RIJNSTREEK DUINSTREEK HET ZINGENDE NIJLPAARD m BLOUSES DINSDAG 30 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Huisvrouw en moderne inmaak. Dat er bij de inmaak nogal het een en ander in acht genomen moet wor. den, hebben gisteravond een groot aantal leden van de verschillende huisvrouwenverenigingen in hotel Centraal gehoord uit de mond van mevr. A. den Duik. De lezing over de moderne inmaak van groenten, vlees en vruchten werd door de da mes met grote aandaaht beluisterd, terwijl de film de belangstelling wist te verkrijgen, mede dank zij de aar dige gedachte hierbij tevens een wedstrijd in te lassen waarbij de da mes een bepaald aantal fouten in de film moesten onderkennen en opge ven. Een groot aantal vragen kreeg mevr. Den Duik te beantwoorden, die allen naar genoegen beantwoord werden, zodat de dames ongetwij feld een zeer leerzame avond heb ben gehad. HOOGMADE Personalia. Voor het eindexa men lyceum slaagde onze plaatsge noot de heer H. Peeters. Excursie. De schoolgaande kin deren, die onlangs met goed gevolg het verkeersexamen hebben afge legd, maakten o.l.v. opperwacht meester Peeters en het onderwijzend personeel een leerzame excursie naar Amsterdam, waarbij ze kennis konden maken met het grote ver keer in een grote stad en het stads verkeer in volle omvang werd gade slagen. De geslaagden werden op het hoofdbueau van politie te Am sterdam aan een test onderworpen, welke zeer goed slaagde. Met een middagbezoek aan Artis kwam het einde van deze geslaagde en leer zame dag voor de jeugd, waarbij opperwachtmeester Peeters alle moei te had gegeven in het belang van de jeugd en har verkeersopleiding. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam bijeen. Aanwezig waren alle leden. Na opening met gebed sprak de voorzitter enkele woorden in ver band met de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard. De rekening 1951 der gemeente werd vastgesteld als volgt gewone dienst: inkomsten 291.187,51, uitgaven 304.443,46, nad. slot 13.255,95. Nog te betalen 199,cn nog te ontvangen 19031,49, zodat het netto batig slot uiteindelijk wordt 5584,54. De kap. dienst bevat aan inkom sten 746.868,79, en aan uiügaven 1.035.213,56, nad. slot f 288.344,77. De heer Vonk deelt namens de commissie mede, dat er naar de me ning van de commissie op hoofdstuk VI te Veel aan arbeidsloon wordt uitgegeven. De commissie zou ver schillende werkzaamheden willen uitbesteden. Dat zal voordeliger zijn. B. en W. zeggen toe, deze zaak bij de begroting 1954 nader onder de ogen te zullen zien. De ziektekostenverordening wordt daarna vastgesteld, terwijl ook een vacantietoelage van 2 wórdt toe gekend aan de ambtenaren der ge meente. De minister van Wederopbouw kan met de huurverhoging voor de woningen aan de Oosterweg en het Noordeinde accoord gaan. Aan de Chr. Lagere Landbouw school te Alphen a. d. Rijn wordt een subsidie voor het jaar 1950 toe gekend van 50. De voorzitter deelt mede, dat de huren der 4 nieuwe woningen zijn vastgesteld op 7.55 per week per woning zonder water verbruik. In de verordening op de heffing van los- en laadgeld worden enkele kleine wijzigingen aangebracht. De heer Vonk wijst er op, dat de vier nieuwe woningen door de Lichtfa brieken nog steeds niet aangesloten zijn. De voorz. zegt een onderzoek toe. De heer Buikx vraagt naar enkele verzoeken van het R.K. Kerkbestuur tevens schoolbestuur om beschik baarstelling van gelden ingevolge art. 72 der L.O. wet. De voorz. zegt, dat B. en W. voor stellen 4728 op de begroting uit te trekken voor de aanschaffing van leermiddelen voor de lichamelijke oefening. De raad besluit dit te doen. Aan het Instituut Stad en Land schap wordt opdracht gegeven tot het ontwerpen van een uitbreidings plan in hoofdzaak. De heer Loosbroek stelt enkele vragen omtrent een toegezegd tegel pad bij de woningen aan de Kerk- weg. De voorz. deelt mede, dat B. en W. geen enkele toezegging ge daan hebben. Daarna sluiting. Bescherming bevolking. In na volging van zo vele gemeenten, die reeds lang met de organisatie Be scherming Bevolking doende zijn, zullen ook thans de gemeenten Lei- muiden en Rijnsaterwoude een aan vang maken met de plaatselijke or ganisatie B. B. Hiertoe is er op Woensdag 1 Juli a.s. een propaganda-avond in de zaal van mevr. de Wed. J. Sneeboer, welke avond begint te 8 uur n.m. Op deze avond zal door het kring- hoofd B.B. kring Alphen aan den Rijn, de heer A. Ros, en een propa gandist een uiteenzetting gehouden worden van de organisatie en het doel hiervan. Indien mogelijk zal er ook nog een propagandafilmpje ver toond worden. Zij, die geen oproeping gekregen hebben, en toch iets meer van de organisatie van de Bescherming Be volking willen weten en/of zelfs zich willen aanmelden, zijn op deze avond van harte welkom. De verschillende ploegen, die voor deze gemeente gevormd zullen moe ten worden, zijn o.m. brandweer, geneeskundige dienst (E.H.B.O.), opruimings- en reddingsdienst. Oranjefeest in Burgerveen. De tweede dag van de Oranjefeesten in Burgerveen, die geboden werden ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. prins Bernhard, is wederom een groot succes geworden. Des mid dags werden de volksspelen gehou den om luxe voorwerpen. Bij het ringrijden voor de heren konden H. Kinkel, D. v. d. Blom en C. Steeg- man respectievelijk beslag leggen op de le, 2e en 3e prijs. Het ringrijden voor de dames werd gewonnen door Coba Kooyman met eerste prijs, mevr. v. d. Wouden met tweede prijs en mevr. Idelenburg kon zich tevre den stellen met de derde prijs. On der grote belangstelling werd de kruiwagenrace verreden. De heren D. v. d. Blom, G. J. Kooyman en Leen Joren wonnen respectievelijk de eerste, tweede en derde prijs. Des avonds werden de feestelijkheden voortgezet. De feestelijkheden wer den dit jaar niet zoals gebruikelijk met een groot vuurwerk besloten, maar de Oranjevereniging „Juliana" was op het prachtige idee gekomen cm de troupe „Renee" op de hoog- draad te laten optreden, die allerlei acrobatische toeren op deze draad wisten uit te voeren, die op een hoog te van 15 meter gespannen was. Zij besloten hun optreden met een toer tje per fiets op de draad, gecombi neerd met het door hen meegevoer de vuurwerk, hetgeen een schitte rend effect had en waarvan de vele aanwezigen zeer hebben genoten. TER AAR Geboren: Egilius W„ z. van J. Th. Doesburg en A. M. Hilbers; Johanna C. M., d. van L. J. Kempers en J. M. J. Hoogeveen; Cornelis Th., z. van'A. C. Lek en C. J. Hoogervorst; Andreas Th. P., z. van A. C. Hoogervorst en G. M. van Veen; Cornelia J. A., d. van C. J. Valentijn en Chr. M. Hoo gervorst; Gerda M., d. van C. Ver hoog en Cl. Ciggaar; Johanna C., d. van R. Verlaan en M. P. Meerlo; Pietronella A., d. van P. J. van Ewijk en G. E. G. Molhoek; Maria J. J. P., d. van J. Touw en C. Sloos; Leonardus W., z. van J. Slof en A. W. Daanen; Heidricus Th. z. van H. Th. Hijman en E. W. Hoogeboom. Ondertrouwd: G. H. Bardelmeijer 22 j. en J. de Vos 23 j. Gehuwd: J. Broer 21 j. en A. Riet veld 21 j.; G H. Bardelmeijer 22 j. en J. de Vos 23 j. Overleden: C. Lek 78 j. HILLEGOM Missionaris Van der Hulst. Uit Brazilië is pater J. P. van der Hulst, geboren Hillegommer en deken- pastoor van Pirapu in Brazilië naar Hillegom gekomen met een tweele dig doel. Eerstens om wat rust in het enorme missiewerk, dat hij verzet en tweedens om in September naar Rome te gaan waar het generaal ka pittel van zijn orde vergadert. Bijna 60 jaar oud, heeft pater „Jan" reeds 33 jaar in de missie gewerkt. Hij is daar en hier bekend als bouwpas toor, niet alleen van kerken, doch evenzeer van scholen. Zijn hart heeft hij aan Brazilië verpand, waar hij door zijn apostolische ijver, zijn aan geboren eenvoud en jovialiteit een beminde vader is. Na het volbren gen van zijn taak te Rome en geno ten te hebben van wat vacantierust gaat pater Van der Hulst met het najaar weer met goede moed scheep. Pater Van der Hulst heeft zijn „thuis" aan de Hoofdstraat, bij zijn broer, de heer P. C. van der Hulst. DE ZILK 'n Vreemde vis. Bij het henge len in de sloot van de fa. V. sloeg de 12-jarige hengelaar H. een grote rat aan de haak. Z'n vader moest er bij komen om deze „moderne" vis van de haak te doen. Bewusteloos. Een dame uit Haarlem koesterde zich in de felle zon in de duinen. Personeel van de waterleiding trof de dame in bewus teloze toestand aan. Een ontboden geneesheer deed de dame naar het ziekenhuis overbrengen. Emigreren. Donderdag gaat de heer H. Damen met z'n gezin naar Australië. Voor de jeugdbeweging is het heengaan van Damen een zeer groot verlies. Hij was oprichter en hopman van de St. Maartensgroep en heeft die op 'n hoog peil gebracht en gehouden. Het ga hem in den vreemde goed. Dynamo schoot los. Bij het wijk- gebouw schoot de dynamo los van het rijwiel van de heer G. en kwam tussen de spaken. G. sloeg tegen de grond. Hij liep een diepe vleeswond in de rechterwang op. Dr. Wösten verbond de onfortuinlijke fietser. KATWIJK Gemeenteraad. Wat de raad Donderdagavond in de vergadering van half acht te behandelen krijgt: Een voorstel tot aankoop van het perceel Overrrijn 1, eigendom van de Paters Franciscanen en bewoond door de fam. Souwens, en tot verbe tering van de verkeerssituatie bij de scherpe hoek aldaar. Voorstel tot verkoop van grond van de Zeeweg van P. J. Puy te Driebergen. Voor stel tot verhuur van een perceel grond aan de Rederij-ver. „Vuurbaak". Voorstel tot het verlenen van een cre- diet voor het doen plaatsen van geij- sers in de woningen van het „Molenr blok". Voorstel tot het treffen van een aantal verkeersregelingen. Voor stel tot het beschikbaar stellen van gelden ter voorbereiding van het plan tot het bouwen van een brug in de verbindjng Karei Doormanlaan- Rijnmond. Voorstel tot het verlenen van een subsidie ten behoeve van de restauratie van de Oude- of St. An- dreaskerk aan de Boulevard. LEIDSCHENDAM Geboren: Robert R., z. van H. Datema en R. Sampiemon; Cornelia Adr., d. van N J. de Jong en E. C. M Hooijmans; Yu Lan, d. van T. H. Liem en J. A. T. N. Liem; Catharina M. G., d. van C. G. van Veen en C. J. H. van Summeven; Richard N., z. van A. J. K. 't Hart en M. M. Zuidwijk; Ca tharina M. M., d. van J. W. Willem- se en E. W. van der Meer; Wilhelmi- na C. M., d. van J. J. Reeuwijk en A. M. Verhagen; Carola,: d. van Th. van Vliet en M. J. van Wissen. Hu berts, d van P. Vogelaar en G. M. Hogevorst. Getrouwd: J. van der Zijde en Ma ria J. Zaat. NOORDWTJKERHOUT Reconstructie Zilkerbinnenweg, Door het gemeentebestuur is het werk van het reconstrueren van de Zilkerbinnenweg na openbare aan besteding gegund aan de laagste in schrijver t.w. de firma C. Lampert en Zn, te Haarlem voor de prijs van 32.700,—. De hoogste inschrijver was de fir- Qnderweg vliegen le schotels over he<t kr mp ler B/rri-B/rr/s, die zich JüiST klrrr mr ken om het fort. rrn te vrllen. Onze vrienden worden door de rovers on der vuur ge nomen. ma Gebr. Buitendijk te Capelle a. d. IJssel voor 51.613, Fancy-fair St. Victor parochie. De jaarlijkse fancy-fair in de Sint Victor-paroahie welke gehouden wordt ten bate van de charitatieve verenigingen en het paramenten fonds zal gehouden worden in het patronaat op 7, 8 en 9 Aug. a.s. Aan deze fancy-fair is een loterij ver bonden waarvoor bereids vergun ning van het gemeentebestuur is ge kregen. Geboren: Anthonius C., z. van Q. II. Penningsvan Went; Huberta A. M., d. van H. W. Hogervorst Rotteveel; Gerardus Ant. J. M., z. van G. J. VerdegaalWarmerdam; Cuncra C. M., d. van J. S. Verdegaal Kors; -Hendrika C., d. van J. van MarisZenneveld; Cornelia C., d. van P. H. Capteinvan der Putten; Pau lina A. M., d. van A. J. Pennings Cozijn; Adrianus Ant., z. van A. G. van HeilsbergenAkerboom; Leonar dus P., z. van J. M. LengersKap- tein; Gerafdus H., z. van H. L. Klein van Went. Huwelijksaangiften: L. J. de Win ter 33 jaar en A. W. M. van der Voet jaar; C. W. van Duin 26 jaar en J. H. Duivenvoorde 27 jaar: J. H. Cal- velage 28 jaar en A. C. Nulkes 31 j. Gehuwd: A. J. A. Janssen en H. E. J. Duivenvoorde; J. B. Meijners en P. G. Slobbe. Overleden: A. P. Warmerdam 24 jaar. W. Arons 85 jaar echtgenoot van M. Malipaard; A. Greep, 87 jaar, we duwnaar van H. C. Voorhout. NOORD WIJK Geboren: Wilhelmina C. G., d. van M. F. v. Schie en C. G. Rooijers;Ray- mond, z. van F. J. Slee en E. Laprè; Janny A., d. van P. v. d. Marei en J. B. Schep; Janke M. M., d. van J. de Ridder en M. M. Memskerk; Ja cobus, z. van J. Hagenaar en Fr. Schaik; Jeroen G. F. M., z. van W. N. v. Zuijlen en M. J. v. d. List; Hendrik, z. van J. v. Rooijen en H. v. Keulen; Johanna M., d. van P. M. Blokpoel en W. v. Remmerden; Sas- kia J. M., d. van B. J. v. Schie en C. W. J. Meijer; Hermanus G. A. M., z. van W. L. J. Schmidt en J. L. Schipper; Maria A., d. van J. F. v. Schie en B. A. J. v. d. Holst; Jo hanna A,, d. van R. M. Bierman en A. Augustinus; Henricus A. A. M., z. van A. N. Salman en J. A. M. War merdam. Ondertrouwd: J. v. Konijnenburg en A. J. M. v. d. Werf; J. C. v. d. Meer en L. M. Schipper. Getrouwd: A. Berg en J. M. On derwater; Q. N. v. Os en N. Bergsma. Overleden: Klaas Passchier 61 j. geh. met A. C. v. d. Voet. VOORSCHOTEN Reproauceer-apparaat. Het ver menigvuldigen van projectietekenin gen. uitbreidingsplannen en andere tekeningen of schetsen, hetgeen re gelmatig moet geschieden ten behoe ve van de dienst van Openbare Wer ken. geschiedt tot op heden bij een firma te Léiden. De kosten hieraan verbonden zijn volgens B. en W. vrij hoog. Ook voor afschriften van brie ven, circulaires, besluiten, akten kan een reproduceerapparaat worden ge bruikt. De voordelen zijn: dat af drukken van tekeningen en schetsen kunnen worden vervaardigd in een tijd van 5 tot 10 minuten, terwijl binnen enige minuten afschriften van stukken kan worden verkregen. en W. stellen de raad voor over te gaan tot aanschaffing van een repro- duceer-apparaat en het benodigde crediet van 1250.beschikbaar te stellen. Afschrijvingstermijn 10 jaar. Jaarlijkse annuiteit 155.21. Gunning gezondheidscentrum, De bouw van het Gezondheidscen trum is gegund aan de laagste in schrijvers, de firma gebroeders G. en P Niersman te Voorschoten, voor een bedrag van 97.260,De voor bereidingen voor de bouw hoek Wijn gaardenlaan- Koningin Julianalaan, worden reeds getroffen zodat zeer spoedig met de bouw van dit voor Voorschoten zo belangrijke centrum een aanvang zal worden gemaakt. Aanrijding. Op de Veurseweg ter hoogte van de Kniülaan, had aanrijding plaats. Een bestelauto, bestuurd door A.A.V uit Wassenaar, stond met brandend knipperlicht, ten teken, dat hij links af de Knio laan in wilde, midden op de weg. H. J. van M. uit Leidschendam, die ach ter deze auto kwam bleef eveneens midden op de weg staan, omdat hij het knipperlicht door de zon niet zag. Direct daarop kwam met zeer grote snelheid ee derde wagen over de Veurseweg rijden, bestuurd door K. W. uit Sassenheim. Hoewel links en rechts van deze stilstaande auto's voldoende ruimte was, ging K. rem men, maar door de grote snelheid van zijn wagen kon hij niet snel ge- genöeg stoppen en reed hij oo de twee wagen in. De tweede en derde wagen werden zeer ernstig bescha digd, de eerste kreeg geen letsel. Loop niet on verboden grond. Gedurende de gehele Zondag zijn veel inwoners en vreemdelingen be keurd, omdat zji op verboden terrein liepen. (Vooral langs de Vliet) Men zij er aan herinnerd, dat het verbo den is tussen Mei en October in wei en hooiland te lonen! Politie voetbalde. Voor de Rijks politie schijnt het voetbalseizoen nog niet gesloten te zijn. Vrijdag speelde het plftal nl. tegen pon elftal van de politie uit Leidschendam. De Voor schotenaren wonnen met 51. Er staan nog meer wedstrijden op sta pel! Rode Kruis Het Rode Kruis, afd. Voorschoten, kwam in vergadering bijeen en besloot over te gaan tot uniformering van de 14 helpsters, bestemd voor de colonne. Tevens werd bepaald op Vrijdagavond 4 September de algemene ledenverga dering uit te schrijven, waarop tevens een propagandafilm vertoond zal worden. De oprichting van de colon- VERRASSEND LAGE PRIJZEN DONKERS TEEG 1 - Verkoop le etage - LEIDEN (Advertentie) Toelatingsexamen Meisjes - H.B.S. Aan de Gem. H.B.S. voor meisjes met 5- en 6-jarige cursus te Leiden slaagden voor het toelatingsexamen: W. H. Andela, J. van Atten, W. E. J. Bakema, E. Barrau, H. I. Bedeaux, C. C. van den Berg, H. J. Bergman, A. M. A. Boeke, J. J. C. Brandt, M. A. Broekhuizen, C. M. Bruin, C. M. A. Swaan, B. J. van Diest, A. C. van Dijk, G. van Dijl, E. F. Dwars, F. H. E. Eelsingh, D. B. Engels, E. J. T. Fanoy, J. R. A. E. van Gennep, G. A. de Graaff, A. Groenhart, E. Groen- huijzen, S. de Groot, S. Hagemans, J. C. Hofstra, C. M. Hueting, G. Hui- gens, R. G. S. Jongsma, K. J. Key, T. H. C. C. Knottnerus, H. M. Kooy, A. Korthals, H. L. A. Koster, Maritza Koxsis, Margit Koxsis, A. L. Marck, C. M. Meerpoel, J. M. E. Niel, F. M. Ooms, S. I. van der Pompe, M. H. Prenen, L. I. van Roijen, W. van Schaick, G. A. Schill, J. F. Schill, E. Schmohl, E. M. L. Slangen, G. J. van Sluijs, Y. Smit, W. J. Spier, G. C. C. Splinter, L. van der Staay, E. F. Stolte, M. E. Tappenbeck, E. van der Veer, M. E. Veerman, L. van der Vliet, G. J. Vogelaar, O. M. Voge lenzang, S. Walenkamp, M. Warns, G. J. Westerveld, A. M. M. Wijbenga, M. J. van der Zee, J. Zeldenrust, N. M. Zorgdrager. ne werd nog eens uitvoerig bespro ken. Dienaangaande zal weder con tact worden opgenomen met de EHBO. Anjerfonds gaf concert Bij gele genheid van de verjaardag van prins Bernhard, gaf de Harmonie-vereni ging „St. Laurentius" in het Burge meester Berkhoutpark 'n openlucht concert. Dit concert was georganiseerd door het Anjerfonds-comité. Aan het begin van de avond sprak mevrouw Korthals een welkomstwoord tot de aanwezigen en bedankte voor de on dervonden medewerking, o.a. van d« Marine, de Gen}. Bedrijven cn de IKI. Er werden levende anjers te koop aangeboden en tijdens de pauze fotokaarten van het koninklijk ge- Ook werden er kersen in plastic zakjes verkocht. Voor deze avond was men in de gelegenheid een stoel te huren, zodat m'en zittend naar het muziekprogramma kon luisteren. De avond werd bijgewoond door ver schillende gemeentelijke autoriteiten. Geboren: Leendert, zn van C. v. d. Velden en H. v. d. Linde Mathil da Antonia, dr van T. J. Lexmond en G. J. Duijvesteijn; Hendrikus Jo hannes zn van H. J. den Hollander en A. M. v. Diemen; Jacobus, zn van J. Dorst en H. Seldenthuis; Leen dert Albert, zn van T. Hertog en E. Glas; Johanna Josephina Juliana Maria, dr van H. Bolleboom en J. M. C. v. d. Ven; Antonius Johannes Maria, zoon van C. L. Onderwater en J. C. v. d. Horst; Roeloof Weit, zn van J. Wagenaar en T. Hamers- ma; Annie, dochter van J. A. W. Bos en G. Veenman. Ondertrouwd: J. Leune 32 jaar en IC. W. v. d. Tas 31 jaar. Getrouwd: H. Hofstee 42 jaar en W. J. v. d. Spek 35 jaar. Overleden: A. Huijsman 65 jaar, echtgenoot van M. A. Heenk. WARMOND GEMEENTERAAD Onder voorzitterschap van de bur gemeester kwam de Raad in een korte zitting bijeen. Met kennisge ving waren afwezig de heren Nij- man, Weijers en van Rijn. Bij de in gekomen stukken was een antwoord van de Ned. Spoorwegen op het protest van de gemeenteraad tegen het laten vervallen van stoptrei nen in Warmond. Uit dit antwoord bleek, dat het niet in het voorne men ligt om in de toekomst nog treinen in Warmond te laten stop pen, uitgezonderd op de zgn. Bol- lendagen. Daar het raadslid, dat zich speciaal voor deze zaak geïnteres seerd heeft, t.w. de heer Nijman, niet aanwezig was, werd de behan deling van het antwoordschrijven tot een volgende vergadering aange houden. Ook was ingekomen een verzoek van de heer De Jong uit Haarlem om nog 75 m2 grond te mo gen kopen, aansluitend aan het bouwterrein gelegen aan de Jan Steenlaan dat hij reeds eerder van de gemeente gekocht heeft. De Raad had hiertegen geen bezwaar. Het volgende agenda-punt betrof een administratief-technische aangele genheid, nl. het vaststellen van een wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1952, nodig in verband met het afsluiten van het dienstjaar. De Raad besloot conform het voorgeleg de ontwerp. Hierna volgde sluiting dezer korte vergadering. Na afloop verzamelden de Raadsleden zich voor het maken van een boottocht naar de Lage Land. Motor-ongeval. Toen de heer Smits uit Amsterdam Maandagmor gen met zijn motorrijwiel ter hoogte van de Tol reed, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Hij botste te gen een ter plaatse staand muurtje op en kwam te vallen. Het slachtof fer klaagde over pijn in het hoofd en had enige wonden aan zijn been opgelopen. Na zich onder genees kundige behandeling van dr. Bou- dijk Bastiaanse gesteld te hebben, kon hij op eigen gelegenheid huis waarts keren. Het motorrijwiel had ernstige schade opgeglopen. Geslaagd. De heer G. J. Jans sen, Scheepsmakersdam 18, slaagde aan de Chr. Kweekschool te Leiden voor het eind-examen voor onder wijzer. GYMNASIUM Van de groep B III van de eind- examen-candidaten van het Sted. Gymnasium slaagden: mej. Maria J. van Nes te Sassenheim en de heren F. Eikerbout te Katwijk aan Zee, H. F. P. Knaap te Leiden, L. Schouten te Leiden en J. van Veen te Oegst- geest. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. Van de groep B II slaagden nog de heren: M. P. P. Blind en J. M. van Dongen, beiden te Oegstgeest. PROF. DR. J. H. OORT IN COLLEGE VAN CURATOREN KNMI Bij koninklijk besluit is, te reke nen van 6 Juni j.l., benoemd tot lid van het college van curatoren van het Koninklijk Nederlands Meteoro logisch instituut, prof. dr. J. H. Oort, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, directeur van de sterren wacht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juni. Varkens. Aan voer 322 vette varkens. Prijzen: zwa re j 1.94—1.89, lichte 1.85—1.88 en zeugen 1.65—1.70 per kg. levend gewicht. Handel vlug, afloop minder. Bovendien 9 nuchtere kalveren, geen notering. BODEGRAVEN, 30 Juni. Kaas. Aanvoer: 138 partyen. Notering: le kwaliteit 2.14—2.20, 2e kwaliteit 2.062.13, en extra 2.45 per kg. Handel: kalm. ROTTERDAM, 30 Juni. Vee. Aanvoer: 3278 (4743) stuks, waarvan 350 vette koeien, 914 (223) gebruiks- vee, 140 vette kalveren, 84 (38) gras kalveren, 661 nuchtere kalveren, 129 varkens, 329 biggen, 117 paarden, 27 varkens, 129 schapen, 377 lammeren, 21 geiten. Notering: vette koeien 2.15—2.95, 2.72—2.82, 2.40—2.60; stieren 2.52—2.64, 2.44—2.52, 2.202.46 per kg, graskalveren 400 —325250, nuchtere kalveren 58 5046, biggen 524640 per stuk, slachtpaarden 1.95, 1.85, 1.75 per kg. levend gewicht; veulens 450 400—300, schapen 120—100—90, lammeren 1009070, weidelam- meren 857555, kalfkoeien cn meikoeien 112595080, varekoeien 775_680—620, vaarzen 825—750 650, en pinken 550500400 per stuk. Vette koeien aanvoer iets min der, handel kalm, prijzen als gisteren, prima's boven notering; vette kalve ren aanvoer even kleiner, handel vlot ruim prijshoudend; graskalveren aan voer iets korter, handel tamelijk, prij zen even stijver, nuchtere kalveren aanvoer minder, handel redelijk, prij zen iets hoger;i biggen aanvoer iets kleiner, handel traag, prijzen onver anderd. slachtpaarden aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen iets stijver; veulens aanvoer iets minder, handel goed, prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen sta biel; weidelammeren anvoer groter, handel kalm, ruim prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel stil, prijzen constant; varekoeien aanvoer iets ruimer, han del, redelijk, prijshoudend; vaarzen aanvoer even groter, handel goed, prij zen onveranderd, pinken aanvoer even groter, handel goed, ruim prijs houdend, geiten aanvoer als vorige wek, handel tamelijk, goed prijshou dend. ROELOFARENDSVEEN, 29 Jul. Groente. Aardbeien 2130 cent, idem framboosaardbei 2236 ct. per 2 y, ons, kropsla 2.507.00, andij vie 610, bloemkool 816, peu len I 23—74, idem II 16—26, dop erwten 1127, capucijners 10 29, tuinbonen 11—13.50, blauw schokkers 3744, kassnijbonen 125165, idem stek 4075, dubb. stambonen 145150, augurken D. 69—76, idem E 54, idem CD 45 per 100 kg. Bloemen. Aglaia 24 cent, Esther Read 16 cent. Violieren 46, Colvilleis 913 cent. idem Nymph 2527 cent, Scabiasa 613 cent, Al- stroemeria 914 cent, Lathyrus 24 cent, Spirea 411 cent, Dahlia's 12 34 cent per bos, Anjers 24 cent per stuk. VINKEVF.EN, 29 Juni. Groente. Sla 2.57 cent, komkommers 1333 cent, bloemkool 819 cent per stuk, peen 817 cent, kassnijbonen 0.96 —1.30, spinazie 6-^-23 cent, postelein 43 cent, tuinbonen 1215 cent, capdoppers 1646 cent, doppers 21 37 cent, andijvie 69 cent, peulen 39 66 cent, stambonen 1.261.36, waspeen 1925 cent, tomaten 3664 cent, rabarber 13—17 cent per kg., aardbeien 4564 cent per half kg. TER AAR, 20 Juni. Groente. Peulen 2.50—7.10, idem B 1.30 2.30, doppeiis 1.002.80, capdop pers 1,902.50, blauwschokkers 4.40, kromlbekdoppers 2.60, tuin bonen 1.151.40, alles per 10 kg., kassnijbonen 1.00—1.60, idem stek 5575 cent, stambonen 1.201.40. idem stek 75 cent, postelein 14 cent, rabarber 1314 cent, andijvie 89 cent. nieuwe aardappelen 1721 cent, waspeen 1320 cent, tomaten O 55 75 cent, idem B 50—60 cent, idem C 35—55 cent, idem CC 2535 cent, spitskool 13 cent, kroten 913 cent, sjalotten 16 cent, alles per kg., sla 2.504.20, bloemkool 816 cent, komkommers 1631 cent alles per stuk. bospeen 821 cent, boskroten 57 cent per bos, Framboosaardbeien 3539 cent, aardbeien 1834 cent per doosje, aardbeien 1.602.20 per slof, perziken 8 cent per stuk. Augur ken: O. A. 80 cent, idem D 7580 ct., idem CD 63 cent, idem E 48 cent.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3