Eerste klassers in cijfers en standen Lugdunum behaalde 3de klasserschap Door een royale 7-2 zege op teleurstellend Alphia Ascari won Grote Prijs van Nederland 45*000 Toeschouwers bij de autowedstrijden te Zandvoort MAANDAG 8 )UNI 1953 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Wel zeer tegen de verwachtingen in heeft Lugdunum gisteren een royale overwinning op haar mede- concurrent Alphia behaald en zich daarmede de poort van de 3e klasse van de KNVB geopend. Als we schrijven „zeer tegen de verwachtingen in", dan zal ieder het met ons eens zijn, dat niemand vóór de wedstrijd een dergelijk re sultaat had kunnen voorzien, maar zelfs in het begin van de wedstrijd wees niets erop, dat Lugdunum met dergelijke grote cijfers zou winnen. Alphia had zelfs de leiding geno men en toen Lugdunum op gelukki ge wijze aan de gelijkmaker was ge komen, werd het een tijdje een ge- lijkopgaande strijd, waarbij moeilijk te zeggen viel wie tenslotte het overwicht zou krijgen. Het geluk was met Lügdunum en we moeten zeg gen, dat het nogal groot was ook. Bij de rust had Lugdunum drie maal gescoord en dus een 41 voor sprong verkregen, maar deze stand was wel wat geflatteerd. Eén doel punt verschil, b.v. 32 voor Lugdu num. zou een betere verhouding zijn geweest. In de pauze was de spanning voel baar. Immers, in de eerste wedstrijd had Alphia ook een 2—0 achterstand gehad en opgehaald. Waarom zou dit ook nu niet kunnen gebeuren? 't Liep evenwel anders. Geleidelijk vergrootte Lugdunum haar voor sprong en het eindresultaat werd 7 —2. Begrijpelijk, dat tenslotte alle spanning uit de wedstrijd week. Be grijpelijk, dat Lugdunum het in dè tweede helft wat kalmer aan deed en. dat Alphia enig veldoverwicht kreeg. Maar teleurstellend was de afwerking van het spel der Alphe- naren. Keeper van Oudshoorn in het Lugdunum-doel heeft het deze mid dag heus niet moeilijk gehad. De wedstrijd. Lugdunum verscheen met Bekke ring op de mid voorplaats en Ver hoeven als rechtsbinnen, terwijl Al phia eveneens volledig uitkwam, dit maal dus met S. Bouthoorn en de Hertog op de rechtervleugel. Na de aftrap zagen we Alphia al dadelijk stevig in de aanval, hetgeen al spoedig een corner op het Lug- dunumdoel tengevolge had. Dan komt de thuisclub in de aanval. Bek kering loopt door op een ver door gespeelde bal, doch komt ten val. Keeper Kramer was intussen uitge lopen, doch liet de bal glippen, zodat hü er zich weer op wierp juist toen de Koning op de bal toeliep. Hij raakte Kramer daarbij aan de neus, zodat even gestopt moest worden en met een pleister op zijn neus nam Kramer gelukkig zijn plaats weer in. Na 10 minuten volgde een felle aanval der bezoekers en de Lugdu- num-achterhoede werd finaal uit el kaar gespeeld en men trapte maar wat in het wilde weg. Zo kwam de bal bij rechtsbuiten de Hertog, die een fraai schot loste, dat doel trof en Alphia had de leiding (01). Die voorsprong was slechts van korte duur, want Lugdunum had na 2 minuten reeds succes toen bij een voorzet van Mizee de bal door Bout hoorn van richting werd veranderd. Kramer probeerde nog het leer te grijpen, doch het verdween in het doel (11). Dadelijk daarop volgde weer een aanval der gasten, waarbij keeper van Oudshoorn de bal niet zonder moeite stopte. Het spel verplaatste zich zeer snel en nu kreeg Filippo een kans, doch hij schoot over het doel. Weer was de beurt aan Alphia, en nu schoot midvoor v. Egmond on houdbaar voor v. Oudshoorn in, doch de toelopende linksbuiten Goedhart gaf het leer nog een tik met de hand en dus kreeg Lugdunum een vrije trap. Nog kreeg Alphia een kans om de leiding te heroveren, toen v. Eg- mond bij een missen van v. Well vrij voor het Lugdunumdoel kwam, maar hij schoot van ver naast. Lugdunum krijgt dan langzamer hand een sterk veldoverwicht, zodat Alphia met man en macht moet verdedigen, maar de volgende aan val der gasten is ook alweer niet zonder gevaar, doch Lugdunum weet toch een doelpunt te voorko men. Dan is het eigenlijk definitief ge daan met Alphia als Verhoeven met -?en fraai doelpunt uit een goed aan gegeven vrije trap wegens hands Lugdunum de leiding geeft (21), want even later is het door Bekke ring uit een pass van Mizee weer raak (31) en tenslotte besluit Mi zee g--?d combinatiespel der voor hoed. eveneens met een doelpunt (4—1). Na de hervatting kwam Alphia met twee invallers terug, voor doel man Kramer en voor rechtsbuiten de Hertog, voor welke laatste Leeu wenhoek speelt. De gasten zijn nadat het spel is hervat, dadelijk weer in het offen sief en trachten de achterstand zo spoedig mogelijk te verkleinen maar ook nu wordt er weer slecht gescho ten. Daarentegen levert de eerste Lugdunum-aanvaJ reeds succes op, als Filippo geheel vrijstaand de van rechts voorgezette bal in het doel deponeert (51). Met een prachtig scherp schot maakt de Koning ver volgens het halve dozijn vol (61), een voorsprong, welke nu onmoge lijk meer door Alphia ingehaald kon worden. Er is nog een kwartier te spelen. S. Bouthoorn verlaat het veld en wordt vervangen, terwijl de back Bouthoorn met midvoor v. Egmond van plaats verwisselt. Lugdunum doet het tenslotte wat kalmer aan als Bekkering tenslotte met een be heerst schot in de linkerbeneden hoek nogmaals de voorsprong heeft vergroot (7—1). Alphia geeft de moed tot spelen evenwel nog steeds niet op en zowaar wordt nog een kansje benut. Midhalf Idelenburg had nl. ver opgedrongen een hard schot gelost, doch de bal ketste van de deklat terug voor de voeten van Achthoven, die de eindstand op 7 2 bracht. Op de schouders van het publiek werden de Lugdunum-spelers naar de-kleedkamer gedragen. De scheidsrechter leidde de lang niet gemakkelijke wedstrijd voor treffelijk. Hij was streng in zijn op treden, maar niet te streng hetgeen ongetwijfeld bij de heersende span ning en nervositeit een averechtse uitwerking zou hebben gehad. De beslistheid van zijn optreden deed prettig aan en hij strafte de over tredingen van beide kanten. LUGDUNUM EN HAAR GESCHIEDENIS De vereniging Lugdunum werd op 14 Mei 1919 opgericht en begon zo als voor beginnelingen gebruikelijk is in de Leidse Voetbalbond te spe len. Zij eindigde met UVS in het eer ste jaar gelijk in punten, maar het doelpuntengemiddelde dat toen nog gold, besliste in het voordeel van UVS, zodat de blauwwitten naar de KNVB promoveerden. Het volgend jaar promoveerde Lugdunum echter ook naar de KN VB en behaalde onmiddellijk het kampioenschap der 3e klasse, het geen automatische promotie naar de 2e klasse betekende. Een der eerste wedstrijden in de nieuwe omgeving ging toen tegen Hermes-DVS in Schiedam, welke club juist de Zilveren Bal gewon nen hadLugdunum won even wel desondanks met 10. Door schorsing van een der spelers in de loop van het seizoen, verzwakte Lugdunum dat jaar zodanig, dat zij na beslissingswedstrijden met DOS en WFC weer degradeerde met 14 punten. Met afwisselend succes speelde Lugdunum toen ettelijke jaren in de 3e klas totdat zij in 1930 ongeslagen kampioen werd om in de promotie competitie met Transvalia en Fortu- na gelijk 'te eindigen met Fortuna. De beslissingswedstrijd in Delft te gen Fortuna werd met 20 door Lugdunum verloren. Er volgde weer een teruggang en in 1947 degradeerde groen wit naar de 4e klas, terwijl RKAVV de plaats der Leidenaars innam. Dadelijk werd Lugdunum weer kampioen met Roo- denburg en VND. Roodenburg won en werd 3e klasser. Het jaar daarop werd weer het kampioenschap behaald en de pro motie-competitie bracht ASC, SJC en RKAVV tegenover de groen wit ten. Lugdunum eindigde gelijk met RKAW, waarop de beslissingswed strijd in Den Haag met 10 werd verloren. Daarna bezette Lugdunum drie maal de tweede plaats op de rang lijst totdat zij nu als kampioen aan de kop kwam en na promotiewed strijden met Alphia opnieuw naar de 3e klasse overgaat. De cijfers, waar mede Alphia in deze wedstrijden geklopt werd zijn 43 en 72, waarmede Lugdunum duidelijk haar overwicht heeft aangetoond. De receptie Nog geen veertien dagen geleden recipieerde Lugdunum vanwege het behaalde afdelingskampioenschap. Gisteravond stond het bestuur weer achter de groene tafel, ditmaal in de Jacoba-zaal van De Burcht, ter linkerzijde geflankeerd door het be kranste kampioenselftal met trainer Bas Wallaart temidden der spelers. Na afloop van de wedstrijd had den bestuur en spelers elkander in den Burcht gevonden aan een ge meenschappelijk diner, waar natuur lijk de gebruikelijke gelukwensen over en weer waren gesproken. Zo kwam het, dat de receptie zo laat, te 8.45 uur aanving. Maar de belang stelling was er niet minder om. Daar was in de eerste plaats wet houder J. C. v. Schaik, uit Delft te ruggekomen, om namens B. en W. het feestvierende Lugdunum geluk te wensen met het behaalde succes. Spr. noemde deze dag een bij uitstek voor Lugdunum zonnige dag en hij herinnerde er aan, hoe hij bij de opening van het Lugdunum-complex met clubhuis de vereniging had toe gewenst, dat zij nu maar spoedig naar de 3e klasse zou mogen over gaan. Spreker werd toen evenwel aan zijn jasje getrokken door voor zitter Koopmans van ASC, die er toen op wees, dat ook SC een Leid se vereniging is en in dezelfde klas se spelend als LugdunumMaar, zeide spr. nu, ASC speelt nog altijd in Oegstgeest! Weth. v. Schaik wees er verder op, dat deze promotie naar de 3e klasse van groot belang is voor ver hoging van het sportpeil in de Sleu- Jïlstad. Daarom betreurde hij het, at Roodenburg is gedegradeerd. Spr. besloot met de wens, dat Lug dunum nog een grotere opgang mo ge medemaken. Namens de afd. Leiden van de KNVB sprak de heer W. Caro woor den van gelukwens en hij herinner de er aan, dat dit sinds zijn 6-jarig voorzitterschap de eerste maal is, dat hij een vereniging mag compli menteren met de overgang naar een hogere klasse. Dat er met Lugdunum uiteinde lijk iets dergelijks moest gebeuren, stond voor spreker wel vast, want de vereniging speelt nu met drie elf tallen in de KNVB en dat keurslijf zou tenslotte te nauw worden. Maar de kwaliteit der spelers bleek ook wel hieruit, dat eerste-elftal spelers heel goed door reserven vervangen werden. Dat is het bewijs van een goede opleiding, waarvoor hij Wal laart alle hulde bracht. Spr. bood voorzitter Breedeveld de LVB-plaquette aan. Namens de Belangencommissie der Leidse KNVB-verenigingen sprak de heer v. Waveren, bij ontstentenis van de heer Wondergem en deed Lugdunum de toezegging van een archiefkast. De heer S. J. Koopmans, voorzit ter van ASC, meende niet onbeschei den te mogen zijn door ook voor ASC, één der verenigingen uit de •Belangencommissie, nog even apart te mogen spreken, aangezien ASC wel de belangrijkste concurrent van Lugdunum in deze competitie is ge weest. Hij gaf evenwel onmiddellijk toe, dat Lugdunum verdiend als kampioen uit de strijd is gekomen en even verdiend de promotiecom petitie doorkwam. Ten aanzien van de bemerking van weth. van Schaik merkte de heer Koopmans tenslotte nog schalks op, dat ASC gaarne in Leiden zal komen spelen, als de vereniging de beschikking krijgt over 'n drietal velden. En zo ging de rij van sprekers voort: de heer J. Coers namens de Leidse Sportraad, afgevaardigden van WSB, Teylingen, SJC, Rouw koop, LDWS, Oranje Groen en de Handbalver. HVL. Voorts sprak ook nog de heer v. d. Geer namens de Scheidsrechtersgroep Leiden en Om streken, majoor Gerth van Wijk, garnizoenscommandant en het be stuur van het Leids Studentenge zelschap „Lugdunum Batavorum" en het raadslid, de heer Lardee. Na tuurlijk ontbraken ook de eigen men sen hier niet en hoorden we de heer l'eeuwen als voorzitter van de Jeugdcommissie van Lugdunum, die drie trainings-shirts aanbood voor de reserven van het. elftal, in de hoop, dat de reserven gaarne een plaatsje als reserven willen accep teren. Tenslotte was ook de Contact commissie der vereniging aanwezig om haar gelukwensen aan te bieden. Vele sprekers lieten hun wensen vergezeld gaan van bloemen en ten slottewas er feest in de Burcht zalen, dat nog lang voortduurde. Gistermiddag werden op het cir cuit van Zandvoort de wedstrijden om de Grote Prijs van Zandvoort ge houden. Begonnen werd met de in ternationale wedstrijd voor sportwa gens. De belangstelling was zeer groot en het aantal bezoekers werd op pl.m. 45.000 geschat. Direct na de eerste ronde, die vlot was verlopen, kwam J. Beemsterboer in een B.M.W. onder aan de Hunze- rug te slippen, vloog uit de baan en sloeg viermaal over de kop. De be stuurder werd uit zijn wagen gewor pen. Dit ongeval, dat zich zeer ern stig liet aanzien, liep goed af, daar de berijder slechts een bloedneus op liep met de mogelijkheid van een verwonding aan de rug. De wedstrijd werd intussen voort gezet met aan de kop Koster in een Maserati, op enkele lengten ge volgd door de Engelsman Davis in een Tojeiro. In de 7e ronde benutte Davis zijn kans en nam energiek de leiding met een voorsprong van 4 sec., welke geleidelijk groter werd. Hezemans in een Porsche gaf in de 9e ronde door machinepech op. Hertzberger en de Brit Mayers vochten om de 3e en 4e plaats, het geen een interessant duel opleverde, temeer omdat beiden vlak achter Ken Wharton kwam, zag en vertrok Ken Wharton vatte de race om de Grote Prijs van Neder land, welke gisteren op het cir cuit van Zandvoort werd ge houden, serieus op. Maar hij had nu eenmaal ingeschreven voor de traditionele heuvelklim van Shelshey Walsh en dus ver trok hij Vrijdagavond na de training te Zandvoort naar En geland en Zaterdagmiddag startte hij te Worcesterhire. En niet voor niets ook. Met een tijd van 36.60 sec. brak hij in een 988 cc. Cooper zijn eigen re cord, werd met een 1980 cc Era tweede in 37.68 sec. in de vol gende klasse en reed tenslotte in een 499 cc Baby Arengo in de derde race zo snel, dat hij met een gemiddelde voor de de drie categorieën van 116.90 sec. eerste werd in het klasse ment voor de teamprijs. Het was de eerste keer, dat deze prijs_ voor drie wagens door één cou reur werd gewonnen en de ju-" ry moest er de hoofden even voor bij elkaar steken. Korte - tijd later werd hem de fraaie - trophee overhandigd. Wharton 5 reed zijn ereronde en vertrok* toen weer naar Nederland, om op tijd in Zandvoort aan de start te kunnen verschijnen. Koster reden. Een kwartier voor het einde passeerde Mayers onze landge noot Hertzberger om direct hierna een aanval op Koster te ondernemen, slechts voor enkele ogenblikken, daar hij in de 21e ronde niet meer doorkwam. Oorzaak: een kapotte kop peling. Met grote voorsprong werd Davis winnaar van deze spannende wed strijd, met Koster als goede tweede en Hertzberger in zijn gesloten Aston Martinals derde. 1. F. C. Davis (Eng.), (Tojeiro), 27 ronden, tijd 60 min. 25.2 (112.42 km.). 2. Koster, Maserati, 61.13.2 (110.96 km.). 3. Hertzberger, Aston Martin, 61.36.6 (110.85 km.). In de strijd voor de Gr. Prijs nam Ascari (It.) direct de kop, gevolgd door zijn landgenoten Villoresi en Farina met op de 4e plaats de Ar gentijn Fangio. Gonzales, die een slechte start had en na de eerste ronde als 10e door kwam, deed verwoede pogingen zijn positie te verbeteren. Met succes, daar hij na 7 ronden reeds tot de 6e plaats was gestegen. Ascari nam een kleine voorsprong van ongeveer 100 meter, vergrootte deze geleidelijk en liet de Belg Claes reeds in de 8e ronde ruim 4km. ach ter zich. Farina en Villoresi verwis selden in de 9e ronde van positie, maar voorlopig voerden de Ferrari's nog de boventoon, daar Hawthron Op de 5e plaats lag. Even voor de aanvang van de wed strijd arriveerde Z. K. H. prins Bern- De race om de grote prijs van Ne derland. Winnaar werd Ascari met Ferrari. We zien hier de start: voor op wereldkampioen Ascari, daarach ter Villoresi, die op moest geven en rechts achter hem Farina, die twee de werd. Alle drie berijden zij een Ferrari. hard, die lange tijd de verrichtingen van deze internationale coureurs volgde op het dak van het tydwaar- nemershuisje. Na 15 ronden had de Engelsman Salvadori enkele malen met pech te kampen en moest van bougies ver wisselen. Ascari liet intussen steeds meer rijders achter zijn, maar de groot ste belangstelling ging uit naar de Argentijn Gonzales, die op de 6e plaats gelegen, een krachtige aanval deed op Hawthorn, die slechts twee meter voorsprong op hem had. In de 23e ronde bleef de Argentijn staan wegens een kapotte achterbrug en verliet ontmoedigd het strijdtoneel. Fangio in de 4e positie moest toen trachten de eer van de Maserati- ploeg te redden, daar Bonetto bijna geen rol meer speelde. Maar deze Italiaan kreeg de opdracht uit zijn< wagen te stappen, die na enkele se conden door Gonzales werd overge nomen. De Brit Lance Macklin in een H.W.M. was intussen uitgeval len wegens een mankement aan het gaspedaal. Mieres in een Gordini staakte na de 30e ronde de strijd. De Belg John Claes in een Connaught kampte met moeilijkheden en had veel tijdver lies aan de pits, doch zette met een {*rote achterstand de strijd voort. De voorsprong van Ascari nam geleide lijk toe, doch hij nam geen enkel ri sico en draaide zijn rondjes in een tijd van 1 min. 55 sec. (131.26 km.). In de 3e ronde bleef Fangio weg, die hetzelfde defect (een kapotte ach terbrug) aan zijn Maserati had op gelopen. Zodat toen nog alleen Gon zales van de Maseratiploeg overbleef, die in de 32e ronde tezamen met Arcari de snelste ronde op zijn naam zette. (1 min. 53.8, gem. snelh. 13^.64 km.). Ascari, Farina en Villoresi bleven aan de kop, nagenoeg onbedreigd, daar Hawthorn inmiddels zich tot de 4e plaats had opgewerkt. Vier Fer rari's aan de kop! Ascari, die vorig jaar de wedstrijd won, en een gemiddelde vani 130.57 km. reed, deed er nu nog een fractie sneller over. In de 62e ronde ontstonden voor drie coureurs moeilijkheden. Harry Schell plaatste zijn Gordini naast de Hunzerug, terwyl Stirling Moss en Claes hun wagens bij de pits lieten nazien, hetgeen veel oponthoud verg de. In de volgende ronde stopte Vil loresi plotseling achter het tijdwaar- niemershuisje, maar zette na zijn ma chine nagekeken te hebben de strijd onverflauwd door, slechts voor een kort moment daar hij weer met pech te kampen kreeg waardoor hij werd gedwongen de strjjd te staken. Gonzales steeg nu naar de 4e plaats en ondernam met een achterstand van 24 sec. op Hawthorn een hevige aanval. Na elke ronde won hij enkele seconden, zodat hij in de 75e ronde nog maar 10 seconden achter was. De spanning bereikte een hoogtepunt, toen de Argentijn Hawthorn tot op enkele meters wist te bereiken. In de 79e ronde passeerde hij zijn tegen stander. Ascari probeerde nog de snelste ronde op zijn naam te krijgen, daar dit een extra punt bij het wereld kampioenschap oplevert. Vier ronden voor het einde lag de ze Italiaan nog altijd aan de kop, ge volgd door zijn landgenoot Farina en met op de 3e plaats de Argentijn Gonzales, die op zijn voorganger nog een achterstand van ongeveer 1 rond de en 300 meter had. Het gelukte hem echter niet! De toejuichingen na afloop golden zeker aan zijn adres, gezien zijn moed en doorzettingsver mogen. De einduitslag na 9C ronden (377.37 km.) luidt: 1. Ascari (Ferrari) 2.53.35.8 (130.42 km.); 2. Farina (Ferrari) 2.53.46.2 (130.29 km.); 3. Gonzales (Maserati), op 1 ronde; 4. Hawthorn (Ferrari) op 1 ronde; 5. de Graffen- ried (Maserati) op 2 ronden; 6. Trin- tignant (Gordini) op 3 ronden; 7. Ro sier (Ferrari) op 4 ronden; 8. Collins (H.W.M.) op 6 ronden; 9. Stirling Moss (Connaught) op 7 ronden; 10. Claes (slechts 53 ronden afgelegd). Na de Grote Prijs van Nederland luidt de stand in de competitie om het wereldkampioenschap voor auto coureurs: 1. Ascari (It.) 17 pnt.; 2. Vukovitch (V.S.) 9 pnt. 3. Gonzales (Arg.) 8 pnt. 4. Villoresi (It.) 7 pnt. 5. Hawthorn (G.-B.), Farina (It.) er Corss (V.S.) ieder 6 pnt. 8. Hankes (V.S.) 4 pnt. 9. Agabashian-Russo (V.S.) 3 pnt. 10. Grath (V.S.), de Graffenried (Zwits.), Galvez (Arg.) ieder 2 pnt. Zenuwrast. Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en (temmen U weer moedig en rustig. (Advertentie) In een bespreking tussen de bestu ren van de Eindhovense eerste klas- sers PSV en Eindhoven, welke ge lijk bovenaan in de eerste klasse D van de KNVB eindigden, is overeen gekomen de nu noodzakelijk geworden beslissingswedstrijd op Zaterdag 13 Juni (aanvang 19 uur) in het sta dion De Vliert te Den Bosch te spe len. Men is er niet in geslaagd contact met het KNVB-bestuur te krijgen teneinde het plan voor te leggen, doch men heeft het vertrouwen, dat van deze zijde geen bezwaar zal worden gemaakt, al is het dan uit gesloten-, dat de winnaar van de be slissingswedstrijd reeds Zondag 14 Juni in het kampioensprogramma uitkomt. Vitesse en Sparta zijn kampioenEindhoven en PSV moeten beslis singswedstrijd spelen Eerste klasse A: DOSVSV 30; FrisiaHeracles 11; GVAVRCH 2—2; Sneek—EDO 1—2; Wagenin- genNEC 03; -Zwolse BoysEn- schedese Boys 32; AjaxDe Vole- wijckers 13. Eerste klasse B: VitesseAGOVV 31; HaarlemHeerenveen 20; StormvogelsElinkwijk 40; DWS- ►Blauw Wit 00. Eerste klasse C: JulianaBW 00; SittardiaHBS 64; Theole jBrabantia 1—1; SW—LONGA 4—2; .Willem II—VW 1—0; Sparta—Ex celsior 10. i. Eerste klasse D: RBCHermes- DVS 1—6; NAC—TEC 3—1 (TEC degradeert); ADO—Maurits 53; BleyerheideEindhoven 13; Feij- enoord—Xerxes 2—2; PSVDHC 4—3. Eerste klasse A RCH 26 16 7 3 39 49—21 VSV 26 13 6 7 32 50—34 Ajax 26 12 6 8 30 53—40 EDO 26 11 7 8 29 30—32 DOS 26 13 2 11 28 62—49 Wageningen 26 7 14 5 28 30—28 Heracles 26 9 8 9 26 51—51 GVAV 26 9 6 11 24 47—47 Ensch. Boys 26 9 6 11 24 40—47 NEC 26 8 7 11 23 31—39 Sneek 26 7 8 11 22 31—45 Volewijckers 26 9 3 14 21 41—43 Zwolse Boys 26 7 6 13 20 34—58 Frisia 26 5 8 13 -8 32—47 Eerste klasse B Vitesse 26 16 4 6 36 43—32 Stormvogels 26 15 4 7 34 66—33 Heerenveen 26 15 4 7 34 59—40 Haarlem 26 13 8 5 34 44—32 Enschede 26 12 6 8 30 47—44 DWS 26 11 5 10 27 46—36 Leeuwarden 26 11 4 11 26 52—42 Elinkwijk 26 11 3 12 25 35—40 Blauw Wit 26 9 6 11 24 32—32 t Gooi 26 8 7 11 23 35—39 AGOW 26 8 6 12 22 41—49 Be Quick 26 8 6 12 22 4867 Go Ahead 26 5 6 14 16 32—50 Achilles 26 3 5 18 11 29—73 Eerste klasse C Sparta 26 18 4 4 40 57—25 Willem II 26 17 5 5 39 79—40 BW 26 13 7 6 33 53—26 Excelsior 26 13 6 7 32 65—42 WV 26 11 7 8 29 41—38 MW 26 10 8 8 28 49—36 Emma 26 10 5 11 25 52—53 Sittardia 26 11 3 12 25 59—70 SVV 26 11 1 14 23 50—59 Longa 26 11 1 14 23 43—57 Brabantia 26 9 2 15 20 44—52 Juliana 26 5 8 13 18 30—52 HBS 26 6 4 16 16 47—70 Theole 26 4 5 17 13 36—85 Eerste klasse D Eindhoven 26 16 5 5 37 45—21 PSV 26 16 5 5 37 60—32 ADO 26 13 6 7 32 43—31 Bleyerheide 26 11 6 9 28 46—32 Fejjenoord 26 9 9 8 27 45—43 NAC 26 11 5 10 27 46—47 Limburgia 26 10 5 11 25 37—38 Hermes-DVS 26 9 7 10 25 47—57 Noad 26 8 7 11 23 37—42 Xerxes 26 7 9 10 23 42—51 RBC 26 10 2 14 22 44—5' DHC 26 9 4 13 22 48—r Maurits 26 6 7 13 19 47— TEC 26 6 5 15 17 41-

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7