DUINSTREEK RIJNSTREEK K. EN O. ORGANISEERT AMATEUR-FESTIVAL Mulo-examens te Leiden Overgangsexamens van Stedelijk Gymnasium te Leiden Leidse Varia Haastige spoed „Noodtoestand'' middenstand door hoge gemeentelijke Rijnbrug DONDERDAG -9 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Zonder wedstrijd-element Het succes, dat K. en O. in het vorig seizoen met het Leids Juweel heeft gehad, heeft het actieve be stuur van deze stichting geïnspi reerd tot het organiseren van wat men genoemd heeft een „Amateur- Festival" voor het komende seizoen. In zeker opzicht is dit Festival een herhaling van het experiment van verleden jaar, doch dan met een paar niet onbelangrijke verschillen. Het 'voornaamste verschil met het Leids Juweel is wel de uitschake ling van het wedstrijd-element; de deelnemende verenigingen zullen elkaar ditmaal niet bekampen, doch eenvoudig demonstreren wat zij kunnen, waarbij zij toch wel hun beste beentje vóór zullen zetten, ook al is er geen prijs te behalen. Ofschoon het wedstrijdelement is uitgeschakeld zal er evenwel toch een jury zijn om de prestaties te be oordelen. Weliswaar heeft deze jury geen prijzen te vergeven, maar het is gebleken, dat de verenigingen een bevoegde beoordeling met aan wijzingen voor verbetering ten zeer ste op prijs stellen. Daarom zal iedere deelnemende vereniging een beoordeling thuis gestuurd krijgen, welke niet gepubliceerd wordt (an ders zou het wedstrijdelement toch weer opduiken) doch welke voor intern gebruik van groot nut kan zijn. De verenigingen, welke mee kun nen doen, zijn: a. toneelverenigingen, b. zangkoren, die doorgaans niet aan een eigen uitvoering toekomen, c. muziekgezelschappen, zoals strijk orkesten, mandoline-gezelschappen en accordeon-orkesten; d. harmonie- en fanfarecorpsen. In aanmerking komen slechts die verenigingen, welke zich uitsluitend bewegen op het gebied van toneelspel, zang of muziek en daarin naar het oordeel van K. en O. een behoorlijk peil hebben bereikt. Voor het toneel zijn drie avonden in de Schouwburg gereserveerd en op elk van die drie avonden zullen vier verenigingen ieder een één- acter opvoeren. De keuze van die één-acter is vrij (dank zij het werk van de NATU en van het W.K.A. is voldoende keuze te maken uit een keur van goede één-F eters), slechts' is als voorwaarde gesteld, dat het te spelen stuk geen parade-paard je van de vereniging mag zijn, doch een première moet zijn, althans voor de spelende vereniging. Voor de zangkoren en de muziek gezelschappen zijn vier avonden ge reserveerd in de Royer van <3e Stadsgehoorzaal, met programma's waarin de verenigingen hetzij af zonderlijk hetzij in combinatie van muziek en zang kunnen optreden. Voor de harmonie- en fanfare corpsen is één grote concertavond georganiseerd voor alle deelnemen de corpsen in de Stadsgehoorzaal. Ieder corps speelt dan één korte vrije mars om zich in te blazen en daarna een verplicht werk. Dit ver plichte werk zal worden gekozen volgens de bij de Bond van L.H.F.- corpsen bekende en op te geven classificatie der Leidsé corpsen. Bovendien zal vermoedelijk door de Leidse corpsen op twee nader te bepalen avonden in April of Mei een mars door de stad worden aan geboden, waarbij evenals bij alle andere prestaties ook een jury aanwezig zal zijn om het gebod-ene te beoordelen en een voor intern gebruik bestemd critisch verslag te leveren. Behalve dat alles zal, eveneens in het kader van het Amateur-Festival, een Huisvlijttentoonstelling worden gehouden en wel in h. a.s. voor jaar. De bijzonderheden daarvan staan nog niet vast, zodat nadere mededelingen nog zullen volgen. Tenslotte doet het K. en O. be stuur een beroep op alle in aanmer king komende verenigingen om deze publicatie als een oproep te be schouwen tot aanmeldir Aangera den wordt zo spoedig mogelijk re glement en een aanmeldingsformu lier voor deelname aan het Ama teur-Festival 19531954 aan te vra gen bij het Bureau K. en O., Plant soen 25. De inschrijving sluit 1 Sep tember 1953. Gisteren zijn te Leiden voor het diploma MULO B de volgende can- didaten geslaagd: W. van der Meij- den, Koudekerk aan den Rijn, G. van der Leden, Nieuwveen, S. Bon te, Alphen aan den Rijn, G. J. Roest, Rijnsaterwoude, Z. Naber, Alphen aan den Rijn, M. Koopman, Alphen aan den Rijn. Voor het aanvul lingsliploma B, zijn de volgende candidaten ge- sloagd: J. Vegt, Leiden, N. C. dén Os, Leiden, J. W. Driessen, Oegst geest, P. Koning, Bodegraven, J. van de Marei, Alphen aan den Rijn, J. J. van Fruchten, Leiden. Voor het diploma A zijn de vol gende candidaten geslaagd: E. L. Steensma, Leiden. S. N. van de Ma- rel, Haarlemmermeer, J. N. van der Sijs, Leiderdorp, H. D. van der Stoel, Leiderdorp, J. van der Vis, Koudekerk aan den Rijn, L. P. Los, Woubrugge, T. C. Verkerk, Nieuw veen, A. Prümers, Alphen aan den Rijn, M. van de Marei Koudekerk aan den Rijn, W. P. Harland, Lei den, J. van Erkel, Lelden, A. P. Keij- zer, Stellendam, C. F. Wolkers, Oegstgeest, G. J. van de Berg, Lei den, C. J. Veltkamp, Alphen aan den Rijn, A. J. Vinke, Alphen aan den Rijn. Afgewezen voor het diploma B 1 candidaat. Afgewezen voor hét diploma A 4 candidaten. Afgewezen voor het aanvullings diploma 1 candidaat. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht de heren F. Heyning, den Haag. H. W. A. A. Martens, Rijswijk en Th. J. H. Wijs man, den Haag: candidaatsexamen godgeleerdheid de heren J. R. H. Hoogervorst, Leiden, W. A. G. Meeu- se. Leiden: doctoraal examen god geleerdheid de heer A. M. van Pes- ki, Rotterdam (cum laude): docto raal examen Natuurkunde de heer F. van Tersel, Leiden; doctoraal exa men Biologie de heer P. D. Burg graaf, Voorschoten; candidaatsexa men wis- en natuurkunde (K) mej. H. J. Pfaeltzer, Leiden en de heren J. B. Boutelje, Leiden, J. Mennema, Rotterdam, idem (L) mei. N. Horn- bestel. den Haag, idem (F) de heren E. Fischmann, den Haag, R. S. Bu- riks, den Haag, R. Borgers, den Haag. A. Bonties, Rijswijk. E. A. R. Visscher. Leiden en A. J. C. Hilger- som, Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Takultu de sacrale maaltijd in het Assyrische Ritueel" de heer R. Frankena, geboren te Dantumadeel en thans wonende te Leiden. Idem tot doctor in de rechtsge leerdheid op proefschrift getiteld „Brabant van generaliteitsland tot gewest" de heer A. R. M. Mommers, eeboren te 's-Hertogenbosch en thans wonende te Den Haag. Idem tot doctor in de godgeleerd heid op proefschrift.getiteld „Tradi tion and scripture in the Early Church" mevr. E. Flesseman—van Leer, geboren te Berlijn en thans wonende te* Amstelveen. Bevorderd tot de tweede klasse: Marijke B. Assink, Theresia M. F. Bogaars, Catharina M. de Bruin, M. G. N. van den Er.de, W. C. van Evert, N. van Ginkel, Marianne de Graaf, M. R. J. Hofstede, Hendrika W. Huijding, Yvonne Huizer, H. Kam- ma, W. A. F. Kreukniet, Elly H. Lee- ncn, Adrlana van Leeuwen, Catha rina H. Nap, Ulrika W. Oosterhoff, J. K. Prins M. N. Spijker, Helena A. E. van der Steen, Dina A. Vijl- brief, Marie L. Bakx, Trijntje Brou wer, Emmy C. Fischer, Wilhelmina M. Flim, G. C. de Groot, Annemarie Haantjes, Hanny Haantjes, G. J. C. Hartman, J. Karstens, C. J. Konings berger, J. Kuyper, R. H. v. d. Plas, Antje Verhoef, LydiaM. Versteeg. Afgewezen 6, herexamen 1. Bevorderd tot de derde klasse: W. K. Batteljee, Johanna C. Blom, A. F. W. Duyverman, C. Fasseur J. Hoogerwerf, G. O. Junge, D. C. Ko ningsberger, A. Kosto, Louise W. von Liebenstein, W. P. Locher, B. van Mourik, Carla Pieper, Ida A. van Regteren Altena, P. M. Waszink, Elisabeth C. Dissevelt, Henriëtte Dresden, Alwine D. Drewes, H. G. Honnef, Frederika L. Hoogewerff, Anneke M. L. de Koning, Adriana Majolée, Antoinette J. Meckmann P. D. A. Noest, A. A. van Ooy, E. W. F. Postel, L. H. W. Rhemkev, P. Waasdorp, D. M. van Weerlae. Afge wezen 7. Bevorderd tot de vierde klasse: A. Coster, J. Hoekstra, P. O. Hofkes, Johanna E. M. Kreukniet, M. C. Planje, Lydia H van der Vlerk, R. Witteveen, Tine Zondervan, A. Hes, Petronella C. S. Blok, J. M. Boeke, M. van Dunné, M. D. Etmans, R. Feitkamp, J. G. Geelkerken, W. R. O. Goslings, Myrna W. Huizer, Mary V. de Meyere, Else N. B. Planteydt, A. Rijnsburger, W. J. Terpstra, A. Tieleman, J. van Weizen, D. van der Wey, H. J. van der Zee, E O. Kuy- pers, W. U. S. Kloeke. Herexamen 2. Afgewezen 8. Bevorderd tot de vijfde klasse: A. Bergman, T. Blangé, Jacoba G. Bouman, Jeannette H. Crommelin, A Evers, Catharina C. Jasperse, Ca rolina W. J. Jongsma, Hilde Kole, Arendina Korenhoff, P. Kors, H. Maaskant, Magdalena M. de Pries ter, J. Rhemrev, R. E. Taseiaar, Wil- lemina Terpstra, Berbertje Vochte- loo, Elisabeth M. A. Waszink, Elisa beth M. de Wit, C. F. Woensdregt, R. S. P. Beekes, Ernestine Th. M. Berg, A. Broekhuizen, M. Heems kerk, A. Hoelen, J. W. L. Xruyt, Re- née Lahr, J. C. A. te Lintum, W. G. W. van Luyn, Johanna A. Meulen- dijk, Maria van Schaick, C. W. Sie- mons, Karla Slagmolen, T. L. J. Steenmetser, Gerdina W. C. A. Swart, D. Warns, R. J. Winckler. Afgewe zen 7. Bevorderd tot de zesde klasse: Thea Barnard, K Y. Bouma, D. Bou man, Ina D. David, Esther M. van Dunné, Annie E. Eringa, Elisabeth Goslings, Carolina G. de Jager, Dirkje Laurentius, E. W. J. H. de Liagre Böhl, J. Mulder, J. D. Noest, Gerda Oele, Lyda C. Verstegen Ma ria van Wieringen, Barbara L. Kern, A. Berkenbosch, J. Brinkman, A. J. Dam, J. P. Engels, F. C. Fischer, G. Galavazi, J. A. var. Gelderen, Jean nette Lahr, Clara J. Lindeman, J. Lubbers, I. J. W. Schoonenberg, L. D. van der Sleet, Pieternella J. Smink, R. P. Sprey, N. van der Vlist, Herexamen 4. Afgewezen 9. GOUDEN BRUIDSPAAR. Gisteren het feest is nu voor bij en men zal geen onnodige aan loop meer krijgen! was het vijf tig jaar geleden, dat het echtpaar Joh. TuithofM. A. C. Zanini, de Genestetstraat 35, in het huwelijk trad. Het gouden paar, nog kras en gezond, mocht dit heerlijk feest en we stellen er prijs op het daar om hier vast te leggen in de kring van kinderen en aangetrouw de kinderen herdenken. In de Leo- nardus-kerk was er des morgens een plechtig gezongen H. Mis met assis tentie, met aan het slot de her nieuwde huwelijkszegen en het plechtig te Deum. Het gouden paar mocht en dit vooral willen wij hier memoreren te dezer gelegenheid de aposto lische zegen van Z.H. Paus Pius XII ontvangen. BELASTINGDIENST. De heer C. T. Cazander, adjunct commies van 's Rijks Belastingen is met ingang van 1 Augustus a.s. ver plaatst van de Inspectie der belas tingen Utrecht le afd. naar de In spectie Leiden le afd. De heer J. A. W. v. d. Meer, grens- commies der invoerrechten en accijn zen alhier is met ingang van 1 Mei jl. bevorderd tot assistent. TENTOONSTELLING „HET ROMEINSE PORTRET". De tentoonstelling „Het Romeinse portret" in het Rijksmuseum van Oudheden blijft grote belangstelling trekken. Gisteren werd zij vereerd met het bezoek van Zijne Excellentie C. Caruso, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Italië, die vergezeld was van de Italiaanse consul te Amsterdam en de directeur van het Itailaanse Instituut in den Haag. Lelijke val. Gistermiddag speel de de 12-jarige B. G. uit de Heren straat op een schuit, die in de Vliet ligt. De knaap kwam te vallen en moest met een gebroken linker on derarm door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis worden gebracht. Voor het examen Vliegtuig- bouwkundige en vliegtuigbouwkun dig tekenaar is aan het T.M.S. „Technicum" geslaagd de heer L. J. Dekker, alhier. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het candi daatsexamen werktuigkundig inge nieur de heer C. van der Weele, voor het cadidaatsexamen scheepsbouw kundig ingenieur de heer J. P. Herfst. Burgerlijke Stand Geboren: Martinus, z. v. M. Schmidt en C. Terlouw; Antonius Bernardus Johannes, z. v. A. Spee- ken brink en B. M. Brandehof; Arie, A. van Vliet en C. Fortuin; Grietje Margaretha, d. v. A.. Rot mensen en P. S. Jansen; Johanna Petronella, d. v. J. Dobos en E. van der Boon; Frans Jan, z. v. H. W. van der Reijden en M. H. Bikker; Anne- liese, d. v. A. van der Hak en A. F. Damsma; Joannes Theodorus Frede- rik, z. v. F. van der Klauw en W. Witteman; Robert Arie, z. v. A. Samsom en D. Herruer; Cornelia, d. v. W. Slingerland en H. C. Blok; Wilhelmus Simon Maria, z. v. Th. M. van Schaik en J. G. van der Voort; Maria Wilhelmina Francisca, d. v. M. Toet en C. van Rijswijk; Johan nes, z. v F. G. van Zwieten en C. v. Bernmel; Josephus Marinus, z. v. J. G. van der Poel en M. E. Verdegaal. Gehuwd: W. J. Oorschot en M. Th. Brands; P. van Poelgeest en M. M. E. Vos; A. J. van Schagen en G. M. Vink; H. van Es en C. Blansjaar; A. J. Schreve en G. van Leeuwen; J. P. N. Uljee en M. Kluivers; N. den Os en .C H. de Vos; J. Piket en M. C. Beij: D. Leugering en L. War mond; H. J. de Waal en M. Emke. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Made in heaven", alle leeftijden. Lido: „Springfield rifle", 14 jaar. Luxor: „Laatste ontmoeting", strikt volwassenen. Trianon: „Spel met de duivel', 18 jaar. Rex: „Captain Scarlett", 14 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JUNI. Melkbus (inh. 40 liter), bril met etui, hondenriempje, boodschappen tas, bankbiljet, contactsleuteltje, da mestas, sjaal, armband (doublé(, gymschoen, portemonnaie, kinder- step, kindertasje, kindermuts, vulpen, blauw jasje, hoes van parapluie, al- minomuts (bruin), hangslot, regen jas (gummi), sleutels, dop van ra- diateur, zadeldek, kompas, een paar kinderschoenen, kinderrijwiel, hand schoenen, motorwanten, reclame bord, vulpotlood, bos mandemakers teenen, kleed, twee peurstokken, luidspreker, foto, regenjas (groen), rozenkrans, paar beenpijpen, teke ning, dekzeil (bruin, zaklantaarn, hoofddoek, autoband (merk India), slobbroekje (zwart), capuchon, munt biljetten, zakagenda, damesarmband- hórloge, hondenhalsbandje, actentas, etalage standaard, windjack, hen gel (driedelig), jasje (rood), broche, muziekstuk, dameshoed (wit), siga renaansteker, lap stof (zwart), pa rapluie (grijs), mondharmonica, hals ketting (parelen), damesvest (grijs), twee bossen touw, rubbersnelbin der, damesvest (licht blauw), zak mes, nummerplaat auto, liniaal (hout), werkjasje, zeiljopper, schil derskrabber, pakje (inh. lap stof), schoudertas, medaillon, kerkboekje R.K., kindervest (wit), ballpointpen en potlood, damesvest (donker groen), passerdoos, handschoenen klem, pakje inh. costuum grijs, 3 ca hiers, bus verf, studieboek Frans, kinderzomerhoedje (wit), damesvul potlood, leesboek, padvindersriem, raamhor, poederdoos, beugel met nabber overtrek, zilveren doosje inh. rozenkrans, schaar in grijs etui, schort (wit), nylonkousen, doosje met rijwielreparatie, pakje' inh. 2 zwembroeken, plank met beeld houwwerk, zonnebril, padvinders pet. ceintuur. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie, Zonneveldstraat No. 10, op Woensdag- en Zaterdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Laatste Berichten DE POT VERWIJT DE KETEL. Wisjinski, de plaatsvervangend mi nister van buitenlandse zaken van de Sovjet-Unie, heeft in een nota, gericht aan de Amerikaanse ambas sade te Moskou, zijn teleurstelling en verontwaardiging uitgesproken over het gebrek aan gastvrijheid, dat de Verenigde Staten tegenover een Russische schaakploeg betoont. Op uitnodiging van de Amerikaan se schaakbond zal een Russische schaakploeg te New York tegen een Amerikaans team spelen in een tour- nooi, dat 15 Juli a.s. begint. Na het uitreiken van visa heeft het state department van de Verenigde Sta ten echter de voorwaarde gesteld, dat de Russische gasten zich niet buiten New York zullen begeven tij dens hun verblijf. Dit zou betekenen, dat de Russen ook geen gebruik zul len kunnen maken van het buiten huis van de Russische vertegenwoor digers bij de Veienigde Naties te Glen Cove op Long Island, onge veer 18 km. buiten New York, dat tijdens het tournooi ter beschikking van het schaakteam zal staan. Wisjinski heeft medegedeeld, dat zijn landgenoten weigeren de Ver. enigde Staten binnen te gaan, zolang deze bepaling inzake bewegingsbe perking niet zal zijn opgeheven. OEGSTGEEST Personalia. Voor het examen ci viel ingenieur is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd de heer F. E. J. M. Schlatmann. Personalia. Voor het examen Weg- en Waterbouwkundig construc teur is geslaagd de heer W. C. Volle- bregt. SASSENHEIM Gisterenavond wilden een Canadese familie met het lijntoestel van de K.L.M. terug naar Canada. Men had hiervoor een nog nieuwe Cadillac ge huurd. Onderweg kreeg men pech, een lekke achterband, en aangezien er geen reservewiel aanwezig was, hobbelde men rustig Schiphol-waarts. Maar op de Rijksweg nabij Sassen- heim was het hobbelende wiel zo heet gelopen, dat de rubber in brand vloog. Een passerend automobilist maakte de zes inzittende hierop op merkzaam. Deze hadden nog juist de tijd om hun koffers te pakken, want in enkele minuten was de wagen één vlammenzee. De inzittenden hadden echter geen tijd om naar dit vuur werk te kijken en liften met de K. L.M.-bus verder. De brandweer uit Sassenheim kon wegens gebrek aan water weinig uit richten. Het totaal uitgebrande vehikel is door de fa. Bakker naar Sassenheim gesleept. Dit vuurwerk, dau pl.m. 30.000 kost en één uur duurde, trok veel belangstelling. In de auto hebben zich bevonden de heren H. en S. J. Albronda van de N.V. Handelsmaatschappij „Bestaco" die, zoals bekend, voornemens zijn in Qanada een bedrijf op te richten. Zij hebben Schiphol nog tijdig bereikt en zijn vandaar om kwart over tien gis teravond naar Canada vertrokken. VOORSCHOTEN JONGENTJE VERDRONKEN. Gisterenmiddag is de 2H-jarige Maarten de Mooy, wonende Nieuw Voordorpstr. 11, in de sloot langs Vlietzicht verdronken. Sedert 12 uur was de jongen niet meer gezien. Na dat zijn autoped was gevonden werd de politie gewaarschuwd die met een speurhond op onderzoek uittrok. Toen dat geen resultaat opleverde werd met de politie-radiowagen het signalement verspreid in het dorp. Inmiddels waren velen reeds op on derzoek uitgetrokken. Ongeveer kwart over acht vond een overbuur man van de familie,' die met een hark in de sloot langs Vlietzicht aan het dreggen was, het lijkje onder het kroos. Maarten de Mooy was een van een tweeling. Personalia. Voor het examen Bouwkundig constructeur is ge slaagd de heer G. J. Yperlaan. WASSENAAR „Zuidwijck" hield jaarvergadering. In het R.K. Verenigingsgebouw „Sion" in Deyleroord werd Dinsdag avond de jaarvergadering gehouden van de R.K. Sportvereniging „Zuid wijck". Uit het jaarverslag van de secretaresse bleek, dat het ledental in het afgelopen verenigingsjaar steeg met niet minder dan 238 le den, de jeugdafdeling volleybal, die deze week Zaterdag gaat starten, niet inbegrepen. Het ledental be draagt thans 366. Wat de financiën betreft, alleen de bridge-afdeling heeft met een nadelig saldo te kam pen. Pastoor W. Q. Versteegen gaf een toelichting op de structuur van de vereniging, die in afwachting van de Koninklijke goedkeuring de vorm heeft gekregen van een stich ting. Behalve op de sportbeoefening zal Zuidwijck zich gaan toeleggen op culturele ontspanning. Er is reeds een begin gemaakt met de vorming van een balletgroep, een volksdans club en een toneelafdeling. Mej. R. Plompen en de heer H. J. Knijnenburg, twee aftredende be stuursleden, werden herkozen. Medegedeeld werd, dat Zuidwijck de organisatie op zich heeft geno men van de diocesane volleyball- kampioenschappen, die op 29 en 30 Augustus a.s. gehouden zullen wor den. De deelneemsters en deelne mers aan dit tournooi, die van verre komen, zullen dit week-end in Was senaar worden ondergebracht. In Augustus zal een tennistour- nooi worden gehouden om de club kampioenschappen. Het tennisbe- stuur bestaat uit mevr. v. d. Holst en de heren J. de Mey en J. Els- hout, terwijl als technisch adviseur optreedt de heer Kokke. Aan het slot van de vergadering sprak de geestelijk adviseur, kape laan W. J. de Jonge over de pa troonheilige, die Zuidwijck zich ge kozen heeft, n.l. St. Stephanus, wiens feestdag op tweede Kerstdag voortaan door de vereniging fees telijk zal worden gevierd. Personalia. Voor het examen Werktuigbouwkundig constructeur is geslaagd de heer A. F. Beversen. Onvoorzichtig overgestoken. Op de Rijkstsraatweg bij de Eikenlaan werd mevr. K. uit Den Haag, bij het onvoorzichtig oversteken, aan gereden door een personenauto, be stuurd door V. uit Wassenaar. Zij liep een rechterpolsfractuur en schaafwonden aan het gezicht op en is per Roode Kruis-ambulance-auto overgebracht naar het R.K. zieken- huis aan het Westeinde in Den Haag. De autobestuurder treft geen schuld. Geboren: Desiree E. d. van H. J. Nieman en C. J. B. Bonnet; Wil- librordus F. z. van W. F. Koot en C. de Vries; Petrus J. G. z. van J. G. P. van Spronssen en C. Hooger vorst; Johannes L. z. van P. C. van der Ham en C. A. van Meurs. Ondertrouwd: C. van Lindt van Erk en G. van Leeuwen; A. G. M. Orie en A. R. M. Fleskens; E. Tacx en L. E. van Eldik; P. van Veen en H. A. Polderman; G. P. H. Stein- bach en M. P. Nelissen. Getrouwd: Y. A. D. Hohberger en E. A. Huijgeps; J. H. Sluijmer en M. Duijnstee. Overleden: Johannes A. Beurze 58 j.; Teunis de Jong 68 j.; Wilhel mina G. E. Tekelenburg 49 j.; Adria- nus K. de Waard 31 j.; Barend L. van Gils 32 j. ZOETERMEER OUDEN VAN DAGEN GAAN NAAR KONINGIN De autotocht ouden van dagen, die oorspronkelijk was vastgesteld op 15 Juli a.s. is om een wel zeer bijzondere reden uitgesteld tot Don derdag 23 Juli a.s. De Zoetermeerse ouden van dagen zullen dan n.l. mogen deelnemen aan het défilé voor H. M. de Koningin op het pa leis Soestdijk. Aangezien niet alle gezelschappen van ouden van dagen ten paleize kunnen worden ontvan- gen is bij loting uitgemaakt welke plaatsen dit jaar aan het défilé mo gen deelnemen. Zoetermeer behoort ook tot de gelukkige. Het belooft een interessante dag met een bij zonder cachet te worden. D.S.O. De voetbalvereniging D.S.O. hield in de zaal van „De Jonge Prins" de jaarvergadering. Bij de bestuursverkiezing onderging het bestuur geen verandering. De af tredende heren M. J. v. Ruitenburg, W. Huurman en Jac. Rozenboom werden herkozen. De contributie bleef ongewijzigd. De gekozen elf talcommissie werd geheim gehou den uit oogpunt van critiek. Voorts werd melding gemaakt van het feit dat er gedurende de zomermaanden weer een trainer is aangesteld, n.l. de heer Stam, oud-speler van V.U.C. en oud-internationaal. „De Witpen". De postduiven vereniging „De Witpen" organiseert a.s. Zondag een concours vanaf Roermond voor jonge duiven. De opbrengst van dit concours komt geheel ten bate voor de tocht van ouden van dagen. Inkorven voor dit concours a.s. Zaterdag van half vier tot half vijf in het inkorflokaal bij de wed. P. Heijnen, Dorpsstraat 181. ALPHEN AAN DEN RIJN Langzaam stijgende opritten gewenst In een gisteravond in hotel Cen traal gehouden vergadering van de Alphense Middenstandsvereniging hebben een aantal leden felle cri tiek uitgesproken over de nieuwe nog in aanbouw zijnde gemeente lijke Rijnovergang van Hooftstraat naar Emmalaan. En dan te beden ken, dat deze brug reeds nu door velen de gouden brug genoemd wordt. Oorzaak van deze ontstemming ontstond naar aanleiding van het feit, dat ook de beide Middenstands verenigingen uitgenodigd zijn zit ting te willen nemen in het samen te stellen comité dat feestelijkheden moet voorbereiden en organiseren op de dag dat deze brug in gebruik wordt genomen. Voor deze commis sie zijn verschillende vooraanstaan de organisaties uitgenodigd door het gemeentebestuur. Een vijftiental leden van de mid denstandsvereniging kennis geno men hebbende van de uitnodiging van het gemeentebestuur heeft een algemene vergadering verzocht uit te schrijven, waarvoor het vereiste aantal handtekeningen gemakkelijk verzameld werd. De meningen liepen nog al uiteen, waardoor deze vergadering een nog al pittig karakter droeg en men el kaar ongezouten vaak de waarheid vertelde. Bij deze critiek bleef natuurlijk ook het gemeentebestuur niet ge spaard en zonder meer werd de ope ning van de trotse hoge brug over de Rijn door een groot aantal mid denstanders als een noodtoestand genoemd voor het locale verkeer en in het bijzonder voor de .midden standers in de Hooftstraat en van de Wilhelminalaan en Emmalaan. In de eerste plaats is er lang over gediscussieerd of er al of niet aan de samen te stellen commissie moet worden medegewerkt, waarbij ten slotte besloten is wel deel uit te maken van deze commissie en op nieuw een grote actie te gaan-.voe ren opdat alsnog aan weerszijden van de Rijn direct vanuit de Emma laan en Hooftstraat langzaam oplo pende opritten gemaakt worden, waardoor het ook mogelijk wordt, dat de brug voor lokaal verkeer ge bruikt kan worden. Zoals de zaak er nu voor staat zal van deze brug zeer weinig gebruik gemaakt worden. Niet door het locale verkeer van wege het ontbreken van opritten naar genoemde straten en vanwege het feit, dat het doorgaande ver keer thans een prima brug over de Rijn nabij Gouwsluis heeft. Ook dit werd gisteravond door verschillen de middenstanders zonder meer be toogd. De vergadering verzocht nogmaals het bestuur toch vooral aan het ge meentebestuur te verzoeken het be staande pontje van v. Heijningen ook na de opening van de brug toe stemming te geven te blijven va ren, wat wel een zeer schril beeld geeft van de zorg die de midden standers hebben inzake het in ge bruik stellen van deze brug. In plaats van vreugde za! er bij onze middenstanders straks dan als dit millioenenwerk rendabel gemaakt moet worden angst en vrees zijn voor eigen boterham. Het wordt er voor het gemeente bestuur hierdoor niet gemakkelijker op, te meer daar reeds eerder een verzoek aan hen gericht is afgewe zen vanwege de hoge kosten voor dergelijke opritten. Intussen is de toestand van Alphen allerminst verbeterd, zodat het niet gemakke lijk zal blijken hier een oplossing te brengen. Deze belangrijke vergadering stond onder leiding van de voorzit ter de heer C. A. Bos die opende en een kort slotwoord sprak. BODEGRAVEN Benoeming. Het bestuur der ge meente heeft de heer H. Jenné, oud directeur van de Bódegraafse gasfa briek belast met de leiding van de opbouw van het nieuv e gasdistribu- tiebedrijf, en hem benoemd tot assi stent van de directie van de Gas- stichting met de opdracht op te tre den als Bedrijfsingenieur voor Al gemene Zaken. De Gasstichting is een instelling van de gemeenschappe. lijke Gasbedrijven en is o.m. advi serend orgaan voor die bedrijven. In verband met de nieuwe problemen in de „gaswereld" o.a. het aardgas, pro- paangas enz. krijgt onze plaatsgenoot wel een brede taak. Dammen. Voor de vierde ach tereenvolgende maal is het onze plaatsgenoot W. Terlouw gelukt be slag te leggen op de titel: damkam- pioen van Bodegraven. De uitslagen van de laatste ronde luidden: W. Ter louw—H. v. d. Born 2—0; N. Anker J. Putten 20; T. KooistraC. v. d. Vlist 02; L. GoorW. Ter louw 0 2. De stand is thans: W. Terlouw 8 gesp. 14 pnt.; C. v. d. Vlist 8—11; T. Lammers 8—9; C. Scheer 7—8; N. Anker 88; L. Goor 7—6; H. v. d. Bom 8—6; T. Kooistra 7—4; J. Put ters 72. Hoe bestaat 't? Bij de veehou der M. Zwanenburg aan de Zuidzijde kreeg een schaap voor de tweede maal in dit jaar lammetjes. Wel 'n unicum! Collecte. Nu „Herwonnen Le venskracht" 40 jaar bestaat zal er een jubileum-collecte worden gehou den en wel op Zaterdag a.s. NIEUWKOOP Ondertrouwd: N. J. W. Pouw 27 j. en Th. E. Maarsseveen 24 j.; W. A. Hoogervorst 24 j., won. te Ter Aar en M. C. Blom 21 j. Gehuwd: C. van Lith 29 j. en P. Bruijnis 32 j.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2