RIJNSTREEK DUINS Voorschoten krijgt eenvoudige vuilnisemmers TREEK S* E* R* stelt 'adviezen voor bedrijfschappen vast ZATERDAG 4 JULI 1953 DE LEIÜbE COURANT EERSTE BLAD PA0SNA 2 NIEUWVEEN Ouden van dagen op stap. Don derdag j.l. maakten de ouden van dagen hun traditioneel geworden jaarlijks uitstapje, daartoe in staat gesteld door de Nieuwveense bevol king en voorbereid door het comité. Er werd ongeveer een half uur la ter gestart dan het plan was, door dat op een enkele laatkomer gewacht moest worden. Een stoet, bestaande uit 12 luxe auto's en een grote bus, voorafgegaan door motor met rijks politie, vertrok uit de Kerkstraat naar Uithoorn. Vandaar werd gere den naar Heemstede (waar het be gon te regenen). Door het Groenen- daalse bos werd de reis via Over- veen voortgezet naar IJmuiden. Hier werd een bezoek gebracht aan het Staatsvissershavenbedrijf. Jammer was het dat geen vissersvaartuigen aan de afslag waren, zodat het niet in volle werking werd gezien. Wel zagen de reizigers vele kisten met schol en andere soorten vis, welke, evenals sommige soorten groenten, waren doorgedraaid en klaar ston den voor verwerking in een vis- meelfabriek. Velen griezelden toen ze enige jonge haaien zagen en tot de ontdekking kwamen, dat deze vis oök gegeten kan worden. Er lagen heel wat van die griezeldieren. Na een rondgang door de enorme hallen (er zijn er vier van elk 150 a 180 meter lengte) werd de tocht voort gezet naar het strand. Zeer velen brachten een bezoek aan de Zuider- pier en wandelden naar de uiterste punt, waar van zeer nabij enkele vaartuigen en zeeschepen de pieren binnenvoeren. Na deze wandeling werd in een der strandcafé's het brood verorberd en een kopje kof fie gedronken. Hierna ging de reis via het Velserpont naar Beverwijk en Wijk aan Zee. Van hieruit werd gereden door het prachtige aan na tuurschoon rijke duingebied van het Prov. Waterleidingbedrijf. Een tocht van 15 km door deze uitzonderlijke mooie streek naar Egmond viel bui tengewoon in de smaak. De volgen de pleisterplaats was Bergen, waar in „Duinvermaak" de thee werd ge bruikt, waarna men al spoedig de reizigers in de speeltuin kon vinden, waar zich onbedaarlijke taferelen afspeelden voor de lachspiegel en op de hobbel. Tot slot werd onder leiding en met begeleiding van een mooie mars via de geluidsinstallatie de polonaise gelopen. Ongeveer half vijf werd de terugreis aanvaard en nadat allen in Castricum nog op ijs waren getracteerd, ging het huistoe. Precies zeven uur arriveerde de stoet aan de Kattenbrug waar de mu- ziekver. „Arti" uit Langeraar gereed stond om te zamen met de drum band <le stoet te begeleiden naar ca fé Leliveld. Hier werd een prima verzorgde .warme maaltijd aangebo den. De voorz. van het comité, de heer L. v. Vliet, dankte hierna allen die hadden medegewerkt en meen de, dat ook dit jaar weer op een zeer geslaagde dag kon worden, terug gezien. Hierna sprak ook de burge meester nog enige woorden, waarna L. Roodenburg namens de bejaarden dank bracht voor deze onvergete lijke dag. OUDE-WETERING Personalia Aan de Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag slaagde de heer P. Kortekaas voor middelbaar technisch onderwijs voor bouwkunde. TER AAR Ouden van dagen gingen uit. Gisteren was het voor de bejaarden uit Ter Aar weer de grote dag, hun uitgaansdag. Door het comité ouden van dagen was een reis met een mo derne salonboot naar Rotterdam met bezoek aan Blijdorp (diergaarde) georganiseerd, 's Morgens vroeg reeds werden de deelnemers aan deze tocht afgehaald van hun wo ning en per autobus naar de boot gebracht. De autobussen waren be schikbaar gesteld door de heer P. Langhout. De reis werd gemaakt met de moderne salonboot „Admiraal de Ruiter" van de rederij Davis, te 's-Gravenhage. Aan deze tocht werd deelgenomen door circa 260 perso nen. De tocht ging via Aarkanaal, Gouwe, Holl. IJssel en Maas naar Rotterdam. Alvorens van boord te gaan werden nog enige havens be zichtigd en daarna ging het met een extra tram naar Blijdorp. Veel is er genoten van de prachtige entourage van deze diergaarde alsmede van de bezichtiging van de vele vreemde dieren. Van de gezellige en prach tige zitjes werd een druk gebruik gemaakt. Eigenlijk was de toegeme ten tijd nog weer te snel voorbij. Er viel ook zoveel te genieten. Men ging per extra tram weer terug naar de boot. De reis is uitstekend ge slaagd en het weer werkte alleszins mede. Dank zij de vrijgevigheid der ingezetenen was het comité weer in staat de oudere mensen zoveel aan te bieden, dat allen zeer, zeer vol daan waren. Kort voor de reis be ëindigd werd heeft de heer P. Kroon zich tot tolk gemaakt van al zijn medereizigers om te danken voor alles wat geboden was. Het comité bracht hij dank voor de goede zor gen. Het is een reis voor ouden van dagen, maar iedere voelde zich van daag jeugdig. En als zodanig ook heeft ieder genoten. De thuiskomst was weer een joyeuse entrée. De R.K. Muziek ver. Arti met tamboer corps kwam de boot tegemoet ge marcheerd en met vrolijke muziek begeleidde zij deze tot Aardam. Daar waren honderden belangstel lenden aanwezig om getuige te zijn van deze thuiskomst. De politie ver dient een dankwoord voor de keu rige regeling. Voor de ontscheping begqn eerst nog een paar pittige mai-sen en toen brachten de auto bussen de oudjes die dankbaar en zeer voldaan waren weer terug naar huis. En een rioolkolbenzuiger Do raad van Voorschoten besloot voor bijna 70.000 credieten be schikbaar te stellen voor het aan brengen van diverse verbeteringen ten behoeve van de gemeente. Na vaststelling van de notulen werd de vergadering al direct ge schorst voor het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden. De beplantings- dienst zal voortaan een afzonderlijke tak van dienst van de gemeente gaan uitmaken. Deze avond werd ook een nieuwe beheersverordening voor de bedrijven vastgesteld. De heer Korthals stelde hieromtrent enige vragen en wenste opheldering over enige details. Daarna werd de beheersverordening vastgesteld. Notulen op de lopende band. Het samenstellen van de notulen zal voortaan vergemakkelijkt wor den door de aanschaffing van een opname-apparaat van het zgn. band systeem. Microfoons staan op de ta fels en het apparaat neemt het ge sproken woord op op een band. Voor het samenstellen van de notulen laat men dan de band langzaam draaien waardoor het gesprokene weer dui delijk hoorbaar wordt weergegeven. Voor dit apparaat stelde de raad 1810 beschikbaar. Dit voorstel werd z. h, st. aangenomen. Het crediet van 1250, voor de aanschaffing van een reproduceer- apparaat werd eveneens op dezelfde manier aangenomen. Het ingrijpende voorstel, betref fende de verbetering van de reini gingsdienst: nl. de aanschaffing van een roltrommelvuilnisauto en de aanschaffing van uniforme vuilnis emmers, welke gratis beschikbaar worden gesteld, werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. (De heren Griffioen en Van Oosten waren deze avond afwezig). Tegen stemden de heren Korthals, Viveen en v. d. Werf. De heer Korthals vond dit eeh voorstel van wijddragende finantiele gevolgen en was van mening, dat zulk een voorstel niet meer in een binnenkort aftredende raad behan deld diende te worden. Dit was vol gens spr. een taak van de nieuwe raad. Spr. werd hierin gesteund door de heren Viveen en Van de Werf. Een voorstel tot uitstel van behan deling van dit voorstel werd door de raad met 3 tegen 8 stemmen afge wezen. De heer Dekker had omtrent dit voorstel enige technische vragen. Hij was voorstander van een geklonken laadbak en wethouder Van Dode- weerd voorstander van een gelaste. Deze kwestie zal nader door B en W worden bekeken. De heer Lamboo was voorstander van het systeem van stofvrije bela ding. Daarna stelde de raad het beno digde crediet van 35.000 voor de roltrommelauto beschikbaar en even eens 18.900 voor de uniforme vuil nisemmers (8 voor 3 tegen). De rioolkolkenzuiger komt ook. Het be nodigde crediet van 11.000 werd beschikbaar gesteld. De heer Kort hals was hierop tegen om bovenver melde reden. Zonder h. st, werd bet voorstel aangenomen. Voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen ten behoeve van de ds. Fortgenschool verleende de raad zijn mederking en de verkoop van enige stroken grond aan de N.V. Delftse Motorenhandel en de N. V. Englebert verkreej ook de goedkeu ring van de raadsleden. Tweeërlei tijd. De heer Dekker informeerde naar de plannen van de voltooiing van de Provinciale weg. Door de ramp werd dit echter een jaar verschoven. De spoorwegen koesteren echter plan nen tot spoedige afwerking van de overgang op de Papenlaan. De heer Viveen maakte "enige aanmerkingen op de tijdaanduiding in Voorschoten. Twee kerklokken. Zij lopen echter nooit gelijk. De wijzerplaat van de gemeentetoren is overdag zeer on duidelijk en eist verbetering. De wij zerplaat zal opnieuw verguld wor den. Voorts klaagde de heer Viveen over de slechte aansluitingen van de NZHVM zowel te Leiden als te Den Haag op de rijtijden van de trein. Spr. vroeg stappen te ondernemen met andere gemeenten en instanties om' hierin verbetering te krijgen. Deze mogelijkheden zullen worden bezien. Als laatste informeerde spr. naar de plannen van het zwembad. Hoe staat het er mede. In Augustus a.s. zal hierover meer ter sprake worden ge bracht, aldus de voorzitter. ALPHEN AAN DEN RIJN Cursus voor fabriekarbeidersbond. Gisteravond werd er in de St. Jo- sephzaal een bijeenkomst gehouden. Er werd besproken, dat er een cur sus voor P.B.O. begint op 15 Sept. a.s. Duur der lessen twee maal één uur per week, gedurende 30 weken. De kosten hiervan zijn 0.10 per week of 3.per cursus. In de cur sus zal behandeld worden: gods dienst, boekhouden, taal tekenen en arbeidsrecht. Het is een twee-jarige cursus. Zij die hiervoor interesse hebben, kunnen zich opgeven vóór 10 Juli a.s., bij de heer A. Huijgen. De langestr. 12, Alphen a. d. Rijn. Vlaggen wapperden in Pieter Flo- risstraat. De vlaggen wapperden gisteren van de eerste etage van het pas klaar gekomen deel van de 64 etagewoningen aan de Pieter Floris- straat te Alphen aan den Rijn. Deze woningen werden op enigs zins feestelijke wijze geopend. Mevr. Visser, de echtgenote van de archi tect, de heer J. Visser, eertijds bij de gemeente te Alphen a. d. Rijn, thans te Amsterdam, opende de portaal deur. Mevr. Raatgever van de Fede ratie van de Huisvrouwenvereni gingen ontsloot de deuren van de woningen. Beiden kregen een bou quet bloemen, waaraan de respectie velijke sleutels bengelden. De heer Van Dien had zich met deze officiële gebeurtenis belast. Hij sprak een kort woord met betrekking tot de door enkele plaatselijke firma's in gerichte modelwoningen. Mevr. Raatgever sprak er haar vol doening over uit, dat tevoren het advies was gevraagd van de huis vrouw en dat er met al haar wensen rekening is gehouden. Het resultaat is dan hier te zien. Het is allemaal eenvoudig, waar, mooi en practisch, zei mevr. Raatgever. De heer Visser zei, dat velen blij zullen zijn, dat deze woningen klaar komen. Maar ook degenen die hier aan gewerkt hebben kunnen ver heugd zijn en zeker niet minder blij nu de weningen, dank zij medewer king van enkele firma's (Van Dien, Radio de Hertog, Boekhandel Van Wieringen, Bloemisterij Lemkes e.a.) het huis „aangekleed" te zien is. Spr. wenste het contact, dat plaats heeft gehad met de huisvrouwen over de inrichting van de ruimte, verder te willen uitbreiden tot een voorbespreking als het ontwerp wordt gemaakt tot de bouw van wo ningen. Er werden vele dankwoorden ge sproken tot de medewerkenden van architect tot uitvoerder en arbeiders, waarna de vele genodigden de beide modelwoningen konden bezichtigen. Het geheel maakt een goede in druk. De woningen zijn gedurende 10 dagen te bezichtigen van 2.30 5 en van 7.3010 uur. Geboren: Johannes Henricus Ma ria, dr van J. A. J. Simmer en C. J. M. Straathof; Jacoba Johanna dr v. M. W. de Leeuw en J. L. JJithol; Adriana Anna dr van W. Mesman en C. M. Klein; Frank Christiaan zn v. M. B. Figee en M. Sint Nikolaas; Ma ria Antonis zn van J. M. v. d. Meer en M. A. Elcelschot; Roely Marrian- ne dr van F. H. Langeveld en R. Sijpkes; Petrus Hendrikus zn v. P. Hoogeveen en C. G. Zirkzee; An dreas Petrus zn van E. G. v. d. Werff en M. C. Odijk; Anja Corrie dr van Egbert Bakker en J. Kouwenhoven; Cornelia Anthe dr van H. C. de Rijn en M. H. Waardenburg; Willemina dr v. J. v. Triest en Klazina Spruijt. Overleden: Cornelis Gerardus Kok 6 jr. Frieda Walz, 53 jr, echtgenote van G. van Eek; Niklaus Flückiger 22 jaar. Ondertrouwd: G. Vroom 26 jr en M. M. Schuurman 24 jr. W. Renzen- brink 21 jr en M. G. Wortman 22 jr; P. de Vos 23 jr en M. Vonk 20 jr. J. A. Streng 30 j. en C. C. v. Vliet 24 jaar. Getrouwd: O. Veninga en C. Schellingerhout; H. de Beer en J, Dekker; H. Hesseling en C. de Graaf. ALKEMADE Geboren: Antonia A. M. d. van P. M. Ver del en A. J. M. Meijer; Henricus A. z. van H. J. Spruit en G. C. de Jong; Helena A. M. d. van C. Th. Hillebrand en J. van der Hoorn; Johanna Th. M. d. van P. L. van der Meer en B. E. Hogenboom; Johanna W. A. d. van C. G. van Haestregt en H. H. Zandvliet; Mar- tinus L. z. van L. H. Hoogenboom en J. M. v. d. Vlugt; Margaretha W. d. van Q. W. Warmerdam en G J. A .v. d. Poel.. Gehuwd: H. J. Disseldorp en A. A. van Bohemen. Overleden: Hendrik Meijer 7 dg.; P. van der Linden 88 j. BODEGRAVEN Dammen. De voortgezette wed strijden om het damkampioenschap van Bodegraven hadden tot resul taat: T. KooistraH. v. d. Born 02, J. PuttersC. Scheer 02, L. GoorC. v. d. Vliet 20, T. Lam mensW. Terlouw 02. Duivensport. „De Blauwe Dof fer" hield een wedvlucht vanaf Or leans (507 km) voor oude duiven. In totaal waren in concours 29 dui ven, die om 6.30 uur gelost werden. Aankomst eerste duif 4.36.49, snel heid 834,8 m. p. m. Laatste duif 7.25.54, snelheid 653,7 m. p. m. Slui ting 10 uur'. De uitslag was: 1. Ver meulen 1000 p.; 2. Staalduinen 978 p.; 3. Vreedendaal 866 p.; 4. Vree- dendaal 857 p.; 5. Vermeulen 813 p.; 6. Kleinhout 812 p.; 7. Kleinhout 751 p. Het was een zeer zware vlucht. Slechts 7 duiven kwamen Zaterdag door. Zondag steeg dit aantal tot 15, Maandag en Dinsdag kwam er nog 1 bij. De rest kwam later. Najaarsmarkt. Het gaat er naar uitzien, dat de datum voor dc fees telijke najaarsmarkt 8 September zal worden. Reeds vele besprekin gen zijn gevoerd. Geen enkel plan is definitief, behalve dan een kaas expositie met keuring. Naast het programma van de marktcommissie komt de „Vijfjaarlijkse" ook nog met haar attractiepunten, en de Mid denstandsfederatie zal zich ook niet onbetuigd laten, terwijl de verenig de kaashandelaren een commissie benoemd hebben, die met de markt commissie zal samenwerken. -Snren- -T^ndr- me TVTnrin z. van L. van Duijlden Toom; An- thonie C. z. van J. v. d. Hoekv. d. Dool; Antje Maria d. van P. Zeil- strav. Vark; Theodorus F. z. van P. Bakkerv. Pelt; Annigje H. d. van H. de Roosv. d. Kolk. Getrouwd: Jan Matthijs Dam 30 j.; en Maagje Boot 24 j. Overleden: Alida de Keizer 77 j., echtg. van P. Scheen. BOSKOOP GDS II kampioen. Door de pro testcommissie is het protest hetwelk door GDS was ingediend tegen het niet toekennen van een strafschop tijdens het spelen van de verlenging van de beslissingswedstrijd om het kampioenschap van de 3e klasse A van de KNVB afd. Gouda tegen Donk 4, aan GDS toegewezen. De einduitslag van de beslissingswed strijd wordt dus 32 in het voor deel van GDS II. Door deze uitspraak is GDS dus thans definitief kampioen waardoor zij promoveert naar de 2e klasse. NOORDWIJK Geb.: Dirk Jan, z. v. C. Booij en E. N. Russelnvan; Elisabeth M., d. v. A. W. J. J. Alkemade en G. M. Jonk heer; Gerardus A. F., z. v. A. F. Roe man en E. G. J. Waasdorp. Ondertr.: M. J. v. d. Meer, 28 jaar en W. C. J. van Urk, 27 jaar. Getr.: C. v. d. Wiel en. G. v. d. Haak. Overl.: Marijtje Duindam, 71 jaar. DE KWAKEL rvnr>b O'--' t van TTe» dag voor de ouden van dagen te houden op 9 Juli a.s. De reis zal aanvangen 's morgens te 10 uur. Geboren: Franciscus Petrus Ma ria z. van P. W. Kortekaas en T. J. Vis; Agatha Leonarda Maria d. van A. M. Könst en W. J. M. de Jong; Johannes Hendricus z. van H. Blom en M. Gózems; Cornelia d. van N. Verlaan en A. Catsburg; Simone Theodora Maria d. van S. C. J. A. de Weille en T. M. J. Rijnbeek; Cor nelia d. van W. Driehuis en M. J. «van Eijk; Paulina Johanna Maria d. van H. P. Bernard en A. M. Vrij burg. Overleden: Geertje Schoond^r- woerd 81 j., echtg. van C. v. d. Sluijs. NOORD WITK PRIESTERWIJDING PATER H. JANSON. Op Zondag 12 Juli a.s. hoopt onze plaatsgenoot H. Janson in de kapel van de Paters Oblaten te Velaines (België), de H. Priesterwijding te ontvangen uit handen van mgr. Fal- laize. De neomist hoopt op Zondag 6 September a.s. om 9 uur zijn Eer ste plechtige H Mis op te dragen in de parochiekerk van Maria ter Zee. MINDERHEID VAN GEMEENTE RAAD IN BEROEP. Naar wij vernemen hebben de le den van de gemeenteraad mevr. J. v d. Wiel en de heren G. B. v. Rhijn, F. Rippen en J. Passchier een schrij ven gericht aan Ged. Staten van Zuid- Holland, met het verzoek het raads besluit tot het toekennen van een subsidie groot ƒ4500.— aan de stich ting V.V.V. Noordwijk in oprichting niet goed te keuren. Als argument wordt door deze leden, die zoals men weet op de laatstgehouden gemeen teraadsvergadering tegen het voor stel stemden, aangevoerd dat huns inziens dit bedrag te hoog is en dat het particulier initiatief hier een taak heeft Gewezen wordt op an dere verenigingen o.a. Bloembollen cultuur, die een veel hogere bijdrage vragen van hun leden. Vacantiebonnen. Op Vrijdag avond 10 Juli bestaat er voor de laatse maal gelegenheid vacantie bonnen van het vacantiefonds voor de Landbouw in te leveren tussen 7 en 8 uur in het Juvenaat. Nadien zijn de bonnen niet meer geldig. Medische dienst. De Zondags- practijk van worden waargenomen door dr. Coenraads Nederveen. NOORDWIJKERHOUT Personalia. In de vacature ont staan door het vertrek van mej. van Rijn is benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool alhier mej. Eichholtz. J.G. gaat uit. De J.G. gaat even als andere jaren een dagje uit met de bus en wel op Woensdag 8 Juli. De tocht gaat naar Berg en Dal. Ver trek 7.45 v.m. vanaf het Kerkplein. In verband met de ziekte van de aalmoezenier gaat de pastoor mee. K.J.M.V. Op het nationaal tour- nooi om het voetbalkampioenschap van Nederland in K.J.M V.-verband behaalde de KJMV afd. Noordwij- kerhout te Culeenborg de 2e prijs. STOMPWIJK Stompw. Boys. De heer J. v. Esveld van café „Het Blessc Paard" heeft St. Boys weer een beker ge schonken. A.s. Zondagavond 7 uur zal deze beker de inzet zijn bij de wedstrijd St. BoysDWO op het terrein van St. Boys. VOORSCHOTEN De film kan wat goeds worden. Gisteren de hele dag heeft het film opname-team van de Ned. Federatie van Harmonie en Fanfaregezelschap pen gedraaid en dat onder auspiciën van de Harmonie St. Laurentius. Aangezien de ondervonden mede werking royaal was konden er vele aardige opnamen worden gemaakt, 's Morgens werden alle kleuterscho len bezocht, waar de kleintjes lieten zien wat ze konden. Tevens werden allerlei plekjes op het celluloid vast gelegd, voornamelijk van het oude gedeelte van het dorp. Op de Krim- kade toonde de brandweer haar kun nen en 's middags voetbalde Rijks politie tegen het M.O.C. een wed strijd waarvan natuurlijk ook spel momenten werden vastgelegd. Het M.O.C. bleef met 51 de meerdere van de politiemannen wat de laatsten erg verbaasde, zij hadden een 100 nederlaag verwacht of zo. Ook de voetbalwedstrijd van de SVLV-ad- spirantjes tegen een elftal van Nieuw-Voordorp en de wedstrijd van Rouwkoop tegen een Xerxes combi natie kregen bezoek van de opera teurs, die tussen de bedrijven door met de camera pratende huismoeders betrapten, winkels binnendrongen en alles meenamen wat maar aar dig kon zijn. Na een EHBO-demon- stratie opgenomen te hebben kwam de optocht aan de beurt, die overi gelis niet zo groot was als voorspeld. Geen bezwaar zeiden de mannen van Laurentius, we hebben goede opna men genoeg. In de optocht liepen mee de welpen en verkenners van de Kath. Jeugdbew. en van de N.P.V., de gidsen en alle junioren van SVLV voetbal en handbal en de R.K. EH BO met brancard en een „gewonde". De Reserve Rijkspolitie komt ook op de film, want deze maakte zich ook bij de optocht verdienstelijk be nevens het volledige legioen van plaatselijke ijsventers. De optocht trok naar het Bondsgebouw waar het einde was en in de zaal werden nog geluidsopnamen gemaakt van de Harmonie. En nu maar wachten tot het najaar wat het worden zal! Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het eindexamen M.T.S. afd. Werktuigbouwkunde de heer C. L. M. van Haastrecht. Adresboek. Binnenkort zal het Voorschotense adresboek verschij nen. Dit boek is momenteel in druk. Het is de bedoeling om dit adresboek gratis onder de inwoners van Voor schoten te verspreiden. B. en W. achten het niet denkbeeldig dat ook andere, buiten de gemeente wonen de belanghebbenden prijs stellen op een adresboek. Dit en het geval, dat inwoners van de gemeente buiten het gratis exemplaar, om de een of andere reden nog over een of meer adresboeken wensen te beschikken, geven B. en W. aanleiding om te ad viseren het boekwerk tegen de prijs van 2.50 beschikbaar te stellen. De raad ging met dit voorstel ac- coord. Medische Zondagsdienst. D medische Zondagsdienst wordt waar genomen door dr. Th. J. Thiess, Leidseweg 51, tel. 520. ZOETERMEER JEUGDDAG Zaterdag 4 Juli en Zondag 5 Juli a.s. zal de gehele georganiseerde jeugd van katholiek Zoetermeer aantreden voor de jaarlijkse jeugd- dag. Het welslagen zal voor een groot deel afhangen van de mede werking der ouders. Alle parochia nen worden op het DWO-terrein verwacht. De bisschop heeft weer toestemming verleend de dag te be sluiten met een Lof in de openlucht (5 uur). De zang wordt uitgevoerd door een koor uit de jeugdbeweging. De bruidjes komen samen bij de heer S. Duijnisveld aan de Voorweg, en diegenen die van veraf moeten ko men, kunnen zich daar verkleden, liefst met assistentie van de moeders Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag 2 uur: Doel- schoppen voor jongens van 1214 jaar; hardlopen voor jongens van 1214 jaar; ver-springen voor jon gens van 1214 jaar; hoogspringen voor jongens van 12—14 jaar; hard lopen voor meisjes tot 14 jaar en ver-springen voor meisjes tot 14 jaar. Zaterdagavond: Mars door 't dorp. Uiterlijk half zeven moeten allen aanwezig zijn op het DWO-terrein aan de Voorweg. Aan deze mars zul len deelnemen de Verkennersband en de Gidsenband, beiden uit Den Haag en verder alle georganiseerde jeugdgroepen: dus welpen, gidsen, verkenners, DWO-junioren en -se nioren, alsmede de ir/eisjesgymnas- tiek. De route van de mars gaat van van het DWO-terrein, Vlamingstr., Dorpsstraat, Schoolstraat, Molenstr., Stationsstraat tot Nutricia en terug Stationsstraat, Molenstraat. Rokke- veenscheweg, Den Hoorn, Schinkel- weg, Dorpsstraat. Na afloop Lof in de kerk. Zendag: 9 uur Hoogmis met geza menlijke H. Communie. Onder alle H. H. Missen collecte voor het paro chieel jeugdwerk. Zondagmiddag: 1 uur Hoogsprin gen junioren A en B en senioren, ver-springen junioren A en B en se nioren, 80 nr. hardlopen junioren A en B; 100 m. hardlopen senioren; hardlopen en ver-springen meisjes van diverse leeftijdsgroepen. Zondagmiddag: 3 uur vlaggenpa- rade van alle deelnemende groepen. Reidansen, gidsen. Samenzang, ver kenners en gidsen. Installatie van enkele leden van de jeugdbeweging. Andere activiteiten van verkenners, gidsen, kabouters en welpen. Zondagmiddag: 4 uur 800 m. hard lopen junioren; 1500 m. hardlopen senioren; 3000 m. hardlopen. Kwart voor vijf prijsuitreiking. 5 uur Slui tingslof op het terrein. Ook de nief- georganiseerde jeugd kan aan alle wedstrijden deelnemen. Ook de meisjes tot 14 jaar worden Zaterdag middag op het terrein verwacht voor de wedstrijden. De finales zullen Zondagmiddag worden gehouden. Met goud bekroond Op de te Utrecht in de Jaarbeurs gehouden vakwedstrijd voor schoenherstellers wist de heef J. de Bruin beslag te leggen op de 'hoogste onderscheiding in klasse B, namelijk, een gouden medaille. Polder-vergadering Woensdag j.l. werd in de zaal van hotel „De Gouden Leeuw" een vergadering van stemgerechtigde ingelanden gehou den. waarin de rekening over het jaar 1952 werd vastgesteld in ont vangsten op 143.307,49 en in uitga ven op 150.711,77 met een nadelig saldo van 7.404,28. De begroting voor 1953 werd vastgesteld in ont vangsten en uitgaven op een bedrag van 83.502,34 m'et een omslag van 35,per ha. Het bestuur werd ge machtigd tot het doen van de ver eiste af- en overschrijvingen op de begrotingsposten 1953 en tot aanbe steding en uitvoering van werken in eigen beheer als bedoeld in artikel 115 van het Algemeen Polderregle ment. Tot leden der commissie voor het onderzoek der rekening 1953 werden benoemd de heren J. C. van Dorp, Joh. v. d. Linde en P. v. d. Marei en tot plaatsvervangende le den de heren P. N. A. v. d. Bosch, A. C. Ammerlaan en P. Bos, Pzn. Met algemene stemmen werd beslo ten accoord te gaan met het voorstel van de Provinciale Waterstaat tot overdracht van de drie watermolens aan de provincie Zuid Holland, waarna deze worden gerestaureerd en opnieuw maalvaardig worden ge maakt en dienst zullen doen voor bemaling van de polder. Het door de molens uitgeslagen water zal worden vergoed tegen kosten als bij electri- sche bemaling. Eénrichtingsweg. Inrijden van deze zijde toegestaan. Keren en terugrijden verboden- De Sociaal-Economische Raad heeft zich gisteren in openbare vergade ring beziggehouden met de vaststel ling van het advies tot instelling van een productschap voor bier. Na korte discussie werd het vooront werp zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hierna volgde de beraadslaging over het advies tot insteiling van een bedrijfschap voor de steenkolen- mij nindustrie. Van de zijde van het N.V.V. werd stelling genomen tegen het niet opnemen van economische bevoegdheden hetgeen men een ern stige tekortkoming noemde. De voorzitter prof. mr. F de Vries verklaarde, dat de grote meerder heid zich achter het ingediende ad vies heeft geplaatst. Bij de stemming over het advies bleek, dat alleen de vier N.V.V.-vertegenwoordigers er tegen waren. De vaststelling van het advies tot instelling van een bedrijfschap voor het schoenherstellers-, het maat schoenmakers- en het orthopaedisch schoenmakersbedrijf, ontmoette bij verschillende afgevaardigden van werkgevers ernstige bezwaren. Nadat een tweetal amendemen- BEJAARDE WIELRIJDER DOOR TRAM GEDOOD. Op de hoek van de Laan van Meer- dervoort en de Trompstraat te Den Haag is gistermorgen een 72-jarige wielrijder uit Den Haag in botsing gekomen met een tram en ter plaatse overleden. De wielrijder, die op de Laan van Meerdervoort in de richting Kijkduin reed, wilde nog voor een naderende tram linksaf de Trompstraat inrijden. Een aanrijding was echter onvermij delijk. ten van de heren prof. mr. W. L. L. van Tergrinten en C. Rupert resp. met 21 tegen 18 en 22 tegen 14 stem men verworpen waren werd het ad vies zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals het advies tot instelling van een bedrijfschap voor de detailhandel in sterk alcoholische dranken en wijnen. Bij de vaststelling van het advies tot instelling var. een bedrijfschap voor het slagersbedrijf werden door de heer A. Vermeulen van het N.V. V. bezwaren naar voren gebracht. Een amendement dat door hem werd ingediend werd echter met 22 tégen 12 stemmen verworpen, waarna het advies zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. HET OPROEPEN VAN DIENST PLICHTIGEN. Het Tweede Kamerlid de heer Roosjen heeft aan de ministers van Oorlog en van Marine schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het'de minister bekend, dat de termijn tussen het oproepen van dienstplichtigen om voor de eerste oefening onder de wapenen te komen en de datum van opkomst in vele ge vallen minder dan een maand be draagt? 2. Is de minister niet van oordeel, dat verzoeken om uitstel van eer ste oefening, welke niet ingediend mogen worden voor dat de dienst plichtigen de oproeping hebben ont vangen, door dez' korte termijn over het algemeen niet met die zorgvul digheid behandeld kunnen worden, welke noodzakelijk is? 3. Is de minister bereid te be vorderen, dat bedoelde termijn ver ruimd wordt tot 3 maanden. i

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2