Rijnstreek De Eerste Plechtige H. Mis in „De Goede Herder" Wassenaar K-R-V- had het feest in de benen „(uliana" uit Stompwijk behaalde de Burgemeester Keyzer-beker De parochie van Bodegraven ontving weer een priesterzoon ZATERDAG 30 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 In de feestelijk versierde parochie kerk van de Goede Herder aan de Stocplaan heeft gisteren een zoon van de parochie, de eerwaarde heer W. Alkemade zijn eerste Plechtige H. Mis opgedragen, nadat hij Zater dag de H. Priesterwijding had ont vangen. De Neomyst werd aan het altaar geassisteerd door oud-pastoor Ch. N. J. Meysing als presbyter-assistents, kapelaan Vreeburg, diaken, kapelaan Van Adrichem, sub-diaken en van kapelaan Roozenburg als ceremonia- rius. Het parochieel zangkoor zong, aan het orgel begeleid door August Beuk, een feestelijke mis van Perosi. Pas toor H. M. van Spanje hield de pre dikatie, waarin hij sprak over de ze gen van priesterroepingen en over de veelzijdigheid van het Priester schap. Na de H. Mis zong het koor de Priestercantate van J. C. Beuk. De neomyst, zijn familie en enkele genodigden, verenigden zich na de H. Mis aan een feestelijk ontbijt, aan het slot waarvan, de officiële aanbieding plaats had van het ge schenk der parochianen. Er had zich nl in verband met deze blijde feest dag in de parochie van de Goede Herder een comité gevormd, dat een oproep richtte tot alle parochianen tot het bijdragen in een passend ge schenk. De voorzitter van het comité, mr. dr. C. Ch. A. van Haren, over handigde na een toespraak een foto van 't geschenk, dat de parochianen van de Goede Herder de nieuwe Priester hadden toegedacht: een eiken ameublement, bestaande uit KATWIJK AAN DEN RIJN Gisteren- vierde KRV haar vierde lustrum. De dag werd begonnen met een H. Mis voor de leden, gevolgd door gezamenlijke ontbijt in het Pa rochiehuis. Om 12 uur speelde KRV II tegen Foreholte III een wedstrijd, waarvoor een medaille beschikbaar werd gesteld. Het spel was weinig animerend, waaraan waarschijnlijk ook het weer wel debet zal zijn ge weest. We kunnen evenwel gerust zeggen, dat Foreholte de medaille verdiende, daar het spelpeil van de. gasten hoger lag dan dat van KRV. Reeds dadelijk na de aanvang -werd KRV in de verdediging gedrongen en dit is practisch de gehele wedstrijd zo gebleven. Aan beide zijden werd er slecht geplaatst en het spel maak te ook een verwarde indruk. De uit slag was 48. KRV I, dat om 2.30 uur tegen Fo reholte I speelde, bracht het er al niet veel beter van af. Hiervoor was door de heer M. J. Huibers een beker beschikbaar gesteld, die 3 maal ach tereen of 5 maal gewonnen moet wor den. Deze eerste keer verhuisde de beker naar Voorhout. Foreholte won deze wedstrijd met 73. Deze uit slag is echter wel enigszins geflat teerd. Het was echter een mooie wed strijd met vele spannende momenten. En wellicht wordt volgend jhar de beker weer teruggehaald. Om 4.30 uur speelden de oud-ge- dienden tegen de veteranen van Fo reholte. Ook dezen waren al niet erg gelukkig; ze verloren met 23. Er werd door beide partijen nog een be hoorlijke partij voetbal gespeeld, en er werd door de supporters, die_ in groten getale waren opgekomen, flink gelachen. 's Avonds was er een feestavond in het Parochiehuis voor leden en dona teurs met hun dames. De voorz. open de deze avond met een welkomst woord en dankte tevens de heer Hui bers voor de door hem geschonken wisselbeker. Het feest werd verzorgd door het bekende gezelschap Geral- dini; de pauzes werden gevuld door het optreden van The Gay Players, die tevens de muziek bij het gezel lig samenzijn verzorgden. Het bestuur van KRV mag terugzien op een zeer geslaagde dag. Puzzlerit. Zaterdagmiddag werd in Katwijk en omgeving een interes sante puzzlerit voor auto's gereden, waarvan de leiding berustte bij de heer R. C. Ruigrok, een z.g. Oranje- rit. De start was aan de Noordwij- kerweg en van het grote aantal deel nemers waren de winnaars: 1. J. A. Ruigrok. 2. G. Piers, 3. H. Hueting, 4. dr. J. Bergman, 5. Zwaan-Noort. De finish was bij de Roskam. In het hotel werden onder toepasselijke be woordingen de prijzen uitgereikt door de leider de heer A. C. Ruigrok. Handbal.Rapiditas I was te gast bij Zwaluwen en won met 32. Rapiditas II ging op bezoek bij Con cordia I en verloor met 012. Vol gende keer beter, dames. LISSE BEDEVAART NAAR HEILO. De pastoors van de drie parochies hebben het initiatief genomen een bedevaart naar O. L. Vr. te Heilo te organiseren. Deze zal plaats hebben op Zondag 21 Juni 1953. De bedetocht zal een massale op gang naar Heilo kunnen worden wanneer uit elk gezin een of twee deelnemers komen, hetgeen zou be tekenen, dat dan ongeveer 1200 per sonen hieraan zullen deelnemen. Mej. N. Barnhoorn slaagde voor Ihet examen onderwijzeres. ZOETERMEER Geboren: Maria Adriana Wilhel- mina, dr. van G. L. Waayer en J. M. M. v. Santen. Christina Elisabeth, dr van C. T. Vonk en J. Oranje. Getrouwd: H. Paul 24 jaar en A. Bos 24 jaar. een bureau met stoel, een boeken kast, een tafel en twee fauteuils. 's Middags werd in de ouderlijke woning van de neomyst, aan de Stoeplaan een receptie gehouden en de feestdag werd 's avonds besloten met een plechtig Danklof, gecele breerd door de jonge priester, met assistentie van de kapelaans Roo zenburg en Van Adrichem. CURSUS VOOR POLITIE- ADSPIRANTEN BESLOTEN. Zaterdag is in „De Haven" in Rijks dorp te Wassenaar de laatste oplei dingscursus voor politie-adspi-ranten in dit seizoen officiëel gesloten. Aan de cursus werd deelgenomen door een 39-tal adspirant-agenten uit ver schillende Zuid-Hollandse en Noord- Hollandse gemeenten, die in Wasse naar centraal hun eerste opleiding ontvangen, voordat zij bij de ver schillende korpsen werden ingedeeld. De sluiting van de cursus werd bijge woond door burgemeesters en korps chefs uit diverse gemeenten. De Directeur van de school, de Wassenaarse commissaris van politie, de beer J. J. Maandag, hield een toe spraak, waarin hij eraan herinnerde, dat deze politieschool „uit de nood- geboren" werd. In de gemeenten de grote steden uitgezonderd vormde de opleiding van adspiranten n.l. een groot probleem. Op initiatief van enkele korpschefs in Zuid Hol land en met medewerking van de burgemeesters werd besloten, dit pro bleem met elkaar op te lossen. Welke stof de leerlingen in de afge lopen 2 maanden hebben te verwer ken gekregen bleek vervolgens uit enkele proeflessen, die door docenten gegeven werden. Onder leiding van brigadier C. Lugthart demonstreer den de adspiranten vervolgens exer citie. „Kieviten" vierden feest. De Wassenaarse Hockey- en Cricketclub „De Kieviten' heeft Zaterdagavond in restaurant Meyendell feest gevierd omdat de twee eerste herenteams en de drie damesteams alle het afde lingskampioenschap behaalden. De voorzitter van De Kieviten, de heer E. C. A. Rijpstra, sprak de aan wezigen toe en memoreerde het heuglijke feit, dat na zo vele successen van damesteams nu ook eindelijk de heren van zich hebben doen spreken. Er werd door het cabaret-gezelschap „De Club" onder leiding van mevr. L. v. d. Knaap—Verhagen een aan trekkelijk programma uitgevoerd, dat afgewisseld werd met dans-pau- zes. Hoogtepunt van de avond^ werd de huldiging van de vijf kampioenen. Het. eerste herenteam, dat na een spannende strijd de promotie-klasse bereikte, werd in het bijzonder in de hoogte gestoken. Captain Jan van Eek en zijn spelers, de trainer en de elf talcommissieleden kregen een aan denken aangeboden. Gehuwd: K. Duijvenbode en C. H. van Rheenen; A. P. J. van der Voorn en P. C. Duivenvoorden; W. P. C. Prins en W. C. Immerzeel; J. P. P. van Reijsen en G. A. T. Warmerdam; A. J. R. M. van Maris en T. M. Schil der; H. Th. Hachmang en J. P. van Nobelen; T. Vink en T. Bartels. Overleden: N. Weijers 83 j. weduw naar van J. van der Molen; A. Koud- 2 jaar: J. G. Duits 53 jaar: H. G. van der Slot, 3 maanden; J. H. Laenen 79 jaar weduwnaar van H. H. Woens- drecht. MUZIEKCONCOURS Het was geen concoursweer, deze Zondag. Op dat mooi plekje in de Plantage te Schiedam heerste op de tijd, dat het concours moest begin nen, een gedrukte stemming. Men besloot spoedig het concours voort te zetten in de grote zaal van de R. K. Volksbond. Spoedig was de concert zaal gevuld en na een kort wel komstwoord door de voorz. van St. Ambrosius, werd met de wedstrijd begonnen. Het was de jonge vereniging Adest Musica die het eerst het podium be zette. Deze vereniging kwam uit in de 4e afd. Harmonie. Als we de jeugd van deze vereniging in aan merking nemen, begrijpen we, dat nog niet alles gaaf kan zijn. Mooiere uitvoering der dynamische tekens en intenties van de dirigent opvolgen zal de uitvoerinen ten goede komen. 2e prijs met 258 1/2 punten. Daarna was de R.K. Leidse Har- nroniekapel aan de beurt, in de 3e afd. Harmonie. Geen gelukkige uit voering. Jammer, dat de stemming niet altijd zuiver was, en de klank soms scherp. Het geheel was wat vlak met te weinig nuances. 2 prijs met 250 punten. Godsdienst en Kunstzin te Berkel speelde in de le afd. Fanfare en deed het goed. Uitvoering met mooie, be schaafde klank, frisse tempi en goe de opvatting. Ie prijs met promotie roet 300 punten. De St. Jansfanfare te Zocterwoude kwam ook uit in de le afd. Fanfare. Ook dit corps muciseerde verdiens telijk. Jammer, dat in de Triomf- mars uit >,Aida" niet wat meer vaart zat. Maar men behaalde een royale le prijs met 299 1/2 punten. Unitas uit Vinkeveen speelde in de le afd. 'Harmonie. Deze vereni ging was met het eerste nummer niet gelukkig. Het tweede was beter. Ook de stemming. Men behaalde een 2e prijs met 255 1/2 punten. Noordwijkers traden aan Uitmuntendheid fanfare. Excelsior Noordwijk. Eerste nummer goede uitvoering. Kan dynamisch nog wel winnen en met meer kleur worden uitgevoerd. In het vrije nummer is de stemming nog al eens in het gedrang. Jammer, dit was veel min der dan het eerste nummer. Men bracht het toch tot een eerste prijs 1 met 267 punten. Uitmuntendheid Harmonie St. Gre- gorius te Kwintsheul. Verplicht nummer geen mooie stemming cn 't vrije nummer maakte de indruk voor deze vereniging wat zwaar te zijn. 2e priis met 248 1/2 punten. In deze zelfde afd. speelde ook St. Caecilia uit Alkmaar. Het verplichte nummer klonk beter dan van de voorgaande vereniging. Het vrije nummer was niet vrij van onnauw keurigheden. 2e prijs met 262 pun ten. Ere-afd. Harmonie. De Phoenix te Wateringen. Deze vereniging gaf van het moeilijke verplichte nummer „Simson" een vrij goede uitvoering Maar nret het vrije nummer kwam men tot veel hoger prestatie, le prijs met promotie met 314 punten. Crescendo uit Hillegom kwam eveneens uit jn ere-afd. Harmonie. Deze wist van het moeilijke ver plichte werk een nog betere uitvoe ring te geven dan de vorige Maar met het vrije nummer kon men deze hoogte niet halen. Maar het geheel was ook een respectabele prestatie. 314 punten le prijs met promotie. Laatste was Pius X uit Poeldijk in de superieure afdeling fanfare. Het was lest best. Dit uitnemende corps leverde weer een prima prestatie. De beste van de dag. Beschaafde klank, gave techniek, mooie stemming. Een uitvoering de superieure afd. waar dig. 321% punten, le prijs. De Burgemeester Keijzer-beker voor de vereniging die het hoogst aantal punten van het concours be haald heeft in de concert-wedstrijd, komt dit jaar in 't bezit van Juliana te Stompwijk, en de Spar-beker, voor de vereniging met op een na het hoogst aantal punten, is dit jaar voor Pius X te Poeldijk. De dagprijs van de eerste concoursdag is voor Juliana te Stompwijk. De dagprijs van de tweede concoursdag voor Pius X te Poeldijk. De mars wedstrijd moest onder on gunstige omstandigheden worden ge houden. Een druilerige regen viel onafgebroken neer. Dit had geen gunstige invloed op het goede mar cheren. In het algemeen was het tempo te snel. Uitslagen R.K. Leidse Harmoniekapel 75 pun ten 2e prijs; Unitas te Vinkeveen, 75 punten, 2e prijs; Excelsior Noord- wijk, 102 punten, le prijs; St. Ceci lia Alkmaar, 78 punten, 2e prijs; Crescendo Hillegom, 78 punten, 2e prijs. De Bavo marsbeker is dit jaar voor Gloria in Excelsis Deo te Noot dorp. Tamboerwedstrijd: R.K. Leidse Harmoniekapel, 78 punten, 2e prijs; Unitas Vinkeveen, 78 punten, prijs; St. Cecilia Alkmaar, 75 pun ten, 2e prijs; Crescendo Hillegom, 78 punten, 2e prijs; Excelsior Noord- wijk, 75 punten, 2e prijs. De Burgemeester Gründeman-be- ker werd na loting tussen St. Am brosius Schiedam en Adest Musica toegekend aan St. Ambrosius te Schiedam. Tot besluit van het concours con certeerde in de grote zaal van het gebouw van de R.K. Volksbond het Fanfare-orkest Pius X uit Poeldijk. HAARLEMMERMEER Geboren: Antheunius, z. van J. A. Bogaard en M. J. van Dijk; Gau- dentius M. J., z. van J. A. van Rooiji en J. M. T. van Hamersveld, Gerda, d. van W. Kamerman en G. Lammers; Johanna J.. d. van P. J. Ahrens en C. Pecht; Trijntje, d. van C. H. Kat tenberg en E. Schutte; Dirk J. z. van C. de Cloe en M. de Mots; Sabilla C. M., d. van T. J. van Aanholt en C. M. Trompert; Hendricus J. L. J., z. van H. Nijhuis en H. S. F. Thijssen; Ja- coba A. M., d. van W. Jongenelen en H. H. M Kieft. Ondertrouwd: A. Heijstek 22 jaar en J Lib 25 jaar; J. Kofoed 36 jaar en F. Biemond 25 jaar; A. J. Bergman 25 jaar en D. van Andel 23 jaar; H. v. Kleij 24 jaar en C. M. van der- Lin den 24 jaar; M. Klaassen 22 jaar en E. Huysen 20 jaar; C. G. H. Harte 24 jaar en Th. M. A. Konst 19 jaar; K. Kist 41 jaar en G. Stuiver 34 jaar. G. van der Stelt 28 jaar en L. Adr. de Waardt 23 jaar. Getrouwd: A. Schiele 30 jaar en H. B. Knorringa 28 jaar. W. L. Bonhof 23 jaar en M. I. van der Wal 22 jaar; J. van Luiing 24 jaar en A. Huigen 24 jaar; J. Peters 51 jaar en W. S. Schmidt 47 jaar; A. J. Mulder 33 jaar en E. J. Du wel 22 jaar; C. H. van den Broek 30 jaar en M. J. Zoet 28 jaar; A. C. J. Eleveld 24 jaar en M. V. van Rooijen 21 jaar; G. Vlug 26 jaar en C. C. Hopman 26 jaar; J. Dolieslager 29 jaar en E. Speelmans 25 jaar; A. Wesselius 23 jaar en N. T. Bodewes 23 jaar: J. B. H. Hatting 33 jaar en A. M. Ealk 33 jaar. Overleden: Mozes Tanis 77 jaar echtg. van M. E. Revers; Antonius J., 9 jaar z. van H. J. Bouman en H. J. Jansen; Wilhelmina Dol 60 jaar wed. van C. van der Blij: Alida Zandvliet, 84 jaar, wed. van C. Hoogkamer. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Johanna W. C. M., d. van J. C. M. van Haaster—rRuigrok; Geertruida J. M.. d. van D. Hooger- vorstSpruijt: Cornelis J. M., z. van J. P. Warmerdamvan Steijn; Jaco- ba J. W., d. van J. WijtsHoogka mer; Antonius J. C., z. van C. J. van PinxterenJasen; Josephus C. A. M., z. van J. J. MeijerDijkhuizen; Pe trus Agata W., z. van M. W. Pompe van Engelen; Cornelia G. M., d. van A. J. MoekindDuindam, Petronella Q. H., d. van A. WaasdorpLooije- stijn; Mara C., d. van L. J. Cosijn van der Pouw Kraan. Huwelijksaangiften: J. J. Koelewrjn 55 jaar en H. van Schooten 48 jaar; H. C. van den Berg 29 jaar en J. C. Pennings 25 jaar. LEIDEN GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. C. v. Eek te Leiden. Pakhuis met afz. bo venwoning Molesteeg 16/16a in bod: 5.000—, koper J. W. van Hagen te Leiden voor 5.000. Huis Willemstraat 12 in bod: 2.900.—, koper C. v?n Klaveren te Oegstgeest voor: f 2.905. Huis Korte Lijsbethsteeg 4 in bod 1775.—, koper J. J. L. Koet te Lei den voor 1.775. Huizen Reineveststeeg 2, 4, 6 en 8 te zamen na afmijning in bood: 7.960.—, k. .per E. van Starken- burg q.q. te Oegstgeest voor f 8.960. Huis Mirakelsteeg 35 in bod 380 koper W. van der Reijden te Leiden voor 380. De huizen Levendaal 143/143a in bod: 4.800.—. Maredijk 8/14 in bod 3.200.Smidsteeg 11 in bod: ƒ1.500.en Noorderstraat 5 in bod: 1.680.zijn niet verkocht. Ten ovei-staan van Notaris A. H. Doyer te Leiden. Huis met tuin van Duivenvoorde- straat 17 (Oegstgeest) in bod: 6.000 koper E. van Starkenbprg q.q te Oegstgeest voor 6.800. Huis met tuin Hugo de Vriesstraat 36 in bod: 5.000.koper J. W. Wassenaar q.q. te Leiden voor 5.040.—. 'Huis Zijlsingel 68 in bod: 3.750. koper W. Baars q.q. te Leiden voor 3.752.—. Huis Zijlsingel 69 in bod 3.450 koper J. C. v. d. Graaf te Voorscho ten voor 3.458. Zijlsingel 70 in bod: 3.450.ko per J. C. v. d. Graaf, v. d. voor: 3.450.—. Zijlsingel 71 in bod: 3.500, koper J. W. Goddijn q.q. te Leiden voor 3.500.—. Huis Waardgracht 20 in bod: 2.050.koper J. C. v. d. Graaf v.d. voor 2.050. ALPHEN AAN DEN RIJN 17 JUNI UITGAANSDAG OUDEN VAN DAGEN Het comité „Uitgaansdag tDuden van Dagen" heeft besloten de jaar lijkse uitgaansdag voor de Alphen- se bejaarden te doen plaats vinden op Woensdag 17 Juni a.s. Na de vele bootreizen, die het co mité reeds georganiseerd heeft en de tochten met autobussen, zal dit keer weer eens een beroep gedaan wor den op de vele autobezitters in on ze gemeente om voor die dag hun auto met chauffeur beschikbaar te stellen, teneinde de Alphense ouden van dagen een uitgaansdag te be zorgen, welke hen zal brengen naar de mooie Veluwe Het is de bedoeling een tocht te maken van ongeveer 175 km terwijl besloten is, dat de chauufeurs niet in colonne behoeven te rijden, maar ieder op eigen gelegenheid de reis mag maken, waarbij men dan wel gehouden in aan bepaalde plaatsen, waar de automobilisten met hun gas ten elkander steeds kunnen tref fen, voor het nuttigen van koffie, thee, enz. Indien voldoende autobezitters hieraan willen meewerken kan het niet anders, of ook deze tocht van het comité de dertigste zal weër slagen Geslaagd voor examen E.H.B.O. Voor de Zaterdagmiddag door de examinator dr. F. J. G. Wijdicks uit Leiden gehouden examens voor het diploma EHBO zijn de olgende personen geslaagd: de - E. E. Ambachtsheer, G. S. J. - aan, A. van Beusekom, T. van Driel, C. J. den Hoed, T. A. Karsemeijer, M. Kortman, M. van Leeuwen, D. Schellingerhout, J. Pieters, A. H. van Wageningen en J. A. Weeber. De heren: A. Ambachtsheer, H. de Bruin, S. Fokkema, J. Griffioen, G. T. H. den Hartog, H. de Jong, J. T. Punt, D. Riemens en K. Vonk. Al deze leerlingen zijn opgeleid door dr. Veenendaal. BOSKOOP In dc vacature van de heer W. C. Hagc is tot heemraad van de Voorofse Polder, gelegen onder de gemeenten Boskoop en Waddinx- veen, gekozen de heer G. J. van Noordt te Boskoop. Geboren: Arie, z. van A. de Jong en J. M. Anker; Johanna Mathilda Maria, d. van Ant. Houdjjk en J. van Rijn; Maria Cornelia Petronella, d. van W. Droog en A. E. vara Lent; Cor nelis Anthonius Maria, z. van C. G. Kuyf en G. J. Vendrig; Franciscus Johannes Maria, z. van J. A. van Zuylen en H. E. van Schie. Getrouwd: H. Emmink 30 j. en H. P. E. Sucan; J. van Harskamp 28 j. en W. W. Kwakernaak 24 j. Overleden: C. Mosterd 36 j., echt genote van A. Oosterwijk. HAZERSWOUDE Postzegelautomaten. Vanwege de P.T.T. zijn aan het postkantoor in de Torenstraat twee postzegel automaten bevestigd. Reeds lang heeft men er op aangedrongen deze apparaten aan te brengen. De plaat selijke middenstandsverenigingen Feestelijk wapperden Zaterdag de vlaggen met de wit-gele wimpel op de Overtocht aan weerszijden van het Kerkpad en flankeerden de luister rijke erepoort, waar een dikke haag parochianen en andere belangstel lenden de komst verbeidden van een priesterzoon uit de parochie, de wel- eerw. heer A. W. Voorbij, die des morgens in de kathedraal uit de handen van Mgr. Huibers de H. Priesterwijding had ontvangen. Ook nu was er lang te voren de rij bruidjes met bloemen getooid, die voorafgegaan werden door de leden van de gymnastiekvereniging in tenue. Tegen zevenen begon een ver keersopstopping ten teken, dat de neomyst in aantocht was. Eerst re den verscheidene auto's voor met fa milieleden, daarna het volltallig kerkbestuur en in de laatste wagen was de neomyst gezeten tussen zijn ouders. Ook Pastoor Janus had in deze auto plaats genomen. Door de haag gymnasten schreed de jonge priester naar het kerkge bouw en vervolgens langs de bruid jes naar het altaar. De kerk stroom de vol en weldra klonk 't welkomst lied. Hierna beklom pastoor Janus de preekstoel om met een kort woord de neomyst welkom te heten. Tot be sluit van zijn toespraak gewaagdi de pastoor van zijn indrukken tij dens de plechtigheid in de kathe draal, waar de pas gewijde priesters hun eerste zegen hadden gegeven. Hierna gaf de neomyst aan alle aanwezigen zijn zegen. Als slot van de dag celebreerde de jonge pries ter een kort Lof. Eerste Plechtige H. Mis. De eerste plechtige H. Mis had Zondagmorgen plaats te kwart voor negen. De neomyst werd geassis teerd door pastoor Janus als pres- myter-assistens, zijn neef pater F. de Waal van de Priesters van het H.- Hart. diaken, kapelaan Harding, sub-diaken en kap. J. Voortwist, ce- remoniarius. Verschillende geestelij ken hadden op het priesterokoor plaats genomen. Het zangkoor zong o.l.v. de diri gent, de heer Kouwenhoven, de drie stemmige Mis van Perosi met kinder zang. De feestpredikatie werd ge houden door de weleerw. heer L. van Teijlingen, oud-kapelaan der pa rochie. Als thema koos de predi kant een tekst uit de Corinthebrief van St. Paulus: „Men moet ons be schouwen als dienaren van Christus en uitdelers der genade". Uitvoerig werd ingegaan op de betekenis van het priesterschap, dat in dit geval de vrucht was van het voorbeeldig katholiek gezin, waaruit de neomyst voortkomt. Met Gods genade was toch de dag der priesterwijding be reikt, ondanks de tegenslag van lang durige ziekte van de ouders en de jonge priester die zijn studietijd ver lengd hadden. Na de H. Mis zong het koor een meerstemmige priestercantate van J. van Schaik. Receptie. In het parochiehuis ving om 2 uur de receptie aan. Voor een volle zaal sprak pastoo»- Janus het openings woord, waarna het dameszangkoortje o.l.v. mej. C. v. Niekerk ten gehore bracht een lied van Herman Strate gies tekst van kap. F. v .d. Bilt: „O hadden hiertoe het initiatief geno men. Er is een automaat, waaruit men 2 cents postzegels kan draaien, en een automaat voor postzegels van 10 cent. Het publiek zal er een dank baar gebruik van maken. Overzichtfoto, gemaakt terwijl pas toor Janus de neomyst in de kerk verwelkomt. Foto Lux, Alphen a. d. Rijn. Priester, die door de liefde Gods ge tekend zijt". Pastoor Janus sprak daarna verder met deze tekst als uitgangspunt en overhandigde de neomyst tenslotte het geschenk der parochianen in gesloten couvert. Onmiddellijk hierop richtte dc pas- gewijde priester zich tot de aanwezi gen en sprak op vlotte en eenvou dige wijze woorden van dank. Het dameskoortje besloot met een gaaf gezongen „Ave Maria" van Jacoh Arcadelt het officiële gedclte van de receptie. Een schier eindeloze stroom, die tot buiten reikte, kreeg hierna ge legenheid de neomyst en zijn fa milie te feliciteren, een handteke ning te plaatsen en een keuze te doen uit de fraaie herinncrings- plaatjes. Een Plechtig Lof met Te Deum besloot de plechtigheden van deze dag. BODEGRAVEN Actie tweede speeltuin. Het be stuur van de Stichting Speel- en Sportterreinen schreef in combina tie met diverse buurtverenigingen een vergadering uit om een actie te bespreken inzake een speeltuin aan de andere kant van de Rijn. Er werd een comité van actie opgericht, dat zal trachten leden te winnen in de Nieuwstraat, Prinsenstraat, Pr. Bern- hardstraat, Pr. Beatrixstrrat, Spoor straat, Emmakade, Goudse weg en in Oud-Bodegraven. Dan zal ge poogd worden dc financiële mede werking te verkrijgen van het ge meentebestuur. Er zal naar gestreefd worden nog deze zomer dc nieuwe speeltuin in gereedheid te brengen. Weth. Boer niet terug in dc raad. Door een ernstige ziekte van weth. Boer, die voor de C.H. op de bovenste plaats stond, was in zijn plaats gekozen nummer 4 van de lijst, de heer W. v. Muiswinkel. Te vens werd nummer 3 van dc lijst, de heer Jongebreur met voorkeur stemmen gekozen, zodat ook het zit tende raadslid, de heer Koren, die als no. 2 stond, is uitgevallen. Dit alles bekent, dat, nu weth. Boer weer nagenoeg hersteld is, deze niet meer in de raad zal terugkeren, tenzij één van de twee nieuwgekozenen zich terugtrekt. Geboren: Willem z. van C. v. Spengenvan Dijk; Jacob z. van A. KosterVerweij; Dirkje d. van M. SchoutenKoster. Ondertrouwd: Dirk Hamoen 24 j. en Engeltje Blok 22 j. Getrouwd: Jan Willem Karsscn en Baartje G. Heemskerk; Cornelis Kool en Cornelia G. Spruit. Overleden: Alida de Lange 53 j., echtg. van G. Roos. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 Juni. Vee. Aan voer 1463 stuks totaal, waarvan 853 vette koeien en 610 varkens. Prijzen: vette koeien 2.883.05, 2.75— 2.82 2.222.45 en varens l-£" 1.86 en 1.83 per kg. levend gew Vette koeien aanvoer kleiner, handel levendig, prijzen iets stijver, prima's boven notering; varkens aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen even ho ger, enkele prima exemplaren boven notering. VINKEVEEN, 29 Mei. Groente Peen 2642 cent, selderij 38 cent, peterselie 15 cent, radijs 3—5 cent per bos, komkommers 1337 cent, bloemkool 9—60 cent, sla 3—7 cent per stuk, postelein 7—13 cent, peu len 0.941.20, andijvie 1029 cent, rabarber 1115 cent, tomaten 0.98 V74, spitskool 1922 cent per kg.; aardbeien 9298 cent per half kg., kassnijbonen 2.40 per kg.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3