de half zware shag! groene tale Morgen weer normale dienst op het baanvak bij Weesp Geen demonstraties voor Rosenbergs in Nederland Vrouwe Justitia had geen waardering voor „Melroma1' MEISJES ZATERDAG 20 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT LJCKDE. BUWD rjrJTKA I' Ook tweede slachtofiFer gisteren geborgen Nadat gistermiddag de wagons van de expresse, die in de rails gebleven waren, weggereden waren, kon de technische dienst van de Nederland se Spoorwegen beginnen met het op ruimen van de ravage ,die is ontstaan door het ongeluk, dat gisteren bij Weesp plaatsgreep. Met een stoomlocomotief heeft men de twee voorste wagons van de ex presse, die by de botsing in elkaar geschoven waren, uit elkaar getrok ken. Daarna kon men eerst met snij branders en zagen een poging onder nemen het deerlijk verminkte lichaam van de enig omgekomen passagier van deze botsing te ontzetten. De verongelukte bleek zoals reeds werd vermoed te zijn de 56-jarige marktkoopman G. v. d. Meulen uit Amsterdam; volgens deskundigen moet de man op slag gedood zijn. De nog op de spoorbaan aanwezige wagons werden vervolgens met kraanwagens in de rails geplaatst en weggesleept, waarna men tot de zeer moeilijke taak kwam de zware elec- trische locomotief, die zich in de dijk geboord had op te takelen. Deze locomotief, die langzaam in de vrij zachte berm wegzakte, vorm de nog een onverwacht gevaar voor de gasvoorziening van Weesp, omdat naast de spoorlijn de gasbuizen lig gen. Men heeft in allerijl gisteravond een reservebuis aangelegd, die zo no dig de taak van de in het nauw ge brachte buis kon overnemen. Dit is inmiddels niet nodig gebleken, want in de loop van de nacht zijn de zware kraanwagens van de N.S. erin ge slaagd de electrische locomotief te lichten. Reeds gisteren werd de dienst op delijnen zo goed mogelijk verzorgd en vandaag zullen de eerste treinen weer over de getroffen baan rijden. Daar de bovenleiding echter bescha digd is, zal de dienst Amsterdam Amersfoort voorlopig met diesels wor den onderhouden; men hoopt echter de komende nacht met de herstel werkzaamheden klaar te komen, zo dat morgen de diensten weer normaal voortgang zullen kunnen vinden. Omtrent de geleden schade is nog niets n-aders bekend; zoals men weet heeft dit ongeluk 2 doden gekost de leerling-conducteur, die in de achterste wagon van de eerste trein zat en de bovenvermelde markt koopman, die zich op het tussenbal- kon van de gederailleerde wagons der tweede trein bevond. Er vertoefd momenteel nog slechts één persoon, die bij de botsing gewond werd, in het ziekenhuis. Het onderstel van de locomotief van de expressetrein. Het bovenste ge deelte van de locomotief werd afge rukt en kwam beneden aan de dijk terecht, geheel vernield. Friese bewaakte overweg werd niet gesloten N.S. neemt maatregelen Over het door de Friese kamer van koophandel aan de directie der Nederlandse Spoorwegen gerichte schrijven inzake het niet gesloten zijn van een spoorwegovergang bij Barrehuis in de weg Leeuwarden Heerenveen. tijdens het passeren van een trein, heeft de voorzitter van de kamer een onderhoud gehad met de hoofdinspecteur van het vervoer der Nederlandse Spoorwegen te Gronin gen. Deze deelde mede dat zich by deze overweg vier gevallen hadden voor gedaan, waarin de overwegwachter had verzuimd de bomen te sluiten. Voorts was het hem gebleken, dat deze fout gemaakt is door vier ver schillende functionarissen. Deze overweg schijnt door zijn ligging voor het bedienend personeel moei lijkheden op te leveren, omdat het zijn aandacht en op het wegverkeer en op de naderende trein moet ves tigen. Daarom overwegen de Neder landse Spoorwegen aan beide zijden van de overweg een waarsdhuwings- licht te plaatsen. Dat de overweg wachter in werking kan stellen voor hy de overweg sluit. HYPOTHEKEN en voor alle andere xaken op hei gebied van on roerende goederen 8ouw-,nMskilairiiwlrff v. d. Drift Oud# Vest 29 - Lelden Telef. 20513 (Advertentie) Voor wie licht te licht en zwaar te zwaar Ui (Advertentie). Comm. hetze mislukt 9 maanden geëist tegen oneerlijke P.T.T.-man Voor de Rotterdamse Rechtbank stond gisteren een directeur van een der melkfabrieken uit Maasstad. De ze labriek had een nieuw soort melk op de markt gebracht en deze melk- soort met „Melroma" aan het publiek voorgesteld. In de folder, die deze „Melroma" aanprees, werd gespro ken over een „dikke roomlaag" en dit had de fabriek in aanraking met de justitie gebracht, omdat deze re clame misleidend was en in strijd met het melkbesluit. De diïecteur, die namens de fabriek voor de rechter stond, was een heel andere mening toegedaan en ver klaarde ten overvloede, dat het merk wettig gedeponeerd was. Doch de of ficier van justitie raakte hiervan niet onder de indruk en eiste een straf van 50.De verdediger was het weer roeiend eens met de zienswijze van de directeur en kon geen overtre ding ontdekken. De rechter besliste ten slotte, dat hij over 14 dagen uit spraak zal doen. Het Dordtse Arrondissementsge recht moest gisteren beslissen over het vergrijp van een gewezen kan toorhouder der P. T. T., die ge bruikte postzegels voor het franke ren van brieven had gebruikt. De verdediger meende, dat het fei telijk de schuld van de P. T. T. zelf was, omdat deze voorschreef, dat ge bruikte zegels bewaard moeten wor den om per kilo aan postzegelhande laars verkocht te worden. De P. T.T.- kantoorhouder had de zegels van een postzegelhandelaar gekocht, die de stempels er langs chemische weg af gehaald had. De man, die 33 jaren in dienst van de P. T. T. is geweest, verklaarde niet geweten te hebben, dat de zegels al gebruikt waren; iets was de rechter niet wilde geloven, daar hij de zegels voor een veel lagere prijs, dan de loket waarde had ge kocht. De officier vond het ook een ernstig geval en eiste 9 maanden ge vangenisstraf. De verdediger vroeg een mildere straf en over 14 dagen zal het vonnis geveld worden. Vooï de. HAAGS GERECHTSHOF. Diefstal. Voor diefstal van ko peren voorwerpen, waarvoor hij bij verstek tot twee maanden gevange nisstraf was veroordeeld, stond een 40-jarige kopman uit Leiden terecht voor het Haags Gerechtshof. In October 1952 had verdachte zijn intrek genomen by een kamerver- hu/urster, die na een paar dagen een regenjas, een paar schoenen en ko peren voorwerpen miste. Van het koper gaf verdachte toe dat hij de voorwerpen had verkocht, maar hij zou toestemming hebben gehad van de pension juffrouw. De weduwe ont kende dit. De procureur-generaal wees op 27 vroegere processenverbaal en enige veroordelingen voor vermogensmis- drijven. Hij requireerde bevestiging van de straf. Arrest 26 Juni. Dronken of niet? Bevestiging van de 14 dagen gevangenisstraf en het jaar ontzegging van de rijbe voegdheid requireerde de procureur- generaal bij het Haags Gerechtshof tegen een 40-jarige onderaannemer uit Leiden. Deze zou onder drank invloed met een auto hébben gere den op de weg van Wassenaar naaf Leiden. De verdachte ontkende be schonken te zijn geweest. De procureur-generaal memoreer de dat verdachte onder vrijwel ge lijke omstandigheden al eerder met de Justitie in aanraking was geko men. De raadsman betoogde dat verd. op het politiebureau alle proeven keurig had afgelegd en dat zijn cliënt geen wartaal had gesproken. Hij drong aan op vrijspraak. Arrest 26 Juni a.s. Het bericht van de berechting der Rosenbergs is in Nederland met-kalm te ontvangen en de communisten, die in een wekenlange campagne gepoogd hebben het vonnis tegen deze atoom spionnen, die de gehele wereld in rampspoed hadden kunnen storten, als een onrechtvaardige zaak voor te stellen, zijn weer eens gestuit op de nuchterheid van het Nederlandse volk. Tot het laatste toe hebben zij ge poogd dJn.v. geruchten stemming te kweken en in Den Haag kon men gis teren horen, dat grote groepen de monstranten uit andere steden naar de residentie onderweg waren om voor het gebouw van de Amerikaan se Ambassade te demonstreren. Er arriveerde echter geen enkele groep in Den Haag en een klein groepje jongelui, die met een spandoek op het Spui verschenen, werd kalm door de 3\Conté GOLF Het zomercarnaval te Breda zal gehouden worden op 1, 2 en 3 Augus tus. Voor Nijmegen wordt 9 Juli a.s. een grote dag. Dan zal het stadhuis en Stevenstoren, die tijdens bom bardementen en gevechtshandelingen verwoest werden, wederom in nieji- we luister hersteld zijn. Anton van Duinkerken zal een feestrede uitspre ken en in het herstelde gemeentehuis zal een ontvangst van binnen- en buitenlandse gasten plaatsvinden. De nieuwe beurs te Emmeloord zal, naar men verwacht, per 1 Jan. 1954 in gebruik worden genomen. Mgr. P. Giobbe, Apostolisch In ternuntius te Den Haag zal op 30 Juni a.s. de tentoonstelling „Kunstschat ten uit Vaticaanstad, Italiaanse ker ken en musea" in het Haagse ge meente museum officieel openen. Mej. dr. De Waal, Nederlands eerste vrouwelijke staatssecretaris, bezocht gisteren de hotelvakschool te Maastricht om na te gaan of een der gelijke school ook voor meisjes ge sticht zou kunnen worden. Door onbekende oorzaak is he denmorgen brand uitgebroken in een dorsbedrijf te Blesse Fr.); (3 auto's, 2 dorskassen, 3 dorspersen en een tractor werden een prooi, der vlam men. Het achterste gedeelte van de trein AmsterdamBussum, waar de snel trein op ingereden is. politie mee naar het bureau geno men, waar het spandoek in beslag genomen werd. Verder was er giste ren in Den Haag geen enkele onrust. In Amsterdam hebben enkele tien tallen mensen vannacht voor het ge bouw van het Amerikaanse Consulaat Generaal een stille betoging gehou den, die door de politie geduld werd. Na een kwartiertje verzocht de politie het groepje mensen door te lopen, waaraan gevolg werd gegeven. SUCCESSEN AAN HET „WATERFRONT". Aan het waterfront op het eiland Schouwen Duiveland zijn in de afge lopen week enkele kleinere successen behaald, voornamelijk van belang voor de droogmaking van de polder Oosterland. In de Rampaertsdijk werd, behalve enkele kleinere gaten, het stroomgat nabij de boerderij van de landbouwer Deïst gedicht. Er rest in de Rampaertsdijk nu nog een breed gat, waardoor het water de pol der Oosterland kan binnenstromen. Aan de dichting daarvan zal thans worden gewerkt. Tevens werden deze v/eek de eerste zinkstukken geplaatst in het gat bij Stevenssluis in de zee wering van de Veerbannenpolder langs de Grevelingeni. £ied aan deze tijd De dokter of de os Wanneer men vroeger buikpijn had *k spreek van de oude tyd dan dronk een mens rich lekker zat en at mét appetyt. j Maar hielp dat middel niet genoeg dan was de medicijn: een flinke halve os'aan 't spit met zeven liter wijn. 't Was toen dan ook een goeie tijd, tenminste voor 't publiek; een dokter was een arme man, want niemand werd er ziek. Slechts bij een frisse vechtpartij, waar 't bloed in stromen vlood, kwam er een dokter aan te pas en gingen velen dood. De slager werd al slachtend rijk, er stroomde bloed en wijn, de ridders werden honderd jaar en zonder medicijn. En dank zij dit royaal systeem van zwaard en speer en lans, gevolgd door een groot feestdiner, had er geen dokter kans. Nu worden slechts de dokters rijk dank zij hun medicijn én omdat alle zieken nu zo bar geduldig zijn. „Voorlopig maar in bed, mevrouw, en, denk erom, doodstil, alleen maar melk en tweemaal daags een poeder en een pil." Geen vlees, geen groente en geen vet, geen vis, geen fruit, geen zuur, de dokters, die er heden zijn, zijn knap en zeer secuur. 't Verschil met vroeger maakt je nu, als je 't bedenkt, benauwd; nu worden niet de mensen meer, maar alle ossen oud. TROUBADOUR. haalden bakzeil Zaten de conductrices van de West- landse Stoomtramweg Mij te Loos duinen, die hadden geweigerd van elke honderd verkochte kaartjes zo als voorheen 0.80 af te dragen aan de chauffeur, tot dusverre hun werk tijd in het wachtlokaal uit, dit is thans anders geworden. Aangezien de chauffeurs hebben geweigerd met die conductrices samen te werken, heeft de directie van de W.S.M. de meisjes aangezegd dat zij thuis kun nen blijven. Het betreft hier 15 van de 35 conductrices. Het werkende personeel krijgt thans een weekloon gratificatie voor trouwe dienst. De toestemming is hiervoor veertien dagen geleden aan de Ryksbemidde- laars gevraagd. Verduistering. Voor het Haags Gerechtshof stond in hoger beroep terecht een Leidse dame, de in eerste instantie een maand gevangenisstraf had gekregen voor verduistering. Zij had een dure radio-gramofooncom- binatie in huurkoop gekocht. Toen zy geld nodig had om een van haar negen kinderen, die te Zutphen ver bleef, te bezoeken, liet rij de instal latie voor een spotprijsje van de hand doen. Uit de staat van inlich tingen bleek dat de vrouw als niet erg netjes bekend stond. De procureur-generaal vond eigen lijk de firma die het toestel geleverd had even schuldig, want men moest weten dat een vrouw uit een derge lijk milieu niet een dergelijk duur apparaat kan kopen. De procureur- generaal requireered drie maanden gevangenistraf voorwaardelijk. Het Hof zal 26 Juni a.s. arrest wijzen. Steunfraude. Voor steunfraude was een 50-jarige kleermaker uit Leiden in eerste instantie veroor deeld tot drie maanden gevangenis straf. Hij was van dit vonnis in be roep gekomen bij het Haags Ge rechtshof, omdat hij de straf te zwaar vond. Verd. had bij de opgave voor steun niet vermeld dat hij bijna ƒ250, aan invaliditeitsrente had ontvan gen en ook toen hij wekelijks rente kreeg was hij rustig doorgegaan met steungelden incasseren. Reeds eerder was verd. wegens steunfraude ver oordeeld. Hij was tJb.c.-lijder, maar de proc.-generaal meende dat men tegenwoordig zodanig geoutilleerd was dat ook t.b.c.-lijders de hun toe komende gevangenisstraf kunnen on dergaan. Hij eiste dan ook beves tiging van het vonnis. Het arrest volgt 26 Juni a.s.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6