IJmuidens vissersvloot lamgelegd Zout en jutezakken in plaats van krokodillenhuiden en leguanenvellen „Johan van Oldebarnevelt vertrok twee dagen lang Noor trok aan de dekens Circuit is gevaarlijk voor ogen van de coureurs De Ned. B- kampioenschappen ZATERDAG 4 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 A'dam bedrijf door Surinaamse firma voor f 91.000.- opgelicht Koopprijs te vroeg betaald Twee zakenlieden uit Singapore hebben gisteren in een zeer langdu rige zitting voor de Amsterdamse rechtbank terecht gestaan wegens oplichting van een Amsterdamse firma. Deze firma had in Singapore een partij krokodillenhuiden en 6.000 leguanenvellen besteld en kwam op 18 Februari jl., toen de zending in Amsterdam arriveerde, tot de ont dekking, dat in de vier kisten slechts lege jutezakken en in de drie va ten zout verpakt was. Intussen had de firma echter reeds de koopsom 91.750,via de Amsterdamse Bank betaald. Machinale getuige. Ter zitting vertelde de directeur van de gedupeerde firma, dat hij de huiden en vellen had doorvrekocht naar Duitsland, aangezien hij over de goederen kon beschikken, indien hij de scheepvaartmaat schappij met documenten kan aan tonen, dat zij zijn eigendom waren, was hij er toe overgegaan de koop som te voldoen nog voor de zen ding in Nederland was gearriveerd. Aandachtig uisterden de aanwe zigen in de rechtzaal naar een gra- mofoonplaat, die naast de groene ta fel werd afgedraaid. Er was een tele foongesprek vastgelegd van 16 mi nuten, dat de directeur op 6 Fe bruari (dus voor de betaling) met een der verdachten in Singapore had gevoerd. Zwendel erkend. De eerste verdachte, een 38-jarige Engelsman van Ned. afkomst, sloot de order af met de firma te Amster dam, de tweede, een 44-jarige Ned. handelaar, maakte een paklijst op van de huiden en vellen, zorgde voor de verzendingsdocumenten en ten slotte voor de verscheping. Aange zien Singapore een zg. vrije haven if werd de zending niet dor de doua- na gecontroleerd. Daarna trokken zij een wissel op een bank te Singa pore en ontvingen de 91.750 Door het feit, dat de Amsterdamse firma de goederen betaalde vóór de zwendel ontdekt was, werd deze bank schadeloos gesteld. In het verloop van de zitting werd telkens een Engelsman genoemd, Zaak tegen Berkelse arts Gerechtshof verwierp protest verdediging Het protest, dat de verdedigers van de Berkelse arts, die er van verdacht wordt het vorig jaar zijn vrouw met cyaankali te hebben vergiftigd, had den ingediend en dat beoogde de dag- vaardiging, die sprak van vergifti ging gewijzigd te krijgen in dood door schuld, is thans ook door het Haagse Gerechtshof verworpen. De verdediging was naar aanleiding van een uitspraak van de Haagse recht bank, waarin het protest verworpen werd, bij het Hof in hoger beroep ge gaan. Thans is beroep in cassatie aan getekend. NEDERLAND GEZIEN DOOR ZIJN POSTZEGELS. In het Nederlands Postmuseum te 's-Gravenhage, zal van Zaterdag 25 Juli a.s. af gedurende de zomer maanden een tentoonstelling te be zichtigen zijn, gewijd aan het onder werp: „Nederland gezien door zijn postzegels". Hierin wordt getoond, welke onderwerpen betreffende onze geschiedenis en ons maatschappelijk leven de kunstenaars hebben ge- inspireerd tot het maken van ont werpen. De tentoonstelling wordt zodanig in rubrieken verdeeld, dat zij een leidtraad vormt voor hen, die op een dergelijke manier een verzameling zouden willen gaan op zetten. onder wiens druk de zwendel was uitgevoerd. Natuurgetrouw. Ook werd ter zitting nog bespro ken of men de bedoeling had gehad uiteindelijk de verzekeringsmaat schappij voor de schade aan te spreken, daarbij voorwendende, dat de kostbare lading tijdens de reis zou zijn verwisseld voor een waarde loze. „Krokodillenhuiden worden altijd nat en gezout in vaten verstuurd", vertelde de tweede verdachte desge vraagd, „daarom hebben we de va ten met nat zout gevuld, dat geeft dezelfde vochtige uitslag aan de bui tenkant. Leguanenvellen worden echter droog in kisten verzonden, daarom hebben we dus droge jute zaken in de kisten gedaan." Verdachten naar Nederland. Beide verdachten waren op 6 Maart in Nederland gearresteerd, nadat de gedupeerde directeur een aanklacht tegen hen had ingediend. De tweede verdachte was naar Ne derland gekomen wegens een andere transactie. Op verzoek van de Am sterdamse firma was hij aanwezig bij de controle van de zending, toen deze aankwam. Tevoren had hij de firma reeds van de zwendel op de hoogte gesteld. Ter zitting zeide hij dit gedaan te hebben, omdat hij berouw had van zijn daad en hoopte de zaak nog in het reine te kunnen brengen. Waarom de andere verdachte naar Nederland was gekomen, was nie mand duidelijk. Desgevraagd ver klaarde hij, dat hij wilde pogen met de gedupeerde firma tot een verge lijk te komen. De officier eiste tegen de eerste verdachte 2 jaar gevangensstraf en aftrek van het voorarrest en tegen de tweede 1 y2 jaar met aftrek. De verdedigers vielen de dagvaar ding aan, waarin vermeld stond, dat de verdachten de oplichting te Amsterdam gepleegd hadden. Vol gens de raadslieden was dit in Sin gapore geschied. Zij meenden daar om, dat de officier van justitie niet ontvankelijk verklaard moest wor den en vroegen de onmiddellijke in vrijheidstelling van hun cliënten. De rechtbank begaf zich in raad kamer. Teruggekomen in de zaal deelde de president mede, dat de rechtbank Op dit moment geen ter men aanwezig achtte het verzoek in te willigen. De uitspraak volgt op 14 Juli a.s. Nu echt weg „Nu gaan we" dachten de 1440 emigranten op het motorschip „Johan van Oldenbarneveldt" toen de stoom fluit loeide en het schip zich Don derdagmiddag van de kade te Am sterdam losmaakte met bestemming Australië. Maar voor zij het vader land voorgoed vaarwel zouden zeggen moest er nog veel gebeuren. Het eerste incident deed zich voor in de Noordersluis te IJmuiden toen een 25-jarige, ongehuwde lasser A. J. H. uit Utrecht het toch maar beter vond in het goede Nederland te blij ven. Hij verliet het schip en werd door een politieagent aangehouden om enige douaneformaliteiten te ver vullen tenslotte had hij Nederland officieel reeds verlaten maar mocht hierna vrij naar Utrecht terug reizen. Nauwelijks waren de 1439 overge blevenen van deze sensatie bekomen en hadden zij „voorgoed" de Holland se duinen achter de nevelige einder zien verzinken, of de „Johan van Ol denbarneveldt" wendde de steven en zocht zijn weg terug langs zijn schui mend kielzog naar de beschuttende omarming van de IJmuiderpieren. De vriesïnstallatie was tengevolge van te hoge druk ontploft en kapt. H. A. Zeilmaker oordeelde het beter direct terug te keren, aangezien het geruime tijd zou duren voor het schip weer een haven zou aandoen. De „Jo han van Oldenbarneveldt,' zou name lijk in één ruk doorvaren naar Port Said. Zo kwam het dat de ruim 1400 van ongeduld trappelende landverhuizers EEN GELE PALING IN DE FUIK Te Nieuwkoop heeft de heer N. van der Weiden een gele paling ge vangen. De heer Van der Weiden, die reeds tientallen jaren beroepsvisser had nog nooit een dergelijk exem plaar gezien. Het dier is ongeveer 40 centimeter lang. Avifauna toonde belangstelling voor deze bijzondere vangst. De 24-jarige landbouwerszoon, M. Voets uit Rosmalen, is bij het zwem mend oversteken van een wetering in een diepe kolk terecht gekomen en verdronken, aangezien hij de zwemkunst niet voldoende meester was. Een paar uur later heeft een passerende fietser de kleren, die langs de kant lagen, opgemerkt. Hij waarschuwde de politie te Rosma len. Deze heeft het slachtoffer uit de diepe modderige kuil kunnen op halen. Geringe vraag en hoge kosten bezorgden grote verliezen De IJmuidense vissershaven biedt momenteel een triest beeld, want ter wijl in andere tijden op deze tijd van het jaar de vissersboten slechts de haven aandoen voor het lossen van zeebanket en hoogstens voor een nood zakelijke reparatie langer dan een paar dagen in de haven bleven, bevindt zich thans practisch de gehele vloot werkloos aan de trossen. De oorzaak hiervan is, dat enerzijds de zeer geringe belangstelling in buiten- en binnenland voor zeevis de prijzen o.p een niveau brengen, dat na de oorlog nog niet bereikt is en dat anderzijds de exploitatiekosten vooral de gestegen steenkoolprijzen gecombineerd met de slechte markt prijzen dermate ongunstige resultaten gaven, dat de reders zich genood zaakt zagen de vloot stil te leggen. Enkele visserboten bevinden zich nog op zee, maar zij werken voor de reders met verlies. Men verwacht, dat half Juli, wanneer de haringvangst voor de trawlvis- serij officieel geopend zal worden, de boten weer op zee zal vinden. Vrijdagmorgen om 10 uur weer in de thuishaven lagen. Gelukkig was de schade tengevolge van de ontploffing slechts gering. De ontplofte buis is bij de machinefabriek IJmuiden gere pareerd en gisteravond laat heeft het schip voor de tweede maal het ruime sop gekozen, ditmaal met meer suc- TENTOONSTELLING MARIAAL KUNSTBEZIT TE DEN BOSCH GEOPEND. De Commisaris van de Koningin in Noord-Brabant, prof. dr. J. E. de Quay, heeft gisteravond ter gelegen heid van het aanstaande diocesaan Mariacongres een tentoonstelling van mariaal kunstbezit geopend, afkom stig uit klooster en kerken en van particulieren uit het Bossche dio cees. De expositie wordt gehouden tot 26 Juni a.s. in het museum van het Provinciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen te 's-Her- togenbosch De kunstvoorwerpen omvatten een tijdsverloop van negen eeuwen van de elfde eeuw tot en met he den. Bij de opening waren o.m. aanwe zig de bevelhebber van de derde militaire afdeling, generaal-majoor J. G. Warringa en burgemeester mr. H. J. M. Loeff, van 's-Hertogen- bosch. Een 2-jarig meisje is gisteren op de Spoorweghavenbrug te Rotter dam door een auto overreden en ge dood, toen haar moeder, mevr. V., met haar fiets, waarop zij met haar twee dochtertjes zat, slipte in de rails. De moeder en het andere meisje ble ven ongedeerd. Door een vrachtauto van haar vader werd in Bussum het 2-jarig dochtertje van de familie B. overre den en gedood, toen zij achter een achteruitrijdende auto van de stoep af kwam lopen. De serie frankeerzegels van het Internationaal hof van Justitie zal worden aangevuld met zegels van 3, 5 en 7 ct. met een afbeelding van het Vredespaleis, en een van 15 ct. met de beeltenis van H. M. de Koningin. KATHOLIEKEN! studeert bij R.E.S.A.-Hllvertum, de cursus die reeds meer den 25 Jeer DUIZENDEN KATHOLIEKEN heeft opgeleid voor diverse officiële ekten en diplome's. Vraagt prospectus. Hilversum (Advertentie) UITERWAARDEN VAN DE MAAS OPGEVULD MET STEENSLIK VAN STAATSMIJN. De staatsmijnen zijn voornemens een ondergrondse steenslipleiding aan te leggen van de staatsmijn Maurits te Geleen naar het dorpje Stevensweert, dat Westelijk van Echt aan de Maas ligt. Door middel van deze leiding zal men de diepe Baggerkuilen, welke de molens van de grinderijen bij Stevensweert hebben gevreten in de vruchtbare uiterwaarden de Maas, opvullen met steenslik-vlieg asmengsel van Maurits. Later zal men de ingedroogde slik vijvers in vruchtbaar land ver anderen door op de ondergrond van afvalstoffen een laag beste teel aarde te spreiden. Deze teelaarde is rijkelijk voor handen in de depots van de bagger bedrijven. Voor de staatsman Maurits heeft dit project het voordeel, dat het de afvoer van haar afvalstoffen voor een groot aantal jaren zal verzeke ren. Het initiatief er toe is uitge gaan van de Rijkswaterstaat. Een en ander werd onder meer uitvoerig besproken tijdens het werkbezoek, dat Prins Bernhard onlangs aan mid den-Limburg bracht. Pijp achtergelaten Een Noorse student had gister avond in Groningen samen met en kele andere Noren een aardige fuif gehad. Het directe resultaat van dit festijn was, dat de Noor na afloop op weg naar zijn hotel de kluts en de weg kwijt raakte Hij passeerde een woning, waarvan vermoedelijk ter- wille van de frisse licht een raam openstond. Denkend dat hij reeds bij zijn hotel gearriveerd was, klom hij het raam binnen en legde zich op de grond naast een bed, niet begrijpend waarom dit reeds werd beslapen. Op zeker moment schijnt hij het koud gekregen te hebben, waarop hij aan de dekens trok die op het bed la gen. Een gil volgde, en ook de Noor op zijn beurt schrok wakker en rea liseerde zich toen dat hij verkeerd was. Hij sprong het raam uit en zette het op een lopen. De politie, die ijlings gealarmeerd werd, trof hem later in een der zij straten aan. Hij wist niet wat er ge beurd was en gaf toe misschien in de war te zijn geweest. De politie nam het geval nogal sportief op en bracht de Noor naar zijn hotel terug, waar hij spoedig weer in diepe rust verzonken lag. Zijn pijp vond zy later terug in de kamer. KOLEN voor alle doeleinden CREYGHTON Hooiqr.46 Tel.20114 KNAC antwoordt Zandvoort Hoewel het oorspronkelijk geenszins de bedoeling is geweest om, naar aan leiding van het intrekken van de baan- licentie voor het circuit van Zandvoort, hieraan in het openbaar meer rucht baarheid te geven dan strikt noodzake lijk was, ziet de KNAC zich, door en kele uitlatingen van de directeur van Publieke Werken te Zandvoort, ge dwongen haar houding in deze te wij zigen. In de eerste plaats wijst de KNAC er op, dat het wegdek van het circuit van Zandvoort, na 7 Juni, de dag waarop de Grote Prijs van Nederland is verre den, slechter geworden is. Ten tweede vestigt de KNAC er de aandacht op, dat het gevaar voor onge lukken, door het nieuwe wegdek ver groot, niet uitsluitend ligt in de plaat selijke gladheid van dit dek en het opspatten van steenslag, maar dat de bij dit opspatten meegevoerde, door alles heendringende teerpartikeltjes, een funeste invloed kunnen doen uitoefenen op de ogen der rijders. De coureur Vil- loresi kon, na zijn uitvallen in de race, goed als niets meer zien, terwijl de vroegere wereldkampioen Farina, na af loop van de wedstrijd, gedurende veer tien dagen ónder behandeling van een oogspecialist is geweest, waarbij hij o.a. gedurende vierentwintig uur in een donkere kamer heeft moeten doorbren- Tot die tijd ontvangen de werkloze vissers een overbruggingsuitkering, gen. Herhaling van dit gevaar voor dê ogen der coureurs blijft zeer wel mo gelijk. Ten derde weerlegt de KNAC, de van andere zijde gedane bewering, dat er op de wedstrijddag records zouden zijn verbeterd, hetgeen dan op een betere baanconditie dan voorheen zou moeten wijzen: dit is in het geheel niet het ge val geweest. Tijdens de training, noch gedurende de race van 7 Juni, werd enig record van 1952 geslagen. Dat er geen overleg zou zijn gepleegd tussen de KNAC en de verantwoorde lijke autoriteiten van Zandvoort. is on juist. Dadelijk na de wedstrijd van 7 Juni en ook daarna heeft de KNAC er de autoriteiten op gewezen, dat verbe teringen aan het wegdek dienen te wor den aangebracht, wilde men niet de kans lopen, dat de baan voor een volgende race zou worden afgekeurd. Tenslotte bevreemdt het de KNAC in hoge mate, dat de dienst van Pu blieke Werken van Zandvoort haar be sluit niet au serieux neemt Maar uiter aard voelt de KNAC zich geenszins gedrongen op deze uitlating verder enig commentaar te leveren. ROEIEN. VAN MESDAG VERLOOR TE HENLEY In de tweede halve eindstrijd van de Diamond Sculls verloor onze landgenoot Van Mesdag met vier lengten van de Engelsman Tony Fox. De tijd van Fox was 8 min. 18 sec. Union Sportive Metropolitane (Parijs) ZONDAGMORGEN WAAROM DIE WEL EN DAT WEER NIET? THOEN we in Stein-am-Rhein uit het station stapten, stapten we on middellijk op de bok van een bier wagen met een span zwarte paarden ervoor, glimm end-zwart gepoetste paarden, alsof ze een reclame waren voor een merk schoensmeer. Het was toevallig een bierwagen. Het had ook een beerwagen kunnen zyn, want in dat opzicht zijn we niet kieskeurig, als het maar een wagen is met een of twee paarden bespan nen. Op deze wijze plegen we als het rij-lukkie lukken wil onze in trede te doen in Zwitserse landstad jes, die de schijn trachten te wekken (met ingrijpende restauraties!) het verleden in het heden te doen voort leven. Bij die schijn passen we ons aan. Er steekt niet veel romantiek in met een glanzende ronkende auto en een blauwe wolk benzine-gassen achter je aan stadjes als Stein-am- Rhein, St. Ursanme (Jura), Esta- vayer-le-Lac, Gruyères en zo vele andere! binnen te rijden^ de auto even stil te houden om een kiek te maken van een paar oude gevels en er dan weer uit te rijden. WE LATEN voor 't ogenblik in het midden, of de mensen in vroeger eeuwen gelukkiger leefden dan tegen woordig, maar die kleine stadjes met hun kleurig-beschilderde gevels, hun bronnen midden op straat rond een zuil met een ridder of een Maria beeld erop, met hun vele sierlyk- gedreven en vergulde uithangborden, wekken althans de indruk van een prettige samenleving, die de geneug ten des levens zonder haast en zon der overlading heeft genoten. Ook vroeger waren er goede en kwade, plezierige en norse mensen. Ook vroe ger was er rijkdom en armoe, gezond heid en ziekte, lijden en dood maar onmiskenbaar lijkt ons, dat al was toen evenals nu het menselijk geluk in diepste zin afhankelijk van het aanvaarden of verwerpen van de genade voorheen het dagelijks le ven met meer schoonheid en met een prettiger afwisseling van huiselijke en gemeenschappelijke feesten werd omringd, dan thans het geval is. Een auto in zulke oorden en er komen er vele van heinde en verre om die oorden „gezien" te hebben maakt eenzelfde wrange indruk als sinaasappelschillen tussen het ruis- send riet van een veenplas of een prop papier met bananenschillen op een stil LIET SCHIJNT, dat herten in bos- sen, waar de Amerikaanse eik en andere uitheemse boomsoorten worden aangeplant, die aanplantin gen instinctmatig met hun gewei ver nielen, omdat deze boomsoorten in onze natuurlijke samenleving niet thuis horen. Ook de mens heeft, in menselijke zin, zulk een instinct, want hoe an ders te verklaren, dat een beschaafd mens zich ergert aan bananenschil len in een bos en niet aan appele- schillen of pruimepitten? Zich nijdig maakt over radio-muziek van pic-nic- cende autorijders, die htm „car" heb ben neergezet op een weitje bij een bergbeek, terwijl diezelfde mens ont roerd geraakt als hij de bergboeren vrolijk hoort jodelen van de ene Senn-hütte naar de andere of de zwaarmoedige melodie verneemt van de Alphoorn, die wegsiddert langs de beboste hellingen? Waarom beschouwt iedereen het als een verstoring der orde als hij een geparfumeerde stedeling of ste- delinge tegenkomt op een landgoed en waarom harmonieert het als hij een boer tegenkomt op een niet min der geparfumeerde gierbak? Waarom vindt iedereen, die ruiken kan en in deze weken ruiken wil, de geur van lindebloesem en witte klaver, zo zoet en zacht, een zalig heid, welke uit het aards paradijs is blijven hangen en waarom sluit iedereen zoveel mogelijk zijn neus voor de zoete stank van de raffina derijen te Pernis, welke bij Zuiden wind stad en omgeving komt ver- II7AAROM? Om dezelfde reden als de herten met hun gewei uit heemse boomsoorten vernielen. Om dezelfde reden als de Kerk niets moet hebben van kunstbloemen of electri- sche devotie-lichtjes of koorzang op de gramofoon. En om diezelfde re den zijn we er zo op gesteld op een paarde-wagen Zwitserse landstadjes binnen te rijden. Hoor! hoe de wagen ratelt onder het gewelf van de stads poort, hoor! hoe de hoefslag van de paarden weerkaatst tegen de kleu rige gevels en herinneringen wakker roept aan een gelukkiger en schoner tyd, toen tussen aards en eeuwig le ven een harmonie heerste, die tegen woordig verwijderd hier en daar nog in het landelijk leven wordt aange troffen. Gelukkig zij gelukkig wij! die daarvoor niet naar Zwitserland behoeven te gaan, maar dit nog da gelijks ook in eigen land mogen on dervinden. Maar als ge Stein-am-Rhein bezoe ken wilt, ga niet per auto, maar huur de koets uit de „Hochzeitsreise" van Moritz van Schwind! MARIUS. GAARNE RESERVEREN WIJ UW TAFEL - TEL. K 2520-5347 (Advertentie). in de finale van de Grand Challenge Cup uitkomen tegen de Britse ploeg van Leander. In de halve finales won Metro met een lengte van London Rowing Club min. 43 sec. Leander sloeg Thames RC-A met twee lengten in 6 m. 44 sec. In de eerste halve finale van de Dia mond Sculls won de Belg George van zijn landgenoot Steenacher met lengte in de recordtijd van 8 min. pre cies. De finale van de Double Sculls zal worden geroeid tussen de Zwitsers Stebler en Scheiver en de Britten Pyn- ter en Baker. VOETBAL. JUBILEUM WED STRIJD LVB. Het „Leids Elftal" zal op Zaterdag 18 Juli a.s., 's namiddags te 4.30 uur, op het terrein in de „Leidse Hout" een jubi leumwedstrijd spelen tegen de le klasser VSV uit Velsen. Het „Leids Elftal" is als volgt samen gesteld: Doel: A. Missaar (LFC). Achter: J. de Wolf en J. van Leeu wen (beiden CVS), Midden: N. Logeman (UVS), L. Schaap en M. Verdoes (beiden Quick Boys) Voor: A. den Hoed (ARC), A Kante been (UVS). A. v. d. Oever (Quick Boys), J. v. d. Blom en J. C. Verkuylen (beiden UVS). Reserve: A Bauw (Quick Boys), B. Pijnacker (LFC), J. Devüé (UVS). J. Neuteboom (LFC), J. Verdegaal (Tey- lingen) en J. Verhoeven (Lugdunum). ZWEMMEN. Geertje Wielema heeft gisteravond in Huizen tijdens wedstrijden, welke ter gelegenheid van de opening van een iw openluchtbad werden gehouden, op een zware 50 meter baan de 100 m. vrije slag in de fraaie tijd van 1 min. 7.5 sec. gewonnen. Haar zusje Emmy (beiden HZC) kwam in 1 min. 12.4 sec. op de tweede en de Y-zwemster De day (De Vest) in 1 min. 11.6 sec. derde, plaats Geertje Wielema bleek slechts een halve seconde minder snel dan de winnaar van hetzelfde nummer bij de heren, waar Janssen ('t Y) in 1 mn. 7 sec. zegevierde. Van de Water (HZC) werd In 1 min. 8.3 sec. tweede en Ron- day (De Vst) in 1 min. 11.6 sec. derde. Jenny Welling (HZC) won de 100 m. schoolslag dames in 1 min. 27 sec. vóór Ida Spieker (HZC) in 1 min. 30.4 sec. en Gerda Klein ('t Y) in 1 min. 30.5 sec. De estafette 5 x 50 meter vrije slag he ren was voor De Vest in 2 m. 29.6 sec. NRM ZWOM IN DE ZUL. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de NRM (Ned. Rotogr. Mij.) werden gisteravond in „De Zijl" onder linge zwemwedstrijden georganiseerd, die flinke belangstelling, aangename strijd en een vlot verloop hadden. De uitslagen luiden: 25 m. balzwemmen dames: 1. L. Morgen in Leidse Hout Morgenmiddag, aanvangend te half één. zullen de Bataven in de Leidse Hout de Nederlandse B-kampioenschappen or ganiseren. Niet minder dan 300 athleten, dames en heren, uit 70 verenigingen, zullen de strijd met elkaar aanbinden in een uitgelezen programma van vooral loopnummers. Begonnen wordt met de 400 m. hor den in 2 series op tijd, terwijl er ook een selectie-serie wordt gelopen, waar voor de Nationale Technische Commis sie enkele lopers heeft aangewezen. De gewone nummers ontbreken na tuurlijk ook niet: 100, 200 m. dames en heren, 400, 800, 1500, 5000 m. heren en 110 m. horden heren, 80 m. horden da mes, 4 x 100 m., relais, hoog- en ver springen, discus- kogel- en speerwerpen en wat er nog meer te verwerken is. Men zal van een uitstekend athletiek- programma kunnen genieten. Ouwerkerk 32.2. C. Marks 32.3. 25 m. borstcrawl heren: 1. P. v. d. Linden 18.1; 2. R. Molenaar 19,7. 50 m. vrij zwemmen heren: 1. R. Mo lenaar 43.1; 2. C. J. Kloots 43.4. 50 m. schoolslag dames: 1. C. Marks 54.7; 2. C. Mooten 59.—. 50 m. schoolslag heren junioren: 1. P. v. d. Linden 43.2. J. v. d. Linden,' na loting. Idem senioren: 1. J. v Dam 59.4; 2. P. C. Robbers 1.10.8. 50 m. vrij zwimmen dames: 1. L. Ouwerkerk 57.6; 2. A. Lit 69.—. Onder water zwemmen heren: 1. J. Krekelaar 3 3m.; 2. A. v. Duyl 23]^ m. 25 m. sigaretzwemmen heren: 1. J. v. d. Linden 27.2. J. v. Dam 28.5. Dames ringsteken! 1. N. v. d. Dop 36.6; 2. L. Ouwerkerk 40. 50 m. hinderniszwemmen heren: 1. P. v. d. Linden 54.9; 2. J. v. Dam 57.1. Boegsprietvechten: 1. J. v. d. Linden, 2. J. Krekelaar, na loting. WATERPOLO. LWV I—CWP H 11—0. Een overmachtig LWV heeft de gasten geen kans gegeven en met een doelpun- tengemiddelde van ruim voor en 3 tegen blijkt LWV wel heel erg laag te zijn in gedeeld. Bij de rust leidde LWV met 50 en 't einde kwam met niet minder dan 110. Doelpunten werden gemaakt door P. Dool (4 x), de neven La Lau (4 x) en v. Zyp, v. Gent en Erades (ieder 1 x). LWV I—DES I (DAMES) 4—5. Voor rust werd het door vele foutjes 03 maar nadien was LWV sterker en na een gelijke stand 44, was het een ver schot van DES, dat de overwinning bracht.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7