Prof. Stammeyer te Warmond vierde zijn zilveren priesterfeest Nieuwe kronen lager lonen Neomyst W. Schrama droeg zijn eerste plechtige H. Mis op De qrenspatrouille langs het bamboegordijn Wielrijder door auto gegrepen Nieuwe motorspuit in Oegstgeest MAANDAG 1 JUNI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De vele vlaggen met geel-witte wimpels, deden Zaterdag misschien vermoeden, dat Warmond een neo- myst verwachtte, doch dit feestelijk vertoon gold prof. P. C. J. Stam meyer, die zijn zilveren priesterfeest vierde. Te zeven uur arriveerde de jubi laris in een open koets aan het War monderhek, waar hij werd toegespro ken door de burgemeester, jhr. mr. L. von Fisenne, die namens de bur gerij een woord van welkom sprak. Feestelijke intocht. Nadat pastoor Gussenhoven en de burgemeester waren ingestapt en de directeur van het Philosophicum, dr. J. G. M. Willebrands, prof. A. F. J. L. v. d. Boog, kapelaan Tamis en prefect van het Philosophicum, in de volgkoets hadden plaats genomen, zette de stoet zich in beweging. Voorafgegaan door 4 ruiters, de leden van de N.K.J.B., K.J., K.A., War- munda en Verkenners, de besturen van de K.A.B., Retraitevereniging St. Agnes, de Kath. Vrouwenbond, Middenstand, talrijke andere ver enigingen en de R.K. Harmonie werd een tocht door het dorp ge maakt. De tocht ging langs huize „St. Liduina", waar de Zusters op het bordes stonden, het Philosophicum, waar de studenten een bloemenhulde lieten aanbieden en de jubilaris met serpentines omhulden, naar de kerk, waar de schooljeugd een zanghulde bracht. Door Tini Kraan en Johnny Kortekaas, werd in een samenspraak de hulde van de jeugd vertolkt, welke hulde haar bekroning vond in het aanbieden van bloemen en een prach tig geschenk. Voorafgegaan door een groot aan tal bruidjes, die in de kerk een ere haag vormden, werd de jubilaris naar het priesterkoor geleid. Na het zin gen van het Veni Creator sprak pas toor Gussenhoven de jubilaris toe en riep hem in de feestelijk versierde kei'k een hartelijk welkom toe. De feestelijke intocht werd besloten met een kort Lof, waarbij Prof. v. d. Boog en kapelaan Tamis assisteerden. Plechtige H. Mis. Zondagmorgen om 9 uur werd de zilveren jubilaris door bruidjes de krek binnengeleid, waar de talrijke gelovigen hem een feestled toezon gen. In de Plechtige H. Mis werd prof. Stammeyer geassiteerd door pastoor Gussenhoven als presb. ass., prof. v. d. Boog als diaken en kap. Tamis als sub diaken. Het parochiaal zangkoor zong on der leiding van zijn dirigent, de heer Q. v. d. Kerkhof, een meerstemmige Mis van Grüber. De feestpredikatie werd gehouden door pastoor Gussen hoven, die sprak over de priester als de voortzetter van het werk, dat Christus, Gods Zoon, op aarde aan ving. Hij deelt met Hem de vergui zing, maar ook de glorie. Na de H. Mis zong het koor het 4-stemmige „Jubilate Deo" van Kroon, 's Middags bracht „St. Mat thias" een serenade. De receptie. Om half drie verzamelden zich vele genodigden in Hotel „De Stad Rome" waar voor de aanvang van de recep tie het geschenk van de parochie werd aangeboden. Onder de genodigden merkten wij Geldzuivering in Praag Dc Tsjechische regering heeft met ingang van heden, Maandag, een drastische geldsanering doorgevoerd en tegelijkertijd de rantsoenering van alle landbouw- en industriepro ducten afgeschaft. Er komen nieuwe kronen in om loop. De loontrekkenden mogen 300 oude kronen omwisselen in de ver houding van 5 oude kronen tegen één nieuwe kroon. Voor het overige oude geld is een verhouding van 50 oude kronen tegen één nieuwe kroon vastgesteld. Voor de particuliere spaartegoeden is een speciale rege ling bekendgemaakt. Saldi, die bij de geldsanering van 1945 werden ge- Haai verkocht geen retourtje In de haven van Triest zijn twee vissers uit India aan wal gezet door de kapitein van een Brits schip. Zij waren aan boord genomen op de Indische Oceaan, waar zij hulpeloos in een bootje ronddreven na vele kilome ters te zijn voortgetrokken door een haai, die zij in de buurt van de eilandengroep der Maladiven aan hun harpoen geslagen had den en die weigerde hen terug te slepen. Zij zijn nu ergens onder dak gebracht in Triest, in de hoop, dat een of ander schip hen naar hun verre vaderland zal terug brengen. blokkeerd, vervallen geheel aan de staat. De waarde van de nieuwe munt is vastgesteld op 0,12342 gram fijn goud per kroon. Een Russische roe bel is nu gelijk aan 1.80 kronen. Een tweede ingrijpende maatre gel is, dat ingaande vandaag alle lonen 80 procent zijn verlaagd. De opheffing van de rantsoenering houdt in, dat van 1 Juni af voedings middelen en industrie-producten vrij kunnen worden gekocht tegen door de staat vastgestelde prijzen. In de officiële bekendmaking wordt gezegd, dat de economische toestand van het land de regering tot deze maatregelen heeft genoopt. De geldhervorming heeft ten doel de koopkracht van de Tsjechische munt te vergroten, de prijzen te ver lagen, en meer eenheid in de klein handelsprijzen te brengen. Zij wordt uitgevoerd volgens het schema van de muntsanering, waartoe de Russi sche regering in 1947 overging. Brits schip vervoerde rode troepen De Engelse scheepvaartmaatschap pij Wallem and Company in Hong kong heeft toegegeven, dat een van haar schepen, de „Perico", geünifor meerde Chinese communistische troe pen heeft vervoerd Dit transport is uitgevoerd in 1951. „maar het is ge beurd onder dwang", aldus een woordvoerder van de maatschappij. Deze verklaring moet dienen als antwoord op een beschuldiging, drie dagen geleden geuit door enkele le- i den van de Amerikaanse parlemen- Jtaire enquêtecommissie van senator Mc Carthy, dat Britse schepen Chi- Ir.ese communistische troepen heb ben vervoerd. o.a. op de burgemeester en zijn echt genote, dr. Walenkamp en echtge note, de leden van het kerkbestuur, besturen van de mannelijke en vrou welijke K.A. en de voorzitter van „St. Matthias", de heer Th. B. de Vroo- men en vele anderen. Als voorzitter van het kerkbestuur en het bestuur van „Huize St. Lidui na", nam pastoor Gussenhoven het woord. Het deed spr. goed, de jubilaris te midden van de vertegenwoordigers van de talrijke verenigingen dank te kunnen brengen voor alles, wat hij gedurende bijna 22 jaar voor de pa rochie van „St Matthias" heeft ge daan. Als tegenprestatie wilde de pa rochie hem een geschenk aanbieden. Het was echter een grote grote vraag geweest, welk geschenk. Omdat een benoeming als pastoor hoogstwaar schijnlijk binnen afzienbare tijd af zal komen, had men gemeend, dat een geschenk onder couvert wellicht het meest geschikt zou zijn. Spr. hoopte, dat de jubilaris er iets voor zijn huis voor zou kopen, als blijven de herinnering aan de parochianen De ontvangst van prof. Stammeijer (staande in het rijtuig) te Warmond. Naast de jubilaris pastoor Gussenho ven, rechts burgemeester Von Fisenne Foto v. d. Horst. van Warmond. Vervolgens werd als dank van het kerkbestuur, tevens bestuur van huize St. Liduina, eveneens een ge schenk onder couvert aangeboden. Van de gelegenheid om de jubilaris te complimenteren werd door de parochianen een druk gebruik ge maakt. Om 7 uur werd een Danklof gehouden, waarbij dezelfde as sistentie als Zaterdagavond. In het priesterkoor hadden plaats genomen pastoor Gussenhoven en dr. Wille brands. Onder dit Lof dankte de ju bilaris allen, die hadden medegewerkt om dit feest voor hem, die zich zelf slechts beschouwde als een assistent, voor wie men toch niet zoveel werk behoefde te maken, tot een onverge telijk gebeuren te maken. Met het Te Deum werd de plechtigheid be sloten. VOORSCHOTEN Na Zaterdagmorgen uit de handen van de Bisschop van Haarlem de wij ding van het H. Priesterschap te heb ben ontvangen, droeg de weleerwaar de heer J. W. Schrama, zoon van de parochie van de H. Laurentius, gis terochtend in de kerk van zijn ge boorteplaats zijn eerste Plechtige H. Mis op. Bruidjes, welpen, verkenners en gidsen vormden een erehaag voor de neomyst, toen deze zijn intrede in het kerkgebouw deed, om zijn eerste H. Mis aan God op te dragen. Gevolgd door zijn ouders, broer en zusters en verdere familie begaf hij zich naar het altaar-, dat voor de luister van God en uit dankbaarheid om de uit verkiezing van zijn nieuwe priester was versierd met de mooiste kerke lijke ornamenten cn getooid was met witte bloemen en fris groen. De neomyst werd bij het opdragen van de H. Mis geassisteerd door pas toor J. Th. v. Bemmelen als presbyter assitens, kapelaan M. de Jong uit Ontvangstcomité voor uitgewezen missionarissen Wanneer een verbannen missiona ris door de communistische autoritei ten over de Chinese grens gezet wordt, is de eerste, die hem op En gels grondgebied zal begroeten, een priester of broeder van dc Hong- kongse grenspatrouille. Hij wordt door deze van een schoon habijt of toog voorzien, krijgt een warme zij het in verband niet zijn meestal verzwakte toestand zeer lichte maaltijd, een treinkaartje naar Hong- Kong, bier, koffie en sigaretten. In dien het nodig zou zijn, heeft men zelfs een brancard bij de hand om hem te vevoeren. De organisatie, die dc uitgewezen missionarissen een dergelijke liartelijkt ontvangst bereidt, is de Honkongsc Grcnspartrouille; zij bestaat uit priesters en broeders uit alle landen en van alle orden en congregaties. Onafgebroken houden enigen van hen de wacht bij het Bamboegordijn om de uitgewezenen op te vangen. Bovendien maakt iedere dag een lid van dc grens patrouille de urenlange reis naar het grensstation Lowu, waar elke mid dag een overvolle Chinese trein de grens passeert. De Hongkongse Grenspatrouille werd in Februari 1951 opgericht door pater Paul J. Duchesne van de Congregatie van Mary-Knoll. Pater Duchesne werd zelf op 6 Januari 1951 uit communistisch China, waar hij jarenlang had gewerkt, verdreven. Bij zijn aankomst te Lowu zag hij direct hoe gebrekkig de ontvangst van de Katholieke missionarissen geregeld was. De priesters, broeders en zusters, die door langdurig ver blijf in gevangenissen en door mis handelingen in concentratiekampen meestal aan het eind van hun krach ten waren, werden door de burger lijke autoriteiten geheel aan hun lot overgelaten. Op eigen gelegenheid moesten zij naai Hong-Kong zien te komen en daar hun missiehuis op sporen. Hoe vruchtbaar het idee van een grenspatrouille dan ook geweest is, blijkt ongetwijfeld uit het feit, dat de grenspatrouille sinds haar op richting reeds meer dan 2 000 pries- ters, broeders en zusters heeft ver welkomd. Een der meest vooraanstaande le den van de Hongkongse Frenspa- trouille is ongetwijfeld pater A. Poletti, een Italiaan, die op zijn oude, maar betrouwbare motor langs de Engels-Chinese grens op en neer jakkers. Een brede motorbril, een zware baard en een verschoten re genjas, blinkende tanden en een zeer opgewekt humeur maken pater Po letti tot een van de meest karakte ristieke figuren van de grenspa trouille. Door weer en wind trekt Pater Poletti er ou uit. Achter op zijn mo tor heeft hij reeds velen, die ille gaal over de grens waren gevlucht, veilig naar Hong-Kong gebracht ,Ik ben de bisschop". De Hongkongse Grenspatrouille heeft vele ongewone gevallen mee gemaakt: mensen, in versleten oude kleren, die iedereen voor doodge wone oude Chinezen aanzag, bleken bisschoppen of priesters te zijn. Mannen en vrouwen, 'die er uitza gen als koelies, maar vloeiend La tijn of Frans konden spreken en zich konden identificeren als pries ters of religieuzen. Het meest opzienbarende geval was echter dat van een smal ma ger mannetje, dat op Oudejaars avond 1952 aanklopte bij de Engel se grenspost en zich voorstelde als de bisschop van Hong-Kong. De po litie, die dacht, dat hij door de be handeling van de communisten een beetje in de war was geraakt, wei gerde voor vervoer zorg te dragen. Op zijn aandringen belden zij ten einde raad tenslotte maar de motor- .pater, father Poletti op. Toen deze op het toneel verscheen rende hij meteen op de magere figuur af, om helsde hem en riep uit: „De bis schop van Hong-Kong! Dit is de bisschop van Hong-Kong, die in de gevangenis heeft gezeten". Mgr. Lo renzo Bianchi zoals de naam van de bisschop luidt nam de excuses van de politie lachend in ontvangst en zeide gaarne gebruik te maken van de verversingen, die zij hem aanboden. Doordat de maaltijd, die de politie hem hierop voorzette, ech ter nogal uitgebreid was, miste de bisschop de trein. Tegen aPe cere monieel in sprong Mgr. Bianchi ach ter op de motor van pater Poletti, en bij Fanling haalden zij de ge miste trein weer in De bisschop zet te de reis verder per trein voort en pater Pcietti belde de autoriteiten te Hong-Kong op. zodat ondanks het late uur en de Oudejaarsavond toch nog voor een passende entvangst gezorgd kon worden. Heel wat keren komen de leden van de Hongkongse Grenspatrouil le alleen naar huis terug. Maar zij denken cv niet aar hun werk op te geven, voordat er voor de ruim 600 priesters, broeders en zusters, die ■mg in communistisch China verblij den. geen kans meer zou zijn naar het gastvrije Hong-Kong uit te wijken. Goes, alsdiaken en kapelaan A. J. Wiemers als subdiaken. Het parochieel zangkoor o.l.v. Ka pelaan P. J. v. Reisen zong de vaste gezangen van de M. v. A. Lotti. De cantores waren kap. P. J. Zouten- bier, oud-kapelaan van Voorschoten, thans kapelaan te Rotterdam en ka pelaan Herwijn uit 's-Gravenhage. Prof. A. J. van Oosterom, oud-kape laan van Voorschoten had plaats ge nomen in het priesterkoor. Na de plechtige Mis zong het zang koor „Haec Dies" van Alphons Vran- ken. De feestpredicatie werd gehou den door pastoor J. Th. van Bemme len, die tot tekst had gekozen: „Ik ben een geboeide Gods", waarin hij het leven van de priester afschilder- de n.l. middelaar te zijn tussen God en de mensen, een middelaarschap, dat vele offers vraagt. Voorts herin nerde hij nog even aan de lange weg, die door de neomyst moest worden afgelegd, alvorens hij 't doel had be reikt, daarbij aantippend het eerste offer, dat gebracht moest worden toen hij in zijn studietijd het bed moest houden, omdat zijn gestel 3 jaar om genezing vroeg. Met het bereikte doel wenste de pastoor hem geluk en hij sprak de hoop uit, dat Gods zegen met hem zou zijn, totdat hij zijn laatste pries terlijk „het is volbracht" zou kunnen uitspreken. Bij de gelukwens betrok pastoor ook de ouders en de naaste familie. 's Middags vond er in het versierde verenigingsgebouw een receptie plaats. Van deze gelegenheid maak ten vele parochianen gebruik om de jonge priester geluk te wensen. O.a. leden van kerk- en armbestuur, be stuursleden van organisaties, vrien den, kennisen en buren. De receptie werd nog opgeluisterd door zang van een klein jongenskoortje van de pa rochie van de „Groenendijk", dat o.l. v. de heer W. Schrama, een broer van de neomyst enige mooie liederen ten gehore bracht ,o.a. „O Priester" van Guido Gezelle en het „Ave Maria" en ten slotte nog enige kleine ge dichtjes van Guido Gezelle op de mu ziek van Catharina van Rennes. Geschenken. De aangeboden beschenken, die de jonge priester had mogen ontvangen o.a. van de parochiegeestelijkheid, de zusters van Bijdorp, van ouders, van familieleden en van kenmissm ston den in de zaal tentoongesteld. Hierbij waren enige fraaie misgewaden en kerkelijke attributen. Het voor een kapelaan zo nodige meubilair ontbrak niet, zoals een bureau met toebeho ren, een rookfauteuil en een kloos tertafeltje. 's Avonds om zeven uur werd een plechtig danklof gehouden, waarin het jongenskoortje van „Groenendijk" nogmaals zijn bijdrage aan het feest van deze dag leverde. Het Te Deum laudamus" ontbrak niet bij het besluit van deze dag. De Sint Laurentius- Harmonie kwam na het Lof de neo myst een serenade brengen. Van we- ge de regen geschiedde dit in de zaal doch de feesttonen, die uit de instru menten te voorschijn kwamen, wa ren daarom misschien wel wat lui der, maar zullen toch de nieuwe priester niet minder aangenaam in de oren geklonken hebben. Om het damkampioenschap. M. Storm wist ook zijn tweede partij in de finale erste klasse in winst om te zetten. Nu werd Oostergo het slachtoffer van zijn fraai en verras send positiespel. Een minder sterke opening van Oostergo drukte zijn stempel op het gehele verloop van de partij en resulteerde in schijfwinst voor Storm, die de partij hierna on danks hevig verzet won. Interessant was ook de partij tussen de beide andere finalisten v. d. Mey en Tem pelman. Na een moeilijke partij, wel ke door beiden zeer goed werd ge speeld, werd deze in een gelijkwaar dige stand afgebroken met remise als vermoedelijk eindresultaat. Doordat R, Storm in de finale tweede klasse zijn afgebroken partij tegen de Bruijn verloor, is dt Groot voor de andere finalisten onbereik baar geworden en werd dus zonder te spelen kampioen. Zijn a.s. vertrek uit Voorschoten betekent voor „D.E. S." een gevoelig verlies. Van Egmond- versloeg de Bruijn en behoudt nog een goede kans op de tweede prijs. Nacompetitie 2de klasse: Afgebro ken partij: A. W. ZoetemelkH. Sommer 20; J. v. d. HulstA. Schep 2—0, R. Politiek—D. J. E. Tit afgebroken. Eigen kamphuis. De Voortrek- kersstam van de St. Laurentiusgroep van Voorschoten zal binnenkort in het bezit komen van een eigen kamphuis. Het is gelegen aan de Mo lenlaan hoek Treubstraat. Binnen enkele weken is het gereed, waarna het zal worden ingewijd. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen onderwijzeres mej. A. M. Zonneveld. Katholieke EHBO-ers hielden wedstrijden Extra lof voor juniores uit Nieuwveen In de gymnastiekzaal van het R.K. Lyceum aan de Marienpoelstraat werden gisteren districts wedstrijden gehouden van de Katholieke Natio nale Bond voor EHBO. Er bestond goede deelname voor deze wedstrij den en er werd met animo door de verschillende ploegen gewerkt. De leiding der jury berustte bij dr Lü- benstein. De voorzitter van de Kath. Nat. Bond, de heer Bergers uit Rot terdam, woonde de wedstrijden bij. De resultaten van de wedstrijden geven wij hieronder. Alleen willen we er nog bij vermelden, dat de ,ju- niorenploeg uit Nieuwveen een ex tra woord van lof kreeg van de jury. Senioren (maximum aantal punten 210; leider 70 p. 1. Leiden 128 p., leider: 52 pt.; 2. Loosduinen 125 p., 38 pr.; 3. Gou da 114 p., 41 pt.; 4. Voorschoten 104 pt., 47 pt.; 5. Langeraar 100 pt., 30 pt; 6. Delft 99 pt., 41 pt; 7. Leiderdorp 77 pt., 31 pt; 8. Wateringen 73 pt., 24 pt.; 9. Wai'mond 67 pt., 27 pt.; 10. Berkel 63 pt., 27 pt. Junioren (maximum aantal pun ten resp. 190 en 70. 1. Nieuwveen 178 pt., leider 69 pt.; 2. Langeraar 125 pt., 57 pt.; 3. Lei den 120 pt., 49 pt.; 4. Loosduinen 119 pt., 40 pt.; 5. Wateringen 118 pt., 45 pt.; Reeuwijk 118 pt.„ 44 pt.; 6. Ber- kele-Rodenrijs 116 pt., 39 pt.; Gouda 116 pt., 48 pt.; 7. Voorschoten 115 pt. 44 pt.; 8. Warmond 112 pt, 41 pt.; 9. Woerden 111 pt., 50 pt.; 10. Stomp- wijk 110 pt., 42 pt.; 11. Delft 106 pt., 48 pt.; 12. Zoeterwoude 98 pt., 38 pt.; 13. Wassenaar 93 pt., 46 pt.; Zoeter- meer 93 pt. 37 pt. Op slag gedood Zaterdagmiddag omstreeks zes uur is de 65-jarige Leidenaar J. van Anken op de Hoge Rijndijk door een uit de richting Alphen aan den Rijn komende auto gegrepen en op slag gedood. De auto werd bestuurd door mr. F. M. A. Schokking, burgemecs- ster van Den Haag. De heer Anken, die enige maan den geleden afscheid nam als onder wijzer van de Geref. Ulo-school aan de Hooglandse Kerkgracht en die woonde in de De Laat de Kanter straat, fietste op de Hoge Rijndijk en stak de weg over om de Burggra- venlaan in te rijden. Hij zou daarbij geen richting aangegeven hebben. De politie, die de auto van burge meester Schokking in beslag nam, is hedenmorgen begonnen met het getuigenverhoor ten einde de schuld vraag vast te kunnen stellen. De Burgemeester gaf het sein Dat ieder nu paraat moet zijn. B.B.-Raad voor de A-kring Leiden. Afscheid van wnd. brandweercommandant verheugt zich, dat de heer de Rooy als wijkhoofd van Oegstgeest voor de georganiseerde zelfbescherming van de B.B. aanblijft die toch nog zij het zijdelings voor de gemeente en brandweer behouden blijft. Vervolgens bracht -spreker dank aan de heer Van Dam voor zijn gro te verdiensten, vooral op technisch gebied. Tenslotte stelde de burge meester, de heer Van Gorcum, de nieuwe commandant, aan de aanwe zigen voor en deed daarbij een be roep op de leden van 't corps, ook hem steeds de volle medewerking te geven in kameraadschappelijke zin. Nadat verversingen waren aange boden dankte de heer de Rooy voor de sympathieke woorden van de bur gemeester, en de corpsleden voor dc steeds ondervonden medewerking. De heer G. Koelman, onder-com mandant, vertolkte de gevoelens van de brandweerlieden voor hun oud commandant. Namens hen werd een stoffelijk blijk van waardering aan geboden, terwijl mevr. de Rooy-Nijs- sen bloemen kreeg. De heer Hagedoorn, commandant der Leidse Brandweer, dankte de heer de Rooy voor de aangename en pret tige samenwerking. Op verzoek van het gemeentebe stuur van Oegstgeest kwamen Zater dagmiddag in een der lanen van Poelgeest velen bijeen tot bijwo ning van dc demonstratie van de nieuwe automobielbrnadspuit. Op het terrein waren ook aanwezig de aan de Brandweer verbonden eenheden, terwijl we ook konden zien een der eerste brandspuiten, die door mankracht werd bediend. Voorts het eerste motorspuitje uit de twintiger jaren, dat nog dienst heeft gedaan bij de brand van 't Leidse Stadhuis in Febr. 1929. De nieuwe automobielbrandspuit was hierbij vergeleken wel zeer bij zonder. Met een achttal stralen werd water gegeven en men bereikte niettegen staande de krachtige wind een flin ke hoogte. Om half vijf verenigden zich al len in het gemeentehuis waav de of ficiële overdrach geschiedde door de heer Hendriks namens de firma Kronenburg. Burgemeester du Boeuff noemde het een gewichtige dag voor Oegst geest nu de prachtige, ultra-moderne brandspuit, die dank zij de vooruit strevendheid en verantwoordelijk heidsgevoel van de gemeenteraad, kon worden aangeschaft is afgele verd. Gaarne stellen we deze brand spuit onder de hoede en zorgen van de kranige vrijwillige Brandweer. Afscheid van wnd. commandant. Een speciaal welkomstwoord sprak de voorz. tot de heer W. F de Rooy, die ruim 40 jaar deel heeft uitge maakt van de vrijwillige brandweer. Na nog de goede verstandhouding te hebben geschetst met de M.E.B. gezien de geanimeerde oefeningen, deelde spr. mede, dat heden een af scheid plaats heeft van twee zeer ver dienstelijke figuren, ml. de heren A. P. de Rooy, als waarnemend com mandant, en de heer van Dam als as sistent brandmeester. De voorzitter wees op de grote ver diensten van de heer A. P. de Rooy voor de brandweer. Deze verdiensten kunnen niet licht te hoog worden aangeslagen. Het gemeentebestuur ZOETERWOUDE— - LEIDERDORP Succes voor „Meerburg". Niet tegenstaande de Gymn.ver. „Meer burg", doordat zij kort geleden een eigen uitvoering gaf, weinig tijd heeft kunnen besteden voor de -deelname aan de juniorenwedstrijden van de Kath. Rijnl. Turnkring, Zaterdag j.l. gehouden te Oegstgeest, heeft zij toch een uitstekend figuur geslagen. In de afdeling meisjes van 1012 jaar behaalde zijn een 2e prijs, de meisjes van 13 en 14 jaar een 3e prijs en de jongens van 1013 jaar hadden met 73% van het totaal aantal te beha len punten juist 2% te weinig om in aanmerking te komen voor een le prijs. Niettemin leverden zij in hun afdeling de beste prestaties, want geen der deelnemende verenigingen behaalde meer punten en een le prijs wérd niet toegekend. A.s. Zondag ne men de dames en heren van Meer burg deel aan de vaardigheidsproe- ven van de Kath. Rijnlandse Turn kring.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2