RIJNSTREEK DUINSTREEK Bezwaarschriften besproken tegen uitbreidingsplannen DINSDAG 9 JUNI 1953 f>E LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KNIPPERLICHTINSTALLATIES SPOORLIJN LEIDEN—WOERDEN. Bij de onbewaakte overweg in de spoorlijn LeidenWoerden in de ge meente Waarder zal op Maandag 22' Juni een automatisch knipperlicht installatie in dienst worden gesteld. Bij de onbewaakte overweg in de zelfde spoorlijn in de gemeente Al phen zal dit eveneens op 22 Juni ge beuren en bij die te Zoeterwoude op Dinsdag 23 Juni. ALPHEN AAN DEN RIJN Beter onderkomen voor de politie Met enig officieel vertoon werd Maandagmiddag om drie uur in ge bruik genomen het verbeterd poli tie-wachtlokaal. Reeds lange tijd werden met betrekking tot het in terieur door de politiemannen en hun superieuren enige wensen ge koesterd, waarvan thans een belang rijk deel in vervulling is gegaan, al zal het belangrijkste, een algehele betere behuizing van de politie, voorlopig nog wel een droombeeld moeten blijven. Het politiecorps is sedert enkele jaren belangrijk uit gebreid, maar de „behuizing" kon wegens gebrek aan geschikte ruimte in het raadhuis, de weelde van een belangrijke uitbreiding niet tot de hare rekenen. In tegenwoordigheid van vrijwel het voltallig corps voerde de heer N. G. Groothuijse, inspecteur en corps chef het woord, waarbij hij zijn te vredenheid uitte over hetgeen aan verbetering van het interieur tot stand is gebracht, maar er tevens de wens aan koppelde, dat nu ook de verblijven van de verkeerspolitie en dat van de recherche spoedig het zelfde voorbeeld zullen volgen, al wilde de heer Groothuijse wel het liefste zien, dat de „catacomben" van deze afdelingen vervangen zullen kunnen worden door meer riante "verblijven. Wel „timmert" de politie in vela opzichten aan de weg, maar in haar tehuis ondergronds wordt ze bij vele gelegenheden vaak .verge ten. Tot slot beval de inspecteur het nieuwe lokaal in de „bescherming'' van de politiemannen aan! De heer A. J. Th. M. Korver, adj. dir. van gemeentewerken, onder wiens toezicht het een en ander tot stand kwam, woonde deze eenvou dige plechtigheid bij. Ledenvergadering Boerenleenbank. In Hotel Toor is gisteravond de ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank. Uit het -jaarverslag bleek, dat de positie van de bank danig versterkt is ge worden in het afgelopen jaar en dat, dank zij de stabilisatie van de gul den, het vertrtouwen weer is terug gekeerd. Hierdoor is er dan ook een ruimere geldmarkt gekomen en is men weer meer gaan sparent. Het aantal leden steeg tot boven de 500 en tenslotte bracht de heer Liefheb ber als kassier van de bank dank voor de van het bestuur en leden ondervonden steun. De financiële commissie bestaande uit de heren J. C. den Hertog, L. Vergeer en C. Kammeraad had de boeken en be scheiden gecontroleerd en in orde be vonden. Na ampele bespreking stem de de vergadering er in toe de ba lans en rekening over het afgelopen jaar goed te keuren. Het voorstel van het bestuur enkele wijzigingen aan te brengen in het reglement, waardoor dit meer aangepast wordt aan de huidige tijdsomstandigheden, werd goedgekeurd. In de financiële commissie werd gekozen in de plaats van de heer de Hertog de heer J. Wassenaar, terwijl als lid van het bestuur wordt herkozen de heer G. J. v. d. Meer en als lid van de Raad van Toezicht de heer A. den Ouden. Het verzoek, gezien de gunstige posi tie van de bank en het grote bedrag aan winst in dat jaar n.l. 9.092.58, de rente iets te verhogen zal in de eerstvolgende bestuursvergadering bezien worden. Mej. Th. L. J. Venne is aan de R.K. Kweekschool te Bergen (N.H.) geslaagd voor de akte onderwijs. BOSKOOP Rozenlaan zal worden verbeterd. Nadat verschillende factoren ge ruime tijd hebben tegengewerkt, is het thans zover, dat de verbetering van De Rozenlaan binnen afzienba- tijd zal worden uitgevoerd, LEIDERDORP 25 JAAR GROENE KRUIS In de jaarvergadering van Het Groene Kruis herdacht de voorzit ter, burgemeester v. Diepeningen, het feit, dat de vereniging te Leider dorp 25 jaar bestaat. In zijn ope ningsrede schetste hij het werk der vereniging in de afgelopen 25 jaar. Vervolgens wendde hij zich tot de heer J. Peereboom, die gedurende 17 jaar de functie van penn. heeft vervuld. Het deed de burgemeester genoegen de heer Peereboom hier voor de hoogste onderscheiding van de Z.-Hollandse Vereniging Het Groene Kruis te mogen uitreiken n.l. de zilveren medaille die toege kend wordt aan hen, die zich bijzon der verdienstelijk hebben gemaakt voor het Kruiswerk. Op voorstel van Zuster de Geus werd dr. Per- sant Snoep benoemd tot erelid. LEIMUIDEN Voetbalwedstrijd M. K.—ODI. Zaterdagavond werd de jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld ten bate van de reis Ouden van Dagen tussen Maarse Kroon en ODI. Waarschijn lijk wegens de lage temperatuur was de belangstelling niet zo groot als an dere jaren. Wethouder Tasseron deed de aftrap en direct werd er door bei de ploegen flink aangepakt, met M. K. het meest in de aanval. Na 20 min. kreeg de midvoor van Odi een bal toegespeeld, deze loste een goed schot en het was 01. Kort daarop was het de rechtsbinnen van de auto bus-mannen, die de doelverdediger van ODI passeerde (11. De strijd ging nu gelijk op, en het was ODI, die met wat geluk opnieuw aan een voorsprong kwam. Na de rust werd goed gestreden om de eer, en vooral de verdedigingen hadden het soms zwaar. Na enige tijd had Ange- nent van M. K. het geluk voor de tweede keer gelijk te maken. Het doel van ODI was in deze periode veel in gevaar, maar de doelverdedi ger was steeds op de goede plaats. De back maakte nog een keer hands maar M. K. nam de penalty vriendschappelijk. Na een half uur spelen gelukte het de ODI-midvoor de stand op 23 te brengen en even voor het eindsignaal was het dezelfde speler die op wat fortuinlijke wijze voor een 24 voorsprong voor ODI zorgde, waarmee het einde kwam. De spelers en het comité kwamen in café Sneeboer bijeen waar de heer Tas seron allen dan«k bracht namens de ouden van dagen, en de beker aan de aanvoerder van ODI uitreikte. Deze fraaie wisselbeker die in 1947 door wijlen dokter Stapensea werd ge schonken is nu door beide elftallen driemaal gewonnen. Vrijwillige Brandweer. Zater dagmiddag nam de Brandweer deel aam de wedstrijden voor Vrij willige Brandweercorpsen op het terrein van -de Stadsreiniging te 's-Gravenhage, georganiseerd door het Brandweer wezen in Z.-Holland. Zij kwamen uit' in de 2e klasse en bezette de vierde plaats. De totale uitslag was: Brielle 1311 punten, Vlaardingen 1053 p., Nieuwveen 997 p., Leimuiden 945 p., Gorinchem 783 p. en Woerden 140 p. Melkcursus. Deze winter werd er 'n melkcursus gegeven bij veehou ders te Leimuiden en Rijnsaterwou- de. Vorige week werd een examen afgelegd door de cursisten op de boerderij van P. Langeslag. Alle can- didaten slaagden. De uitslag was: H. Verlaan 188 p., P. J. Langeslag 187, p., A. Steenwijk 187H P-> A. Rijkelijk- liuizen 183 p., P. Kempenaar 181 p., P. Rijkelijkhuizen 179 p. en A. Straat hof A.z. 174 p. Aan H. Verlaan werd een medaille uitgereikt voor het beste resultaat. RIJNSATERWOUDE Reis Ouden van Dagen. Op Don derdag 25 Juni gaan de ouden van dagen hun jaarlij les uitstapje ma ken met de oudjes van Leimuiden. Om dit mogelijk te maken wordt een collecte gehouden en deze wordt ingezet door de oud-militairen van Leimuiden en Rijnsaterwoude. Zij zullen een gecostumeerde voetbal wedstrijd spelen. Evenals vorig jaar zal aan het uiterlijk van de spelers weer veel zorg besteed worden, zo dat het de moeite waard zal zijn om a.s. Donderdagavond om half acht het terrein van de heer W. Timmers te bezoeken. ROELOFARENDSVEEN Kopers namen revanche op veiling. Op het DOSR-terrein stelden de kopers der veiling zich gisteravond op om in een sportieve strijd tegen het veilingpersoneel te trachten zich te revancheren voor de voor twee weken geleden nederlaag. Vooraf werden beide elftallen op de gevoe lige plaat gezet en mocht scheids rechter, de heer H. F. van Ruiten, bloemen in ontvangst nemen, omdat dit de honderdste plaatselijke wed strijd was welke hij in de loop der jaren heeft gefloten. Na de aftrap ontwikkelde zich een levendige strijd, waarin het reeds duidelijk was, dat de kopers enkele flinke versterkingen in hun gelede ren hadden aangebracht. Echter de verdediging der veilingmensen was weer im prima conditie, waarbij het rustig en zelfverzekerde optreden van doelman Rinus tientallen malen redding moest brengen. Na een kwar tier spelen namen de veilingmensen de leiding, maar reeds spoedig was de stand weer gelijk. Uit een penalty werd het 21, welke voorsprong voor rust nog door de veiling tot 31 werd opgevoerd. Hiermede was voor de veiling alle kruit verschoten, want de druk die de kopers na de hervat ting op de vei ling-veste uitoefende bracht de stand alreeds gauw weer gelijk. Zelfs wisten zij met een fraai doelpunt de leiding te nemen. Teke nend voor dit 2e gedeelte was wel dat de voorhoede der veiling te weinig kracht meer wist op te brengen om gevaarlijk te worden. Doelman Kal- ker behoefde slechts eenmaal han delend op te treden, hetgeen beslist een teleurstelling was voor de talrij ke Veense jeugd, welke zich achter zijn doel hadden opgesteld. Met 43 zegevierden de kopers, welke uitslag ten volle verdiend was. ZOETERWOUDE Opening van het jaarlijks jeugd feest. Morgenavond, Woensdag, zal het jaarlijks jeugdfeest geopend worden met een gecostumeerde voet balwedstrijd op het SJZ-terrein. Daaraan gaat een optocht vooraf, welke zal opgeluisterd worden dooi de St. Franciscus-band uit Leiden, welke Zondag jl. een eerste prijs op het nationaal padvindersband-con cours behaalde. In deze optocht lo pen alle Gidsen van beidé parochies met hun vlaggen, verkenners en in dien de ouders er geen bezwaar te gen maken, ook welpen méde. Ver trek Vrouwenweg 53 om half acht. De Mexicaanse voetballers en het Zoeterwoudse elftal sluiten zich bij het Jeugdhuis bij de stoet aan. Za terdag, Zondag en Maandag wordt het feest voortgezet in het parochie huis aan de Schenkelweg. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De raad van Woubrugge komt Vrijdag a.s- bijeen. Op de agenda staat o.m.t Verzoek om subsidie van de Chr. Lagere Land bouwschool te Alphen aan den Rijn; Vacantietoeslag aan het personeel; Wijziging van de Algemene Politie verordening; Kwestie woning van Wed. Stigter-van der Boon; Aankoop grond t.b.v. de Volkshuisvesting in Woubrugge. HILLEGOM Geib.: z. v. C. van Groningen en S. B. de Boer; d. v. J. Turk en M. v. d. Lubbe; d. v. C. P. Elstgeest en M C. Verbrugge; d. v. G. Verdoes en A. M. J. Feldman. Ondertr.: J. v. d. Schrier en E. C. Coppens; L. W. v. d. Lans en S. v. d. Lans; P. J. Mertens en H. Wiegers. Getr.: G. S. Lubbe en M. J. War merdam; J. S. v. d. Laan en S. v. Putten; H. J. Hoogervorst en W. Voorts; W. Esselman en J. Krie'ger. LISSE EHBO vergaderde. De heer P. G. Ransdorp, plv. voorzitter van de EHBO opende Maandagavond de jaarvergadering, welke in de Witte Zwaan werd gehouden. De heer Tanis bracht zijn finan cieel jaarverslag uit en er was een batig saldo van f 296,21. Hij memo reerde de vele werkzaamheden in_ 't afgelopen jaar, waaruit de onmis baarheid van de EHBO duidelijk aan het licht kwam. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen, zodat zodat de heren J. Polle en J. Ver- meij hun zittingsperiode zagen ver lengd. In de vacature van mej. G. Langeveld werd benoemd mej. P. M. Timmers. Mej. Langeveld werd dank gebracht voor hetgeen gedurende 13 jaren als bestuurslid heeft gepres teerd. Tot voorzitter werd benoemd dr. A. J. Duymaer van Twist. Het diploma werd vervolgens uit gereikt aan de geslaagde cursisten, t.w. de dames M. H. Berbee, A. Cle mens, mevr. B. M. J. van der Drift geb. Van Kampen, W. H. van der Klauw, J. L. Kooijman, mevr. M. A. Mieloo geb. Bruggemans, J. J. Riet kerk, M. Smakman, H. J. Segers, B. J. C. Schrama, M. Th. Schrama, mevr. W. van Woerden geb. Klaassen en de heren L. Bouwman, J. van Duynho- ven, P. A. Van Leeuwen, P. N. C. Clemens, L. Vermeij en J. Kaptein. Namens de geslaagden dankte de heer J. van Duynhoven de docenten, de doktoren J. M. v. Dijk en A. J. Duymaer van Twist. Medegedeeld werd dat de afdeling Lisse thans de beschikking heeft over een 11-tal verbandposten, gestation- neerd door de gehele gemeente. Bij de rondvraag werd het 20-jarig bestaan der vereniging naar voren gebracht. Dit lustrum zal evenwel niet worden heradcht, in verband met de financiën. Het 5e lustrum zal naar het bestuur hoopt wel feestelijk wor den herdacht. Bloembollencultuur. De afd. Lisse van Bloemenbollencultuur hield een ledenvergadering in café-restau rant „De Witte Zwaan". De heer De Vroomen, waarnemend voorzitter, verwelkomde de nieuwe voorzitter, de heer Roos, en felici teerde hem met zijn benoeming. Vervolgens feliciteerde hij de N.V. fa. H. de Graaff en Zonen met haar jubileum, hetgeen onlangs is gevierd. De heer Roos dankte voor de woor den tot hem gesproken en tot de fa. H. de Graaff en Zonen gericht. De handel in het algemeen is zeer goed verlopen en men mag niet on tevreden zijn, temeer daar de ten toonstellingen zeer veel nut hebben afgeworpen. Engeland neemt voor j 27.500.000,af met eeh mogelijk- GEMEENTERAAD TER AAR Gisteravond kwam de gemeente raad van Ter Aar in voltallige zit ting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. J. Hogenboom. Al lereerst merkt de voorzitter op, dat er een bruidegom onder de aanwe zigen is t.w. de heer N. Robertz, ambtenaar ter gem. secertarie, die het secretariaat v. d. raad waar neemt. Namens de raad brengt de voorz. de gelukwensen aan de heer Robertz over. Dan passeren een groot aantal ha merstukken, w.o. ook de goedkeu ring der begroting 1953 door Ged. St. Op voorstel van de voorz. wor den deze stukken allen voor kennis geving aangenomen. Daarna houdt de raad zich bezig met een subsidie-aanvrage door de R.K. Sportvereniging ,,Altior" te Ter Aar. Financiële gegevens waren aan B. en W. overgelegd en hieruit bleek, dat voor dit jaar een tekort was geraamd van 975.De voorz. zegt, dat B. en W. van mening zijn, dat deze vereniging waard is gehol pen te worden. Maar zij wordt niet voldoende gedragen door de gemeen tenaren. De inkomsten aan donaties en entreegelden zijn lager dan die door contributies. Het voorstel van B. en W. is om voor 1953, voor een keer 250 gulden beschikbaar te stel len, en dan met het bestuur nog eens te overleggen, hoe de financiële po sitie verbeterd kan worden, door De nodige voorbereidingen betref- verhoging der inkomsten, of moge- fende het verleggen van kabels en riolen zijn practisch geëindigd en na verloop van enige dagen zal tot pu blieke aanbesteding worden overge gaan. Het gedeelte, dat voor verbete ring in aanmerking komt, is plm. 470 lang en zal bestaan in het aanbren gen van een nieuwe 'beschoeiing en nieuw wegdek. HAZERSWOUDE W. B. v. d. Laan om het leven gekomen Het bestuur van de Gymnastiek vereniging „Hou Vast" deelt mee, dat in verband met het overlijden van haar directeur, de heer W. B. van der Laan, gedurende 14 dagen geen oefeningen zullen worden ge houden. De heer van der Laan reed Zaterdag met zijn auto van de weg Wadinxveen-Moercapelle en kwam in een sloot terecht. Hij en zijn 6- jarig zoontje werd met ernstige won den naar de wijkverpleging te Gou da vervoerd. In de loop van Zondag is hij overleden. De toestand van zijn zoontje, dat ernstige hoofdwonden had opgelopen, was zorgwekkend. Later vernamen we ook dat zijn zoontje aan de bekomen verwondin gen is overleden. De heer van der lijk door verlaging der uitgaven. Er werd door Altior een jaarlijkse sub sidie gevraagd van 400 gulden. Meningen verschillen De heer J. Egberts zou, gezien het grote belang der sportvereniging de gevraagde 400 gulden willen toe staan, en dan liefst als jaarlijkse subsidie. De heer P. v. Rijn is er ook voor dat de gemeente de schouders er on der zet -en wil het gevraagde ver lenen. Ook de heren Sassen en Hoo gervorst sluiten zich hierbij aan, terwijl de laatste de opmerking maakt, dat in sommige andere ge meenten deze zelf sportvelden aan legen en er daardoor veel meer uit de openbare kas aan de sport wordt besteed. De heer C. v. Vliet zou het voorstel van B. en W. liever aange nomen zien. Wethouder Volgering is er van overtuigd dat de overheid hier een taak heeft en haar steun dient te geven. Hij wil dan ook geen bezwaar maken om het bedrag tot 400 gulden te verhogen. De voorz. concludeert, dat de me ningen in principe niet veel ver schillen. Maar toch zou hij gaarne het financiële verloop afwachten en dan opnieuw overleg te plegen. Met 7 tegen 4 stemmen besloot de raad voor één jaar 400 gulden Laan bereikte de leeftijd van 40 jaar. staan. Tegen stemden de heren Lan ge! aar, v. Vliet, van Eijk en weth. Hollander. De Christelijke Lagere Landbouw school te Alphen a. d. Rijn zal inge volge haar verzoek een subsidie van 60 gulden ontvangen. Vervolgens stelde de raad een cre- diet beschikbaar groot 607,voor aanschaffing" van een stalen opberg- kast voor tekeningen. Uitbreidingsplannen Punt 4 der agenda is de vaststel ling van het ontwerp-uitbreidings- plan regelende de bestemming in hoofdzaak van het landelijk gebied der gemeente, de ontwerp-uitbrei- dingsplannen, regelende de bestem ming in onderdelen van gronden ge legen nabij de kernen Aardam en Papenveer, Langeraarseweg en Geer- weg, Kromme Aar, Leidse Vaart en ten Noorden van Aardam; de ont werpregeling van de bebouwing ex artikel 43 der Woningwet; en de ontwerp-verordening bijzondere rooi lijnen, als bedoeld in artikel 2, 2e lid der Woningwet. Deze ontwerpen werden reeds eerder door een des kundige in de raad toegelicht en hebben ter visie gelegen. Twee be zwaarschriften waren te laat inge komen en konden dus niet in be handeling genomen worden. Deze waren afkomstig van de heren N. Hogenboom en C. Snijders. B. en W. zijn wel bereid om contact op te nemen met Stad en Landschap om te zien in hoeverre met de bezwaren nog rekening kan worden gehou den. Van de heer C. N. v. d. Pijl was een bezwaarschrift ingekomen. Door de bepalingen zou hij de slachterij niet meer kunnen uitbreiden. Intus sen is aan deze bezwaren reeds te gemoet gekomen. De heer Bos zou bij het verlenen van vergunning tot eventuele uitbreiding dezer slachte rij er de verplichting aan willen verbinden dat daar de hygiëne beter in acht wordt genomen. De voorz. zegt dat dit alleen kan via de hin derwet. Ook aan een bezwaar van de heer G. Kramer zal worden te gemoet gekomen. Een belangrijk be zwaarschrift is ontvangen van alle eigenaren binnen het uitbreidings plan Aardam. Zij zien zich geplaatst voor liet feit dat zij bij goedkeuring der plannen hun brood niet meer kunnen verdienen. Op de tuinbouw bedrijven vallende onder dit plan mogen geen kassen worden gebouwd, althans zal geen langere vergunning worden gegeven dan 10 jaar. De voorz. zegt dat aan deze be waren niet kan worden tegemoet gekomen. De heren v. Rijn en Hoo gervorst zeggen, dat deze mensen wel ernstig worden gedupeerd om dat zij daar hun bedrijven niet kun nen ontplooien. De heer Hoogervorst vraagt of B. en W. een regeling kun nen vaststellen b.v. een grondprijs en daarnaast een schadeloosstelling' ,voor gebouwen en opstand. De voorz. zegt dit toe en verder dat deze men sen natuurlijk schadeloos dienen te worden gesteld. Dus als zij andere grond kunnen kopen zal de gemeen te direct hun grond overnemen. Wat wij nu doen is het fundament leggen voor uitbreidipg der gemeente tot in verre toekomst. Als een uitbrei dingsplan noodzakelijk is moet er nu ook al gezorgd worden dat de plannen uitvoerbaar zijn. Dit zou niet het geval zijn als er nog vrij kassen enz. gebouwd worden en daardoor de overname veel te duur. Aan de betrokkenen zal bericht worden gezonden dat zij op volle dige medewerking van de gemeente zullen kunnen rekenen. Alle bezwa ren zullen ook doorgezonden worden aan Ged. Staten. Met algemene stem men werden toen de ontwerpen vast gesteld. Van Ged. Staten is een schrijven ontvangen inzake de verordening op de heffing van reinigingsrechten. Het betrof slechts enkele kleine wij zigingen in de verordening van ad ministratieve aard. Aanbesteding 20 woningen. Door de voorz. worden mededelin gen gedaan over de aanbesteding van 20 woningen. Voor de adht wo ningen te Langeraar was de laagste inschrijver D. C. van Kints te Lan geraar voor 85.300,en voor twee maal 6 woningen resp. te Papenveer en Aardam was de laagste inschrij ver J. Westmaas te Alphen aan den Rijn voor ƒ118.200,—. Deze bedra gen waren gezamenlijk volgens het departement ƒ2000,— te hoog. Maar in overleg met deze inschrijvers is dit bedrag bezuinigd kunnen worden. Op dit ogenblik is de machtiging om te gunnen nog niet afgekomen. Ge hoopt wordt echter dat deze niet lang meer op zich zal laten wachten. De heer Bos klaagt er over dat de bouw: van de woningen aan de Bloe- menstraat zo slecht opschiet. Aan deze klacht zal aandacht geschon ken worden. De voorz. kondigt een begrotings wijziging aan van van f 10.000, voor materiaalaanschaffing voor de reconstructie van het Kerkpad. Men toont zich zeer tevreden over het verloop dezer werkzaamheden. Voor het wij'kg ©bouw van het Groene Kruis zal 415 ir.2 grond door de gemeente aan deze vereniging worden ver kocht. Deze verkoop is symbolisch. B. en W. achten, het echter noodzake lijk aan deze schenking een twee tal voorwaarden te verbinden. Ten eerste: Indien binnen twee jaren geen gebouw voor de Volksgezond heid is opgetrokkenn en/of voor dit doel wordt gebruikt dan is deze ver koop ongedaan. Ten tweede: Zonder toestemming van B. en W. mag het gebouw niet verhuurd worden voor andere doeleinden als de volksge zondheid. De heer Bos heeft bezwaar tegen deze laatste bepaling. Reeds waren er plannen tot verhuur aan een spaarbank tot het houden van zittingen. De heer Hoogervorst hoopt dat B. en W. bepaalde vergunningen nooit voor onbepaalde tijd-zullen verlenen. De heer Egberts vindt dat met verhuur aan een bank de bedoe ling van de raad wel wat in het drang komt. Wethouder Volgering meent dat een voorwaarde als deze niet gemist kan worden. Het doel van het gebouw zou in gedrang kunnen komen door financiële belangen voor te laten gaan. Ook de voorz. wijst er op dat er geen ernstig bezwaar kan bestaan want B. en W. kunnen altijd de nodige toestemming geven. Aldus wordt besloten. Aanleg waterleiding. Vervolgens geeft de voorz. een overzicht van de kosten van aanleg van waterleiding in de z.g. onren dabele gebieden, en de geraamde te korten welke deze zullen opleveren bij aanleg. Enige boerderijen zijn hierbij nog niet opgenomen. West-kanaalweg 6 panden nos. 119 t/m 124, aanleg kosten f 26.000, geraamd jaarlijks tekort f 2798, Oost-kanaalweg 10 panden nos. 65 t/m 74. Aanleg 19.500,tekort 1844,—. Oost-kanaalweg 5 panden nos. 1 t/m 5. Aanleg f 10.500, tekort 1071,—. Korteaarseweg nos. 123, 125, 127 en 129. Aanleg 42-00,tekort ƒ411,50. Hogendijk nos. 3 t/m 7. Aanleg ƒ9500,—, 'tekort ƒ826,—. Hoekse Aarkade nos. 8 t/m 10. Aanleg /5öOO„tekort ƒ560, Wethouder Hollander is van me ning dat de ramingen nogal aan de hoge kant zijn. Vooral wat betreft herstelkosten der wegen zou spr. hierover advies willen vragen aan de gem.-architect. Verschillende leden geven als hun mening te kennen dat toch eigenlijk iedereen recht heeft op aansluiting aan de waterleiding. De voorz. wijst echter Op de grote moeilijkheden waarvoor de Stichting De Elf Ge meenten zit. Moeilijkheden met de druk, en ook de grote investeringen die nodig zijn ter vervanging van het oude buizennet door een nieuw. Weth. Volgering zegt dat als alles zou gebeuren wat eigenlijk gebeuren moest het water niet te betalen zou zijn. De voorz. is er voor om bij de betreffende instanties invloed oefenen dat rijk of provincie de. hel pende hand bieden. Gegevens hier omtrent zijn bij Ged. Staten. Bij de rondvraag vraagt de heer Hoogervorst of er reeds bouwvolume beschikbaar is voor particuliere bouw. Spr. heeft hierbij een zeer bij zonder geval op het oog en B. en W. bleken bereid pogingen te doen om voor dit geval te trachten een voor schot te verkrijgen op de eerstvol gende toewijzing. De heer G. Versluis klaagt over de vuile en stinkende sloot naast de kwekerij van de heer G. Mank en voorts wijst hij op de levensgevaar lijke toestand der Langeraarseweg tussen Grote en Kleine brug. Wat de eerste klacht betreft deze is reeds in behandeling. En de reconstructie van bedoeld gedeelte Langeraarseweg ^en* heid van uitbreiding van 10 Ame rika, Duitsland en de Scandinavische landen zullen hun contingenten we derom ook wel afnemen. Tenslotte wees hij op de tuinbouwwintercursus en de bloemschikcursus welke de af deling in het afgelopen seizoen heeft gegeven en welke zeer goed zijn ge slaagd. Voor de bloemschikoursus heeft het bestuur gaarne meerdere deelname in de toekomst. De secretaris bracht hierna zijn jaarverslag uit, waarin hij de handel in 1952 naar voren bracht. De export bracht ruim f 136 millioen op. De heer Tromp bracht zijn finan cieel jaarverslag uit, waaruit bleek dat er een batig saldo was van 1560,89. De heren Van Grieken en Tromp werden benoemd tot afgevaardigden naar de algemene vergadering, ter wijl de als plaatsvervangers werden aangewezen die heren D. Nieuwen- huis en Jac. Hageman. Aan de orde kwamen de voorstel len en besprekingen ter viering van het diamanten feest der afdeling hetgeen in Maart 1954 zal plaats hebben. Het bestuur meent dat het verant woord is om een feestavond te orga niseren. Een en ander werd bespro ken en de plannen zullen worden uitgewerkt en de commissies werden samengesteld. Bij de rondvraag bracht de heer D. W. Lefeber naar voren om de le den van Bloemcultuur automatisch lid te doen zijn van de vereniging „De Tulp". Dit punt werd uitvoerig besproken en voorgesteld zal worden om de le den van Bloembollencultuur auto matisch lid te laten worden van de verenigingen „De Hyacint", „De Tulp" en „De Narcis". De contribu tie zal met de alg. vereniging moe ten worden geregeld. Roode Kruis. De opbrengst van de collecte ten bate van het Roode Kruis is f 1'500, LISSE (de Engel) SCHITTEREND GESLAAGDE KINDEROPERETTE. Zondag j.l. werd voor de derde keer in het parochiehuis aan de Beek brug opgevoerd de kinueroperette „Hans en Grietje", die elders al zo vele honderden harten veroverd heeft. De schrijver en componist, kape laan A. v. Mechelen, uit Breda, is er in het 2de en 3de bedrijf uitstekend in geslaagd, de wonderlijke sfeer van het bekende sprookje in spel en zang weer te geven. Had de kapelaan het aanvankelijk bedoeld voor kinderen, bij de eerste opvoering bleek het zo attractief voor de groten te zijn, dat er nog 18 uitvoeringen moesten volgen. Ook hier in Lisse zal een herhaalde uit voering wel nodig blijken te zijn, ge zien het grote enthousiasme der ouders en kinderen van de parochiale scholen, waar de eerste opvoeringen voor waren. Maandenlange voorbe reiding is nodig geweest om tot zo'n hoogstaand spel, als geboden werd, te komen. Onder de algehele leiding van broeder Urbanus, overste, had op voortreffelijke wijze broeder Maurus de regie. Het muzikale gedeelte werd door het versterkt jongenskoor o.l.v. broeder Rodulfus als dirigent en de heer P. Reeuwijk als pianist, uitste kend verzorgd, terwijl broeder Rufi- nus de verschillende bedrijven een aantrekkelijke aanblik gaf. Een zeer groot gedeelte van het succes is te danken aan de keurige balletten die door de meisjes van het St. Vincentiuspensionaat o.l.v. Zuster Leocritia, werden uigevoerd, onder wie Renee Rensse als solodanseres bizonder opviel. Zeer kundig had de timmerman aannemer W. v. d. Zon het toneel op gebouwd en met Leo Meyer de talrij ke moeilijkheden, die een grootse uit voering in een te kleine ruimte met zich mede brengt, opgelost. Even des kundig was het toneellicht verbeterd, zodat elk gewenst effect bereikt kon worden. Wel was de lof verdiend, die de heer Th. Kortekaas de talrijke werkers toezwaaide, bij zijn oproep tot vrijwillige bijdragen tot delging der onkosten. WARMOND Vissen jagen voor de Ouden van dagen. Dit was het motto, waar onder de Warmondse Hengelsport vereniging „De Leede" een viswed strijd had uitgeschreven, waarvan de baten geheel ten goede kwamen aan de uitgaansdag voor de War mondse ouden van dagen op 11 Juni a.s. Ruim 200 deelnemers hadden zich aangemeld. De wedstrijd werd ge houden in De Leede vanaf scheeps werf „De Leede" tot een eindweegs in de Grote Sloot. De visjes lieten zich niet zo ge makkelijk verschalken en menig visser moest zijn vangst weer in het water werpen, omdat deze „onder maats" was. Toch viel het nogal mee, al wer den er geen „knapen" op het droge gebracht. Totale vangst 208 stuks. In café „Sport" werden de prijzen, welke door winkeliers en anderen gratis waren afgestaan, uitgereikt. Alvorens tot de uitreiking over te gaan werd de voorzitter van de Hengelaarsbond afd. Leiden, de heer Hendriks, door de Warmondse voor zitter, de heer W. Guldenmond toe gesproken, omdat de eerstgenoemde de bond gaat verlaten. „De Leede" heeft met dit visfes- tijn weer een belangrijke bijdrage geleverd voor de steeds prettige en mooie tocht voor de bejaarden, die zo langzamerhand traditie begint te worden en waarnaar door velen met grote belangstelling wordt uitgeke- wordt volgende week aanbesteed. Men hoopt dan ook spoedig te kun nen beginnen en dan zal ook dit leed weldra geleden zijn. Prijswinnaars: le P. Neuteboom, tevens persoonlijke beker, 2e W. de Ridder, 3e A. H. Leugering. Netto opbrengst 325.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2