de half zware shag! De Australiër Walker tweede slachtoffer £ied aan deze tij,d Een petoeteke met dolle moeren en gemakkelijk uitneembare tralies ZATERDAG 13 JUNI 1953 1 LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 De TT-races op Man 79 Renners kwamen aan de start van de race in de 500 cc-klasse, welke over 7 ronden met een totaal afstand van 420 km. ging. Om de 10 seconden ver trok een deelnemer. Een van hen was Geoff Duke, win naar in 1950 en 1951 op Norton en hou der van het circuit-record met eene ge middelde van 151 km. per uur, nu uit komend voor Gilera. De omstandigheden waren ideaal. Het was zonnig en er stond een frisse wind uit westelijke richting. Het tempo lag reeds dadelijk zeer hoog, wat wel bleek uit het feit, dat Duke in de eerste ronde, dus met staande start, het ronde-record verbeterde en bracht van 153.24 km. per uur op 155.10 km/h. In de tweede ronde deed hij het nog sneller: 155.99 km/h. Nog geen kilometer na het beëindigen van zijn eerste ronde, met een gemid delde van 150.95 km., gebeurde het on geluk met Leslie Graham, waarover wij gisteren reeds berichtten. Na de tweede ronde had de Zuid Afrikaan Amm de leiding met zijn Nor ton voor Duke (Gilera) en Armstrong (Gilera). Tijdens de felle strijd tussen Amm en Duke sneuvelde het ronde- record opnieuw. Duke draaide de derde ronde met 156:43 km/h gemiddeld en Amm met 156.76 km/h. Voor Duke kwam echter spoedig het einde. In het begin van de vierde ronde raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, begon wild te slingeren en het was voor alle oog getuigen een opluchting toen _hij onge deerd kon opstaan na met zijn Gilera van het circuit te zijn geslipt. Het was echter niet mogelijk de strijd voort te zetten, want de olie stroomde uit zijn machine. Amm, die op dat moment in tweede positie lag met een minuut ach terstand. nam de leiding over. Na de helft van de race waren al tal rijke deelnemers uitgevallen. Zonder opgaaf van reden werd de Italiaan Ban- dirola door de Augusta-manager uit de strijd genomen en ook de Zweed Jo hansson stapte na de derde ronde aan de pits af. De Australiër Kavanagh, lid van de Norton-ploeg, slipte aan het einde van de derde ronde. Hij bleef ongedeerd, maar zijn machine was onberijdbaar geworden zodat ook hij opgaf. Intussen behield Amm de leiding met ruim an derhalve minuut voorsprong op Arm strong en de Nieuw Zeelandse AJS- rijder Coleman. Zijn gemiddelde bedroeg op dat moment 152.32 km/h. DE LEIDSE SPORTWEEK. We mogen heus wel zeggen, dat de organisatoren van de Leidse Sportweek, zomede de sporters (sters) die hun me dewerking verleenden en tenslotte ook de vele belangstellenden, die hun inte resse in dit sportgebeuren toonden, bij zonder hebben geboft met het weer. Iedere dag opnieuw is het droog geweest en iedere dag opnieuw kon het Vastge stelde programma worden afgewerkt, behoudens dan de vastgesteld tafelten- nisdemonstratie op Donderdagavond, om dat er teveel wind stond. Op het Stadhuisplein, waar gister avond schermen en tafeltennis werd ge demonstreerd, toonden de - wethouders v. Schaik en Menken hun belangstelling, in het Kooipark en de Leliestraat vierde de gymnastiek weer hoogtij en aan de Vondellaan werd volleybal en judo ge demonstreerd. Wat de vollyebal betreft, er werd een wedstrijd gespeeld tussen Donar en het R.K. Lyceum, doch deze laatste ploeg was ten zeerste verzwakt door twee in vallers, die verre beneden de verwach tingen bleven. Aanvankelijk ging het nog wel even, maar hoe meer de partij haar einde naderde, des te groter werd het overwicht der Donar-spelers. Resul taat 15—9, 15—8, 15—4. Spannend was de judo-partij tussen Leiden en Den Haag, hetgeen wel hier uit blijkt, dat na de stand 4—4 een be slissingspartij nodig was. De gasten won nen tenslotte met een half punt verschil. Zo is het vandaag de laatste dag van deze welgeslaagde sportweek. En de klap op de vuurpijl wordt gegeven door de zwemwedstrijden in de Overdekte. Jammer, dat daar zo weinig plaats is! MARINE-KAMPIOENSCHAPPEN BEËINDIGD. De Marinekampioenschappen, waar voor de wedstrijden in het Marine opleidingskamp Hilversum werden ge houden, zijn geëindigd met de verwachte totaal-overwinning voor de afdeling mariniers Doorn en de Marva uit Den Helder, die beide opnieuw beslag leg den op de wisselbekers. De voetbal- beker, waarvoor een competitie was ge houden gedurende de laatste maanden, werd gewonnen door een ploeg uit Den Helder. De voornaamste resultaten van de laatste wedstrijddag luiden: Athletiek: 100 meter heren: 1. ma troos Doelemans, afdeling mariniers Doorn, 11.5 sec.; 400 m. heren: 1. ma rinier P. Majoor, depot korps mariniers Rotterdam, 53.8; 800 meter heren: 1. N. Janssen, Technische opleidingen Am sterdam, 2 min. 03.1; 3500 meter veld loop heren: 1. Marinier A. Wolvert, Marine Opkomst Centrum, Voorschoten, 11 min. 25.2; 4 x 100 m. estafette heren: 1. Marine Vliegkamp Valkenburg, 48.6 sec.; Verspringen heren: 1. Mariner A. J. de Jong, afdeling mariniers Doorn, 6.01 m.; Hinkstapsprong heren: 1. Adel borst C. J. Duindam, Marine Opkomst- centrum Voorschoten, 12.66 m. (nieuw marinerecord); Kogelstoten heren: 1. maj. konst. J. Hessink, Artillerieschool Den Helder, 11.20 meter. 100 m. dames: 1. Marva T. Taber, Den Helder, 14.1 sec.; 4 x 100 m. estafette dames: 1. Den Helder, 57.5 sec.; Hoog springen: 1. Omva W. Roelofsen, Den Haag, 1.25 m.; Tafeltennis dames: 1. Marva D. Hoggmans, Den Haag; Vol leybal dames: 1. Den Helder; Sabel- schermen heren: 1. Ltz. F. van Kregten, Marine Opkomstcentrum, Voorschoten, 2de afdeling: 1. Techn. Itn. C. J. Korten- oever, afdeling mariniers Doorn; Roeien heren: 1. Wachtschip Willemsoord; Handbal heren: 1. Marine Vliegkamp Valkenburg; Volleybal heren: 1. Depot Korps Mariniers Rotterdam. HANDBAL. KSV. Morgen spelen de junioren hun laatste comp.-wedstrijd en wel te gen de dito's van Kwiek. Deze wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Vredenburgweg in Rijswijk, aanvang 1 uur. De vertrektijd is vastgesteld op 11 45 vanaf de Wijngaardenlaan. Coleman werd tenslotte van de derde plaats verdrongen door de Engelse Nor- tonrijder Brett. Toen ging Brett op Armstrong af en inderdaad slaagde hij er in zijn landgenoot voorbij te komen. De aanval op de leider Amm mislukte echter. Amm behield de kop en won voor Brett en Armstrong. Ray Amm ontsnapte in de zevende ronde ternauwernood aan een ernstige val toen zijn Norton vervaarlijk begon te slingeren na met een der voetsteunen het wegdek te hebben geraakt. Maar de steun brak af en Amm ging tenslotte met een bungelend been als winnaar over de eindstreep. Dat Armstrong zo onverwacht zijn tweede plaats kort voor het einde kwijt raakte bleek achteraf te wijten te zijn geweest aan een mankement aan zijn ketting, hetgeen hem kostbare seconden kostte. De uitslag luidt: 1. Amm (Zuid Rho desia) met Norton 425.04 km. in 2 uur 48 min. 51.8 sec., gemiddelde snelheid 151.03 km/; 2. Brett (Gr. Br.) met Nor ton 2.49.03.8 (150.85 km/h); 3. Armstrong (Ierland) met Gilera 2.49.16.8 .150.66 km/h): 4. Coleman (Nieuw Zeeland) met AJS 2.50.49.6 (149.29 km/h); 5. Do- ran (Gr Br.) met AJS 2.54.25.0 (146.22 km/h); 6. Friend (Gr. Br.) met Norton 3.02.44.6 (139.56 km/h). Ook Walker vond de dood ln de Vrijdag 12 Juni zal in de geschiedenis van de motorsport bekend blijven als een zwarte dag in een droeve week op een dodelijk circuit. Tijdens de vierde ronde van de 500 cc-race in de TT op het eiland Man is de Australiër Walker dodelijk veronge lukt. Dit brengt het aantal doden in deze ene wedstrijd op 2, het totaal van deze week op 4 en het totaal aantal doden in de TT op Man sedert wereldoorlog nummer 2 op zestien Walker raakte in een bocht met zijn voetsteun de trottoirband. Zijn Norton maakte een salto en sloeg toen tegen 'n boom te pletter. Walker was op slag dood. De Ned. zwemploeg voor Blackpool Voor de op 27 Juni a.s. te Blackpool te houden landenwedstrijd zwemmen waterpolo tussen Groot Brittannië Nederland zijn voor de Nederlandse ploeg de volgende zwemsters en zwem mers aangewezen: Dames: 100 meter rugslag: Joke de Korte (ODZ)200 meter schoolslag: Rika Bruins (GZ en PC); 400 meter vrije slag: Geertje Wielema (HZC) 4 x 100 meter estafette vrije slag: Koosje van Voorn (DZN), Ria Vonk (HDZ), Els van der Ploeg (ADZ), Geertje Wie lema (HZC); Schoonspringen: Els van der Horn ('t Y). De zwemster voor de 100 meter vrije slag zal nog nader wor den aangewezen. Heren: 200 meter schoolslag: Van Zijl (Sleutelstad); 400 meter vrije slag: Ten Thye (LZO); 4 x 100 meter estafette vrije slag: De Vreng (AZ '870), Dikstaal (Y), Pieters (DWR); Schoonspringen: Van Moll (Aegir). De deelnemers voor de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag, alsmede de vierde man voor de 4 x 100 meter estafette vrije slag zullen nog nader worden aangewezen. Voor de waterpoloploeg zijn negen spelers uitgenodigd. Het zevental zal eerst te Blackpool worden opgesteld. Het zijn: Van Gelder, Smol (beiden HZ en PC). Bijlsma (Haarlem), Korevaar (Merwede), Cabont (GZC), Van Feg- gelen (.Meeuwen), Luchs (Robben), Sievers (HZC), Finee (Dolfijn). Voorts staat er zowel bij de dames als de heren een 3 x 100 meter wissel slag estafette op het programma. Nederlandse vertegenwoordigers dit nummer zullen te Blackpool uit de aanwezige zwemsters e worden gekozen. AUTOMOBILISME. Voor de aankomst van de deelnemers aan de tweede ScheveningenLuxem burg—Scheveningen-rit bij het Kurhaus te Scheveningen bestond van de zijde van het publiek grote belangstelling. Evenals bij het vertrek op Donderdag avond was weer voor een goede afzet ting gezorgd en een muziekcorps zorgde er voor, dat bij de wachtenden de stem ming er in bleef. De deelnemers waren vol lof over de organisatie van de RAC- West en de geroutineerde rijders meen den, dat de rit ook uit sportief oogpunt geslaagd mag worden genoemd, daar Over het algemeen met een behoorlijk "gemiddelde moest worden gereden, al hoewel het aantal controleposten groter had kunnen zijn. De mist heeft de automobilisten in Luxemburg wel enige moeilijkheden opgeleverd, doch er vie len toch weinig uitvallers te noteren. Bij aankomst te Luxemburg waren 80 equipes zonder strafpunten en men schatte het aantal deelnemers, dat de rit geheel strafpuntloos had uitgereden op 50. Tot hen behoorde o.a. Klaas Ba- rendregt. De bekende rijders Lange- straat-Engelbert (Rover) hadden veel strafpunten opgelopen, doordat zij in 'n opgebroken weggedeelte waren gestrand en aanzienlijk tijd hadden verloren, waardoor twee controles werden gemist. Tot de uitvallers behoorden de Rotter dammer Hans Kteisel en verder de equipe Boon-Evers (Citroen), die in Bel gië de dupe is geworden van een onop lettende Belgische automobilist, met het gevolg, dat zij over de kop sloegen, doch gelukkig geen noemenswaardig letsel kregen. De meeste deelnemers arriveerden op tijd aan de eindcontrole te Schevenin gen. WIELRENNEN. Swift-combinatie. De Donderdag avondcompetitie over 48 km. had tot uitslag: A-klasse: 1. W. Vreeswijk, 2. D. Wal let, 3. J. Duivenvoorde, 4. J. Vermeulen. B-klasse: 1. B. Wette, 2. Houwelingen, 3. A. Prangers, 4. H. v. d. Lubbe, 5. Rij- kelijkhuizen, 6. J. de Lange. De stand der Zondagcompetitie is: A-klasse: 1. J. Vermeulen 28 p., 2. Bushman 18 p., 3. W, Vreeswijk 10 p., 4. B. Kruit 4 p. B-klasse: 1. B. Wette 24 p., 2..Rijke- lijkhuizen 24 p., 3. J. de Lange 17 p., 4. L. Sikking 16 p., 5. H. v. d. Lubbe 15 p., 6. C. Zwart 12 p., 7. C. Plasmeijer 10 p., 8. Th. Vroomen 7 p., 9. Houwe lingen 2 p. C-klasse: 1. Th. Hoogkamer 28 p., 2. C. v. Amsterdam 23 p., 3. A. Vermeulen 18 p., 4. Turk 15 p., 5. C. v. Weeren 14 6. Lindman 10 p. Zondag A-klasse 100 km. P. T. de Jong- beker; B-klasse 60 km. Fam, Riethoven- beker en C-klasse 40 km. Gebr. Bink- beker. Start 9 uur. Europese vrede 't Is haast ontroerend om te weten, dat het belang van het heelal door heren in fauteuils gezeten toch eind'lijk zegevieren zal. Op 't mooiste plekje van dees aard zijn z' aan een ruime dis geschaard. Ze vragen: wie is er begonnen daar op Korea in die hoek waar nu geen meter meer gewonnen wordt, slechts is daar de vrede zoek. Hoe daar een einde aan gemaakt en 't moorden in dat land gestaakt? De man, die in zijn land slechts moordde verzet zich tegen deze moord, met eerbied worden daar de woorden van deze moordenaar aanhoord. „Wat er bij hem in 't land geschiedt dat zyn toch onze zaken niet." Hier zitten Europese schapen, die deze wolf zo gaarne lust, als nu de wolf maar in wil slapen dan hebben ook de schapen rust. Tenminste zo lang als het duurt, bedenk: de wolf blijft in de buurt. Zo krijgt Europa rust en vree door dictatoren te tracteren, zo poogt Europa in haar wee 't gevaar met het gevaar te keren en met de wolf speelt het dus wel een zeer gevaarlijk kinderspel. TROUBADOUR. 1 Voor wie licht te licht -en zwaar -te zwaar is: (Advertentie). TAFELTENNIS. MORGEN DE SLEUTELS KAMPIOENSCHAPPEN. Ruim dertig leden van de Sleutels (dames, heren en junioren) zullen mor gen in hun clublokaal (Vrouwenkerk hof) een felle strijd gaan voeren om de titel kampioen 1953. Daar de sterkte der verschillende spelers varieert van le tot 4e klasse zal na de eerste ronde een splitsing wor den gemaakt in drie afdelingen en wel: de winnaarsronde, de middenronde en de verliezersronde. In de winnaarsronde is het ditmaal wel zeer moeilijk enige voorspellingen te doen Nu Hans van der Voort niet meer in de gelegenheid is zijn titel te verdedigen zijn de kansen verschoven naar diverse andere spelers, waarbij de heren J. Burghouwt, G. Friedhoff, G. Rijsdijk en R. v. d. Voort wel de mooiste papieren hebben. Spelers als Fens en Montanus met him zo flitsende snelle reacties zijn echter tot alles in staat, terwijl de oud MTTC-crack pater S. Wijsen er ook zeer behoorlijk op los kan slaan! Al met al belooft vooral deze ronde een spannende strijd te worden waarbij de tafeltennissport wel zeer duidelijk met al haar mogelijkheden zal worden getoond. Alhoewel het eveneens zeer moeilijk is te gissen naar de uiteindelijke win naar of winnares in de middenronde mag toch worden aangenomen, dat de dames Anny van Cassel, die reeds ver scheidene prijzen op tournooien wist te winnen en mevr. R. VerhoogtRuigrok alsmede de junioren Gerard Bakker en 12 AMBACHTEN - 13 ONGELUKKEN We hebben inderdaad 's avonds koffie gedronken bij Elsje. Haar va der was gelijk wij reeds mede deelden kapper en dit hield waar schijnlijk verband met het feit, dat bij begon met te zeggen: „Fien weer- kee meheer!" Hier in Leiden zeggen de kappers „Mooi weer, mijnheer!" Maar dat is tenslotte hetzelfde. Als iemand veel reist en in ieder land zijn haar laat knippen, kan hij na een half jaar al in een stuk of twin tig talen opmerken „Mooi weer, mijnheer". De kunst om uit die gevangenis van Stein te komen, was niet zo heel erg groot. Oud-gezetenen hadden de weg voor een avondwandeling reeds geëffend. De schroef, waarvan ver wacht werd, dat hij de stalen tralie voor het kijkgat op zijn plaats hield, was dol. Met twee vingers kon je hem buiten dienst stellen en opzij schuiven, om vervolgens, met de arm door de gehele opening, te tas ten naar de bovenste grendel van de deur. Nu had de deur ook een gren del aan de onderkant en de natuur heeft nog nooit zö'n arm gefabri ceerd, die daar bij kon. gedienstige geest was aan het uitblijven van dit natuurverschijnsel tegemoet geko men door het oog, waarin de gren del geschoven werd, kapot te zagen. Naar buiten Men behoefde na het verwijderen van de bovenste grendel slechts even te duwen, om in de gang te komen. Wij stonden daar vrij vlug. Maar toen kwam er nog een ander pro bleem. We wandelden namelijk naar het kamertje, waar onze j>roekriem en veters op een rekje lagen en von den daar op onze weg naar de vrij heid een groot raam, dat met drie zware tralies was afgesloten. Wel, toen we Elsje aan de andere kant van die tralies zagen staan, voelden we ons in staat om die din gen doormidden te breken, maar nodig was het niet. Elsje's broer had namelijk voor een andere jongeling reeds bij wijze van vrijetijdsbeste- ding een van de tralies doorgezaagd en boven in de muur losgewrikt. Het was dus slechts een kwestie van even uittillen en weer inzetten. Ja, en daar stonden we dan met Elsje. Ons richtend naar de goede ge woonte, dienden we ons even te gaan voorstellen aan haar ouders. Heel in het algemeen is dat al een lastig karweitje, maar als je kers vers uit een gevangenis stapt, met Luchtige psychologie ONDER HET MOTTO: Wie lacht niet die zichzelf beziet een baard van drie dagen, lijkt het bijna onmogelijk om iemand ervan te overtuigen, dat je een jongen van nette familie bent. Elsje zelf vond het probleem min der groot. „Kum mit" zei ze, „us vao- aer en mam wachten". Soepel Het viel ontzettend mee. Daar in het Zuiden zijn de mensen erg soe pel voor een gemeen soldaat. Voor dat we één woord hadden gezegd, was de hele familie het er reeds roe rend over eens, dat de majoor de schuldige was. „Enne schand um zo'nne jong in het petoeteke te doen", zei de moe der verbolgen. En om het oog wat gevoeliger te maken voegde zij er aan toe: „Ik mut d'r niet an dinken, dat diejen kerl mit z'n sterrekes miene jong zoiets zoej andoen". Bij deze vrouwelijke opwinding zag de vader zich genoodzaakt om van het reeds aangesneden onder werp het aantrekkelijke van de weersgesteldheid betreffende af te stappen en met een paar kern achtige uitdrukkingen mede te de len, dat hij de majoor in het ver volg nooit weer zou knippen. Intussen stonden wij maar te luis teren. Aanvankelijk waren we van plan geweest, om eerlijk uiteen te zetten, hoe we in de petoet beland waren, maar toen de zaak zich zö ontwikkelde, leek het ons bepaald overbodig om de majoor in bescher ming te nemen. „Die manzeiden we. En dat was genoeg. „Dink maor niet mèr aan diejen mins", vond de moeder. „Vat liever 'n taske koffie mit vlaai". Consternatie Tot half drie bleven we op visite, alsmaar vlaai verorberend eti kof fie drinkend. De majoor lag toen waarschijnlijk reeds in zijn bed, wat maar gelukkig was, want de stem ming was zo opgelopen, dat de hele familie in staat was, om hem te ver scheuren. Toen de nacht reeds ver gevor derd was, keerden we naar ons cel letje terug om enige nachtrust te gaan genieten. Maar vlak voor de doorgezaagde tralie kwamen op een geweldig idee. ,Weet je wat", dach ten we, laten we eens naar de ka zerne wandelen". Het is onbeschrijfelijk, hoe heer lijk een nachtelijke wandeling in Stein is. Je ziet er geen mens en men bezit er geen waakhonden. De eer ste keer, dat we opgeschrikt wer den, was vlak voor de ingang van de kazerne, toen een in het donker „Hier is Flip", antwoordden wij, „die een paar weken streng arrest heeft. Hij komt zich beklagen, om dat er geen hygiënisch tonnetje in zijn cel is, maar een kolenkit, die afgrijselijk riekt". „Ha, Flip, ouwe jongen", zei de schildwacht, „ben jij het. Wat een lollige boel. Ik ga gauw de sergeant van de week halen". Minder leuk Die sergeant vond het echter min der leuk; vermoedelijk omdat hij uit zijn slaap was gehaald. ,Hoe kom jij d'r uit?", brulde hij op informatieve toon. Nou, daar gingen we niet op in. Er is geen enkel voorschrift, dat iets verordent van bekendmakingen op het gebied van uitbreken. Mis schien hielden de samenstellers van de spelregels dat wel voor onmoge lijk. „Kijk eens hier, sergeant", zeiden wij, ,we komen hier voor dat ton netje. U begrijpt „Loop naar de bliksem met je ton netje", viel hij ons in de rede. „Moet ik uit mijn slaap gehaald wor den Maar wij kunnen ook in de rede vallen. „Hoor eens", zeiden wij schrander, „U lag te slapen, maar wij konden niet in slaap komen van de nare lucht. En tenslotte staat er niet in de voorschriften, dat het ver boden is om uit te breken, maar wél, dat je als gevangene recht hebt op een tonnetje. Met een deksel!" Daar stond ie met zijn mond vol tanden. In onze tijd was een ser geant al een meerdere, maar nog niet meerder genoeg om een uit spraak te doen in een probleem, dat hier aan de orde was. „Die zaak gaat boven mijn pet", zei hij met de openhartigheid van een Amsterdammer. „Ik ga de offi cier van piquet uit zijn bed halen" Drie kwartier later kwam de offi cier van piquet, want hij was moei lijk uit zijn bed te- krijgen als de vijand niet naakte en nog moeilij ker werd hjj, wanneer hij er een maal voortijdig uit was. We hoorden hem aankomen. Hij schreeuwde hele nare woorden, waar van we er geen enkele kunnen pu bliceren. Jammer! Maar het onder houd, dat we met hem hadden, zul len we de volgende week in de op een na laatste aflevering in geuren en kleuren trachten te vertellen. FLIP. Rob Rijsdijk allen een behoorlijke kans maken. Van de verliezersronde valt niets te zeggen. Het toumooi vangt aan om klokslag 12 uur en zal duren tot ca. 6 uur. Het bestuur van de Sleutels heeft besloten geen entree te heffen om zodoende een ieder in de gelegenheid te stellen met de tafeltennissport kennis te maken. TENNIS. CAMBRIDGE LEIDT MET 7—5 TEGEN IC VAN NEDERLAND. In de tweedaagse tenniswedstrijd tus sen de universiteitsploeg van Cambridge en de Internationale Club van Neder land te Cambridge hebben de Engelsen zich van een 7—5 voorsprong verzekerd. BRIDGE. BRIDGECLUB V.O.G. Hoofdklasse: 1. Mevr. Klarenbos Belt .101 y, pnt., eindstand 11; 2. Jansen v. d. Staay 92^6; 3. Gaykema Oudshoorn 804; 4. WakkaVogelen zang" 782; 5. SchoonlingenOtto 77J^ 9; 6. Hr en Mevr Smit 768; 7. Nie- vaart—Schouten 73^—7; 8. Schilthui- zenVan Weesel 71—12; 9. Epskamp Gans 68J/£1; 10. VlugsTjalkens 64 y25; 11. NollesAmmerlaan 61j/£ 14; 12. Hr. en Mevr. Horreé 60j/£13; 13. v. Dieren—Zilt 58^—10; 14. Ouds hoornBouwens 44}^3. 2e klasse: 1 Mevr. Zwartv. d. Staay 84}^9; 2. Mevr. v. Gelderenv. Berge Henegouwen 8014: 3. RaarRaar 78j^—ll; 4. Mej. v. Rijn—Brakel 77^4; 5. Mevr. KleefstraDieben 753; 6. Mevr. TielkemeijerSchillink 741^2; 7 SchalksBachrach 741; 8. Hr. en Mevr. Kooiker 73 "L 9. Versteeg— Vroom 736: 10. Hr en Mevr. Adama 63J/£10; 11. Hr. en Mevr. Grommé 63^—13; 12. Mevr. De Kievit—Wester man 6312; 13. Hr. en Mevr. Duseë 59J^78; 14. Mevr. BachrachKruizinga 59^—5. „Sans Atout". De uitslag van gis terenavond is als volgt: Groep A: 1. Mevr. Tielkemeijer Paauw 28j/2 p., 2. TielkemeijerBonnet 27 p., 3. Echtp. Bik 26j^ p., 4. Mekel— Bonnet 23 p., 5. Ginjaar—v. Rhijn 21 p., 6. Dames v. d. Zeeuw 18 p. Groep B: 1. Echtp. Cuppen 33J^ p., 2 v. d. Staay en partner 28 p., 3. Echtp. Bousie 26j^ p., 4. en 5. Dames Nieuwen- huijsWinterkamp en Winterkamp Nieuwenhujjs 19j^ p., 6. Echtp. Werter 17 p. HAAGS GERECHTSHOF. Het motortje. Bevestiging van de vier maanden gevangenisstraf we gens zware mishandeling eiste de proc.-generaal bij het Haags Ge rechtshof, baron van Voorst tot Voorst, tegen een 53-jarige koopman uit Katwijk aan den Rijn. Op 11 De cember j.l. was deze met zijn mo torbakfiets recht op een agent aange reden, die hem een stopteken had ge geven omdat hij die zich de wei versperd zag door een auto via een trottoir was gereden. Enige menser op het trottoir konden ternauwernood het vege lijf redden en ook de agent wist zich door een zijsprong in vei ligheid te stellen. De agent was verd. op de fiets achterna gegaan en had hem ingehaald. Verdachte had echter niet op of om gekeken en was door gereden. Evenals in eerste instantie betoog de hij nu dat hij de agent niet had gezien. Wel was een gezwaai van ar men tot hem doorgedrongen, maar hij had zijn aandacht teveel bij zijn mo tortje gehad. De hele middag had hij al met het motortje getobt. In de staat van inlichtingen stond dat verd. leugenachtig, sluw en erg opvliegend was. Verd.'s raadsman, schetste hoe de ze, meer dan een uur werk had ge had om de bewuste middag het mo tortje aan de gang te krijgen. Hij was dan ook meer op het motortje geconcentreerd dan op de verkeers situatie. Arrest 24 Juni.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 6