Een teleurstellende Olympische Dag Stadion voor tweederde gevuld Ned. voetbalelftal kreeg een lesje van Bolton Wanderers Alphia had gelijk spel in handen Door 2-1 zege op Frankrijk MAANDAG 1 JUNI 1953 i—— DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Teleurgesteld hebben de ruim 40.000 toeschouwers na afloop van de Olympische Dag het stadionver- laten. Teleurgesteld omdat het gebo- dene niet in staat was geweest de kilheid van de lang niet volledig be zette tribunes te verdrijven. Het at- hletiekprogramma bij de heren was oninteressant door het ontbreken van de belangrijkste Nederlandse athle- ten en het openingsnummer maakte een rommelige indruk. Maar de grootste deceptie werd het publiek bereid door het hoofdnummer, de voetbalwedstrijd. Niemand had ver wacht, dat dit Nederlands Bondself- tal een kans zou maken tegen de En gelse cup-finalisten, maar dat het zo'n armzalig partijtje voetbal zou worden met een 61 nederlaag als beschamende uitslag had zelfs de grootste pessimist niet gedacht. Het damesathletiek, de prachtige demonstratie op de lange mat van een groepje Deense keurturners en het jachtspringconcours mochten dan al wat spanning, sierlijkheid en goe de sport brengen, het geheel ophalen konden deze onderdelen toch ook niet. Reeds enkele jaren zijn de toe schouwers na de Olympische Dag ontevreden naar huis gegaan. De te rugslag was nu merkbaar: op de tri bunes gaapten vele open plekken en enkele bovenvakken waren geheel leeg. In Amsterdam hingen Zondag morgen bij vele officiële voorverko pers, die, anders geen kaartje voor dit evenement hadden, borden bui ten met de mededeling, dat men hier nog plaatsen kon kopen. DE OPENING. Evenals altijd was het openings nummer verzorgd door hetKNGV. Voorafgegaan door de dragers van de vlaggen van tientallen verenigin gen maakten ongeveer 800 jongens hun opwachting. Het weer, dat de laatste dagen zeer grillig was geweest, hield zich gelukkig goed en hoewel onheilspel lende donkere wolken over de stad dreven, bleef het droog en af en toe scheen zelfs het zonnetje. De oefeningen van de 800 jongens werden in een vlot tempo afgewerkt en kregen soms een daverend applaus tot beloning. Toch was de algemene indruk niet zo goed als vorige jaren. De formaties werden door onnauw keurig werken nog al eens verstoord en het geheel maakte een rommelige indruk. ATHLETIEK. Fanny Blankers-Koen is nog altijd een van de sterkste horden-loopsters van de wereld. Daar liet zij deze middag geen twijfel over bestaan toen zij de Engelse Jean Desforges 0.2 sec. achter zich liet op de 80 me ter horden. Vier starts waren nodig alvorens de loopsters zes in to taal aan de eerste horde konden beginnen. Bij de derde horde waren mevr. Blankers en de Engelse nog gelyk. Toen gleed de Nederlandse, die de horden in een prachtige vloeiende stijl nam, weg van haar tegenstandster en eindigde met ze ker twee meter voorsprong als eer ste in de, voor deze door de regen doorweekt zware baan, uitstekende tijd van 11.4 sec. Jean Desforges werd tweede in il.6 sec. Willie Lust derde in 12 seconden rond. De 100 en 200 meter dames lever den overwinningen op voor Puck Brouwer, die als voornaamste tegen standster de Engelse Ashbey had. Sylvia Cheeseman, die aanvankelijk op het programma stond, had ver stek laten gaan. Op de 100 meter bleef mej. Ash bey tot 50 meter bij, maar toen trok Puck Brouwer zich onweerstaanbaar weg. Op de 200 meter nam de Ne derlandse, die beheerst en rustig liep, na het uitkomen van de bocht de leiding en vergroitte deze op het laatste rechte eind. Bij de heren lieten diverse Ne derlanders verstek gaan. Saat startte niet wegens ziekte en nu had de En gelsman Pinnington geen enkele moeite om op de 200 meter de zege te behalèn in de overigens matige tyd van 22.4 sec. De 400 meter werd gewonnen door de in Amsterdam wonende Zwitser Steger in 49.9 sec. Hier kwam Harrie de Kroon, die eerdei op de dag wel in de estafette voor de Trek vogels was uitgekomen, niet aan de start. Ook de 800 meter leverde matige tyden op. De Deen Nielse nam sa men met onze landgenoot Rem na 600 meter de kop, waarna dc Deen door een felle eindspurt de strijd in zijn voordeel besliste in 1 min. 58.2 sec. Omdat tenslotte ook Wim Slijk huis door een oude blessure niet kon uitkomen, werd de 3000 meter een Deens-Engelse aangelegenheid. De Deen Planck en de Engelsman Mor gan scheidden zich na drie ronden van het veld af en na 1800 meter hadden zij al een voorsprong van ruim 60 meter. Twee ronden voor het einde verhoogde Planck het tem po en liep zienderogen uit. In 8 min 30.4 sec finishte hij als eerste voor Morgan, die precies 6 seconden ach ter hem bleef. Een uitstekende indruk maakte een keurploeg van 9 Deense gym nasten die onder leiding van cand. mag. Johannes Larsen oefeningen op de lange mat demonstreerden en daarbij staaltjes van feilloze li- chaamsbeheersing toonden. DE PAARDENSPORT. Zoals de traditie het vereist, werd de Olympische Dag besloten met De Olympische Dag in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd Zondag der traditie getrouw geopend met een gymnastiekdemonstratie. Over zicht van het stadion tijdens de mas sale uitvoering. ruiterwedstrijden. Op het program ma stond een jachtspringconcours waarvoor de stichting Nederland- sche Hippische Sportbond met zijn beste ruiters en paardenmateriaal had ingeschreven. Winnaar werd de equipe J. Rijks (Rotterdam) met „Master", die op fraaie wijze het parcours zonder fouten beëindigde en daardoor nog maals bewees, dat deze combinatie tot de topklasse behoort. Tonny Timmer, de jeugdige Haagse ruiter, bedreigde de winnaar scherp. Ook hij maakte met zijn paard „Drauf- ganger" een foutloos parcours, doch „Draufganger" nam nu en dan de hindernissen wat te krap, waardoor het paard tikte, zonder ze evenwel om te wer pen. Timmer nam de wendingen zeer kort, maar zijn tijd lag niette min nog boven die van Rijks name lijk 84 4/5 sec., zodat hij op de twee de plaats eindigde. UITSLAGEN. KON. NED. VOETBALBOND. Eerste klasse A: FrieslandVSV 46; ECSneek 12; Wageningen —Heracles 3—1; RCH—GVAV 5—1. Eerste klasse B: 't GooiLeeuwar den 24; Go AheadBe Quick 21; EnschedeAchilles 14. Eerste klasse C: BWSittardia 60; MVVEmma 13; Eerste klasse D: Hermes DVS NAC 13; NOADLimburgia 51. Promotie Tweede klasse A: West I A en Noord A en B): Veendam ZFC 2—2. B: (West I B en West IIA en B): VolendamDFC 22. Promotie Derde Klasse: De Post duivenVCS 13. Derde klasse B: RoodenburgHoek van Holland 16; VVPVDL 01. Promotie Vierde klasse A: Alphen Lugdunum 23; NaaldwijkAm- merstolse SV 23. Vierde klasse A: DOCOSTHB 5—0. Vierde klasse B: De JagersMaas straat 13; RAVADSO 31. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND. Heren: om het kampioenschap van Nederland: HHYCVenlo 04 (Ven- lo kampioen). KON. NED. KORFBALBOND. Om het kampioenschap van Neder land: Groep A: VADABlauw Wit 2—12. KON NED. LAWNTENNISBOND. Overgangsklasse A: Leimonias IV Racketeers I 53; Iwoo Ide Met selaars I 53; Leidse LTC INMC II 26; Houtrust IDDV III 26; Haarlemse LTC IIJoy II 33 (voorl.); de Leidse Hout IGroenen- daal I 44. DOCOS—THB 5—0 De Leidenaars hebben met een overtuigende overwinning op het Haarlemse THB de competitie beslo ten. Jammer, dat zij hun eindspurt te laat hebben ingezet, zodat hun de gradatie afhankelijk is geworden van een 5 minuten wedstrijd tussen WSB en THB met een stand van 21 voor THB. Intussen heeft Docos door beter en productiever spel zich overtuigend sterker getoond dan de Haarlem mers. Hun spel was vooral aanval lend zeer povertjes. De Nederlandse bondsploeg ver scheen in de volgende opstelling in het veld: Doel: van Raalte. Achter: Cools en Odenthal. Midden: Van Schijndel, de Voogd en Klaassens. Voor: van Overbeek, van Beurden, Angenent, Luppens (Stormvogels) en Luiten, De Engelsen namen na de aftrap dadelijk het heft in handen en lie ten geen twijfel bestaan over hun bedoelingen. Met keurig kort samen spel trokken zij op het Nederlandse doel af en reeds in de tweede mi nuut hal Hassail, die zich later als een voetbaltovenaar van de eerste rang zou 'laten kennen, succes. Uit een combinatie op de rechtervleu gel kreeg hij de bal toegespeeld en voor van Raalte zich realiseerde wat er gebeurde was hij gepasseerd (0 1). Voorlopig kregen de Nederlan ders bijna geen voet aan de bal en de schaarse mogelijkheden werden door slecht afgeven of nog slechter schieten verprutst. Het wekte dan ook geen verwon dering, dat de Wanderers in de 12e minuut hun voorsprong vergrootten. Bij een opbouw van de aanval werd middenvoor Wheeler door de Voogd de voet dwars gezet. De Engelsman gaf de bal een tikje naar de achter hem staande rechtsbinnen Moir, die met een ver schot scoorde (02). Toen in de zestiende minuut Whee ler de stand op 03 bracht, vonden de Engelsen het voorlopig blijkbaar genoeg, want zij trokken zich terug in een soort genoeglijkheids voetbal, lieten nu zuiver alleen de bal het werk doen en als dit mislukte zorg de de robuste Engelse achterhoede er voor, dat het doel schoon bleef. Na 25 minuten kon Luiten zich wel de haren uit het hoofd rukken, toen hij' over de keurig door Ange nent toegespeelde bal heen trapte en zo een prachtige kans tot scoren voorbij liet gaan. Het publiek werd onrustiger naarmate de eerste helft vorderde en de Engelsen steeds meer de Ne derlanders bij de neus namen. Dat de ruststand 03 werd, was zeker geen verdienste van de bondsploeg, maar alleen een gevolg van het feit, dat de Wanderers zich niet meer in spanden. Direct na de hervatting de meeste toeschouwers hadden hun plaatsen nog niet eens ingenomen bracht Hassail de stand op 04. De bondsploeg kreeg wat meer ruimte en in de twaalfde minuut slaagde Luiten erin de achterstand te ver kleinen. Uit een goede voorzet van van Beurden schoot hij hoog in, on bereikbaar voor doelman Hanson (14). De stand werd 15 uit een slecht door Moir genomen penalty. De Voogd sloeg bij een Engelse aanval de bal met de hand weg. Uit de straf schop schoot Moir recht op van Raalte af, die vallend de bal weg- stompte, precies voor de 'voeten van Moir, die het nu beter deed. Hassail liet nog even diverse fraaie staaltjes voetbal zien, om- Voor rust, tegen wind aiuuui bouwden de Docos-mensen hun aan- deze hier en daar'aan- vaUen heel aardig op en bij de thee stonden de roodwitten reeds met 3o voor door doelpunten van Van Dam en Welling, terwijl de THB- midhalf met een uitnemend schot zijn eigen doelman verraste. Na de rust gaf Docos steeds de toon aan en Ouwerling bezorgde met twee goede doelpunten zijn club een 50 zege. RKSV WILHELMUS De Voorburgse RK Voetbalvereni ging heeft Zaterdagavond haar 40- jarig jubileumfeest ingezet met een ere-wedstrijd FeyenoordWillem II, gespeeld in het VUC-stadion. De Tilburgers kwamen geheel volledig uit met uitzondering van Wagenaar, die vervangen was door Van Bladel als linkshalf. Van Roessel stond midvoor. Ook de Rotterdammers kwamen met eon sterk elftal in het veld met de ex-prof Steenbergen als rechtshalf en de bekende Korput als linkshalf. Het stadion was geheel gevuld en de beide eerste klassers werden met gejuich ontvangen. Willem II won de wedstrijd met 43. speelde eenmaal Cools, zonder dat de Brabander er iets tegenover kon stellen, maar het schot stuitte af op de lat. Angenent miste een scorings kans en Luppens schoot hoog over. Toen was het uit met de Nederlan ders, vooral nadat Moir in de 39e minuut een soloren, waarbij hij ge flankeerd werd door twee Nederlan ders, besloot met een keihard schot, dat van Raalte te machtig was (1 6), Met deze stand kwam het einde van een voor de Nederlanders troos teloze wedstrijd. Van de Nederlan ders voldeden van Schijndel en Klaassens nog het meest. Lugdunum won Fouten van Kramer werden thuisclub noodlottig Op het Alphia- terrein heeft gis teren het eerste treffen plaats ge vonden van Alphia en Lugdunum, de kampioenen van de vierde klasse A en B van de KNVB. Begrijpelijk bestond er voor deze wedstrijd enor me belangstelling, zodat de pen ningmeester van de Oranjehemden des avonds wel warme vingertoppen gehad zal hebben. De wedstrijd zelf eindigde in een kleine zege voor de Lugdunummers, die hiermede zonder twijfel meer gekregen hebben dan waarop zij, gezien het spelbeeld recht hadden. Een gelijk spel zou voor beide par tijen een eerlijker beloning geweest zijn. Ongetwijfeld heeft Lugdunum in de eerste helft het beste deel ge had en was de 20 voorsprong stel lig in deze wedstrijdperiode wel ver diend. Al moet hierbij ook weer er kend worden, dat doelman Kramer reeds bij het eerste Leidse doelpunt niet geheel en al vrij uit ging. Al phia herstelde zich in de tweede helft prachtig en oefende een voortduren de druk op het Lugdunum-doel. Het viel dan ook niet te verwonde ren, dat, nadat de achterstand ver klein was, uiteindelijk de gelijkmaker ook kwam. Lugdunum stond toen met de rugtegen de muur en het mocht van geluk spreken, dat Alühia toen niet wist door te stoten. Toen kort voor het einde Kramer opnieuw een vergissing maakte kwam Lugdunum op wel zeer gelukkige wijze aan het winnende doelpunt. Bij Alphia bleek S. Bouthoorn verhinderd te zijn, terwijl ook de Hertog nog moest uit vallen, wat Ongetwijfeld een ge duchte aderlating was voor de Al- nhia-vonrhoede. Na het aanbieden van bloemen bracht Lugdunum de bal aan het rollen. Het begin was wat zenuw achtig, maar al spoedig moest Kra mer er aan te pas komen, wat hem echter goed afging. Enkele hoek schoppen worden op zijn doel geno men, terwijl hij bij een keihard schot van Verhoeven keurig redde. Van Laar kreeg al spoedig een haast niet te missen kans, maar tot grote te. leurstelling van de duizenden Al- phenaren faalde hij volkomen. Bek kering en Teeuwen belaagden nog al eens het Alphiadoel. vooral ook omdat rechtsachter Uithol van Al- ohia te veel de buitenspelers vrij liet. Bij een goede kans voor de be zoekers schoot Bekkering juist over de lat. Lugdunum is nu kennelijk sterker en de thuisclub moest alle zeilen bijzetten. Als in de 35ste mi nuut de Hertog moet uitvallen komt Martens het elftal completeren. Een minuut later kwam de Lugdunum. voorhoede weer voor het Alphia doel, waar de RoO de kans benutte en rustig de bal over Kramer in het doel plaatste (01). Vier minuten la ter is het weer raak nu door Fhillip- po (02). Nog juist voor de rust wist Oudshoorn een hard schot van v Laar over de lat te werken. Zaterdagelftal rehabiliteerde zich Het Nederlands Zaterdagelftal heeft de uitwedstrijd tegen Frankrijk, wel ke te Parijs werd gespeeld, met 21 gewonnen en daardoor beslag gelegd op de tweede plaats in het drielan- den-tournooi. Deze overwinning is op zichzelf zeer „verdienstelijk, maar meer nog door de wijze waarop zij werd behaald, is het een rehabilitatie geworden voor de slechte indruk, die het Nederlands Zaterdagelftal in de wedstrijd tegen België te Leiden had gemaakt. Er waren er niet veel, die na het slechte voetbal tegen de Belgen ons elftal nog enige kans gaven tegen de fel spelende Fransen, die nu zij op eigen bodem waren, zeker alles in het werk zouden, stellen de 2e plaats te bemachtigen in de stryd om de Challenge ..Fernand Canelle". Maar het waren de Hollanders, die fel van zich afbeten en juist in een periode toen dat hard nodig was, de mentale hardheid opbrachten. In deze wed strijd is gebleken, dat het Zaterdag elftal kan vechten als dat nodig is. Ook tegen een tegenstander, die waarschijnlijk qua voetbal wel beter was. Er werd over het algemeen goed voetbal gespeeld met tal van aardige momenten en hoogtepunten van spanning en sensatie. Het Zaterdagelftal begon overdon derend en forceerde in de eerste mi nuten al enige corners. Nederland bleef in de aanval doch sncces bleef uit. Hoewel Heinen en Van der Oever enkele uitstekende schietkansen had den Een knal van Van der Oever Puck Brouwer wint de 100 meter In het stadion te Amsterdam werd Zondag de jaarlijkse Olympische Dag gehouden, waarbij ruim 40.000 toeschouwers aanwezig waren. De wedstrijd 100 meter hardlopen dames werd gewonnen door de Nederlandse Puck Brouwer in 12.2 sec. voor 4e Engelse mej. Ashby (12.4 sec.). Van rechts* naar links: Puck Brouwer, mej. Ashby, vervolgens (van boven naar onder) mevr. Stadde Jongh, Veth en W. Lust. Geheel links Gré de Jongh en N. Buch. uit vrye positie ging helaas via de lat over. In deze periode had ons elf tal zeker wel een voorsprong ver diend, maar het waren'juist de Fran sen. die de score openden. Via de rechtsbinnen Grosso, die na 35 minu ten een fraaie pas kreeg en daaruit van buiten het strafschopgebied, vol komen onhoudbaar voor Woudsma hoog en hard inkogelde. Binnen de drie minuten echter was de stand reeds gelijk, doordat het" Nederland se elftal niet bij de pakken ging neer zitten, doch fel en hard terugsloeg. Een lange dribbel besloot Heinen met een schot, dat de Franse doelman niet onder controle kon krijgen en de snel reagerende Van der Oever werk te de kans uitstekend af. Na de rust waren onze landgenoten nog enige tijd in de aanval, hetgeen binnen de 10 minuten resulteerde in een goed doelpunt van Heinen. Na dien waren de Fransen iets sterker, maar wat zij ook probeerden, de Ne derlandse verdediging stond pal en wanneer er nog enkele schietkansen waren, werden deze niet benut. Onder hoogspanning kwam het einde aan deze wedstrijd, waarin, zonder de andere spelers ook maar iets tekort te doen, Schaap en Woudsma zich bijzonder onderscheidden. INVASIE VAN BUITENLANDSE SPELERS DOOR ITALIAANSE REGERING VERHINDERD. De Italiaanse regering zal voortaan vestigingsvergunningen weigeren aan buitenlandse voetballers, die als pro fessionals voor Italiaanse clubs wil len uitkomen. Tot nu toe h'dden de belangrijkste Italiaanse clubs toestem ming om hoogstens 3 buitenlandse spelers in hun teams op te nemen. De Italiaanse dagbladen hebben on langs deze methode scherp becriti- seerd en voeren- deze werkwijze aan als een reden voor het feit, dat het na-oorlogse peil van het Italiaanse voetbal zo naar beneden is gegaan. Het vermindert de kansen om jonge Italiaanse spelers door training tot het peil van eerste klasse voetbal op te werken. De critiek werd bijzonder scherp na de nederlaag van het Italiaanse team, met 30 tegen Hongarije te Rome. Enkele weken tevoren was te Praag met 20 van Tsj.-Slowakije verloren. De regeringsmaatregel, zo werd nog nader verklaard, geldt niet reeds in Italiaanse clubs spelen, voor buitenlandse voetballers, die In de tweede helft wilden de Lei denaars blijkbaar hun voorsprong consolideren, maar hoe gevaarlijk dit is werd hun spoedig duidelijk. Aanval op \anval werd onderno men, waarbij de kans op een doel punt voor de thuisclub groter werd. Het gebeurde dan ook in de 23ste mi nuut toen van Egmond zich goed vrij wist te spelen en 12 maakte. Fel pakte Alphia nu de zaken aan, maar Lugdunum probeerde de voorsprong te vergroten, zodat een snel op en neer gaande wedstrijd te zien was. Verhoeven schoot nog eens over, ter wijl Kramer bij een schot van Phi- lippo zich deed gelden. Toen tien minuten voor het einde Martens met een keurige kopbal de gelijkmaker scoorde (22), zat er een goede kans voor de Alphianen in zelfs nog winst te boeken Lugdunum moest zich tot verdedigen bepalen, afge wisseld met snelle uitvallen. Bij een dezer veroorzaakte Uithol geheel on nodig een hoekschop, die de thuis club noodlottig werd, doordat Kra mer verzuimde de vor het doel ge- nlaatste bal weg te stompen. Hier door kreeg Philippo de bal teeen de borst, waarna het leder in het doel rolde waarmede de bezoekers on nieuw de leiding hadden (23). Wat Alphia ook probeerde, zij slaag de er niet in Opn'euw de balans in evenwicht te brengen, door van Well c.s. hun daarvoor geen kans meer gaven. Zondag a.s. ontmoeten de elf tallen elkander in Leiden, wagrbij het echter genszins vast staat, dat het enig nodige punt door de Leidse ploeg ook binnen gehaald wordt. S. H. O.—R. C. L. 1—0. RCL heeft Zaterdag in Oud-Beijer- land het niet kunnen bolwerken. Bij de rust had zij reeds een 10 ach terstand. Na de rust zakte het mo reel van RCL aanmerkelijk toen keeper Mulder na een botsing met een hersenschudding op een bran card van het veld moest worden ge dragen. Het einde kwam onveranderd zodat SHO promoveert. URUGAY—ENGELAND 2—1 De te Montevideo gespeelde wed strijd tussen Urugay en Engeland werd door de gastheren met 21 ge wonnen. pe rust ging in met 10 voor Urugay. Het Engelse elftal bleek zich nog niet te hebben hersteld van de ma laise, welke zich na de wedstrijd te gen Chili bij enkele spelers had ge openbaard. Gedurende de gehele wedstrijd waren de Zuidamerikanen in de meerderheid. ATHLETIEK. JAARFEEST VAN DE BATAVEN. Op bescheiden wijze heeft de KAV De Bataven gistermorgen het feit van het 22-jarig bestaan herdacht, Om 9 uur verzamelden zich een 60-tal leden in de Kapel van de Voorzienigheid aan de Hogewoerd. De H. Mis, tot intentie van de levende en overleden leden, werd op gedragen door Pater Geers O.F.M, Na de H. Mis ging het naar Den Burcht, waar een gezamenlijk ontbijt werd gehouden. Na het ontbijt hield Pater Geers een korte causerie, waarin hij wees op het feit, dat wij als katho liek ons door onze opvattingen steeds moeten onderscheiden van anderen. De Bataven bleken reeds gekozen te heb ben. gezien het feit, dat zij in een ka tholieke vereniging hun ontspanning zoeken. De sport immers kweekt vele goede eigenschappen aan. Vooral moeten we de sport beoefenen als fair play, dus geen gemene trucjes. De hoop uitspre kende, dat. de vereniging steeds meer leden tot zich zou kunnen trekken, be sloot Pater Geers zijn bezielend woord. Vervolgens werd aan Rector Vester een telegram gezonden. Een heel aardig intermezzo, was nog het uitreiken van de beloningen aan die leden, die de binnentraining dee gehele winter zonder verzuim hadden meege maakt. Bij de damesafdeling ontving mej. A. Vink het trainingspak, bij de heren N. Albers, terwijl aan P. Vlasveld een sportkoffer werd uitgereikt. En hiermede kwam het einde van een so bere, doch zeer enthousiast meeegelcef- de viering. AUTOMOBILISME. De tiende damesrit van de KNAC. Zaterdag op de Veluwe gehouden, met als startpunt en finish het gehucht Vierhouten, werd geheel tegen de tra ditie in, ditmaal niet begunstigd door mooi weer. Het ochtendtraject, dat een lengte had van 65 kilometer en waarbij enkele gedeelten leidden over minder goede wegen, die het gemiddelde aan zienlijk drukten, moest binnen ander half uur worden afgelegd, hetgeen neer kwam op een snelheid van ongeveer 43 km. per uur. Geen der deelnemende equipes bleek in staat om dit gemid delde met inachtneming van de juiste route te halen, zodat allen strafpunten opliepen. 's Middags, toen het weer iets was opgeklaard, werden de dames onder worpen aan een rijproef, over een door de bossen uitgestippeld circuit, waarbij een tiental behendigheidsproeven moest worden afgelegd, terwijl het traject hier en daar enige handigheid in terrein- rijder. vereiste. De uitslag van deze KNAC-damesrit luidde: Mevr. E. A. v. d. Heyden—Ras (Was senaar)—Mevr. A. C. Kokkes—Godijn (Alkmaar) met Volkswagen, 162}^ pnt.; 2. Mevr. B. HendersonKuipers (Rot terdam)Mevr. H. SollartMeyaard (Rotterdam) met Panhard, 182^ pnt. CRICKET. LCC—HBS 2. Voor de tweede kl. B van de competitie van de NCB werd te Leiden de wedstrijd geópeeld tussen LCC en HBS II. LCC won met 32 runs. HBS scoorde in totaal 45 runs en LCC 77 runs.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 7