sp^ Omgeving Leidse buffetchefs en kellners gaven staaltjes van uitstekend vakmanschap Wedstrijd in de Stadsgehoorzaal De Vriendenkring Critiek op regering tijdens jaarvergadering van T+ en D* Leidse Vacantiebezigheden vragen hulp voor de jeugd WOENSDAG 1 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 BIERTAPPEN EN SERVEREN Zelden hebben we zulke nette kell ners gezien als gistermiddag in de Stadsgehoorzaal. Zelden zagen we zó vlug, zó netjes, zó hoffelijk en zó des kundig een glas bier tappen en ser veren als gistermiddag tijdens de na tionale biertapwedstrijd, de 14e van de 30, die het Centraal Brouwerij Kantoor in de belangrijkste plaatsen van het land organiseert. De plaatse lijke winnaars gaan straks in Amster dam onderling uitmaken wie de titel „nationaal kampioen biertapper" mag dragen. Uit Leiden en omgeving hadden zich 28 teams aangemeld. Ieder team bestond uit een buffetchef of barman en een kellner. De eerste moest aan een der twee speciaal hiervoor opge stelde taipwagens een glas Pilsener bier tappen en uit de ijskast een fles je Münchener bier halen. De kellner moest het volle glas, het flesje en 'n leeg glas op een plateautje naar de andere zijde van de zaal brengen en (het daar serveren. Zowel bij het tap pen als bij het serveren keek de jury nauwlettend toe en het kleinste fout je werd opgemerkt. Want het lijkt zo eenvoudig, maar een goed glas bier tappen en serveren is een vak apart, een -kunst zelfs, al is het dan kunst met een kleine „k". Probeer maar eens zo'n prachtig schuimmanchet op het bier te krij gen als het glas vet is. Het lukt niet. Daarom geen vette of gedroogde gla zen. Even in k?;ud water omspoelen en dan tappen, het glas in de juiste stand, niet te veel en niet te weinig bier, zonder morsen serveren. En dit alles liefst zo snel mogelijk. De snel heid speelde weliswaar geen beslis sende rol, maar telde toch wel mee. Telkens startten er twee teams te gelijk en vol spanning keek het pu bliek er waren honderden be langstellenden hoe barman en kell ner het er aibrachten. De een vergat het lege glas, de ander liet de bier viltjes liggen, een derde gleed uit tij dens het lopen en morste, weer een ander kwam zonder biermacnchet bij de jurytafel of schonk het Münche ner bier zó dood in, dat het wel Coca Cola leek. Kortom, er werden nogal wat fouten gemaakt, hetgeen de span ning verhoogde. Direct daarop wer den de cijfers bekend gemaakt, die de jury had toegekend. Na de eerste vielen de acht la geplaatste teams af, zodat er twintig qverbleven voor de demi-finale. Daar uit kwamen tien winnaars te voor- Leidse Koksschool bestaat drie jaar Het treft wel zeer bijzonder, daf de verjaardag van de Leidse Koks school (1 Juli 1950 werd zij opge richt) vandaag samenvalt met de be vordering van de commandant van deze school, majoor H. W. Gerth van Wijk, tot luit.-kolonel. Reeds gister avond klonk daar iets van docr, toen de Harmonie-kapel „Werkmans Wils kracht" op het terrein van de Mors«- poortkazerne een concert gaf, dat ter ere van deze bevordering werd ge opend met het spelen van een „Lang zal hij leven". Een geste, die door de commandant op prijs werd gesteld. Hierbij bracht „W. W." een klas siek programma ten gehore beslo ten met het spelen van enkele popu laire nummers en het Wilhelmus. Het eigenlijke verjaardagsfeest werd hedenochtend ingezet met een vlaggenparade, waartoe alle officieren en manschappen zich in carré-vorm op het voorterrein hadden opgesteld. Na afloop hiervan richtte de comman dant zich in een kort woord tot de troep, waarbij werd herinnerd het 3-jarig bestaan der school. Vervolgens werd een militaire mars door de stad gemaakt, waaraan ook de drumband van de Nationale Re serve medewerking verleende. De ochtenduren werden verder in beslag genomen door volleybalwedstrijden op het Hospitaalterrein In een vriendschappelijke kamp streden offi cieren, onderofficieren en manschap pen hier om de hoogste eer. Heden middag volgt in- de Leidse Hout een voetbalwedstrijd tussen een elftal van de Koksschool en een Engels mi litair elftal, afkomstig van het Tran- sitcamp te Hoek van Holland, waarna de feestelijkheden worden besloten met een cabaret-avond in het St. An- tonius Clubhuis. schijn, die in de finale moesten kam pen om de vijf geldprijzen. De prijswinnaars. Met 699 pt. legde het team Jan Lu cie (Klein Minerva)-Jan Elijzen (Den Burcht) beslag op de eerste prijs 150.waardoor dit team op 29 Augustus te Amsterdam zal uitko men in de landelijke finale; met 690 punten werd het team Th. KrampB. C. Buikstra (Het Gulden Vlies) twee de 100.de derde prijs 50. naar het team A. Verstraaten Teunis uit de Harlemmerstraat (met 676 punten), terwijl resp. de 4e en 5e prijs 25.in handen kwamen van het team van „De drei pottekens"' uit de Jan Vossensteeg (665 punten) en N. v. d. Vaaït uit de Wolsteeg (478 punten). Het hoogst aantal punten (716) werd in een der ronden behaald door het team KrampBuikstra, een aantal dat dit team in de finale echter niet wist te halen, waardoor het naar de tweede plaats verhuisde. Nederland geen bierland. Het heet, dat deze wedstrijden ge houden worden om de vakbekwaam heid te stimuleren, maar op de ach tergrond staat vanzelfsprekend de propaganda voor het bierdrinken. Het biergebruik is in Nederland sterk teruggelopen. In 1930 werd per jaar 27.5 liter bier per hoofd gedron ken, in 1939 was het nog slechts 15.9 liter en in 1949 maar 10.4 liter. Toen begon de grote campagne van „Het bier is weer best", met het gevolg, dat het verbruik in Nederland in 1952, tot 11.1 liter per jaar per hoofd gestegen was. In het buitenland wordt veel meer bier gedronken: België staat aan de kop met 123 liter, terwijl Engeland met 88 liter er ook mag zijn. In het coca cola-land Amerika bedraagt het toch nog altijd 66 liter. Desalniet temin is Nederland de grootste bier- exporteur van de gehele wereld; in 1952 werd er 500.000 hl. uitgevoerd. Wel een bewijs, dat het buitenland de Nederlandse bieren waardeert. (Foto: „De Leidse Courant"). naar het oude rangeerterrein aan het Stationsplein, waar enige knapen met hun vrije avonduren geen raad wisten en daarom maar een stapel tje dwarsliggers in brand staken. Met een straal op de waterleiding werd het vuur geblust. De officiële huldiging van alle ju- ,..Pe,^ag van SIsteren nauwe-bilarissen gezamenlijk heeft Vrijdag- bjks begonnen of er gebeifde al een avoncj plaats gevonden, zoals WoensdS 1 Juli- ongeval. Dat was om halfacht op de Apothekersdijk. De 63-jaige wielrij der J. v. d. B., wonend an de Lage Morsweg, viel van zijn féts. Met een vermoedelijke bekkeDractuur en schaafwonden aan het gezicht werd hij door de E.H.D. nar het Acad. Ziekenhuis gebracht. En om kwart- voor jegen raakte de 22-jarige K.B. uit Marnixstraat, in een drukkerij aarhet Galgewater met zijn rechterhan- bekneld in een machine. Hij blee1 haken met zijn ring. Het kostte h(n een vingertop, die totaal werd agekneld. Ook hij werd door de E.HL naar het Acad. Ziekenhuis gebrast. Prettiger is ^et bericht, dat de N.V. fabriek vanwollen dekens v.h. Scheltema Jnsz. ons toezond: Maandag 6 Juljzal het 25 jaar ge leden zijn, dat heer W. Calkhoven, 4e Groenesteee72, als dekenstrijker bij de N.V. inïienst trad. We zullen er nog wel m^r van horen. En vandaafis het 25 jaar geleden, dat de heer^Z. A. van der Zeeuw voor het eer- de bank binnenstapte, die hem vanaag hartelijk gehuldigd heeft. Een ier directeuren van het concern ymsterdamse Bank-N.V. Incasso puk NV., de heer E. H. Moens, spak de jubilaris, die vér- gezeld W3 van zijn echtgenote, met zeer waaierende woorden toe, in het bijzii van alle collega's, over het werl'dat de heer Van der Zeeuw in 25 j?r voor de bank heeft ver richt. 'ok een der procuratiehou ders, d heer H. Zaalberg, sprak hul digend woorden. De toespraken wer den vrgezeld door bloemen en ge schenen. Defames van de Leidse K.A.V., die nog iet het uistapje mee willen op Donerdag 16 Juli. moeten zich zo spedig mogelijk U Zaterdag heeft kunnen lezen. Maar toch was er gisteren iets bijzonders op de Rotogravure, waar de heer J. W. Smit zijn veertigjarig jubileum vierde de voorzitter van de jubi leumcommissie, de heer O. Krap, bood gelukwensen en geschenken aan. 's Middags v/as er een druk be zochte receptie. STADSKOK. SUCCESSEN VAN „RIJNLAND" IN OSNABRÜCK. Zondag werd te Osnabrück een in ternationale hondententoonstelling gehouden, waar ook enkele leden van de K.V. „Rijnland" hun honden inge- De plannen voor de viering van het Gouden Jubileum van de Vriendenkring ter ere van het H. Sacrament in 1954, zijn in de algemene ledenvergadering een stemmig aanvaard. Deze luiden als volgt: 1. 17 tot en met 19 Juni 1954: Triduum in een der parochieker ken. 2. Zaterdag 19 Juni: Jeugddag. a. 's morgens in alle parochie kerken H. Mis en Alg. H. Com munie. b. 's middags of 's avonds op voering van „Het Gastmaal der Kinderen", van Henri Ghéon, op Den Burcht. 3. Zondag 20 Juni: a. 8.30 uur plechtige Hoogmis op de Burcht met alg. H. Com munie van de leden. Daarna tot 15.00 uur uitstelling van het Al lerheiligste Sacrament; b. 15.00 Pontificaal Lof door en met toespraak van Z. Hoogw. Exc. Mgr. Huibers; c. 20.00 Opvoering van „Het Gastmaal der Kinderen". Dezer dagen trekken ruim 50 leden van de Vriendenkring er op uit om hun mede-leden in de gelegenheid te stellen hun finan ciële bijdrage te geven volgens het aangenomen plan, waardoor het feest op een gezonde finan ciële basis wordt gesteld. Samen brengen de leden van de Vriendenkring de middelen voor dg plechtige herdenking van het Gouden Feest bijeen, het feest dat moet uitgroeien tot een manifestatie van liefde voor on ze Eucharistische Koning. Maakt het Uw mede-leden ge makkelijk en legt Uw antwoord op de circulaire gereed. Geest. Adv. Bestuur Vriendenkring. EERSTE ZELFBEDIENINGS WINKEL IN LEIDEN GEOPEND. Hedenmiddag om 2 uur werd in de panden Haarlemmerstraat 164166 de eerste zelfbedieningswinkel van Leiden geonend door de heer A. J. J. de Haan. Een lange rij kooplustigen stormde direct de winkel binnen, waarin een uitgebreide sortering kruidenierswaren e.d. handig voor het grijpen lagen in bakken en open vakken. Alle artikelen, zakjes pakjes zijn duidelijk geprijsd en grote opschriften verwijzen de klanten naar de betrokken afdelingen. Bij de ingang word* iedere klant een mandje overhandigd, waarin de bood schappen, die hijzelf uit de vakken neemt, kan deponeren. Meelopend met de stroom komt men tenslotte vanzelf bij de uitgang, waar dames aan de kassa het mandje aannakken en overpakken in de meegebrachte tassen e.d. Ondertussen wórdt er be rekend wat de kosten zijn Eenvou diger kan het niet! In Amerika wordt dit systeem reeds jaren met veel succes toegepast en ook in Nederland komen er steeds meer zelfbedienings winkels. De eerste in Leiden is keu rig ingericht en maakt een zeer overzichtelijke indruk, waardoor het kopen werkelijk een pretje wordt. schreven hadden. Het fraaie Dalmatiner teefje Dési- rée van Minneweer van mevr. Hey- koop uit Leiden verwierf de interna tionale kampioensprijs, terwijl haar dochter ..Baldy van Meerburg" een eerste prijs met uitmuntend verwierf. Bij de reuen verwierf de bekende reu van de heer Mekel uit Leiden „Sir William of ligh Trees", eveneens een Dalmatische hond, ook een eer ste prijs met uitmuntendheid. De Rijnlandse Dalmatinerliefheb- bers hebben in Duitsland een goede reclame gemaakt voor de kwaliteit van de Nederlandse fokproducten. adfssen aanmelden, uiterlijk tot 14 Ju- listeravond om negen uur snelde ei motorspuit van de brandweer Dinsdagochtend is de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering gehou den van de C.V. Tieleman en Dros. Er werden langdurige debatten ge houden over de oorzaken van de ernstige verliezen van de firma in 1952, die meer dan vier en een halve ton bedroegen. De president-commissaris, mr. D. C. M. Stigter, zette in zijn toelich ting op de situatie uiteen, hoe de conjunctuur-gevoeligheid van het bedrijf, gepaard gaande met tijdelij ke omstandigheden en een zeer moeilijke liquiditeitspositie, tot deze gevolgen hebben geleid. Thans ech ter zien de zaken er iets beter uit. De binnenlandse verkoop is stijgende en een belangrijke exportpositie werd veroverd. Spr. betreurde, dat op de bekende de regering onvoldoende steun ver- Leidse Universiteit BABY GESTIKT. Toen hedenmorgen om half zev* de heer X. X., wonend in de Vond- laan, opstond, vond hij de vier mai den oude baby (enig kind) dood ir*e wieg. Aangezien het kindje niet ek was, moet aangenomen woraendat het 's nachts in zijn kussentjfge- stikt is. Geslaagd: voor het doet. examen Sterrekunde de heer M Schmidt Lel den: voor het doet. ex. Geologie de heren A. C. Tobi, Leiden, G. de Ko ning Leiden: voor het doctoraal exa men Nedei'lands recht de heren R K.. de Groot, Noordwijk; F de Koning, Voorburg en mej. J. M. C. Carriot, Heemstede; voor het doet. examen Psychologie de heer M. P. M. Haenen, Heerlen. leent aan gezonde, doch financiëel zwakstaande ondernemingen. De verlichting van op de onderneming drukkende belastingen komt te laat om een groot succes te sorteren, ter wijl een dreigende nieuwe loonronde ook deze verlichtende maatregelen weer teniet zou doen. De negentig millioen, die thans gereserveerd wor den voor werkverschaffingsobjecten, zouden beter besteed kunnen wor den aan exportsteun, ter voorkoming van werkloosheid ir plaats van op vangen van de gevolgen daarvan. De regering dient een politiek te volgen van belastingverlaging naar binnen en exportstimulering naar buiten. De eerste vier maanden van het lopende jaar geven een minder on gunstig beeld ten aanzien van de be drijfsresultaten dan de overeenkom stige periode van vorig jaar. Name lijk een verlies van 50.000 tegen over 700.000 in 1952. Door de ter vergadering aanwezige leden van de financiële commissie uit de aandeelhouders werd critiek geuit over het practisch niet raad plegen en voorlichten dezer commis sie, waarop van de zijde van com missarissen en beherend vennoot geantwoord werd, dat door deze in stanties toch eerst dc stukken be horen te worden opgemaakt, alvorens de commissie een inzicht gegeven kan worden. Dat geschiedde door het overleggen van de stukken twee maanden voor de aandeelhouders vergadering. Een nog sneller en ruimer inzicht kunnen de commis sarissen niet voor hun verantwoor ding nemen. De maatregelen over reorganisatie van het bedryf wérden uitvoerig be sproken. Op voorstel van de finan ciële commissie, welk voorstel ook van andere zijde gesteund werd, zal overwogen worden in hóeverre het advies van de efficiency-deskundige ingeroepen moet worden voor ver dere rationalisatie. De beherend vennoot, de heer C. W. Tieleman, meende de huidige be- drijfspolitiek te moeten kenmerkken als een concentratie op de hoofd producten en afschuiven van de ne ven-bedrijvigheid. Voorts werd geadviseerd de mo gelijkheden te onderzoeken van om- Zaterdag collecte Nu de maand Juli begonnen is, komt de gtote vacantie in zicht! Met ongeduldig verlangen ziet de school jeugd er naar uit. Wat is er heerlij ker dan een grote vacantie? De ouders denken er echter meestal anders over. De vacantiebesteding is immers een vraagstuk geworden, dat Burgerlijke Stand Geboren: Jan z. van L. Blok en S. van Tongeren. Carla d. van M. H. v. Laarhoven en A. van den Berg. Johannes Wouterus z. van W. J. H. Breedevelt en A. J. Giezen. Floris z. van K. Varkevisser en M. Hoek. Maarten z. van K. Varkevisser en M. Hoek. Jeannette Helena d. van P. Holswilder en M. Monteba. Johanna Judith d. van D. van Staden M. E. Gijzenij. Albertus Johanna Nicolaas z. van M. J. Bolleboom en G. J. H. Rienties. Linda Titia d. van C. M. Hoogenboom en M. Rubbert. Francis- cus Antonius Clemens z van A. J. Snaar en E. A. Schoone. Jacobus Cornelis z. van J. van der Linden en A C. Slimmers. Eizo Dirk Egbert z. van H. B. Kruger en B. van Vel- zen. Joost Bernard z. van A. van Heij- ningen en J. W. H. v .d. Meijden. Overleden: M. S. Zwart wed. van la Lau 90 j. J. Vorstermans man 56 j. W. F. Knaapen man 56 j. H. J. Dubbis man 73 j. M. van der Plas huisvr. van Hoek 63 j. W. M. de Rnoij z. 5 dg. Gehuwd: G. de Jong en J. van Leeuwen. VOORSCHOTEN Voetballende politie. Vrijdag middag half vijf zal een combinatie elftal van secretariepersoneel en po litie een voetbalwedstrijd spelen te gen een elftal van de Marine. De wedstrijd wordt gespeeld op het SVLV-terrein. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven zal de aftrap verrich ten. Een gedeelte van de wedstrijd zal op de film opgenomen worden. Voetbal. Rouwkoop I speelt Vrij dag 3 Juli a.s. 's avonds 8 uur een wedstrijd tegen een sterke Xerxes- combinatie uit Rotterdam. Prijsuitreiking schoolsportdag. De prijsuitreiking na de schoolsport dag a.s. Donderdag zal niet kunnen geschieden c? or burgemeester C. J. v d. Hoeven. Daarom is aan het oudste gemeenteraadslid, de heer B. C. Bolle, gevraagd deze prijsuitrei king te verrichten. De heer Bolle heeft zijn medewerking toegezegd. ZOETER WO UDE LEIDERDORP Kath Vrouwenbeweging viert het feest van patrones. Ondanks de prachtige zomeravond welk nu niet bepaald uitnodigde om een feest avond bij te wonen, is de herden king van het patroonsfeest uitstekend geslaagd en zijn heel wat leden en ook belangstellenden getuige geweest van een avond, welke een der beste van het seizoen genoemd mag wor den. Na de opening door de presi dente. was het woord aan mevrouw Wand met haar band, die momenteel reeds uit acht personen bestaat, en een aantal vrolijke nummers ten ge hore bracht. Vervolgens was de beurt aan de toneelclub die een voor deze avond zeer toepasselijk toneelstuk je nog eens benadrukte dat nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan op O. L. Vr. van Altijddurende Bij stand. „Maria in het moeras", was de titel van deze vlot gespeelde één- acter. Zowel het toneel als de band oogsten veel succes. Na de pauze, als gewoonlijk met koffie en koek, trad de band andermaal op, waar na een der hoogste punten van de avond nl. het optreden van twee Leidse zangeressen, nl. mej. Greta Versteeg en mej. Suze Beurze, die, elkaar afwisselend de aanwezigen onthaalden op tal van mooie liederen. Dat dit optreden zeer gewaardeerd werd getuige van de grote bijval wel ke beide zangeressen oogstten. Zij kwamen er niet zonder toegift af. Velen zullen spijt hebben deze avond niet te hebben bijgewoond. zetting van het bedrijf in een N.V., hetgeen thans, nu het aandelenka pitaal laag gewaardeerd staat, min der kosten meebrengt dan in gun stiger tijden. Van de zijde van com missarissen werd evenwel naar vo ren gebracht, dat eerst een zekere stabilisatie zal moeten zijn verkre gen, vóór een beslissing over derge lijke ingrijpende aangelegenheden kan worden genomen. De jaarstukken werden na deze zeer langdurige besprekingen onver anderd goedgekeurd. Er was, even als vorig jaar, geen voorstel tot uit kering van dividend. De president commissaris werd als commissaris herkozen, terwijl als nieuw lid in de financiële commissie gekozen werd de heer A. Ritz, vice-voorzitter van de Vereniging voor Effectenbe scherming. niet eenvoudig op te lossen is. Vroe ger ging dat allemaal van zelf. Maar tegenwoordig is dat niet meer zo. De stad heeft tegenwoordig geen ruimte meer voor haar jeugdige bewoners, die vrij en ongestoord willen spelen. Bovendien is die jeugd door het drukke verkeer, het snelle tempo van onze tijd en het voortdurende lawaai van het moderne leven veel onrustiger geworden. Zij hebben het nodig in de vacantie eens naar buiten te gaan. Wanneer de ouders dat doen, is het prachtig. Ook wanneer het kind bij familie buiten gaat logeren of met een erkende jeugdvereniging op zo merkamp gaat. Maar meestal duren dergelijke pretjes niet langer dan een week. Er blijven dan nog minstens vier weken over, terwijl er vele kin deren zijn, die helemaal niet uit kun nen gaan. Daarom zijn er in Leiden vereni gingen, die zich bezighouden met het organiseren van vacantiebezigheden voor de jeugd van de lagere scholen. We kennen het R.K. Stedelijk Comité voor Vacantiebezigheden (waarover we reeds eerder uitvoerig schreven), de Commissie voor de Jeugdvacantie- bezigheden van de gezamenlijke speeltuinverenigingen en de Vacan tiebezigheden van het Leidse Volks huis, alle verenigd in de sectie Jeugd- recreatie van de Leidse Jeugd Actie, waarin prettig samengewerkt wordt. De gemeente ziet het grote nut van« deze vacantiebezigheden terdege in en gaf reeds enige jaren een sub sidie van 3.500 per jaar, dit jaar zelfs 4.500. Bovendien dragen ook de 3.500 deelnemende kinderen een deel bij in de kosten. Maar dit alles is nog niet voldoende. Veel geld nodig. Want Vacantiebezigheden kosten geld, veel geld. Een buitenstaander heeft daarvan meestal geen flauw «idee. Hij beseft niet, dat zwemmen in de Zijl, spelen in speeltuinen, wed strijden op sportvelden, bezoeken aan musea, excursies naar bedrijven enz. geld kosten. Hij begrijpt ook niet, dat vooral de vervoerskosten hoog zijn wanneer de kinderen naar buiten gaan, naar Duinrell, naar het strand, enz. Bovendien is er materiaal nodig voor spel en handenarbeid, vooral wanneer het regenachtig weer is en de kinderen in zalen vermaakt moe ten worden. Ook het geven van film en poppenkastvoorstellingen! kost geld. Wie dit alles wel weet, begrijpt ook, dat de penningmeesters steeds voor grote moeilijkheden zitten. Daarom zal er a.s .Zaterdag in Lei den een straatcollecte gehouden wor den ten bate van de vacantiebezighe den, dus voor de drie verenigingen gezamenlijk. Hopelijk zullen de Lei- denaars hun kwartjes en dubbeltjes vlot in de bussen deponeren. Wie het kan missen, mag ook een gulden of meer geven! Dit is immers een col lecte, die aanspreekt. Want het gaat om onze jeugd, die recht heeft op va cantie en daartoe in de stad op eigen houtje geen gelegenheid vindt. Moge de waardering, die de Leidse bevolking heeft voor het grotendeels geheel belangeloze werk, dat de lei ders en leidsters (vaak met opoffe ring van hun eigen vacantie!) ten be hoeve van de jeugd verrichten, blijkeru uit een geweldige collecte-opbrengst! Father J.C. van den Akker f Gistermiddag is, in de leeftijd van 37 jaar, te Arnhem overleden de weleerw. father J. C. van den Ak ker, missionaris in de St. Joseph- congregatie van Mill Hill. Father Johannes Cornelis van den Akker werd geboren te Zocterwoude 18 November 1915 en priester gewijd op 12 Juli 1942. In 1946 vetrok hij naar de missie met als standplaats Palasta in Oeganda. Wegens zijn ge zondheidstoestand keerde hij in 1947 in het vaderland terug, waar hij werd aangewezen tot assistent in Rijpwetering. Van 1949—1952 was father Van den Akker leraar aan het college te Hoorn. In 1952 werd hij benoemd tot kapelaan aan de bij kerk van Christus Koning in Arn hem (Vrijland). Zijn overlijden kwam zeer schielijk. Eergisteren werd de father naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis in Arnhem overge bracht, gistertniddag ontsliep hij, na voorzien te zijn van de H. Sacramen ten der Stervenden. De uitvaart zal plaats hebben te Arnhem, Vrijdag a.s., de begrafenis te Oosterbeek. De H. Mis van Requiem zal worden opgedragen door deken D. Bont uit Zoeterwoude. Laatste Berichten HAD CHURCHILL EEN BEROERTE? Volgens de Franse „Soir" zou Churchill tot een rustkuur hebben moeten besluiten nadat hij op een kabinetsvergadering een beroerte had gehad. Hij had zioh, volgens de Londense correspondent van het blad, op die bijeenkomst nogal druk ge maakt en zou ongeveer een uur lang buiten bewustzijn geweest zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juni. Varkens. Rectifica tie: zware 1.911.89. WOERDEN 1 Juli Kaas.Aange voerd 209 partijen, le soort 2.12 2.18 2e soort j 2.04—2.11, zware 2.46 per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3