Intern* tarwe-overeenkomst stabiliseert broodprijzen Groeiend begrip voor P*B*0* bij Katholieke werkgevers Drie Amerikanen pleegden overval op taxi-chauffeur HET ZINGENDE NIJLPAARD Tropenliefde DINSDAG 7 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Bakhers beraden zich in Den Haag Niet te hoog; niet te laag Minister S. L. Mansholt opende gistermiddag het congres van de „Union Internationale Maitres Bou- langers", de internationale bakkers organisatie, in de Ridderzaal te Den Haag. Minister Mansholt zeide, dat hij voor dit congres van bakkers, na die van de zuivelwereld en van de olie slagers, grote belangstelling heeft, omdat brood naast zuivel en vetten een der voornaamste volksvoedsels Er is welhaast geen artikel, aldus die minister, waarmee regeringen zich zo intensief bemoeien als juist brood. Behalve het toezicht op de kwaliteit, bestaat ook interesse voor de prijs. In vrijwel alle West-Euro- pese landen wordt de broodprijs vast gesteld en bovendien worden soms nog subsidies gegeven. De minister begrijpt, dat deze maatregelen niet altijd met vreugde door de bakkers worden begroet, omdat zij een vrije bedrijfsvoering kunnen verhinderen. Het grote nua van dergelijke maat regelen voor een goede ontwikke ling van de volkshuishouding zal niemand kunnen ontkennen. Van groot belang is de internatio nale tarweovereenkomst, die stabili satie op een redelijk niveau van de tarweprijzen beoogt. Dit is ook voor de bakkers van bijzondere beteke nis, omdat deze vastheid ook een vastheid van de broodprijzen waar borgt, waardoor een gunstige wer king op het verbruik ontstaat. De belangen van boeren, bakkers en consumenten lopen hier parallel, omdat de overeenkomst niet beoogt om de prijzen hoog noch laag te houden, maar op een zodanig punt, dat een redelijke graanvoorziening op de wereldmarkt gewaarborgd is. Niet alle landen. Het spijt de minister, dat niet alle landen aan de overeenkomst mee doen, omdat enkele menen, dat door groter aanbod de wereldmarktprij zen van graan nog wel verder zul len dalen. Hiermede zal niemand gediend zijn. Ten aanzien van de molenaars meende de minister te kunnen con stateren, dat in de laatste tientallen jaren door groter doelmatigheid van de maalbedrijven en een ze kere mate van concentratie, over het algemeen een goede meelvoorziening tege"n de laagst mogelijke kostprijs is gewaarborgd. NATIONALE BEDEVAART NAAR DOKKUM Uit vele delen van ons land zijn gisteren pelgrims naar de martel plaats van St. Bonifacius te Dokkum getrokken onder de geestelijke lei ding van de twee Friese missie-bis schoppen, mgr. Constans Kramer, bisschop van Luanfu en mgr. Nic. Hettinga. bisschop van Rawalpindi. Als algemene intentie gold dit jaar het inroepen van Gods hulp voor de kerk in de communistische landen. In de kapel werd door mgr. Kra mer een pontificale Hoogmis opge dragen. De predicatie werd gehouden door pater Eusebius Peters OESA, uit Nijmegen, die tot tekst had gekozen de woorden van Jezus, gesproken bij het Laatste Avondmaal: ,JDat allen één mogen zijn". In de middaguren werd een pon tificaal Lof gecelebreerd, met preek van mgr. Kramer, waarna tot slot een Sacramentsprocessie door het park werd gehouden. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV.' NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws en weerber. 8.18 Ge wijde muz. 8.45 Gram. 9.00 v. d. zie ken. 9.30 v. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Pianoduo. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nws. 13.15 Met PTT op pad. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gra- mofoon. 16.00 v. d. jeugd. 17.20 Or- gelsp. 17.50 Gram. 18.00 Koorzang. 18.25 Gram. 18.30 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigingsle ven. 18.45 Accord, ork. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gra- mofoonpl. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philh. ork. en soliste. 21.15 Klank beeld over de Luchtafweer. 21.45 Hammondorgelspel. 22.00 Speurtocht door Zd. Afrika. 22.10 Weense muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 v. d. huisvrouw 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwijding. VA RA: 10.20 v. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 v. h. platteland. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Accor- deon-ork. 13.50 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Kamerork. 15.00 Kinderkoor. 16.00 Hobo's en klarinet, (tussen 16.10 en 18.00 Ronde van Frankr.). 16.10 v. d. Jeugd. 16.45 v. d. zieken. 17.15 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: .J. B. ten Broek: „Mexico". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.15 Praatje over consumentenbelangen. VPRO: 19.30 v. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Amus. muz. 20.50 „Met de hakken over de sloot", hoorsp. 22.05 Ronde v. Frankr. 22.15 Pianorecital. 22.45 „Bacteriën, onze vrienden of vijan den?", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. BIJNA 52.000 KATH. BOUWVAKKERS Uitblijven C.A.O. wekt onrust Op de Bondsraad van de Katho lieke Bouwvakarbeidersbond St. Jo seph, die gisteren ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de af deling Amsterdam, een der oudste afdelingen van de Bond in de hoofdstad werd gehouden, kwam de voorzitter, de heer G. Collignon met de heugelijke mededeling dat het ledental van 52.000 op slechts zeven en twintig na was bereikt en deze vooruitgang was te bespeuren over de gehele linie, in alle verschillende vakgroepen. Tegenover deze verblijdende groei stond echter het minder verheugen de feit, dat het nog steeds niet ge lukt was een collectieve arbeids overeenkomst te sluiten voor het hoofdbedrijf en voor de schilders, terwijl ook de regering nog steeds haar standpunt aangaande de ge meenteclassificatie niet heeft uiteen gezet. Dit laatste is juist voor de bouwnijverheid van zo groot be lang, daar er tussen de gemeenten van de hoogste en van de laagste klasse een verschil in loonpeil be staat van zestien cent per uur. Daarom heeft men er bij de re gering nogmaals ten sterkste op aan gedrongen een eind te maken aan de wanverhoudingen, die uit dit ver schil voortvloeien. Ook de P.B.O. kwam ter sprake. De voorzitter wees op de nieuwe vormen van samenwerking in het bedrijfsleven, die de P.B.O. zal bie den, en die ook in de bouwnijverheid tot stand zullen komen, getuige het feit, dat in deze secor drie aanvra gen tot instelling van bedrijfschap pen op een beslissing van de Rege ring wachten. Een eerste bespreking over de oprichting van een publiek- ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: ms. „Oran je" (22 Juli); Ned. Nw. Guinea: ms. „Perseus" (10 Juli); Ned. Antillen: ss. „Baarn" (21 Juli); Suriname: ms. „Stentor" (22 Juli); Unie van Z.-Afri- ka en .Z.-W.-Afrika: ms. „Edinburgh Castle" (11 Juli); Canada: ss. „Nieuw Amsterdam" (11 Juli), ss. „Groote Beer" (15 Juli); Zuid-Amerika: ms. „Uruguay Star" (13 Juli); Brazilië: ms. „Aldabi" (15 Juli); Australië: ms. „Orontes" (13 Juli); Nieuw Zeeland: via Engeland (11 Juli). Te handig Een van de directeuren van een Sittardse confectiefabriek 'is gisteren door de recherche in verzekerde be waring gesteld, verdacht van poging tot oplichting. Het bedrijf schijnt handigheden met een afbetalingssysteem verricht te hebben, waardoor mensen door de kantonrechter gedwongen wer den wissels te betalen, doch welke handelingen zoals thans blijkt verboden zijn in Nederland. rechtelijk li chaam ook voor het hoofdbedrijf heeft met de werkge vers plaats gevonden en de voorzit ter meende een groeiend begrip bij katholieke en christelijke werkge vers te kunnen bespeuren. Tenslotte sprak de heer Collignon zich uit voor een vrijere loonvor ming en onderstreepte hij het stand punt, dat de Verbondsraad van de K.A.B. inzake de huurverhoging heeft ingenomen, namelijk gelijktij dige en volledige compensatie door loonsverhoging en bij opheffing van de investeringsbeperking tevens op heffing van de consumptiebeperking. De discussies demonstreerden de ongerustheid van de vergadering ever het uitblijven van de C.A.O. over de toekomst van het vorstver- letfonds en over de lonen van de zogenaamde tweede groep, waaron der de grondwerkers vallen. In deze feestvergadering bereidde de Bondsraad voorts een zeer harte lijke huldiging aan het scheidende hoofdbestuurslid G. Miljoen, die na welgedane arbeid van zijn pensioen gaat genieten. Het erekruis Pro Ec clesia et Pontifice werd hem opge speld door de bondsadviseur kape laan P. Krijnen en vele lofprijzin gen werden hem toegezwaaid. De Amsterdamse afdeling verraste het Bondsbestuur met enkele aardige at tenties, van grote historische waar de voor de Bond. NOG MAAR 25.000 JODEN IN NEDERLAND Bij het 100-jarig bestaan van de synagoge te Arnhem is medegedeeld, dat er een tekort aan rabbijnen en voorgangers der Joodse gemeenten in ons land is. Het Joodse seminarium wordt momenteel slechts bezocht door drie leerlingen, zodat er meer leerkrachten dan leerlingen zijn. Dit is voornamelijk een gevolg van emi gratie van Joden naar Israel, Ame rika en andere landen. Het aantal Joden in Nederland bedraagt mo menteel ongeveer 25.000 tegen onge veer 120.000 voor 1940. Niet best te spreken Het gouden zwijgen met bijlslagen bekrachtigd Een 36-jarige Rotterdammer stapte Zaterdagavond eens naar het adres te Overschie, waar zijn vrouw als werkster werkte en hield daar een praatje met haar. Na een genoeglijk babbeltje vroeg hij, of hij haar baas even te spre ken kon krijgen, maar voordat de vrouw de kans gekregen had om haar patroon, een 38-jarige los-werk man, te waarschuwen, stormde deze in hoogsteigen persoon reeds naar buiten, woest met een bijl zwaaiend. Voordat de Rotterdammer zich in staat van verdediging had kunnen brengen, waren hem reeds twee sla gen toegebracht. De man is deerlijk gewond in het ziekenhuis opgenomen en de woes teling is door de politie gearresteerd. Groot verlof voor lichting 1952-1 Waarschijnlijk Nov. a. s. Naar wij officieus in Den Haag ver nemen, zal de lichting 1952-1 hoogst waarschijnlijk October-November as als definitieve datum werd voor mogelijk gehouden 22 November met groot verlof worden gezonden. Tot de groepen, die op dit tijdstip volgens de verwachting met groot verlof gezonden zullen worden, zul len niet degenen behoren, die voor kader- of officiersopleiding zijn uit gekozen en deswegen naar kader- scholen zijn of zullen worden gediri geerd. Werkloosheid daalde Eind Juni waren er in Nederland 6209 mannelijke werklozen minder dan op 31 Maart. Toen waren het er 62.501, maar in Juni daalde dit cijfer tot 56.292. De daling in het werklozencijfer kan gedeeltelijk worden toegeschre ven aan het seizoen, dat voor vele be drijfstakken momenteel gunstig is. Voorts nam de werkgelegenheid in de metaal-industrie, de schoenen- en textielbranche in Juni toe. De daling zou nog belangrijker geweest zijn, als de productiecampagne in de veende rijen niet was afgelopen. In vergelijking met het vorige jaar ligt de werkloosheid thans ruim 34.000 lager. Naar schatting komt dit voor plm. 15.000 voor rekening van het herstel van de watersnoodscha- de, voor plm. 7.000 van de in uitvoe ring genomen openbare werken, voor plm. 6.000 van de verruiming van het bouwvolume, voor plm. 1.000 van het gunstige weer in Juni voor de land bouw en voor plm. 5.000 van diverse conjuncturele invloeden. Het aantal als werkloos gere gistreerde vrouwen daalde van 6208 tot 5815. De vraag naar vrouwelijk personeel bleef nagenoeg gelijk: 19.940 (19.767). STEVENSTOREN EN RAADHUIS TE NIJMEGEN HERSTELD. Op Donderdag as. zal Nijmegen op enigszins feestelijke wijze de vol tooiing van de St. Stevenstoren en de ingebruikneming van het geres taureerde raadhuis vieren. De St. Stevenstoren, die uit de 13è eeuw dateert en waarvan de karak teristieke bovenbouw werd ontwor pen door de bekende Leidse bouw meester Peter Gerritsz Verspeck in 1602, werd in de laatste wereldoor log zwaar beschadigd, tesamen met het historisch raadhuis. Beide gebouwen zijn nu onder lei ding van Anton W. Jansz uit Voor burg en ir. G. J. Deur geheel geres taureerd. Twee hunner reeds in arrest Gistermorgen is de politie van Amsterdam er reeds in geslaagd twee van de drie overvallers van de 64-jarige laxi-chauffeur in arrest te nemen. Zoals gisteren werd gemeld, hebben drie onverlaten in uniform Zaterdagavond een 64-jarige Am sterdamse taxi-chauffeur, die zij ge vraagd hadden hen naar Schiphol te rijden, in de Haarlemmermeer over vallen. De drie overvallers waren in uniform en spraken Engels on derling. Maar daar zij vrij goed de weg wisten in de omgeving van Schiphol twijfelde de politie eerst aan deze uiterlijke kentekenen. Gisteren is zij er echter in ge slaagd twee Amerikaanse militairen, die met verlof in de hoofdstad ver toeven, aan te houden, die verdacht worden van de overval. Lafaards De chauffeur, die geen ernstige gevolgen van de overval overgehou den heeft en reeds weer met zijn auto door Amsterdam toert, vertel de de politie nog eens hoe alles in zijn werk gegaan was. Op een stille plaats in de Haar lemmermeer, in de buurt van een boerderij, vroegen de drie mannen hem om even te stoppen, omdat zij buiten wilden zien, hoe ver zij nog van hun doel verwijderd waren. Na dat de auto tot stilstand gebracht was en twee van de drie mannen een poosje buiten rondgelopen had den, greep de derde, die achterin was blijven zitten, de taxi-chauffeur plotseling van achter beet. Onmid dellijk snelden de twee anderen te hulp en gezamenlijk begonnen zij de oude man te mishandelen. Chauffeur hield de buit! Deze schreeuwde angstig, wat zij dan wel van hem wilden hebben en toen zij hem aan het verstand brach ten, dat zij zowel zijn geld als zijn wagen wilden, wees hij hun zijn portemonnaie (inhoud 5,en verliet de taxi. De auto verdween onmiddellijk in volle vaart en de oude chauffeur had in ieder geval de voldoening, dat een portefeuille Fijn hier scheuten daar en stramheid in lijf en leden al die vormen van Rheumatische on- genakken kunt U met Kruschen te lijf. Berust er niet in. 't Wordt wel erger, niet beter. Begin morgen ra dicaal met Kruschen. Tienduizenden vonden en vinden bij Kruschen baat en verlichting iedere dag weer, Waarom zoudt U dan weerloos ver der lijden. Neem ook Kruschen de kleine dagelijkse dosis .en on dervindt zelf het heilzaam effect. (Advertentie) met ruim 500,nog veilig in zijn binnenzak zat. De chauffeur strompelde vervol gens naar een cafeetje, dat zich in de buurt bevond en na een korte aar zeling kwam de eigenaar daarvan hem te hulp. De politie werd ge waarschuwd, het apparaat zette zich in beweging en binnen 48 uur zaten al twee van de drie overvallers ach ter slot en grendel. De taxi werd reeds Zondagmorgen teruggevonden; de politie speurt verder naar de der de dader. HET WAS NET ZO GEZELLIG. Twee schoten klonken Zaterdag nacht tussen de huizenblokken aan de Populierenweg en de Vrolikstraat te Amsterdam. Tegelijkertijd sneu velden twee ruiten van een woning aan de Vrolikstraat, waar een 30- jarig bruilofstfeest werd gevierd. De feestgangers stoven verschrikt uit een, maar niemand werd gewond. Aan deze Wild-West scène was het een en ander voorafgegaan. De brui loft werd aldus de politie nog al luidruchtig gevierd. Er werden platen gespeeld op een electrische gramofoon en het ging nogal gezel lig toe. Een bewoner van één der percelen aan de Populierenweg, schreeuwde naar de feestvierenden, dat die gra mofoon afgezet moest worden. Toen daaraan geen gehoor werd gegeven, heeft hij een windbuks gepakt en de twee schoten gelost, aldus proberend het feestlawaai te doen verstommen. Het lawaai verstomde inderdaad, maar een prettige nachtrust heeft hij daarom niet genoten, want hij werd door de politie aangehouden terza ke van opzettelijke vernieling. DOOR GASVERGIFTIGING OM HET LEVEN GEKOMEN Toen Zondagmorgen de heer Buist landbouwer te Tjamsweer, het echt paar Wiersma wilde afhalen voor de kerkgang, zag hij de oudjes in een stoel zitten. Hij vermoedde, dat zij in slaap gevallen waren, maar ont dekte daarop een scherpe gaslucht. Bij nader onderzoek bleek, dat het echtpaar, waarvan de man 79 en de vrouw 81 was, was overleden door een gasvergiftiging. Een kraantje van een gascomfoortje had waar schijnlijk de gehele avond en nacht opengestaan. Reeds eerder heeft zich bij het echtpaar een geval van gasvergiftiging voorgedaan. Beiden konden toen weer tot bewustzijn worden gebracht. DOOR LINTZAAG GEGREPEN. In een houtzagerij te Zaandam is een arbeider, F. V., bij zijn linkerarm en een been door een lintzaag gegre pen. Hij verloor daarbij een gedeelte van zijn arm. (Door CHARLES BRUCE) Nadruk verboden. 17) Toen ze behoorlijk gegeten had, was haar bui weer gezakt. Temple stelde voor in de verandah in de ge makkelijke rieten stoelen te genie ten van het aardige panorama over de stad en haven. Met een komisch gebaar van ernst haalde hij een vel papier voor de dag. „Hier heb je een ruwe schets van onze sociale werkzaamheden voor de eerst volgende zes dagen," be gon hij. „Oi, oi oi. Vanavond (plech tig muziek asjebliefd en allemaal in de houding!) is ons bevolen oirr te dineren in het Gouvernements- bouw. Een vervelend diner, warme dranken, en daarna een saaie robber en precies half elf op straat gezet in de koude. Maar, het geeft^ in ieder geval een „cachet" een ,,je ne sais quoi" en weet ik veel, en trouwens het is een bevel vfin hoger hand, en dus niet kankeren. „Jim!" ..Niet kankeren, moeder, zeg ik net. Morgen de gehele dag cricket, waaraan Carruthers en ik onze hoog gewaardeerde medewerking zullen verlenen". „Heb je nog steeds niet afgeeleerd alle behoorlijke wedstrijden door je stommiteiten te verknoeien, Jim, vroeg zijn moeder op haar bemin- lijkste toon. „Maar ik kom niet, hoor. Je hebt me eenmaal in Oxford bijna flauw doen vallen, doordat je een run miste, ik wens die schande niet meer te beleven". ,Daar heb ik al aan gedacht moe der. U komt tegen theetijd en zoekt met Stella een plaatsje onder een stel opgedirkte hennen, die om het hardst lasterpraatjes zitten te kake len. 's Avonds de gehele avond dan sen, Vrijgezellen Bal. Vrijdag is het Kerstmis, 's Morgens en 's middags rust. 's Avonds moet ik naar een diner, waarop alle herriemakers zijn uitgenodigd. Zaterdag rennen, een diner met een zekere- Fairfax, de Resident, en dansen. Zondag trekken we naar het binnenland met picnic. Maandag was ik van plan in de mor gen ons gemak te houden om te be komen van al die vermoeiende be sognes. Ik stel voor een partijtje golf te spelen, de aangenaamste methode om je nietsdoen te camoufleren, door een sportpak aan te trekken en een jongen naast je te nemen, die je sticks draagt, 's Middags konden jul lie beiden enkele visites afleggen. Wij gaan dan eens kijken of de club nog bestaat. Je behoeft ze natuur lijk niet allemaal mee te maken en de vervelendste heb ik hier op een lijstje staan die kun je dus veilig ontlopen. Mrs Snowden kijkt altijd naar diamanten, mr. Richards praat alleen over roeien, miss Grace zingt alleen heel aanstellerig en vals. De- busy, en is boos, als je niet met Shelly dweept. Enfin, ik zal U van tevoren inlichten dan kunt U zich in de taxi even gereedmaken naar de eisen van elk huis. Verder moe ten jullie natuurlijk even je hand tekening zetten in het gouden boek op het Gouvernementsgebouw. Liefst met een oorspronkelijke gedachte: „Geef de koning wat des konings is", of A thing of beauty is a joy for ever. Stella Temple". „Jiirf', zei mrs. Templb, die al tweemaal getracht had al de onbe tamelijkheden van haar zoon met 'n paar scherpe woorden te riposteren, „ik vind je program allerverschrik^ kelijkst. Je valt me dus niet tegen. Maar ik zie geen kans dat allemaal af te werken". „Zo denk ik er ook over. moeder. Wij zullen samen het meest belang rijke uitpikken, dat wil zeggen, die dingen, waarover U in Londen met enig gezag zult kunnen praten. Maar deze jongelui vlassen er nu al op. om niets te missen. Ik stel voor, dat we Dinsdag rustig naar Buan terug keren en daar enkele dagen blijden om op ons verhaal te komen. Dan kunnen we met frisse moed de kwel lingen van Nieuwjaar tegemoet tre den". „Kijk, dat lijkt me niet zo onver standig van je, Jim", antwoordde mrs Temple. „Hebben ze onze bagage al gebracht?" „Ik zal eens horen. Maar laten we eens de kamers gaan zien. Ik heb er voor jullie drie op het Oosten we ten te bemachtigen. Stella, daar heb je een keurig gezicht bij zonsop komst. Tegenover je zit een gepen- sionneerd ambtenaar van de belas tingen, en die heeft me al aangebo" den om tegen zonsondergang even zijn kamer af te staan aan een droomziek ntauurkind". „Jim, ik bij niet droomziek. Maar ik ben niet zo'n nuchtere planter als jij. Toch vind ik je een schat". „Ik zon de middelste kamer voor gemeenschappelijke zitkamer gebrui ken", ging Jim verder. „Het is een heerlijke demper van het aan beide kanten aansuizende snorken. Car ruthers en ik hebben onze vertrek ken vlak naast die van jullie. Als je dus last krijgt van koppensnellers of menseneters heb je maar te klop pen en we staan tot je dienst. Twee maal vlug achter elkaar een kop pensneller, twee korte en dan een lange een menseneter". Jim stond al op en bleef zijn moeder gezelschap houden. Desmond had de tegenwoordigheid van geest om Stella's parasol en tasje te ne- m'en. Zij keek hem glimlachend aan en zei: „Wat voor nonsens kraamde Jim daar uit over de koppensnellers! Ik geloof, dat je in Londen lang zo vei lig niet bent als hier. Zijn er werke lijk nog van die wilden? Maar dan zeker heel diep in het binnenland?" „Zeker ze bestaan nog, al worden ze gelukkig met de dag schaarser. Het is zelfs zo sterk, dat ik juist 'n geval onder handen heb, waarin een troep inlanders uit mijn district zes arme drommels van Javanen de hals heeft afgesneden". „O, wat is dat interressant. Daar moet U mee eens meer van vertel len, als het morgen op de receptie te saai wordt. Hoe vangt U die nfen- sen?" „Dat gaat zo vlug niet. We heb ben ze nog niet te pakken. Ik kan iedere dag bericht over hen ont vangen. Ik zal er waarschijnlijk zo dra ik weer in Bunan terug ben, zelf op uit moeten trekken en zien of ik ze kan omsingelen". Stella zette grote ogen op. „Ik wou,, dat ik een man was en ook zulke dingen kon doen. Met een meisje gebeurt er nooit iets. Ten minste niets buitengewoons. Ik was nog te jong om als verpleegster naar het front te trekken en of schoon ik al heel wat afgereisd heb met mijn moeder, resulteert het tenslotte in een eeuwige verplaat sing van het ene hotel naar het an dere. Het verschrikkelijke daarbij is, dat al die hotels eenvoudig zo ellendig op elkaar beginnen te ge lijken. Daarbij heb ik toch mijn vol ledige bevoegdheid voor Eerste Hulp bij Ongelukken maar nog nooit heeft iemand mij het genoegen gedaan in zijn vinger te snijden, en zich door mij te laten verbinden". (Wordt vervolge*)

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7