martelgang voor Jefke Jansen, de finish te Nantes. De ingang naar de wielerbaan was reeds gesloten, het avond-programma moest immers ver der worden afgewerkt, maar geluk kig werd hun tijd opgenomen bij de oprijlaan van de baan, 5 uur 28 mi nuten en 18 seconden, een tijd, welke ruim 42 minuten hoger lag dan die van de winnaar. Jansen en Grosso waren dus 13 minuten over de tijd- controle heen. Jefke uitgeschakeld, of?. Pellenaars is, toen Jansen in het -hotel was aangekomen, naai de ps. manence van de Tour gegaan om clementie voor Jansen te vragen. De achterstand, .welke Jansen had op- gelopen, was niet op normale wijze j ontstaan. Een volkomen buiten zijn Met het hoofd kwam hij tegen de - schuld ontstane valpartij maakte geparkeerde motor terecht en in de j hem tot slachtoffer, niet alleen licna- eerste ogenblikken wist hij niet, wat melijk werd hy daardoor gehandi- er met hem was gebeurd Zijn voor-1 capt, maar hij had ook veel tijd ver- wiel was gebroken, zijn achterwielrpeeld door de ruïneuze toestan-1 bleek door een van de andere deel nemers te zijn geraakt. Toen hij weer op de benen stond, bloedde Jansen hevig uit een wond even bo ven de rechterknie en ook zijn dij been had hij geblesseerd. Kees Pel lenaars was onmiddellijk gestopt bij de ravage. Sabbadini was er het ergste aan toe en moest met een am bulance naar ne* ziekenhuis worden vervoerd. De Breton Guerinel stapte weer op de fiets, hoewel hij gewond was, maar moest later de strijd sta ken. Couvreur, de Belg, was ook bij oe valpartij betrokken. Hij was een der eersten, die de strijd kon voort zetten. Grosso brak een wiel en verder waren nog enkele Spanjaar den, Regionale renners en Luxem burgers by het ongeluk betrokken. De tocht voortgezet. Het heeft geruime tijd geduurd, "alvorens Jansen weer op de fiets kon stappen en toen hij de eerste kilo meters had afgelegd, bleek, dat hij reeds 7 minuten op het peloton, dat in hoog tempo reed, had verloren. Eenzaam heeft Jansen de eerste tientallen kilometers van deze 180 kilometer tellende etappe afgelegd. Na 40 kilometer zag hij Grosso voor zich, samen werd er verder gereden en het tempo kon, ondanks de scher pe wind op kop, worden opge voerd. Op de helft van de afstand gaf Grosso tekenen van vermoeid- theid en wilde hij de strijd staken. 23. Jansen sprak de Italiaan moed in, zo goed en zo kwaad als het ging, omdat Grosso slechts enkele Franse woorden machtig was. Jefke heeft in die fase het zware werk moeten doen, steeds maar denkend aan het feit, dat hij niet te laat aan de con trole te Nantes mocht aankomen. Want de beruchte tien procent van de tyd van de winnaar waarvan zijn plaatsgenoot Henk Stevens op de vorige dag het slachtoffer was ge worden speelde hem voortdurend door het hoofd. Hij probeerde Grosso uit te leggen, dat zij beiden het nog wel zouden halen, indien Grosso ook maar een deel van het zware werk op zich nam. Heuvel op, heuvel af, zo reed het tweetal ongeveer 130 km. van de 180. Op de wielerbaan van Nantes stond een kleine groep Nederlanders te wachten. De minu ten gingen snel om, veel te snel, tien minuten, vijftien minuten, twintig minuten verstreken sedert de Ita liaan Isotti als winnaar van de sprint der zes vluchtelingen de eindstreep was overgegaan. Tenslotte werd de controle officieel gesloten, nadat de commissarissen 29 minuten hadden gewacht op de beide achterblijvers. Toch bereikten Jansen en Grosso na een zware uitputtende tocht, een LAWNTENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. Wanneer men het schema bekijkt van het herenenkelspel van de Internatio nale tenniskampioenschappen van Ne derland te Noordwijk, dan ziet men dat bij de laatste acht spelers nog slechts twee Nederlanders zijn, nl. Wilton in de bovenste en Van Swol (die achtste is geplaatst) in de onderste helft. Van Swol zal het in de kwartfinales moeten opnemen tegen de Argentijn Morea en gezien de verrichtingen van de Amster dammer in dit seizoen zien we het re sultaat van deze partij met meer dan gewone belangstelling tegemoet. Uiter aard moeten de kansen van de Argen tijn hoger worden aangeslagen. Wilton kwam zover door Van Voorhees te slaan, een Amerikaan, die echter nog ver van de Amerikaanse top verwij derd is. Maar al bevinden Dehnert, Van Dal- sum en Holst zich dan niet meer bij de laatste acht, gezegd moet worden, dat zij zich fel geweerd hebben tegen resp. de Braziliaan Vieira, de Austra liër Wilderspin en diens landgenoot Ayre. Na veel spanning won Vieira van Dehnert met 64 57 li9. Holst verloor van Ayre met 57 810. Van Dalsum tenslotte heeft het Wilder spin niet gemakkelijk gemaakt, maar moest tenslotte toch in drie sets de ZWEMMEN. DE LEIDSE WATERVRIENDEN. Ook dit jaar staan de betrouwbaar- heidstochten en de nationale 1 km. wed strijd a.s. Zaterdag te houden in het Rijn- en Schiekanaal (Nieuwe Vaart) in het teken van een groot succes. Deze ontmoeting wordt gehouden tus sen de Spoorbrug en de Lammenbrug en nu reeds zijn er ruim 300 inschrij- vers(sters). Steeds komen meer inschrij vingen binnen en wij denken a.s. Zater dag op een recordaantal. Voor de be- trouwbaarheidsritten is diploma A en B verplicht. WATERPOLO. DE GOUWE—SLEUTELSTAD 2—2. Onder de rustige leiding van scheids rechter W. de Boer verschenen beide ploegen volledig. Direct werd fel aan gepakt met de Sl.stad iets gevaarlijker, maar stug verdedigen voorkwam doel punten. Toch gelukte het Van Zijl de stand op 01 te brengen, maar nog voor rust was de stand weer gelijk (1—1). Ook na rust een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen, totdat een mi nuut voor tijd Sleutelstad een strafworp kreeg toegewezen en Dool er 12 van maakt. Met een laatste krachtsinspan- meerderheid van de Australiër erkennen. j mnë kon de thuisclub echter nog gelijk In een partij, waarin de Hagenaar veel i m^ke?1 ^2 2), zodat een zekere beter voor de dag kwam dan de laatste WJnmng verloren ging. tijd met hem het geval is geweest. I Bij de dames heeft geen enkele Ne- derlandse speelster de laatste acht kun nen halen. In de kwartfinale zullen hier mevr. KnodeHead en mej. Golds- worthy, mej. Fletcher en mej. Fisher, mevr.Rinkel en mej. Walsh, mej. NSV. Het programmar van het da- Schmitt en mej. Woodgate ontmoeten, j meshandbaltournooi van de RKSV Een eindstrijd Knode-Head—Jean Rinkel ^sv m Noorden op Zondag a.s. luidt na is wel het meest waarschijnlijk. i v0^gt: 12-00 uur A NSV 2 I MMO 1; 12.30 uur B MSV 1—NSV 1; HANDBAL. waarin de fiets had verkeerd. In avonduren zou de leiding van de Tour een beslising nemen, of Jansen Vrij dagmorgen in de vroegte zou kun nen vertrekken voor de grote etap pe van Nantes naar Bordeaux. Maar veel kans zal Jefke niet hebben imdde het algemeen oordeel. Veel zeggend was het feit, dat hij op het officiële communiqué van het alge meen klassement niet meer stond vermeld. Jefke is niet de enige, die pech heeft gehad. Wim van Est kreeg een lekke voorband. Thijs Roks noteerde een gebroken zadelpen. De repara tie ging niet zo vlot en Van Bree nen, Jos Suykerbuyk en Adri Voor ting moesten er aan te pas komen om Roks weer bij het peloton te krijgen. Over tien kilometer is er toen door die viertal verschrikkelijk gejaagd. En op die afstand werd een verlies van drie minuten goed ge maakt. Wout Wagtmans en Gerrit Voorting hadden zich rustig in het peloton gehouden. Alleen Jan Nol ten had zien wat actief getoond, toen Koblet in het eerste gedeelte van de etappe zijn pedalen een beetje snel ler nad laten draaien. Jefke Jansen definitef er uit. NANTES, Donderdagavond. De leider van de Nederlandse ploeg Kees Pellenaars heeft Donderdagavond in de permanence te Nantes met de drie commissarissen, de heren Bau- dart, Fernand Paul en de Giavanen- gelo gesproken. Pellenaars wees de ■commissarissen op het feit, dat de te late aankomst van Jefke Jansen te wijten was aan de valpartij, welke vlak na de start te Le Mans had plaatsgevonden. Verwondingen had Jansen daarbij opgelopen en twee wielen gebroken. De drie heren luis terden heel ernstig naar Pellenaars, maar kenden geen pardon: Jansen is te laat binnengekomen, een be langrijk aantal minuten meer dan 10 procent van de winnaars hem toe stonden. En dus: Jansen kon zijn kof fer pakken, de trein naar Parijs ne men en vandaar naar Nederland doorreizen. Pellenaars vertelde ons later, dat als Jansen 1 of 2 minuten na slui ting van de tijdcontrole zou zijn aangekomen, de commissarissen wel voor het maken van een uitzonde ring op het reglement zouden heb ben gevoeld Maar dertien minuten, dat was te veel. Verder gaf Pelenlaars als zijn me ning te kennen, dat hij het risico niet had mogen nemen om een of twee andere leden van de Nederland se ploeg t-? laten afzakken om te trachten Jansen binnen de vastge stelde limiet binnen te krijgen. Jansen vond het ontzettend jam mer, dat hij op deze manier was uit geschakeld. Als ik alleen gereden had en niet met die Italiaan, dan zou ik het misschien nog wel gehaald hebben, bromde hy. Maar Grosso reed slecht en had er weinig zin zich extra in te spannen. Heuvel op. heuvel af, bet een pelo ton gaat dat, tegen de wind in, heel wat gemakkelijker dan in je eentje of met z'n tweeën. Twee agenten op de motor hadden de weg voor bei de renner» vrijgehouden, zodat zij van het verkeer en het publiek geen last hadden gehad. Maar eindeloos was die weg. zuchtte Jansen. Hij had niet gedacht, dat hij Stevens zo gauw naar huis zou volgen. Het is jammer, maar er is niets aan te doen In twee dagen tij_ds is de Neder lands ploeg twe eman kwijtgeraakt, rog acht zijn er over. Een teleur stelling moet dat zyn, zeker voor Limburgse wielerkringen na de aan vankelijke succesen van het Nedcr- lardse team in de eerste dagen. ATHLETIEK. PUCK BROUWER NAAR DUSSELDORF. Bij de internationale atletiekwed strijden, die op Maandag 13 Juli te Dus- seldorf worden gehouden en waaraan o.m. een groep Amerikaanse athleten zal deelnemen, zal Puck Brouwer op 100 en 200 meter starten. Zij zal o.m. Maria SanderDomogalla tot tegen standster krijgen. VOETBAL. MEERBURG—RCL. Afscheidswedstrijd van Frap Zandbergen. De Zaterdag te spelen derby tussen Meerburg en RCL welke elk jaar eer grote belangstelling trekt uit Zoeter- woude en Leiderdorp, zal tevens de af scheidswedstrijd zijn van één van Meer- burgs meest populaire spelers, n.l. Frap Zandbergen, die hiermede een 25-jarige voetballoopbaan besluit. Hoewel Fr. Zandbergen reeds lang de dertig is ge passeerd was hij toch nog steeds een van de beste spelers en zijn vervanging stelt de elftal-commissie voor een moei lijke keus. En niet alleen als speler zal hij gemist worden. Ook als medespeler en gedurende de laatste tien jaren als aanvoerder, wist hij, door zijn sportieve opvatting, steeds een goede geest in het elftal te bewaren. Hij was het. die als captain zijn ploeg, na viermaal kam pioen te zijn geworden van de LVB tenslotte naar de 4e klase van de KNVB bracht, waarin zij lang geen slecht figuur slaat. Meerdere malen werd hij ook ge kozen in het Leids Districts elftal ook op de linksbackplaats en mede als aan voerder. Niet altijd echter heeft hij de linksbackplaats bezet in Meerburg en het getuigt van zijn technisch kunnen, dat hij in vroegere perioden eve.n ge makkelijk links- als rechtsbuiten speel de of midvoor Als zodanig was hij de goalgetter van Meerburg. Reeds geruime tijd maakt hij deel uit van het bestuur en zijn medebestuursleden zullen zich gelukkig prijzen, dat hij daarin zitting blijft nemen. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling om na de wedstrijd in een intieme bijeenkomst in „Het Witte Huis" dit jubileum te herdenken. Het elftal, dat morgen tegen RCL in het veld verschijnt, zal er als volgt uitzien: doel: J. Pelk; achter: F. Zandbergen, A. v. Mil; midden: B. de Jeu, A. Owel, P. Zand bergen: voor: Th. Zandbergen, N. Ro- mijn, P. Janson, P. Ramaker, J. Zand bergen. Aanvang 7 uur. In tegenstelling tot het gemengd dub belspel deed zich in het heren dubbel spel een grote verrassing voor. De Ne derlandse kampioen Van Dalsum en Dehnert gingen tegen Holst en Wie- gers met 46 64 64 ten onder in 'n wedstrijd, waarin Wiegers weer eens zijn sterkste spel naar voren bracht. In de derde set kwamen Holst en Wiegers met 40 voor, het werd 41, 42, 43, 53, 54. toen Wiegers zijn service op love verloor. Op de service van Dehnert werd het 4040, waarop hij een fraaie kans kreeg gelijk te maken op een te ondiepe lob. Maar de smash kwam in de afrastering terecht en daarmee won nen Holst en Wiegers de partij. GYMNASTIEK. KONINGIN JULIANA EN PRINS BERNHARD BIJ OPENING „GYMNAESTRADA". H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zullen op Woensdagavond 15 Juli in het Spartastadion te Rotterdam de plechtige opening bijwonen van de Gymnaestrada. het internationale sport- feest, dat onder auspiciën van de „Fe deration Internationale de Gymnastique" en het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond wordt gehouden. WANDELSPORT Voor de Internationale Vierdaagse afstandsmarsen, welke van 21 t/m 24 Juli te Nijmegen zullen worden gehouden, hebben 9.550 deelnemers ingeschreven, wie 5.750 burgers en 3800 militai ren. Voor de dagelijkse afstand van 55 kH}. hebben zich 1900 personen gemeld, voor de 50 km. 1200, voor de 40 km. 6200 en voor de 30 km. 250. In totaal nemen 1250 dames deel. CRICKET. AjaxVOC II. Zondag .as. speelt Ajax op haar terrein aan de Kempe- naerstraat te Oegstgeest tegen VOC n uit Rotterdam. Officiële aanvangstijd 10.30 uur. Dinsdag a.s. wordt de jaarlijkse wedstrijd gespeeld tegen Still Going Strong, eveneens op het terrein aan de Kempenaerstraat. Aanvang 11.00 uur. PAARDENSPORT. NEDERLANDSE SUCCESSEN IN DE DRESSUURPROEF TE AKEN. Tijdens het internationaal concours hippique te Aken werden in de gecom bineerde zware dressuurproef om de herinneringsprijs van Freiherr Von Langen de Nederlandse kleuren op uit stekende wijze verdedigd door onze landgenoten L. H. M. van Loon (Til burg) met „Saraceen' en mej. Sonj Hennen (Heerlen) met „Saskia", die respectievelijk op de derde en zesde plaats beslag legden. Eerste werd Duitse amazone Kathe Franke met „Unternehmer". In de landenprijs, die gewonnen werd door Spanje met 47 3/4 fouten en waar voor Nederland had ingeschreven met de paarden ..Ampère". „Maiglocke". „Pontius Pilatus" en „Ernica", respec tievelijk bereden door L. H. M. van Loon, B. Uytendaal, J. Hensen en mr. F. Albers Pistorius. eindigde ons land op de achtste plaats met 92 fouten. NEDERL AN DZ WIT S ERL AND WEDSTRIJD. 12 Juli a.s. zal op bescheiden wijze 'n poging worden gedaan om ook voor de rennen te komen tot internationale ont moetingen. Het zal nog niet zijn zoals de NederlandBelgië-dag voor de dra vers, doch verwacht mag worden, dat de krachtmeting tussen vier Zwitserse en vier Nederlandse amateurrijders een spannende en vooral een sportieve match zal zijn. Vier Zwitserse officieren, amateur- renrijders, zijn uitgenodigd deel te ne men aan een uitnodigingsren, waaraan eveneens vier Nederlandse amateurs deel zullen nemen. Het uitkomen op eigen paarden bleek niet mogelijk te zijn, daarom werd in onderling overleg besloten, dat de wedstrijd zal worden gereden op Nederlandse paarden, ter wijl voor de revanche-wedstrijd in Zwit serland op 30 Augustus a.s. te Yverdon Zwitserse paarden ter beschikking zul len worden gesteld. De Zwitserse officieren, t.w. Oblt. Liechti en Knecht en de Lt. Bürchler en Landolt, zullen zo enigszins mogelijk in uniform rijden; onze amateurs, t.w. de heren D C. T. Modderman, H. H. A. M. Eysvogel, G. C. Dekkers en A. E. Selens in de kleuren van de betreffende stal. Oblt. Liechti zal tevens als chef van de Zwitserse equipes, welke officieel naar het buitenland worden uitgezon den, de equipe vergezellen. De deelnemende paarden zijn: Britoly, ber. door Zwitser; Licky, ber. door Ne derlander; Boekanier, ber. door Zwits.; Noordwester, ber door Ned.; Flying Gal, ber. door Zwits.; Aquavit, ber. door Ned.; Brandal, ber. door Zwits.; Proposal, ber. door Ned. De uitgeschreven ren luidt als volgt: Nederland—Zwitserlandprijs. Uitnodi gingsren (handicap). Voor paarden van 4 jaar en ouder. Afstand ca. 2000 meter. Voor officieren van het Zwitsere leger (amateurrijders) en Nederl. amateurs. 13.00 uur C KDO 1—NEA 1; 13.30 uur D Jong Ade 1— Altior 1; 14.00 uur Win naar AWinnaar B; 14.30 uur Winnaar CWinnaar D; 15.00 uur Verliezer A Verliezer B; 15.30 uur Verliezer C— Verliezer D; 16.00 uur Winnaars van de Winnaarsronde ABCD; 16.30 uur Win naars van de Verliezersronde ABCD. Er wordt twee maal een kwartier ge speeld zonder rust. Bij een gelijke eind stand worden er door drie verschillen de speelsters drie strafworpen genomen. POSTDUIVEN. De Vooruitgang (Nieuwkoop). Wed vlucht vanaf Limoges met oude duiven, afstand 735 km, gelost 6.50 uur. aank. eerste 18.15 uur. Uitslag: Gebr. Ooster man 1; J. W. Woerde 2: A. Kuyf 3; A. v. Leeuwen 4; J. Tijsterman 5 en D. v. d. Helm 6 en 7. Vanaf St Quentin, 267 km.: A. v. Koert 1; Gebr. Oosterman 2 en J. Tijs terman 3. De Dninklievers (N'hout). Wed vlucht met oude duiven vanaf Limoges, afstand pl.m. 754 km. In concours 37 duiven. Gelost te 6.50 uur met Z.W.- wind. Aankomst le duif 18.00.34 uur, snelheid 1124.88 m. p/m. Uitslag: B. Kok 1; Pav. St. Jan 2, 5, 10; C. P. van den Berg 3; P. Heshof 4, 6, 13; J. Duijndam 9. Wedvlucht 'met jonge duiven vanaf Eindhoven, afstand pl.m. 113 km. In concours 126 duiven, gelost te 8.15 uur met Z.W.-wind. Aankomst eerste 9.58.29 uur, snelheid 1104,20 m. p/m. Uitslag: St. Pieter i; St. Jan Pav. 2, 3; C. Broek hof 4; St Jan Pav. 5; C. Broekhof 6; C. de Kan 7; P. Duivenvoorde Azn. 8; Pav. St. Jan 9; P. Duivenvoorde Az. 10. De Witpen (Zoetermeer). Concours vanaf Eindhoven, afstand 96 km. voor jonge duiven. In concours 90 duiven, gelost 8.15. Aankomst eerste 9.45.16, snelheid 1076.9 m. p/m.r aank. laatste 1.7.18, snelheid 865.65 m. p/m. Uitslag: M. C. v d. Goes 1, 6, 13, 21; Th. Schra- der 2, 3; L. v. d. Goes 4, 14. 20. 23: C. Luk 5. 18; M. Ponse 7. 8; Th. v. Geijls- wijk 9; A. Brusse 10, 11. 15, 17, 19. Concours vanaf Limoges, afstand 731 km. In concours waren 18 duiven, gelost 6.50. Aankomst eerst 18.6.14, laat ste eindigde om 15.43.14. Uitslag: M. Ponse 1, 2, 3; A. Brusse 4; T. Pelle 5. Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Koorzang. 7.45 Morgenge bed eri lit. k. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvr. 9.35 Gram. 10.05 v. d. kleuters. 10.20 Gram. 10.25 Pontificale Hoogmis. 12.00 Angelus. 12.03 Symphonette ork. 12.30 Land- tuinb. meded. 12.33 Lunchconc. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Lunchconc. 14.00 Boekbespr. 14.10 Metropole ork. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kroniek v. letteren en kunsten. 15.55 Piano en orgel. 16.20 ..De vliegende Hol lander", caus. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans". 17.00 v. d. kinderen. 18.00 Gram. 18.15 Journa listiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.40 Regeringsuitz.: Zoeklicht op de Westerse Defensie". 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Licht baken", caus. 20.50 Ronde v. Frank rijk. 21.00 Amus. muz. 21.35 Act. 21.45 Promenade ork. en solisten. 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 v. d. vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. (Om 9.35 Wa- terst.). VPRO: 10.00 ..Tijdelijk uit geschakeld". cays. 10:05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 v. d. arb. in de continubedrijven. 11.35 Viool-trio. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Dansmuz. 13.50 Weekjourn. 14.20 Filmprog. 14.50 Huismuz. 15.10 Ama teursprogr. 15.40 Boekbespr. 16.00 Kamerork. en solist. 16.45 Sport- praatje. 17.00 Gram. 17.30 voor de jeugd. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 20.15 „The Geisha", operette. 21.25 Soc. comm. 21.40 Pianoconc. 22.05 „Do denhuis". hoorsp. 22.35 Muz. v. h. zuiden. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram

Leidse Courant | 1953 | | pagina 9