RIJNSTREEK Ministeriële toestemming voor de bouw van gymnastieklokaal Inzegening nieuw kleedlokaal en derde terrein voor Altior HFEL LEIDEN EN OMGEVING SPREEKT OVER DE KWALITEIT EN GEWELDIG LAGE PRIJZEN KLEDINGMAGAZIJN LEIJXE JANVOSSENSTEEG 67 - TEL. 22415 VRIJDAG 5 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 GEMEENTERAAD KATWIJK Gisterenavond kwam de raad van Katwijk in openbare vergadering bijeen. Niet aanwezig waren de he ren C. van der Plas, C. van Beelen en G. van Rijn. Voorgesteld werd aan A. van der Plas te verkopen plusminus 475 M2. grond op voorwaarde dat de prijs zal zijn 4.p. M2 is totaal 1900.- en ten tweede, dat betaald wordt f 4100.voor een op het terrein rich bevindende ommuring lang 70 M en hoog pl.m. 2.50 M. Dit bedrag tegelijk als bedrijfsschade geleden lussen 19451953, toen de gemeente dit terrein gebruikt heeft als opslag plaats voor puin. Vervolgens om aan Van der Plas te verkopen een an der terrein aan het P.H. Kanaal groot 600 M2 tegen de prijs van f 6.50 per M2. Overdrachtskosten voor het eerst genoemde perceel voor rekening van de gemeente. Werd aangenomen. De gemeenterekendng over 1951 is door de hiervoor benoemde com missie bestaande uit de heren A. van 2300.maximum f 2800. Op grond van het feit, dat mej. Voorsteegh niet alleen voor de Dia conie werkt en zittingsuren heeft, doch ditzelfde doet voor de gemeen te achtten B. en W. het uit een oog punt van sociaal belang verant woord, hoewel daarop van de zijde der Diaconie formeel zeker geen aanspraak kan worden gemaakt, het aandeel van de gemeente in de sala riskosten over 1951 te bepalen op 50 pet. Dit salaris plus sociale ver zekering bedraagt 2858.37, waar van de helft dus bedraagt 1429.19. B. en W. stelden mitsdien voor hier toe te besluiten, waarmede de raad accoord ging. De vereniging tot uitzending van Katwijkse zwakke kinderen vroeg verhoging der gemeentelijke subsi die. In 1952 werden 18 Katwijkse kinderen uitgezonden met een aan tal verpleegdagen van 755. De ver eniging dringt aan op een verhoging van de gemeentelijke bijdragen van 0.50 op 0.60 per verpleegdag orde bevonden. Voorlopige Gewone dienst met een batig saldo van 16.441.26 en de kapitaaldienst met 'n nadelig saldo van 4.122.919.68 Punt 5 was een voorstel van B. en W. om betere verlichting aan te brengen in de werklokaliteiten van het gemeentehuis. De kosten wer den geraamd op rond 3000.Tot uitvoering van dit werk was reeds opdracht gegeven aan de gemeen tebedrijven waarbij evenwél, zeer tot spijt van B. en W., over het hoofd was gezien, dat de raad nog officieel toestemming voor dit crediet moest geven. Onder aanbieding van ver ontschuldigingen vroegen B. en W. de raad alsnog 'n crediet van 2900. Werd z.h.st. goedgekeurd. Salarissen. Volgde een voorstel met betrek king tot de salarissen van de ambte naren bij de gemeentebedrijven. De salarissen van hoofdboekhouder 4200.4800.de chef-incasseer der 3800.4400.de boekhou der 3300.3900.en de adjunct boekhouder 2600.—3100.— liggen beneden het gemiddelde van deze salarissen in andere gemeenten. B. en W. stellen voor de volgende sa larissen voor bovengenoemende functionarissen 4300.5200. 3600.—4200—, 2900—3500.—, en 3300.3900.Alles ingaande op 1 Jan. 1953. De chef-incasscerder zou bovendien een toelage krijgen van 400.De heer Haasnoot zeide zich met het voorstel betreffende de incasseerder niet te kunnen vereni gen. Het salaris is z.i. voldoende en in andere gemeente kent men' deze functie niet. Weth. v. Leeuwen en de voorzitter lichtten een en ander nog toe. Het voorstel Haasnoot om dit bedrag te schrappen werd met 13 3 aangenomen. Voor de noordelijke oever van het P.H. Kanaal, voor industrieterrein is geld nodig: bouwrijpmaxen, rastering, aanschaffing van straat klinkers, egaliseren, stuif vrij. maken, enz. Deze terreinen kunnen dan uit gegeven worden hetzij in erfpacht, hetzij door aankoop. Het benodigde bedrag is nog niet te ramen. Met een definitief voorstel komen B. en W. later. Dit voorstel werd goedgekeurd. Voorstel tot wijziging en aanvul ling van de winkelsluitingsverorde ning. B. en W. wezen er opi dat de staatsecretaris opmerking heeft ge maakt over de verordening in ver band met plaatselijke omstandighe den; ook dat een alg. maatregel van 3 Mrt. 1.1. het sluitingstijdstip voor tabakswinkels op ^8 uur hec-'r pa aid, terwijl een soortgelijke ling voor viswinkels in voorberei ding is. Dan wordt in overweging ge geven door het verschil in karakter van de beide dorpsdelen de latere tijdstippen in Juni-Juli en Aug. te beperken tot Katwijk aan Zee en dus Katwijk aan den Rijn hiervoor uit te schakelen, met welke opmer kingen B. en W. het eens zijn zodat de uitzondering alleen voor Katwijk aan Zee zal kunnen gelden! De Vakgroep Detailhandel in Vis te Den Haag heeft aan de Raad ver zocht de halvedagsluiting voor vis winkels te stellen op Maandagmor gen, waarmede ook B. en W. instem men. De heren van der Zwan en Nasveld bestreden het voorstel. In Katwijk a. d. Rijn wordt men hier door achtergesteld. Meerdere heren voerden nog het woord hierover. Aan de Seer, van Economische Za ken in Den Haag zal bericht worden, dat de raad in het algemeen geen verschil ziet tussen Katwijk Rijn en Zee. Het voorstel van B. en W. werd venvorpen. Maatschappelijk werkster. Daarna volgde voorstel om bij te dragen in de aanstelling van een maatschappelijk werkster na.v. een verzoek dienaangaande van de Dia conie der Ned. Herv. Gemeente te Katwijk aan Zee. Zo'n werkster is in de persoon van mej. W. Voor steegh vanaf 1 Febr. '50 bij de diaco nie in dienst op een aanvangssala- Pronk on L. van der Zwan nagezien«"f» °nd" het motief dat ook de provincie daartoe besloten zou heb ben, doch B. en W. is van zo'n ver hoging bij de Provincie niets geble ken. B. en W. hebben daarom ge meend, ook omdat de financiële po sitie der vereniging daartoe geen aanleiding geeft in de bestaande subsidie 0.50 per verpleegdag, geen wijziging te brengen. Het voorstel werd aangenomen. Punt 12. Het bestuur van de Chr. Lagere Tuinbouwschool vraagt een gemeentelijke subsidie van 20. per jaar per Katwijkse leerling. Op deze school gaan 11 leerlingen uit Katwijk. B. en W. zijn van mening dat deze school als streekschool in een behoefte voorziet, derhalve stel len B. en W. de gevraagde subsidie te verlenen waartoe de raad z.h.st. besluit. N.a.v. het bouwen van een gym nastieklokaal aan de Parklaan merk ten B. en W. op, dat er in Katwijk met ruim 24000 inwoners thans ge vestigd zijn 12 scholen voor gewoon L.O., 1 school voor voortgezet ge woon L.O., 1 voor uitgebreid L.O. en 3. voor buitengewoon L.O. Bij geen enkele school is een gymnastieklo kaal aanwezig, wat als een groot ge mis kan worden aangemerkt. Thans is een ministrieel schrijven ontvan gen, waarin bericht wordt, dat op de lijst van gymnastieklokalen die in 1953 mogen worden gebouwd, ten behoeve van deze gemeente is ge plaatst de bouw van een gymnastiek lokaal bij de in aanbouw zijnde 12 klassige Chr. Opleidingsschool aan de Parklaan. B. en W. merkten nog op, dat er verschillende mogelijkhe den zijn: 1. Het schoolbestuur bouwt, betaalt een waarborgsom en exploi teert; 2. het gemeentebestuur bouwt en verhuurt aan het schoolbestuur; ,3. het gemeeiltebestuur bouwt en geeft het lokaal op bepaalde dagen en uren aan het schoolbestuur in ge bruik. B. en W. geven de voorkeur aan de regeling onder 3 bedoeld en wel om doorslaande redenen voor namelijk, omdat daardoor van wei- ning materiaal zoveel mogelijk kin deren kunnen profiteren. Daarom stellen B. en W. dan ook voor te be sluiten de bouw van het gymnastiek lokaal te doen plaats hebben voor rekening der gemeente en tevens de exploitatie van dat lokaal in eigen beheer te houden. Vervolgens de vraag of een nieu we aanbesteding moet plaats heb ben of moet de fa. Mulder te Oegst- geest die de school bouwt dit werk onderhouds uitvoeren. De meerderheid van het college van B. en W. wensten de opdracht te geven aan de fa. Mulder, de min derheid wenste openbare aanbeste ding. De offerte van de fa. Mulder is echter zeer acceptabel, doch B. en W. wensen een principiële uitspraak van de raad te horen, zo nodig in ge heime zitting. In de commissie van fabricage waren de meningen ook verdeeld zodat van die zijde geen positief advies is gegeven. Om enig inzicht te geven van de kosten zeg gen B. en W. dat het gebouw ten hoogste 100.000.—, bouwkosten en inrichting, te vermeerderen met 6400.voor grondkosten. Deze grond die aan het bestuur van de Chr. Mulo is verkocht zou de ge meente dus moeten terugkopen. De heer Nasveld opende de rij van spre kers en drong aan op openbare in schrijving. De heer v. d. Marei vroeg zich af of zo'n gebouw wel nodig is. De heer N. v. Duyvenbode drong aan op openbare aanbesteding. Idem de heer Vooys. De heer Haasnoot hield een plei dooi voor onderhandse aanbesteding en wethouder Kleensprak zich uit voor openbare aanbesteding. Het voorstel van B. en W. -voor onder handse aanbesteding werd verwor pen met 97 stemmen. ZOETERMEER 75-Jarig bestaan Brinkers Marga- rinefabrieken N.V. 30 Mei j.l. was het 75 jaar geleden, dat de N.V. Brin kers Margarinefabrieken werd opge richt. De oprichter van dit, thans grote bedrijf, was Bernardus Brin kers, de vader van de huidige di recteur, de heer H. C. Brinkers. In het jaar 1873 begon b- Brinkers, als zoon van een eenvoudig landarbeider een handel in boter, molsla en de toen nog weinig bekende en veel ge smade margarine. Vijf maal per week trok hij, lopende op klompen, een hengselmand aan zijn arm, naar 's-Gravenhage. Na verloop van en kel? jaren werd de hengselmand ver wisseld voor een handkar, later voor een hondenkar en weer later voor paard en wagen. In 1888 begon hij naast de bestaande zaak een handel in kruidenierswaren in de Dorpsstraat in het pand ,,'t Huis te Palenstein". In het begin van deze eeuw groeide de zaak tot een niet onbelangrijke grossierderij. In deze jaren kreeg hij hulp van zijn twee zoons n.l. H. C. en C. H. Brinkers. Al spoedig nam de zaak in omvang toe, zodat het winkel pand aan de Dorpsstraat te klein werd. Ira 1915 werd aan de Vlaming straat een groot huis gekocht „Akkerlust" met het grote daarachter gelegen pand. In dit pand werd de zaak tot verdere bloei gebracht. In 1927 besloot Brinkers om zelf marga rine te gaan fabriceren in een fa briekje te Nijmegen. Al spoedig, n.l. in 1931, werd deze fabriek te klein en men verhuisde naar een grotere fabriek te Wijchen, alwaar nog he den ten dage margarine wordt ge produceerd. In verband met wette lijke bepalingen werd in 1932 de werkplaats aan de Vlamingstraat ge moderniseerd en van de nieuwste automatische inwikkelmachines voor zien. Ook bleek de noodzakelijkheid van een eigen drukkerij voor het be drukken van de wikkels. Werd aan vankelijk gewerkt met 1 kleine pers op een zolder, thans draaien in een modern ingericht gebouw 4 van de nieuwste persen. Daar de omzët steeds toenam werd besloten een tweede margarinefabriek in te rich ten te Zoetermeer, waar tevens het hoofdkantoor is gevestigd. Dank zij het inzicht en het beleid van G. C. Brinkers, zoon van de huidige direc teur, die zowel te Zoetermeer als te Wijchen in de zaak was opgegroeid en opgeleid en na de oorlog zich in het buitenland van de nieuwste vin dingen op de hoogte had gesteld, slaagde men er in die fabriek binnen een half jaar in te richten en van de meest moderne Amerikaanse machi nes te voorzien. Deze fabriek is dan ook in alle opzichten een model-in richting. In de twintiger jaren werd de eerste auto aangeschaft, thans wordt door ca. 40 bestelwagens door het gehele land Brinkers producten vervoerd. Het bedrijf telt thans 250 personeelsleden. Zoetcrmeerse Polder. In de zaal van „De Gouden Leeuw" werd een vergadering gehouden van stemge rechtigde ingelanden van de Zoe- termeerse of Nieuw Drooggemaakte polder. De commissie voor het on derzoek der rekening 1951, bestaan de uit de heren G. v. Staalduinen, M. Bos Azn. en A. Bos Czn. deelde mede dat zij de rekening 1952 met de daarbij behorende bescheiden in orde heeft bevonden. Ingekomen was een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarbij het besluit tot het aangaan van een geldlening groot 15.00,werd goedgekeurd. De re kening over het jaar 1952 werd met algemene stemmen vastgesteld in ontvangsten op 56.470,31 en in uit gaven op 54.911,96, dus een batig saldo van 1.558,35. Na enige toelichting op verschil lende posten werd de begroting voor het jaar 1953 met algemene stem men vastgesteld in ontvangsten en uitgaven tot een totaal bedrag van 44.979,22. De omslag is hierbij evenals over het vorige jaar vastge steld op 26,per h.a. Bij accla matie werden tot leden der commis sie voor het onderzoek der rekening 1953 benoemd de heren M. Bos Azn., J. C. v. Dorp en G. v. Staalduinen en tot plaatsvervangende leden de he ren J. W. Groenewegen, J. L. de Rooy en A. Bos Czn. ALPHEN AAN DEN RIJN Wil Vreeswijk weer terug. Na een verblijf van twee weken In Zwe den kwam gistermorgen de wielren ner Wil Vreeswijk, in Alphen a. d. Rijn terug. Wil heeft in Zweden aan een aantal wedstrijden deel geno men. Hoewel hij nergens als eerste wist te eindigen, had hij door steeds in de kopgroep te eindigen heel wat prijzen in de wacht gesleept. Verkeersexamens. Nadat enkele maanden geleden aan een aantal leer lingen van verschillende scholen reeds het theoretisch gedeelte van het verkeersexamen was afgenomen, was Donderdag voor hen de dag aange broken, dat zij het geleerde in prak tijk mochten brengen. Dank zij de uitstekende zorg en de deskundigheid van de "brigadier van politie, de heer Domburg, was in het Oosthoekdorp en z.g. Brouwerdorp een parcours uitgezet, dat de toe komstige weggebruikers zo mogelijk foutloos moesten rijden. Niet minder dan 11 controleurs waren op verschil lende punten uitgezet, terwijl zelfs op het kruispunt ZoutmanstraatPr. Bernhardlaan een verkeersagent het verkeer regelde. Een opgebroken straat met de bekende rode-zwarte en v/itte peilen bood de leerlingen even eens de kans hun wetenschap te toet sen aan de praktijk, maar hierin schuilde tevens het gevaar van bok ken maken, die dan ook niet uit bleven. Niet minder dan 320 leerlingen werden om de minuut „gestart" zodat tegen half vijf des namiddags de commissie, onder leiding van voorz. van de Vereniging voor Veilig Ver keer, de heer v. d. Veen Meerstadt, inrukken konden blazen. Natuurlijk vergt het nazien van de lijsten nog enige tijd, zodat het nog wel enkele weken zal duren voor tot het uitreiken van de diploma's kan worden overgegaan. BOSKOOP ECHTPAAR BIJ AURO-ONGELUK ERNSTIG GEWOND. G. Marchand en S. M. van Voskuilen. Ondertrouwd: M. J. van Oostrom 30 j. en J. Rijfers 28 j. Getrouwd: C. Grandia 24 j. en G. E. C. W. Fokker 21 j.; J. A. van Dam 40 j. en D. M. Houtman 39 j. ZOETERWOUDE Geslaagd voor het diploma Vak bekwaamheid Kruideniersbedrijf de heer A. H. A. van Leeuwen, Stomp- wijkseweg 11. Het Roode Kruis vraagt: Dat u mild geve! WE ZITTEN nog altyd midden in de jaarlijkse Roode Kruis-actie- week. Eigenlijk zonder dat U er veel van bemerkt heeft. Nu ja, overal in de stad hebben al dagen lang de Roode Kruis-vlaggen gewapperd om U eraan te herinneren, dat het Roo de Kruis-week is, maar in Uw por- temonnaie zult U het nog niet heb ben gevoeld Morgen zult U dat wel kunnen ge voelen en het Roode Kruis hoopt van hai-te, dat zulks gebeuren zal. Mor gen nl. is het de straat-collecte-dag van het Roode Kruis, de dag, die de grondslag moet vormen voor de fi nanciële basis van het veelomvat tende werk van het Roode Kruis. Het zou bijna vervelend worden nogmaals hierop te moeten wijzen. Wij zullen het niet doen, maar wil len slechts herinneren aan het groot se werk, door het Roode Kruis bij de watersnoodramp in ons land ver richt. Dat werk ligt nog vers in al ler geheugen en dat die hulpactie schatten van geld heeft gekost, dat weet en begrijpt ieder. Daarom burgers en burgeressen van Leiden, verstaat morgen Uw taak en helpt mede het Roode Kruis financieel weer op de been te bren gen. Steunt het Roode Kruis en draagt mild bij, dan zal het Roode Kruis tevreden zijn prachtig werk kunnen voortzetten. Tenslotte: gaarne wordt veler hulp gevraagd om deze inzameling mede te doen slagen door aanmelding van een zo groot mogelijk aantal collectanten en collectrices. Wie maar enigszins tijd heeft, geve zich onverwijld op! Aanmelding kan hedenavond ge schieden van 79 uur aan het stad huis, ingang Breestraat naast het bordes en Zaterdagochtend van 8 uur af. De Leidse Brandweer helpt mee aan de inzameling en niemand zal de kranige Brandweerlieden ver geefs laten aankloppen. Wij vestigen er voorts nog de aan dacht op, dat de motorhandel van de firma v. d. Steen aan de Stationsweg een etalage heeft afgestaan om de aandacht der voorbijgangers op het Roode Kruis-werk te vestigen. Er is een prachtige ziekenzaal in opge steld. Geeft morgen allen mild met de intentie, dat U van een noodge dwongen verblijf in een dergelijke ziekenzaal gespaard moge blijven. BEGRAFENIS VAN PROF. DR. P. C. F. VAN DER HOEVEN. Op de dag waarop prof. dr. P. C. F. van der Hoeven voor 50 jaren het professoraat in de gynaecologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden aanvaardde, werd hij in alle een voud onder grote belangstelling ten grave gedragen en bijgezet op de begraafplaats van de Nederlands Hervormde gemeente te Zundert. Ds de Bruin uit Zundert leidde de dienst in en sprak in de Nederlands Her vormde kerk troostvolle woorden tot de echtgenote en nabestaanden van de overledene. HU beschreef de overledene als een man met grote begaafdheden. Reeds op 32 jarige leeftijd werd hem de hoge cn zeer verantwoordelyke taak op zyn schouders gelegd om de studerende medici te bekwamen in de gynaeco logie. Ondanks zijn grote begaafd heden bleef de overledene de een voud zelve. De oudste zoon van de overlede ne sprak aan het graf en dankte al len, die aanwezig waren by dit laat ste eerbetoon. Aanwezig waren o.a. prof. dr. J. J. L. Duyvendak, rector magnificus van de Unicversiteit van Leiden, en vele collega's, oud-assis tenten, oud-leerlingen en patiënten, pachters, buurtgenoten en Zunder- tenaren. LEIDSE SPAARBANK In de maand Mei 1953 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd 780.654,858 en terugbetaald een bedrag van 637.183,18. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 234 en het aantal afbetaalde boekjes 162. op 5.172 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 79.857,75 by geschreven. Er werden 363 busjes ter lediging aangeboden met een ge- zamenlyke inhoud van f 6.621,35. Het by de Jeugdspaardienst gespaar de bedrag was 261,45. Het tegoed der 32.126 inleggers bedroeg aan het inde dr maand 18.131.499,78. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift ge titeld De Terreinkeus van dé kie vit" de heer H Klomp, geboren te Groningen en thans wonende te Oosterbeek. Gepromoveerd tot doctor in de god geleerdheid op proefschrift getiteld „Erfzonde en vrijheid" de heer J. M. Hasselaar geboren te Amsterdam en thans wonende te Boxmeer. LANGERAAR Zondaga.s. is voor Altior een dag, waarop lang gekoesterde wensen haar vervulling zullen vinden. Een nieuw kleedlokaal en een derde speelveld zullen dan worden ingeze gend. Deze inzegening zal met enige plechtigheid gepaard gaan en worden verricht door de pastoor. Ook zullen Zondagmiddag verschillende wed strijden zowel voetbal als handbal worden gespeeld. Het programma ziet er uit als volgt: Om 9 uur is de Hoogmis voor de levende en> overleden leden van Altior. Om kwart voor twaalf vertrekken alle leden van Altior met de pastoor, geest, adviseur, bestuur, leiders en genodigden vanaf het Parochiehuis naar het terrein, voorafgegaan door het Tamboercorps van de R.K. Muz. vereniging „Arti et Religioni". De pastoor zal daarna de inzegening ver richten van het nieuwe kleedlokaal Vwcde. KRV Zondag komt alleen KRV 2 in het strijdperk, op eigen terrein tegen Warmunda 4. Om kwart over één speelt SJC 6 op het KRV-terrein tegen Docos 4. De fabrikant in rubberproducten, de heer Van Willigen, die met zijn echtgenote in een luxe auto in Rot terdam reed, werd ter hoogte van de Plaszoom aangereden door een vrachtauto. De gevolgen waren ern stig. De heer W. werd zwaar aan het hoofd gewond, terwyl zyn vrouw een verbryzelde knie bekwam. Beiden werden naar een ziekenhuis overge bracht. De luxe auto werd zwaar be schadigd. Geboren: Petrus Bartholomeus Hendrikus, z. van P. J. Houdijk en H. P. Prins; Wilhelmus Jacobus Ma ria, z. van W. J. Houdyk en M. M. r000 Reuneker; Margaretha Louisa, d. van lUk met afval uit de steden wor- rechtshof, waar hy beroep had aan- HAAGS GERECHTSHOF. Hoger beroep. Voor diefstal van afvalgoederen waren een 27-jarige smid en zyn 31-jarige collega beiden uit Nieuwkoop, veroordeeld tot 40 boete of 10 dagen hechtenis. Zy waren van dit vonnis in beroep gekomen by het Haags Gerechtshof en hier ontkenden zij alle schuld. ook van het derde terrein. De voetbalvereniging TOG uit Berkel is uitgenodigd om op deze middag enige weds try den te spelen tegen Altior, welke uitnodiging door deze vereni ging spontaan werd aanvaard. De inzegening geschied om 12 uur, Daarna volgen de wedstrijden. Voetbal: le terrein: Altior IITOG II, 12.30 uur; 2e terrein: Altior B jun.—TOG B jun., 12.30 uur; le ter rein: Altior ITOG I, 2.30 uur; 2e terrein: Altior adsp.K3>0 adsp., 2.30 uur. Dames Handbal: 3e terrein: Altior IKDO I 2 uur; 3e terrein: Altior II RKAV II, 1 uur. Bij de wedstryden muzikale op luistering. den gedempt, is een vuilnisbelt. Daar wordt het afval gesorteerd en het ijzer wordt gedeponeerd op een schuit. Van deze schuit zouden ver dachten ijzer hebben gestolen. De verdachten hielden echter vol dat zy alleen maar in het water naar oud-ijzer hadden gedregd. Even la ter moest één van hen toch toegeven dat hy een paar wieltjes had meege nomen van de schuit by de belt. De proc. generaal, mr. J. Zaayer, vond de zaak volkomen duideUjk. Aanvankelyk hebben de verdachten gedeeltelijk bekend, nu ontkennen ze alles. Het appèl-college wordt steeds meer beziggehouden door leu genaars en chicaneurs, aldus de proc. generaal. Daar is het Hof niet voor. De proc. generaal eiste daarom ver hoging van de boete tot 60 of 30 dagen. Arrest 17 Juni a.s. MARKTBERICHTEN LEIDEN, b Juni. Vee. Aanvoer 12 stieren, 80 melkkoeien, 300 vette koeien, 142 varekoeien, 40 vette kal veren, 311 nuchtere kalveren, 120 weideschapen, 172 vette lammeren, 3296 weidelammeren, 42 varkens (zeugen), 205 schrammen, 620 biggen, 4 paarden, 1 veulen en 19 geiten, to taal 5365 stuks. Prijzen: fokstieren 300500, slachtstieren 800—1075, per stuks, per kg. slachtgewicht 2.25 •2,65, melkkoeien 8251100, vette koeien 8001150 per stuk, per kg. slachtgewicht 2.203.05; varekoeien 585825, vaarzen 600900, pin- :en 375575 per stuk, vette kal veren per kg. levend gewicht 2.10 2.50, nuchtere slachtkalveren 30 48 per stuk, per kg. levend gewicht 1.001.10; weideschapen 70100, vette lammeren 8011, zuiglam- meren 5568, weidelammeren 40 55, zeugen (drachtige) f 250560, schrammen 60100, biggen 32 50, paarden 7501100 en geiten 1540 per stuk. Handel: stieren, melk- en vaarkoeien, vaarzen en pin ken willig; vette koeien, vette en nuchtere kalveren vlot; schapen en lammeren vry goed, zeugen, schram men. biggen, paarden en geiten ma tig. T.b.c.-vrij afd. 9 stuks 6080 per stuk, boven notering, 2400 Texel se Jammeren 4055. Kaas. Aanvoer 60 partijen Goudse en 7 partyen Leidse kaas. Pryzen: Goudse extra kwaliteit 2.28, le kwal. 2.102.16, 2e kwaliteit 2 052.09, en Leidse le kwaliteit 2.052.08 en 2e kwaliteit 1.95—- 2.00 per kg. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 4 Juni. Eieren. Op de veiling waren aangevoerd 11820 kipeieren, waarvoor genoteerd we-rd: 200 kipeieren no. 0 17.25 17.90, 4600 no. 1 15.80—16.55, 1700 no. 2 14.70—15.50, 4300 no. 3 14.25 —14.60, 800 no. 4 13.25—13.60, 100 no. 5 12.70, 120 no. 6 10.35. Verder waren aangevoerd: 60 ko- nynen 0.505.80, 20 kippen f 1.75 —5 40, 35 hanen 1.20—2.20, 10 dui ven 55—60 cent. Mishandeling. Voor mishande ling veroordeelde de politierechter indertijd een 52-jarige caféhouder uit Bij het gedeelte Zuideinde van de j Alphen a. d. Ryn tot veertien dagen Nieuwko^ -se plassen, die gedeelte- gevangenisstraf. Voor het Haags Ge- getekend, verklaarde de caféhouder thans: „Ik heb die mynheer niet ge slagen". Het slachtoffer, dat thans een civiele vordering indiende voor loonderving, vertelde tegenwoordig uit de buurt van verd. weg te blij ven om nog meer narigheid te voor komen. „Bewijs de mishandeling maar eens", zei verd. De proc. generaal concludeerde dat verd. blykbaar gedacht heeft in het geniep te kunnen mishandelen. Hij meende echter dat het bewijs wel geleverd was en requireerde twee maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelyk, met drie jaar proeftijd. Arrest 17 Juni. SPORTCOLBERTS VANAF BIJPASSENDE PANTALONS NIEUWSTE KLEUKEN vanal KINDERREGENJASSEN (6 JAAR) VANAF JONGENS COSTUUMS VANAF 17.90 10.50 9.95 21.50 29.50 COSTUUMS CHEVIOT-TWEED VANAF COSTUUMS TROPICAL-KAMGAREN COSTUUMS NIEUWSTE KLEUREN vanaf COSTUUMS (SPECIALE AANBIEDING) 49.50 57.50 75.- REGENJASSEN DUBBEL LINNEN-WEERSCHIJN, GROENE TRENCHCOATS. R.A.F. JASSEN. TWEE 1Q *7 KLEUREN MANTELS VANAF A GABARDINE (WOL) VAN AT VOOR DAMES EN BEREN Met uitritsbare veering VA GABARDINE DE BESTE KWALITEIT JOPPERS BLAUW VANAF 9.75 39.50 rAF 47.50 ANAF 62.50 jacks q MODERNE KLEUREN VANAP Spijker- en Khakibroeken VOfR DAMES, HEREN EN 3 7R KINDEBEN VANAF

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3