MAGGI' KIPPENBOUILLONSOEP Tweede Kamer beraadslaagde over eigen reglement van orde Werden nieuwe posttarieven te laat bekend? „Regel arbeidstijd in landbouw bij verordening1' Koeien~klinieken zoeken herstellingsweiden Kctelontploffing doodde arbeider Nederlands helicoptere-net wordt steeds fijner geweven Snikkend stonden knoeiende militairen voor Krijgsraad Tropenliefde DONDERDAG 9 JULI 1953 DE LEID5E COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 De Tweede Kamer heeft gisteren het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen van de gemeente Utrecht en randgemeenten aangenomen met 58 stemmen vóór en 25 stemmen te gen. Vóór stemden de K.V.P., P. v. d. A., C.P.N., freule Wttewaal van Stoetwegen (C.-H.) en van de V.V.D. mevrouw FortanierDe Wit, en de heren Korthals en Oud. Tegen stem den A.R., V.V.D.K.N.P., C.H.U. S.G. en van de K.V.P. de heren Van Koeverden en Van Rijckevorsel, Daarvoor was nog gestemd over arti kel 50, bepalende, dat voor het ge bied der voormalige gemeente Zuilen, dat bij de gemeente Utrecht wordt gevoegd een gemeenschapraad wordt ingesteld. Dit artikel werd goedgekeurd met 55 stemmen voor en 29 stemmen tegen. Vóór stemden K.V.P., P. v. d. A., K.N.P. en van de V.V.D. mevrouw FortanierDe Wit en de heer Oud. De Kamer aanvaardde daarna zon der beraadslaging en stemming een conclusie van de Algemene Reken kamer waarin door de Rekenkamer bevoegdheid werd gevraagd om op de K.L.M. N.V. en de Breedband N.V. controle ter plaatse te kunnen uitoefenen. Vervolgens kwam in behandeling het voorstel van de heer Van der Goes van Naters (P. v. d. A.) tot wijziging van het reglement van or de der Kamer. Beoogd wordt het voorbereidend onderzoek der Kamer te verbeteren. De hoofdstrekking van het voorstel is het afdelingsonder- zoek van wetsontwerpen en -voor stellen zoveel mogelijk te vervangen door een onderzoek in vaste com missies. Voorts worden er suggesties in gedaan tót verandering in de werkwijze der Kamer, in het bijzon der betrekking hebbende op de mo gelijkheid om geen afzonderlijke voorlopige verslagen en memories van antwoord meer te publiceren, doch het overleg tussen de Kamer- commisies en de Regering samen te vatten in één stuk en verder op de mogelijkheid om de anonymiteit in de verslagen op te heffen. De heer OUD (V.VJD.) was van oordeel, dat het afdelingssysteem niet onbevredigend werkt. Wel zou enige verbetering zijn aan te brengen aan de wijze van openbare behan deling, maar daaraan verandert het onderhavige voorstel niets. De heer Oud was er huiverig voor te veel naar commissies te verwijzen, en hij verklaarde er onoverkomelijk be zwaar tegen te hebben dat een com missie zou, kunnen uitmaken, welke andere Kamerleden haar vergadering mogen bijwonen. Zijn aanvankelijke mening is, dat de Kamer beter doet het voorstel niet aan te nemen; het zou de Kamer kunnen afhouden van pogingen om werkelijke verbe teringen in haar werkwijze aan te brengen. De heer TILANUS (C.H.) ver klaarde de methode van begrotings behandeling van vóór 1940 beter te achten dan de methode die bij wijze van proef de laatste drie jaar is gevolgd, waarbij de begrotingshoofd stukken alleen in gespecialiseerde commissies komen. Hij achtte het beter, dat alle ontwerpen in de af delingen komen Evenals de heer Oud, verklaarde hij zich voor een scherp onderscheid tussen de taak van de Regering en van de Kamer en hij maakte bezwaar tegen de voor gestelde zeer vérgaande bevoegdhe den der commissies. Wetontwerpen dienen naar de mening van de heer Tilanus normaal naar de afdelingen te worden gezonden. De heer ROMME (KVP) verklaar de, dat al was hij het niet met alles eens zijn waardering 'voor de poging der voorstellers er niet mindero m is. Hij kon zich verenigen met de voorgestelde instelling van een vaste commissie voor de zaken van elk departement. Het stelsel van vaste commissies was naar zijn mening relatief het beste. Zijns in ziens groeit daardoor de controle- mogelijkheid der Kamer. De Ka mer zal echter verstandig doen het afdelingsonderzoek te behouden. Hij diende een mede door de A.R. en C.H. ondertekend amendement in, beogende als regel het afde lingsonderzoek te behouden en een uitzondering te maken voor het on derzoek der begroting. De heer WELTER (K.N.P.) zei het resultaat van de bestaande werk wijze bevredigend te achten en voor die werkwijze had hij over het alge meen veel waardering. Zijn fractie had geen behoefte aan ingrijpende wijziging, en h' had bezwaar mee te werken aan wijziging van het bestaande reglement van orde. De heer ROOSJEN (A.R.) kon niet zijn onverdeelde instemming met het voorstel betuigen. Afschaffing van het afdelingsonderzoek zou hij betreuren en daarom ondersteunde hij het amendement-Romme. Hij had er ook bezwaar tegen, dat niet alle leden de vergadringen der com missies zouden bijwonen. Daarna werd de vergadering gesloten. KAMERLID VRAAGT Is' het waar, zo vraagt de heer De Vos van Steenwijk, lid van de Eer ste Kamer aan de minister van Ver keer en Waterstaat, dat het hoofd bestuur van P.T.T. voor 1 Juli 1953 op onvoldoende wijze aan de nade rende tariefswijzigingen bekendheid heeft gegeven? Wanneer is de me dedeling over die wijzigingen op de brievenbussen aangebracht en is het waar, zo vraagt de heer De Vos van Steenwijk, dat tot 31 Juli a.s. geen strafport in rekening behoort te worden gebracht? Dan wil de vragensteller ook nog weten wat de minister denkt over het door het hoofdbestuur van P-T.T. in dezen gevoerde beleid, wanneer althans op de vragen een in hoofd zaak bevestigend antwoord wordt gegeven. ADVIES VAN DE S.E.R.: De Sociaal-Economische Raad heeft het advies vastgesteld, dat aan de regering wordt uitgebracht in zake het voorontwerp van wet tot rege ling van de arbeidstijd in de land bouw. Blijkens dit advies is de Raad van oordeel dat het gewenst is, dat een duurzame publiekrechtelijke re geling van de arbeids- en rusttijden tot stand komt. Regeling van dit onderwerp bij autonome verordening van een bedrijfslichaam verdient de voorkeur boven regeling bij alge mene maatregel van bestuur. De raad is niet eenstemmig in zijn oordeel over de vraag of het ge wenst is reeds thans een ontwerp van wet bij de Staten-Generaal aan hangig te maken, dat de mogelijk heid opent de materie bij algemene maatregel van bestuur te regelen Indien de betrokken bedrijfslicha- men binnen redelijke tijd niet tot een verordening kunnen komen. De meerderheid acht het juist dat "Se indiening van zulk een wets ontwerp wordt uitgesteld totdat duidelijk is gebleken dat de bedrijfs- lichamen niet tot een regeling kun nen komen. Deze meerderheid ziet nl. in onverwijlde indiening een stok achter de deur die het overleg De kreupele kruisers Fouten bleken eerst na proefvaart in dok Omtrent de geconstateerde gebre ken aan de kruisers ,De Ruyter" en ,.De Zeven Provinciën" vernemen wij nader van de zijde van de Kon. Marine, dat het aan de dag treden van de ondeugdelijke kwaliteit van het gietwerk niet een gevolg is van onvoldoende controle van het mate riaal voordat dit werd gebruikt. Ook tijdens de proeftochten zijn de gebreken niet aan de dag getre den. Zij zijn eerst opgemerkt toen de schepen na de proeftochten in het dok kwamen. In dit verband wijst men er op, dat ook bij de meest intensieve con trole vooraf gebreken onzichtbaar kunnen blijven, die eerst na gebruik in de practijk opvallen. De Kon. Marine wenst niet mede te delen in welk land de betrokken gietstuk- ken vervaardigd zijn. Men neemt aan, dat thans gietwerk van Neder lands fabrikaat gebruikt zal wor den. binnen de bedrijfslichamen alleen maar kan bemoeilijken. De minderheid van de raad acht de onderhavige materie dermate ur gent dat zij niet het uitstel kan lij den dat ongetwijfeld optreedt als de indiening van het wetsontwerp eerst plaats vindt nadat het overleg binnen de bedrijfslichamen is mis lukt. De raad kan zich op één lid na verenigen met het voorgestelde verbod van kinderarbeid. Slechts een uitzondering van beperkte strek king voor kinderen van bedrijfs- hoofden wordt met het oog op de bijzondere omstandigheden in de landbouw bepleit, echter mag deze uitzondering geen afbreuk doen aan het schoolbezoek. Over het wettelijk kader van de arbeids- en rusttijden zoals in het voorontwerp opgenomen, bestaat in de raad verschil van gevoelen. De meerderheid kan zich met het ge stelde in het voorontwerp hand having van de huidige toestand verenigen. De minderheid wenst een geleidelijke aanpassing van de arbeidstijden in de landbouw aan die van andere sectoren, met name de industrie (2400 uur per jaar) met spreiding van de arbeid over zomer en winter. IN BOLSWARD REED EEN ZEEHOND De jonge ^eehond die gisteren in het Noorder dierenpark te Emmen is aangekomen is, zoals nader blijkt, niet in Bolsward gevangen. Het dier is bij Zurich aan de kop van de af sluitdijk op de Friese wadden aan getroffen en daarna naar Bolsward vervoerd. Curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht bereiden thans een aan zienlijke uitbreiding voor van de inrichtingen der veterinaire facul teit. Op de tegenwoordige terreinen aan de Biltstraat is geen ruimte meer en bovendien begint een deel der Graat „De Melkweg" op reis naar Rome? „De Melkweg", de internationale zuiveltentoonstelling, die Dinsdag haar porten op „Houtrust" te Den Haag sloot, gaat waarschijnlijk ver huizen. In de loop van de week zal een delegatie te Rome onderhandelingen afsluiten over deelneming aan de internationale agrarische tentoon stelling, die op 26 Juli te Rome wordt geopend. Deze internationale landbouwtentoonstelling zal drie maanden duren. Als de Nederlandse plannen werkelijkheid worden, *zal deze Nederlandse deelneming waar schijnlijk de grootste worden, die ooit door een land aan een Europese tentoonstelling werd bijgedragen. Pakhuis vol met gestolen waren Vertrouwenspositie De Alkmaarse politie is een reeks diefstallen van landbouwwerktuigen op het spoor gekomen, die zijn ge pleegd in een periode van verschei dene jaren en die van zulk een om vang zijn geweest, dat voor de op slag van de goederen, die konden worden achterhaald een heel pak huis moest worden afgehuurd. Deze goederen echter vormen slechts een deel van wat in het ge heel is ontvreemd. De diefstallen zijn gepleegd door een 44-jarige, die het volledig vertrouwen genoot van de firma en die zelf mocht verko pen. Hij schreef dan wel bonnen uit, maar hij leverde veel meer af dan wat daarop genoteerd stond. Door het springen van een kleine luchtketel in de gasfabriek te Frane- ker is Woensdagmiddag om ongeveer 4 uur de arbeider A. Beuker om het leven gekomen. De man was met nog drie arbei ders bezig met het nazien van een luchtketeltje, waarmede een bepaald cement in de retorten wordt gespo ten om deze te dichten. Tijdens deze werkzaamheden ontplofte plotseling de luchtketel. Het bovenstuk vloog er af en trof het slachtoffer tegen de kin. Hij was op slag dood. De overledene was ongeveer 35 jaar oud en laat een vrouw en twee kinderen achter. In 1954 Brussel-Rotterdam doortrekken tot Utrecht? Tussen het gemeentebestuur van Utrecht en de Belgische Luchtvaart maatschappij „Sabena" is overleg gepleegd over de mogelijkheid de helicop- tèrelijn BrusselRotterdam door te trekken naar Utrecht. De „Sabena" deelde mede, dat het haar gezien het intensieve gebruik van het materieel, onmogelijk was nog dit jaar de bestaande luchtlijn door te trekken, maar dat men in 1954 zou trachten een uitbreiding van het luchtnet tot Utrecht te overwegen. Het overleg tussen de gemeente Utrecht, de Utrechtse Kamer van Koop handel en fabrieken en de Kon. Nederlandse Jaarbeurs op dit punt heeft inmiddels voortgang. inrichtingen in aanmerking te ko men voor vernieuwing. Deze ver nieuwing zou echter op de bestaan de terreinen eerst kunnen geschie den na afbraak, geheel of gedeelte lijk, van het bestaande. Maar er is een nog veel dwingender noodzaak tot het verkrijgen van meer ruimte, waarvoor ook het ter rein aan de Alexander Numankade onvoldoende is. De tegenwoordige ve terinaire geneeswijzen brengen mee, dat bij iedere kliniek voldoende mo gelijk grond aanwezig is om de her stellende dieren zo spoedig moge lijk in een voor hen natuurlijke om geving te brengen. Deze dieren moe ten niet in een stal verblijven. Bij de bouw van nieuwe klinieken moet met deze noodzaak dan ook volko men rekening worden gehouden. Vandaar dat curatoren opteren voor een strook grond in de tegenwoor dige gemeente Maartensdijk, maar welke binnenkort waarschijnlijk binnen de Utrechtse gemeentegren zen zal worden getrokken. Mislukte noodlanding kostte het leven van straalj agerpiloot Op de Duivel6dijk te Zuid-Berg huizen onder de gemeente Losser is gisteren een Gloster Meteor straalja ger van de vliegbasis Twenthe ver ongelukt. De 27-jarige sergeant-vlie ger J. G. Zouten- uit Eygelshoven kwam daarbij om het leven. De piloot was van plan te landen op de vliegbasis Twenthe. Boven de buurtschap Zuid-Berghuizen is hij in moeilijkheden gekomen. De Meteor schoof over een weiland en een landweg tot voor de woning van de landbouwer Veldhuis. Enkele delen van het vliegtuig vlogen door de voormuur en het dak van de woning. De echtgenote en de zoon van V. wa ren in het huis. De jongen, die te bed lag, werd door de luchtdruk wegge slingerd. Hij liep geen verwondin gen op. TWEEDE TECHN. HOOGESCHOOL De Eerste Kamer heeft het wets ontwerp, dat beoogst de voorberei ding voor een tweede instituut voor Technisch Hoger Onderwijs mogelijk te maken z.'hs. aangenomen, met aantekening dat de CPN-fractie ge acht wordt tegen te hebben ge stemd. NED. BOND VAN VARKENS - HANDELAREN De voorzitter van de Ned. Bond van Varkenshandelaren, de heer J. Lok uit Bodegraven heeft gistermor gen tijdens het bondscongres in de „Vereniging" te Nijmegen de ont wikkelingsgang van zijn landelijke organisatie geschetst. Spr. betoogde, dat de Nederlandse georganiseerde varkenshandel moet worden inge schakeld in de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. De secretaris, de heer A. C. Westerveld uit den Haag wees in zijn jaarverslag en ook tij dens de jaarvergadering er op, dat de bond in contact met andere or ganisaties en de S.E.R. al de nodige stappen hiertoe heeft gedaan. Bij de behandeling van verschillende af- delingsvoorstellen ging de vergade ring accoord met een voorstel Over ijssel om de opleiding van aspirant- varkenshandelaren te verbeteren. Aanvaard werd ook het voorstel Zuid-Holland-Utrecht om in overleg met de veeartsenijkundige dienst maartegelen te overwegen de vee wagens op de veemarkten na gebruik direct te ontsmetten. Tevens zal in oVerleg met bevoegde autoriteiten maatregelen worden getroffen om strenger te kunnen optreden tegen hen, die willens en Wetens met var kenspest besmette varkens op de markt brengen. Op de onbewaakte overweg op de Oude Telgterkeg in Ermelo is de 77-jarige mej. K. van de Pol uit Putten door een trein gegrepen en overreden. Zij was op slag dood. Iedere Dinsdagavond en voorts bij bijzondere gelegenheden zal de verlichting van grachten en gebou wen in Delft blijven branden. Het gemeentebestuur heeft hiertoe be sloten. Gestrand op steekpenningen Het berouw, dat beide onderoffi cieren gisteren voor de Krijgsraad te Velde West te Den Haag toonden, verdiende er meer aan. want volgens schatting van de rijksaccountants dienst heeft hij in de loop der tijd ongeveer 1.000.van de firma ont vangen. Onder tranen vertelde de serg.-ma- joor, dat dit niet meer dan ƒ500. gèweest ko nzijn, hetgeen natuurlijk kwam feitelijk een beetje laat en aan het feit van zijn omkoopbaar president van het gerechtshof werd door de tranen, die gestort werden, niet bewogen om de feiten strafloos te laten. Een grote rol in de zaak speelde een dubieuse Amsterdamse firma, die zich bezig hield met het repareren van accu's. De zaken floreerden bliijk- baar niet zo heel erg, want met steek penningen poogde men clandisie te verwerven. Zo was men ook bij de L.S.K. te Soestduinen terecht geko men, waar een 62-jarige adjudant hoofd van de electrische afdeling was. Het tragische is, dat deze man drie weken voor zijn pensioen stond en in zijn twintig-jarige diensttijd nog nooit een strafbaar feit had gepleegd. Hij nam de steekpenningen, die in ruil voor reparaties door de A'damse firma gegeven werden, echter aan en dit bracht hem thans voor de rechter. De adjudant ging met pensioen en zijn opvolger, een 44-jarige serg.-ma- joor zette het spelletje voort. Deze Haantje de Voorste! 4 flinke borden pure kippenbouillon met goudgele vermicelli Getrokken van jonge kippen volgens een specia»! Zwitsers recept. Héél even gekruid èn m 5 minuien klaar! Het nieuu/e zilverzakje met de grote kip en de naam MAGGI erop, dat moet het zijn heid niets af deed. Nadat de auditeur-militair tegen de adjudant een gevangenisstraf van 2 maanden met aftrek en tegen de serg.-maj. V/2 jaar met aftrek had geëist, veroordeelde de krijgsraad de adjudant tot de geëiste straf en de serg.-maj. tot één jaar met aftrek, verlaging tot de rang van soldaat en ontslag uit de militaire dienst zonder ontheffing van de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen. De knoeiende fabrikant uit Amster dam is enige tijd geleden al veroor deeld tot 10 maanden gevangenis straf, waarvan 5 maanden voorwaar delijk. Autobotsing vraagt 2 doden,1 zw. gewonde Op de Eindhovenseweg bij Weert is gisteravond omstreeks acht uur een auto-ongeval gebeurd, dat aan een 44-jarige Rotterdammer en een 20-jarige inwoner uit Sittard het le ven heeft gekost. Een derde werd zwaar gewond. Uit de richting Eindhoven kwam een uit Sittard afkomstige perso nenauto, waarin alleen de bestuur der was gezeten. Deze wilde een boerenkar passeren, juist toen uit de richting Weert een andere per sonenauto kwam, waarin een dame en een heer zaten. Beide wagens botsten tegen elkaar en de uit de richting Eindhoven komende wagen werd gehel vernield. De bestuurder van die wagen en de dame, die als pasagiers in de an dere wagen zat, waren op slag dood. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 19) Temple draaide zich plotseling om en keek hem verbaasd aan. Toen legde hij kalm zijn hand op Des mond's arm'. „Farrer. Beste kerel, ik denk ei niet aan om mijn poesje met die knul te laten wandelen, al was het middep op de dag door de grote avenue. Dat zwijn! Maar waarom? Er is toch niks tussen Stella en jou? Biecht eens op." „Neen, man, natuurlijk niet, daar zou immers geen reden voor zijn. Zover ik weet niet, tenminste. Jim, ik ben een kaffer. Goed, ik zal even wachten tot ze meegaat, als er wer kelijk niemand anders is." ,.Wat bedoel je met „als er werke lijk niemand anders is?" Hoor eens vrind, spreek nou eens even vrij uit. Wentel die steen van je hart. Moe der en ik voelen niets voor het drukke, vrolijke leventje op Fort Malcolm. Arme vrouw, ze wordt werkelijk te oud om dat allemaal nog mee te maken, en ik houd nu eenmaal niet van die poppenkast. Ik voel me gelukkiger als ik drie uur in het stof heb moeten sjouwen, dan dat ik die dikke mam Gull over de parketvloer moet trekken. Ik heb je dus mee naar beneden getroond om een goed kameraad voor Stella te zijn. Zo was ik er zeker van, dat zij zich best amuseren zou en ze tevens in vertrouwd gezelschap bleef. Jij loopt niet te hard van stapel, je weet haar voorzichtig te behoeden voor een stel dwaasheden tegenover deze autoritaire oude sokken, je bent voorkomend, je bent een Sahib, je bent een toean, en nu sta je ineens met een mon<i vol tanden. Lieve He mel, Carruthers, maak me nou niet wanhopig door je dwaze streken." Desmond zweeg. Temple legde hem vertrouwelijk een hand op zijn schouder. Hij hield van Desmond als van zijn jongere broer. „Carruthers, ik laat me hangen, als ik weet wat er aan de hand is. Ik heb nooit veel gelezen, dus ik kan me niet voorstellen welke splin ter er in je hart is gekomen, sinds enkele dagen, dat jij je werkelijk uitgesloofd hebt, om mij van dienst te zijn. Maar toch vind ik, dat je nu verplicht bent om het spel door te spelen. Die arme, kleine Stella loopt werkelijk met je weg je bent een schitterende cavalier voor haar geweest, dat moet ik zeggen het zou niet aardig zijn, als je haar nu de bons gaf." „De bons geven, de bons geven! Er is geen kwestie van jouw zuster in de steek te willen laten, Temple, het is alleenoch, het is goed zo, ik weet het niet. Ik ben tenslotte maar een doodgewoon vrijgezel en achter af beschouwd een beroerd stukje staal. Ik dacht, dat de anderen zich ook wel eens wilden laten bewonde ren. Die mogen net zo goed eens kans hebben en waarom zou miss Temple zelf ook niet naar verande ring van gezicht verlangen?" „Wat Stella wil, doet er niets toe, maar in ieder geval kan ik je wel zeggen, dat ze heus geen ander vriendje verlangt. Ik vraag je nu doodgewoon om in je rol te blijven, basta. Ik wil een heer in haar nabij heid zien, geen Tom, Dick, of Harry. Beloof je me, dat je me niet in de steek zult laten, Carruthers?" „Mij best, Temple. Ik weet, dat ik erg stom deed.maar ik was een beetje zelfzuchtig. Die branieschop pers daar." „Weet ik man, ik heb ze allang bezig gehoord. Ik zal die Henriot eens even aan zijn verstand brengen dat hij wat meer moet denken en minder zwetsen, als ik hier rond loop." Desmond stond naast Stella en luisterde naar haar slagvaardige antwoorden. Sinds zijn gesprek met Jim vervulde hij met de oude opge wektheid zijn taak als geleider, raadsman en vriend van Stella. Hij had er bewust voor gewaakt, om niet immer beslag op haar te leg gen, zodat andere jongelui ook een kans kregen om van haar gezelschap te genieten. Indien SteHa echter de wens te kennen gaf bij hem te zijn, stond hij haar steeds ten dienste. Nu ze op het punt stond naar het bin nenland te trekken, naar het district waar hij de Toean was, voelde hij zijn gevoel van verantwoordelijk heid, om het vertrouwen, dat Tem ple en Stella niet minder, daar was hij zeker van in hem hadden gesteld, heftig opkomen. Welnu, laat de jongelui, die kustbewoners ook hun kans maar eens waarnemen. Over een paar uur zou er immers in het gehele Bunan-district niemand meer zijn dan Desmond Carruthers, om dit meisje te beschermen? Een scherp fluitsignaal. Instap pen! Instappen! van de conducteur en de trein stoomde steunend en puffend naar zijn nieuwe bestem ming. Langs dezelfde weg gingen ze weer terug naar het echte Borneo. Het kleine gezelschap kreeg het lange, smalle salonr(Jtuig helemaal voor zich alleen. Mrs. Temple en Jim hadden het zich gemakkelijk gemaakt in een paar rieten stoelen. Desmond, die alle moeite deed om niet te vallen, toen de trein met veel geraas en geschommel over een brug schoot, zei: „Komt u hier zitten, miss Temple, dan hebt u een schitterend gezicht tot Cowieton. Zal ik dit kussen ach ter u stoppen, dan zit u wat gerief lijker." „Waar neemt u dan plaats, mr. Carruthers? Ik vind dit nu het ge schikte ogenblik om u eens uitvoerig te laten vertellen wat we daar alle maal zullen ontmoeten en mee maken." „Ik zal mijn best doen, maar vrees dat u spoedig genoeg zult hebben van rubber, paddi en cocosnoten." „O, de coulissen doen er minder toe. Die heb ik nu al In mjjn hoofd. Maar u hebt me toch beloofd, dat u nie een beetje zou inwijden in het leven van een echte districtsbe stuurder nietwaar? Nu, steekt u maar eens van wal, wat u al die tijd uitvoert. Neen, ik bedoel het niet zo gemeen als Jim. Ik kan me best voorstellen, dat een Districtsbestuur der nog meer werkt dan een plan ter. Maar u moet me niet beschou wen als een meisje op de club, dat alleen maar o,. en ha! zegt op aller lei onmogelijke jachtavonturen. Ver tel u me in de eerste plaats eens, hoe u kans ziet om die koppensnel lers te pakken te krijgen? Houden ze zich op het ogenblik nogal rus tig?" „Dat kon wel beter. Ik moet er mrargen beslist op uit om te zien of ik een heerschap met name Tiang kan omsingelen. Dat is op het ogen- blik het hoofd en de belhamel van de bende." „Morgen? En wanneer denkt u dan terug te zijn?" „Na een dag of tien, hoogstens veertien, denk ik." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7