RANG Vaticaanse kunstschatten in Haags gemeentemuseum ANNIE Regen van zuivel stroomde voor de honderdduizendste VREEMD AVONTUUR OP AUSTRALISCH JACHT Van Schiedam, paling en haakje via dokter naar politiebureau Prins Bernhard getuigde bij Mexicaanse luchtdoop Commissarissen bij de KX.M. WOENSDAG 1 JULI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Mgr. Giobbe verricht de opening Gisteravond heeft de Pauselijke In ternuntius mgr. Paolo Giobbe in de hall van het gemeentemuseum te 's-Gravenhage de tentoonstelling ge opend van kunstschatten uit Vati caanstad en uit Italiaanse kerken en musea. Voor deze opening bestond zeer grote belangstelling. Voordat de Internuntius de ope ningsrede sprak, voerde burgemeester Schokking het woord. Hij verzocht de vertegenwoordiger van de Koningin de dank aan de landsvrouwe te willen overbrengen voor haar belangstelling voor deze expositie. De burgemeester sprak er zijn blijdschap over uit, dat de Paus er in had toegestemd deze kunstschatten naar Den Haag te laten gaan. Hij achtte dit een grote eer en onderstreepte, dat dit de eerste maal is, dat schatten uit het Vaticaan wor den uitgeleend en dat Nederland deze eer te beurt viel, het land dat kort geleden herdacht heeft, hoe de bis schoppelijke hiërarchie hier honderd jaar geleden werd hersteld. De bur gemeester verzocht de pauselijke In ternuntius hiervoor de dank aan de Paus en aan de autoriteiten van het Vaticaan over te brengen. Hij ver zocht de Italiaanse gezant aan de re gering van de Italiaanse republiek de dank over te brengen voor het in bruikleen afstana van deze schatten. De expositie, zo zeide hij, toont ons de glans van een groots verleden en zij zal voor de Nederlanders die haar zien een ware openbaring zijn. Daarna was het woord aan mgr. Giobbe. Deze wijdde enige woorden aan de lange en vaak moeilijke on derhandelingen, die gevoerd waren om een dergelijke tentoonstelling wil niet emigreren Het 20-jarig meisje Anna Maria Brandenburg uit Oirschot is sinds Maandagavond spoorloos verdwenen. Haar ouders vertrekken morgen uit Amsterdam met de Johan van 01- denbarnvelt naar Australië. Vermoedelijk heeft het minderja rige meisje zich aan deze emigratie willen onttrekken. Zij is vermoede lijk in gezelschap van een 30-jarige man, met wie zij reeds enige tijd omgang had. Anna Maria Brandenburg is op 15 Mei 1933 te Leiden geboren. Maandagavond omstreeks kwart voor tien heeft de man mej. Branden burg van haar woning afgehaald. De politie heeft hem gisternacht niet in zijn woning te Eindhoven aangetrof fen. Mej. Brandenburg had in een ge-, sprek met haar moeder reeds laten blijken dat zij niet veel voelde voor de emieratieplannen van haar ouders. Waarschijnlijk heeft de man haar bewogen hier te blven en onder te duiken. CLARENCE E. HUNTER LEGT ZIJN FUNCTIE NEER. Clarence E. Hunter legt vandaag zijn functie van hoofd van de bijzon, dere missie in Nederland voor eco nomische samenwerking van bureau voor wederzijdse beveiliging (H.S.A.) neer. De heer Hunter heeft' zijn vertrek reeds in het begin van dit jaar aangekondigd, maar is als gevolg van de noodtoestand, die op 1 Februari werd veroorzaakt door de rampspoedige overstromingen, enige maanden langer in dienst ge bleven van de missie in Den Haag. naar Nederland te krijgen. Hij zeide volkomen het belang van een derge lijke expositie hier te lande te begrij pen, omdat natuurlijk niet iedereen de kunstschatten in Italië kon gaan bezichtigen. Het verheugde hem, dat hij deze tentoonstelling mocht ope nen in een land, dat zelf beroemd is om zijn kunstschatten en dat daarom door zoveel vreemdelingen uit de hele wereld wordt bezocht. Vervol gens dankte mgr. Giobbe allen die hadden bijgedragen tot het totstand komen van deze tentoonstelling die hij daarna voor geopend verklaarde. Hierna maakten de aanwezigen een rondgang langs de expositie om ten slotte enige verfrissingen in de tuin van het museum te gebruiken. TBC-ONDERZOEK OP ZIJN VEE GEWEIGERD. Een veehouder in Zuid-Holland, die al enige jaren aangesloten was bij de gezondheidsdienst voor dieren en zijn rundvee steeds had laten on- onderzoeken op tbc weigerde dit jaar echter het onderzoek, omdat zijn zuster een „openbaring" had gekre gen, dat hij zijn runderen niet langer op tbc mocht doen onderzoeken. De rechtbank, die overwoog, dat het niet-onderzoeken op tbc onver antwoord is, verplichtte de veehouder binnen acht dagen zijn rundvee aan het jaarlijkse onderzoek op tbc te on derwerpen en legde een dwangsom van honderd gulden per dag op, voor elke dag, waarop de veehouder na het verstrijken van deze acht da gen geheel of gedeeltelijk in gebreke mocht blijven. U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cilstal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit Let op de naam RANG op het bescher mend omhulsel van teder .Rangeqe" (Advertentie) DE MILDE „MELKWEG" Hij kreeg, wat hij woog! „Wat moet die man met al die boter en kaas?" Dat was een vraag, die velen gisteravond bezig hield, toen een vrolijk en blozend man met een grijze krullebol boven een rood- doorstoofd hoofd, even 97 kilo boter, kaas en melk kon opvorderen, om dat hij de 100.000ste bezoeker van de Nationale Zuiveltentoonstelling „De Melkweg" was. Deze gelukkige, een verzekerings agent uit Scheveningen, werd aan de poorten van Koutrust met een enorme struik bloemen begroet, waarna hij en zijn vier logeergasten uit Den Helder naar de Alkmaarse kaasmarkt op „De Melkweg" wer den geleid. Zijn zuivere zuivelgewicht ge- DE ZAAK-ROHLING. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in raadkamer beslist, dat mr. F P Th. Rohling, wethouder van Bloemendaal en oud-raadsheer in het voormalige bijzondere gerechts hof te Amsterdam, niet zal worden vervolgd terzake van het plegen van valsheid in authentieke acten. Ten aanzien van de beschuldiging, dat mr. Rohling een meineed zou hebben afgelegd heeft het hof de rechtercommisaris opdracht gege ven een nader onderzoek in te stel len. Opgesloten in vooronder In het Noorden van de Australi sche staat Nieuw Zuid Wales stap ten gisteren drie mannen aan land die tien dagen hadden doorgebracht aan boord van een motorkruiser van tien meter lengte. Zij hadden op gesloten gezeten in het vooronder nadat de eigenaar het luik boven hun hoofden had gesloten en over boord was gesprongen. Vissers hadden het jachtje gevon den en binnen gebracht. Eén van de drie mannen is zeventig jaar oud. Hij vertelde het volgende verhaal. James Towers, de vijftigjarige eige naar van het jacht, was met de drie mannen uitgevaren voor een tocht van tien uur. Op drie mijl uit de ,kust geraakte de motor in het onge rede en het schip begon af te drij ven. Na twaalf uur brak er een tro pische storm los en hoge golven en een razende wind sleurden het jacht tot tachtig mijlen var de kust. Tijdens het noodweer zaten de drie mannen in 't vooronder toen de eige naar die al een poosje vreemd had gedaan, plotseling het luik dicht wierp en er een vat olie op plaat ste. Toen de opgeslotenen probeer den zich met geweld te bevrijden, werden zij door de eigenaar bedreigd met een lange koperen staaf. Later, toen het weer wat beter was geworden, wisten zij zich toch een weg naar buiten te banen, maar zjj vonden de eigenaar niet meer aan boord. Waarschijnlijk is de man over boord gesprongen in een vlaag van waanzin. Het gelukte de bemanning om en noodmast op te tuigen en weer in de buurt van de kust te komen. Te eten hadden zij al die tijd niets ge had. behalve op het laatst een paar visjes, toen zij weer bij de kust wa ren gekomen. Drinkwater was er niet aan boord, want het watervat was al bij het begin van de reis over boord geslagen. Zij hadden zeewa ter gedistilleerd in een olieblik. Het gaat er heet aan toe in Teheran Kasjani, de voorzitter van de Per zische Tweede Kamer, heeft in een krachtige aanval op premier Mossa- deq verklaard, dat „dergelijke lie den door het volk moeten worden opgehangen indien zij hun pogingen om de Perzische Grondwet te schen den en om hals te brengen voortzet ten". Hij betichtte Mossadeq ervan, dat deze, onder het mom van het be schermen van de Grondwet en het strijden van het imperialisme, het volk misleidt. Een honderdtal aanhangers van Mossadeq heeft Dinsdagavond het hoofdbureau van de monarchistische partij i.Arya" in Teheran aangeval len. Er ontstond een gevecht met stokken en messen. Flessen met brandende petroleum werden ook gebruikt. Het aantal gewonden wordt op ongeveer twintig geschat. De po litie heeft verscheidene arrestaties verricht. VULKAANUITBARSTING BIJ TIMOR. Radio Djakarta heeft bekend ge maakt, dat vijftien personen om het leven zijn gekomen bij een vulkani. sche uitbarting op het eilandje Santa in de nijheid van Timor. Er zou zeer grote schade zijn aangericht. De uitbarsting deed zich de vorige week reeds voor maar is eerst gis teren in Djakarta bekend gewordenr waarmrekt door echte Alkmaarse kaasdragers bestond uil zeven enor me Goudse kazen zeven forse Edam mers, een vaatje van 25 kg. boter, twaalf flessen melk en als toegift 20 pakk .-n boter. Het gewicht werd volgemaakt met een lunchkaasje. Toen waren de 9? kilogram bereikt. De honderdduizendste Melkwegwan delaar werd nadien, officieel rondge leid en gefêteerd. TOELAGE TOEGEVOEGDE VERDEDIGERS. De algemene raad van de Ned. orde van advocaten heeft de minis ter van Justitie in overweging gege ven de maximum-toelage van 50 gul den, die verdedigers in toegevoegde strafzaken ontvangen, te verhogen tot 300 gulden. De raad is tot dit verzoek geko men in verband met de sterk geste gen bureaukosten, die thans tot 50 pCt. belopen van hetgeen per jaar wordt gedeclareerd en de tegenwoor dige kosten van levensonderhoud. N.V. VER. TOUWFABRIEKEN. In de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Ver enigde Touwfabrieken te Rotterdam werden de jaarstukken goedgekeurd en; het dividend vastgesteld op acht procent. De heer H. Bodde Bouman uit Oegstgeest werd tot commissaris herkozen. Minister antwoordt Gewraakte kieslijst voor de Kiesraad Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Beernink over de uitvoering van artikel I 11, tweede lid, van het kiesbesluit, heeft de minister van Binnenlandse Zaken het volgende geantwoord: De minister heeft kennis genomen van enige persberichten, waarin ver meld werd, dat bij de gemeenteraads verkiezingen in enkele gemeenten waarschijnlijk stemmen niet overeen komstig de bedoeling van het kiezen waren uitgebracht ten gevolge van de in artikel I 11, tweede lid, van het kiesbesluit voorgeschreven wijze van plaatsing der verbonden lijsten op het stembiljet. Ten einde zich ter zake een gefun deerd oordeel te kunnen vormen, zal de minister in deze aangelegenheid aan de Kiesraad om advies voorleg gen. Toen twee Rotterdamse broers Maandag een palinkje aan het veror beren waren, stootte een van hen plotseling op iets hards en puntigs en het volgende ogenblik kwam hij tot de minder prettige ontdekking, dat hij een vishaakje in zijn tong had zit ten. Dit wekte grote ontsteltenis bij het tweetal en de gemoederen werden waarschijnlijk op een hoger span ningspunt gebracht, doordat vóór de paling al een respectabele hoeveel heid andere stof door hun keelgaten verdwenen was; een stof, die bedrie- gelijk veel op het element van de paling lijkt, maar waarin de paling desondanks niet zou kunnen leven! De broers besloten naar kort, doch hevig beraad, vlug naar het zieken huis te gaan, teneinde het haakje te laten verwijderen. In uiterst opgewonden staat be reikten zij daar de kamer van de dok ter, maar daar deze reeds van verre wel de zeer opgewonden staat en niet het vishaakje kon constateren, sloot hij zijn raam. Dat nam de gehaakte niet! Hij sloeg de ruit aan stukken en veegde een stelletje bloempotten van de venster bank. De dokter maakte alarm en even later arriveerde de politie. On dertussen had de ongelukkige paling eter zijn rampspoed kenbaar kunnen maken en onder politie-toezicht werd het haakje verwijderd. Hiermede was de tong van ver dachte weer in oorspronkelijke staat HET DUITSE VISUM. De faciliteiten, die verleend zijn voor het verkeer met Duitsland, spe ciaal welke betrekking hebben op het visum, zijn alleen van kracht, wanneer men ndet meer dan éénmaal per maand Duitsland bezoekt. In de practijk komt dit dus neer op een visum-ontheffing voor touristen en bezoekers. De Nederlandse zakenwereld heeft een adres aan de minister gezonden, waarin wordt aangedrongen op de volledige ontheffing van het Duitse visum en zo dit niet mogelijk is, de visa kosteloos te verstrekken. Dit zal zo neemt men in genoemde krin gen aan het handelsverkeer met Duitsland vooral, wanneer ook het Ned. visum voor Duitsers niet meer nodig zal zym aanmerkelijk ten goede komen. gebracht, maar met het raam en de bloempotten ging het minder vlot. Daarom besloot de politie de man toch maar mee naar het bureau te nemen, teneinde het zaakje daar ver der uit te zoeken. Dit nu beviel de „onthaakte" zo slecht, dat hij de politie niet alleen de grootste last tijdens het vervoer naar de politie-post bezorgde, maar daar een maal aangekomene, zo luide protesteerde, dat de omwonenden in ernstige mate geschokt werden door de nu niet direct bloemrijke taal van de man. Hij werd naar het hoofd bureau overgebracht, dat meer geïso leerd gelegen is. Zijn broer was ndet zo opgewonden; hij mocht later op de dag weer de vrijheid kiezen. GERZON. Hoewel in de tweede helft van 1952 bij Gebroeders Gerzon's Mode magazijnen een herstel intrad, was dit herstel niet voldoende om de achterstand, ontstaan in de eerste helft, in te halen. De omzet over het gehele jaar gezien is dientengevolge lager geweest dan die van 1951. De ze factor oefende een ongunstige in vloed uit op de groottte van de bru towinst. Hiertegenover stond echter, dat de kostenontwikkeling een gun stiger beeld te zien gaf, waardoor het bedrijfsresultaat weinig is ver anderd. Als gevolg van de import-beper kende bepalingen in Indonesië wordt de goederenvoorzicning van het al daar gevestigde filiaalbedrijf met de dag moeilijker. De exploitatie van dit filiaal baart de Directie derhalve steeds grotere zorgen. Van de netto-winst van 200.000 gulden komt 6 percent dividend tot uitkering op de preferente aandelen en 4 percent op de gewone aandelen. Over het voorafgaande jaar werden dezelfde percentages uitgekeerd. INTERPELLATIE O VEE LERAARS- SALARISSEN. In de gistermiddag gehouden zit ting der Tweede Kamer heeft mr. Roosjen (A.R.) de Tweede Kamer verlof gevraagd vragen te mogen stellen aan de regering over het uit blijven van de nieuwe toegezegde salarisregeling voor de leraren bij het voorbereidend hoger en middel baar onderwijs. Op dit verzoek zal vandaag be slist worden. Een hartelijke accolade van prins Bernhard was de beloning voor de Mexicaanse gezant in Nederland toen hij op het zonovergoten vliegveld Ypenburg om kwart over vijf gister middag uit een „Piper Cub" van de nationale luchtvaartschool stapte na zijn eerste solovlucht. De prins en de oud-president van Mexico, generaal Miguel Aleman, die met zijn gezin hier op vacantiereis is, waren bij deze luchtdoop aanwezig en fungeerden als „Padrino" (Peet oom). Tezamen met de gezant dronken zij een glas champagne op deze eerste solovlucht en de vele be- De celdeuren zijni achter de rug vajn een 25-jarige gemeenteambte naar van Oosterhesselen uit Gees ge sloten. Schulden zouden hem tot op lichter hebben gemaakt. In een plaatselijk nieuwsblad bood hij enige tijd geleden per advertentie bromfietsen te koop aan. Met vier adressen van reflëctanten in zijn zak, begaf hij zich naar een garage ini Em- men, waar bromfietsen worden ver huurd. De kleine waarborgsom was geen bezwaar. Regelrecht reed hij de huurbromfietsen naar de liefhebbers en verkocht er drie tegen contante betaling. Eén koper echter wilde even met betaling wachten en dat zou de ambtenaar noodlottig worden. Hij had namelijk overwogen dat de bromfietsen vroeg of laat eens bij het service-station in de omgeving zouden terechtkomen. Twee kopers kwamen daar al spoedig met hun bromfiets je opdagen. Het garageper- soneel herkende direct de fietsen. Een onderzoek werd ingesteld, waar bij bleek dat de opgegeven naam van de zogenaamde huurder gefingeerd was. Toen de ambtenaar bij degene, die nog niet had betaald, het geld wilde innen, was een telefoontje met de politie voldoende om hem in een cel in Emmen terecht te doen komen. Onder grote belangstelling van justitiële zijde werd voor de Kanton rechter te Meppel gepleit in een pro ces dat de K.N.A.C. aanhangig heeft gemaakt teneinde een principiële uit spraak uit te lokken over de vraag of de op de spoorwegovergangen vastgestelde maximum snelheid van 20 km rechtsgeldigheid heeft. De Automobielclub is n.l. van me ning dat deze maximum snelheid, die is vastgelegd in het Algemeen Reglement voor de Dienst op de Spoorwegen niet verbindend is, aan gezien regelen omtrent maximum snelheden voor motorrijtuigen slechts volgens art. 7 van de Wegen verkeerswet kunnen worden gesteld. De Kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. De minister van Maatschappelijk Werk, mr. Van Thiel, heeft vandaag aan de Eerste Kamer meegedeeld dat hij in afwachting van een defini tieve regeling een gedeeltelijke herziening van de subsidiëring van gezinsverzorging wil doorvoeren. Het voorschrift dat slechts subsidie wordt verleend tot het maximaal bedrag van het nadelig saldo komt te verval len. De overheid zal subsidies geven voor de kosten verbonden aan het tewerkstellen van maatschappelijke werksters die leiding geven aan ge zinsverzorgsters. De mogelijkheid voor lagere publiekrechtelijke licha men om een extra subsidie te ver strekken wordt, in bepaalde geval len, uitgebreid. Op de vliegbasis te Gilze Rijen is vandaag in twee korte kerkelijke plechtigheden het veertigjarige be staan van de militaire luchtvaart her dacht. In de grote manschappencan- tine droeg majoor-aalmoezenier Van Haeren in de middaguren een H. Mis op, en terzelfder tijd leidde ds. N. H. van Zanten in de filmzaal van de ba sis een plechtigheid voor de Protes tante militairen. In een toespraak schetsten beiden de grote waarde van christelijke op vattingen in een soldatesk milieu. KABELEND VALKENBURG. De werkzaamheden aan de nieuwe kabelbaan te Valkenburg zijn thans zover gevorderd dat nog in de loop van deze week "al worden proefge draaid. Zaterdag 4 Juli a.s. wordt de baan voor het publiek openge steld, zodat tijdens de Valkenburg- se kermis reeds volop gekabeld kan worden. Op een nog nader vast te stellen dag zal de kabelbaan officieel ten doop worden gehouden. Bij een val uit het raam van haar woning, in de nacht van Maan dag op Dinsdag, is de 24-jarige mevr. S., op de Prinsengracht te Amster dam, zo ernstig gewond, dat ze kort daarop overleed. Een 18-jarige matroos ter Koop vaardij, uit Arnhem, is vannacht verdronken, nadat hij over de leu ning van de Damrakbrug was ge vallen. Een politieagent bracht hem boven water, maar het was reeds te laat. In de Waal te Nijmegen is Maandagmiddag de dpi. sergeant K. uit Limibricht verdronken, toen hij daar, tegen het verbod van zijn com mandant in, was gaan zwemmen. langstellenden volgden dit voorbeeld vani harte. De instructeur van de gezant, de vlieger J. Zwaan, stond er trots bij toen zijn leerling enige rondjes draaide en een paar landingen maak te. Haastig pikte hij zijn leerling op, toen deze definitief aan de grond kwam en hij taxi-de het toestelletje naar de plaats waar de „supporters" van de gezant hem met applaus ont vingen. Prof. Lieftinck gisteren gekozen In de gistermorgen gehouden al gemene vergadering van aandeel houders van de KLM werd professor mr. P. Lieftinck oud-minister van Financiën tot commissaris benoemd. De heren mr. Arn. J d'Ailly, mr. dr. F. J M. A. H. Houben en M. Ruppert, die aan ie beurt van aftre den waren, werden als commissaris herbenoemd. Het lid van de raad van bestuur ir F. G. den Hollander, die aan de beurt van aftreden was, werd eveneens herbenoemd. Voorts deed dr. F H. Fentener van Vlissingen in de vergadering mede deling van zijn aftreden per 1 Juli 1953 als voorzitter van raad van com missarissen. De heer Fentener van Vlissingen, die voortaan gewoon lid van de raad van commsisarissen zal zijn wordt als voorzitter opgevolgd door dr. A. A. L. Rutgers. Dief sprong door gesloten raam In de nacht van Ma'andag op Dins dag heeft een inbreker te Erp (N.B.), terwijl alle bewoners naar de ker mis waren, kans gezien een bedrag van ongeveer drieduizend gulden mee te nemen uit het huis van een ver zekeringsagent. De inbreker is bin nengekomen door opschuiving van een raam aan de voorkant; toen hij onraad bemerkte (juist kwam een familielid in de omgeving van de wo ning) vluchtte hij door een gesloten raam naar buiten; hij sprong n.l. dwars door de ruit. Direct werd een onderzoek ingesteld. Het bleek dat een stalen geldkistje verdwenen was en ook een geldsom uit dé kas van de E.H.B.O en de brandv/eer. Met een speurhond is in wijde omgeving het gebied afgezocht. De inbreker heeft een bijtel achtergelaten. Het lid van de Tweede Kamer, de heer De Ruiter, heeft aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Is het de minister bekend: a. Dat het zeer lang duurt, soms enige maanden, voordat motorrij tuigennummers worden gegeven aan kopers van nieuwe motorrij tuigen; b. Dat deze mensen meest al gebruik maken van hun oude nummers; c. Dat berijders van deze motorrijtuigen echter met hun mo torrijtuigen met deze oude num mers de grenzen niet kunnen pas seren; d. Dat telefoneren met de hierbij behorende instanties, die de nummers moeten uitreiken, geen resultaat heeft; e. Dat velen, die naar het buitenland moeten, hier door in moeilijkheden verkeren ge durende de maanden, die liggen tussen hun aanvrage en hun toe wijzing? 2. Kan de minister bevorderen, dat deze toewijzingen sneller afkomen? KERMISSEN OP EEN VULKAAN. Bij graafwerk ten behoeve van een nieuw kantoor der Amsterdamse Bank te Hengelo dolf een graafmachine een onontplofte vliegtuigbom van 250 kilogram op. Op de plek waar de bom lag hebben zich bij kermissen en volksspelen duizenden verdrongen. DODELIJKE BOTSING. Een 37-jarige tuinbouwer uit Ha- renkarpsel heeft gistermorgen bij een botsing het leven verloren. De man was per motor op weg naar Noordscharwoude. Voor hem op de provinciale weg reed met ma tige snelheid een vrachtauto uit Nieuwe Niedorp. Deze sloeg linksaf. Daarop was de motorrijder niet ver dacht. Met volle vaart reed hij tegen de vrachtauto. Zwaar gewond werd de motorrijder per ziekenauto naar de ouderlijke woning vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn Over leden. Een tragisohe bijzonderheid is, dat de man deze middag in het huwelijk zou treden. JONGEN VERDRONKEN? Maandagmiddag werd de Rotter damse politie medegedeeld, dat er vermoedelijk een jongen in de Delfhavense Schie verdronken zou zijn. Op de kant lag een bundeltje kleren, dat bij onderzoek van een 11-jarige jongen bleek te zijn. Tot 's avonds tien uur heeft de politie gedregd en de brandweer heeft met davis-apparaten de bodem afgezocht. Verscheidene zwemmers namen ook aan de reddingspogingen deel, doch in de omgeving, waar de kleren la gen, werd de jongen niet gevonden. Een nog gaaf eland-gewei en een deel van een schedel zijn te Nij- beets, een dorp in de Friese gemeen te Opsterland onder toezicht van dr A. Bohmers opgegraven. De zeer be langrijke vondsten zyn voor onde zoek naar Groningen overgebra'-

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2