DUINSTREEK Rijnstreek LEIDSE BEIAARD TOVERDE BOVEN OUDE BINNENSTAD MULO-examens te Leiden SEIZOEN-OPRUIMING Leidse Varia De Ronde van Frankrijk VRIJDAG 10 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Zomeravondconcert Stijve stoelen Onder de stadhuistoren, die zijn bronzen kroon fier naar de lichte avondhemel stak, was het gister avond drukker dan gewoonlijk. Overal, op de Breestraat, onder de statige gevel van het stadhuis, bij de klaterende vlsfontein, onder de overkapping van de Korenbeurs- brug en vooral in de Korenbrugsteeg stonden groepjes mensen te luisteren naar de zilverige muziek, die de stadsbeiaardier, Leen 't Hart vanaf zijn verheven zitplaats, hoog in de toren, over de binnenstad uitstrooide. Het was een afwisselend program ma van ernstige en vrolijke muziek, romantieke Franse- en levendige Nederlandse volksliederen, bijzon der geschikt voor het traditionele, echt Nederlandse muziekinstrument, de beiaard. Juist als honderden jaren geleden klonken nu weer de tonen van dezelfde liederen boven de bin nenstad, toen misschien gestoord door het gekletter van de wielen van een late sleperswagen op de kinder kopjes van de Breestraat nu af en toe overstemd door het lawaai van een passerende vrachtwagen of bus. Stoelen. Hoewel reeds honderden jaren oud vindt deze kunstvorm toch nog steeds grote waardering, getuige de groep jes mensen, die speciaal voor deze uitvoering naar de omgeving van het stadhuis waren gekomen. Om deze belangstelling aan te wakkeren heeft het gemeentebestuur ten gerieve van de toehoorders stoelen laten plaat sen op het Stadhuisplein. Naast de dienstingang van het stadhuis ston- Burgerlijke Stand Geboren: Denijs, z. van W. van Zuijlekom en A. Heijmans; Johanna, d. van C. Jansen en K. J. Verboon; Gerdina, d. van G. Kuijpers en M. Se- pers, Hugo Frank, z. van A. v. Driel en H. H. Hoogeveen; Cornelis Hen- dricus Maria, z. van A. van den Berg en J. G. van der Ploeg; Catharina Maria, d. van J. Jungerius en T. P. van Heukelom. Ondertrouwd: J. J. Hogenes en C. Thiel; J. C. Vrntges en S. Wesselman; W. de Groote en T. G. Ramp; W. Wendt en J. Boon; Ch. Planjer en K. M. Ginjaar; J. de Graaf en S. J. E. van Polanen: L. Guldemond en S. Seriier; F. W. van der Steen en M. E. Lepelaar: A. G. Ober en F. Bijls- ma. G. C. Redegeld en E. Th. van der Putte. Overleden: C. J. Waasdorp man 74 jaar. Drama te Franeker Echtgenote vermoord met een strijkijzer In Franeker heeft zich in de af gelopen nacht een drama afgespeeld, Om omstreeks vier uur heeft een 51- jarige los-arbeider M. W. zijn 41-ja- rige vrouw met een strijkijzer zo ern stig mishandeld, dat zij aan de ge volgen is overleden. Daarna heeft de man zijn huis verlaten en zich in net kanaal bij zijn woning verdronken Noch de zeven kinderen van het echtpaar die boven sliepen, noch de buren hebben iets gemerkt van dit nachtelijke drama in het slaapver trek beneden. In de ochtenduren ontdekte een nichtje dat haar tante dood in bed lag en dat de man was verdwenen. Over de aanleiding van deze moord of doodslag op de vrouw, die zeer gunstig bekend stond kan men wei nig bevroeden. Wel weet men, dat de man de tweede echtgenoot ven de vrouw vrij opvliegend van aard was. Omstreeks half elf werd het lijk van de man in het kanaal opge- dregd. Ontploffing op een baggermolen ARBEIDER ZWAAR GEWOND Kettingbommen in haven van Zierikzee? Naar men aanneemt door het ex ploderen van een in 1940 uitgezette kettingbom, heeft zich gisteren aan boord van een baggermolen in de haven van Zierikzee een ontploffing voorgedaan, waardoor een der op de molen werkzame arbeiders zwaar gewond werd. Tijdens het leegstorten van een der emmers ontstond er een explosie in een van de reservoiren van de bag germolen. Een der arbeiders werd door een scherf in de borst getroffen en een per mobilofoon opgeroepen arts liet de man naar het ziekenhuis te Zierikzee brengen. Direct levens gevaar is niet aanwezig. De mijn- opruimingsdienst is naar Zierikzee vertrokken teneinde een onderzoek in te stellen. De baggermolen is dus danig beschadigd, dat zij enige tijd buiten werking zal zijn. den gisteravond voor het eerst enige ryen stoeltjes, waarop voor bijgangers zittend naar de muziek konden luisteren. Blijkbaar durfde men nog niet erg. Slechts enige „waaghalzen" trotseer den de blikken van vele anderen en namen plaats. Het was dan ook niet bijster aanlokkelijk om daar op die keurig georganiseerde rijen te gaan zitten, een beetje te georganiseerd zitten, een beetje te georganiseerd moed voor nodig om het griezelig lege plein over te steken, naar een plaats waar men bovendien geen uitzicht had op de toren. Wij juichen het initiatief van har te toe, maar misschien zou het ge meentebestuur het gestelde doel ge makkelijker bereiken, wanneer de plaatsing van de stoelen iets minder georganiseerd geschiedde, bijvoor beeld in groepjes van drie of vier rond het plein verspreid. Het geheel zou er minder geforceerd uit zien en men zat niet zo „voor kijk". OPLICHTER GEARRESTEERD. De Leidse politie heeft wegens op lichting aangehouden de 46-jarige Leidenaar J. S. Onder de naam van Van Koperen of Smit maakte hij mensen geld afhandig door te vertel len, dat hij hun goedkope anthraciet kon leveren, die emigranten moes- tenachterlaten. Hedenmorgen is hij voor de Officier van Justitie geleid. Gisteren zijn te Leiden voor het diploma M.UX.O. B de volgende can- didaten geslaagd: D. J. Noest Leiden, J. Roosendaal Leiden, W. E P. J. von Hofe Leiden, J. H. Korswagen Leiden, L. Korswa- gen Leiden, M. A. van Egmond Lei den, A. de Groot Leiden. Voor het aanvullingsdiploma B zijn de volgende candidaten geslaagd: J. Barkema Leiden, M. Visscher Bo degraven, L. H Ammerraal Noordwijk A. N. Plug Noordwijk, D. J. Kleen Katwijk. Voor het diploma A zijn de vol gende candidaten geslaagd: C. P. Gobel, Alphen aan den Rijn, C. J. Gorree, Alphen a. d. Rijn, J. Grif fioen, Alphen a. d. Rijn, M. Hard- ijzer, Boskoop, W. de Koek, Leiden, C. C. S. Hansen, Leiden, A. H. En- trop, Leiden, J. de Pater, Nieuw koop, C. J. van Griethuizen, Alphen a. d. Rijn, A. van Beusekom, Alphen a d. Rijn, A. Vreeman, Voorscho ten. D. de Vries, Leiden, J. Boelee, Leiden, J. van Duijvenbode, Leiden, O. Dijkstra, Voorschoten, J. J. La- main, Leiden, J. J. Stieding, Leiden. Afgewezen voor het diploma B 2 candidaten; voor het diploma A 4 candidaten; voor het aanvullings diploma 2 candidaten. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op proefschrift geti- te] „Jezus en Joannes de Doper" de heer P. D. van Royen, geboren te Amsterdam en thans wonende te Driebergen. Idem op proefschrift getiteld „Je wish hermeneutics in the Synoptic Gospels and Acts" de heer J. W. Doeve, geboren te Den Haag en thans wonende te H'wierde. Idem tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Uit de wordingsgeschiedenis der Hollandse doop- en familienamen" de heer J. van der Schaar, geboren te Vlaardingen en thans wonende al daar. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het candidaatsexa- men godgeleerdheid de heren A. J. Lamping, Rotterdam, D. Oliemans, Rotterdam en J. H. van Walsum, Leiden; voor het candidaatsexamen Nederlands recht mej. W. H. Over- mars, Den Haag en de heren G. H. Ch. Harloff, Den Haag, L. F. D. ter Kuile, Hengelo, M. I. Rese, Den Haag, C. J. Slager, Schoonhoven, J. J. Tuijt, Scheveningen, J. R. Dinger, Wasse naar, Chr. Tromp Meesters, Arnhem, P. N. A. van Dijk, Den Haag, P. D. den Bruigom, Vlaardingen, J. P. Ka- land, Den Haag, P. M. van Drooge, Heemstede, J. Ek, Eindhoven en J. C. Koomans, Dordrecht. Bevorderd tot apotheker de dames B. Bertels, Oegstgeest, C. A. de Groot, Rotterdam, E. N. Luijendijk, Den Haag en de heer A. M. G. Rutten, Voorburg. VAN ONZE ADVERTEERDERS. PELTENBURG GEMODERNISEERD. Na enige weken in de „steigers" ge weest te zijn, is de 160-jarige firma Pelcenburg aan de Breestraat ver jongd te voorschijn gekomen, met een keur van moderne snufjes, die de muziekliefhebber bij de keuze van zijn koop ten dienste kunnen staan. Drie geluidacabines, waar de koper zelf dc door hem in de rekken uit gezochte gramofoonplaten kan laten proefdraaien, zijn achter in de win kel aangebracht, terwijl de meer ge haaste bezoeker aan de disco-bar de plaat van zijn smaak kan beluisteren. Evenals de gehele zaak heeft ook de etalage een grondige wijziging on dergaan. Met witte achtergronden en T.L.-verlichting maakte het geheel een zeer rustige indruk, die de mu ziekliefhebber een ongestoord be zoek toezegt. Morgen 9 uur begint onze Grote Seizoen- OPRUIMING DONKERSTEEB 1 - Verkoop 1e etage - LEIDEN (Advertentie.) De burgervaders van Leiden en konde, die het gemeentebestuur van de Leidse middelbare scholen, die hebben uitgereikt. Vlissingen bekijken samen de oor- Vlssingen jj. aan de hoofden van de „sigarenkistjes-actie" voerden, Bateren stukken goedkoper ook in de Vitrage Traploper per meter per meter 39 ct. 1.19 Witte molton dekens vanaf 2.95 Kampeer dekens vanaf 2.95 Zuiver wollen Axmlnster karpet 190x290 64.95 Verder coupons BALATUM. VITRAGE 0VERG0K0IJNST0F, GANG- EN TRAPLOPERS tegen fantastisch lage prijzen; DE KLEINE WINST Haarlemmerstraat 61 - Tel. 24958 Lid r. h. financioringsinstituut (Advertentie). OUDEN VAN DAGEN MET U.V.V. OP STAP. Gistermiddag maakten pl.m. 240 ouden van dagen een tocht met auto bussen, georganiseerd door het „Co mité Oudeliedenzorg" der U.V.V. In de beste stemming werd om 2 uur vertrokken van de Kaasmarkt. Via Valkenburg, Katwijk en Noordwijk ging de tocht naar „Groenendaal", waar, als welkome afleiding thee met koek werd gepresenteerd. Een prachtige wandeling werd gemaakt naar de kinderboerderij. Om kwart voor vijf werd de terug tocht aanvaard. Tijdens de tocht wer den versnaperingen uitgedeeld, wel willend door enkele Leidse firma's verstrekt. Om 6 uur was er een ein de gekomen aan een gezellige mid dag, waarover de oudjes zeer vol daan waren. Maandagmiddag maakte een even- grote groep dezelfde tocht. Ditmaal onder minder ideale weersomstandig heden. De kas van de St. Dominicus-con- ferentie der St. Vincentius-vereniging (Hartebrug) vertoont op de bodem nog slechts zwart zaad. Daarom zal Zondag a.s. onder de kerkdiensten een collecte worden gehouden, opdat dit zwarte zaad mildelijk worde be dekt. De inleggers van de spaarbank der K.A.R. (Centrale Volksbank) worden veVzocht hun spaarbankboek je op het zittingsuur van Zaterdag voor controle rente-bijschrijving te komen inleveren. Wie Zaterdag geen gelegenheid heeft bezorge zijn boekje met spoed bij de kassier Anna Pau- lownastraat 26. Leden van de Leidse Golfbre kers, die aan de kilometertocht van de Leidse Watervrienden deelne-1 meh, worden verzocht morgenmid dag om 2 uur aanwezig te zijn bij de Lammebrug, hoek Nieuwe Vaart. Deelnemers (sters) tot er men 14 jaar moeten er voor zorgen een toe- stemmingsbewijs van hun ouders bij aich te hebben. Voor het notarieel-examen, eer ste gedeelte, is geslaagd de heer J. O. Donders, alhier. aftreden van de heer L. van der Mark en geeft gelegenheid om tot do stemming over te gaan. Hij con stateert, dat er voldoende stemmen uitgebracht kunnen worden, om de verkiezing door te laten gaan. De rekening en verantwoording over het jaar 1952 is door de daar toe benoemde commissie gezien en goedgekeurd. Deze sluit met een batig saldo van 1370.69. De begroting voor het jaar 1953 wordt vastgesteld op inkomsten en uitg. tot een bedrag van ƒ2829,43. Wederom moet een flink bedrag voor herstelling van de Vinkenlaan worden uitgetrokken. De omslag voor het jaar 1953 wordt vastge steld op 6.25 per h.a. met een mi nimum van f 1.per ingeland. Na bespreking van enkele huis houdelijke zaken wordt, daar het J intussen 10 uur is geworden, de uit- slag van de stemming bezien en I blykt, dat de heer L. van der Mark met algemene stemmen als be- (.stuurslid is herkozen. Aan betrok kene zal bericht gezonden worden. Hierna volgt sluiting door de voor zitter. Lathyrus-tentoonstelling:. De j maandelijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. v. Tuinbouw, stond deze keer in het teken van de Lathyrus, daar op deze avond de bloemen werden tentoongesteld van de plant jes, welke dit voorjaar aan de leden werden uitgereikt. Het minder gun- stige weer der laatste dagen was oorzaak dat de kwaliteit der bloe men een achter bleef bij hetgeen de laatste jaren op dit gebied werd vertoond. De Willem Bosman-beker welke dit jaar voor het eerst op het spel stond, werd gewonnen door de heer J. H. Lindhout, 2e werd de heer A. Rotteveel. In de groep vrije inzendingen welke goed verzorgd was werd: 1. mevr. Everwijn, 2. J. H. Lindhout, 3. J. Schipper, 4. van Putten uit Noord wij kerhout. Beslo ten werd morgen, Zaterdagmiddag te 3 uur op excursie te gaan near de Gerberakassen van de fa. C. Al kemade Azn. aan de Vinkenlaan. In ae maand September is men voor nemens een excursie te organiseren naar Rotterdam; voorlopig werd de datum vastgesteld op 14 Septem ber. De heer P. v. Bohemen had nog een kerncollectie bloemen en plan ten ingezonden welke door hem op uitvoerige wijze werden besproken. Het slot, de verloting zorgde er wel voor, dat allen met een prijsje huis waarts trokken. Geen vacantie zonder foto's "Voor een nieuw toestel, Voor een prima film, Voor 6nellc en goede afwerking Foto-Ciné JAN WOLFSLAG Breestraat 123 t.o. Stadhuis, Tel. 21851 wmmmtmntmamasnBnm NOORDWIJK HEROPENING HOTEL-REST. „MARIE ROSE" In het kader van het Marshall-plan Als enig particulier bedrijf onder de twintig hotel bedrijven in Neder land, die in het kader van het Mar shall-plan tot steun aan het hotel wezen in Nederland, tot nu toe werden gesteund, kan gisteren het geheel verbouwd aanzienlijk vergrote hotel-restaurant „Marie Rose", Emmaweg 9, worden her opend. De heer en mevr. Kooimans hebben door deze uitbreiding thans de beschikking over een ruime ge legenheid, om de vele gasten die om onderdak verzoeken, onder te bren gen in een alleszins comfortabel ho tel, waarmede zij hun harde werken gelukkig beloond zien. Dank zij bij zonder gewaardeerde hulp kon daar- by steun verkregen worden in het kader van het Marshall-plan, waar uit ruim 100.000 werd bijgedra gen. Nadat de zeereerw. heer pastoor W. Bende gistermorgen het huis had ingezegend, werd bij de officiële opening door verschillende aanwe zigen net woord gevoerd. Daarbij waren o.m. tegenwoordig mr. For- sum, vertegenwoordiger van de Marshall-hulp, dr. Groeneveld Meyer directeur-generaal van de Midden stand, dr. C. Kuipers namens het Ministerie van Econ. Zaken, de heer de Groot namens de Herstelbank in Nederland, de burgemeester van Noordwijk, mr. G. F. W. van Berc- kel met wethouder en de directeur van gemeentewerken, de heer van Vliet. De heer Groeneveld Meyer wees er in zijn toespraak vooral op, dat ten onrechte wel wordt beweerd, dat de Marshall-hulp alleen wordt gegeven aan mensen met geld. Uit dit geval kan men zien, dat deze bewering niet opgaat. De genodigden verenigden zich na afloop aan een lunch, welke de kok van het hotel alle eer aandeed Door verschillende sprekers werd hier nog het woord gevoerd, waar bij woorden van dank en gelukwens om de voorrang streden. We geloven, dat „Marie Rose", LEIDSCHENDAM WELEERW. HEER F. A. HOFLAND. De weleerw. heer F. A. Hofland, priester van het aartsbisdom Auch in Frankrijk, die Zondag zijn eerste plechtige H. Mis te Leidschendam opdraagt. waar de heer M. C. E. Ouwehand, in kringen der Noordwijlcse hotel- lerio geen onbekende, als chef de reception optreedt met deze ver nieuwing kans heeft op een bloeien de toekomst. Polder Het Vinkeveld. Op 8 Ju li vergaderden de stemgerechtigde ingelanden van de Polder Het Vin keveld in hotel Royal te Noordwijk. De voorzitter, de heer C. J. van der Plas opent te 8 uur de verga dering en heet allen van harte wel kom. Hij constateert dat er nog steeds niet veel animo is om de ver gaderingen van de polder by te wonen, hetgeen hem het gevoelen geeft dat de ingelanden het eens zijn met het beleid. Hij stelt de gelegenheid open om candidaten in te dienen voor de vervulling van de bestuursfunctie, welke vacant is door het periodiek OEGSTGEEST Overleden: L. J. Muller g.g.m. C. J. der Kinderen 77 jr; G. D. Frijlink 63 jr. Getrouwd: H. A. de Koning en M. A. Sen tel; W. Wesseldijk en L. van Wijk; C. de Jong en J. Hogewoning. Ondertrouwd: H. Eikelboom 30 j., te Hilvedsum en H. Post 21 j.; T. Veenstra 24 jr., te Den Helder en M. J. D. van der Mark 21 jr; P. Paulus 32 jr te Rotterdam en E. C. Mun- nik 29 jr; J. van den Eijkel 25 jr te Katwijk en M. G. Koppers 25 jr; G. Tolsma 26 jr en S. Hokke 21 te Rot terdam. bij het gezelschap was ook de heer Thijs Marinus, die einde dezer maand zijn 102e verjaardag hoopt tc mogen vieren. Wat is deze man nog buiten gewoon vitaal. Hij was volstrekt niet moe en deed de maaltijd eer aan als een jonge kerel.. De heer Rijnbeek vertolkte op rij'm nog eens de belevenissen van deze dag en ook ds. Breukink prees de wij ze waarop het geheel werd georgani seerd. Tevens werd een dankwoord gebracht aan de heer de Koker en zijn medewerkers voor het smakelijk diner. Nadat de koffie gebruikt was, kwam de muziekvereniging „Eensge zind" in de serre van het hotel aan en wist met pittige muziek de stem ming er zodanig in te krijgen, dat velen de beentjes van de vloer brachten en de zaal door dansten. Toen ging het weer in de bussen, vooropgegaan door het muziekkorps, naar het dorp en werd na deze fees telijke intocht in de Kerkstraat uit gestapt. Ook hier werd gedanst. On ze ereburger en eerste burger in het midden werd nogmaals een ronde dans gemaakt, waarmede deze jaar lijks terugkerende feestdag voor de Nieuwkoopse ouden van dagen was beëindigd. ALPHEN AAN DEN RITN BOTSING TUSSEN AUTO EN WIELRIJDER. Donderdagmorgen vond in wijk Hoorn, ter hoogte van de boerderij van de heer Straathof te^Alphen a. d. Rijn een botsing plaats tussen een personenauto en de wielrijder D. Honselaar, waarbij deze laatste der mate werd verwond dat hij in het Academisch Ziekenhius te Leiden moest worden opgenomen. Zowel de wielrijder als de perso nenauto, welke werd bestuurd door de heer W. Vergracht te Alphen a. d. Rijn, gingen in de richting van Lei den. Ter hoogte van genoemde boer derij sloeg de wielrijder, zonder acht te slaan op het van achteren komende verkeer, plotseling linies af. Hij gaf ook geen enkel teken van zijn voor nemen. Hoewel de autobestuurder sterk naar links mee-uitweek en afremde, kon hij door de korte afstand tussen hem en de wielrijder niet voorkomen, dat de laatste door zijn wagen werd geschept en vervolgen, tegen de grond geslingerd. Het laat zich wel begrijpen, dat de man op de fiets het onderspit moest delven. Zyn verwon dingen waren talrijk en van zo ernsti ge aard, dat dr. J. v. Eek hem on middellijk per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden liet overbrengen. De toestand van de heer H. is ernstig. De bestuurder van de auto treft geen schuld NIEUWKOOP Autotocht ouden van dagen. De ouden van dagen hebben in 3 auto bussen hun jaarlijkse tocht gemaakt. Na door Utrecht gereden te zijn, werd in het „Jagershuis" te Zeist de wof- fie gebruikt en de speeltuin bezocht. Zeer prettige uren werden daar door gemaakt en toen ging het de bussen weer in. Over Hilversum en Uithoorn ging het weer naar Nieuwkoop te rug. Om ca. half zes arriveerde het gezelschap van ca. 100 bejaarden en een twintigtal verzorgers, waaronder de beide predikanten en dokter Ouwerkerk, bij hotel de Koker. Daar wachtte hen een smakelijk diner. Ook de burgemeester hield nog een toe spraak waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak dat deze dag weer zo buitengewoon goed geslaagd was en releveerde dat wij waarsohijnlijk bin nen korten tijd de oudste inwoner In ons midden zullen hebben Want; Laatste Berichten START VAN MONSTER-ETAPPE BIJ OCHTENDGLOREN ROCHEFORT, 10 Juli. Vrydagmorgen, lang voor 5 uur, was het op de Place de la Republi- que te Nantes reeds een drukte van belang. De tourkaravaan maakte zich gereed voor de start van de langste etappe van deze Ronde van Frankrijk, die van maar liefst 345 km. "naar Bordeaux. Om 5 uur zette de stoet zich in beweging op weg naar de eerste plaats van doorkomst, Les Sorinières. Wij telden precies honderd renners. Bij de eerste vliegende controle, La Roche sur Yon, 62 km. van de start, waren de gelederen geheel gesloten, hoewel het tempo voor het begin van zo'n wielermarathon vrij hoog lag. De gele trui-drager .Hassenforder, leidde de lange sliert renners en verder waren voor in de groep te vinden onze landgenoten Gerrit Voorting en Wout Wagtman, voorts Bobet, Bartali, Robic, Esnault en Geminiani. Nolte volgde op 100 m.. Bij Rochelle, na 145 km., had de karavaan 7 minuten voorsprong op het tijdschema. Nog steeds lag alles verwege de course, na 175 km., had bij elkaar. Ook bij Rochefort, hal verwege de course had nog niemand de moed gehad een serieuse aanval te ondernemen. Een zeer lang ge rekt lint slingerde zich door het landschap, waarbij alleen aan de kop af en toe van leiding werd ge wisseld. Enige kleur had de strijd echter nog niet. ENGELAND WEIGERT DE TOMATEN. Onderhandelingen te Londen op hoog niveau tussen Nederlandse en Engelse autoriteiten over het toela ten van 150 ton tomaten, die aan boord van kustvaartuigen in de ha ven van Boston liggen, zijn mis lukt. De Engelsen blijven volhar den in hun weigering om deze zen dingen, die een waarde van onge veer 100.000 gulden vertegenwoor digen, binnen te laten. De zendingen waren reeds onder weg, toen het bevel tot sluiting Woensdag in Nederland doordrong. De Nederlandse exporteurs bera den zich op het ogenblik, wat zij moeten beginnen. Deze strop van honderdduizend gulden ligt hen zwaar op de maag. ALS RHEE HALSSTARRIG BLIJFT Te Tokio verluidt, dat de Ameri kaanse troepen in Korea van Japan uit versterkt worden om de positie van de V.N. te steunen, indien de Zuid-Koreaaanse regering drastisch zou optreden om een wapenstil stand te dwarsbomen. Het Ameri kaanse leger had strenge veilig heidsmaatregelen getroffen om te verhinderen, dat dit nieuws bekend zou worden. Van gezaghebbende Zuid-Koreaan- se zijde is te kennen gegeven, dat president Rhee zich blijft verzetten tegen alles wat een hereniging van Korea niet verzekert. ZWAAR WEER IN ITALIë Noord-Italië is Donderdag getrof fen door een aantal zware onweers buien. In totaal zijn zeven personen als gevolg van het zware weer om het leven gekomen. Drie personen worden vermist. LUGUBERE VONDST. In een huis in het havengebied van de Engelse plaats Harwich zijn de skeletten van vijf babies gevonden. Arbeiders, die overstromingsschade aan het huis aan het herstellen wa ren, vonden de eerste twee. De politie ontdekte daax-op nog drie andere. Een der skeletten was In een jas gewik keld, een ander in een stuk zeil ge naaid.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2