DUINSTREEK Koningin bracht een bezoek aan de Noordwesthoek van Overijsel Radiodistributie in handen v. PTT De gemeenteraad te Wassenaar weigerde medewerking voor Kath. Montessori school DONDERDAG 2 JULI 1953 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Vergezeld van een klein gevolg een lust was toen Hare Majesteit heeft Koningin Juliana gisteren een werkbezoek gebracht aan de Noord- Westhoek van Overijssel, wat tal van autoriteiten de gelegenheid bood om een aandachtig toehorende Vorstin in te lichten over de problemen en de noden van dit vrij uitgestrekte en zeer belangwekkende gebied. Maar bovendien en bovenal bood dit bezoek de bewoners van deze streek een welkome gelegenheid om van hun trouw en hun genegenheid jegens ons Vorstenhuis te getuigen. Overal hingen de vlaggen uit, over al deelde de met vlaggen wappe rende en blij zingende schooljeugd in de feestelijkheid van deze dag en in alle buurtschappen, dorpskernen en aloude stedekes vormden de be woners ter weerszijde van de route een dichte haag van juichende be langstellenden. Een treffende hulde brachten ook de Ambonese bewoners van het kamp Beenderribben in Nederlands jongste dorp Scheerwolde. Daar in dat nieuw ontgonnen polderland groeit geen bamboe dat die Ambone zen het materiaal zot» kunnen ver schaffen om dwarsfluiten te snij den. Zij maakten derhalve dwars fluiten van eindje gordijnroede, zij maakten zélf hun slagwerk en het met deze promitieve instrumenten toegeruste orkest speelde dat het AMERIKAANSE BOLLEN- KWEKERS HEBBEN GEEN KWAAD IN ZIN. Tijdens een vergadering van de „Amerikaanse groep" van de Bond van Bloembollenhandelaren, heeft de directeur van deze groep in de Ver. Staten, de heer Gustave Springer, de leden toegesproken. Hij heeft hen uitleg gegeven van de moeilijkheden, waarmede de Ame rikaanse bollenkwekers te kampen hebben. De heer Springer zeide: „De hoofd zaak voor deze moeilijkheden zijn niet de veelbesproken lage prijzen die door de Hollandse exporteurs worden genoteerd, maar veeleer de verminderde vraag door de bloemis ten in Amerika naar iris Wedgewood en narcis King Alfred, die in de V.S. worden gekweekt". De heer Springer noemde een be richt, dat een der leden van het Congres, de heer Thor C. Tellefson, aan de Congrescommissie voor bui tenlandse handel om invoerquota verzocht zou hebben, onjuist. De heer Tellefson vertelde zelf, dat het een verklaring in het algemeen betrof om de positie van de Ameri kaanse bloembollenkwekers aan de Westkust duidelijk te maken aan de commissie voor de buitenlandse han del, en dat hij in het geheel niet. ge probeerd heeft een voorstel te doen om tot een quota-systeem te komen. Mr. Tellefson verklaarde voorts, dat genoemde commissie tot taak heeft het wederkerig handelsverdrag te vernieuwen en dat men dus bij de ze gelegenheid moeilijk een aanvrage voor quota in overweging zou kun nen nemen. Vermeld zij voorts, dat minister Mansholt tijdens zijn reis door de Ver. Staten met leidende figuren uit de groep Amerikaanse kwekers gespro ken heeft. In principe werd toen af gesproken, dat Nederlandse en Ame rikaanse kwekers gezamenlijke pro paganda voor bolbloemen in de Ver. Staten zullen gaan maken. OVERWEGWACHTER N.S. VRIJGESPROKEN De 30-jarige overwegwachter der Nederlandse Spoorwegen uit Amers foort, die terecht heeft gestaan, om dat hij in Maart 1952 plotseling de afsluitbomen van de overweg „de grote koppel" op de lijn Zwolle Amersfoort zou hebben gesloten, is opnieuw vrijgesproken. In eerste instantie had de officier van justitie bij de Utrechtse politie rechter een geldboete plus een voor waardelijke gevangenisstraf tegen hem geeist, doch de politierechter was niet van de schuld van verdach te overtuigd en sprak hem vrij. De officier tekende daarop hoger beroep aan, doch thans heeft ook het Am- stedams gerechtshof deze overweg wachter vrijgesproken. Op de bewuste dag reed 'n vracht auto tegen de dalende spoorbomen op. Voordat de trein uit Zwolle langs raasde wisten de inzittenden van de vrachtauto de wagen onder de ge deeltelijk vernielde spoorboom ach teruit te duwen, zodat er verder geen ongelukken gebeurden. Ook de procureur-generaal had ter zitting vrijspraak gevraagd. te Scheerwolde voet aan wal zette. Elk bezoek aan de Noord-Westhoek loopt op Giethoorn uit en het Ko ninklijke bezoek maakte op deze re gel geen uitzondering. De heer K. Smit, die in de bange Februari-dagen de leiding op zich had genomen van de Giethoornse hulpverlening aan het rampgebied, viel de eer te beurt om Hare Ma- jestie per punter door het roman tische Venetië van het Noorden te mogen voeren. Helicoptère-dienst op Maastricht Een vertegenwoordiger van Sebena heeft te Maastricht besprekingen geopend voor eer geregelde post dienst MaastrichtLuikBrussel per helicopter, aldus het Alg. Dag blad. Men hoopt in September met deze dienst te kunnen beginnen. Men ver wacht, dat voor het eind van het jaar ook passagiersvervoer zal kun nen plaats hebben. De gemeente Maastricht heeft als landingsterrein beschikbaar gesteld, „De Griend'" aan de Oostelijke Maas- over tussen de spoorbrug en de Wil- helminabrug. Luisterbijdragen onveranderd De ministers mr. J. Algera en mr. J. M. L. Th. Cals hebben het reeds aangekondigde wetsontwerp tot wij ziging der Telegraaf- en Telefoon- wet 1904 bij de Tweede Kamer in gediend, waarbij zij voorstellen, de exploitatie der radiodistributie defi nitief over te dragen aan het staats bedrijf der P.T.T. Overeenstemming is bereikt met de Bond van Exploitanten van Ra- diocentralen over het uitkeren van een vergoeding van f 30.104.000 aan de voormalige radiodistribuanten, die reeds in totaal aan naastingsom men ruim 26 millioen ontvangen hebben, zodat de uit te keren ver goeding rond 4 millioen zal bedra gen. De P.T.T. zal het bedrijf in drie Radio Noordwijk nu van de „Marine" In zeer besloten kring is Woensdag het radiostation Noordwijk, een ba ken en mijlpaal voor wandelaars langs het strand tussen Noordwijk en Zandvoort, aan de marine ver bindingsdienst overgedragen. Diit radiostation was eertijds als „Nora" in dienst van de P.T.T. die echter enige tijd geleden naar Neder- horst den Berg verhuisde. Sindsdien zjjn de te Oegstgeest gevestigde marine eleotronisch bedrijven, het electronische zenuwstelsel van de marine, doende geweest met het in richten van het Noordwijkse station, thans een zeer moderne ontvangst- apparatuur verkreeg. Het radio ont vangst-station van de Kon. Marine was tot dusver gevestigd in de m'arine electronisch bedrijven te Oegstgeest, dat vooralsnog wel als marine zendstation gehandhaafd blijft. In het comple? van radio Noord wijk is sinds enige tijd ook het ont vangstcentrum van de rijkslucht vaartdienst gehuisvest. jaar tijds kunnen saneren, na ver loop van welk tijdvak alle aangeslo tenen de beschikking zullen hebben over vier ontvangstmogelijkheden van een kwaliteit, welke in overeen stemming is met de huidige stand der techniek en met inbegrip van de luidspreker-installatie. Het huidige tarief van 24.per jaar exclusief luisterbijdrage zal voorshands gehandhaafd blijven. Het „Spaargeld" van de huishoudster Een zes-en-zestig jarige huishoud ster uit Delft had vele jaren lang gouden muntstukken van allerlei landen gespaard als „appeltje voor de dorst". Onlangs moest zij haar goud belenen omdat zij er financieel nogal moeilijk voorstond. Toen bleek echter dat zij in strijd met het de- viezenbesluit 1945 had gehandeld. Zij had fieen gemunt goud voor handen mogen hebben. De economische politierechter ver oordeelde haar tot 10.boete en verbeurdverklaring van het goud. In beroep bij het economisch ge rechtshof te den Haag werd beves tiging van dit vonnis gevorderd. Het gerechtshof heeft nu het von nis bevestigd, maar tevens bepaald dat de huishoudster de helft van de opbrengst van haar gespaarde mun ten terugkrijgt. Bij een reddingspoging in zee is gistermiddag te Scheveningen een 22-jarige messroom-bediende uit Den Haag verdronken. Het dertienjarige meisje, dat door een onderstroom was gegrepen, werd door twee politie agenten gered. De heer Jansen-Manenschijn is gisteren tijdens een huldiging bij ge legenheid van zijn 30-jarig lidmaat schap van de Prov. Staten, benoemd tot ridder in de orde van de Ned. Leeuw. Na een langdurige beraadslaging met interessante debatten heeft de gemeenteraad van Wassenaar, die gisteravond voltallig bijeen was onder voorzitterschap van burgemeester dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen met 12 tegen 7 stemmen besloten medewerking te weigeren aan de stichting van een R. K. Montessori school voor lager onderwijs in Deyler- oord. Alleen de 6 KVP-leden wet houder Van Moorsel stemden voor het voorstel van B en W en de heer J. L. F. C. van der Vis (WD) kon zich niet verenigen met de argumentatie die B en W bezigden in hun afwij zend prae-advies. In een knap betoog ontwikkelde mr. P. J. M. Aaliberse de bezwaren van de KVP-fractie tegen het stand punt van B en W en verdedigde hij de zienswijze van het schoolbestuur, dat in de vorm van een uitvoerig memorandum ter kennis van de raad was gebracht. De heer Aalberse stelde vast, dat met het al of niet geldig verklaren van de 21 handtekeningen op de ouderverklaring voor de leer lingen, die thans de R. K. Montes sorischool in oprichting bezoeken, de nieuwe school staat of valt. Naar deze mening van B en W mogen deze handtekeningen niet worden mee- i geteld omdat in Deyleroord geen sprake is »van bijzondere omstandig- De overdracht aan de marine ver bindingsdienst geschiedde door hetheden, zoals bijvoorbeeld een aan- hoofd van de marine electronische zienlijke uitbreiding van de bevol- bedrijven, kapitein luitenant ter zee, king. Enkele maanden geleden be- TROUW AAN DE KONINGIN! Dinsdagmiddag omstreeks 2 X uur streek een bijenzwerm neer in de tuin van mevr. de wed. M. van Eekv. d. Berge te Alphen 5 aan den Rijn. t De heer Spreij in de Hoorn j wist raad met de diertjes. Hij ving ze op in een korf en bracht J ze weg. Maar hij had niet aan de Ko- ningin gedacht. Die was achter- gebleven in de tuin. En de ande- re morgen vroeg zat de hele bij- enzwerm weer in de tuin om om de Koningin geschaard Het „bijenvolkje" betoonde trouw aan zijn „vorstin" Focke. Het ontvangststation is mens de marine verbindingsdienst aanvaard door de chef van deze dienst, kapitein luitenant ter zee mr baron De Vos van Steenwijk. Bij de overdracht waren o.m. aan wezig de burgemeester van Noord wijk en van Noordwijkerhout. Twee gevangenen ontsnapt Uit het strafgesticht Norg (Veen- huizen) zijn twee gedetineerden ont vlucht. Zij slaagden er in tijdens het werk aan de bewakers te ont vluchten. Zodra hun afwezigheid bekend werd, is er op uitgebreide schaal een onderzoek ingesteld, waarbij gebruik werd gemaakt van politiehonden. De bossen werden aan een nauwkeurig onderzoek onder worpen, maar dit onderzoek heeft tot nu toe niets opgeleverd. Twee weken geleden, zo vernemen wij, schijnen ook twee gevangenen te zijn gevlucht uit het strafgesticht Veen- huizen. Een daarvan is later weer gearresteerd. Op 7 Juli a.s. vertregt uit Eindho ven een groep van ongeveer 100 kin deren van 9 tot 14 jaar, allen af komstig uit het rampgebied, naar Italië. Zij zullen gedurende vijf we ken de gasten zijn van het Italiaan se Jeugd-Roode Kruis. De kinderen zullen worden ondergebracht in de vacantiekolonie van het Italiaanse Roode Kruis. Sinds de watersnood in de Povlakte organiseert het Ita liaanse Jeugd-Roode Kruis zesweek- se zomerkampen voor kinderen van de getroffenen. De reis uit Nederland tot de Ita liaanse grens wordt gefinancierd door het Nationaal Rampenfonds. In het kamp zullen de kinderen samen zijn met enige honderden lotgenoten uit de Povlakte. De vacantiekolonie van het Ita liaanse Roode Kruis is een groot kamp, gelegen op de Monte Amiata (820 meter hoog). Deze plaats bevindt zich in Toskane. KAMER NAAR „DE MELKWEG" De leden der Tweede Kamer zul len hedenmiddag op uitnodiging van het bestuur een officieel bezoek brengen aan de zuiveltentoonstel- ling „De Melkweg" in de Houtrust- hallen. Op 7 Juli a.s. zullen de leden der Eerste Kamer eveneens deze expo sitie bezoeken. Hazenberg die in tweede instan tie namens B en W het woord voer de met veel nadruk, dat voor het gemeentebestuur aan het school bestuur geen enkele suggestie is ge daan over de vestiging van een Mon tessorischool in Wassenaar Zuid, zoals in het memorandum van het school bestuur is gezegd. Het voorstel van B en W om de gevraagde medewerking te weigeren werd daarna met 12 tegen 7 stemmen aangenomen. Winkelsluiting en feest. Een van de weinige andere agenda punten, die stof tot spreken opleverde betrof een ontheffing van de winkel sluitingsverordening voor de dagen, waarop het zgn. Wassenaarse feest gevierd' wordt. B en W hadden een ontheffing voorgesteld voor de kra men, die zich op het feestterrein be vinden en een verbod tot venten buiten 't feestterrein. Op aandringen van enkele raadsleden werd de ont heffing ook van kracht verklaard voor de winkels in Wassenaar zelf. Vragen over woningbouw. De heer Van den Berg (KVP) kreeg verlof tot het stellen van vra gen over woningbouw plannen. Spr. vroeg B en W nadere mededelingen te willen doen over het bouwrijp maken van gronden, waarop een 200 of 300-tal woningwetwoningen kunnen worden gebouwd. Het ant woord van wethouder Hazenberg was weinig positief. De kwestie is bij B en W in studie en binnenkort zal hierover contact worden opgeno men met de commissie voor het uit breidingsplan. Stilzwijgend nam de raad een aan tal andere besluiten. Twee nieuwe straten in Kerköhout zullen de naam dragen van „Daniël Ruys" en van „Dokter van Praag", twee overleden bestuursleden van de Wassenaarse Bouwvereniging met vele verdiens ten voor de Wassenaarse gemeen schap. Een bedrag van f 25.000 werd beschikbaar gesteld voor verbeterin gen en vernieuwingen in en aan het raadhuis, nadat B en W hun voorstel hieromtrent in een besloten vergade ring nader hadden toegelicht. Sub sidies werden verleend aan de Open bare Leeszaal en Bibliotheek Fede ratie, aan de Jeugdnatuurwacht, aan de Floraliavereniging en aan het comité voor de Tuinenkeuringen. Besloten werd, ten behoeve van de afd. Wassenaar, van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren een electrocutietoestel aan te schaffen voor het pijnloos afmaken van honden. VOORSCHOTEN Handgranaten in vuilnisbak De famailie F. in de Willem de Zwijgerlaan gaat verhuizen. Dat was Valkenburg gaat weer nieuwe Marine-huizen bouwen Gisterenavond kwam de Raad van Valkenburg in openbare vergadering bijeen. De heer Th. v. d. Meij had bericht van verhindering gezonden. Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de dire I •tie van de N.Z.H.V.M., dat met in gang van de winterdienstregeling een busdienst zal worden onderhou den overeenkomstig de richtlijnen, welke ook voor andere lijnen gel den, d.w.z. dat Valkenburg dus ook een volledige Zondagsdienst krijgt. l de Algemene Politieverorde ning komen enige veranderingen. Onverminderd het bepaalde in de Hinderwet is het in het vervolg ver boden in de kom der gemeente var kens, schapen, geiten, bokken, run deren of kalveren te houden c.q, te hokken op plaatsen waar dit voor anderen hinderlijk is of dit voor de gezondheid of zindelijkheid nadelig is, een en ander volgens het oordeel van en behoudens ontheffing onder bepaalde voorwaarden door B. en W. Het verzamelen of bergen van af val, vuilnis, mest of dergelijke stof fen is binnen de kom der gemeente verboden, tenzij met vergunning van B. en W. overeenkomstig de daar aan verbonden voorwaarden. gezien de stijging van 't gemeen telijk budget werd besloten de ge meentegelden tegen benadeling door ambtenaren te verzekeren tegen 'n hoger bedrag, door in de waarborg- regeling deel te nemen voor de som van 10.000. De voorstellen tot wijziging van de interimregeling ziektekosten ge- meentepersoneel en de vacantietoe- lagen werden zonder bespreking aanvaard. In overeenstemming met het advies van B. en W. werd be sloten niet toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling ziektever zekering gemeentepersoneel, omdat daardoor de minder draagkrachtigen, voor wie zij bedoeld is. niet gehol pen werden en omdat zij voor de meer draagkrachtigen naar verhou ding ongunstig is. Ook meent men dat men door deze regeling aan de ambtenaren de vrijheid om zich te verzekeren ontneemt. Voor een doelmatige bebouwing van de grond gelegen langs de Hoofd straat was het noodzakelijk de be schikking te hebben over de oprij laan naar „Welgelegen" en een per- sloot de gemeenteraad evenwel tot het oprichten van een nieuwe open bare lagere school in Deyleroord en een van de voornaamste argumenten van B en W was, de te verwachten uitbreiding van de bevolking in dit deel van Wassenaar. Naar spr.'s me ning moet dit argument ook nu gel den, bij de aanvrage der St. Joseph- parochie. In het prae-advies van B en wordt gesproken over het feit, dat de 21 leerlingen per 1 Februari j.l. wer den afgevoerd als leerlingen van de bestaande St. Jan Baptistschool met het kennelijke doel, te ontkomen aan uitzonderingsbepalingen van de Lager Onderwijswet. Mr. Aalberse zeide, dat niet juist te vinden, dat in het prae-advies getuige deze uitdrukking een zeker kwade trouw van het school bestuur wordt verondersteld. In het prae-advies wordt steeds ge sproken over het handelen in de geest van de wet. Het ongeldig ver klaren van handtekeningen voor 21 leerlingen, die reeds de nog onge subsidieerde Montessorischool be zoeken zou zeer zeker in strijd met de wet zijn. De heer Hortensius (Prot. Chr.) zeide, zich met het advies van B en W te kunnen verenigen. De heer Van Gorcum (PvdA) sprak over de gelijk stelling, die de Lager Onderwijswet beoogt, een gelijkstelling, die geen betrekking heeft op verschillende onderwijssystemen. De heer Van Gunsteren (Prot. Chr.) vroeg nadere inlichtingen over de consequenties van het te nemen besluit en de heer Van Bemmelen (KVP) trad in het J een mooie aanleiding om overbodige geweer tegen de standpunten van en-1 rommel op te ruimen. Het vuilnis- kele vorige sprekers. Wethouder K. Huibregt§e (PvdA) vat is daar natuurlijk goed voor. Een voddenman, die de vuilnis- beantwoordde de sprekers en betoog- j bakken langs ging om te zien of er de dat het besluit tot het stichten nog wat van zijn gading bij was. van een openbare lagere school niet i vond er een paar voor hem vreemde zonder meer vergeleken mag wor- j voorwerpen in. Hij nam ze mee en den met de kwestie, die thans ter j vroeg een paar huizen verder aan tafel ligt. Bij de bestaande openbare j mevr. S. of zij wist wat dat waren, lagere school aan de Van Zuylen van j Die herkende de vreemde voorwer pen als nog gevaarlijke handgrana ten! Zij waarschuwde de politie, die de granaten op een veiliger plaats gebracht heeft. Wat had er niet kunnen gebeuren als deze granaten in de vuilverbran dingsoven terecht waren gekomen!! Ongelukshond. Gisterochtend om ongeveer half elf reed de be stuurder van een motor tegen een hond, die plotseling de Willem de Zwijgerlaan overstak. De bestuurder kwam te vallen en moest zich, om dat hij klaagde over pijn in de borst en omdat hij ontvellingen had opge lopen onder doktersbehandeling stöl- Nijeveltstraat is sprake van een grote overbezetting. Dat is geenszins het geval bij de bestaande St. Jan Bap tistschool, die voorlopig nog plaats voldoende heeft. Niet overtuigd. De heer Aalberse bleek in het ge heel niet overtuigd te zijn. Dat de 6 lokalen, waarover men in de St. Jan Baptistschool beschikt, thans nog ruimte voldoende bieden wil niet zeggen, dat zij ook straks nog, na de uitbreiding van Deyleroord, toerei kend zullen zijn. Op een vraag van de heer Van Gunsteren antwoordde wethouder len. De motor werd licht bescha digd. Geboren: Peter, z. van A. W. B. van der Voort en W. Verhagen; te Leiden Leonardus Th. Adr. Cl., z. van I. J. Roodakker en D van den Berg; Wicher J., z. van J. Pen, en G. W. Kuiper. Ondertrouwd: C. Leydes 29 jaaï en J. Arentsen 23 jaar; F. J. Breuer 27 jaar en C. H. van Ovost 25 jaar; Th. W. van Doorn 23 jaar en E. Boonstra 22 jaar. Gehuwd: W. J. den Dopper en C. P. E. van den Berg. Overleden: Hendrika E. Bultjes 68 jaar echtg. van L. Lelyveld. HAAGSCHESCHOUW ERNSTIGE AANRIJDING Gisteravond ongeveer kwart voor negen vond bij de Haagsche Schouw een aanrijding plaats, waarbij de 13-jarige Henny v. d. W. uit Leiden ernstig werd gewond. De jongen wachtte met zijn fiets .waarop hij een jonger broertje vervoerde, ach ter een luxe wagen op de Valken- burgse weg om te kunnen overste ken naar de Rijndijk. Bij het opstap pen heeft hij waarschijnlijk zijn evenwicht verloren, waardoor hij geraakt werd door een vrachtwagen, bestuurd door A. D. uit Voorschoten, die juist komende van de Rijndijk, de Valkenburgse weg wilde inrij den. Ernstig gewond aan hoofd schouder bleef hij liggen. Doordat zijn fiets de andere kant uit viel bleef het broertje ongedeerd politie was snel ter plaatse. Dr. Th. J. Thies liet het slachtoffertje naar een ziekenhuis te Leiden vervoeren. Ook de burgemeester was zich op de hoogte komen stellen. NOORDWIJKERHOUT BIJNA VERDRONKEN. In de zanderijsloot van de Boek horst zijn twee kinderen ternauwer nood aan de verdrinkingsdood ont snapt. Eén van de meisjes, die de zwemkunst niet meester is, had zich te ver van de kant begeven en was in het diepe terechtgekomen en dreig de te verdrinken. Het andere meisje trachtte haar te redden, doch haar po gingen faalden, zodatx zij de hulp inriep van mevr. van P. die in de buurt aan het zwemmen was. Met gevaar voor eigen leven poogde mevr. van P. de beide meisjes aan de kant te brengen, doch dit gelukte ook haar niet. Wachtmeester Van L., die toe vallig in de omgeving van de sloot was, werd door mevr. van P. aange roepen om te helpen. Geheel gekleed begaf deze zich terstond te water en mocht het genoegen smaken dat beide meisjes aan de kant kwamen. 's Zondags 4 H.H. Missen in de St. Jozefkerk. Gedurende de zomer zal tot nadere aankondiging in de St. Jo zefkerk de dienst van de H.H. Missen als volgt geregeld worden: de eerste H. Mis is om 6 uur, de 2e om half acht, de Hoogmis om 9 uur en de laat ste om 11 uur. Deze nieuwe regeling gaat a.s. Zondag reeds in! Landarbeidersbond. Donderdag 9 Juli a.s. van des avonds 7 tot half acht uur is er voor het laatst gele genheid de vacantiebonnen met op druk „geldig t.m. 30 April 1953" te verzilveren in het gebouwtje op het plein van de St. Jozefkerk. ceeltuingrond, gelegen teh Noord- Westen van deze laan. Het voorstel van B. en W. deze grond te kopen werd aanvaard. Nog steeds staat de gemeente Val kenburg voor behoorlijke uitbreiding van het aantal woonhuizen. Het Ministerie van Marine stelde 20 eenheden bouwvolume beschikbaar. 10 woningen zijn reeds fn aanbouw. Het voorstel tot het beschikbaar stel len van gelden tot de bouw van 9 andere Marine-woningen werd dan ook aanvaard. Hiervoor was echter noodzakelijk, dat grond bouwrijp ge maakt werd en dat er een straat wordt aangelegd. De kosten van het een en ander bedragen 95.598 voor de bouw en 25.357 voor de andere werkzaamheden. Oude naam voor nieuwe straat Een aardige discussie ontstond over de vraag, welke naam gegeven zou worden aan de nieuwe straat. Het voorstel van B. en W. aan deze straat de naam van ,,'t Boonrack" te geven vond algemene instemming. Dit is nl. een historische naam van een gedeelte van de Rijn. In de volks mond heet dit stuk „Boorrak", maar de authentieke gegevens laten zien, dat dit onjuist is. Geeft men nu aan de nieuwe straat de historische zui vere naam, dat wordt ook de on juistheid uit de volksomgangstaal weggenomen. De genoemde objecten maakten 't ook noodzakelijk^ dat er een nieuwe kasgeldlening werd aangegaan. Een aanbieding van f 200.000 tegen een rente van 1 3/4 werd aanvaard. De instructie van de gemeenteont vanger onderging een wijziging. Vanaf 1 Juli 1953 houdt deze zitting op Woensdag van 11.30 tot 12.30 en 's Zaterdags van 11.30 tot 13.00 uur. Veranderingen in de bouwverorde ning en begroting 1953 werden zon der bespreking aanvaard. Ook de rondvraag leverde geen belangrijke dingen op, zodat de raad over kon gaan tot voortzetting der vergade ring met gesloten deuren. KATWIJK Gpb.: Albert z. v. H. Houwaard en C. van der Plas; Wilhelmina d. v. M. Zuyderduyn en W. van der Plas; Cornelis z. v. C. Parlevliet en C. v. Rhijn; Huiberdina P. d. v. P. Scliad- dee van Doorn en P. Haasnoot; Jan na d. v. A. van Duyn en C. Ouwe hand; Cornelis J. z. v. J. Sip en C. van Beelen; Lodewijk C. z. v. G. Blok en J. Vooys; Maria d. v. D. Zwaan en D. Ouwehand; Geertje d. L, van der Kraan en T. van He- mert; Dirk z. v C. Klok en C. van Duyvenoode; Cornelis J. z. v. G. de Vreugd en G. de Jong; Hermanus z. v. H. van Schie en A. van Huitzen. Ondertr.: J. C. van Duyn en A. de Best. Getr.: W. A. Vulik en F. C. G. Braun; W. Wille en A. J. de Haan; G. van der Peol en J. C. Haasnoot; M. de Vreugd en J. Duyndam; W. v. d. Boon er± A. van der Plas. Overl.: H. Ouwehand, 31 j. A. van Hoevelaken, 51 jaar. NOORDWIJK S* S.J.C. Gisteravond hield de R.K. V.V. S.J.C. haar jaarvergadering in het Juvenaat, voor welke vergade ring slechts weinig belangstelling be stond. De voorz., de heer F. de Lin- cel, besprak bij de opening in het kort het verloop van het afgelopen jaar, waarbij gebleken is dat S.J.C. over zijn dieptepunt heen is. Spr. is ervan overtuigd, dat, als alle leden zich volledig inzetten en het club verband hoog houden, met vertrou wen de komende competitie tegemoet kan worden gezien. Voor de wandel tocht „Northgs-mars" op Dinsdag 7 Juli te 7 uur kunnen opgaven ingo- diend worden bij het secretariaat. Vani de sportvereniging G.S.V. te Glane was via het oud-lid T. Steen voorden een verzoek ingekomen een openingswedstrijd te komen spelen op hun nieuwe terrein. Waar echter de reiskosten voor eigen rekening zouden komen, kon aan deze aan vraag geen gevolg worden gegeven. In het jaarverslag werden her dacht twee leden, welke de vereni ging door de dood waren ontvallen, namelijk Jas. Hoogeveen en P. Vink Jac.zn. Het eerste elftal beëindigde de com petitie op een goede 3de plaats, 3 en werden kampioen, terwijl 5 het kampioenschap zich in de laatsté wedstrijd zag ontgaan. Bij de Junio ren en Adspiranten vlotte het dit jaar niet. De training kon veel beter be zocht worden en allen werden aange spoord, Donderdagavonds hieraan deel te nemen. Door de goede zorgen van de heren Th. Hogervorst en Joop v. d. Zalm zullen ook de Junioren en Adspiranten getraind kunnen worden. Het jaarverslag van de pen ningmeester sloot met een batig sal do van ƒ69.71. De kascommissie had alle bescheiden in keurige orde be vonden, doch deed nog enkele sug gesties, waarmede het bestuur reke ning zal houden. In de nieuwe kas commissie werden benoemd J. Mes- ker, Thorn Ruigrok en H. Wamelink. In het bestuur werden herkozen de heren F. Schreurs en L. J. v. d. Meer. In de elftal-commissie werden her kozen W. v. d. Meer, L. Steenvoorden en B. Caspers. In de commissie vara beroep werden gekozen kap. de Har- tog, W. Rietmeijer Sr. en Th. Hooger- vorst. Nadat de g.a., kap. de Hartog, nog een toepasselijk woord had gesproken over de plicht van een katholiek voet baller en een zakelijke rondvraag, waarin nog werd besloten voortaan de jaarvergadering in het najaar te doen plaats hebben, werd deze bij eenkomst gesloten.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2