»Moeder der Amerikaanse soldaten« draaide A'dam een rad voor t oog £)HEEE Zoutloos brood, dat niet laf smaakt Nieuwe machine bestrijdt slipgevaar met sleuven Aan de gepensionneerden wordt te weinig aandacht besteed Dansende belastingambtenaar bezorgde leraar navordering Kinderbijslag naar verhouding van het loon WOENSDAG 24 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Zangeres in plaats van Admiraalsdochter Zelfs banken vielen voor haar charme Rood was heur haar en groen heur ogen Gedurende enige maanden heeft een charmante vrouw, die zich uit gaf voor de dochter van admiraal McCormick de Amerikaan, die het vorig jaar tot opperbevelhebber van de Atl. Oceaan is benoemd in de hoofdstad van Nederland een rijk leven geleid, een schare van aanbidders gekweekt en vele per sonen en instellingen, waaronder zelfs twee grote banken, voor haar goede leventje laten betalen. Maureen McCormick, die in Zwit serland, waar zij vandaan komt, Frau Strittmatter heet en die niet de dochter van een admiraal, maar de echtgenote van een orkestleider en zangeres is, beschikt naast een op vallende charme over een verbazing wekkende fantasie. Maar haar hel rode haren, haar groene ogen en haar warme stem, wist zij zelfs de zeer voorzichtige in te palmen en zag zij kans interviews geplaatst te krijgen in vooraanstaan de bladen. Moedertype.". Deze Zwitserse zangeres arriveer de begin April in Nederland en nam haar intrek in een van de eerste ho tels van Amsterdam. Zij wist zich spoedig een grote kennissenkring te verzamelen en had bijzonder veel succes met haar verhaal over de Amerikaanse militairen, die haar zo heel erg vertrouwden en die haar zelfs uitgekozen hadden als hun fa voriete „omdat zij het moedertype was". Practisch iedereen, die de af gelopen maanden het voorrecht ge noot met mrs. McCormick te spre ken, heeft een roerend verhaal ge hoord over haar werkzaamheden bij de Amerikaanse soldaten en dit be wijs van een warm kloppend hart voor de stoere verdedigers van vrij heid deed haar populariteit zo mo gelijk nog stijgen. De arbeidsvrede in Nederland Als wij de stakingen in ons land eens gaan vergelijken met de diverse andere landen, blijkt het dat Neder land wel een zeer bijzonder gunsti ge plaats inneemt. Bijna alle landen staan veel hoger met him cijfers dan wij. Wat betreft de arbeidsvrede wor den wij alleen overtroffen door De nemarken, Noorwegen en Zwitser land. Het aantal verloren gegane ar beidsdagen door stakingen was in 1952 het laagste aantal dat wij ooit gehad hebben. Wij telden slechts 40 stakingen. Ons cijfer over 1952 zou nog veel gunstiger gelegen hebben, als door niet het conflict van „De Ommelanden" was geweest, en nog is. Alleen op dit conflict komt liefst de helft van het aantal verloren ge gane arbeidsdag te staan. Ons land is ook een van de weini ge landen, waar de stakingen, of beter gezegd het aantal verloren ge gane arbeidsdagen, regelmatig af neemt. Wat onze arbeidsvrede dus betreft doet Nederland wel zeer wel dadig aan als wij het vergelijken met het buitenland. De helft van het aantal geschillen in ons land betrof looneisen. Ook de helft van de stakingen leverde voor de stakers geen direct resultaat op. Ca. 10% van de geschillen verkreeg een voor de werknemers gunstige oplossing. In 35% der gevallen werd een oplossing gevonden in een schik king tussen de partijen. De geleide stakingen veroorzaakten 79% van het verlies aan arbeidsdagen. Wat de arbeidsonrust in het bui tenland betreft, staat Amerika aan de spits met niet meer of minder dan 52.020.000 verloren arbeidsda gen. Direct na de Ver. Staten komt Canada te staan. De situatie in Frankrijk schijnt gunstig aan het veranderen te zijn, hoewel het cijfer van ruim 1,6 mill, verloren arbeidsdagen altijd nog een schaduw op de binnenlandse toestan den werpt. Engeland geeft een regelmatige stijging te zien en in België schijnt de arbeidsonrust weer toe te nemen. Bij België tekenen wij nog aan dat het wel zéér hoge cijfer voor 1950 werd veroorzaakt door de konings kwestie. SLACHTOFFERS WATERSNOOD. Het informatiebureau van het Ne derlandse Rode Kruis heeft heden de 91e lijst van geborgen en geïden tificeerde slachtoffers „Watersnood" uitgegeven. NIEUWERKERK. Van de Berg, Cornelia Janna, geb: 22.5.'41. Folmer, Jacobus, geb: 30.1.,44 Folmer, Maximiliaan, geb. 27.8.'49; Timmerman, Adriana Cornelia, geb. 10.11.'46; Van de Velde-Everaert, Magdalena Stephanie Aloysia, geb. 18.2.1903; van de Velde, Nicolaas Ja cobus, geb. 13.11.1947; van de Velde, Petronella Paulina, geb. 9.3.1946; van de Velde, Rosalia, geb. 8.3.1952. OUWERKERK. Van de Velde-de Vin, Maria Cor nelia, geb. 20.3.1910. STRIJEN. Engels, Elisabeth, geb. 31.8.1951. Voorxiehtigen misleid. De ontmaskering school ook voor deze avonturierster in een kleinig heid en zij geschiedde op het mo ment, dat zij op het punt stond om haastig en bescheiden zich uit Neder land terug te trekken. Een opticien in de hoofdstad bracht haar ten val, terwijl zij reeds met succes voorzichtige bankinstellingen' had weten te misleiden. Het was voor mrs. Mc Cormick een beetje lastig, dat een geldzending uit Amerika maar niet arriveerde. Daardoor kon zy haar hotelrekening en enkele andere uitgaven, zoals een bontjas en dergelijke futiliteiten, niet betalen. Met haar Zwitserse pas, waarop haar artistennaam McCormick stond vermeld, ging zy naar Amsterdamse banken en daar werd zij na ampel onderzoek coulant aan contanten ge holpen. Klein ongelukshoekje. Een hoofdstedelijke opticien, die een bestelling voor haar uitgevoerd had en maar geen geld zag, was min der goed van vertrouwen en stapte naar de politie. Deze ging aan het pluizen en vond spoedig, dat de „moeder der Amerikaanse soldaten" een Zwitserse zangeres was, die ook in andere plaatsen van Europa reeds gul was geweest met haar charme en karig met het betalen van reke ningen. Juist op het moment, dat mrs. Mc Cormick op een K-L.M.-vliegtuig wachtte, dat haar buiten Nederland zou brengen, wist de recherche haar te achterhalen. Zij wacht thans in een niet bijster weelderig vertrekje, waar geen hoof se lieden naar haar ontroerende ver halen komen luisteren, op de me ning van de Nederlandse Vrouwe Justitia, die geblinddoekt is en daar om niet in de ban kan geraken van haar charme. OuAialfmiU Wie van drups of populair gezegd van ..zuurtjes" houdt, ondervindt een geheel nieuw genot, wanneer htj Rang C ris tal fruits proeft. •tt'r- Uw winkelier heeft ze in voorraad Let op de naam RANG op bet beschermend om hulsel van leder .Rangecje^ pan. Uitkomst voor dieet-patienten Binnen zeer korte tijd zal in Den Haag en in Nijmegen een nieuw soort meel voor zoutloos brood ter beschikking worden gesteld. Het is echter de bedoeling geleidelijk aan de voorziening over het gehele land uit te breiden. Dit was een mededeling, die gis teren te Utrecht werd gedaan in een conferentie, waarin verscheidene autoriteiten aanwezig waren. In deze conferentie heeft dr. C. den Hartog, directeur van het voor lichtingsbureau van de Nederlandse Voedingsraad de medische kant van het vraagstuk belicht. By verschil lende ziekten, zoals hartziekten, nierziekten, habituele abortus en zwangerschaps-intoxicaties moeten natrium- en chloorverbindingen uit het dieet worden geweerd. Maar het blijkt, dat patiënten speciaal bezwaar hebben tegen zoutloos brood. Dan gebruiken zij gewoon brood. Het be tekent dus ook voor de arts een aan winst van niet te onderschatten be tekenis, dat hun patiënten nu een zoutloos brood ter beschikking kun nen krijgen, dat een behoorlijke smaak heeft. Gedurende vijf jaren zijn vele proeven genomen in samen werking met het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek T.N.O. om te komen tot een meelsoort, waaruit zoutloos brood kan worden gebak ken, dat de bezwaren ondervangt, welke tot nu toe verbonden waren aan brood gebakken zonder zout. De technische proeven geschiedden in laboratoria en bakkerijen, de smaakproeven ook in ziekenhuizen en klinieken, waarbij verscheidene medici behulpzaam waren. De heer Van der Zande te Bene den-Leeuwen, die de uitvinder van deze meelsoort is, deelde nog mede, hoe hij ertoe kwam in de richting van deze meelsoort te zoeken. Hij merkte verder op, dat iedere bakker het zoutloos brood zonder enig be zwaar kan bakken. Voorts werd het woord gevoerd door de heer C. van Stolk, de direc teur van 'het maalderij-bedrijf, dat de nieuwe meelsoort zal bereiden. Deze vertelde, dat het meel uitslui tend uit tarwe wordt gemalen. Hy zeide ook nog eens, dat dit brood niet moet worden beschouwd als een medicijn en dat het natuurlijk ook niet lekkerder is dan gewoor. brood. Wel bevat dit brood een groot vita minegehalte, omdat het graan tame lijk ver is uitgemalen. Een proefje van het nieuwe brood deed de aanwezigen ervaren, dat het passanobrood, onder welke naam het in de handel zal komen, een be hoorlijke smaak heeft, zodat men mag verwachten, dat het de dieet- patiënten niet zo zal gaan tegenstaan als het gewone zonder zout gebak ken brood. Demonstratie te Den Haag Ook verkeersstrepen Onder zeer grote belangstelling van verkeersdeskundigen, wegen bouwers, politie-autoriteiten en vele anderen werd gisteren in Den Haag een nieuwe machine gedemonstreerd, die gebruikt kan worden voor het ruw maken van het wegdek, om daardoor slipgevaar te verminderen en de rembaan van een voertuig te bekorten. Ook kan de machine wor den gebruikt voor het aanbrengen van onverslijtbare verkeersstrepen. Deze wonderlijke machine, de Trafic Mobil, wordt gebouwd in Zwitser land en daar, en ook in Duitsland, reeds algemeen in gebruik. In het asfaltdek van de Hofweg werd gedemonstreerd hoe de machine met het grootste gemak een 10 tot 16 cm brede en 1 cm diepe sleuf kan snijden in het wegdek, welke daar na met een speciaal wit materiaal wordt opgevuld, dat zich aan het Bejaarden van „St. Raphael" bijeen De noodtoestand, waarin de gepen sionneerden verkeren, zal door de huurverhoging toenemen. Het hoofd bestuur van de katholieke bond van vervoerspersoneel „St. Raphaël" zal voor de belangen van zijn bejaarde leden moeten opkomen. Dit was on geveer de inhoud van een motie, wel ke gistermorgen met algemene stem men werd aangenomen in een verga dering van de vakgroep Gepension neerden van genoemde organisatie aldus de Volkskr. De vergadering van de gepension neerden van „St. Raphaël" stond on der leiding van de waarnemend- voorzitter, de heer G. Dam en. Op uit nodiging van hem heeft de bonds voorzitter, de heer J. M. Blommers, een rede gehouden. De conclusies van deze waren, dat de Overheid ook aan de gepensionneerden een volledige compensatie behoort te geven voor de huurverhoging en dat zij indien Merkwaardige administratie bij Hoomse belastingdienst Enige tijd geleden stapte een jon geman met zijn verloofde een Hoorns dansinstituut binnen, liet zich daar inschrijven en kreeg voor een gulden toegang tot de dansvloer, waar. hij echter niet ging dansen, maar kalm op de politie wachtte, die een over treding van de belastingwet moest komen vaststellen. Het Hoorns dansinstituut had zoals véle dansscholen in Neder landvoor cursisten de mogelijk heid geopend om tussentijds op een cursus in te tekenen. Zij meldden zich dan op de lesavond voor de betref fende cursus aan, betaalden 1. intekengeld en waren lid van de cursus geworden. Lok-ambtenaar De meer initiatiefvolle dan zoals atler zou blijken administratief capabele Hoomse belastingdienst meende hier een overtreder op fcst spoor te zijn en deswege werd een der ambtenaren met zijn verloofde naar een lesavond gestuurd teneinde te ervaren of er inderdaad'belasting ontdoken werd; „Navordering" Op de bewuste avond arriveer^ de politie, die proces verbaal op maakte en enige tijd later ontving de dansleraar een „navordering" van 5.121.60. Déze navordering was echter op een gewoon velletje pa pier geschied, dat de verdediger gis teren onder grote hilariteit van het college aan de rechtbank overlegde. De dansleraar was op deze wonder lijke „aanslag" natuurlijk niet in gegaan, maar hij werd toch wel een beetje benauwd, toen hij enige tijd later een dwangbevel ontving. Naar Leiden De rechtbank van Alkmaar vond 't gisteren ook maar een zeer merk waardige gang van zaken en was nieuwsgierig, wat de belastingambte naar J. die inmiddels naar Leiden is overgeplaatst, in deze zaak zou kun nen ophelderen. Deze had echter een briefje geschreven, dat hy aan zijn oproep om te getuigen onmogelijk gevolg kon geven De ambtenaar die als lokvogel in het dansinstituut aanwezig was ge weest en die blijkbaar wel gelegen heid had kunnen vinden voor rechter te verschijnen, kreeg de op dracht bij een volgende zitting, wanneer deze zaak verder in behan deling zal komen, de in Hoorn bruikelijke formulieren te overleg gen en tevens een duidelijk over zicht te geven van de plaatselijke belastingwetten. MOTORSCOOTERS VOOR NEDER- - LANDSE RAMPGEBIEDEN Paus Pius XH zal Woensdag 20 motorscooters zegenen, die, als gift van de katholieken in het aartsbis dom Turijn, naar de noodgebieden in Nederland zullen worden gezonden. zy besluit tot opheffing van het con sumptieoffer voor de werkenden soortgelijke maatregelen moet nemen voor hen en de rente-trekkers. De K. A3, en de Raad van Vakcentralen staan beide achter dit standpunt. De compensatie van de huurverho ging door belastingverlaging heeft volgens de heer Blommers voor de arbeiders weinig betekenis, maar nog minder voor de gepensionneerden. Voor opheffing van het consumptie- offer is naar zijn mening alle reden. Hij betreurt het, dat de Regering zo weinig aandacht aan de gepension neerden besteedt. Zij heeft weliswaar beloofd om aandacht aan hun belan gen te schenken, maar zo zei de heer Blommers de ervaring leert, dat zij altijd achteraan komen. e bondsvoorzitter van „St. Ra phaël" heeft ook enkele woorden ge sproken over het plan van de ARKA, dat een aanzienlijke verbetering van de overheidspensioenen bepleit. Het stuk is gepubliceerd zonder overleg met de zuster-oxganisaties. De heer Blommers zei dit te betreuren, mede omdat genoemde ambtenarenvereni- ging volgens hem het vraagstuk der pensioenen veel te oppervlakkig heeft bekeken. Oneerlijke ontvanger meldde zichzelf aan f31.000.- verduisterd Terwijl Maandagmorgen rijks ambtenaren een onderzoek gingen instellen in de boeken van de ge meente-ontvanger van Diemen. meld de de man zich zelf bij de politie van Amsterdam, waar hij bekende in de loop van een paar jaar 31.000, te hebben verduisterd; de politie nam de man in arrest. De gemeenteraad van Diemen kwam naar aanleiding hiervan des avond in spoedzitting bijeen schorste haar gemeente-ontvanger zonder behoud van salaris. Gister morgen is een uitgebreid onderzoek van de rijksaccountantsdienst be gonnen. De gemeente-ontvanger heeft gedurende 3 jaren door valse afboekingen, gefingeerde giro-op- drachten en door het niet boeken van inkomsten zijn spel gespeeld. De verduisterde gelden werden op gemaakt aan braspartijen. Toen de man enige tijd geleden hoorde, dat zijn boeken gecontroleerd zouden worden, begreep hij, dat zijn daden nu aan het licht moesten komen; hij heeft het onderzoek niet afgewacht, maar zichzelf bij de politie aange meld. Niet alleen de gemeente is het slachtoffc geworden, ook het Wit- Gele Kruis, waar de man penning meester van was, heeft reeds vast gesteld, dat minstens 2.000,uit haar kas verdwenen zijn. De kippenstapel van de landbou wer E. te Geijsteren (L.) is aange tast door hoenderpest. Ongeveer 250 dieren zijn op grond van de geldende bepalingen afgemaakt. wegdek aanpast en even snel slijt Op deze wijze wordt een prachtig duidelijk en zeer duudzame lijn verkregen die niet afslijt zoals de verfstrepen. Anti-slip-sleuven n Het slipgevaar wordt met deze machine op een geheel nieuwe ma nier bestreden. Terwijl zij over de weg rijdt, snijdt ze parellel-sleuven van enkele millimeters diep en met een onderlinge afstand van plm. 14 mm. Hierdoor krijgen de banden in de lengte-richting van de weg een steviger greep, waardoor het gevaar voor slippen zeer sterk wordt terug gebracht. Deze proef werd genomen op de Fr uitweg. De capaciteit van de nieuwe machine is 1800 vierkan te meter per dag op een asfaltweg, op basalt en graniet 500 vierkante meter en op beton 600 vierkante meter. De werking van de machine be rust op een aantal snel ronddraaien de schijven, waarin scherpe stiften zyn aangebracht van een nieuwe, uiterst harde metaalsoort. Deze schij ven worden tegen het wegdek ge drukt en snijden daar met het groot ste gemak doorheen. In een villa aan de Laapersweg hebben inbrekers in de nacht van Zaterdag op Zondag een goede buit bemachtigd. Een aantal kostbare sieraden, waaronder twee cameeën in goud gevat, een antieke gouden ring, gou den oorhangers en een gouden da mesarmbandhorloge worden vermüt Ook is 200 aan geld verdwenen. Het gestolene vertegenwoordigt een waarde van enkele duizenden gul dens. De bewoners waren tijdelijk af wezig. Cadeau-stelsel Wetsontwerp wordt ingediend Binnenkort is de indiening te ver wachten van een wetsontwerp ter regeling van het cadeaustelsel. De Sociaal Economische Raad heeft maar aanleiding van een vooront werp van wet onlangs over deze ma terie geadviseerd, dat regeling ge wenst was. doch dan door de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganen. Naar men mag aannemen op grond van de overweging, dat als er een regeling dient te zijn daarmee dan niet dient te wachten tot de P.B.O.-organen gereed zijn voor deze taak, schijnt men ten departement van Econo mische Zaken van dit advies van de S.E.R. te willen afwijken en wel een wettelijke regeling te gaan voor stellen. De drie middenstandsbonden héb ben zojuist bij de regering aange drongen op indiening van een wets voorstel nog gedurende de lopende zittingsperiode van de Staten-Gene raal. De beslissing van staatssecre taris Veldkamp zal vooral door de huishoudelijke en luxe branches met vreugde worden begroet. Na het advies van de S.E.R., waarby rege ling van de onderhavige kwestie op een vrij lange baan werd geschoven, meende men namelijk een toene ming van geschenkenacties te zien. Gevangenissen zijn sterk verouderd De gebouwen van de gevangenis sen, huizen van bewaring en rijks werkinrichtingen in Nederland zijn sterk verouderd. Ook het plaatsge brek is een euvel waaraan met spoed een einde moet worden gemaakt. Dit oordeel spreekt de begro tingscommissie van de Tweede Ka mer voor de begroting van Justitie uit in haar verslag over het wets ontwerp waarbij de regering een crediet vraagt voor het instellen van een studiecommissie inzake het ge vangeniswezen. De begrotingscom missie wyst er o.m. op, dat de sa nitaire installaties in de meeste ge stichten volkomen onvoldoende zijn. By de gestichten te Norg ontbreekt nog altijd de waterleiding, al is daar voor nu een post op de begroting uitgetrokken. IN K.L.M. VLIEGTUIG OVERLEDEN Een 57-jarige Fin, de heer, M. Ki- vyarvi, is vandaag overleden aan boord van het naar Amsterdam on derweg zijnde K-L.M.-vliegtuig van Montreal. De heer Kivyarvi was Maandag met de K.L.M. uit Montreal ver trokken voor een vacantiebezoek te Helsinki. Hij is op de vlucht over de Atlantische oceaan gaan slapen en niet meer wakker geworden. Ge neeskundigen in Shannon hebben ge constateerd, dat de heer Kivijarvi aan hartverlamming is overleden. De K.LM. heeft onmiddellijk maat regelen genomen de familie te waar schuwen. Staatkundig Vormingscentrum" is er voorstander van Het bestuur van het Centrum voor Staatkundige Vorming heeft in 1952 een commissie ingesteld met de op dracht, een antwoord te geven op de volgende vragen: Is het wenselijk de bedragen van de kinderbijslag te wij zigen, teneinde een zekere verhou ding tussen kinderbijslag en loon tot stand te brengen? Zo ja, welke wij zigingen zou de commissie dan willen aanbevelen? Op 1 October 1952 heeft de com missie haar rapport aangenomen. Het overleg, dat hierna tussen commissie en bestuur is gevolgd, heeft tot een aantal wijzigingen geleid, waarna het bestuur besloot aan het rapport der commissie algemene bekendheid te geven. Het eerste hoofdstuk geeft een be knopt overzicht van de ontwikkeling van de kinderbijslagregelingen in ons land. Het tweede hoofdstuk bevat so ciaal-ethische beschouwingen. Naar het oordeel van de commissie is pro gressie in de kinderbijslag naar ver houding van het loon een eis van so- wyd. In het vyfde hoofdstuk geeft de commissie een antwoord op de vraag, op welke wijze de kinderbijslag in verhouding tot het loon kan worden gebracht. De commissie beveelt een stelsel aan, waarbij met inachtne ming van een minimum en een voor lopig maximum aan bepaalde loon- groepen verschillende kinderbijsla gen worden vastgekoppeld. Het mi nimum dient naar de mening der commissie te liggen bij het loon der ongeschoolde arbeiders, het maximum by het maximum-dagloon .hetwelk de werkloosheidswet kent. De commissie gaat uit van zeven loongroepen, waarby de kinderbijslag per dag en per kind in iedere vol gende loongroep ƒ0.05 hoger is dan in de voorafgaande. Bij een dagloon van 6.60 en minder bedraagt de kin- derbyslag: voor het eerste kind ƒ0.46 per dag; voor het tweede en derde 0.51 per dag en per kind; voor het vierde en volgende f 0.67 per dag en per kind. Voor de volgende loongroepen worden deze bedragen ciale rechtvaardigheid. Bovendien,1 als volgt gewijzigd: Loongroep le kind 2e en 3e kind 4e kind meer dan 6.60 8— ƒ0.56 ƒ0.56 e.v. 0.7* meer dan 8.10— ƒ0.56 ƒ0.61 f 0.77 meer dan ƒ10.12. ƒ0.61 ƒ0.66 ƒ0.82 meer dan 12.ƒ14— ƒ0.66 ƒ0.71 ƒ0.87 meer dan ƒ14.ƒ16— ƒ0.71 0.76 ƒ0.92 meer dan flö.- ƒ0.76 ƒ0.81 ƒ0.97 aldus de commissie, wijzen de grond slagen waarop de vigerende kinder bijslagwet berust, in de richting van een dergelijke progressie. In het derde hoofdstuk worden so ciologische aspecten behandeld. Het loon« dient een sociaal levensmi nimum mogelijk te maken. Dit so ciaal levensminimum is voor de ver schillende maatschappelijke groepen verschillend. Het kan in de huidige organisatie van de maatschappij slechts worden verwezenlijkt door boven de primaire beloning kinderbij slag te verlenen in een bepaalde ver. houding tot die primaire beloning. »u.uWUijoIa5iC Het volgende hoofdstuk is aan ad-I in België en Frankrijk, &deS tweed min is tratiet-technische kwestie ge-vermeldt, eni cp UVratimr De huidige progressie naar het kin dertal dient naar het oordeel der commissie zolang deze althans niet wordt verbeterd, bewaard te blijven. Zou deze progressie worden verbe terd, dan dient naar het oordeel der commissie deze verbetering in alle loongroepen te gelden. De commissie raamt de kosten van de aanbevolen wijzigingen op circa 60 millioen per jaar. In het slothoofdstuk van de com missie haar conclusies samen. Zij heeft aan haar rapport twee bijlagen toegevoegd. De eerste geeft een over zicht van de kinderbijslagregelingen

Leidse Courant | 1953 | | pagina 5