illBr Storing aan seinen veroorzaakte het spoorwegongeluk te Weesp Vriendenkring heeft grote plannen voor gouden feest VADERDAG Van der Hoogt-prijs voor roman van Adr* van Veen Reizigers vertellen hun ervaringen Tieleman en Dros boekte in 1952 n gevoelig verlies van f. 753.168 VRIJDAG 19 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Mgr. HU1BERS KOMT Aanbidding op de Burchtheuvel? Op de Dinsdagavond in Den Burcht gehouden algemene vergadering van de Vriendenkring ter ere van het Allerheiligste Sacrament heeft het werkcomité de plannen ontvouwd, die zijn uitgedacht ter viering van het 50-jarig bestaan in 1954. Alhoe wel de leden enige opmerkingen maakten en bepaalde details graag nader toegelicht zagen, hetgeen in dit stadium nog niet steeds mogelijk bleek, ging de hele vergadering ac- coord met de plannen, die door de voorzitter, de heer P. Brouwer, wer den toegelicht. Hei oorspronkelijke plan van een wei^c-herdenking bleek terugge bracht te zijn tot twee dagen, waar onder een speciale dag voor de ijeugd. In het octaaf van Sacraments dag 1954, van 17 t.m. 19 Juni, wordt in een der Leidse parochiekerken een triduum gehouden, waarvoor bij zonder veel belangstelling wordt verwacht. Zaterdag 19 Juni is de jeugddag, die begint met een H. Mis en alg. H. Communie in de vijf pa rochiekerken voor de hele school jeugd. s Middags of 's avonds zal „Het Gastmaal der Kinderen" van Henri Ghéhon worden opgevoerd op de Burcht of in de Stadsgehoorzaal, vermoedelijk onder leiding van An ton Sweers. Zondag 20 Juni is de grote dag, die om half negen begint met een plechtige Hoogmis op de Burcht. In dien de Bisschop van Haarlem toe stemming wil verlenen, zal tijdens de Hoogmis het Allerh. op de Burcht ter aanbidding worden uitgesteld en zal geheel katholiek Leiden ter aan bidding worden opgeroepen, 's Mid dags om drie uur celebreert de Bis schop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers, de eerste geestelijk adviseur van de Vriendenkring, een pontifi caal Lof op de Burcht en 's avonds om 8 uur wordt „Het Gastmaal der Kinderen" nogmaals opgevoerd, we derom op de Burcht of in de Stads gehoorzaal. Een en ander is afhan kelijk van het weer. 's Avonds zul len ook zij, die vijftig jaar lid van de Vriendenkring zijn, gehuldigd worden. Tweemaal een gulden. De totale kosten van deze herden king zijn begroot op 3.000 gulden. De financiële commissie stelt zich voor dit bedrag bijeen te krijgen door-al le 1.600 leden een bijdrage van twee gulden te vragen, verdeeld over 1953 en 1954. Met het ophalen van de gulden voor 1953 zal - eeds vol gende week een begin gemaakt wor den. De commissie boekte tijdens de vergadering al enige aanmeldingen tot medewerking aan de financiële actie. De vergadering stortte een kort gebed voor de zielcrust van wijlen deken A. Homulle, die tot aan zijn overlijden ere-voorzitter van de Vriendenkring was. Met algemene stemmen kreeg het bestuur toestem ming om deken M. A. Jansen te ver zoeken het ere-voorzitterschap op zich te willen nemen. In plaats van de geestelijk advi- Wordt Niels Steensen Zalig verklaard? Leidse hoogleraar werd Bisschop Tijdens de te Hannover gehouden diocesane Katholiekendag in het bis dom Hildsheim, waaraan 35.000 ka tholieken deelnamen, werd mede gedeeld. dat tot de H. Vader een dringend verzoek is gericht de grote heilige en geleerde Bisschop Niels Steensen zalig te verklaren. Deze mededeling is ook belang wekkend voor Nederland, omdat Niels Steensen, van Deense afkomst, als medicus, anatoom en geoloog van wereldvermaardheid jarenlang ver bonden is geweest aan de Leidse Universiteit. Hij woonde o.a. te Am sterdam en Leiden. Tijdens zijn verblijf te Leiden ontdekte hij de uitvoergang van de oorspeekselklier, naar hem. Ductus Stenonianus genoemd. Tevens is hij de grondlegger van de moderne ge- ognosie. Zijn wetenschappelijke on derzoekingen op medisch en geolo gisch gebied brachten hem in 1667 naar Florence waar hij katholiek werd en philosophic en theologie ging studeren. In 1675 werd hij pries ter gewijd. In 1677 stelde de H. Stoel hem aan tot Apostolische Vicaris voor Scandinavië met standplaats Hannover-. In 1680 was hij tevens wijbisschop in Münster. Tijdens de jongste lustrumviering van de Leidse Katholieke studenten werd op de tentoonstelling „Katholie ken en Katholicisme aan de Leidse Universiteit" bijzonder aandacht aan mgr. Niels Steensen gewijd. OUDE-WETERING Woningbouw. Bij de 52 wonin gen, die gebouwd worden, ging de vlag in top, daar de laatste kruiwa gen puin-beton werd gestort. Een ge tekende verklaring werd in een fles gestopt en ingemetseld. De woning bouw vordert thans goed. Het laatste blok gaat spoedig onder de kap, ter wijl half Juli de eerste huizen zullen worden betrokken. .Teneinde de bui tenkant te verfraaien worden de mu ren met graniet bespoten. RIJP WETERING Aan Gebr. Akerboom is opge dragen de bouw van 10 midden standswoningen met bijkomende werken te Valkenburg Z.H. seur, kapelaan J. A. M. van Adri- chem, die verhinderd was, sprak ka pelaan H. Stoelinga de lede.i toe. Hij wees op het grote belang van de Vriendenkring, die een hoog doel na streeft: verering van het Allerhei ligste Sacrament, en op de gelukki ge omstandigheid, dat deze vereni ging ruimte biedt aan katholieken van alle standen, omdat haar doel voor allen dezelfde inhoud en bete kenis heeft. ZONDAG 21 JUNI Maak hem blij met een MOOI GESCHENK Zeer grote collectie: KERKO en FABLO OVERHEMDEN, DASSEN, SOKKEN, ANKLETS, SWAN ZAKDOEKEN, RIEMEN, WEEK-END-SHIRTS, FALCON REGENJASSEN, enz. vindt U in NDLET's Herenmodemag. De beste speciaalzaak sinds 1890 Haarl.straat 206 - Botermarkt 8-9 (Advertentie). Mij, van Ned. Letterkunde De Maatschappij van Nederlandse Letterkunde is Dinsdag in de Leidse Academie in jaarlijkse algemene ver gadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van prof. dr. P. Minderaa. Na goedkeuring van de gebruike lijke verslagen werden de volgende nieuwe binnenlandse leden be noemd: dr. C. Wiskerke (Rotter dam), dr. G. A. Klinkenberg (Rot terdam), Anthony van Kampen (Bergen, N.H.), Maria Dermoüt (Arnhem), dr. A. Teeuw (Zeist), dr. R. E. Dinger Hattink (Leiden), dr. W. F. Dankbaar (Maastricht), P. Verhoog (Noordwijk), prof. dr. H. J. Scheltema (Groningen), D. P. Oosterbaan (Delft), dr. C. Hooykaas, J. Gerhard Toonder (Amsterdam), dr. H. J. van der Pot (Rotterdam), dr. F. Veenstra (Den Haag), dr. J. W. Meyer Ranneft (Scheveningen), dr. W. J. H. Caron (Amsterdam), dr. P. van der Meulen (Den Haag), mevrouw G. E. G. van GiffenDuy- vis (Groningen), M. Hertzberger (Amsterdam), Annie M. G. Schmidt (Amsterdam), prof. dr. H. Meyer (Amstelveen), dr. P. Paardekooper (Eindhoven), dr. A. A. Kampman (Leiden), en D. van der Meulen. Tot buitenlandse leden werden be noemd: K. Lekkerkerker (Kaap stad), Herwig Hensen (Antwerpen), mevr. Soewarsih Djojopoespito (Dja karta), Louis Paul Boon (Antwer pen) en prof. dr. A. Hyma ,Ann Arbor, U.S.A.). „Het Wilde feest" De vergadering kende overeen komstig het advies van de commis sie voor schone letteren de „Van der Hoogt-prijs" toe aan Adriaan van der Veen voor de roman „Het Wilde Feest". In haar advies verheugde de commissie zich over het niet onbe langrijke aantal Nederlandse romans en novellenbundels, Verschenen in de periode 19511952, die elkaar het beheer van leze aanmoedigingsprijs betwistten. „Het Wilde Feest" is, al dus de commissie, van een verfris sende persoonlijke geaardheid. Het boek is met vaste hand en kernach tig geschreven. Grote lof heeft de commissie voor de wijze, waarop de schrijver een probleem en beginsel, dat in onze dagen deze maatschap pij helaas zo diep beroert, namelijk het anti-semietisme, tot een beslis send motief van zijn roman heeft gemaakt. De commissie ziet ,.Het Wilde Feest" als een der belangrijk- T oela tingsexamen St. Agnes-Lyceum Voor het toelatingsexamen van het St. Agnes-Lyceum slaagden de vol- gened 42 candidaten: Jozien Bakker; Joke Beckers; Nibs Bloem; Marlies den Boer Maart je Bran tj es; Vroni von Brunner; Ria Driehuis; Dinie Flapper; Rineke Frijters; Marijke Helsen; Fem v. Hevelingen; Lita Heij- man; Suzanna d'Hollosy; Ria Jacobs; Maria Jansen; Ria Kagie; Marianne Kallenberg; Corry v. Kampen; Mieke Kerkhoff; Jozien Laagland; Trees v. Leeuwen; Ineke Luyben; Trees Mat- ze; Roosje Meinders; Elly Nieuwen, stein; Ankie Ouwehand; Annemarie Perquin; Marianne Perquin; Rita Posthuma; Alice Postma; Noëlle Pot jes Ria Roeleveld; Ria Roes; Marleen tje Stapels; Joke v. Tienen; Mieke Thijssen; Jacqui v. d. Veld; Atie Ver geer; Dely van Vugt; Anneke West geest; Agatha Witteman; Willemien Zaat. Afgewezen 2, herexamen 1. Twee bruggen te Leiden aanbesteed Hedenmorgen werd op het stad huis te Leiden openbaar aanbesteed het maken van de onderbouw voor de nieuwe Marebrug en het maken van de nieuwe Alkemadebrug met bijkomende werken. Er waren» twaalf inschrijvers, van hoogste tot laagste: Gebr. Schouls, Leiderdorp, ƒ510.360; J. B. Chris- tiaanse, Amsterdam, ƒ486.000; Chr. Overdevest, Rijnsaterwoude, 481.000; Gebr. G. en A. van Hoften, Amster dam, 453.000; fa. Faas, Amsterdam, 428.000; G. Schreurs en Zn., Die- men, 421.000; Th. L. J. Zitman, Zoe- terwoude, 414.000; B. Boerema, Bus- sum. ƒ409.000; Volkes Beton N.V., Sliedrecht, ƒ404.400; H. en B. Bel- jon, Den Haag, ƒ401.900: N.V. v. Splunders Aann.mij., Ridderkerk 397.000.; W. Egas, Amsterdam, 396.000. ste literaire beloften van de laatste tijd, waarop door de Maatschappij de aandacht van een groter publiek terecht dient te worden gevestigd. De vergadering kende voorts de Dr. Wijnandt Francken-prijs voor de rubriek essays en literaire critiek toe aan H. A. Gomperts voor zijn bundel „Jagen om te Leven", uitga ve Van Oorschot 1949, en deze zelf de prijs voor de rubriek biografie en cultuurgeschiedenis aan mej. dr. Jo hanna Koudendijk voor haar werk .Koningin Victoria, een mensenle ven en een eeuw". Meer contact met België. Besloten werd het contact met België te verstevigen, hetgeen o.m. nagestreefd werd door een statuten wijziging. Op grond van die wijzi ging werd prof. dr. A. van Loey uit Brussel als Belgisch vertegenwoor diger in het bestuur gekozen. Voorts werden bij de verkiezingen gekozen tot bestuurslid dr. J. J. Mak, mr. W. H. Nagel, dr. G. I. Lieftinck en J. den Haan; in de Commissie voor taal- en letterkunde dr. F. Kossmann en dr. F. de Tollenaere; in de Com missie voor Geschied- en Oudheid kunde dr. L. Brummel en dr. P. J. M. van Gils: in de Commissie voor Schone Letteren de heer J. Engel man; als vertegenwoordiger van de afdeling voor de drie Noordelijke provincies dr. H. de Buck; als ver tegenwoordiger van de afdeling voor de Zuid-Oostelijke provincies prof. dr. Jos J. Gielen. ROTTERDAMSE HOGESCHOOL Aan de Ned. Economische Hoge school te Rotterdam slaagde voor het propadeutisch examen de heer G. J, L. Zijerveld uit Leiden. De plaats van het ongeluk biedt een triest beeld. Vlak voor het seinhuis nr. 11 langs de hoge dijk staat de electrische trein voor Bussum, waarvan de achterste wagon versplinterd en in elkaar gedrukt omhoog geschoven in de vernielde bovenleiding hangt. Vijftig meter daarachter treft men het laatste zware wielstel van deze wagon aan. Bovenop dit langs de rails staande wielstel staat een ander wielstel, nl. het voorstel van de electrische locomotief der expresse. Hieruit blijkt, dat de zware locomotief door de geweldige schok in de achterste wagon van de voorste trein is „geklommen" met wielen en al. De wagon van de voorste trein werd van haar achterste wielstel afgescheurd, terwijl de electrische locomotief der expresse bij de botsing het voorste wielstel verloor. wel het slechts enkele seconden kan hebben geduurd, scheen het ons toe, dat de wagen een eeuwigheid bleef wankelen, alsof zij zou omvallen. Dat gebeui-de echter niet. Toen de trein tot stilstand was gekomen kon den wij verlicht adem halen en oxxs in veiligheid stellen. De locomotief van de expresse was over het linkerspoor heen de dijk afgevlogen. Wij zagen de bestuurder die blijkbaar liet ongeluk had zien aankomen en naar achteren was ge rend, pogen zich door een raampje te bevrijden" Trein doemde op uit dikke mist De bestuurder van deze electrische locomotief heeft zonder twijfel zijn leven te danken aan de solide con structie van deze bijzonder zware machine. Hij zag in de vrij dichte mist vanochtend plotseling de juist wegtrekkende Bussumse trein voor zich opdoemen. Als eerste reactie sloeg hij de remmen aan, waarna hij naar achteren rende in de wagen, die bijna zo lang is als de andere modene wagons van deze expresse. Ergens op een gangpad op de grond liggend overleefde hij het ongeluk, terwijl de locomotief tegen de ach terste wagon opbotste, naar links uitzwaaide en over het andere spoor heen aan de Noordzijde van de dijk in de sloot dook. Tussen de twee treinen in bleef, toen alles tot stilstand was gekomen, een ruimte over van ongeveer vijf tig meter. Hier zag men stalen rails omgekruld als ijzerdraad. DE TREIN WANKELDE. Met een pleister op zijn hoofd stond vanmorgen om half tien de 37- jarige landbouwkundig ingenieur J. Heringa uit Axnsterdam voor het station in Weesp te wachten op ver der vervoer. „Ik zat in de expresse, die van achteren op de trein naar Bussum inreed", zo vertelde hij. „Van de buffetman uit de Bussumse trein heb ik gehoord, dat deze trein kort voor Weesp tweemaal had stilgestaan voor een onveilig sein. Enkele seconden voordat de botsing geschiedde, be gon de trein naar Bussum juist weer te rijden, doch als hij al snelheid heeft gehad, dan is die zeer gering geweest". Twee assistent accountants uit Am sterdam, de 29-jarige A. van Pinx- steren en de 24-jarige G. Moorland waren eveneens passagiers van de expresse. Zij zaten in de derde wa gen. „Wij voelden op een gegeven mo ment een enorme klap", vertelden zij. „De wagen schudde hevig, pas- sagiei's, die vooruit reden, werden van hun plaatsen gegooid en hoe- Het boekjaar 1952 heeft voor de C.V. Tieleman en Dros te Leiden een buitengewoon teleurstellend resultaat opgeleverd. In het midden van het jaar was dit reeds duidelijk en werd er ernstig naar gestreefd hieraan 'n einde te maken. De binnenlandse ver koop is geheel gereorganiseerd en het tweede halfjaar verliep iets gun- stiger, al was dit nog steeds verlies gevend. Om het bedrijf op rendabele basis te brengen zijn diep ingrijpen de maatregelen nodig, aldus het ver slag. Besloten is de blikemballage- afdeling te sluiten en de machines te verkopen. Hierdoor zal de liqui diteitspositie aanzienlijk verbeteren. Verdere maatregelen zijn in studie, of op het punt genomen te worden. De groenteconservenafdeling leed aan een sterke onderbezetting. Het grootste deel van de voorraden is thans echter geruimd en de directie verwacht dit jaar een normale pro ductie te kunnen bereiken. De jam- en vruchtenconservenafdeling boekte een verlies door te scherpe concur rentie. Men ziet hier voorshands geen verbetering. Besloten is deze Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld: „Flow functions and their applecation to some problems of conformal map ping" de heer H. Bolder geboren te Rotterdam en thans wonende te Delft. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Onderzoekingen over het mechanisme van de papierchromato- graphie" de heer J. B. Schute, gebo ren te Breda en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde even eens cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld „Physical and chrystallo- graphical properties of some spinels', de heer F. C. Romeyn, geboren te Rotterdam en thans wonende te Eindhoven. Prof. dr. S. E. de Jongh eredoctor van Gent Aan prof. dr. S. E. de Jongh hoog leraar in de pharmacologic aan de Rijksuniversiteit te Leiden, is het eredoctoraat van de rijksuniversiteit te Gent toegekend. afdeling voor de binnenlandse markt te sluiten, doch voor de buitenlandse markt op beperkte schaal door te werken. Ook de vruchten in blik brachten een verlies wegens een prijsverlaging, die moest toegepast op onverkochte voorraden. De winst marges op vleeswaren en conserven zijn thans verbeterd, en hier wordt weer met winst gewerkt. De achter uitgang in de export naar Engeland is gecompenseerd door een grotere uitvoer naar Amerika. Het jaar is afgesloten met verlies van ƒ753.168, Ten aanzien van het komende sei zoen is de directie hoopvol gestemd. Men hoopt binnen niet al te lange tijd de gevolgen van het ongunstige jaar 1952 te boven te komen. Burgerlijke Stand Geb.: Elisabeth d. v. A. Zierikzee en J. Uiterdijk; Johan Maurits z. v. M. Kool en M. K. van der Kooij; Gudula Maria Jacoba d. v. J. Ouwerkerk en J. van Leeuwen; Johanna Hendrika Maria d. v. S. Honsbeek en H. M. Overduyn; Bernard Robert z. v. P W. Otto en H. Buis; Franciscus Cor nelis Jozef z. v. G. Bot en A. J. van der Valk; Anna Elizabeth Maria d. v. H. J. A. van Vianen en A. M. Planken. DIT IS ONZE WERELD EXPRESSE WERD NIET TEGENGEHOUDEN Een inspecteur van vervoer der Nederlandsche Spoorwegen uit Am sterdam vertelde op de plaats van het ongeluk, dat dc oorzaak van het ongeluk een storing is geweest in het spoorsein vlak voor het station Weesp. Dit sein stond op onveilig toen de trein van 7.17 uit Amsterdam met bestemming Bussum reeds naderde. De seinwachter was niet in staat het op „veilig" te zetten. De storing werd na enige tijd opgeheven, het sein ging omhoog en de electrische trein r.aar Bussum zette zich in beweging. Na nauwelijks honderd meter te heb ben gereden de trein had toen nog slechts geringe snelheid botste de met volle vaart uit Amsterdam na derende expresse er van achteren tegen aan. Volgens de inspecteur van vervoer moet er een fout gemaakt zijn bij de opheffing van de storing in het sein. „Het is een heilige regel bij de spoorwegen, dat geen twee treinen gelijktijdig in één blok mogen rij den. Dat is in dit geval echter toch slechl-sdehelfl- vd wereld- l/3v.d.mpnshPidison- bpvrolkinq is gewoon om bekend meJ hef gebruik geheel geklped begaan van een sroel MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Juni. Vee. Aanvoer: 8 stieren, 70 melkkoeien, 230 vette koeien, 15 varekoeien, 48 vette kal veren, 193 nuchtere kalveren, 130 weidesohapen, 149 vette lammeren, 1423 weidelammeren, 52 varkens (zeugen), 280 schrammen, 647 big gen, 3 paaraen, en 23 geiten. Note ring: fokstieren 275500, melk koeien 8151125, vette koeien ƒ800 1100 per stuk, per kg. sohoongew. 2.202.95, varekoeien 550775, vaarzen 650900, pinken 350— 475 per stuk, vette kalveren per kg. levend gewicht 1.70—2.30, nuchtere slachtkalveren 3052 per kg. lev. gewicht 1.001.10, weideschapen 7095, vette lammeren 90115, zuiglammeren 60—80, weidelamme ren 4055, zeugen (quiste) 275 375, schrammen 6090, biggen 3252, paarden 750—1100, en gei ten 1540 per stuk. Handel: stie ren, melk en vaarkoeien, vaarzen en pinken flauw; vette koeien, schapen en zeugen willig, lammeren, schram men, biggen, paardene geiten matig. T.bc. vrije afd. 13 6tuks flauw. 80 Texelse lameren 4055 per stuk. Kaas. Aangevoerd 60 partijen Goudse en 11 partijen Leidse kaas. Prijzen: extra kwal. Goudse 2.37, le soort 2.162.20, 2e soort 2.10 2.15, extra kwaliteit Ltidse 216 en le soort 2.052.12 per kg. Handel flauw. TER AAR, 18 Juni. Groente. Peulen 35.70, idem B 2.10—2.90, doppers 3.70—4.30, capdoppers 3.50 4.20, tuinbonen 2.302.90, alles per 10 kg., kassnij bonen 11.35, id. stek 7590 cent, waspeen 15 cent al les per kg., bospeen 8 cent per bos. VEUR, 18 Juni. Groente. Sla 2.504.60, spinazie 1629, andijvie 619, postelein 6—19, bospeen 1826 tomaten 1.201.36 per kg., stam- bonen 1.801.90, tuinbonen 22—29, selderij 210, peterselie 2.3.40, bloemkool 819, peulen 80^-90, kom kommers A 17—23, idem B 1620, idem C 1316, idem krom 1924 per kg. LEIDSCHENDAM, 18 Juni. Eieren. Op de veiling waren aan gevoerd kippeneieren waarvoor ge noteerd werd: 300 kipeieren no. 0 17.20—20.05, 4300 no. 1 16.05— 16.35, 1800 no. 2 15.05—15.25, 3500 no. 3 14.15—14.35; 50 no. 4 13.20— 13.30, 60 no. 5 11.50—11.60, 65 no. 6 8.808.90. Verder waren aangevoerd: 55 ko nijnen 0.455.—, 25 kippen 2.25 3.75, 45 hanen 1.253.80, 10 dui ven 0.450.80. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juni. Groente. Aardbeien ingelegd 3648 cent, idem 2 ons doos 3356 cent, idem afw. 1738 cent, kropsla 2.50 2.80, andijvie 68, bloemkool Pj18, bospeen 816, breekpeen 8—14, Peulen I 31—65, idem II 2134, doperwten 3843, capu- cijners 3141, tuinbonen 2327, kassnijbonen 130145, idem stek 70—90 per 100. Bloemen. Irissen 616 cent, Duizendschoon 824 cent, Bruidsan jers 311 cent, Colvilleis 1958 ct., Scabiosa 1542 cent, Campanula 10 41 cent, Esther Read 845 cent, Pioenrozen 0.40—1.—, Spirea 7—15 cent, violieren 1012 cent, Anemo nen 411 cent, Dahlia's 1041 cent, Anjers 711 cent per stuk. gebeurd. (Een blok is een kort tra ject op een lijn, aan beide kanten afgesloten door een sein. Zolang het voorste sein op veilig staat moet het achterste sein op onveilig staan). In dit geval heeft het achterste sein op veilig gestaan ook nog nadat men er in geslaagd was de storing in het voorste sein op te heffen en dit op veilig te zetten. Het gevolg is ge weest, dat de tweede trein, de ex presse, bij het begin van het blok niet door een onveilig sein is te gengehouden". Dat er bij dit ongeval slechts en kele doden te betreuren zijn en bo vendien een gering aantal gewon den is voor een groot deel te danken aan het feit, dat de voorste trein, een z.g. lege matex-ieeltrein was, die naar Bussum reed om aldaar de talloze forensen met bestemming Amsterdam op te nemen. Anderzijds toont een blik op de ontzettende ravage, hoe juist het is dat de Nederlandsche Spoorwegen met stalen wagens rijden. Indien hier houten wagons geweest waren, zou het leed niet te overzien zijn geweest. Vijf uur na het spoorwegongeluk slaagde men er tenslotte in de hoog in de ravage der achterste wagon be knelde leerling machinist te bevrijden Het slachtoffer is de 28-jarige ge huwde leerling-machinist der Neder landse Spoorwegen W. J. Hoefsloot uit Amersfoort. Van de zijde der Nederlandse Spoor wegen wordt vernomen, dat vermoe delijk door een menselijke fout de seinen op veilig gestaan hebben, waardoor dit ongeluk geschied is. Heden ïiep God tot Zich de ziel van onze lieve zorgzame Man. Vadei, Groot- en Overgroot vader CORNELIS LEK, Echtgenoot van W. M. v. d. TEMPEL, eerder Weduwnaar van ANNA KEIZER en MARIA MEIER, Hij overleed zacht en kalm na een langdurige ziekte, toch nog geheel onverwachts, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden in de ouderdom van ruim 78 jaar. Nieuwveen: M. LEK J. M. LEK— v. d. BERG Ter Aar: A. v. EMMERIK-LEK TH. EMMERIK JAC LEK MART. LEK G. A. LEK—v. d. PIJL Nieuwveen: J.' LEK—MARKMAN De Kwakel: F. LEK A. C. LEK—BRAND H. LEK W. A. M. LEK— KOELEMAN A. C. RIETBROEK- LEK A. RIETBROEK Langeraar: A. W. LEK C. E. A. LEK— KOELEMAN TH. J. LEK M. W. LEK— v. STRAALEN Ter Aar: TH. A. LEK E. A. J. LEK— v. d. MEER A. C. LEK C. J. LEK— HOOGERVORST Klein- en Achterkleinkinderen Ter Aar. 18 Juni 1953. De H. Uitvaartdienst zal worden gehouden in de Parochiekerk van de H. Hadrianus te Lan geraar op Maandag 22 Juni a.s. 's morgens 9.30 uur, waarna de begra fenis op het R. K. Kerk hof aldaar. "S* Te huur aangeboden: kampeertenten 2, 3, 4 en 6 persoons (ook licht gewicht dubbeldaks), luchtbedden en kooktoestellen. Vraagt folder met opgaaf van huurperiode. H. R. Troost, Haven 14, Leiden, tel. 21664 >2? Aangeboden een zeil boot (12 M2.), blank eiken met dekzeil, in goede staat, zeilklaar met of zonder no. 7243 Theeservies compleet 9.95, le keus porselein met fraai bloemdécor. Por seleinen kop en schotels 39 cent. Crème grote aard.- schalen 79 cent, sauskom men 89 ct., Melkkannetje 69 cent, enz. enz. I. V. A., Haarlemmersti-aat 48, No va, Noordeinde 43. 7240 1 Bus schuurpoeder 14 ct., grote maat, prima kwa liteit, met zeeppoeder van zeepfabriek „Bousquet". Alleen met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 27 Juni. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova Noordeinde 43, Leiden.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3