DUINSTREEK Uitbreiding van Langeraar onder t oog gezien Euch. Ziekentriduum Leiden vandaag met 200 zieken begonnen Deken Jansen droeg H. Mis op HET ZINGENDE NIJLPAARD WOENSDAG 2-» JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN TER AAR Gisteravond kwam de gemeente raad van Ter Aar in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Op voorstel van de voorz. werd 't lezen der notulen uitgesteld tot een volgende vergadering. Een verzoek van de Landbouw Winterschool te Haarlemmermeer om subsidie werd goedgekeurd. Daarna was aan de orde de vaststelling van een schade vergoedingsverordening in verband met de vaststelling van de stede- bouwkundige regelingen. Deze scha devergoedingsverordening is ook een voortvloeisel uit het besluit van de vorige vergadering waarin de uit breidingsplannen werden goedge keurd. De toen besproken vaststel ling van overnameprijs van gronden, gebouwen enz. werd door deze ver ordening echter niet bepaald. De grondprijzen zijn variabel en zullen dus voor termijnen dienen te wor den geregeld. Rechtszekerheid. Het gaat in deze verordening ech ter om onevenredige schaden die voortvloeien uit de regelingen. Van belang is dat de eigenaren een vorm van rechtszekerheid hebben. De kernpunten der verordening zijn te formuleren als volgt: Meent een eigenaar, dat hij schade lijdt door de vastgestelde regelingen, dan kan deze zijn mening kenbaar maken aan de raad en deze verzoe ken een uitspraak te doen over ja of neen. Is het raadsbesluit „ja" dan kan een commissie de zaak ter hand nemen. Is het besluit ,neen" dan is er voor de betrokken eigenaar beroep bij Gedeputeerde Staten. Be sluiten Ged. St. dat er schade wordt geledene, dan kan een commissie van drie of vijf onpartijdige deskun digen te benoemen door de kanton rechter aan de raad adviseren. De kosten worden gedragen door beide partijen ieder voor de helft. Weth. Den Hollander besprak nog de benoeming van bedoelde commis sie op andere wijze, n.l. iedere be langhebbende een en de derde door de kantonrechter. De voorz. gelooft dat de onpartij digheid het beste gediend is als de belanghebbenden er Luiten blijven. Hij acht een commissie van vijf per sonen gewenst. Ook de heer v. Vliet wil om de uit gebreidheid der objecten die ter be oordeling kunnen komen een com missie van vijf. De heer Egberts is van mening dat een commissie van drié voldoen de is, mede ook om de kosten. De voorz. zegt, dat in de verordening sprake is van drie of vijf. Er kan dus altijd naar omstandigheden wor den gehandeld. De commissie kan worden bijgestaan door de rechts kundige raadsman der gemeente, die echter slechts een adviserende stem heeft. De heer Hoogervorst bespreekt dan nog welke schaden nu hieronder kunnen vallen. Hij is van mening, dat ook na overdracht nog schade geleden kan worden b.v. door ondes kundigheid. Ook de heer v. Rijn wijst op verschillende mogelijkheden. De voorz. is echter van mening dat r.a overname deze verordening niet BURGERVEEN Oranjefeesten. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bern- georganiseerd. Vrijdag a.s. opent men met het kinderfeest o.a. het optreden van van een marionette theater, tracta- ties voor de kinderen en des avonds om half zeven wordt de bekende „Ronde van Burgerveen" verreden. Dit is een wedstrijd, georganiseerd door de Leidse Swift Combinatie en de Sportclub Bataaf uit Halfweg. Bij deze wedstrijd over 80 km. verschij nen verschillende bekende renners aan de start nl. Krijn Post. Wil Vreeswijk, Dolf Wallet, Buschiman, v. Diamen, B. Rij-kelijkhjizen, in to taal 50. Zaterdag wordt het feest besloten 1 met volksspelen voor 1680 jaar. Het grote avondfeest wordt o.a. op geluisterd door luchtacrobaten. BOSKOOP „Excelsior" marcheert. Ter ge legenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, zal de Har monie „Excelsior" Maandagavond 29 Juni a.s. een muzikale mars door een gedeelte van Boskoop maken. Afmars vanaf het Veilinggebouw te 19.30 uur. De voorgenomen route is als volgt: Reyerskoop v.v.Tuinstr. —BiezenValkenburgerlaan. Daarna in het centrum van de gemeente. NIEUWVEEN Foto-archief. Ter aanvulling van de reeds aanwezige verzameling oude ansichtkaarten en foto's van afbeel dingen onzer Gemeente, doet de ge meentesecretaris, de heer J. J. Roo- vers, op de ingezetenen welke der gelijke afbeeldingen bezitten, een be roep, deze aan de gemeente gratis af i te staan. I De bedoelde verzameling wordt bij eengehouden in een z.g.n. foto-archief en brandvrij bewaard in de kluis ten gemeentehuize. En, zo dit de moeite waard wordt, zal de verzameling bij voorkomende gelegenheden worden» tentoongesteld. Ieder die daartoe in de gelegenheid is, v/erke mee om dit foto-archief aan te vullen, door ansichtkaarten en/of foto's af te staan, zodat, vooral voor het nageslacht, een even waardevolle als interessante verzameling afbeel dingen van „hoe het vroeger in Nieuwveen was", verkregen wordt. meer kan gelden. Men acht in de overnameprijs alles verdisconteerd. Wethouder Volgering zet de be doeling der verordening nog nader uiteen en met voorbeelden wijst hij er op wat verstaan kan worden on der onevenredige schade, b.v. bouw grond die door de regeling de waar de als bouwgrond verliest. Met alge mene stemmen wordt de verorde ning vastgesteld. Een uitbreidingsplan. Punt 4 der agenda behelst een machtiging aan B. en W. tot het ge ven van een opdracht aan het Insti tuut ,.Stad en Landschap" tot het ontwerpen van een plan van uitbrei ding in Langeraar. De voorz. zegt. dat alle beschikbare bouwgrond in Langeraar bijna een bestemming heeft gekregen. Er kan niet veel meer gebouwd worden. B. en W. achten het daarom noodzakelijk dat ook in Langeraar een uitbreidings plan komt. Het college denkt dit ter linkerzijde van de kerk. Gedacht wordt aan een ruime bebouwing en beplanting en mogelijk aan een mu ziektent waaraan reeds lang behoefte bestaat en mogelijk aan ruimte voor een speelweide. Het zijn echter nog maar gedachten. Als er een plan is gemaakt kan hierover in de raad gesproken worden. Met algemene stemmen verleende de raad de ge vraagde machtiging. Weinig waardering voor polderbestuur. De voorz. deelt voorts mere, dat de reconstructie Langeraarseweg tussen Grote en Kleine brug is gegund aan de fa. Gebr. Schelvis te Heemstede voor 28.950,In het destijds ge nomen principebesluit was ooi; op genomen de overname van de Kleine brug van de Noordeind en Geerpol- der door de gemeente. Dit is echter op een teleurstelling uitgelopen. De Polder wil zelfs geld hebben, en is ook niet bereid medewerking te ver lenen aan de verlaging van deze brug waardoor doorvaart wordt af gesloten. Een verlaging tot op 70 cm. boven de waterspiegel is voor de gemeente niet aanvaardbaar met het oog op het verkeer. Wethouder Volgering vindt de handelwijze van het polderbestuur vreemd. Er was gevraagd om contact van B. en W. met het polderbestuur. Voor de pol der nu weet wat de gemeente wil doen komt deze weigering tot mede werking. In de raad kon men weinig waardering beluisteren voor deze houding. De voorz. heeft met enige belanghebbenden persoonlijk gespro ken en er was met hen tot overeen stemming te komen. Waar kunnen nu de ernstige bezwaren nog vandaan komen? Dat nu de voorgenomen reconstructie niet in zijn geheel kan worden uitgevoerd zal een aanschou welijke voorstelling blijven hoe men kleinere belangen laat gaan voor het algemeen belang. Men hoopt echter nog eens op een tijd dat overeenstemming mogelijk zal zijn. Op voorstel van de voorz. wordt bedoeld principe-besluit we gens onuitvoerbaarheid ingetrokken. Van de rondvraag werd geen ge bruik gemaakt. LEIMUIDEN Gemeenteraad. De Raad der ge meente Leimuiden komt Maandag a.s. des n.m. te 8 uur bijeen. RIJNSATERWOUDE MOTORRIJDER REED TEGEN VIADUCT Gisteren tegen de rrfjddag reed de vertegenwoordiger van de fa. Boon uit Woubrugge per motorfiets op de Woudsedijk in de richting Rijnsa- terwoude. Met flinke snelheid na- rerde hij het viaduct nabij de land bouwer J. de Rood, waar uit de te genovergestelde richting een au'lo naderde. Het uitzicht is hier vrij slecht, waardoor de motorrijder te gen het viaduct reed. Met zware hoofdwonden werd hij door een dok ter behandeld en naar het zieken huis te Leiden vervoerd. De raad der gemeente Rijnsater- woude komt op Vrijdag a.s. te 8 uur bijeen. Op de agenda staat o.m.: Wijziging salaris verordening per soneel gemeente-secretarie. Toetre ding tot de gemeenschappelijke re geling inzake behandeling gemeen telijke personeels aangelegenheden. ZOETERWOUDE N.K.J.B.-atliletiekavond. Op het in het begin met zon overgoten SJZ- terrein greep gisterenavond een ont moeting op athletiekgebied plaats tus sen de 3 „jongeren"-organisaties n.l. K.A.J.. K.J.M.V. en L.T.J., die vol gens aller mening zeer geslaagd mag heten, zowel wat spanning als wat organisatie betreft, al werd 't circuit meermalen door kinderen versperd. De K.A.J. hoefde er niet zo bar veel moeite voor te doen om zich de on derste plaats in het algemeen klasse ment te verwerven (117 pnt.), de K. J.M.V. werd onbedreigd tweede (141 prat.) en de eerste plaats, die nog over was, verviel dus aan de L.T.J. (188 pnt.). Na afloop volgde de prijs uitreiking in het Don Bosco-huis. Tot slot enige individuele uitslagen: A. Estafette: 1. K.J.M.V., 2. K.A.J., 3. L.T.J. B. 400 m.: 1. A. v. Leeuwen, 2. P. v. d. Salm, 3. Th. Obdam, 4. A. Loos, 5. B. v. d. Geest, 6. W. Post. C. 100 M. harlopen: 1. A. Berg, 2. Th. Opdam, 3. Th. Overdevest, 4. K. Overdevest, 5. B. v. d. Geest, 6. P. v. d. Kolk. D. 1500 m.: 1. G. Belt, 2. KK. Onderwater, 3. N. v. d. Salm, 4. KK. v. d. Poel Czn., 5. Th. v. d Drift, 6. A. v. Leeuwen. E. Hoogspringen: 1. Th. Opdam 1.55 m., 2. A. v. Leeuwen, 3. Jac. Paardekoper 4 p., v. d. Salm, 5. B. v. d. Geest, 2 t.m. 5 allen 1.50 m. F. 800 m.: 1. K. Onderwater, 2. A. v. Leeuwen, 3. A. Loos, 4. B. v .d. Geest, 5. W. Post, 6. P. v. Leeuwen. Meehelpen met Christusverlossingswerk Indachtig het Evangeliewoord van St. Lucas (14, 21) „Ga met spoed uit naar de pleinen en straten van de stad en breng de armen en gebrek- kigen en blinden en kreupelen hier binnen" trokken vanmorgen de zie kendragers, verpleegsters, Roode Kruissoldaten en leden van de R.K. EHBO „Peerke Donders" uit naar de wijken van de stad en enige dorpen rondom, waar zij met auto's de zie ken van huis haalden, die zouden deelnemen aan het Euch. Zieken triduum, dat vandaag, morgen en Vrijdag in de St. Jozefskerk aan de Herensingel te Leiden wordt gehou den. Tweehonderd zieken lagen op de helderwitte bedden en ruststoelen in de kerk toen kapelaan J. A. M. van Adrichem de plechtigheid open de met de zegening der zieken. Feestelijk beierden de kerkklok ken over de met regensluiers be dekte stad toen de auto's hun zieke last aan de zij-ingang der kerk afle verden, waar verpleegsters en ver kenners klaar stonden om hen naar hun plaatsen te brengen. Dank zij een vlotte regeling verliep alles naar wens, terwijl de organist Abr. Martijn, het Concert in B-dur van Handel preludeerde. Om half tien begon de plechtige H. Mis, opgedragen door deken M. KATWIJK AAN ZEE Hersteld. Velen zullen ongetwij feld met voldoening vernemen, dat de heer J. van Rijn, de kassier der Boerenleenbank alhier, die ruim 7 v/eken geleden in Den Haag een zeer ernstig ongeluk was overkomen door een botsing van auto en mobylette, thans in zoverre hersteld is, dat hij vandaag vanuit „Bronovo" in Den Haag weer naar huis kon terugkeren. Hotel „Noordzee". Gisterenmid- ig had in tegenwoordigheid van verschillende vooraanstaande perso nen de officiële opening plaats van het familiehotel „Noordzee" aan de Boulevard, een gebouw zoals Kat wijk tot heden nog niet te zien had gegeven met vier woonlagen, waarin een zeventigtal kamers. Architect van het gebouw was de stedebouw- kundige G. Drexhage. Van de per sonen die bij de opening het woord voerden noemen we burgemeester Woldringh van der Hoop, de heer C. Kruyt, directeur, de bouwer, de heer W. Ouwehand. Dit imposante bouw werk is gebouwd binnen een tijdsbe stek van een half jaar, hetgeen de aannemer alle eer aandoet. Katwijk aan Zee is hiermede een aantrek- kingspunt als badplaats rijker gewor den. LISSE KERKVEILING BRACHT BIJNA 11.000 OP. Maandagavond werd in de veiling zaal van de veiling Hobaho de jaar lijkse Kerkveiling ten bate van de St. Agatha-parochie en verder het Parochiaal Armbestuur, de St. Eli sabeth- en St. Vincentius Vereniging gehouden. Na een kort inleidend woord van pastoor G. P. A. van Zuylen, kwam de bode, de heer van Ruiten, in actie om de 426 nummers van de catalo gus aan de man te brengen. Maar niet alleen de heren waren aan bod, ook de dames, die in goeden getale waren vertegenwoordigd, deden hun best om een koopje te bemachtigen, want er was een rijk sortiment, wat gefeild werd Verschillende zeld zame variëteiten bloembollen brach ten recordprijzen op. Noemen we slechts 1 bol Greigi Oriental Splen dour, waarvoor 260.werd neerge legd. Voorts waren er enige kilo's Darwin Hybride Tulpen, waarvoor zeer hoge prijzen werden besteed. Levensmiddelen, bloemen, plan gen eveneens vlot van de hand, ter wijl het artikel paling gretig kopers vond. Een bijzondere attractie was het nummer 200, de gehangene met den koorde. Dit stelde een levensgrote pop voor, geheel gevuld met lekker nijen e. d. Eerst werden de verschil lende ledematen verkocht, waarna het geheel weer gecombineerd werd. Hiervoor werd in totaal 130uit gegeven. Ongeveer half één was deze zeer geanimeerde veiling ten einde en kon pastoor v. Zuylen tot zijn grote vol doening mededelen, dat het eindcij.- fer 10.632.25 bedroeg. Dank werd gebracht aan de veiling meester van Hobaho, alle milde ge vers en de bode, de heer v.' Ruiten, die onvermoeid bijna 5 volle uren zijn ■stem heeft laten horen. Tot slot werd gewoonte-getrouw de traditionele verloting van een een groot aantal planten en paling gehou den, terwijl als laatste nummer een bedrag van 50.werd uitgeloot als bijdrage voor een vacantie-reis. NOORDWIJKERHOUT R. K. LAGERE TUINBOUWSCHOOL Voor de gehouden overgangsexa mens zijn geslaagd en bevorderd van de eerste klas naar de tweede, de volgende leerlingen: P. A. Da- men en M. P. van der Vlugt tg Voorhout; C. H. Duivenvoorden. Th. de Groot, C. J. Hoogkamer, J. Th. van Kampen, J. W. Koele wijn, C. Mens, J. M. Meeuwenoord, M. G. v. d. Nieuwendijk, J. J. Pennings, W. Turenhout, V. L. G. Warmerdam en P. J. Warmenhoven, allen uit Noordwijkerhout; G. L. v. d. Meer, N. van Noort, M. van Rijn en M. G. L. Zandwijk te Noordwijk en J. Ruigrok te Sassenheim; J. de Groot en J. Warmerdam te Noordwijker- hout. Twee leerlingen werden voor waardelijk bevorderd en twee afge wezen. Van de tweede naar de derde klas zijn bevorderd: A. V. v. d. Berg, J. v. d. Berg, A. C. Bouwmeester, J. v. Gijlswyk, P. C. Nulkes, N. van Pa ridon, R. van Soeren, C. Warmer dam en Th. C. M. Warmerdam te Noordwijkerhout; P. Damen en C. J. Komen te Voorhout; W. van Bohe- men, P. Brekelmans, J. Hermans, A. M. Meijer, C. Th. Nulkes, W. G. Schelvis, L. R. van Schie, A. J. Smit en J. Steen voorden te Noordwijk en A. Jansen met assistentie van kape laan J. A. M. van Adrichem en ka pelaan H. A. Schrama. Het zangkoor, onder leiding van directeur W. Ver burg, voerde de driestemmige Mis van Perosi voor mannenkoor uit. Niet nutteloos. Na liet Evangelie hield rector H. Sondaal een predicatie, waarin hij schetste hoe de zieken, die naar de mens gesproken veel tekort ko men, kampen met moeilijkheden, welke zowel van anderen als van henzelf komen. Anderen omringen de zieken met zorg, maar raken er tenslotte aan gewend en verslappen in hun zorg. De zieke zelf voelt zich hulpeloos, machteloos, nutteloos: „Ze hebben alleen maar last van me". Die klacht is begrijpelijk, maar aan deze moeilijkheid kan de zieke zelf het meest doen. Want wanneer St. Paulus schrijft, dat er zonder bloedvergieten geen vergiffenis mo gelijk is, bedoelt hij ook het harte- bloed van de mens: leed, verdriet, pijn, teleurstelling. De zieke, die dit alles opdraagt aan Christus, zal zo uit zijn schijnbare machteloosheid geraken en gaan inzien, dat hij no dig is, om redding te brengen aan de zielen, als toepassing van de ver lossing, die Christus heeft verwor ven. Juist toen Christus aan het kruis hing, was Hij hulpeloos, machteloos, nutteloos. En todh bidt de kerk: „Wij aanbieden U Heer en loven U, om dat Gij door Uw H. Kruis de wereld hebt verlost". Want het was slechts een schijnbare nutteloosheid. Door het H. Doopsel zijt gij inge lijfd bij Christus, één geworden met Christus. Wat Hij door Zijn Kruis bewerkt heeft, kómt ook gij bewer ken. Spr. spoorde tenslotte de zieken in, veel te bidden, zowel voor de tienduizenden, die zich afkeren van God, als voor hen, die God zoeken maar nog niet gevonden hebben, en besloot: „Als u zo probeert ziek te zijn als een mede-verlossende Chris tus, bent u niet hulpeloos, machte loos, nutteloos. Waar er in de He mel meer vreugde zal zijn om één zondaar, die zich bekeert, dan om 99 rechtvaardigen, die geen beke ring nodig hebben, kunt u door uw gebed al zou daardoor slechts één ziel gered worden de hele Hemel tot vreugde brengen. Terwijl de zieken met stichtende aandacht de plechtigheid volgden, werd het H. Misoffer voortgezet. Zoals ieder jaar, was het ook nu weer ontroerend, te zien hoe, na de H. Communie van de celebrant, de priesters zich onder de zieken bega ven om hun de H. Hostie uit te reiken terwijl het koor het „Sacris Solemnis" zong. Nadat de H. Mis ten einde was, werd het H. Sacrament uitgedragen zodat men in de kerk hardop spreken kon. Zusters van het St. Elisabeth- ziekenhuis, lekenverpleegsters en dames van het comité, gingen wel doende rond met koffie, melk, brood jes, enz. Plechtige handoplegging. Om 12 uur werd het H. Sacra ment weer teruggebracht naar het prachtig versierde hoogaltaar, dat straalde in een pracht van rose an jers, witte spirea's en blauwe del- finiums tussen het zachte licht der kaarsen, die op prachtige zilveren kandelaars gestoken waren. Na de uitstelling van het Aller heiligste hield deken Jansen een kor te aanbidding ter inleiding van de handoplegging, aan welke plechtig heid door acht priesters werd deel genomen. Het zangkoor inmiddels versterkt door het jongenskoor zong het Pange Lingua en het Rex Clemen- tissime. Met een korte dankzegging en dc zegen met het Allerheiligste werd deze bijzonder indrukwekkende plech tigheid besloten. De deelnemers werden daarna weer van al het nodige voorzien, tot dat om half drie het Lof met zie kenzegening aanving, waarop wij morgen nader terugkomen. Eindexamen M. M.S. St. Agnes-lyceum Voor het eindexamen M.M.S. zyn alle candidaten van het St. Agnes- Lyceum te Leiden geslaagd: M. Th. Braakman, Leiden; E. C. P. Braun, Katwijk: G. C. Droogh, Oegstgeest; A. W. M. den Dubbelden, Oegstgeest; C. G. M. de Groot, Oegstgeest; M. A. C. van Heteren, Leiden; M. Th. J. Hoogeveen, Delft; G. C. M. Hooy- mans, Leidschendam; Th. J. M. Ch. Knipscheer, Den Haag; M. A. M. van Schie, Noordwijk; A. M. van Ulden, Leiden; E. M. van der Voort, Noord wijk; I. E. M. Willems, Oegstgeest; C. A. J. de Wit, Leiden; A. H. J. Zandvliet, Leiden; P. H. M. Zijer- veld, Leiden. ten en huishoudelijke artikelen gin- L. Eikhuizen te Sassenheim. Niet be- (30) rPoteerkot/ie, een v/ïe- (jende schone/' fr zit ie mend op. die meI i n zakdoek zwaait vorderd één leerling. Van de derde naar de vierde klas zijn bevorderd: L. P. Alkemade, L. G. v. d. Meer, C. J. Otto, B. W. van Werkhoven en F. W. J. v. d. Zalm te Noordwijk; G. P. Warmerdam te Voorhout; G. J. Warmerdam te Lis- se; P. J. Beelen, J. M. v. d. Berg, H. J. Duivenvoorden, J. C. Willemse en J. W. Turnhout te Noordwijkerhout. Met bovengenoemde examen s is een serie van drie schooljaren afge sloten, waarin het onderwijs moest plaats vinden in een zeer gebrekkige lokaliteit zonder de nodige outilage,, welke voor dit type onderwijs nood zakelijk is. Een lang gekoesterde wens zal spoedig in vervulling gaan. Begin September zal de nieuwe tuinbouwschool in gebruik worden .genomen, een modern fraai ge bouwd pand, volledig geoutileerd en waarin het, zowel voor personeel als voor de leerlingen een vreugde moet zijn, te mogen werken. Aan de school is tevens een proeftuin verbonden, waardoor de theorie aan de praktijk kan worden getoetst. Het toelatingsexamen voor het nieuwe schooljaar zal 15 Juli plaats hebben. Tot die datum kan men zich nog als leerling laten inschrijven. Daar zo nodig een parallelklasse ge vormd kan worden, is spoedige in schrijving gewenst, welke monde ling of schriftelijk kan geschieden fcdj het Hoofd der school, Heerenweg 50 te Noordwijkerhout. Terug uit de missie Onze oud dorpsgenoot, pater Th. Jansen, MSF, is wegens gezondheidsredenen uit de missie in Borneo terugge keerd. Hij verblyft voorlopig bij zijn zuster in Noordwijk. LEIDSCHENDAM Geslipt. De motorrijder C. L. uit Noordwijkerhout is gisteren ge slipt en het gevolg was dat hij een zware hersenschudding kreeg. Per Roode Kruis-ziekenauto is hij daarna naar St. Antoniushove te Voorburg overgebracht. L. kwam met een nor male gang op de Koningin Juliana- weg in aanrijding met een fietser, die plotseling zonder op het verkeer te letten, uit een uitrit kwam rijden. De motorrijder kon niet tijdig stoppen en werd de dupe van de fietsrijder, die zich niet hield aan de regels van het verkeer. SASSENHEIM Prijsuitreiking van Ziektebeelden - wedstrijd In de „Oude Post" vond gisteravond de prijsuitreiking plaats van de onlangs gehouden Ziektebeelden wedstrijd. De voorzitter van Bloembollencul tuur, de heer G. Vlasveld, kon we gens ziekte niet aanwezig zijn. Zijn taak werd waargenomen door de heer Van Limiburg, directeur van de keuringsdienst. Spr. constateerde, dat deze wed strijd steeds meer in de belangstel ling komt. Dit jaar had het aantal deelnemers die 400 overschreden. De voorzitter van de vereniging alvorens de diploma's en de prijzen uit te reiken, een kort woord tot de aanwezigen. Spr. wenste allen ge luk met het behaalde succes. Het is een groot voordeel een diploma Ziek- zoeken te bezitten. Niet alleen voor de persoon zelf, doch men dient er ook het vakbelang mee. Aan 18 per sonen kon het diploma Ziekzoeken narcissen uitgereikt worden. De heer Wiering sprak namens de Unie van Landarbedderdbonden een kort, propagandistisch woord. Vele personen ontvingen hierna nog een prijs. Dat deze wedstrijd zich in een gro- belangstelling mag verheugen blijkt wel hieruit, dat er prijswin naars waren uit de gehele Bollen streek doch ook verschillenden uit Noord Holland. WARMOND Zitting voor woningzaken. De Burgemeester zal voortaan geen spreekuur meer houden voor zaken betreffende toewijzing van woningen. Belanghebbenden kunnen nu voor woonruimte-zaken terecht bij de Woonruimte-Adviescommissie, welke voor dat doel zitting houdt elke eerste Woensdag van de maand des avonds vara half acht tot negen uur ten ge meentehuize. De eerste zitting daar toe vindt plaats op Woensdag 1 Juli e.k. Opbrengst collecte.De huis-aan- huis collecte voor de bouw van oen nieuw Diaconessenziekenhuis te Lei den, heeft alhier 110.25 opgebracht. Aanrijding. Toen het zoontje van de heer C. Heijl met zijn fiets over de Tolbrug reed, kwam hij in aanraking met een uit de tegenover gestelde richting komende auto, die ter plaatse juist een andere auto pas seerde. De jongen liep een wond aan zijn been op, welke gehecht moest worden. De auto reed door. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. „Warmonds Fanfare" zal a.s. Za terdag ira het kader van een over een gekomen uitwisseling, een concert geven in Wassenaar. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 24 Juni. Kaas. Aan gevoerd 264 partijen Prijzen le soort 2.14—2.20, 2e soort 2.05—2.13, zware tot 2.40 per kg. Handel traag. TER AAR, 23 Juni. Groente. Peulen 3.206.40 idem B 1.80 3.00, Doppers 33.80, capdoppers 4.104.50, blauwschokkers f 5.70, tuinbonen 2.00—2.50, alles per 10 kg., kassnij bonen 1.00—1.40, idem stek 6575 cent, stamprinsessenbo- nen 1.35 per kg. bloemkool 1213 cent per stuk. VEUR, 23 Juni: Groente. Sla 2.504.00 spinazie 1924, andij vie 6.009.30, postelein 2023, bos- peen 1625, tomaten 901.85, tuin bonen 2831, selderij 35, petersedie 35, rabarber 1718, bloemkool lCf 13. komkommers A 1621, idem B 1617, idem C 1013, idem krom 17 „De Narcis", de heer Hoog, sprak, —20 per kg., spitskool 5—6.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3