Deelnemers werden verwelkomd met onheilspellende regenbui ZESDE ALPHENSE RIJWIELVIERDAAGSE Ploegenklassement nummer 1 DINSDAG 7 JULI 1953 «E LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 (Van onze ..fietsende redacteur.") ALPHEN, Maandagavond. ACH, ACH, wat een narigheid De regen plensde op de kromme ruggen der Laurarijders, die kreunend en luchtend tegen wind in naar Alphen gereden kwamen. Druipend als een spons, die uit een emmer wa ter gehaald wordt kwamen zij het IJsclubgebouw binnen, waarvan de vloer al spoedig vol regenplassen lag. Ze stonden ietwat beteuterd te kijken in hun regencapes, plastic- jassen, en zeildoek-helmen en vroe gen zich klaarblijkelijk af: Wat ko men we hier in vredesnaam doen? En toen even later een groepje door de wol geverfde Laura-rijders binnen kwam, zingend en joelend, alsof er geen wolkje aan de hemel was, be grepen de nieuwelingen er helemaal niets meer van. Zij wisten toen blijk baar nog niet, dat Laura en regen minstens even onafscheidelijk zijn als een zeilboot en wind. Zij hadden er toen nog geen idee van wat de geroutineerde Laura-rijders in voor gaande jaren hebben meegemaakt. Enfin, ze zullen het spoedig weten; het weerbericht voorspelt voor Dins dag weinig anders da», regen en flinke wind, zodat ze hun hart op kunnen halen. Wacht maar tot Dins dagavond, dan zullen ze er over mee kunnen praten! Overigens zijn er meer mensen, die zich afvragen wat die Laura-rij ders nu eigenlijk van plan zijn. Zij kunnen zich maar moeilijk indenken, dat er enig plezier te beleven is aan vier dagen fietsen door regen en wind. Maar deze mensen kennen de Laura niet. Zij hebben er geen idee van, dat mooi weer eigenlijk maar een bijkomstigheid is, dat er ook nog zoiets als kameraadschap bestaat, die zich vooral bij slecht weer in de Lau ra manifesteert wanneer de rijders elkaar niet in de steek laten, en dat de Laura-rit uiteindelijk een presta tietocht is. Weliswaar geen Tour de France, maar toch een prestatie. Want het is toch altijd nog een slor dige 519 kilometer, die we in vier da gen moeten verslinden, weer of geen weer. Daarom kon er hedenmiddag bij de aanmelding in het IJsclubgebouw toch een opgewekte stemming zijn en was het toch een blij weerzien van oude bekenden, waaronder zich rij ders bevinden, die nu al voor de zes de keer naar Alphen gekomen zijn en dus het klappen van de zweep wel kennen. Daar was ook opa Dijkstra uit Leiden weer, de oudste Laura-rijder, op z'n gammele karretje. Hij had ge probeerd reclame te mogen rijden voor een rijwielfabriek, maar hij kon geen enkele directeur bewegen hem „subsidie" te geven, zoals hij het noemde. „Als nu de nood aan de man komt, ga ik met m'n pet rond", ver telde hij en de mededeling, dat z'n concurrent opa Berkenhouwer ook weer present is, versterkte hem slechts in zijn wil om ook deze Laura-rit uit te rijden. Ondertussen kwam het bestuur handen tekort om de binnenkomende deelnemers van alle mogelijke pape rassen te voorzien en aan iedereen te vertellen, dat net neus wel mee zou vallen, dat het .veer Dinsdag wel beteï zou zijn en dat moed verloren alu verloren is. Jacqueline onder de modder. Zo arriveerden wij vanmiddag aan het IJsclubgebouw. „Wij" zijn uw fietsende redacteur' en Jacqueline, die er vanmiddag h-.j het ve-hek uit Leiden nog uitzag om te stelen, zó fleurig en fris, maar die bemoóclerd, nat en smerig in Alphen aankwam. Verleden week hebben we haar weg gebracht en tegen onze rij .vielhande- laar gezegd: ,.Jan, zorg dat Jacqueline er uitziet om door een ringetje te halen." Jacqueline is namelijk onze fiets, die weliswaar een echte man nelijke fiets is, maar toch een char In het IJsclubgebouw werden de deelnemers door het bestuur ontvangen en van alle mogelijke paperassen voorzien. Druipend van de regen nemen deze meisjes hun kaarten in ontvangst. Rechts de onvolprezen Laura-secre- taris de heer J. Vierbergen. (Foto's: „De Leidse Courant"). mante meisjesnaam gekregen heeft, omdat dit gezelliger aanspreekt. Om kort te gaan, Jacqueline blonk als een blozende jongedame &n vol goede moed togen we op weg. Het drama van onze reis naar Al phén behoeven we niet te beschrij ven, het was kortweg treurig! Jac queline liet haai' tranen de vrije loop en zeker zouden we met haar in snikken uitgebarsten zijn, ware het niet, dat wij als een van de „zes jes tot de oude garde behoren, die graag vertelt, dat Laura-rijden in de regen toch zo ontzaggelijk gezellig is. Bij het IJsclubterrein werden we verwelkomd door een ons onbekende man, die tegen z'n maat zei: „Heb je weer zo'n halve gare". Hij spuwde daarbij eens krachtig op de grond, gelijk lieden, die het altijd beter we ten en geen tegenspraak dulden, dat gewend »zijn. Overigens was de ont- De Laura als medicijn Opa Berkhouwer (77 jaar) uit t Stolwijkersluis, die in de eerste i Laura-jaren de oudste deelne- mer was en daarna concurrentie kreeg van Opa Dijkstra uit Lei den (78 jaar), had gistermiddag in het IJsclubgebouw een groep ademloze toehoorders om zich heen verzameld. Met drukke handgebaren vertelde hij van de waterramp, die op 1 Februari ook Stolwijkersluis trof. Midden in de nacht werd hij uit bed ge trommeld om aan de dijk te werken. Daarna is hij ziek ge worden en de dokter verbood hem met de Laura mee te rij den. Maar opa Berkhouwer zei: „Dokter, als je wilt dat ik beter word, laat me dan met de Laura meerijden. Verleden jaar ben ik doodziek naar Alphen gegaan en toen ik thuiskwam, was ik be ter". Toen heeft de dokter zich maar bij het onvermijdelijke neergelegd en opa pakte z'n fiets. Naar Alphen! Wijdbeens stond hij het verhaal te vertellen en i iedereen, die het horen wilde, kwam te weten, dat opa vast van plan is ook deze Laura-rit uit te rijden! - 'J iHv- -*■■* tl iv*» •*v. r Sy vangst binnen heel wat vriendelijker, een blij weerzien van oude bekenden, die elkaar op de schouder klopten met iets in hun ogen van: „we zullen het wel weer rooien". En daar hou den we het dan maar op! Officiële opening. Om half acht was het zowaar droog, toen de officiële openingsplechtigheid bij het raadhuis begon. Duizenden Alphenaren en Laura-leden hadden zich aan weerszijden van het gebouw opgesteld toen de autoriteiten naar buiten kwamen. We misten deze keer de commissarissen der Koningin en de 'burgemeesters van de Laura-ste- den Leiden, Amsterdam, Utrecht en Rotterdam, die door ambtsbezighe den verhinderd waren. Alleen mr. J. C. Sillevis, vertegenwoordiger van de commissarie der Koningin in Zuid- Holland, kon door voorzitter W. Lam verwelkomd worden. De heer Lam verheugde zich er over weer zoveel bekende Laura-ge- zichten te zien, waarop te lezen stond, dat ze er echt weer zin in had den. De route is dit jaar aanmerkelijk ewijzigd, zodat de echte Laura-rij ders nu ook in nieuwe streken ko men. De voorzitter verwelkomde spe ciaal de nieuwelingen, die zonder twijfel vol lof over de Laura naar huis zullen gaan, na een week van sporti viteit en ongedwongen vrolijkheid. Nadat de heer Stouthamer namens het comité een Engelse rijder ver welkomd had, sprak burgemeester Witschey het officiële openings woord. „We hebben weer Laura en we hebben Laura-weer", sprak hij. „Er hangt weer een grauwe wolken lucht, maar het stof is van de wegen gespoeld, dus daar heeft U morgen geen last meer van." Spr. was er van overtuig, dat ook deze Laura-rit weer veel pleizier zou brengen en dat de deelnemers dooi; de Alphense bevolking goed onthaald zullen worden. „Welgemoed en ge sterkt zult ge volgende week weer aan de arbeid gaan, wetend, dat het eigen land veel schoons te bieden heeft. Gaarne verklaar ik deze zesde Laura voor geopend". Nadat het applaus verklonken was, speelde de harmoniekapel „Crescen do" de Engelse, Belgische en Neder landse volksliederen, terwijl de vlag gen rond het verzetsmonument gehe sen werden, gevolgd door de vlaggen der Laurasteden, van Alphen en van de Laura. Tenslotte gaf een groep kabouters een alleraardigste demonstratie, door liggend op het Raadhuisplein de let ters L.A.U.R.A te vormen. De gym nastiekverenigingen „Wilskracht" en „Hou-Vast" gaven een vrije oefening ten beste. Binnen drie kwartier was alles afgelopen; een sobere opening. Sportief gebeuren. Nu we dit schrijven, tikt de klok naar twaalf uur. Straks zal het Dins- zijn; over enige uren loopt de wekker af en zullen we ons klaar maken voor de eerste étappe, 132 km., over Leiden naar Zandvoort en over Leimuiden terug. We weten nog niet wat de eerste dag ons brengen zal, of we door drenkt van regen of gebrand door de zon in Alphen zullen terugkeren. Maar wel weten we, dat morgen ochtend om 7 uur meer dan 500 Lau- ra-enthousiasten klaar zullen staan, trappelend van ongeduld, om te be ginnen aan dit touristisch evenement, dat in wielrijdend Nederland zo'n goede naam gekregen heeft, omdat er onder de deelnemers altijd een uit stekende sfeer heerst, die iedere étap pe tot een genoegen maakt. „Wat zien die mensen toch in zo'n Laura?", vragen anderen zich af. Niets meer, maar ook niets minder dan een sportief gebeuren, dat de deelnemers de overtuiging schenkt in staat te zijn tot een flinke fiets-pres tatie en dat hen de'mooiste stukjes van de drie provincies laat zien in bonte afwisseling: steden en dorpen, polderland, bos en duin. We zullen fietsen over grote wegen en kronke lende weggetjes, langs dromerige koeien aan de slootkant en golvende meren. We zullen de pittige geur op snuiven van gemaaid hooi en de zilte lucht van de zee. We zullen vechten tegen de storm en voortgestuwd wor den door een ook wel eens gunstige wind, in regen of zonneschijn. En bovenal zullen we de vriendschap er varen van hen, die met ons dit Laura- festijn meevieren, genietend van de ontspanning, die een flinkefietstocht biedt, in gedachten mijlenver weg van wat ons aan de dagelijkse tredgang des levens herinnert. Dat zien die fietsmaniakken in de Laura. Twaalf uur slaat de klok. Alphen aan den Rijn ligt uitgestorven. De donkere nacht herbergt het geheim van de komende dag. Zal het regen zijn of zonneschijn? Met deze bran dende vraag op de lippen stappen we in bed. In de gang waarschuwt Jacqueline Dansend de eerste étappe tegemoet Die dacht, dat de deelnemers vroeg naar bed zouden gaan om Dinsdagmorgen fris aan de start te verschijnen, heeft zich ver- gist. De grote feesttent op het IJsclubterrein was Maandag avond stampvol met danslusti- gen, die op de muziek van Van Mild's Band over de vloer schui felden. Ook hier sprak voorzit ter Lam een begroetingswoord. Daarna stichtte de roemruchte Berenploeg grote verwarring door met een levensgrote beer in de tent te verschijnen. Zijn we wel ingelicht dan staat deze beer ook opgesteld voor de voet balwedstrijd die Donderdag avond tussen het Laurabestuur en een deelnemerselftal gespeeld zal worden. Iedere avond zal er een feestelijk programma zijn om de deelnemers na afloop van de tochten te amuseren. Ook Kees Manders en het Ensemble van Meurs zullen een program ma verzorgen. met een sissend geluid, dat haar voorband leegloopt. DE TWEEDE DAG. Woensdag is de route 138 km. lang over Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noorden, Blokland, Vrouwenakker, Uithoorn en Nieuwer Amstel naar het Kalfje. Vervolgens over Diemer- brug, Naarden, Huizen, Blaricum, La ren, Hilversum, Loenersloot, Vinke- veen, Uithoorn, Vrouwenakker, Nieuwveën en Ter Aar naar Alphen terug. DE EERSTE DAG. (Telefonisch uit Katwijk.) De lucht beloofde weinig goeds, toen vanmorgen om 7 uur de eerste deelnemers van start gingen. Maar het was tenminste droog en dat be tekende al heel veel. Via Hazerswou- deRijndijk ging het naar Zoeter- woude door de Weipoort en over de Vrouwenweg naar Leiden. Nog steeds was het droog. Met een flinke vaart werd de rit vervolgd naar Voorschoten en via Wassenaar naar Katwijk, waar de eerste deelne mers om half tien de stempelpost be reikten. Zij hebben nu 40 km. achter de rug. Zo juist breekt het zonnetje door de wolken heen, wie weetmis schien komen we nog wel droog in Alphen. PELLENAARS: Gistermorgen vóór de start te Rijssel heeft Ru de Grood een lang gesprek gehad met Pellenaars, die zich overigens niet goed voelde. „Ik heb ergens een kou, die vast zit. Sinds ik teruggekomen ben uit Italië. Ik heb niet kunnen rus ten. De voorbereidingen voor de Tour de France waren van ongunstige aard en nu komt de reactie daarop. Maar ge lukkig gaat het goed met de ploeg!" En daarna kwamen de ploeg en vooral de tactiek op de proppen, die hij tot nu toe had gevolgd en die hij zo lang mo gelijk wil trachten vol te houden. En Ru de Grood vervolgt: „Kijk", zei hij mij, „ik volg dezelfde tactiek als in de Ronde van Italië; die is mij goed bevallen. Ik ga niet alle troeven op één man zetten, want als die toevallig zou breken, dan lag onze hele ploeg in dui gen en al de opofferingen van de ande ren waren voor niets geweest. Neen, ik heb op de eerste dag de gele trui ge mist wat jammer dat Wagtmans en Roks samen de Zwitser niet konden kwijtspelen, anders hadden wij hem wèl gehad maar wij hebben het ploe genklassement in handen gekregen en ik heb me op dit ploegenklassement ge worpen". En voor diegenen, die niet mochten weten hoe dit ploegenklassement wordt gevormd, even een kleine explicatie. Er zijn twee manieren, waarop dit kan ge beuren. Men kan eenvoudig de tijden bijeentellen van de beste drie uit elke ploeg in het algemeen klassement en dit gebeurt vrijwel overal. De Ronde van Frankrijk heeft een attractievere formule gevonden. Hier worden de beste drie tijden van elke ploeg, die zijn gemaakt op een speciale etappe, bijeengeteld en deze bepalen de klassering van de ploe gen. Hierdoor kan bijvoorbeeld een ren ner, die achteraan staat en bijvoorbeeld op zekere dag goed rijdt, ook zijn bij drage leveren, voor het ploegenklasse ment, iets waar hij anders nooit toe in staat zou zijn. Hierdoor kan ook de ploegleider telkens nieuwe mensen in de aanval gooien, terwijl hij de anderen laat rusten. En boeken deze mensen succes, wel, dan kan hij zich lang op een goede plaats handhaven. Slechts het échec van zijn gehele ploeg slaat hem terug. „Hierdoor", gaat Pellenaars verder, „behoeven Wagtmans en Roks, nu ik hen laat rusten na de eerste harde da gen, alleen maar een paar renners in de gaten te houden, en kunnen anderen Voorting, Van Est en Nolten en later weer anderen voor het ploegklasse- ment zorgen. Zou ik de gele trui heb ben gehad en had ik deze moeten ver dedigen, wel dan moest ik elke dag de hele ploeg inzetten met het risico, dat ik de trui weliswaar een paar dagen zou kunnen behouden, maar dat ik halver wege de ronde met een totaal leegge- gereden ploeg zou zitten, die dan de bergen in moet met alle mogelijke ca- tastrophale gevolgen. Op het ogenblik krijgt iedereen zijn kans en als er eens was rustiger etappes komen, dan behoef ik in het peloton niet zoveel helpers bij onze bestgeplaatsten in het algemeen klassement te houden en dan krijgen ook de jongsten gelegen heid te laten zien, wat zij in deze ronde hebben geleerd. En ik verlang véél van hen". „Voor de bergen houd ik Nolten in reserve, maar ik zal mijn best doen om te trachten hem niet zoveel tijd te laten verliezen als vorig jaar, toen hij in de bergen practisch kansloos was. Daarom zal hij ook nu veel meer in de aanval moeten dan toen. Tot nu toe heeft hij er zich uitstekend doorheen geslagen, zijn vorm wordt met de dag beter en ik heb een goede kans, dat hij, als hij in de bergen arriveert, juist op het toppunt van zijn vorm is. Wat de anderen in de bergen gaan doen? Je hebt zelf gezien, hoe Van Est klimt, je hebt een Wagtmans kunnen zien en een Roks, deze allen in de ronde van Italië. Van Voorting is bekend, dat hij kan klimmen, maar je trekt zelf je conclusie maar. Maar als de toestand zich duidelijker gaat aftekenen ik verwacht, dat toch zeker een Koblet, een Bartali, een Magni en een van de Fransen wel meer zullen gaan doen dan zij tot nu toe hebben gepresteerd kan ik mijn verdere tactiek bepalen. Voor lopig houd ik mij nog vast aan deze, oude beproefde KAATSEN. WEDSTRIJD TE DEN HAAG. Zaterdag vond te Den Haag een kaats- partij plaats tussen leden van de afd. Den Haag, R'dam en Leiden. Er werd een halve competitie gespeeld. De uitslag: Klasse A. 5 parturen, le prjjs: J. Miedema, Leiden, J. Berkempas, Den Haag en J. Jaarsma, R'dam; 2e prijs: R. Jaarsma, R'dam, J. de Jong, Den Haag en B. Meijer, Den Haag: 3e prijs: T. Koning en E. de Haas, Den Haag en H. Veldstra, Leiden. Klasse B, 5 parturen, le prijs: F. Fer- werda, R'dam, P Visser, Den Haag en J. Nijssen, Leiden; 2e prijs: D. Brouwer, R'dam, J. Castel, Leiden en G. Valk, Den Haag; 3e prijs: M. de Vres en B. Koning, Den Haag en J. Dijkstra, Lei den. 5 van de 8 Leidse spelers wisten een prijsje te bemachtigen. Op het IJsclubterrein kon men zelfs weer een stel onverbeterlijke optimis- ten vinden, die in lenten kamperen en zelf voor hun potje zorgen. Gehuld in handdoeken en plasticcapes proberen zij in de regen hun primus aan te steken om thee te zetten voor de avondboterham. JAARVERGADERING NKS. De Nederlandse Katholieke Sportbond zal Zondag a.s. zijn jaarvergadering houden in „Brinkman" te Haarlem. 1. Amsterdam 2. Noord-Holland 3. Haarlem 4. Leiden 5. Gouda 6. 's Gravenhage 7. Rotterdam Uit het jaarverslag stippen we aan, dat het overzicht van het aantal leden, elf tallen en verenigingen in de verschil lende districten per 1 Januari 1953 be droeg: KNVB Sen. Jun. Aantal Leden elf in de in de Totaal vereni tallen afd. afd. gingen 3604 13 88 124 225 24 7053 21 - J 66 >80 200 387 56 3068 11 101 192 21 2702 9 71 74 154 22 928 2 30 21 53 9 5537 2298 14 450 484 348 30 7 66 73 146 15 300 2 9 4 15 7 25490 79 660 781 1520 184 DE UITSLAG. De uitslag van de vierde etappe van de Ronde van Frankrijk van Rijssel naar Dieppe over 188 km. luidt: 1. Gerrit Voorting (Ned.) 5.20.19; 2. Mirando (Fr. Z.O.) z.t.; 3. Lauredi (Fr.) z.t.; 4. Audaire (Fr. W.) z.t.; 5. Darri- gade (Fr. Z.W.) 5.25.21; 6. Nolten (Ned.) z.t.; 7. Koblet (Zwits.) 5.25.28; 8. Magni (It.) z.t.; 9 Robic (Fr. W.) z.t.; 10. Van der Stockt (Belg.) z.t.; 11. Van Est z.t.; 12. Schaer (Zwits.) z.t. Garcia (Spanje) en Prouzet (Fr^Zuid West) staakten de strijd. 13. ex aequo een grote groep renners in dezelfde tijd als Koblet (5.25.28), bij wie alle overige Nederlanders: Jansen, Roks, Stevens, Suykerbuyk, Van Bree- nen, Wagtmans en Adri Voorting; voorts onder meer: de Italianen Astrua, Bar tali en Grosso, de Blegen Close en Cou- vreur, Kirchen (Lux.), Ernzer (Lux.), Bobet (Fr.), Deledda (Fr.). Algemeen klassement. Het algemeen klassement ziet er na de vierde etappe als volgt uit: 1. Schaer (Zwits.) 22.53.51; 2. Wagtmans (Ned.) 22.54.53 op 1.02; 3. Renaud (lie de France) 22.57.21 op 3.30; 4. Roks (Ned.) 22.57.46 op 3.55; 5. Meu nier (Fr. N.O. Centr.) 22.58.34 op 4.43; 6. Van Est (Ned.) 22.59.17 op 5.26; 7. Close (Belg.) 22.59.30; 8. ex aequo An- zile (Fr. N.O Centr.), Astrua (It.) en Robic (Fr. West) in 22.59.51; 11. Ernzer (Lux.) 22.59.56; 12. Gerrit Voorting (Ned.) 22.59.59; 13. Lauredi (Fr.) 23.01.39; 14. Impanis (Belg.) 23.01.56; 15. Serra (Sp.) 23.02.15; 16. Bauvin (Fr. N.O. Centr.) 23.02.44; 17. Hassenforder (Fr. N.O. Centr. i 23.03.03; 18. Rolland (Fr.) 23.03.10; 19. Geminiani (Fr.) 23.04.19; 20. Rossello (It.) 23.04.21; 25. Bobet (Fr.) 23.06.28; 26. ex aequo in dezelfde tijd als Bobet: Bartali (It.), Koblet (Zwits.) en Magni (It.); 50. Nolten (Nederl.) 23.12.52; 52. Jansen (Nederl.) 23.13.59;; 55. Van Breenen (Ned.) 23.15.29; 66. Adri Voorting (Ned.) 23.19.45; 69. Suykerbuyk (Ned.) 23.23 15; 87. Stevens (Ned.) 23.33.26. Ploegenklassement. Het ploegen klassement van de vierde etappe luidt: 1. Nederland (Gerrit Voorting, Nolten en Van Est) 16.10.08; 2. Frankrijk 16.11.15; 3. Frankrijk West 16.11.15; 4. Frankrijk Zuid West 16.16.17; 5. ex aequo: Zwitserland 16.16.24; Italië z.t.; België z.t.; Frankrijk Noord Oost Cen traal z.t.; Ile de France z.t.; Luxemburg z.t.; Spanje z.t.; 12. Frankrijk Zuid Oost 16.26.51. Algemeen ploegenklassement. Het algemeen ploegenklassement na de vierde etappe luidt: 1. Nederland 68.37.48; 2. Frankrijk Noord Oost Centraal 68.50.31; 3. Frankrijk 68.52.39; 4. Ile de France 68.56.23; 5. Italië 68.59.12; 6. Frankrijk West 69.00.52; 7. België 69.02.25; 8. Zwit serland 69.04.43; 9. Luxemburg 69.17.39; 10. Frankrijk Zuid West 69.18.59; 11. Spanje 69.29.39; 12. Frankrijk Zuid Oost 69.41.00. Jubileumklassement. 1. Schaer (Zw.) 41 pnt.; 2. Robic (Fr. West) 49 pnt.; 3. Van Est (Ned.) 54 pnt.; 4. Rolland (Fr. Nat.) 82 pnt.; 5. Geminiani (Fr.) 94 pnt.; 6. Astrua (It.) 96 pnt.; 7. ex aequo Koblet (Zwits.), Gerrit Voorting (Ned.) en Roks (Ned.) ieder 98 pnt.; 10. Magni (It.) 102 pnt.; 11. Close (Belg.) 114 pnt.; 12. Renaud (Ile de France) 116 pnt.; 13. ex aequo Bauvin (Fr. N.O. Centr.) en Audaire (Fr. West) ieder 123 pnt.; 15. Impanis (Belg.) 124 pnt.; 16. Lauredi (Fr.) 128 pnt.; 17. Anzile (Fr. N.O. Centr.) 129J-4 pnt.; 18. ex aequo Caput (lie de France) en Diot (lie de France) ieder 130 pnt.; 20. Bobet (Fr.) 132 pnt. De Noord Afrikaan Kebaili, van de Franse Zuid-Oost-ploeg is in Dieppe in een ziekenhuis opgenomen in verband met een acute blindedarmontsteking. GYMNASTIEK. KRINGWEDSTRIJD TURNKRING „GOUDA EN OMSTREKEN". Op Zaterdag 11 Juli a.s. organiseert de G.V. „TOOS" te Waddinxveen, on der auspiciën van de Turnkring „Gouda en Omstreken" en in het kader van de Waddinxveense Sportweek de jaarlijkse kringwedstrijd voor dames, heren, adsp. meisjes en adsp. jongens. Deze wed strijd, die uit een driekamp bestaat, verheugt zich ditmaal in een zeer bij zondere belangstelling. Twintig vereni gingen uit de kring, slechts één vereni ging ontbreekt, nemen hieraan deel met een record-aantal van ruim 1100 gym nasten. De wedstrijden vangen aan te 14.30 uur op een terrein in het Noord einde. Hier volgt een opgave van de deel nemende verenigingen: ASV, Ammerstol, Bato, Woerden; Brinio, Oudewater; DOS, Schoonhoven; Excelsior, Gouda; Hercules, Bodegraven; Hou-Vast, Bos koop; Hou-Vast, Hazerswoude; KDO, Lekkerkerk; Krachtsport, Gouda; Nivo, Nieuwerbrug a. d. Rijn; OKK. Nieuw koop; Olympia, Haastrecht; OSS, Ze venhuizen; Pro Patria, Zoetermeer; Tarzan, Moercapelle; THOR, Gouderak; TOOS, Waddinxveen; UDI, Zwammer- dam; Velocitas, Gouda. Na afloop van de driekamp heeft er een marswedstrijd plaats met défilé. Tot slot volgt dan het algemeen op treden met de vrije oefeningen en een demonstratie van de beide keurploegen van de Turnkring 's Gravenhage en Omstreken. KORFBAL. FLUKS EN CRESCENDO IN HAARLEM. In Haarlem vonden gecombineerde seriewedstrijden van de Haarlemse Korf balclubs Aurora en Nieuw Flora plaats, waaraan door 3 Fluks-twaalftallen en 1 twaalftal van Crescendo. Het gelukte daarbij alleen aan het tweede twaalftal van Fluks om in haar afdeling op een prijs, n.l. de 2de, beslag te leggen. De uitslagen waren: 2de kl. KNKB: AuroraRoda West- zaan 13FluksRohda Amsterdam 12; AchillesAurora 12; Roda West- zaanRohda Amsterdam 12; Fluks Achilles 10; Rohda Amsterdam 24; AchillesRoda Westzaan 02; Aurora Fluks 30; Rohda AmsterdamAchilles 31; Roda WestzaanFluks 31. 1. Aurora: 2. Rohda Amsterdam; 3. Roda Westzaan. 3de kl. KNKB afd A: Watervliet— SV 2—2; Oosterkwartier II—BEP 0—0; Fluks II—Watervliet 2—1SV—BEP 12; Oosterkwartier IIFluks II 12; BEP—Watervliet 1—2; Fluks II—SV 00; WatervlietOosterkwartier II 10; BEPFluks II 10; SVOosterkwar tier II 0—1. 3de kl. KNKB afd. B: Haarlem- Nieuw Flora 10; Die HagheRoda II 23; CrescendoHaarlem 11; Nieuw FloraRoda II 10; Die HagheCres cendo 61; Roda IIHaarlem 11; CrescendoNieuw Flora 04; Haar lemDie Haghe 53; Roda IICres cendo 30; Nieuw FloraDie Haghe 2—1. 1. Haarlem; 2. Nieuw Flora II. 3de kl. Erk. Bonden: Oosterkwartier 4Oosthoek 3 10; Charlois IIFluks V 11; Oosterkwartier 4Charlois II 0—3; Oosthoek III—Fluks V 2—1; Fluks VOosterkwartier IV 12; Oosthoek III—Charlois II 0—4. 1. Charlois II; 2. Oosterkwartier IV.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 8