Zilveren jubileum van pastoor Tabink werd te Zevenhoven luisterijk gevierd Indrukwekkende intocht Voetbalwedstrijd Het Alphens museum zal a.s. Zaterdag geopend worden Het nieuwe kleedlokaal en derde speelveld van Altior ingezegend MAANDAG 8 )UNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Toen in de namiddag van Zater dag j.l. de feestelijkheden ter gele genheid van het zilveren priester feest van pastoor Tabink te Zeven hoven een aanvang zouden nemen met de plechtige intocht van de ju bilaris, bleek pas goed met hoeveel zorg en toewijding door het feest comité het programma was opgezet. Om ongeveer 6 uur arriveerde de pastoor per versierde auto aan de grens van de gemeente, waar een grote menigte, als ook de deelne mers aan de feestelijke stoet, reeds ter begroeting aanwezig waren. De heer B. Kammenga, wnd. bur gemeester van Zevenhoven, verwel komde als hoofd van het burgerlijk gezag, de jubilaris bij zijn plechtige intrede in de gemeente met zeer mooie en toepasselijke woorden. Al len, aldus spr., zijn wij hier gekomen om uw tweede intrede in de ge meente Zevenhoven tot een glo- rieuse te maken. Wij zijn hier geko men als een bewijs van zeer bijzon dere hoogachting en om u te zeggen, dat wij op u gesteld zijn, als trouwe herder van de aan u toevertrouwden, omdat wij allen weten, dat er in het leven als het er op aankomt maar één belangrijk is: De dienst van God. Kleurige stoet Hierna zette de lange stoet zich in beweging naar het met vlaggen en pauselijke wimpels getooide dorp, terwijl het muziekkorps ,Arti et Re- ligioni" uit Langeraar voor de op luistering zorgde. Voorafgegaan door een heraut te paard met de geel witte standaard volgde het muziek gezelschap, de in kleurige kledij ge stoken leden van de Congregatie met bogen van groen en bloemen, een groot aantal ruiters en diverse auto's waarin hadden plaats genomen de jubilaris, het gemeentebestuur, het kerkbestuur, enz., terwijl in het Noordelijk gedeelte van de gemeente zich nog hierbij voegenden de schoolkinderen en bruidjes. Vóór de van binnen en van buiten feestelijk versierde kerk werd door een kin derkoor onder leiding van de heer Kerkhoven een welkomstlied gezon gen, waarna als vertegenwoordiger van het kerkbestuur pater Bavo Rui ter in een schitterende rede de uit- Ook in Oostenrijk Russische commissaris De Russische regering heeft be kend gemaakt, dat zij evenals dat kort geleden in Oost-Duitsland ge scliiedde heeft besloten om ook in Oostendijk de functies van bevel hebber van de bezettingstroepen en van hoge commissaris te splitsen. De Russische ambassadeur, I. I. ïlichef, is benoemd tot hoge com missaris. Aanvankelijk leek het, dat generaal Sfiridof, die tot Zaterdag beide functies bekleedde, voortaan alleen nog maar militair comman dant zou blijven. Later meldde ech ter het Weense radiostation dat ge neraal Sfiridof naar Moskou was te ruggeroepen en dat binnenkort een opvolger als militair commandant zou worden benoemd. Deze laatste berichten zijn echter te Moskou nog niet officieel bevestigd. Noch te Londen, noch te Washing ton gelooft men, dat de reorganisatie moet worden gezien als een voorbe reiding tot de deelneming van Rus land aan besprekingen over het Oos tenrijkse vredesverdrag; TYPHOON OVER JAPAN. Een wervelwind heeft Kijoesjoe, het meest Zuidelijke Japanse eiland, getroffen. 21 Personen zijn om het leven gekomen, terwijl er vijf worden vermist. De aangerichte schade beloopt on geveer 75.000.000 gulden. Nader wordt gemeld dat een twee de typhoon Kijoesjoe en het Japan se eiland Honsjoe heeft getroffen. Volgens de jongste berichten zijn 29 personen om het leven gekomen en veertig gewond. Vijftien personen w orden vermist. Men verwacht, dat er nog meer slachtoffers zijn gevallen. verkiezing v. h. priesterschap schil derde en in 't kort beschreef de macht en waardigheid aan dit ambt ver bonden. Gelukkig het land en het volk, dat zijn priesters nog wil en kan eren; dat nog beseft wat de priester betekent en dat hieraan gaarne uiting geeft in een feest, zo als dit thans voor pastoor Tabink bij zijn zilveren jubilé is bereid. Na door deze spreker het kerkge bouw te zijn "binnengeleid, werd door een stampvolle kerk het welkomst lied gezongen, gevolgd door een plechtig Lof met ,Te Deum", waar mede het officiële gedeelte van deze intocht werd beëindigd. Plechtige H. Mis Zondag werd om 10 uur een plech tige H. Mis opgedragen door de ju bilaris, geassisteerd door pater Rui ter en kapelaan Van der Heijden uit Scheveningen, de vroegere stand plaats van patoor Tabink. Door het zangkoor werd de zeer mooie drie- temmige mis voor mannenkoor „In Festis Duplicibus" van Licinio Refice onberispelijk gezongen, terwijl na de H. Mis de Cantate „Priesterglorie" van L. A. Dobbelsteen werd uitge voerd. De feestpredicatie werd ge houden door kapelaan Van der Heij den. die ook weer de waardigheid van de priester tot onderwerp had gekozen. In schitterende woorden gaf de redenaar een overzicht van de taak en macht van de priester, die zelf ook mens zijnde, fot zulk een verheven waardigheid is uitver koren. Namens de gehele parochie feliciteerde kapelaan Van der Heij den de jubilaris, diens moeder en verdere familieleden. Bij gelegenheid van de receptie, die van 13.30 tot 15.uur plaats vond in het R.K. Bondsgebouw, werd door diverse sprekers het woord ge voerd en werden gelukwensen aan geboden en hulde en dank gebracht aan de jubilaris. Van deze sprekers noemen wij de heer W. J. Blom, na mens het kerkbestuur, die tevens het parochiegeschenk aan pastoor Tabink overhandigde, t.w. een be drag onder couvert voor een reis naar Rome. Afgewisseld door zang van het dameszangkoor spraken hierna nog de heren: E. J. Oostdam, namens het R.K. Armbestuur. P. A. van der Hulst, namens de L.T.B. afd. Zevenhoven, de wnd. burgemeester B. Kammenga, namens het gemeen tebestuur, de burgemeester M. P. van der Weijden van Nieuwkoop, die voor kort nog hoofd van de ge meente Zevenhoven was: W. Kerk hoven, namens de K.V.P. afdeling Zevenhoven en tot slot P. H. de Boer, namens de K.A.B. afdeling Zevenhoven. In geestige woorden dankte de jubilaris alle sprekers voor de aan geboden gelukwensen, voor de hul de hem gebracht en de lof hem toege zwaaid. Een speciaal woord van dank voor het mooie cadeau van de pa rochianen, want, aldus de jubilaris, het is de wens van iedere priester éénmaal in zijn leven de H. Stad te kunnen bezoeken en te zijn daar waar het hart van de gehele Katho lieke Kerk klopt. Speciaal zal ik dan de belangen, zowel op stoffelijk als op geestelijk gebied, van al mijn parochianen bij de H. Vader aanbe velen. Tot slot werd aan allen gelegen heid gegeven de jubilaris persoon lijk geluk te wensen met dit zilve ren priesterfeest. Zeer velen ook van buiten Zevenhoven, en vooral ook van Scheveningen, vanwaar reeds 's morgens vroeg extra bussen Zeven hoven waren binnengelopen, hebben van deze gelegenheid gebruik ge maakt, zodat het pastoor Tabink op die dag zeer zeker niet aan belang stelling heeft ontbroken. Besluit van de dag Aan het einde van deze feestelijke dagen werd door de jubilaris een Plechtig Lof gecelebreerd, waaron der hij allen dankte voor de hulde hem en in hem de priester gebracht, waarna door een plechtig „Te Deum" God dank werd gebracht voor Zijn goedheid, en voor de genade aan deze priester en de gehele parochie van de H. Joannes de Doper ge schonken. Aan het slot van deze feestelijk heden werd door de gehele kerk uit volle borst het „Danklied" gezongen. Geheel katholiek Zevenhoven en ook vele anderen hebben deze vreug de-dagen voor pastoor Tabink tot on vergetelijke gemaakt en nog lang zal de jubilaris terugdenken aan zijn zilveren priesterfeest, dat op zo'n schitterende wijze en met zoveel zorg werd voorbereid en gevierd in het kleine Zevenhoven. Moge de bede, neergelegd in het laatste couplet van het hiervoor ge noemde „Danklied" in vervulling gaan: O God! verhoor onze beden Op 't Zilveren Jubelfeest Van Hem, wien Ge Uw kudde vertrouwdet Te hoeden naar Uw geest. Wij smeken U, o Vader, Op diep geroerden toon: Hier sier' nog 't goud zijn slapen Hierna de Hemelkroon. Op Dinsdag, 9 Juni a.s., na de middag worden door de jubilaris de schoolkinderen en 's avonds de jon gelui in het R.K. Bondsgebouw ver wacht, terwijl de ouderen op Woens dagavond zijn uitgenodigd. HEDENAVOND t.b.v. Uitgaansdag Ouden van Dagen De plaatselijke voetbalverenigingen heb ben 2 elftallen samengesteld, die heden avond ten bate van het comité voor het jaarlijks verzorgen van een uitgaansdag voor alle Alphense Ouden van Dagi een wedstrijd zullen spelen. Aanvang 7 uur, terrein A.V.V. „Alphen" Bospark. (Advertentie) Autotocht ouden van dagen. Zoals wij reeds berichten tracht een comité van Ouden van Dagen voor deze gemeente op Woensdag 17 Juni een autotocht naar de Veluwe te verrijden. Om deze plannen finan cieel mogelijk te maken wordt he denavond op het Alphen-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee elftallen uit de plaatselijke clubs. Voor bijzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. Er zijn al weer heel wat maanden verlopen sinds de Historische Ver eniging voor Alphen aan den Rijn overging tot aankoop van het pand Rijnkade 11 met het plan daarvan een streekmuseum voor Alphen en omgeving te maken. Intussen heeft men niet stil geze ten, maar viel er voor het bestuur heel wat te regelen, te veranderen, te bespreken, enz., maar dit alles heeft tot resultaat, dat het museum op Zaterdag 13 Juni haar poorten voor het publiek kan openen. Dit wordt een gebeurtenis, die ongetwij feld veler belangstelling zal trek ken, want het gaat met enig offici eel vertoon gepaard. Om half 4 zullen de genodigden in de trouwzaal van het Raadhuis bijeen komen, waar door verschillen de sprekers het woord zal worden gevoerd. Te voet begeeft men zich vandaar naar de Rijnkade, waar de opening van het gebouw op attrac tieve wijze zal plaatsvinden. Op de ze drukke tijd van de dag zullen hierdoor ongetwijfeld velen naar de Rijnkade worden getrokken. Na de opening zullen de genodig den in de gelegenheid zijn de inge richte tentoonstelling te bezichti gen, terwijl het publiek daartoe 's avonds en de volgende dagen in de BODEGRAVEN FORENSEN-TREIN Met ingang van heden zal van Lei den naar Bodegraven voortaan een forensentrein rijden. Deze trein ver trekt om 18.13 uur uit Leiden en ar riveert 18.37 in Bodegraven. Aan de Kath. Kweekschool te 's-Hertógenbosch slaagde dezer da gen voor de acte onderwijzeres L.O. mej. A. Brouwer. Geboren: Anna Maria d. van M. A. DikmansGroeneveld; Cor nells z. van K. v. DamSpeksnijder; Jacoba J. d. van W. v. Aelstvan Staalduinen. Getrouwd: Laurens Nic. Gründ- mann 28 j. en Wilhelmina Kroesen 22 jaar. Overleden Jan Arend van Aelst 55 j., echtg. van A. L. Klein; Ger- ritje van Soest 71 j-, wed. van G. Lammers. BOSKOOP AANGEREDEN DOOR FIETSER. Het 6-jarig zoontje van de familie v. d. Maat uit de Tuinstraat was Za terdagmorgen zo onvoorzichtig om zonder voldoende aandacht aan het verkeer te schenken, van het school plein van de R.K. school de straat over te steken. De wielrijder J. S., die op dat moment passeerde, zag geen kans om de knaap mis te rijden met gevolg dat het jongetje met een onderbeen-breuk naar een Gouds ziekenhuis moest worden overge bracht. OUDE-WETERING V.V.V.'ers op bezoek. Zaterdag 1.1. brachten de deelnemers aan het Congres van de Algemene Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer, op doorreis naar Gouda, een bezoek aan Oude-Wetering. In paviljoen De Brasem werd het gezelschap, dat uit ongeveer 10 perso nen bestond, verwelkomd door de voorz. van de pl. V.V.V. Namens het gemeentebestuur van Alkemade sprak de loco-burgemeester, de heer C. v. d. Meer, die o.m. zeide: Het ver heugt ons zeer, dat uw Algemene Vereniging voor Vreemdelingenver keer ons de grote eer wil aandoen, Uw congres, dat thans te Noordwijk wordt gehouden te onderbreken voor een bezoek aan deze, bij velen nog onbekende, gemeente Alkemade. Ka- ger- en Brasemermeer behoren voor het grootste deel aan deze gemeente. De beide meren zijn in het buitenland zeer bekend en trekken vele vreem- I delingen». Namens het gemeentebestuur wer den enige verversingen aangeboden, terwijl voor deze gelegenheid tevens een demonstratie waterskiën werd gegeven. Om half twaalf vertrok het gezelschap naar Gouda. gelegenheid zal worden gesteld. Men heeft voor deze openingsten toonstelling een zo breed mogelijke basis gekozen en een viertal kleine re exposities van geheel verschillen de aard ingericht. Men vindt hier door achtereenvolgens een tentoon stelling van Romeinse vondsten uit Alphen en omgeving; een van (in hoofdzaak) photomateriaal, die de wijzigingen in de loop der jaren van Alphens centrum weergeven, een verkooptentoonstelling van 16e, 17e en 18e eeuw gravures en tekeningen, die een beeld geven van de streek langs de Oude Rijn tussen Katwijk en Woerden en tenslotte in de vroe gere keuken een verzameling oud- Hollandse huishoudelijke- en ge bruiksvoorwerpen. Het bestuur doet een beroep op de Alphenaren en verdere omwo nenden om voorwerpen, photo's, prenten, enz,, die voor deze tentoon stellingen van" belang zouden kunnen zijn in bruikleen te willen verstrek ken. In de loop van deze week kun nen dergelijke inzendingen nog aan het museurn of bij de bestuursleden worden afgegeven, danwel zo nodig op verzoek worden afgehaald. BRASEM VAN 41 cM. De heer J. Bloos jr. wist zich door het vangen van een Brasem van 41 cM. lengte te plaatsen in de lande lijke hengelwedstrijd, .welke door de Amsterdamse Hengelaarsbond ge organiseerd wordt in het Aarkanaal eind Juni of begin Juli. Dit zal dan de finale worden van een monster wedstrijd over geheel Nederland. Hengelwedstrijd „Tijdverdrijf". In het Aarknaal nabij Aardam is gis teren door he hengelaarsvereniging „Tijdverdrijf" een wedstrijc gehou den, waarvan de uitslag luidt als volgt: 1. W. v. d. Linden, 2. G. van Klaveren, 3. M. Roggeveen, 4. H. Dongelmans, 5. D. Piepenbrink, 6. P. Dongelmans, 7. Joh. Basie, 8. D. v. Leeuwen, 9. B. Huik, 10. J. Barty en 11. M. v. Egmond. Succes voor Oosthoeks Mannen koor. Oosthoeks Mannenkoor wist tijdens een Zaterdag te Genderen gehouden concours in de afdeling Uitmuntendheid onder leiding van de dirigent de heer J. P. v. d. Vel den uit Zoeterwoude een eerste prijs te behalen met niet minder dan 335 punten. Welk aantal het hoogste was, dat die dag werd gegeven. Gezongen werd „Improperia"' van G. P. de Pa- lestieno en „Middernacht" van N. H. Andriessen. HAZERSWOUDE Rector v. d. Togt 25 jaar priester Gisteren is het zilveren priester feest gevierd van Mart. H. v. d. Togt, priester, zoon onzer parochie en rec tor van het St. ^Tozef Ziekenhuis te Vlissingen. Een solemnele H. Mis werd opgedragen door de jubilaris met assistentie van pastoor Th. W. Loomans uit den Hoorn als diaken en kapelaan A. C. Raadschelders uit de parochie van St. Jeroen te Den Haag als sub-diaken, die tevens de feestpredikatie hield. Spr. had tot tekst gekozen: „Men beschouwe ons dus als dienaren van Christus en uit- delers van Gods geheimen". Vandaag, aldus de predikant, zijt ge gekomen om in uw eigen parochiekerk uw 25- jarig priesterschap te herdenken. Spr. herinnerde aan de Plechtige H. Mis van de jubilaris en veronderstelde, dat deze dag hem nog stralend voor de geest zal staan. Hij wees voorts op de woorden door de Bis schop bij zijn H. Wijding gesproken en ging vervolgens na welk groot ge schenk het is een priesterzoon in de parochie te hebben. Spr. feliciteerde de ouders, broers en zusters, alsmede ook de parochianen. De betekenis van priester als hulp van de gelovigen van wieg tot het graf werd in gloed volle woorden geschetst. Vervolgens werd het H. Offer voortgezet. Het zangkoor voerde onder leiding van de heer N. P. Kaptein de 3-stemmige Mis van Perosi uit. Op de receptie, die in» de middag werd gehouden, kwamen vele pa rochianen hun gelukwensen aanbie den. FEEST IN TER AAR Gisteren was het een belangrijke dag voor Altior en geheel sportlie- vend Ter Aar, want een lang ge koesterde wens werd vervuld en in een lang gevoelde behoefte werd voorzien, door de ingebruikneming van de nieuwe kleedlokalen en het derde sportveld. De weersomstandigheden waren •gunstig en een weldadig zonnetje bescheen de stoet, die zich om circa 12 uur in beweging zette bij het Pa rochiehuis. Voorop gang het Tam boercorps van de R.K. Muziekver. „Arti et Religioni", daarachter be stuur, leden en leiders van Altior en andere genodigden. Op het sport veld waren bij de inzegening die verricht werd door pastoor Halkes aanwezig, burgemeester Ho-genboom, wethouder Volgering, kap. Saers, geest. adv. van Altior, vertegen woordigers van de Leidse Voetbal bond en Kath. Ned. Sportbond, ver tegenwoordigers van het R.K. kerk en armbestuur, bestuur van de R-K. voetbalver. T.O.G. uit Berkel en vele leden en belangstellende vrienden van Altior. De pastoor zegende eerst het nieu we speelveld en daarna de nieuwe kleedgelegenheid. Voorz. Th. Hijdra sprak zijn vreugde uit over deze nieuwe aanwinst voor Altior. Hij vroeg belangstelling van heel Ter Aar voor het streven van de R.K. sportvereniging. En hij paarde hier aan de hoop, dat deze nieuwe uit breidingen, die het bestuur heel veel zorgen hebben gekost, zullen bijdra gen tot de groei van Altior. De pastoor zei, dat met deze in wijding Gods zegen is afgesmeekt over het werk van de vereniging. Een eresaluut brengt de pastoor aan het bestuur voor zijn doorzettings vermogen, dat nu zo'n mooie bekro- Ruiterfeest L.T.B. Zaterdagmiddag hielden de lande lijke ruiters van de L.T.B. Kring Zuid-Holland op het land van de heer L. A. J. Jacobs, een streekwedstrijd. Na een rit door het dorp te hebben gemaakt, begaven de ruiters zich op het land. Burgemeester L. J. den Hol lander opende deze wedstrijd en wenste de deelnemende ruiters veel succes. Aarf deze wedstrijd namen vijf verenigingen deel, te weten: de ver eniging Katruiters van Hazerswoude, de vereniging Jeanne d'Arc van Zoe terwoude, de vereniging St. Huber- tus van Lisse, de vereniging St. Mar- tinus van Reeuwijk en de vereniging Aldenbarneveld uit Berkel en Rode- rijs. De prijzen werden gewonnen als volgt: 8-tal Dressuur: 1. (Oldenbarneveld) 78J/4 punt; 2. (Jeanne d'Arc) 75 pun ten. 4-tal Dressuur: 1. (St. Hubertus) 85 pnt.; 2. (Oldenbarneveld) 66J^ punt. Indiviueel Dressuur ld. M.: 1. Ant. v. d. Burg (van Old.barneveld) 104 punten; 2. J. v. d. Burg (van Old. barneveld) 103 pnt. Individueel Dressuur klasse K.L.: 1. W. Hoogeveen (Jeanine d'Arc) 99 pnt.; 2. K. v. d. Burg (Old.barneveld) 94 pnt.; 3. Adr. v. d. Burg (Old.barne veld) 93 pnt.; 4. Jo Versteeg (St. Hu bertus) 89 pnt.; 5. A. v. d. Burg Old. barneveld) 88 pnt.; 6. K. Kempen (Katruiters) 88 pnt. (eervolle ver melding). Individueel Dressuur: 1. C. Straat hof (Katruiters) 79 pnt.; 2. Tom v. d. Burg (Old.barneveld) 75 pnt.; 3. P. Groeneveld (St. aMratinus) 74 pnt.; 4. Toos Vollebregt (Old.barne veld) 73Mpnt. (eerv. verm.). Vrijheid Dressuur: 1. Adr. v. Burg (Old.barneveld); 2. Jac. v. d. Burg (Old.barneveld); 3. Th. v. d. Zwet (St. Hubertus); 4. Jo Versteeg (Jeanne d'Arc); N. de Jong (Jeanne d'Arc). Klavertje drie: 1. Jeanne d'Arc; 2. Old.barneveld; 3. Old.barneveld. Groep Springen met tweetal: 1. J. v. d. Burg (Old.barneveld) Hantilla; L. v. d. Burg (Old.barneveld) Sylvone. 2. A. v. d. Burg (Old.barneveld) met Beppy, Adr. v. d. Burg (Old.barne veld) met Corsonda. 3. C. Duineveld (St. Hubertus) met Galdia, Th. v. d. Zwet (St. Hubertus) met Henny. Individueel springen: 1. C. Volle bregt (Old.barneveld met Nelly in 60y2 sec.; 2. C. Vollebregt (Oud.bar- neveld met Beppy in 64 sec.; 3. Adr. v. d. Burg (Old.barneveld) met Cos- sanda in 73 sec. De prijzen werden met een toepas selijk woord door de parade-com mandant, de heer W. Duineveld, aan de winnaars uitgereikt. Deze ruiterwedstrijd trok een tal rijk publiek en werd opgeluisterd door de muziekvereniging „De Har monie" van Hazerswoude. Succes van „Hou Vast". De Gymnastiekvereniging „Hou Vast" nam onder leiding van haar directeur, de heer W. B. van der Laan, deel aan de Ned. Bondskeurwedstrijden te Wassenaar. De ploeg van de adspi- rantjongens 12-16 jaar kwam uit in het nummer massaal ringturnen en wist daarbij het hoogste aantal pun ten, 73J/2, te behalen. De ploeg werd hierdoor kampioen van Nederland. Een mooie prestatie als men bedenkt dat men o.m. een ploeg uit Enschede moest bekampen, die reeds enkele ja ren achtereen kampioen van» Neder land was geworden. Bromfietser in greppel. Een bromfietser uit Pijnacker, de heer G. W., reed bij het Citosa-wachtlokaal langs de Hoogeveenscheweg in een greppel. Door de val raakte hy be wusteloos en liep een grote hoofd wond op. Nadat de man door dokter Meijst was verbonden, kon hij zijn weg weer vervolgen. Zijn bromfiets liep geen schade op. ning heeft gekregen. Tot besluit fe liciteerde de pastoor Altior en wenst datgene wat de naam reeds zegt: Hoger op. Burgemeester Hogenboom felici teerde niet alleen Altior, maar heel de gemeente, want iedere gemeente naar verheugt zich er over, dat dit complex is tot stand gekomen. Spr. vergeleek de toestanden van voor heen en thans in de gemeente op sportgebied. Het aantal donateurs kan volgens de burgemeester wel groter zijn. De heer Hoogervorst sprak na mens de L.V.B. en de N.K.S. Na mens deze organisaties bracht spr. de gelukwensen over. De heer Snels feliciteerde namens de Berkelse voetbalver. T.O.G., die enige wedstrijden zou spelen op deze feestdag en bood bloemen aan. Kapelaan Saers hief een hoera aan voor Berkel en voor Altior, luide overgenomen door de talrijke aan wezigen. Bestuur en genodigden ble ven hierna nog even in de cantine bijeen. Altior 2 speelde legen TOG 2. Aanvankelijk wist Altior een voor sprong te verkrijgen, maar TOG zag kans ten slotte de overwinning te behalen. Eindstand 3—4. Ook de Altior B-junioren verloren hun wedstrijd tegen TOG B-junioren met 23. Dames handbalwedstrijd tussen Altior 2 en het vrij sterke RKAV 2 eindigde in een gelijk spel 22. De dames van Altior 1 boekten een grote 80 overwinning tegen KDO 1. 's Middags om half drie werd de grote voetbalwedstrijd gespeeld tus sen Altior 1 en TOG 1. Het was voor de rust geen grootse wedstrijd. In de tweede helft werd veel aantrek kelijker spel te zien gegeven. Wel was het een prettige sportieve wed strijd en de uitslag 33 bewees, dat de krachtsverhouding vrijwel gelijk was. Bij deze wedstrijd verleende „Ar ti" muzikale medewerking. Voor de wedstrijd en tijdens de rust werden verschillende marsen over het veld gemaakt en dit optreden werkte mede om de middag echt feestelijk te maken. De voorz. van Altior bood voor de wedstrijd aan TOG een vaantje aan als herinnering. Keesje Egberts, het zoontje van de penn. bood een nieu we bal aan, waal-mede de wedstrijd gespeeld werd. Tegelijkertijd speelde op veld 2 de Altior adsp. een wed strijd tegen KDO adsp. en wisten deze met 31 te winnen. We mogen deze dag voor Altior een gloriedag noemen. Vooral het nieuwe kleedlokaal is een grote aan winst, omdat het oude geheel onvol doende was. De nieuwe gelegenheid is verdeeld in zeven afdelingen. Vier voor voetballers, twee voor de hand- balsters en een apartement voor de scheidsrechter. In iedere afdeling zijn zitplaatsen en is een wasgele genheid. ZOETERWOUDE Gem.ambtenaren gaan voetballen. Dinsdagavond zal er een span nende voetbal-wedstrijd plaats heb ben op het terrein van SJC tussen de ambtenaren van Zoeterwoude en van Warmond. De opstelling van het Zoeterwoud- se elftal is als volgt: Sieverding, Kusters, Vogelaar, v. Aanholt, Piro- vano, Agterhof, Cormelissen, Knul, Friebel, de Blok en Kortekaas. ZOETERWOUDE (H. R.) Eerste prijs voor zangkoor. Op het Zaterdag gehouden concours te Gendringen behaalde Oosthoeks mannenkoor onder leiding van de heer v. d. Velden een eerste prijs met 335 punten. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Gym.vereniging heeft opnieuw suc- Bij de gisteren gehouden vaar- digheidsproeven te Leiden, uitge schreven door de Kath. Rijnlandse Turnkring, heeft de gymnastiekver. „Meerburg" opnieuw een goed figuur geslagen. De adspirantdames toonden zich hier van hun beste zijde en be haalde uit een groep van elf ploegen een eerste prijs met 316 punten, zijn de 79 pet. van het te behalen aantal punten. Bij de persoonlijke vaardigheids- proeven voor de 3e graad behaalden J. de Graaf, Jan» Kok, Q. Bruines en P. v .d. Geer het diploma. P. v. d. Geer eindigde tevens als tweede in het algemeen klassement. Gezien dit succes is het dubbel te betreuren dat de „Meerburg"-dames zich hebben moeten terugtrekken wegens onge oefendheid op de evenwichtsbalk wel ke in de gym.zaal van Meerburg ont breekt. Het is niet onwaarschijnlijk dat ook zij een prijs in de wacht had den gesleept. De leider van „Meer burg", de heer A. Kallenberg, kan ongetwijfeld tevreden zijn met de prestaties welke „Meerburg" giste ren heeft geleverd. NIEUWKOOP EN AARLANDER- VEEN 23 JUNI AUTOMATISCH. Naar wij vernamen zijn de werk zaamheden voor automatisering van het telefoonnet in de Rijnstreek voor wat de gemeente Nieuwkoop be treft thans zover gevorderd, dat op 23 Juni a.s. kan worden overgegaan tot aansluiting aan het automatisch net. Daar ook Aarlanderveen op dit zelfde gedeelte is aangesloten, zal ook dit gedeelte van de gemeente Alphen op dezelfde dag worden ge automatiseerd. Wij kunnen ons voorstellen, dat dit bericht zowel in Nieuwkoop als Aarlanderveen met vreugde begroet wordt. Nieuwkoop en Aarlanderveen zijn na 23 Juni met hetzelfde kerngetal namelijk 01725 te bereiken.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2