Australië heeft ook winteravondjes HIT ZINGENDE NIJLPAARD Nolten en Stevens in moeilijkheden Bij militaire kampioenschappen in de Leidse Hout DONDERDAG 9 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 De laatste étappe van Stevens LE MANS, 8 Juli. De etappes volgen op elkaar zonder dat ze op elkaar gelijken. De zesde, van Caen naar Le Mans, werd gekenmerkt door onophoudelijke uitlooppogingen, door aanvallen en tegenaanvallen, die elkaar met korte tussenpozen opvolg den. En in verband hiermee door een bijzonder hoog gemiddelde, dat met 39.753 km. per uur bijna vier kilometer boven het berekende moyenne bleef. Deze felle, met verbetenheid gevoerde strijd, werd vijf renners noodlottig, waarbij helaas ook de Nederlander Ste vens. De anderen, die ver na de slui ting van de controle op het circuit van Le Mans arriveerden, waren de Hertog, Desbats en Baffert. De twee laatstge noemden kwamen nog na de Belg en de Nederlander, zodat ze de lust niis- ten om nog eens de 11 km. van het ronde autocircuit te fietsen. De Luxemburger Gaul had al tijdens de wedstrijd opge geven. Koblet laat zich gelden. De dag was voorts typerend, ten eer ste voor de spanning, die thans in de ploegen heerst, zodat niemand meer terrein wil verliezen en klaar staat om elke zet met een tegenzet te beantwoor den, en ten tweede voor de tactiekver andering met name in de Zwitserse ploeg, die zich trouwens gisteren al be gon af te tekenen. Nu Schaer de gele leiderstrui is kwijtgeraakt, en alleen nog maar de groene voor de prijs van de Cinquantenaire heeft overgehouden, heeft Koblet, die het tot nu toe zijn ploegmaats niet lastig had willen maken, zijn vrijheid geheel hernomen. Men ziet hem geregeld als leider van tegenaan vallen en zelfs van uitlooppogingen, en hij laat zijn houding niet meer beïn vloeden door de positie van Schaer in de algemene rangschikking. Toch is ook vandaag weer gebleken, dat Hugo het in deze tour hard te verduren zal krij gen. Want de hulp, die hij van zijn maats krijgt, is maar povertjes. Dat hij, zoals sommige Franse experts beweren, veel minder „onaantastbaar" is, dan vroeger, willen wij niet voor onze re kening nemen, dat zal de naaste toe komst wel uitwijzen. De eerste schermutseling ontbrandde al heel kort na de start. Kemp, Tonello en Jos Suykerbuyk liepen weg en van u elke voornemens Koblet bezield was bleek uit het feit, dat hij prompt achter hen aanging met Mirando en Bauvin. De jacht werd ingezet onder leiding van de Italianen en na enkele kilometers was de orde hersteld. Maar de demarrages bleven op elkaar volgen, de een al fel1 er dan de ander. Meestal werden de vluch telingen na korte afstand weer inge haald .maar het tempo werd funest voor enkele „kleine luiden", en zelfs voor 'n paar „gegoede middenstanders", die het contact met de hoofdmacht niet meer konden herstellen en achter het grote peloton tal van kleine groepjes vorm den. Henk Stevens, viel al spoedig vele honderden meters terug. Nederland steeds van de partij. De tweede serieuze stoot werd bij Potigny gegeven. Nu namen zes man de benen, Lauredi, Teisseire, Adriaenssens, Diederich, Dupont en Adri Voorting. Er werd hard gejakkerd door dit sextet, maar nog harder gejaagd door het pe loton en bij Soulangy capituleerden de uitlopers. Dit alles speelde zich in de eerste 25 kilometers af. De volgende stoot moest op het crediet van Esnault en Baron i worden geschreven. Zij na men enkele honderden meter voor sprong, maar het gros van het peloton wilde geen risico aanvaarden, jaagde en deed de poging mislukken op de lange helling van Oscagnes. Hiervan memo reren wij alleen die pogingen, die aan vankelijk een schijn van succes hadden, er waren er veel meer en in feite kwam de karavaan geen ogenblik tot rust. Bij de doortocht van Argentan, 55 km. van de start, sprongen eerst Hasse af or der. Close en Gerrit Voorting weg. pro fiterend van een gesloten spoorweg overgang, die zij nog net konden pas seren, waarna Koblet en Van Breenen, spurtend als dollemannen, zich bij hen voegden. Deze aanvalsspits nam tot 50 seconden voorsprong, en met 2 Neder landers aan kop zag het er goed uit met onze kansen op een eerste plaats in het dagelijks ploegklassement. Het stemde overigens tot verheuging, dat bij elke ernstige aanval minstens een Nederlan der was betrokken. Het verschil groeide aan tot een minuut, toen brak met alle geweld een tegenaanval los, weer onder leiding van de Italianen, en lang voor Alencon, om precies te zijn 88 km. het beginpunt, was ook deze poging verijdeld. Nolten en Stevens in moeilijkheden. Intussen ging het met twee Neder landse renners lang niet best. Stevens zakte hoe langer hoe verder af, en ook Nolten, nog vermoeid van de inspanning van de vorige dag viel terug van groep to groep en van groepje tot groepje. Aan de kop bleef echter aanvallen het parooL Kort voor Le Buisson trad de strijd in een beslissend stadium toen acht renners er in een enorm tempo van door gingen. Caput, Mahe, Van Geneugden, Bauvin, Lucien Lazarides, Deledda, Audaire en niet te vergeten Hein van Breenen, die zich tot grote dingen in staat voelde en van de Ne derlanders ook de beste prestatie zou leveren, scheurden zich onweerstaan baar los en stormden gezamenlijk naar Mamers, een bevoorradingspost op 124 km. van Caen, en ruim 80 km. voor de finish. 3 km. verder namen wij de po sities op. Die was toen als volgt: aan de leiding de 8 genoemde renners op 2.40 Tonello, Eenaud en Baroni, op 3 min. een groot peloton met Koblet, Bo- bet, Bartali, Hassenforder, Schaer en de Nederlanders Wagtmans, Jansen, Roks, Van Est en de beide Voortings, op 4.50 Suykerbuyk, op 7.20 Gauthier en op 13.20 een groep van 13 man, bij wie een norse en stroefrijdende Nolten. De an deren waren Jim Kirchen, Langarica, Bares, Massip, Metzger, Lerono, Grosso, Dierkens, Schmidt. Darrigade, Bastia- nelli en Iturbat. Pianezzi en Lafranchi volgden op 13.30, daarna kwam Desbats, dodelijk vermoeid, alleen voorbij op 16 min. en 25 sec. en helemaal aan de staart, met 20J^ minuut achterstand, Henk Stevens en de Belg De Hertog, wier lot toen al bezegeld scheen. Suy kerbuyk kreeg spoedig aansluiting uit de hoofdmacht en Pianezzi en Lafranchi konden zich bij de groep Nolten voegen. Aanval op leiderstrui door Wagtmans. Zeer hoog bleef het tempo in de kop groep, die Audaire door bandenpech getroffen, kwijtraakte, zodat zij nog slechts uit zeven man bestond. En even fel was het karakter van de achtervol ging, die nog steeds voortduurde. Op opgeveer 60 km. voor de finish wisten Wagtmans die in het begin van de etappe een achterstand had gehad we gens een gebroken pedaal Meunier, Anzile en Walkowiak zich door een uiterste krachtsinspanning los te werken. Wout Wagtmans had in de algemene rangschikking nog geen twee minuten achterstand op de leider Hassenforder en de gele trui kwam verleidelijk dicht in zicht, want zijn groepje had op een gegeven moment bijna een minuut voorsprong op de hoofdgroep, met Hassenforder. Toch zou ook deze poging stranden en wel te Tuffe met nog een kleine 50 km. voor de boeg. Op het 11 km. lange circuit van Le Mans, dat eenmaal gereden moest wor den, kwamen de 7 leiders gezamenlijk aan en zij bleven ook bij elkaar, tot enkele honderden meters voor de eind streep de eindspurt werd ingezet en de Belg Van Geneugden te snel bleek voor Caput, Deledda, Mahe, Van Breenen, LAWNTENNIS. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN NEDERLAND. Bauvin en Lazarides, die hij in deze volgorde klopte. Hein werd achtste met ruim 3 minuten achterstand en een verwoed spurtende Adri Voorting, die zich op het circuit iets uit het peloton had kunnen losrijden, bezorgde de Ne derlandse ploeg, een fraaie negende plaats. Magni won de sprint van het grote peloton voor Geminiani, Koblet, Robic en Schaer. Nolten kwam samen met 13 andere renners binnen en werd 89ste geklas seerd met ruim 2l achterstand op de winnaar. En lang na de sluiting der controle zagen wij Stevens en De Her tog, die ook het circuit nog hadden ge reden, over de streep gaan. Voor hen werd 5 uur 57 min. 12 sec. opgenomen, terwijl de limiet was vastgesteld op 5 uur 53 min. Desbats en Baffert, die nog later arriveerden, gaven er de brui aan en stapten af zonder het circuit op te gaan. Voor 5 man is deze etappe dus fataal geworden. Jongste Nederlander naar huis LE MANS, 8 Juli. Marcel Themar, een der managers van' de Tour de France is de schrik van de renners. Niet, dat zij be vreesd zijn voor zijn reusachtige om vang, maar wel omdat zij weten, dat, als Themar in zijn kleine wa gentje, waar hij nauwelijks in kan, des avonds bij een hotel stopt, weer een der renners is geelimineerd, hetzij wegens een valpartij, hetzij wegens te laat binnenkomen. Zo za gen wij de heer Themar Woensdag avond om 7 uur, juist toen de Ne derlandse renners aan tafel zouden gaan, in het stille straatje waar het hotel is gevestigd, zijn wagentje neerzetten. Hij pakte zijn bonboekje, Henk Stevens werd geroepen. Hij moest zijn handtekening zetten Twee keer. Toen hij voor de eerste maal zijn naam plaatste, was Stevens definitief uit de strijd genomen. En met het plaatsen van zijn tweede handtekening kreeg hij reisgeld voor Parijs, waar men hem op het bureau „1' Equipe" verder zal helpen, ten einde de terugreis naar Elsloo te kunnen aanvaarden. Marcel The mar stapte weer in zijn wagentje: negen Nederlandse renners waren overgebleven. Henk Stevens hield zich goed, toen hij zich realiseerde, dat hij naar huis moest. Hoe dat allemaal was gekomen? Wij hebben een ge sprek met hem gehad en er zijn ver scheidene reden aan te voeren waar om de Zuid-Limburger reeds na zes etappes moet worden geelimineerd. De overgang van de amateuristische wedstrijden naar de professional wereld was voor hem zeer groot ge weest. En in de wielerwereld der profs betekent het uitrijden van de Ronde van Frankrijk een kostbare trophee, waarvoor veel gereden en gestreden moet worden. Niet alleen physiek is deze Ronde van Frankrijk te zwaar voor Stevens geweest, maar ook geestelijk. Want hij kwam in 'n geheel andere wereld terecht, dan waarin hij gewend was te leven. In de eerste etappes, waarbij van het begin tot het einde fel werd gevoch ten om de overwinning, kreeg hij De gisteren in de Leidse Hout geor- nauwelijks tijd om zichzelf te zijn. ganiseerde militaire kampioenschappen Hij worstelde met zichzelf en kwarr? zijn ongetwijfeld een succes geworden, aan de strijd tegen anderen niet alleen reeds om het feit, dat drie mili- eens toe. Hij was bang, dat hij de itaire records omlaag gehaald werden. Tour niet zou kunnen uitrijden, en I Ea' ™.1" de eerste plaats op dagen een rol van betekenis hebben gespeeld in het leven van een jeug dige wielrenner, die de sympathie had van alle ploeggenoten, van Pel- lenaars en diens helpers. In het gesprek dat wij in het ho tel met hem hadden, bekende hij voorts, dat hij in deze etappe de vrees voor een nieuwe valpartij niet kwijt had kunnen raken. Naar men zich herinnert, was Stevens, in het grote peloton binnenkomend, op het cirquit van Caen gevallen en de vrees om tussen de wielen zittend, opnieuw slachtoffer te worden van een valpartij had hem bij de start te Caen op weg naar Le Mans nog niet verlaten. Toch heeft Stevens kwaliteiten om een goede coureur te worden. Hij is een volhouder en als daarvoor nog een bewijs nodig zou moeten zijn, dan is het zijn rijden in de etappe van vandaag geweest. Want reeds enkele tientallen kilometers na de start heeft hij moeten lossen en raakte steeds meer achter. De laatste 100 km. heeft hij met De Hertog als maat gereden, die hem echter ook geen grote steun kon verlenen. Maar die 100 km. heeft Stevens uitgereden, de laatste 11 km. van het circuit, tergend lang in die omstandigheden, inbegrepen. Toen hij over de eindstreep ging hadden de chronometreurs hun kof fers reeds gepakt. Maar zij waren wel op hun post gebleven, omdat zij wisten, dat onze landgenoot en de Belg nog in aantocht waren. En met drie kwartier achterstand op de win naar van de etappe werden zij op de lijst geplaatst. Toen Stevens afstapte voegde Pellenaars zich bij hem: „Ben ik te laat binnen?" vroeg Stevens. Pellenaars kon slechts knikken, ren ner en leider bogen het hoofd, de Ronde van Frankrijk was voor Henk Stevens afgelopen. Op de banen van de Noordwijkse sportvereniging te Noordwijk aan Zee zijn gisteren de wedstrijden om de in ternationale tenniskampioenschappen van Nederland begonnen. Ondanks de niet al te gunstige voorspellingen bleef het droog en liet het zonnetje speelsters en spelers en de toeschouwers niet in de steek. Maar bepaald hinderlijk was de sterke wind. die dwars over de banen stond en die het hanteren van de lob en de dropshot vrijwel onmogelijk maakte en zelfs een harde drive soms deed afwijken. Desondanks mogen de bereikte resultaten over het algemeen normaal genoemd worden al waren er wel enkele uitzonderingen. Zo denken wjj bijvoorbeeld aan de nederlaag, die Karamoy tegen Taminiau leed, terwijl Dehnert niet zonder moeite van Breu- kink won. In de eerste set leek Dehnert snel op de zege te zullen afgaan. Hij won deze met 61. Maar na 30 in de tweede set voor Dehnert werd het op de service van Breukink 31, op de service van Dehnert met enkele aces 41, waarna Breukink de achterstand teniet wist te doen en tot 44 kon op halen. Wederom won Dehnert zijn ser vice op love, 54, maar Breukink deed hetzelfde (55). Het werd 65 voor Dehnert, maar daarna bracht Breukink de drie volgende games en dus de set op zijn naam. Ook in de derde set heeft Breukink het zijn tegenstander zeer lastig gemaakt. Van 21 voor Breu kink werd het 42 voor Dehnert, 43 en 53 waarna de stand in 55 ver anderde. Dehnert won hierna, na op 04 te hebben gestaan, zijn service, brak door die van Breukink heen. waarmee hij met 75 een zwaar bevochten zege behaalde. Van Meegeren moest de tweede set, na de eerste met 63 te hebben gewon nen. aan Nolten afstaan. Maar in de derde set bracht de Amsterdammer het slechts tot één game: 61 voor Van Meegeren. De vastheid van Timmers bezorgde Van Dalsum. nog steeds ge hinderd door een pijnlijke arm, moei lijkheden, als gevolg waarvan hij de tweede set aan Timmers moest laten. Maar meer dan drie games wist Tim mers die de eerste set ook had ver loren in de derde set niet te ver overen. hetgeen zijn uitschakeling be tekende. Van de jeugd kwam Piet van Eisden het beste voor de dag. Hij wist Nolten één set af te dwingen. Bij de dames was het mevrouw Thung, die voor een verrassing zorgde door mej. Rosveld in straight sets te verslaan. Sensatie verwekte het toen de beide jeugdspelers Kloezen en Koerts tegen Krijt en Van Meegeren in het heren dubbelspel een 50 voorsprong namen. Van 5—0 werd het 55, maar toch wis ten de jeugdigen met 7—5 de eerste set binnen te halen. Van Meegeren en Krijt voerden het tempo daarna echter op en met 61 61 wonnen zij de partij. Maar anders dan h5er DRIE RECORDS OMLAAG zijn vrees is bewaarheid geworden. Zelfs nog vóór de bergen heeft hij de strijd moeten staken. Gebrek aan routine, aan internationale ervaring, aan aanpakkingsvermogen volko men te begrijpen op zijn leeftijd zijn factoren geweest, die in deze zes KLASSEMENTEN. De uitslag van de zesde etappe van Caen naar Le Mans (206 km.) luidt: 1. Van Geneugden (Belg.) 5.10.53; 2. Caput (lie de France) z.t.; 3. Deladda (Fr.) z.t.; 4. Mahe (West) z.t. 5 Van Breenen z.t.6. Bauvin (N.O.C zt. 7. Lazarides (ZO.) z.t.; 8. Hein (Lux.) 5.14.06; 9. Adri Voorting 5.14 55; 10. Magni (It.) 5.15.06; 11. Geminiani (Fr.); 12. Koblet (Zwits.); 13. Robic 'West) 14. Schaer (Zwits.). Op de 15e plaats ex aequo met dezelfde tijd als Magni het grote peloton met Jansen, Suykerbuyk, Roks, Van Est, Wagtmans en Gerrit Voorting. Voorts de Italianen Astrua en Bartali, de Belgen Impanis, Van der Stockt, Close en De Bruyne, de Franse nationalen Bobet, Lauredi, Teisseire, de regionalen Bober, Diot, Renaud, Anzile, Hassenforder, Meunier, Audaire en Mal- lejac. 89. Nolten in 5.31.00, tezamen met een dozijn andere renners. Stevens arri veerde met de Belg De Hertog bijna 'n kwartier na het sluiten der controle, in 5.57.12, Het algemeen klassement luidt: 1. Hassenforder (N.O.C.) 33.56.27; 2. Schaer (Zwits.) 33.57.15; 3. Wagtmans 33.58.17; 4. Renaud (lie de France) 34.00.45; 5. Roks 34.01.10; 6. Bauvin (N.O.C.) 34.01.55; 7. Meunier (N.O.C.) 34.01.58; 8. Van Est 34.02.41; 9. Close (Belg.) 34.02.54; 10. Robic (West) 34.03.15; 11. ex aequo Astrua (It.) en Anzile (N.O.C.) 34.03.15; 13. Ernzer (Lux.) 34.03.20; 14. Gerrit Voorting 34.03.23; 15. Diot (lie de Fr.) 34.04.22; 16. Mahe (West) 34.04.36; 17. Lauredi (Fr.) 34.05.03; 18. Caput (lie de France) 34.05.17; 19. Impanis (Belg.) 34.05.20;2 0. Serra (Spanje) 34.05.39; 27. Van Geneugden (Belg.) 34.09.07; 28. ex aequo Bobet (Fr.), Koblet (Zwits.), Bar tali (It.), Magni (It.) 34.09.52; 45. Van Breenen Ned.) 34.14.40; 48. Lazarides (Z.O.) 34.15.49; 48. Janssen (Ned.) 34.17.13; 61. Adri Voorting 34.22.58; 65. Suykerbuyk 34.26.39; 74. Nolten 34.32.10: Stevens en De Hertog (Belg.) zijn uit de strijd genomen. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt: 1. België 15.40.05; 2. Ile de France 15.40.35; 3. Nederland 15.40.54; 4. Frankrijk 15.41.05; West, N.O., Z.O. 15.41.05; 8. Luxemburg 15.44.18; 9. Italië, Zwitserland. Z.W., Spanje 15.45.18. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. N.O.C. 101.38.15; 2. Nederland 101.43.36; 3. West 101.47.08; 4 lie de France 101.52.22; 5. België 101.57.54; 6. Frank rijk 101.58.38; 7. Italië 102.09.24; 8. Zwit serland 102.14.55; 9. Luxemburg 102.26.51; 10. Z.W. 102.29.11; 11. Z.O. 102.37.29; 12. Spanje 102.39.51. De prijs voor de strijdlustigste renner ging naar Caput. nummer 5000 meter. Vorig jaar werd 16 min. 03.0 op deze afstand genoteerd, het Ned. militair record stond met 15.59.7 sinds 1951 op naam van serg. P. Bakker van de Kon. Landmacht. Soldaat G. Malipaard van de Commandotroepen Roozendaal slaagde er gistermiddag in 15.49.4 te noteren. Het tweede record was dat op het nummer verspringen. Korp. J. E. Par- levliet van de 41e Afd. Veldart. te 't Harde haalde officieel 6.85 m., en in zijn nasprong kwam hij nog tot 6.86 m. Het oude record stond op naam van Kornet W. J. Schilpzand van de Kon. Marine met 6.26 m. Tenslotte liet serg. A. H. Preusser van de Kon. Luchtmacht het record kogel stoten sneuvelen: 13.86 m. tegen het oude record 13.23 m. eveneens op zijn naam, ln 1951 geboekt. De voornaamste uitslagen zijn: 100 m.: 1. Korp. A. Hardveldt, Kon. Luchtm. Breda, 11.1 sec. 200 m.: 1. Korp. A. Hardveldt, 22.8 sec 400 m.: 1. 2e Lt. A. de Jong, Kon. Luchtm. Den Haag, 52.4 sec. 800 m.: 1. Serg. A. Jonkers, Kon. Luchtm. Breda, 2.00.3. 1500 m.: 1. Serg. J. Govers, Kon. Luchtm. Breda, 4.07.2. 5000 m.: 1. Sold. G. Malipaard, Com mandotroepen Roozendaal, 15.49.4. 110 m. horden: 1. Korp. J. E. Parle- vliet, 4e Afd. Veldart. 't Harde, 15.6 sec. 400 m. horden: 1. Idem in 60.5-sec. Polsstokhoog: 1. Sold. B. J. Jansen, SMLO Hooghalen, 3.60 m. Hoogspringen: 1. Sold. H. Warmenho- ven. Kon. Luchtm. Valkenburg, 1.65 m. Verspringen: 1 Korp. J. E. Parlevliet 6.85 m. Hinkstapsprong: 1. Wrn. A. de Jong, le Div. KM Bergen op Zoom, 14.63 m. Kogelstoten: 1. Serg. A. H. Preusser, Kon. Luchtm. Nijmegen, 13.86 m. Discuswerpen: 1. Sold. B. Emmink SMLO Hooghalen, 41.67 m. Speerwerpen: 1. Geschutsmaker II J. Ros, Artsch. KM Den Helder, 52.25 m. (Van onze correspondent in Australië). Dezer dagen bevond ik mij onder ruim driehonderd Limburgers; een paar honderd Brabanders; ongeveer een gelijk aantal Amsterdammers en enige honderden „verstrooide" Neder landers. Allen aan boord van de „Sibajak", die na een uitermate vlotte reis, bijna twee dagen binnen het reisschema voor de haven van Sydney het anker liet vallen. De passagiers koesterden zich in de warme, winterse zonnestralen en zeiden: „Het is hier nu net zo warm als des zomers in Nederland". Niettemin, we hebben toch óók on ze „winteravondjes", maar die wor den op héél andere wijze doorge bracht dan we in Nederland deden! Indien er onder de lezers soms steenkolenhandelaren zijn met emi gratie-plannen, laat ik hen dan ver tellen dat zij hier in hun beroep be slist niet terecht kunnen. Het is waar, zo „te hooi en te gras" wordt er wel eens een mudje kolen afgeleverd, doch ik heb hier nog nim mer een vrachtauto vol geladen met dat zwarte gouti voor de winter, op de straten gezien. Zodat we in elk geval dat beeld „missen". Hiervoor in de plaats ziet men wel ladingen blokken hout afleveren, om dat verschillende woningen voorzien zijn van een open haard en des avonds een blokje wordt opgegooid. ATHLETTEK. TCHERBAKOV VERBETERDE EUROPEES RECORD HINKSTAP SPRONG. In het Dynamo Stadion te Moskou is de Rus Leonide Tcherbakov er in ge slaagd het Europees record hinkstap sprong te verbeteren en te brengen op 16.12 meter. Het oude record stond sinds 23 Juli 1952 (Helsinki) met 15.1 meter op zijn naam. De Braziliaan Da Silva is met 16.22 meter wereldrecordhouder. VOETBAL. Dinsdagavond is de 19-jarige Nico Koomen uit Wormerveer, tijdens trainingswedstrijd van zijn voetbalclub Blauw Wit te Wormer, tengevolge hartverlamming, overleden. AUTOMOBILISME. Voor het op Zaterdag 18 Juli (tussen 14 en 18 uur), aan de boulevard te Sche ningen, door de K.N.A.C. te houden cours van koetswerken, blijkt ook dit jaar weer grote belangstelling te be staan. Er zal die middag een honderdtal wagens worden geëxposeerd. WIELRENNEN. Swift-combinatle. De uitslag van de trainings-teamwedstrijd op Dinsdag avond is: 1. team B, H. v. d. Lubbe, Th. Hoogkamer, C. v. Amsterdam, G. Sik- king; 2. team A, D. Wallet, L. Sikking, J. Vroomen, Th. Vroomen. Donderdagavond competitie. Start 7 uur. POSTDUIVEN. Steeds Sneller (NoordwUk. Wed vlucht met oude duiven vanaf Pont St Maxcence. Afstand pl.m. 351 km. In concours 90 duiven. Gelost te 6.30 uur met N.O. wind, aankomst eerste 12.47.03 uur, snelheid 932 m. p/m. Uitslag: J. v d. Niet 1; Gebr. Passchier 2; C. v. d Berg 3, 4, 18; J. v. d. Niet 5; Gebr. Barn- hoorn 6, 15; W. Hazenoot 7, 12; M. v. d. Wiel 8; J. Plug 9, 13; J. Rakhorst 10, 16. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Tilburg. Afstand pl.m. 88 km. In con cours 225 duiven. Los te 8 uur met N.O. wind, aankomst eerste 9.22.09 uur, snel heid 1073 m p/m. Uitslag: J. Passchier en Zn. 1. 2, 10, 22. 28, 35; J. v. d. Wiel 3, 8, 23, 27; Hoek/De Vries 4, 16. 17, 19. Th. Steenvoorden 5, 0; Smit/Hoek 7; Arend v. Duin 9, 11, 43. Ik weet het ook niet!Ga weer slapen Ik zat wet een zei/t/e in oog hou - den! h rmb/sr be sluit 2ün vrienden hoc niet re ver ontrusten- HO brengt de toren met m/trmlieur sn zrnd2rit jes in strrt urn verdedi ging. Maar dat is alleen des avonds nood zakelijk, daarom geldt de winter hier als een minder kostbaar seizoen dan in Nederland. In heel veel woningen kan men het af met een petroleumkachel, die in de meest moderne- en perfecte mo dellen te koop zijn. Wie het góed kan betalen, gebruikt een electrisch kacheltje, doch dat komt (óók!) in Australië duur uit. Wat het gas betreft; vooral in de buitenwijken der steden worden wei nig gasleiding meer gelegd, omdat men zoveel mogelijk op electriciteit wil overschakelen. Handwerkje, krantje, radio Zo weinig als de Australische fa milie in andere tijden vani het jaar in huis is, zo „huiselijk' 'is zij gedu rende de winteravonden. Het kan n.l. des avonds flink koud zijn, althans naar Australische begrippen, zodat het aantrekkelijker is bij het haard vuur te zitten, dan „er uit" te gaan. Daardoor is het, ondanks de gematig de winter, des avonds op straten en wegen veel stiller dan het geval is tij dens andere seizoenen. Wat men in huis zoal doet? De vrouwen en meisjes zijn sterk in brei- en haakwerkjes, zij houden zich daarmee vaak onledig. De man nen hebben him krantje, of juister gezegd: krant, die gewoonlijk plm. dertig pagina's telt. Tenslotte is er de radio, die een zeer voorname plaats in het huiselijk leven inneemt. Op visite gaan en dus visite ont vangen, doet men in het algemeen weinig. In de steden hebben de bioscopen, concertgebouwen enz. een beter bezetting dan des zomers. En... vroeg naar bed! De Australiërs gaan als regel des avonds niet te laat naar bed, maar, bijzonder in de winter „maakt men het niet te laat', hetgeen b.v. na tien uur reeds begint te gelden. Hier staat tegenover, dat men des morgens vrij tijdig, d.w.z. tussen zes en zeven uur met de nieuwe dag aan vangt. Dit alles impliceert, dat er in Australië geen uitvoerings- en ver gaderingsseizoen bestaat, zoals we dat in Nederland kennen. Er mogen wat meer bijeenkomsten worden ge houden dan des zomers; de noodza kelijke jaarvergaderingen plaats vin den en de (spaarzame) verenigingen haar uitvoering geven, het is heus niet nodig er iedere avond op uit te trekken. Alles by een winteravondjes in Australië, waar we ook op dit ogen blik weer aan toe zijn, wijken wel heel sterk af van hetgeen we in Ne derland daaronder verstaan. Zelfs kunnen we St. Nicolaas niet op bezoek verwachten Aetherklanken VRIJDAG. Televisie-progTamma. NCRV; 20.15—21.45. 1. Journaal. 2. Weerbericht. 3. Dwars door Euro pa, filmverslag. Pauze. 4. „Van stokpaardjes en draaitollen". 5. Dag sluiting. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weer- ber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 v. d. zieken. 9.30 v. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Zang en piano. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Vocaal ens. 13.45 Gram. 15.15 Voordr. 15.36 Gram. 16.00 Tuinb.praatje. 16.15 Altviool, klarinet en piano. 16.40 Gram. 17.10 Idem. 17.30 Mil. vraag gesprek. 17.40 Gram. 17.45 Fries progr. 18.00 18.30 Kamerkoor, strijk kwartet en orgel. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Regeringsuitz.: verkla ring en toelichting. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Vocaal ens. en Orgel. 21.00 „De Tognetti's ko men! hoorsp. 21.35 Gram. 21.45 Viool en piano. 22.00 Holland Festi val: „Collegium Musicum Italicum". 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Het Evangelie in Esperanto. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VA RA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 v. d. huisvr. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 v. d. kleuters. VPRO: 10.00 „Kin deren en mensen", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Orgel en zanga 10.50 Radiofeuilleton. 11.10 Gram. AVRO: 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuinb.meded,. 12.33 Sportpraatje. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram 13.20 Metro- pole-ork. 14.00 Kookkunst. 14.20 Is raëlische liederen. 14.50 Voordr. 15.10 Kamermuz. 17.10 v. d. kind. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Felicitatie?. 18.45 Indrukken h. Congres v. h. Intern. Verbond v. Vrije Vakvereni gingen. 19.00 Gemengd koor. 19.15 Pianospel. VPRO: 19.30 „Op huisbe zoek". 19 45 „Op bezoek bij ande ren', caus. 20.000 Nws. 20.05 Boek- bespr. 20.15 Voordr. met piano. 20.30 „De Verenigde Naties', caus. 20.40 „Aanpassing", caus. VARA: 21.00 Cabaret. 21.30 „Het leven betrapt". Lichte muz. 22.25 Buitenl. overz. VRPO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Rep. 23.2524.00 Gram.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6