DUINSTREEK RIJNSTREEK Te Alphen botste motor tegen huis „St. Matthias" te Warmond vond veel waardering bij 7e lustrum Morgen begint de zesde Laura MAANDAG 6 JULI 1953 DE LEIÜbE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KATWIJK AAN DEN RIJN JONGETJE VERDRONKEN. Hedenmorgen te 9 uur is het 3Yi- jarig zoontje van A. Hogewon-ing uit de Nieuwstraat, waarnaar sinds Za terdagavond gezocht en gedregd was, gevonden. Het bleek tegenover de Nieuwsteeg, dus vrij dicht bij huis, in de Rijn gevallen en verdronken te zijn. KATWIJK Quick Boys gehuldigd. Het was Zaterdagavond een hele drukte in het dorp toen bekend werd dat „Quick Boys" het „landskampioenschap" had behaald. In allerijl was de raad bij een geroepen met het doel de kam pioenen te huldigen. Toen de win naars per bus bij het gemeentehuis arriveerden werden - ze daar in de trouwzaal door het college van B. en W. en bijna alle raadsleden hartelijk ontvangen en door de burgemeester toegesproken, De voorzitter van Quick Boys, de heer J. Pluimgraaf, beantwoordde de burgervader met dankwoorden voor deze zo hartelijke ontvangst. Intussen waren feestelijk versierde rijtuigen gearriveerd en ook het muziekgezelschap „U.N.I." was aanwezig en zo ging het over winnende voetbalelftal met bestuur en elftalcommissie in feestelijke tocht het gehele dorp door. Dat het enkele uren later werd voor men ter ruste ging, dan gewoonlijk, ligt voor de hand. LISSE UITBREIDING LISSESSE KISTENFABRIEK. Het gebeurde Zaterdagochtend om kwart voor elfToen drukte Lisse's burgemeester, mr. Th. M. J. de Graaf, ten overstaan van vele be langstellenden op een knop en be gon de sirene op de Lissese Kisten fabriek te loeien. En daarmee was de officiële in gebruik name van de uitgebreide en gemoderniseerde „El- ka" een feit geworden. Vóór het zo ver was, hadden di verse sprekers het woord gevoerd. Als eerste deed dat de heer v. d. Lugt als commissaris. Deze noemde dit een blüde dag. Want als er uitgebreid moet worden, is dat altijd een teken dat de zaken goed gaan. Men heeft uitgebreid om de klanten zo veel mo gelijk service te kunnen verlenen en als er aan het eind van het jaar nog wat overschiet, dan kan men daar de minister van financiën nog een pleiziertje mee doenSpeciaal wilde de heer v. d. Lugt de directeur en oprichter, de heer H. Zwetsloot, van harte geluk wensen met dit heuglijke feitr Vervolgens gaf de heer Zwetsloot enige technische bij zonderheden aan de openbaarheid prijs o.m. dat voor de fundering de indrukwekkende hoeveelheid van 220.000 k.g. beton was gebruikt terwijl spr. verder dank bracht aan hen, die aan de tot stand koming van de verbouwing hadden mee ge werkt. De burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, had veel waar derende woorden voor de directie, die onvermoeibaar initiatieven nam en nog neemt om de zaak tot grote bloei te krijgen. Het werkt altijd be moedigend, als men ziet hoe de on dernemers de na-oorlogse moeilijk heden tegemoet treden. Aan een po litiek debat wilde de burgemeester zich niet wagen. Wel merkte hij op, dat het woord „industrialisatie" wel veel met de mond wordt beleden, maar niet met de daad. En daarom verheugde het 'hem, dat een derge lijk bedrijf in Lisse is gevestigd. Door een druk op de knop begon de sirene op de fabriek te loeien en hiermee was de gemoderniseerde en uitgebreide fabriek officieël in ge bruik genomen. De belangstelling voor deze korte plechtigheid was groot. We zagen daar o.m. namens de Kamer van Koophandel te Leiden de heren Knibbe en v. Waveren; en verder de beide wethouders met de secretaris der gemeente Lisse, de di recties der bollenveilingen Hobaho en H.B.G.. notaris Pinxter en vele zakenrelaties. Nadat het gezelschap een rondgang door de gebouwen had gemaakt, bracht men in de cantine van het bedrijf een toast uit. NOORD WITK Sportmiddag-. Zaterdagmiddag had op het gemeentelijk sportpark aan de van Panhuysstraat een gro te sportmiddag plaats, uitgeschreven door de Oranjevereniging Noord- wijk-binnen, dit ter gelegenheid van de verjaardag van Z, K, H. prins Bernhard. Zowel wat deelname als bezoek betreft is deze middag volkomen geslaagd, terwijl de sportprestaties In sommige nummers zeer goed wa ren en nog wel iets goeds voor de toekomst inhouden. De leiding van deze middag was in de bekwame handen van de heer J- Gravendaal, die met genoegen op deze sportmid dag terug kan zien. De uitslagen zijn als volgt: 60 m meisjes: 1. Lidi v. Schie 8.4, 2. Toni v. d. Zalm 8.5, 3. Greet v. RUn 8.5. 60 m jongens: 1. Leo Steenvoor den 8.—, 2. George Riemvis 8.3. Piet Verhoef 8. 80 m. meisjes: 1. Adri Vink 10.6, 2. Nel Steen voorden 11.3. Gerda de Ridder 11.5. 80 m jongens: 1. Leo Vliet Vlie land 9.4, 2. Bert v. Duin 9.8, 3. Jan Bouwhuis 10. 100 m dames: 1. Clara Turenhout 13.3, 2. Jopie Haasnoot 13.4, 3. Gré v. d. Holst 14.—. 100 m heren: 1. D. v. d. Boon 12. 2. A. de Vries 12.1, 3. Brussee (bui ten mededinging) 12.3, 4. Dick v. Duin 12.3. Estafette scholen; L. O. meisjes: 1. Herv. school Zee 2.56, 2. Wilhel- minaschool 2.57, 3. Openb. school 2.60. U.L.O. meisjes: 1. R.K. Ulo 2.38, 2. R.K. Ulo 2.54, 3. Chr. Ulo 2.59. L. O. jongens: 1. Openb. school 2518, 2. Chr. Koningschool 2.53, 3. Wilhelminaschool 2.58, 4. Herv. school Zee 2.596, 5. School m. d. Bij bel 2.601. U.L.O. jongens: 1. Chr. Ulo 2.45, 2. R.K. Ulo 2.46, 3. R.K. V.G.L.O. 2.54. Estafette v. verenigingen: 1. Nac I, 2. Nac II, 3. N.R.B., 4. M.S.V. Estafette meisjes: A. Ploegen: 1. M.S.V. 45.—, 2. N.A.C. 45.—; B ploe gen 1. N.A.C 486. 2. M.S.V. 49.—; C ploegen 1. N.A.C. 45.9, 2. 49.2. Hardlopen heren 600 m: 1. Will Vink 1.358, 2. Jan Bouwhuis 1.36, 3, Martien v. Deursen 1.39. Hardlopen heren 1500 m: 1. C. Noordermeer 4.30, 2. Jan v. d. Berg 4.32, 3. Paul Christiaanse 4.33, 4. P. Plug, 5. W. v. Gendt, De handbal wedstrijd M.S.V. I Monster I eindigde in een 86 over winning voor M.S.V. LEIDSCHENDAM Tram op auto. Gisteravond om half acht is een uit de richting Lei den komende blauwe tram ter hoog te van perceel 212 aan de Veursche Straatweg in volle vaart op een per sonenauto gereden, die de oprijlaan van de villa van de heer R. kwam oprijden. De heer S. uit Rotterdam, bestuurder van de Vauxhall, kwam met de schrik vrij. Zijn wagen werd echter zwaar beschadigd; de motor kap werd meters ver weggeslingerd. Ook de tram liep enige schade op, ten gevolge waarvan de passagiers op een andere tram moesten over stappen. STOMP WIJK Voetbal. Al was het warm weer, toch werd verbeten gevochten om de door J. v. Esveld beschikbaar gestel de beker voor de wedstrijd St. Boys 1—DWO 1. DWO startte met een snelheid en een élan alsof zij deze eens zou gaan winnen. De St. Boys-verdediging moest diep tasten om stand te blij ven houden, wat gelukte. De voor hoede van DWO, vooral links, stichtte nogal eens verwarring met snelle switches. Doch de aanvanke lijke meerderheid kan niet in doel punten worden uitgedrukt. Langza merhand kon St. Boys haar vorm te rug vinden en in de le helft gaf zij reeds de toon aan. Het duurde echter tot na de rust alvorens door J. Waayer gedoelpunt werd met een fraaie kopbal. De zelfde speler liet later uit een mooie voorzet van rechts de bal even op zijn hoofd komen en schoot daarna onhoudbaar in (20). De voorzitter van St. Boys reikte in Café „Het Blesse Paard" de beker uit, na allen bedankt te hebben. Botsing. Twee bromfietsers re den een beetje twijfelend omdat een auto passeerde, weliswaar een beetje te kort, op de Dr. v. Noortstraat. De bromfietser die aan de l.kant reed kwam met een pedaal in aanraking met de luxe auto en kwam te vallen. Een enkele schrammetje had de bromfietser maar zijn costuum was naar de maan. Politie heeft een on derzoek ingesteld. Accu vloog door raam huiskamer binnen Zaterdagavond werd 't 7e lustrum de vroegere bestuurders aan wie hij van „St. Matthias" op waardige wijze herdacht. „Canite Tuba", uit Lisse, gekleed in hun nieuwe gala-unifor men, opende de viering met een mu zikale rondgang door het dorp. De drummers, voorafgegaan door de tambour-maitre en een leerling van dit zwierige vertoon, oogstten een welverdiende bijval. Na deze rondgang nam dit corps plaats in de smaakvol versierde ge meentelijke muziektent om het eer ste deel van het programma af tc werken. O.l.v. haar dirigent, de heer De Wit, werd een concert gegeven, waarmede de dirigent en de muzi kanten een groot succes behaalden. Na dit concert wprd de muziektent bezet door ,,St. Matthias". Alvorens echter tot het geven van het ere- concert over te gaan, voerden ver schillende sprekers het woord. Als eerste spreker feliciteerde de voorzitter van de R. K. Bond voor Muziekgezelschappen het bestuur en de leden met het 35-jarig bestaan. Doch dit was niet alleen de reden, dat hij het spreekgestoelte had be klommen. Hij rekende het zich tot een eer, persoonlijk de zilveren lauwerkrans, welke „St. Matthias" op het laatst gehouden bondsconcert te Schiedam had behaald, te mogen overhandigen, omdat „St. Matthias" op dit concours had getoond, het wel uitzonderlijk moeilijk uitvoer bare verplichte nummer zo uitste- Gistermiddag werden de bewoners van de Steekterweg te Alphen aan den Rijn in de omgeving van de As- faltteerfabriek „Nooitgedachl" om streeks een uur opgeschrikt door een hevige klap. De bestuurder van een motor met zijspan, de heer Ch. Lies hout uit Rotterdam, was de* macht over zijn stuur kwijt geraakt, waar door hij met onverminderde snelheid tussen enkele voor het pand van de heer Karreman staande bomen en diens woning klem reed na een zware botsing tegen de voorgevel. De heer Lieshout liep daarbij een hersenschudding op en een ernstige verwonding aan het linkerenderoeen, terwijl zijn echtgenote die met haar 4-jarig dochtertje in het bakje zat tegen de muur werd geslingerd en een zware hersenschudding onliep alsmede haar rechtkuitbeen brak. Het dochtertje maakte een buiteling van vier tot zes meter door de lucht, maar mankeerde wonder boven won der niets. De accu van de motor werd doo»* de kracht van de botsing los gerukt en vloog dwars door de ruiten heen de kamer van de woning binnen over de tafel heen, waar op dat moment ge- Fa. NI. v. d. GUGTEN ZONEN Buffet Veiling Flora Rijnsburg. H.H. kwekers wij bieden u aan: GLADIOLENTOUW, 3 draads HELIANTHETOUW. PAKTOUW. JUTETOUW. Alle maten emmers. Alle soorten Tuinmessen. Beleefd aanbevelend. (Advertentie). thans hiervoor hulde wilde brengen, Van ganser harte feliciteerde spr. het bestuur en de leden van de ver eniging bij de herdenking van het 7e lustrum. Het gemeentebestuur heeft gemeend niet met ledige handen te moeten komen. De gemakkelijkste manier voor haar was wel een bij drage te schenken aan de jubileum commissie. De voorzitter van het huldigingscomité heeft door de aan bieding van "net bedrag dus ook de bijdrage van het gemeentebestuur aangeboden. Het was voor de voorzitter van „St. Matthias", de heer Th. B. de Vroo- Tennistournooi. Begunstigd door men, geen gemakkelijke taak, om fraai zomerweer, zijn Zaterdagmid- allen te danken, die door hun gaven, daS da wedstrijden gespeeld hun woorden van erkentelijkheid, j ™°r het grote tennistournooi, geor- alsmede hen, die op een of andereÊaniseerd door de Voorhoutse Ten- wijze er toe hadden bijgedragen, om I nisvereniging. Her wac unr deze lustrumviering mogelijk te ma-I ken en door hun aanwezigheid blijk VOORHOUT hadden gegeven van hun waardering voor de vereniging. Hij riep de ingezetenen van War mond op, om door hun belangstel ling, alsmede door hun financiële steun mede te willen werken aan het punt van de statuten: het bevorde ren en het beoefenen van de muziek kunst. Hierna volgde het ere-concert, dat wegens tijdsgebrek ingekort werd. De beide concoursnummers werden op succesvolle wijze ten gehore ge bracht. De dirigent, de heer Alb. Meij, heeft hierdoor nog eens temeer Bare verpacht, nummer zo mme- Wezen, dat hy het cor"ps in de hand kend te kunnen vertolken De eisen weet te V r ™j^P'brengen, die respect afdwingen. Het Afdeling waren *eer zwaar reden, i dat" er voor df?ten ge. r„a;°r,KhÜe, horeJ gebrachte nummers geen /er- gent, Alb. Mey, van harte wilde com plimenteren. Vervolgens nam de voorzitter van „Canite Tuba" uit Lisse, het woord. Namens zijn vereniging zeide hij, dat „Canite Tuba" het zich tot een eer had gerekend, een uitnodiging ontvangen te hebben, om dit lustrum feest te mogen opluisteren; en wel j om tweeërlei redenen: t.w. de colle- j dïliafhe"zlchezotegoedWtonerean: Schoolwedstrijden om de eer in „Poelmeer" wat het betekent een mu-. TT Veel meer toeschouwers dan er klarende tekst werd gegeven, waar door voor de toehoorders veel van het gegevene verloren ging. Na het concert besloot Canite Tuba deze viering met een taptoe, wat door de talrijke aanwezigen ten zeerste werd gewaardeerd. Het was voor deze jonge vereniging wel, een gedurfd experiment, reeds het eerste jaar een dergelijke wed strijd te organiseren. Maar het mag geslaagd heten. Zaterdagmiddag heerste er op de keurige terrassen een opgewekte stemming, terwijl degenen, die de schaduw opzochten ook vanuit, de gezellige theetuin, op een lommer rijk plekje, onder het genot van een koele drank, het spel konden volgen. Ook Zondag was het weer geen spelbreker, en de belangstelling nog groter. Zaterdag 11 en Zondag 12 Juli worden de wedstrijden voortgezet. Iedere belangstellende is van harte v/elkom. De uitslagen volgen vol gende week. Geboren: Johanna C. W., d. van H. P. v. Rijn en C. M. Lange veld; An dreas J. M., z. van A. J. M. Groot huis en B. M. Vloedbeld; Nicolaas Th. M., z. van H. N. Overdevest en P. S. Baak; Catharina C. M., d. van N. Slobbe en A. L. Turk. Getrouwd: W. v. d. Nouland 27 j. en H. M. v. d. Vlugt 26 j. seren ziekvereniging gedurende 35 jaar in stand te houden. Namens zijn vereniging bood hij het muziekstuk aan Orpheus in de onderwereld", een muziekstuk, dat zij op verzoek van het bestuur van „St. Matthias" hedenavond ten ge hore zouden brengen. Canite Tuba had echter gemeend, dat het geheel naar de wens van „St. Matthias" had gehandeld, door dit muziekstuk aan te bieden. Hartversterkingen voor instrumentenfonds. Namens de dames van de werken de leden boden de dames v. Tonge ren en Sikking het resultaat van een inzamelingsactie onder de dames van de werkende leden aan, t.w. een en veloppe inhoudende ruim 300,—, ter versterking van het instrumenten- fonds. De heer C. Zwetsloot, ere voorzitter en voorzitter van het hul digingscomité, bood het resultaat van de inzameling, welke gehouden was onder de ingezetenen van Warmond, aan, zijnde een bedrag van pl.m. 1400,eveneens ter versterking van het instrumentenfonds. De voorzitter van Warmonds fan fare, de heer J. Ouwehand, feliciteer de de jubilerende vereniging en bracht dank voor de prettige ver standhouding. die tussen beide corpsen steeds bestaan heeft. Hij bood „St. Matthias" een mars aan naar keuze. Als laatste spreker trad burg. jhr. mr. L. von Fisenne naar voren, om namens het gemeentebestuur van Warmond gelukwensen aan te bieden. Gemeentelijke lofspraak. Het gemeentebestuur, aldus spr., verheugt zich er over, dat er in Warmond een bloeiend verenigings leven bestaat, waarvan „St. Matthias" een voorbeeld is. Dat uwe vereniging in de afgelopen 35 jaar geworden is wat zü nu is, dankt zij niet alleen aan het huidige bestuur, doch zeer zeker ook voor een groot deel aan plaatsen op de tribune waren be volkten Zaterdagmiddag het zwem bad Poelmeer te Oegstgeest, waar de jaarlijkse school wedstrijden werden gehouden. Voor de onderscheidene leerlingen de eer van hun school gingen verdedigen sprak de secretaris van de zwemvereniging, de heer A. L. van Ingen Schenau, een woord van welkom tot de talrijke aanwezi gen. Hij zeide o.m. dat het vorig jaar de wisselbeker definitief in handen was gekomen van de O. L. School en bracht dank aan de Oranjevereni ging die thans weer voor een nieuwe beker had gezorgd. Deze zal gaan naar de school waar de jongens de beste prestatie leverden en een be ker van Poelmeer zal door de meis jes moeten worden gewonnen. En toen begon het! Niet alleen in het water, doch ook er buiten. Werd er in het zilte nat gevochten voor de schooleer, de talrijke supporters zorgden er wel voor dat de aanmoe digingen niet van de lucht waren, en wel op zodanige wijze dat de hevig ste spartelaar het nog kon horen. Na de school-, rug- en vrije slag voor jongens en meisjes, werd het traditionele komische nummer door chef-badmeester J. Leget en bad meester J. Boekkooi ten beste gege ven. Ze waren respectievelijk ge tooid in de kleding van een clown en van Charlie Chaplin. Het waren ech ter lang niet alleen grollen waarmee ze het publiek vermaakten, doch ze toonden tevens dat ze uitstekende duikers en zwemmers waren. Met sal to's en sprongen in velerlei uitvoe ring liet chef-badmeester Leget, ge assisteerd door zijn reeds ver ge vorderde leerlingen Chris Braun, Dick Timmermans en Karei Wiessing zien hoe men dient te duiken. Nadat Charlie, in deze hoedanigheid kenne lijk een beetje angstig voor het dun ne water, met een fikse zet in het bassin werd gedeponeerd, namen de vier duikers met een saluutsprong afscheid. Het geheel mocht een wel verdiend en daverend applaus in ont vangst nemen. Vijf leerlingen van elke school na men hierna nog deel aan de estafet tewedstrijd over vijf maal 25 m. Tenslotte reikte de heer van In- gen Schenau de prijzen uit. Het ver heugde hem dat hij nu ook eens aan een andere school een beker uit mocht reiken, nu er twee waren. De heer van Reijs ontving er een als hoofd van de Montessorischool voor de prestaties van zijn meisjesleerlin gen en de heer van Leeuwen, hoofd van de o. 1. school vanwege de beste uitkomst van zijn jongens. De heer van Ingen Schenau be sloot met de wens dat volgend jaar weer velen komen om te strijden hetzij voor het behoud, hetzij om het bezit van de bekers. De totaal uitslag is als volgt: 25 m. schoolslag jongens: 1. Mans de Win ter in 24,7 sec., 2. Frans Beker 24.8, 3. Kees Gaillard 25.25 m. school slag meisjes: 1. Cootje v. d. Hoo naard 22., 2. Yke v. Heemskerk Dü- ker 24.—, Juleke Nieuwenhuis 25.2, 25 m. rugslag jongens: 1. Eric Ko per 18.5, 2. Kees Gaillard 23.5, 3. Hans de Winter 24.2. 25 m. rugslag meisjes: 1. Juleke Nieuwenhuis 24.7, 2. Nanny Hazevoet 24.9, 3. Yke v. Heemskerk Düker 27.7. 25 m. vrije slag jongens: 1. Eric Koper 17.—, 2. en 3. Dick van Driest en Kees Gail lard beide 20.9. 25 m. vrije slag meis jes: 1. Juleke Nieuwenhuis 20.5, 2. en 3. Ennie Schouten en Cootje v. d. Hoonaard beide 23.8. 5x25 m. esta fette jongens: 1. Openb. school 1 m. 12 sec., 2. Julianaschool 1 min. 33.8 sec. 3. Montessorischool 1 min. 33.8 sec. 5x25 m. est. meisjes: 1. Montes- Montessorischool 320.1 pnt. 2. Open- school 1 min. 42.2 sec. 3. Juliana school 1 min. 47.6 sec., 4. R.K. Meis jesschool 1 min. 56 sec. De einduitslag voor de scholen was: Jongens: 1. Openb. school 274.4 pnt., 2. Julianaschool 329.8 pnt., 3. Montessorischool 369.9 pnt Meisjes 1: Montessorieschool 320.1 pnt. 2. Open bare school 342.4 pnt., 3. Juliana school 372.6 pnt. en 4. R.K, Meisjes school 415.1 pnt. Hierbij dient te worden opgemerkt dat de school met het laagste aantal punten de eerste prijs kreeg daar voor iedere seconde één punt werd gegeven. lukkig niemand aanwezig was. Dr. Gil uit Zwammerdam ver leende de eerste hulp en liet de slachtoffers naar een der Rotterdamse ziekenhuizen overbrengen. De mo tor is voor onderzoek door de politie in beslag genomen. Citosa-bus reed achteruit Volkswagen. Om drie uur gisteren reed een chauffeur van een Citosa- bus op de hoek van de Stationstraat Gaslaan, even achteruit zonder zich er van te overtuigen of de weg vrij was achter hem. Het gevolg dat een Volkswagen aan de voorzijde stevig beschadigd werd. De schade werd onderling geregeld. 25 JAAR AAN DE ROEISPANEN. De heer C. Berkhout, veerman op het veer over de Rijn tegenover de Herv Kerk aan de Oudshoomse- weg herdacht Zaterdag het feit, da' hij 25 jaar geleden op de dag af dit overzetveer aldaar begon. 25 jaar 'ang heeft hij dag in dag uit, Zon dags meegerekend, zijn klanten over Hedenmorgen om tien uur ston den er op het secretariaat vani de Laura, de Alphense Rijwielvierdaagse reeds 450 deelnemers ingeschreven. Verwacht mag worden, dat het aan tal bij de aanmelding van heden middag nog zal stijgen, zodat er mor gen ochtend vermoedelijk 500 deel nemers van start zullen gaan voor de eerste étappe van de zesde Laura. In vier dagen zullen de deelnemers 519 km. afleggen, gemiddeld 130 km. per dag, door de mooiste streken van Zuid-Holland, Noord-Holland en Utrecht. De weersverwachtingen zijn niet bijzonder gunstig: regen en wind. Echt Laura-weer, zullen we maar zeggen! Het kan spannend worden! Onze „fietsende redacteur" is' he denmiddag, gewapend met vulpen, fototoestel en een onblusbaar enthou siasme naar Alphen aan den Rijn vertrokken. Dagelijks zal hij onze le zers nauwkeurig op de hoogte hou den van al hetgeen zich rond deze zesde Laura-rit afspeelt. Zijn eerste bevindingen kunt U lezen in de krant van morgenavond. HILLEGOM VERDACHT VAN INBRAAK. Een van elders afkomstige inwoner van Hillegom is door de politie aan gehouden in verband met de inbraak in het kantoor van „De Ringvaart", gepleegd in de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. Hij is bij de Officier van Justitie voor 'n verhoor voorge leid. Personalia. Jonkvr. M. M. J. A. van Nispen tot Pannerden slaagde voor het Middelbare eindexamen Meisjesschool „Sancta Mhria" Haarlem. Geboren: d. van A. Berkhout en N. E. W. Paling; d. van J. P. Rutten en D. C. M. van der Weijden. van L. F. Rosendaal en M. Ch. A. Klijberg; z. van H. van Breenen en E. Prins. Ondertrouwd: P. C. Hoogkamer en P. J. D. Teeuwen; F. J. Boekman en J. Vastenouw; G. J. van Kruijssen en C. J. Mooijman. Getrouwd: F. H. Möhlmann en A. P. Muller; M. Plasmeijer en E. Baur- man; J, W. van Basten en C. Na- ber. Overleden: S. J. Steenwinkel- Prins vr. 72 j. NOORD WIJKERHOUT DRIE VERKEERSONGEVALLEN OP ééN DAG. Zonidag was het een echte onge luksdag. Om 12.45 uur kwam op het kruispunt GoowegSchulpweg een auto uit de richting Noordwijk, waar in een Amerikaans student, woonach tig in Amsterdam, was gezeten in botsing met een motorrijder met duo- passagiere, beiden met vacantie en tijdelijk vertoevende te Noordwijk. De passagiere werd van de motor ge slingerd en bekwam een bloeduitstor ting in het rechterbeen. Om half één. werd de fietsrijder A. v. d. V. aangereden door de automo biliste Brenninkmeijer uit 's Herto genbosch. v. d. V. bleef .met een bloedende hoofdwond liggen en werd later naar zijn woning vervoerd. 's Avonds om half zes werden wielrijder A'. de Bruin uit Amster dam in de Zeestraat aangereden door een 4-persoonsauto waarin gezeten was de heer A. J. Bordes uit den Haag. Dr Bruin bekwam een ge kneusde heup en vleeswonden aan het been, terwijl ook zijn kleren werden gehavend. Met een auto werd hij naar Am sterdam vervoerd. Dr. Wösten ver leende in deze 3 gevallen de eerste hulp. De Rijkspolitie stelt een on derzoek in. VOORSCHOTEN Zomerkeuring geiten. Zaterdag, avond vond in „De Oude Vink" de zomerkeuring van geiten van Voorschotense Geitensportvereniging plaats. De keuring werd verricht door de assistent veeteelt-consulent, de heer Bats uit Voorburg. De keu ring had het volgende resultaat: Kampioen werd de heer C. van Eg mond. Van de 2-jarige geiten werd de le prijs behaald door C. W. Snip- pe; 2e prijs A. van Egmond; 3e prijs H. v. d. Hoorn. 5-jarige geiten en ouder: le prijs C. van Egmond; 2e C. van Egmond; 3e prijs C. Fokker. Af deling Bont en gehoornd; le prijs Marinekamp; 2e prijs L. Noort (Oegstgeest). Lammen: le prijs Ma rinekamp; 2e prijs L. Noort, Oegst geest. Aan de kampioen werd een medaille uitgereikt. De prijswinnaars kregen een diploma en enige mooie prijzen. ZOETERMEER Jongedierenkeuring. De konij nenfokkersvereniging „Door Verede ling Verbetering" hield in een der zalen van „De Gouden Leeuw" haar jaarlijkse jongedierenkeuring. Keur meester was de heer B. Wermer te Delft. De voornaamste uitslagen wa ren als volgt: Mooiste dier van de gehele keuring van J. Aartsen met Lotharinger. Mooiste Vlaamse Reus E. Frens. Mooiste Lotharinger J. Aartsen. Mooiste Lotharinger op 1 na l, Aartsen. Mooiste groot Chin- cilla H. P. J. Graat te Pijnacker. Mooiste Blauw van Beveren en mooiste Rijnlander W. du Clou. Mooiste Rijnlander op 1 na W. du Clou. Mooiste Alaska H. H. de Graaf. Mooiste Rex W. du Clou. Mooiste Hollander J. Dorst. Mooiste Rus G. v. Leeuwen. Mooiste Pool T. G. Blom Mooiste nest jonge dieren J. Aartsen. Mooiste fokram. H. B. de Graaf. In gezonden waren 70 dieren. i de Rijn gebracht met zijn veerboot en hij deed dit steeds met de be kende zwijgzaamheid hem eigen. VoorhJ de leerlingen van de Ouds- hoomseschool en kerkgangers van de kerk aldaar zijn de jubilerende veerman veel dank verschuldigd Het viel dan ook niet verwonderen, dat door deze leerlingen onder leiding van he* hoofd de heer Knook, aan Berkhout en diens echtgenote een zanghulde aan de oever van de Rijn werd gebracht, terwijl ds. L. J. G. Veenendaal namens de kerkeraad eveneens dank kwam brengen ais- mede de geluwensen. Het verdere gedeelte van de dag viel er nog al eens een vrolijke noot op de boot en werd de erewijn geschonken aan kennissen en vrienden. VOORBARIG BERICHT In het orgaan van de bouwvakken en aannemers de „Cobouw en bouw- belangen", is een bericht gepubli ceerd, waarin gemeld wordt, dat de bouw van de Alphense rioolwater- zuiveringsinrichting gegund zou zijn aan VOBI, uit Vinkeveen. Men ver moedt, dat het blad deze publicatie grondvest op het feit, dat deze firma de laagste inschrijver was. Naar wij echter vernemen, moet dit bericht op zijn minst als uiterst voorbarig worden opgevat. Het ver schil tussen de inschrijving van bo vengenoemde firma en de daarop volgende bedroeg op een bedrag van rond 670.000 de kapitale som van 125.000. Dit grote verschil is voor de commissie van gemeentewerken aanleiding geweest een nader onder zoek in te stellen. Omtrent de resul taten van dit onderzoek is nog niets bekend. Vrijdag a.s. zal de commissie een beslissing nemen. „Ons Genoegen". De Henge laarsver. „Ons Genoegen" uit Al phen aan den Rijn nam Zondag j.l. voor het eerst deel aan de hengel- competitie georganiseerd door de Hengelaarsbond Leiden en Omstre ken. In het Aarkanaal onder Alphen werd 3 keer een uur lang gevist te gen de hengelaarsver. VIOS, DVS en De Zinker uit Leiden met als uit slag dat door Ons Genoegen van VIOS en DVS gewonnen en van De Zinker verloren werd. „Er was eens...." Onder dit motto hebben de verkenners van de Vlaamse Gaaientroep, Zondagmid dag voor een goed gevulde St. Jozef zaal een kindermiddag gegeven. Of eigenlijk was het een „Sprookjes"- middag. De middag bestond hoofdzakelijk uit het vertellen en uitbeelden van sprookjes, afgewisseld door zang, de clamatie en kinder wedstrijd. Dit alles, door de verkenners zelf in elkaar gezet, was keurig ver zorgd en had een vlot verloop. Het zal voor de jongens dan ook wel een voldoening zijn, te weten, dat zij zelf hebben meegewerkt, het mo gelijk te maken, strakjes een week lang te mogen kamperen. Zilverenbrugtournooi „ARC". Voor het Zilverenbrugtournooi ge organiseerd door de vereniging „ARC" speelden de rood-zwarten Zaterdagmiddag op haar terrein te gen het eerste elftaly van het pas naar de derde klasse gedegradeer de Wassenaar ARC schoot tegen de bezoekers danig uit haar slof want het wist met niet minder dan 51 te winnen. Witlebol scoorde het eerste doelpunt, waarna de gasten gelijk maakten en waarmede ook gerust werd (11). In de tweede helft wist ARC bin nen vijftien minuten de stand te wij zigen in 41 voorsprong Wel kwam Wassenaar daarna nog opzetten, maar v. Egdorr maakte aan alle on- zekerbpid een einde door er ten slotte 51 van te maken. LEIDERDORP 40-Jarlg jubileum. Zaterdag her dacht de heer J. Peerenboom, wo nende aan de Van der Valk-Bouman*- weg, het feit dat hij 40 jaar geleden zijn intrede deed bij Van Hoeken's houthandel te Leiden. Na enige ja ren als kantoorbediende werkzaam te zijn geweest werd hij in 1920 be vorderd tot boekhouder. Ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum volg de zijn benoeming tot procuratiehou der. Zaterdagmiddag was er een re ceptie in het Schuttershof waar de jubilaris vele gelukwensen in ont vangst mocht nemen. De huldiging door directie en personeel, welke des morgens zou plaats vinden, moest uitgesteld worden wegens plotselinge verhindering van de directie.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2