Duizenden dachten en durfden in de hete „Ahoy-hal" te Rotterdam Drie D's Nieuw overleg met de West Financiële, problemen der ziekenfondsen RIJNSTREEK Verjaardag van Prins Bernhard MAANDAG 29 JUNI 1953 r -li DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Bond Zonder Naam hield Wapenschouw Van de bereikte doelen van gisteren naar de nieuwe daad van de toekomst E'en tropische hitte, die gistermor gen om half elf al een onheilspellen de belofte voor de rest van de dag de „Ahoy-hal" te Rotterdam Inzond, had de duizenden promotoren en promotrices van de Bond Zonder Naam niet kunnen afschrikken van uit alle streken van Nederland naar Rotterdam te komen, teneinde daar de grote, jaarlijkse „D-day" van de Naamloze Bond te vieren. Ruim 6000 beijveraars der Bond waren reeds om 11 uur aanwezig om de plechtige gezongen Hoogmis, die door pater Loop, geassisteerd door de paters Van Heusden, SMM en C. Teylingen, SMM, werd opgedragen, bij te wonen. Hel Kathedrale Kna penkoor zong onder leiding van dr. Kat de wisselende gezangen van de volkszang, waarmede duizenden de priester aan het altaar begeleidden. Souvenir uit Den Bosch. Nadat er een middagpauze gehou den was, trad een oude bekende van de vorig jaar in Den Bosch gehou den „D-day", de Koninklijke Harmo nie uil Den Bosch voor het voetlicht, die door de aanwezigen ovatio neel werd begroet. Nadat enige ste vige marsen de stemming hadden ge wekt, dat het in de warme Ahoy- hal" toch nog altijd beter zitten, dan in de brandende zon marcheren is, kwam het middelpunt van de dag, de rede van pater Loop. Tijdens deze redevoering maakte spr. bekend, dat een telegram van verknochtheid aan het ideaal van de Bond aan zijn roemrijke voorganger, pater Henri de Greeve, zou worden gestuurd; een mededeling, die met donderend applaus door de zaal ont vangen werd. Pater Loop had zijn betoog ge heel in stijl van de „D-dag", hetgeen betekent: „Denk, durf en doe" in drieën gesplitst. Spr. zag de Bond als een groot centrum van de ware Christelijke Naastenliefde, hetgeen acties uit het verleden en vooral acties uit het af gelopen jaar duidelijk bèwijzen. De naastenliefde, die Christus wil, behoeft echter niet voorbehouden te zijn aan de katholieken alleen. Ook andere groepen, die buiten de Ka tholieke kerk staan, hebben recht, de naastenliefde te beoefenen en zij doen dit soms beter, dan menig ka tholiek. Daarom zag pater Loop de Naamloze Bond als 'n mogelijk tref punt voor de ware katholiek, voor de nobele protestant en de ware hu manist; door het bundelen van de mensenkrachten en het samenwer ken van de mensen van goede wil uit de gehele maatschappij, zou men mogelijk kunnen geraken uit de im passe, waarin de wereld thans ver keert; een impasse, die velen met verantwoording pogen te doorbre ken, maar waar dezen te veel stuiten op muren, die ongewild door andere goedwillenden zijn (opgetrokken. Durf! Deze overdenking liep over in het tweede gedeelte van de redevoering: Het durven. Pater Loop hekelde fel de hokjesgeest en de star geregle menteerde naastenliefde. „Wanneer", zo meende spr. „ieder een een klein stukje grond op het veld der naastenliefde uitkiest en zich daar zo heer en meester voelt, dat geen ander dit stukje grond meer mag betreden; en wanneer tenslotte het gehele land van liefde in hokjes verdeeld is, waar is de spontane mens dan nog in staat om op eigen initiatief zijn liefde aan zijn medemens te betuigen?" Het was spr.'s bedoeling niet, de vele voortreffelijke charitatieve or ganisaties als lastig of overbodig te kwalificeren, maar wel bestreed pa ter Loop de neiging om voor de naastenliefde winkels te bouwen met „alleen-verkoop-recht". Dit moet echte liefde doden omdat liefde in de eerste plaats een zuiver persoon lijke zaak is, die de drang, welke zij opwekt, ook soms op een zuiver pri vé-wij ze wil uiten. Doe. Het laatste gedeelte van de rede- Vlak voor zijn vertrek naar Austra lië heeft de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr. W. J. Kernkamp, meegedeeld, dat Nederland het door de ministers Beel, Kernkamp en Donker opgestelde voorstel voor nieuwe onderhandelingen met de West gisteren naar de Overzeese Rijksdelen» in de West heeft doen uitgaan. Men hoopt dat dit voorstel in de West een gunstige ontvangst te beurt zal vallen en dat het een eerste stap zal zijn naar de voortzetting van de besprekingen, die destijds in een im passe eindigden. het van zijn frisse aantrekkelijkheid te ontdoen. Wel liet spr. doorschemeren, dat hij een groots plan voor de toe komst technisch tracht te verwezen lijken, maar 't ogenblik scheen hem blijkbaar nog niet gunstig deze nieuwe actie vaste vorm te geven. Hitte leed nederlaag. De redevoering van pater Loop nam vijf kwartier in beslag en de hitte in de hal bereikte een waardig hoogtepunt. Maar de duizenden, die aanwezig waren, bleven geboeid en telkens werd spr. door applaus on derbroken. En ook nadat pater Loop het spreekgestoelte verlaten had, wist de warmte de stemming niet te smelten. Het non-stop programma, dat luim aan de ernst paarde, had de volledige belangstelling van het tal rijke publiek. Zingend met „Accor- deola" en zuchtend vol bewondering voor de prestaties van Gino Manelli als jongleur; „The Rile Bros" en de show van Crochet, bleef men nog enige uren bijeen. Pater Loop sprak het afscheids- niet bekend "en o.i. ligt dit ook niet j woord tot het kader van de Naam- in de lijn van de Bond Zonder Naam. j loze Bond en terwijl de promotoren Juist door het plan te maken op het I en promotricen. met het ideaal van moment, dat een probleem acuut is, j hun Bond weer fris voor de ogen, de behoudt het de glans en de kracht j hal uitstroomden, zorgde wederom van het nieuwe en heeft een slopen- de Koninklijke Bossche Harmonie de bureaucratie geen kans gekregen voor een daverende taptoe. voering was gewijd aan de daad. Pa ter Loop gaf een kort overzicht van de resultaten van het afgelopen jaar; de Kerstkaarsjes, waarvan er binnen de drie weken meer dan een mil- lioen verkocht en bezorgd waren; de actie, om többers van rechtskundige bijstand te verzekeren, waarvoor zich direct 50 juristen hadden ge meld; de grootse daden, gesteld tij dens actie „Mensen in Nood", waar door 5078 wanhopigen geholpen wa ren en tenslotte de buitengewoon geslaagde „Sterrit", die aan duizen den vaders en moeders een feestdag heeft bezorgd. Al deze daden hebben de glans van spontaneïteit gedragen tijdens al deze blijspelen op het gro te wereldtoneel, was aan iedereen de kan» gegeven een zeer persoonlijke rol te spelen. En zoals het op een jaarlijkse „wa penschouw" past, wierp pater Loop ook een blik in de toekomst. Vast- omschreven plannen maakte spreker Op de jaarlijkse vergadering van de Landelijke Raad der Federatie Verenigde Maatschappij-Ziekenfond sen heeft de voorzitter, de heer A. J. van Leusen, Zaterdag een betoog ge houden over „De nood van het zie kenfondswezen". Het ontwerp Zie kenfondswet, gepubliceerd in Sep tember 1951, droeg, naar spr. zeide, te veel het karakter van een compro mis. Het dreigde de in de zieken fondswereld bestaande verwarring te zullen bestendigen. De oplossing van het financiële vraagstuk noemde spre ker het dringendst. Een heel groot deel van de tekor ten is ontstaan door de huidige ge ruisloze verstrekkingen uit hoofde der verstrekkingen uit hoofde van de vorderingen der medische wetenschap en door economische oorzaken. De in komsten uit hoofde van de premie heffing hebben hiermede geen gelij ke tred gehouden. Dekking van hogere uitgaven door inkrimping van de bestaande ver strekkingen, legde de lasten echter daar, waar het ziekenfonds deze, krachtens het beginsel, juist niet wil zien. In dit verband, aldus de voor zitter, is ons streven er op gericht af gekapte verstrekkingen, in het bij zonder brillen en de bijbetaling op het ziekenvervoer in de hoofdverze kering terug te brengen. Het dynamische karakter van de ze tijd maakt het voornemen van de Ziekenfondsraad voor de eerstvolgen de vijf jaren een maximum-bedrag aan uitgaven vast te stellfen, tot een goed bedoelde dwaasheid. Uitgaande van het devies „de gezondheid gaat voor" eisen de ziekenfondsen hulp van» overheisdswege. Het huidige honorarium van de huisarts noemde spr. beslist te laag en het streven is er op gericht aan gerechtvaardigde verlangens in dit opzicht te voldoen. De federatie is in het algelopen jaar genoodzaakt geweest een einde te maken aan de samenwerking met andere ziekenfondsorganisaties, zoals die sedert 1945 in het Centraal Over leg van Ziekenfondsorganisaties tot uitdrukking kwam. Wij zijn echter bereid mede te werken, zo zeide spr., aan een nieuwe vorm van samen werking die de naam van gemeen schappelijk overleg verdient. Minister J. G. Suurhoff, ter verga dering aanwezig, vertolkte zijn waar- INSTORTINGEN VAN DE SINT PIETERSBERG In de laatste tijd hebben zich, als gevolg van cementafgravlngen, in 't zuidelijke gangenstelsel van de St. Pieterberg enige instortingen voor gedaan. Het zuidelijk gebied zal, naar vernomen wordt, in Augustus geheel worden afgesloten. De oogst zal dan van de velden moeten zyn. Door de instortingen zijn gaten van 40 bij 45 meter en 60 bij 65 me ter ontstaan. De roemruchte steen „Khaba", middelpunt van veel ro mantische smokkelverhalen, is daar bij verdwenen Smokkelaars, die via een geheime gang naar België wil den gaan, moesten eerst deze steen vinden, voordat zij de ingang van de ze gang konden bereiken. De afgravingen ten behoeve van de cemenlindustrie, maken nu ook de Luikerweg onveilig. Deze is reeds gedeeltelijk afgesloten. Het verkeer wordt via de Grote- en Kleine Pruis- weg en een noodverbinding naar de Belgische grens omgeleid. Ir. D. C. van Schaik en mr. H. Schaepkens van Rienvpt, hebben een onderzoek in het onderaardse gan genstelsel van de zuidhelling inge steld. Vermoedelijk is door de in storting een „kraamkamer" van vleermuizen verdwenen. dering voor het ziekenfondswezen. Hij noemde het organisatieprobleem moeilijk en ingewikkeld. Er is geko zen, dat de wettelijke verzekering moet worden overgelaten aan de zie kenfondsen. Deze particulieren zou den het beter doen, maar dat zullen zc dus waar moeten maken. Slaagt men niet, dan zal de regering haars ondanks moeten ingrijpen en de knoop doorhakken met alle gevolgen van dien. Daarom zullen de fondsen onderling het uiterste moeten doen om het eens te worden, aldus de mi nister. PATER DR. L. BUIJS f. Pater dr. L. Buijs, generaal der Re demptoristen is Zaterdagavond om acht uur plotseling overleden in het ziekenhuis te Innsbrück in Oosten rijk, waar hij op 8 Juni een operatie had ondergaan aan de Pancreasklier. Hij is 57 jaar oud geworden. PRIJZEN CONSUMPTIEMELK. Voor gemeenten die gelegen zijn in de Rijnstreek, de Krimpenerwaard, de Alblasserwaard en de Utrechtse Vechtstreek is gisteren een ndeuw prijzenbesluit voor consumptiemelk van kracht geworden. Daarbij is bepaald dat de maxi mum-consumptieprijzen in die gebie den voor losse melk 0.28 per liter en voor karnemelk ƒ0.16 per liter zullen bedragen. De maatregelen zijn genomen wegens een belangrijke ver hoging van de prijzen der consump tiemelkproducten in die gebieden. VRAGEN OVER SCHENKINGEN DOOR ZIEKENFONDS. Het Eerste Kamerlid de heer De Vos van Steenwijk heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat het R.K. Cen trale Ziekenfonds te Tilburg aan de Katholieke Arbeidersbeweging en enkele verwante organisaties schen kingen heeft gedaan, t.w. een kwart millioen gulden aan de stichting kin derhuis van de K.A.B., 15 000 aan het gezinszorgfonds en 10.000 aan de Katholieke Arbeiders jeugdbewe- ging? 2. Zo ja, acht de minister het dan juist, dat ziekenfondsen belangrijke giften doen aan instellingen, die met het doel, waarvoor de ziekenfondsen zijn opgericht, niet in rechtstreeks verband staan? 3. Indien de minister dit niet juist acht, welke maatregelen denkt Zijne Excellentie dan ter zake te nemen of te bevorderen? CONGRES OVER „BIOLOGISCH- DYNAMISCHE LANDBOUW METHODE. Vrijdag is in de gebouwén van het land- en tuinbouw-instituut „War monderhof" te Warmond een inter nationaal congres begonnen van ver tegenwoordigers van de biologisch- dynamische landbouwmethode. Een en veertig afgevaardigden zijn aan wezig uit de volgende landen: De nemarken, Duitsland, Engeland Zwe den, Zwitserland en Nederland. Het te behandelen onderwerp luidt: „Das qualitaetsstreben der durch anthroposophie befruchteten laidwirtscheft." Hei: congres duiurt tot 30 Juni. RAADSBESLUIT GESCHORST. De raad der gemeente Rheden nam destijds een besluit tot wijziging van de begroting voor 1952, volgens wel ke een bedrag van 175,wordt geraamd wegens kosten van verze kering van de wethouders tegen on gevallen. Ged. St. hebben het besluit goed gekeurd. De Kroon heeft nu het be sluit geschorst, hangende het onder zoek naar de vraag, of het raadsbe sluit in strijd is met de wet of het algemeen belang. DOOR EEN PIJL GETROFFEN. Bij de Zondagmiddag door de handboogschutterij „Diana" te Ven- lo gehouden wedstrijden is de 43- jarige heer Burhenne uit Venlo door een verdwaalde pijl in het hoofd troffen. In de loop van de avond" is hij aan do bekomen verwondingen overleden. Het slachtoffer laat vrouw en vijf kinderen achter. KIND BIJ BRAND OMGEKOMEN. Toen de Venlose brandweer Zon dag arriveerde om een brand in een tuinderskeet te blussen, deed de aan wezigheid van een autoped in de omgeving van het gebouwtje bij de brandweerlieden het vermoeden rij zen, dat zich iemand in de keet be vond. Enige spuitgasten drongen met rookmaskers naar binnen en vonden er een jongetje, dat reeds aan brandwonden overleden was. Het bleek het vierjarige zoontje van de eigenaar T. te zijn, dat vermoe delijk lucifers heeft afgestreken om een vogelnestje in de keet te bekij ken, waardoor het rondom staande brandbare materiaal moet hebben vlamgevat. DODELIJK VERKEERSONGEVAL TE WELL. Op de rijksstraatweg te Well (Zuid-Limburg) is Zondag de heer G. uit Helmond, die bij zijn dochter te Well op bezoek was, door een Belgische personenauto aangereden en gedood. De bestuurder van de Belgische auto poogde nog de heer G. te ont wijken, doch zijn auto slipte tenge volge van het krachtige remmen en geraakte, na tegen een boom te zijn gereden, in brand. Voorbijgangers wisten de bestuurder, die lichtge wond was, uit de auto te halen en het vuur te blussen. De heer G. wilde per fiets de weg oversteken en liet eerst een motor rijder passeren, De auto, die van de andere kant naderde, schijnt hij ech ter niet te hebben opgemerkt. PROCESSIEGANGSTER DODELIJK VERONGELUKT. De 57-jarige mevrouw H. uit Val- kenswaard is Zondagmiddag onder de gemeente Gemert met een brom fiets tegen een personenauto gere den en om het leven gekomen. Mevrouw H. had met de Valkens- waardse processie een bedevaart naar Handel gemaakt en is tégen een auto gebotst op het moment dat zij op de weg van Gemert naar Beek en Donk een groepje processiegan gen passeerde en daarbij vermoede lijk te veel naar links is uitgeweken. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. De 26-jarige student L. de Wit af komstig uit Hengelo, en woonachtig te Amsterdam, is Zaterdagmorgen circa nalf twaalf even buiten de ha ven van Muiden van een motorbot- ter gevallen en verdronken. Hij was met een medestudent onderweg van Kampen naar Muiden, toen bij het weghalen van het zeil het ongeluk gebeurde. De vriend die de schip- perskunst niet geheel meester was kon niet tijdig bijdraaien en ver wachtte trouwens dat de student die kon zwemmen zich zelf zou redden. TRACTORBESTUURDER VERONGELUKT. Zaterdagmiddag is op de Waaldijk te Dodewaard de 64-jarige D. A. Cor- nelissen uit Dodewaard bij een ver keersongeluk om het leven gekomen. De heer C. bereed een tractor met aanhangwagen en werd inghaald door de heer v. d. Berg uit Tiel. De wagen van laatstgenoemde raakte met het rechte achterwie. het linker voorwiel van de tractor. Beide wa gens tuimelden langs de berm van de dijk naar beneden, waarbij de heer C. onmiddellijk werd gedood. Zijn zoon, die eveneens in de tractor zat, werd met zware verwondingen naar een ziekenhuis te Tiel vervoerd. Een derde inzittende liep evenals de-heer v. d. Berg lichte verwondingen op. Zaterdagnacht is de 41-jarige W. v. d. Kooy uit de Kortwijkerlaan te Pijnacker toen hij zich naar huis begaf, op het rijwielpad in botsing gekomen met de 27-jarige W. J. S., die per bromfiets uit Zoetermeer kwam. De aanrijding was zo hevig, dat beiden naar het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft werden overge bracht. W. v. d. Kooy is daar, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, gis termorgen overleden. S., die een ern stige hoofdwonde en ontvellingen kreeg, verkeert niet in levensgevaar. LEIDERDORP Autotocht ouden van dagen. Zomer was het, volop zomer toen Zaterdagmiddag de ouden van da gen omstreeks 1 uur vertrokken en in een vijftigtal auto's voor het jaar lijks uitstapje. Voor de deelnemers is deze tocht altijd een gebeurtenis, temeer omdat er een bijzondere at- tracti eaan is verbonden. Iedere pas sagier krijgt n.l. een programma waarop niet alleen de route van de tocht nauwkeurig s,taat vermeld, maar bovendien is dit programma voorzien van aanwijzingen en bij zonderheden omtrent historische ge gevens en gebouwen waar men langs komt. Een knap stuk werk van de plaatselijke politie-commandant, de heer E. Kronenburg. De route ging ditmaal via het Z.-Hollandse polder land naar het Gooi. Via Leimuiden en Aalsmeer „de bloemenfabriek" van Europa, ging het naar Oud-Valkeveen, de eerste pleisterplaats. In deze uitspanning gelegen aan het IJsselmeer, worden de benen gestrekt en de kelen ge laafd met koffie en gebak. Als deze lafenis genoten is wordt de rit voort gezet door het Gooi en op Schiphól aan. Hier wordt geruime tijd ver toefd en van het altijd weer fasci nerende schouwspel van de gaande en komende vliegtuigen genoten. Ook werd hier de inwendige mens ver- Het feest, waarmede op het paleis Soestdijk heden de 42-ste verjaardag van Z. K. H. prins Bernhard wordt gevierd, draagt een particulier ka rakter. Toch zal het koninklijk paar in de middaguren in de paleistuin 'n 200 gasten, allen vrienden van de prins, ontvangen. In het eerste ge deelte van de middag zal op het springterrein by het paleis een on derling concours hippique worden gehouden, waarna in het tweede deel het Utrechts studentencabaret zal optreden. Des avonds zal een 60-tal genodigden, onder wie ook een aan tal vrienden uit het buitenland, de gast zijn op het intieme verjaardags feest ten paleize. „PADVINDER" OP 'T VERKEERDE PAD. Het succes, dat de Nederlandse padvinders met hun actie „een heitje voor een karweitje" hebben gehad is blijkbaar een aansporing geweest voor een knaapje van ongeveer tien jaar uit Den Haag om op een derge lijke manier iets te verdienen. De knaap belde Zaterdag in de Hofstad aan een huis aan en vroeg, of hij mis schien wat werkjes kon opknappen. Hij deed zich voor als een welp, die meedeed aan een nieuwe heitjesactie ten bate van zieke welpen. Na een partijtje tuinbonen te heb ben gedopt, werd hem gevraagd of hij ook wat boodschappen wilde doen. De welp ging op pad met een grote boodschappentas en een portemon- naie met tien gulden. Hij is het spoor toen vermoedelijk kwijtgeraakt, want tot heden is hij niet teruggekeerd. KUNSTREGEN IN GORSSEL. Te Gorssel heeft een aantal boe ren besloten een beregeningsinstal- latie aan te schaffen. Getracht zal worden ongeveer 25 ha. gedurende de weken dat daaraan behoefte bestaat iedere week 10 mm. water te geven. Het apparaat zal, om één hectare land' van 10 mm. water te voorzien, onge veer 2j^ uur moeten werken. Oimte GOLF Uit de Amstel nabij de Zuider gasfabriek te Amsterdam is 't deer lijk verminkte lijkje opgehaald van het zesjarige jongetje G. uit Amster dam, dat sinds 25 Juni vermist werd. De politie vermoedt, dat 't knaap je bij het spelen in de Amstel is ge raakt en is verdronken. Daarna moet het lichaampje in de schroef van een passerend schip terecht zijn ge komen, aldus de politie. De 83-jarige bewoonster van een perceel aan de Transvaalkade te Amsterdam is Zaterdag bij het ve gen van de trap naar beneden ge vallen. De vrouw, bij wie een sche delbreuk werd geconstateerd, is vrij wel onmiddellijk overleden. 0E W'JZIGÏNGEN VAN 0EP0STTARIEVEN INGAANDE 1 JULI 1953 sterkt en gedurende deze maaltijd nam allereerst de burgemeester van Leiderdorp, de heer K. v. Diepenin- gen het woord die vcrlaarde dat hij ieder jaar weer met groot genoegen zyn medewerking aan de tocht ver lende, mede omdat de organisatie altijd tot in de puntjes verzorgd was. Bijzóndere lof kwam hiervoor toe aan de heer F. Zandbergen, die, hoewel zelf. reeds tot de ouden van dagen behorende, toch elk jaar als secretaris van het comité, het leeu wenaandeel had in de verzorging van het jaarlijks uitstapje. Ook de heer Kronenburg bracht hij dank voor het tot in de_ kleinste onderde len verzorgde route-schema. Hierna voerden nog het woord adj. Kronen burg en de voorzitter van het comi té, de heer Reijerse, die dank bracht aan hen die het comité in staat ge steld hadden deze tocht te organi seren. Het is soms wel eens moei lijk, vooral als er twee uur voor het vertrek nog een auto uitvalt hetgeen de secretaris bijna voor een pro bleem stelt, maar dat dor deze toch altijd Opgelost wordt, aldus de heer Reijerse. Om zeven uur wordt het laatste gedeelte van de todht aange vangen en door d? Haarlemmermeer gaat het nu op Koudekerk aan en vervolgens richting Leiderdorp waar de stoet aan de Doesbrug door het muziekgezelschap Concordia wordt opgewacht en een feestelijke rondgang door het dorp wordt ge maakt met muziek Voorop. Aan de Acacialaan aangekomen verspreidde de stoet zich naar alle kanten om de stralende bejaarden weer naar hun haardsteden terug te brengen. LANGERAAR R. K. AMUSEMENTS-VERENIGING „CONCORDIA". In het parochiehuis hield onder voorzitterschap van de heer C. A. Volgering de R. K. am. ver. „Concor dia* haar jaarvergadering. De pas toor en de heer J. J. Roovers, regis seur, werden speciaal verwelkomd. Vervolgens werden mededelingen ge daan over een te houden landdag door de W. K. A. Zuid-Holland te Voorhout op 15 en 16 Augustus, en een Toneelconcours te Warmond Ver der werd het schema bekend gemaakt van de te houden uitvoeringen in het komende seizoen. Voor de eerstvol gende uitvoering, volgens plan te hou den in October, is het te spelen stuk reeds gekozen. Vervolgens gaf de secr.-penningm, de heer Th. A Hy dra, zijn jaarverslagen over de werk zaamheden en financiën der vereni ging. De heer A. v. d. Hoorn ver klaarde namens de kascommissie dat de zaken correct in orde waren be- vonden. Wegens bedanken van de voorzit ter v/as er bestuursverkiezing nodig. Het bestuur stelde voor om twee van de werkende leden in het bestuur te kiezen. Dit voorstel werd aanvaard.. Bij stemming werden gekozen mej. Tr. Verlaan en de heer L. Hoogen- boom. Tot voorzitter werd gekozen de heer Th. A. Hydra. Alle gekozenen namen hun benoeming aan. De heer Volgering droeg hierna de leiding met een kort woord over aan de nieuw gekozen voorzitter. De pastoor dank te de scheidende voorzitter voor de tactvolle leiding, die hij tijdens de jaren van zijn voorzitterschap aan de vereniging heeft gegeven. „Het is met spyt, dat we dit heengaan aanvaarden maar de motieven moeten we eerbie digen". De nieuwe voorzitter werd door de pastoor gefeliciteerd, Spr. wenste hem succesvol werken toe. De vergadering besloot tot invoe ring vgn epn contributie-regeling, waarbij de leden een kleine maan delijkse co'ntributie gaan "betalen. De rondvraag leverde nog zeer uit gebreide besprekingen op over de meest uiteenlopende onderwerpen. Het ging alles echter op gezellige en toch zakelijke wijze. De heer Roo vers heeft aan het .eind der vergade ring de leden nog verschillende nut tige wenken gegeven. Tenslotte deel de üij mede, dat de heer J. Zevenho ven in het komende seizoen 40 jaren de toneelkunst zal hebben beoefend. Voor deze gelegenheid had hij een stuk gekozen waarin de hoofdrol als voor de jubilaris in spé is geschre ven. Dit zal dan ook zijn jubileum- rol zijn. Deze mededeling werd door de vergadering met applaus ontvan gen. TER AAR Concours-succes. Dezer dagen behaalde de Chr, Gem. Zangvereni ging „Looft den Heer", op het con cours te Garderen in de afdeling uitmuntendheid met 316 punten een le prijs. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Pater Van der Poel. Vorige week is Pater F. v. d. Poel, behoren de tot de Congregatie van de Paters van de H. H. Geest na een 7-jarige arbeid als missionaris in Afrika voor enige tijd vacantie naar huis geko men. Gisteren verwelkomde de parochie de missionaris met een feestelyk klokkengelui en vlag-vertoon in de omgeving van het ouderlijk huis en de parochiekerk en door het bijwo nen van de plechtige Hoogmis, wel ke door de missionaris werd opge dragen. ZOETERWOUDE Geslaagd. Aan de Landbouw- Hogeschool te Wageningen heeft de heer C. J. van der Post het candi- daats-ingenieursexamen tuinbouw kunde met goed gevolg afgelegd. Polderverkiezing. By de gehou den verkiezing voor een lid van het bestuur in de vacature ontstaan door de benoeming tot voorzitter van de heer W. Hoogenboom is met bijna algemene stemmen gekozen de heer J. L. van der Post.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2