De T.T. -races te nederlaag voor Assen brachten een de Britse industrie Alleen Duke (500 cc) won op Gilera Dubbele overwinning van Duitser HaasLozenzetti won 350 cc Een ingestorte tribune en de verkeersregeling R.C.H. behield de beste kansen op het kampioenschap van Nederland MAANDAG 29 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Een dikke grauwe lucht hing boven het Drentse heidelandschap toen het startsein werd gegeven voor de race in de 250 cc klasse voor de Grote Prijs van Nederland. Velen van de tienduizenden toeschouwers hadden de nacht iu de open lucht doorgebracht, zo goed en zo kwaad als het ging slapend in het natte gras. De Britse motorindustrie zal zich ernstig moeten bezinnen na de wedstrijden om de Grote Prijs van Nederland. Duidelijk is gebleken, dat de Britse motoren niet meer de snelheid kunnen opbrengen om voor ereplaatsen in de races te zorgen. Vooral de nederlaag in de 350 cc klasse, tot Zaterdag 27 Juni 1953 een Britse aangelegenheid, zal diepe ïn- druk hebben gemaakt. Niet alleen door de wijze waarop Ray Amm, de trots van de Britten werd verslagen, maar ook omdat Guzzi voorheen nooit enig belang heeft gehad in deze klasse. Een paar weken gele den Op Man reed Lorenzetti zo'n pri ma wedstrijd met een opgefokte kwartliter Guzzi, dat de Italianen be sloten voor Assen „even" een origi nele drie honderdvijftiger in elkaar te zetten. Ray Amm, die op Man voor Norton zowel de 350 cc als de 500 cc klasse heeft gewonnen, heeft eerst Loren zetti en Anderson en toen de laatste uitviel, de Italiaan alleen maar in de rug kunnen zien. Van een gevecht was in déze categorie geen sprake. Voorop gingen al na de eerste ronde Lorenzetti en Anderson, daar achter kwamen Amm en Kavanagh en. ver volgens twee man van de A.J.S.- ploeg, Ernie Ring en Bill Doran. Toen Anderson in de vierde ronde moeilijkheden met' zijn koppeling kreeg en aan de pit stopte, was zijn rol uitgespeeld. Dat hij meetelt be wees de flegmatieke Engelsman door nog een ronde te rijden de vijf de waarin hij meteen maar de snelste tijd maakte. Toen stapte hij definitief af Lorenzetti was intussen zijn op mars begonnen en na de achtste ron- $e bedroeg zijn voorsprong al bijna 26 seconden. In de resterende vier jonden forceerde hij zijn machine niet, liet Amm nog was inlopen, maar bleef een veilige voorsprong be houden. Lo Simons was de snelste Neder lander, hij eindigde met een ronde achterstand op Lorenzetti op 'de der tiende plaats. Elbensen werd zeven tiende. Taruffi juichte. Aan de kant van de pits in een loopgraaf zat een klein groepje in de bekende lichtblauwe overalls ge klede Italiaanen, dat zich bijzonder druk maakte, wanneer de rijders in de 500 cc klasse voorbijkwamen. Het was de chef van de Gileraploeg, Ta- Bij de T.T. in Assen is een Neder lands debuut gemaakt, dat slechts door enkele ingewijden is bemerkt: een nieuw product van de Neder landse industrie werd, zij het op be scheiden schaal en slechts met en kele exemplaren, welke ter voorbe reiding van de serievervaardiging zijn gereed gemaakt, beproefd. Het betrof hier de „portofoon", een klei ner en daarom draagbaar zusje van de mobilofóon. De verbindings dienst van de politie, die bij begin en afloop van de races in Assen het verkeer moest regelen, gebruikte enkele portofoons, die o.a. dienst hebben bewezen, toen op een groot parkeerterrein het verkeer in de knoop geraakte. Enkele politieman nen, die met een portofoon in door lopende verbinding met een boven- cirkelend vliegtuig stonden konden de kluwen echter snel ontwarren. De B.B., de dienst Bescherming Burgerbevolking, heeft reeds be langstelling voor dit apparaat opge- v£t. Spoedig zal in het Hilversumse telecommunicatiebedrijf van Philips e.n begin met de productie worden emaakt. ruffi, en zijn mannen, die de drukke omgeving van de pits verlaten had den en vanuit de loopgraaf de orders doorgaven. Toen de zwart wit geblokte vlag voor de eerste maal viel en de win naar afgevlagd werd, volgde eer vreugde-explosie in de loopgraaf waar bij de beweeglijke Italianen voor het eerst na ruim anderhalf uur ten spanning loskwam. De eerst- ste twee plaatsen in deze klasse voor Gilera en bovendien een vierde plaats, Taruffi en zijn helpers kon den'1 hun geluk niet meer baas. Kort na het begin van de wed strijd had Taruffi een ander gezicht getrokken, toen Milani, die tijdens de training de op één na snelste tijd had gemaakt, na de eerste ronde aan de pit stopte en wegens een defecte rernpedaal de strijd'staakte. Later, in de zesde ronde moest 'de tweede Gi lera, bestüurd door Dicky Dale door een lekke band het veld ruimen. En toen in de twaalfde ronde de win naar van het vorige jaar Masetti mo. torpech kreeg en ook de baan ver liet, waren er van de z^s gestarte Gilera's nog maar drie in het spel. Gelukkig misschien voor de Ita lianen, dat twee daarvan niet door Italianen werden gereden, maar door Duke en de Engelsman Armstrong, die niet zo rusteloos als hun stalge- noten over het circuit joegen, maar beheerst de motoren net niet over de kop joegen. Duke in vorm. Duke had trouwens het veni, vidi, vjci tot zijn lijfspreuk gemaakt. Di- réct na de start had hij de kop ge nomen en stond die niet meer af. Het was- zelfs zo, dat Duke zonder pech na enkele ronden de zege niet meer kon ontgaan. Maar achter hem is van begin tot eind een strijd gestreden, die de ruim 125.000 toeschouwers zeer - geboeid heeft. Twee Nortons, van Kavanagh en Ray Amm, de A.J.S. van Cole man en de Gilera's van Colnago en Arrpstrong waren al direct in een verbeten strijd gewikkeld. Masetti had een slechte start gehad en lag aanvankelijk op de negende plaats. Maar naarmate de wedstrijd vorderde kwam Masetti naar voren. Via de ze vende, zesde en vierde plaats beland de hij in de zesde ronde op de twee de plaats. Van nu af begon het stui vertje wisselen tusen hem, Arm strong, Kavanagh en Amm. Nu eens :n de Nortons voorop, dan weer de Guzzi's of het veldje van vier was volkomen door elkaar geschud. Maar meer dan 100 meter lagen de heren nooit uit elkaar en vooral in de spec taculaire bochten in Hoohalen kon den de bezoekers genieten van uiterst geslepen coureurschap. Toen echter in de twaalfde ronde Masetti uit de baan verdween leken Nortons te gaan winnen. De jonge Armstrong gaf het niet op, nestelde zich in de volgende ronde tussen de twee Nortons en liet in de laatste ron de Amm verdween wegens ben zinegebrek van het toneel zien, hoe i zijn tegenstander in de luren moet leggen. In Hooghalen lag Kana- nagh nog op de tweede plaats, maar hij raakte die bij het uitkomen van de bochten kwijt aan Armstrong, die op de laatste rechte einden de grotere snelheid van zijn machine volledig uitbuitte en als tweede eindigde. A.J.S. speelde in deze wedstrijd geen rol van betekenis. Het leek veel op een afvalrace, want van de 39 ge starte rijders werden er slechts 13 geklasseerd. Daardoor kon onze land genoot Piet Bakker een eervolle achtste plaats bezetten, op slechts een ronde achter Duke. Deze dubbele overwinning was een pleister op de ruwe wonde die de N.S.U. tevoren in het rood-wit- groene blazoen had geslagen. De Duitsers zijn geheel tegen de verwachtingen in in de twee klein ste klassen gaan racen, terwijl zij juist in de 500 cc klasse het absolute wereldsnelheidsrecord bezitten. Werner Haas dubbel winnaar. Dat de N.S.U.-machines snel zijn was al tijdens de training gebleken, maar dat de jeugdige Werner Haas de allures van een wereldkampioen bezit, was nog niet bekend. Hij heeft er geen doekjes om ge wonden en won zowel de 250 cc als de 125 cc race. Na de eerste ronde lag Haas nog op de vierde plaats achter Ubbiali, Copeta, twee M.V.'s dus, en Hendog- ni op Morini. Maar reeds in de vol gende ronde liet Haas over zijn be doelingen geen twijfel "bestaan. Hij liet de Italianen zijn hielen zien op een dergelijk overtuigende wijze, dat de race toen al beslist was. Ook de andere N.S.U., bestuurd door Dicky Dale, deed' grootse dingen. De Engels man had èen slechte start gehad en kwam na de eerste ronde al 26e door. Twee ronden later was hij tien tegen standers voorbijgestreefd.... hij haalde het einde van de race echter niet. Cecil, Sandford, vorig jaar wereld kampioen in deze categorie, bracht in de derde ronde de duizenden toe schouwers in Hoohalen tot ontzetting en verbazing, toen zij motor weg- slipte, bijna in de strobalen terecht kwam, maar op het laatste nipper tje door de hand van de meester tot de orde werd geroepen. Een verbeten duel streden Drikus Veer en Lo Simons,'dat in het voor deel van Veer uitliep. Drikus had de hele week al met' een bedroefd ge zicht in' Assen rondgelopen, omdat hij geen motor had. Tot zijn grote vreugde kreeg hij Vrijdag een fa- brieks'Morini en bezette daarmee nu een goede vijfde plaats. Lo Simons bleef maar 0.4 sec. achter hem. Dick Renooy, die in 1948 de eerste inter nationale race in de 125 cc klasse op dit circuit heeft gewonnen, moest in de voorlaatste ronde met pech af stappen. Het weer heeft zich de gehele lag vrij goed gehouden, waardoor val partijen niet zijn voorgekomen. De uitslagen cc, 7 ronden, totaal 115.43 km.: 1. Haas (Did.) met NSU 54 min. 32.6 sec. (gemiddelde uursnelheid 126.978 km.); 2. Ubbiali (It.) met MV 55.19.2 (125.192 km/u); 3. Sandford (G.B.) met MV 55.58.8; 4. Zinzani (It.) met Morini 57.19.2; 5. Veer (Ned.) met Morini 1 uur 31.1 sec.; 6. Simons (Ned.) met Mondial 1.01.31.5; 7. Clark (Engeland) óp MV 1.03.35.2; op een ronde: 8. Van der Waerdt (Ned.) met Eysink; 9. Web ster (G.B.) met MV; 10. De Greef Jr. (Ned.) met Grefa. De snelste ronde werd gemaakt door de Duitser Haas met NSU in 7 min. 41.3 sec., gemiddelde uursnelheid 128.685 km., hetgeen een nieuw ronderecord betekent. Het oude record stond op naam van Sandford (G.B.) met MV in 7 min. 44.6 sec., ge middelde 128.12 km/u). 10 ronden, 164.90 km: 1. Haas (Duitsl.) met NSU 1 uur 7 min. 19.3 sec. (146.973 km/u); 2. Anderson (Gr.Br.) met Guzzi 1.7.20.9; 3. Armstrong (Ierl.) met NSU 1.7.22.6; 4. Lorenzetti (It.) met Guzzi 1.10.31.2; 5. Wünsche (Duitsl.) met DKW 1.10.56; 6. Hobl (Duitsl.) met DKW 1.11.35-6; 7. Wheeler (Gr.Br.) met Guzzi 1.12.14.4; 8. Willis (Australië) m. Velocette 1.14.10.7; op één ronde: 9. Postma (Ned.) met Guzzi; 10. Thorn Prikker (Duitsl.) met Guzzi; 11. Web ster (Gr. Br.) met Velocette; ,op 2 ron den: 12. Maddrick (Gr. Br.) met Guzzi; 13. Plet (Ned.) met Excelsior)14. Fer guson (Gr. Br.) met Velocette. De snel ste ronde werd gemaakt door de Duit- Hiemaast zien we de start van de deelnemers in de 500 cc klasse, waar in de Engelsman G. E. Duke (tweede van rechts nr. 4) winnaar werd. ser Haas met NSU in 6 min. 39.1 sec. (148.740 km/u). 350 cc, 12 ronden, totaal 197.87 km.: 1. Lorenzetti (It.) met Guzzi 1 uur 18 min. 54.7 sec. (150,456 km/u)2. Amm (Rhodesia) met Norton 1.19.17.6; 3. Ka vanagh (Austr.) met Norton 1.20.15.6; 4. Brett (Eng.) met Norton 1.20.43.6; 5. Ring (Austr.) met AJS 1.21.18.1; 6. Do ran (Eng.) met AJS 1.21.48.6; op een ronde: 13. Lo Simon (Ned.) met AJS; 17. Elbersen (Ned.) met AJS. De snelste ronde werd gemaakt door de Engelsman Anderson met Guzzi in 6 min. 26.9 sec, (153.430 km/u), hetgeen een nieuw ronderecord betekent. Het oude stond op naam van de Engelsman Duke met Norton op 6 min. 30.6 sec. (152.41 km/u). De Nederlander Iesberts met AJS staakte de strijd in de 2e ronde wegens een defect oliecarter. 500 cc, 16 ronden, totaal 263.83 km.: 1. Duke (G.Bmet Gilera 1 uur 38 m. 23.3 sec. (germ uursnelheid 160.895 km.) 2. Armstrong (Ierl.) met Gilera 1.39.10.4 (159.618); 3. Kavanagh (Austr.) met Norton 1.39.19.1 (159.388); 4. Colnago (It.) met Gilera 1.40.34.7 (157.393); 5. Brett (G.B.) met Norton 1.41.59.4 (155.212); 6. Doran (G.B.) met AJS 1.47.49.9 (146.806); op een ronde: 7. Zeiler (Did) met BMW; 8. Bakker (Ned.) met Norton; 9. Laurent (N.Z.) met Norton; 10. Read (G.B.) met Nor ton; op twee ronden: 11. Bryen (Austr.) met Norton; 12. Rozenberg (Ned.) met Matchless; op drie ronden: 13. Simons (Ned.)* met Norton. De snelste ronde werd gemaakt door Amm (Rhodesia) met Norton in 6 min. 5.3 sec., gemiddelde uursnelheid 162.503 km., hetgeen een nieuw ronderecord be tekent. Het oude record stond op naam van de Italiaan Masetti met Gilera in 6 min. 8.7 sec., gemiddeld 161.46 km/u). Last van zenuwen f Mijnhardt's Zen uwtabletten helpen U er overheen. Fouten, die hersteld dienen Mogelijk, dat de T.T.-wedstrijden van 1953 aan het organiserend co mité weer een maximum aan re cette hebben opgeleverd, omdat vol gens de heer Nortier een nog groter aantal toeschouwers de wedstrijden heeft bijgewoond dan vorige malen. Toch zullen deze wedstrijden van 1953 een zwarte bladzijde vullen in de annalen van de T.T. om het feit, dat het mogelijk was, dat een vol bezette tribune aan de Haar, dus bij de start en finish in elkaar zakte waardoor enkele tientallen personen min of meer ernstig verwond naar het Asser ziekenhuis vervoerd moes ten worden. Wij die in de gelegenheid waren na het ongeval, dat tijdens de grote wedstrijd van de 500 c.c. gebeurde, de plaats eens te gaan bezoeken, waar enkele ogenblikken te voren nog 1000 vrolijke- toeschouwers had den gejuicht om het prachtige werk van Duke, hebben versteld gestaan, wij hebben ons met stijgende ver bazing afgevraagd, hoe dit maaksel van planken en balken een derge lijk zware vracht van duizenden toeschouwers nog zolang heeft kun nen houden en niet reeds veel eer der de geest heeft gegeven. Het ingestortte gedeelte was een stuk van een naar schatting enkele honderden meters lange tribune, welke ongeveer 1 km vanaf de start staat'in de rijrichting van de rijders. Toen op een gegeven moment de aan de kop fel strijdende rijders, zoals Duke, Mann, Armstrong en Kava nagh langs kwamen gebeurde het cngeval. Met een hevig gekraak zak te een stuk van 15 a 20 meter tri tune schuin weg en nam een kleine duizend mensen in de val mee. Tien tallen personen waren onder en tus sen de plank-en en balken terecht gekomen en hiervan waren er ver schillenden, die arm- of beenbreu ken hadden, terwijl ook enkelen verwondingen aan de rug hadden opgelopen. Direct werd groot alarm geslagen, doktoren en ziekenauto's gingen naar de plaats van de ramp en vervoerden de slachtoffers direct naar het ziekenhuis te Assen. Een twintigtal rijwielen en brom fietsen, die onder de tribune waren geplaatst was verwrongen staal ge worden. Met verbazing mag men zich afvragen hoe het mogelijk is, dat een dergelijk gammel bouwwerk goedgekeurd is door de bouwpolitie om dienst te doen als tribune. Trou wens, wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat zij, die voor de tribunebouw verantwoordelijk zijn er toch nog al licht overheen lo pen. Immers de van balken, oude planken en golfplaten in elkaar ge slagen tribune voor de persmensen, die boven alles uittroonde moest in allerijl des morgens ook nog ver sterkt worden, daar de leiding het niet verantwoord achtte de ridders van de pen op een dergelijk zwak bouwsel de gehele dag te doen ver blijven. Na het ongeval vertelde de heer Nortier voor de microfoon, dat een stuk tribune dreigde in te storten maar, dat deze tijdig ontruimd kon worden De hoofdwedstrijd bleek, buiten het prachtige rijden van Duke en de krachtige pogingen van de beide Nortonrijders Amm en Kavanagh om Duke nog te pakken te krijgen, een was dan ook geen wonder, dat dui- was dan ook kgeen wonder, dat dui zenden reeds na enkele ronden het wedstrijdterrein gingen verlaten en de zaak waarschijnlijk al bekeken hadden. Zij deden daar waarschijn lijk niet dom aan, want van hen, die de wedstrijd tot het einde gezien hebben, stonden er om bij half ne gen nog met hun wagen op de ver schillende parkeerterreinen. Terwijl er ook velen waren, die door de op stoppingen langs de verschillende wegen van de beide eerste wedstrij den niet al te veel gezien hebben. Het leek ons dan ook, dat de or ganisatie ook op dit punt niet voor haar taak berekend was en stellig voor andere jaren eens herzien moet worden. Ook de afvoer van hen, die met de treinen gekomen zijn, is ver re van ideaal. En toch weten wij zeker, dat er volgend jaar weer min stens evenveel toeschouwers de wed strijden zullen bijwonen en de sfeer van de T.T. willen ondergaan. Wij hopen echter, dat de tribune's vol komen safe zullen zijn en de ver keersregeling zo mogelijk ook ver beterd is. RCH, alllerminsfc in kampioensvorm j. vanger van Willemink. Van Ek is spelend, is er te Arnhem niet in ge slaagd het fel van zich afbijtende Vi tesse een nieuwe nederlaag toe te brengen. Wel nam RCH door van Couwenhove twee minuten voor rust een ruimschoots verdiende voor sprong, doch de Haarlemmers kon den in de tweede helft slechtsspo- radisch tot sluitend combinatiespel komen. Zij besteedden toen meer aandacht aan de verdediging dan aan de aanval. Feller en feller wer den de overigens niet groots opge bouwde aanvallen van Vitesse en tien minuten voor het einde maak te de invaller-midvoor Heyn met een waarlijk schitterend schot ge lijk. RCH moest zich in de resteren de minuten met hand en tand ver dedigen en de gasten mochten ten slotte van geluk spreken, dat het bij dat ene Arnhemse doelpunt bleef. Evenals te Haarlem, speelde RCH technisch weer stuken beter dan Vitesse. In de eerste helft kwam dit wel zeer duidelijk tot uiting, maar de superioriteit was ditmaal niet zo opvallend als jongstleden Woensdag. In de eerste plaats moet dit worden toegeschreven aan de nu veel vinniger tegenstand van de Arnhemmers, die met de zeer agres sieve Heyn, in plaats van de ge kwetste Huiberts op de midvoor- plaats veel gevaarlijker aanvallen kon ondernemen. Deze Heyn wierp zijn stoere body naar iedere bal die in de buurt van het Haarlemse doel verscheen en hij maakte daardoor de taak van de Vos veel moeilijker. Wel won de Hgarlemse spil de meeste kopduels, maar bij lage ballen was de Am-strijd verloren Indien" de Eindno- er in het algemeen wel in geslaagd het de snelle Dick Herberts moei lijk te maken, maar zijn wegwer. ken was niet altijd goed verzorgd. De meeste ballen gingen hoog door de lucht en konden zodoende ge makkelijk worden onderschept. Biesbrouck moest hierbij een oog je in het zeil houden, waarbij hij zich minder ver naar voren waag de dan te Haarlem het geval was, ofschoon de internationeel weer een voortreffelijke partij voetbal speel de. Linksbinnen Koster had blijk baar tot taak het gat tussen half- linie en aanval op te vullen en deze snelle en handige dribbelaar ver vulde deze opdracht inderdaad naar behoren, doch wanneer het er op aan kwam een aanval af te werken dan bleef hij vaak in gebreke. Hij hield de bal te lang bij zich, een kwaal, waaraan ook de andere voor hoedespelers van RCH zich bezon digden. Want hoe fraai Gallis ook soms langs Hendriks glipte ondanks het vaak te grove tegenspel van de Arnhemse spil het dribbelen duur de allemaal veel te lang. Revanche van Sparta op Eindhoven Opnieuw heeft Eindhoven zijn kampioenschaps wedstrijd op eigen teriein met 0 verloren en net <ls verleden week tegen RCH heeft het ongetwijfeld de beste kansen g?liad. Het speelde althans beter voetbal, het wist zich heel wat meer kansen te scheppen, maar toch gin,» de wed- hemmer hem vaak te vlug af. Bovendien was de verdedigende kracht van RCH ditmaal minder doordat in plaats van Brink van Ek de linksachterplaats bezette als ver- ven-éanval ook maar een klein deel van de gekregen kansen had welen to benutten, dan zou Sparta er he lemaal niet aan te pas zijn gekomen. Maar dat deden van Melis c.s. r.iet. Sparta versloeg Eindhoven met 2-0 De te Eindhoven gespeelde wedstrijd tussen Eindhoven en Sparta werd door de Rotterdammers met 20 gewonnen. De Eindhovenaren kregen ook vele kansen om een doelpunt te maken, doch deze werden niet benut. Hier zien we hoe bij een aanval op het Sparta-doel de bal juist tegen de lat wordt geschoten. Van links naar rechts: Van Melis (E.), Ticbout (Sp.), Landman cVe doelverdediger van Sparta en Terlouw (Sp.). Bovendien had Sparta kenoelyk iets gehoord van de snelheidsgebrek in de centrale verdediging bij Eindho ven. Een evenals RCH dat verleden week met twee doelpunten wise uit te buiten was het nu Tonie van Ede, die met een paar rappe sprintjes a' e Eind.ioven-aspiraties nan digge len sloeg Het is haast onbegrijpelijk, dat een kampioensptoeg zoveel kansen kir n issen. Ze werden bij Eindhoven als het waie Op een presenteerblaad je opgediend. De voorhoede goo chelde met de bal net alsof het een dégelijks werkje was, waarmee de kost verdiend kon worden De Sparta-verdc-diging werd totaal over speeld en maakte fout op fout, waardoor de Eindhoven-aanvallers den telkens op schootsafstand volle dig vrij oör Landman kwamen te sfaan. Maar dan was de riïhtmg to tal zoek. Bovendien duurde het steeds net iets -te lang voordat het schot kwam. En toch cteden er ziai on danks deze teuten nog wel drie o' v:ei kansen voor, die een ka npioens- p-oeg nie-1 mag missen. De twee schoten var. Van Melis tegci de lat en paalkrmsing ken men no; enigs- z ns ver mtschuldmen, maar niet het slordige afweiken van de aan vallen, die alle kansen op succes in zich hebben Soarta W>n tegen dat Eindhoven- geweld" practisch niets uitrichten. Pas in de vierdp minuut na de rust kreeg Ilanssen hei eers'.Sparta- schöt te keren Voordien had hij ?ich bezig gehouden met net keren van verdwaalde voorzetten en soms goedkoop weggegeven hoekschop pen. Maar nadat Eindhoven nu een kwartier in de tweede he1 ft even uitgeraasd was en Landman een Ogenblik de gelegenheid kreeg om op adem te komen, sloepen de Spar tanen hard en onverbiddellijk terug. Tonie van Ede, die menig duel van Frans Tezak had gewonnen, zocht toen even het middenveld oo om er een snelheidsduel tussen spil van Tuyl en rechtshalf van Kemenade aan te gaan. De internationaal won het met glans. Ook Hanssen kon er toen niets meer aan doen en 19 mi nuten later werd het hem Opnieuw gemakkelijk gemaakt. Van Tuyl kreeg een hal verkeerd Oo het hoofd. Van Ede kreeg een vrij veld voor zich, lokte Hanssen uit zijn doel en tikte toen de hal rustig en beheerst in het net: 02. De stand om het kampioenschap van Nederland is nu* RCH 4 2 2 0 6 7—4 Vitesse 4 12 14 8—8 Sparta 4 1 1 2 3 5—5 Eindhoven 4 1 1 2 3 58 OM DE ZILVEREN BAL. Voor het tournooi om de Zilveren Bal (16, 23 en 30 Aug.) hebben de volgende verenigingen in geschre ven: Eindhoven, houder van de tro- phee, ADO, Elinkwijk, Enschede, Feijenoord, 't Gooi, Heracles, Quik (N.), Sparta, Stormvogels, WV, Wageningen en Xerxes.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5