Blauw Zwart te Wassenaar nam nieuw clubhuis in gebruik De Katwijkse vloot heeft het ruime sop gekozen Vivtte GOLF DINSDAG 26 MEI 1953 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Het lichte, vriendelijke gebouw, dat in enkele maanden tijds verrees op het sportveldencomplex aan de Kat- wijkseweg, heeft gistermiddag zijn bestemming gekregen: het werd, na de gebruikelijke inzegening ingebruik genomen als clubhuis van de R.K. Voetbalvereniging Blauw Zwart. Na lange jaren van zich behelpen met min of meer bouwvallige houten schuren en met een veel te kleine cantine, beschikt deze vereniging thans over een accomodatie, die haar in staat stelt bezoekende clubs en be langstellend publiek behoorlijk te ontvangen. Jan Dekleermaeker en Albert Run derkamp, zoons van de voorzitter van Blauw Zwart en van de voorzitter' van de Bouwcommissie, gekleed in hun juniorenteniue, knipten het lint door, dat de genodigden de toegang tot het gebouw had belet. Kapelaan C. Hageman, de geestelijk adviseur van Blauw Zwart, verrichtte de in zegening, nadat hij met enkele woor den de zin van deze ceremonie had toegelicht. Mr. G. L. Vermeulen, die zich op voortreffelijke wijze van zijra taak als chef de reception kweet, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder pastoor J. P. Buys van de St. Willi- brordparochie., de neer J. Questroo, die de K.N.V.B. vertegenwoordigde, de heren A. J. Bolten en G. F. Kla-. renbeek, resp. directeur en wnd. di recteur van de Dienst van Gemeente werken, de raadsleden A. J. van Bem- melen en W. Boender, de architect, de heer Hoogstraten en vertegen woordigers van Wassenaarse en an dere sportverenigingen. De heer A. A. M. Runderkamp, voorzitter van de Bouwcommissie en Directeur van het Aannemersbedrijf N.V. Erion, dat het gebouw neerzet te, liet aan de officiële overdracht aan het bestuur van Blauw Zwart een kort overzicht voorafgaan van de voorgeschiedenis. Hij memoreer de o.m. de medewerking, die van de zijde der Supportersvereniging Blauw Zwart werd ondervonden bij het bij eenbrengen van de gelden, die voor de verwezenlijking van de plannen nodig waren en die voor het grootste gedeelte bijeenkwamen middels een obligatielening van 20.000. Kas uitgeput. De heer J. P. J. Dekleermaeker, voorzitter van Blauw Zwart, aan vaardde het gebouw namens de ver eniging. Hij dankte de zeer veleni, die hun aandeel leverden in het tot standkomen van het clubhuis en bood de leden van de Bouwcommissie een herinneringsvaantje aan als klein blijk van grote waardering voor het verrichte werk. Spr. roemde de sup portersvereniging, die na al het ove rige, dat reeds verricht werd, nog met een aantal vrijwilligers zorgde voor de aanleg van het plantsoen rond het gebouw met toegangspaden. Blauw Zwart aldus spr. heeft met dit gebouw haar geldmiddelen uitgeput. Het allerlaatste geld, een bedrag van 1500.dat voor dit doel beschikbaar kon worden gesteld, moest worden gebruikt voor de aan leg van waterleiding. Op de vertegen woordigers van het gemeentebestuur deed spr. een beroep op medewerking voor de aanleg van een electriciteits- leiding naar het gebouw. Het geld, dat daarvoor nodig is, bezit Blauw Zwart niet meer. Er volgden na dit dankwoord nog diverse sprekers. Pastoor Buys sprak er zijn vreugde over uit, dat Blauw Zwart zulk een belangrijke rol speelt als buitenkerkelijke jeugdorganisa tie. De pastoor zeide te hopen, dat de opening van dit clubgebouw het be gin zal mogen betekenen van een hernieuwd bloeitijdperk voor Blauw Zwart. Kapelaan C. Hageman sprak over de ideële doelstelling van een R.K. sportvereniging en zag in het nieuwe gebouw een belangrijk hulp middel om de jeugd te bereiken en te ontmoeten. De heer Questroo wenste namens de K.N.V.B. Blauw Zwart geluk. De heer E. C. A. Rijp- stra deed hetzelfde namens het Was senaars Sportcontact en namens De Kieviten, die de buren zijn van Blauw Zwart. De heer G. Looyenstein, voor zitter van de Supportersvereniging, bood een fraai kruisbeeld aan, en ver tegenwoordigers van het Leidse Lug- dui.um en van Wilhelmus t- Voor burg, lieten hun gelukwensen even eens vergezeld gaan van een ge schenk. Mr. Vermeulen sprak een passend slotwoord van dit officiële gedeelte en nadat aan de aanwezigen gelegenheid gegeven was, hun' geluk wensen te bezegelen met een welko me dronk, werd de vriendschappelijke wedstrijd Blauw ZwartLugdunum gespeeld, die met 71 door de thuis club gewonnen werd. Vergadering Katholieke Volkspar tij. De afdeling Wassenaar van de Katholieke Volkspartij belegt heden, Dinsdagavond 8 uur in Het Wapen van Leiden (Langstraat 56) een open bare vergadering, waarop als spreker zal optreden de heer M. P. A. Meis sen, burgemeester van Wateringen, De R.K. Oratoriumvereniging „Stella Maris" onder leiding van de heer Q. H. J. Calis verleent medewerking. Er zal gelegenheid gegeven worden tot het stellen van vragen. Jongen verdronken Gistermiddag am half drie is de 15-jarige P. K. uit Den Haag bij het zwemmen in de Zijlwatering verdron ken. De jongen maakte deel uit van een padvindersgroep, die in Wasse naar kampeerde. Door de Directie der N.V. Tres long is de verlichtingsapparatuur der Flora-tentoonstelling aangekocht. De verlichting zal in de Domonstratietuin worden aangebracht. De mooiste ver lichting is die van de z.g. tulpen, die het terrein» voor de klokketoren in Groenendaal zo sprookjesachtig heb- verlichting zal in de Demonstratietuin tuin de gehele zomer in bloemen pracht blijft zal door de mooie ver lichting de tuin ook bij avond vele bezoekers trekken. KATWIJK MUZIEKSUCCES. Op het bondsconcours van Chr. Harmonie- en Fanfare Gezelschap pen op 2e Pinksterdag in de Kurzaal te Scheveningen gehouden behaalde in de le afdeling UNI uit Katwijk a. Zee een 2e prijs met 270 pnt. KATWIJK AAN DEN RIJN De dame in de auto G.Z. 12657 uit Amsterdam had van haar mannelijke reisgenoot permissie om de auto te besturen. Zij had nog geen rijbewijs en och, het zou toch zo gemakkelijk zijn, als ook zij de rijkunst machtig was. Nu is 2de Pinksterdag niet de juiste dag om te leren rijden, en ze ker niet bij het kruispunt Rijnstraat van Egmondstraat, waar al zoveel botsingen hebben plaats gehad. Ge volg was, dat de dame op zeker ogen blik haar zelf, doch ook het stuur niet meester was en inplaats van de rijweg, het brede trottoir opreed waar ook een fietser, die voor haar experimenten reeds op het trottoir gevlucht was, verbleef. Geen onge luk of er is geluk bij, want de fiet ser kwam ongedeerd te voorschijn en de fiets was voor 100% gekraakt En tot overmaat van ramp konden de trams LeidenKatwijk niet passeren, omdat eerst de politie het geval b1 schreven moest hebben. Dit duurde bijna 3 kwartier, zodat de tram dienst flink in wanorde was geraakt. En dat op zo'n drukke dag en zo'n spits uur! Maar, er had geen bloed ge vloeid en dat was weer een geluk! Vannacht zijn voor de laatste keer de schijnwerpers gedoofd op de vlag gende Ioggervloot en al heel vroeg op deze Dinsdagochtend rolden de groene bussen uit Katwijk de ha venkade op met de bemanningen van de bijna veertig loggers, die om acht uur uit IJmuiden zouden vertrekken. Op de kop van de haven en langs de Tegeltjesmarkt verzamelden zich de duizenden, die dit fleurige ver trek elk jaar, voorafgaand aan de spanning van de haring jacht, on danks het vroege uur niet willen missen. En met een ferme stoot op de fluit heeft zich dan ook vanmorgen weer de eerste logger losgemaakt van de kant. waar hij drie dagen lang te pronk heeft gelegen, snel gevolgd door een tweede en een der de, die de nauwe havenmond in de ganzenmars doorkoersten. Katwijkers zonder haven, maar met IJmuiden als vertrouwde uitvalspoort. Met de reepschietertjes en af houwers in het want en op de stuurhuizen, zwaaiend als bezeten naar de drommen langs het kantje, met de motoren puffend en hetschroefwater schuimend tus sen de pieren is de nog vlaggende stoet uitgevaren. De visserij-kruiser het fregat „Jan van Brakel" voer dit jaar mee tot het scheiden van de kust en even buiten de pieren hebben de sterke loggers hun zwakkere broeders al op sleeptouw genomen om te zamen op te trekken: koers Noord-West, naar de haringgrónden tussen Schotland en Denemarken, Dat bosbrand een gevaar vormt waaraan zelfs treinreizigers moeten denken werd Zondag gedemon streerd, toen de Overveense brand weer moest uitrukken wegens een achteloos uit de trein geworpen si garettenpeuk, die brand veroorzaakte langs de baan OverveenZandvoort. Door een botsing op een driewie- lige bakfiets, welke hij achterop reeds, is de 33-jarige J. d. G. uit Me- öemblik onder de gemeente Blokker Zaterdagavond gevallen er. aan zijn wonden in het ziekenhuis te Hoorn overleden. Bloedproeven wijzen erop, dat hij onder de invloed was van alcohol. Met een motorfiets waarop zich ook zijn vader bevond, reeds Zater dagavond onder de gemeente Hoorn, de Amsterdamse kolenhandelaar J. M. op een stilstaande onverlichte wa gen. Beiden werden ernstig gewond. Op de muziekfeesten te 's Her togenbosch is ter nagedachtenis van de bekende Maecenas Herman van Eerenbeemt een fonteinbeeld onthuld, ontworpen door de Amsterdamse beeldhouwer Jaques van Rhijn. Een uitzonderlijke drukte heers te Zondag maar vooral Maandag op de boulevard en het strand te Sche veningen. De talrijke buitenlanders hadden vooral belangstelling voor de gepavoiseerde vloot in de haven. Op het luchtvaartterrein Zuid- Limburg zal vahaf 1 Juni aanstaan de een der banen over een lengte" van 1280 meter weer bruikbaar zijn voor luchtvaartuigen'. waar de allereerste vette „groene" haring in het midden van deze week in de vleet kan zwemmen en dan Vrijdag naar de wal gejaagd kan worden. Van de 36 Katwijkse, 3 IJmuiden- se en 2 Scheveningse loggers, die dit jaar uit IJmuiden vertrekken zijn officieus de volgende schepen als „jagers" aangewezen: IJm. 75, Kw 129, Kw 15, Kw 38 en Kw 78. Bovendien blijft het nog altijd mogelijk, dat een schip, dat de eer ste nacht een grote vangst binnen haalt er tussenuit trekt en op eigen gelegenheid gaat jagen: De „kant" hoopt er zo'n beetje op. omdat dit de spanning er in houdt. DE KWAKEL NTEUAVE TULP. Het is de heer J. C. Zeldethuis, Ringdijk 9. gelukt na 17 jaar experi menteren een nieuwe tulp te kwe ken, welke onder de naam Burge meester Koot-tulp het certificaat heeft verkregen van de binnen- en buitenlandse handel. De Kon. Ned. Vereniging vóór Bloembollencultuur heeft deze tulp, waarvoor reeds een hoge prijs i: geboden, goedge keurd. Geboren: Johanna Elisabeth Maria d. v. P. C. Vermeij en M. Smits. Johanna Elisabeth d. v. H. W. Krajenbrink en D. E. Fassler. Al- phonsus Johannes Maria z .v. A. Stolwijk en W. A. E. Onderwater. Wilhelmus Franciscus Maria z. v. M. J. Woerden en R. G. M. van Vliet. Overleden: Martnus Hermanus Hartsink 40 jaar echtgenoot van C. H. Daalhuizen. LISSE GROOTSE PROPAGANDA-AVOND VAN DE K. V. P. Met de voltallige K. V. P.-fractie van de gemeenteraad in haar mid den, hield de kiesvereniging, afd. Engel, in het parochiehuis aan de Beekbrug een vergadering, waarvan de bezoekers wel als overtuigde pro pagandisten moesten terugkeren. De voorz., de heer P. Oosterveer, opende de vergadering met een har telijk woord van welkom aan allen, in het bijzonder aan de lijsttrekker, en spreker van deze avond, de heer J. P. Konings. Na goedkeuring der notulen van de secretaris, de heer B. Meeuwissen, dankte de heer Oosterveer de be stuursleden voor hun intense activi teit, waardoor in enkele weken het ledental van 251 tot 387 gestegen was. Vervolgens werd het misverstand van enkele leden opgehelderd, dat ontstaan was bij de groslijststemming door een abusievelijk gedrukt hoofd en ondertekening van de circulaire ter aanbeveling van de keuze van de heer W. van Dijk, hetgeen enige dei ning teweeg gebracht had. Daarna kreeg de heer J. P. de Ko ning het woord, die rustig en over tuigend antwoord gaf op de vraag, waarom wij, katholieken, onze stem op de K.V.P. moeten uitbrengen. Wij, katholieken, aldus de spreker, heb ben weinig belangstelling voor de po litiek, maar bemoeien wij ons er niet mee, dan zal zij zich met ons be moeien. Wij stemmen op personen, die onze beginselen dragen en ervopr op de bres staan. Het verlaten van de eigen partij is een bewijs van e«n ontstellend tekort aan inzicht van het hedendaags gebeuren. Gaat de af braak van de eenheid, zooals wij die zagen bij de Tweede Kamerverkie zing, door, dan zal de erfenis van onze voorvechters Dr. Schacpman, Ariëns, e. a. weldra verloren gaan. Neutraliteit is niet mogelijk, de maat schappij splitst zich steeds meer in twee grote kampen vóór en tegen Christus. Alleen door onze eenheid zal 'n Christelijke maatschappij ver zekerd zijn. In de gemeentepolitiek ging de heer de Koning het beleid der fractie na en wees op de prachtige successen o.a. inzake woningbouw, en onderwijs waarmee Lisse veel gemeenten tot voorbeeld strekken kan. In de rondvraag, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt, kregen de vragenstellers een volkomen bevre digend antwoord. Concours-Hippique. Op Zater dag 27 Juni a.s. in de namiddag zal in het gemeentelijk sportpark we derom een concours-hippique wor den gehouden. Voor dit doel is er een ere-comité en een uitvoerend comité gevormd in samenwerking met de stichting Sportpark te Lisse. Het concours zal gegeven worden onder auspiciën van de harddraverij- vereniging Lisse en omstreken, aan gezien dit de enige aangesloten ver eniging is, welke dit cnocours kan houden. Het gaat evenwel geheel buiten de kas der harddraverij vereniging om, zodat ook de leden van de bovenver melde vereniging geen vrije toegang zullen hebben. Naar wij vernemen zal er weer een prachtig en aantrekkelijk program ma worden samengesteld en uitge voerd, zodat het weer een mooie en sportieve middag kan worden. Het sportpark eigent zich bijzonder voor een hippisch festijn en het is te ver wachten, dat een zeer groot aantal bezoekers dit festijn zal bijwonen. Het programma zal nader bekend worden gemaakt. NOORDWIJK DE KAMPEERKWESTIE. De politie heeft Zaterdagavond weer een inval gedaan in het kam- peer-kamp „Moeder Koomen", om het terrein, dat niet van een volledige vergunning is voorzien, te ontruimen. Na tussenkomst van de raadsman, mr. Schaper werd een regeling ge troffen, dat de aanwezige kampeer ders in het hoofdgebouw konden blij ven overnachten. Zij mochten niet in hun tenten blijven. De komst der politie verwekte hevige consternatie. De politie blijft bij het kamp surveil leren). RIJNSBURG Paardenmarkt. Geen of wel paarden, maar markt zal er Donder dag zijn. Zonder paardenmarkt het verdere gedeelte van het jaar in te gaan is bij rasechte Rijnburgers uit gesloten. Maar die tien paarden of meger (niet minder) aanvoert krijgt van de paardenmarktcommissie f 100, de tweede grootste aanvoerder 50 en de derde 25.—, plus dat nog prij zen verloot worden. Dus nemen we bij \*»rbaat aan dat er paarden zijn! Ter verdere aanvulling zijn er sport- f eesten, ijsco- en paling wagens en nog meer amusement. Ten slotte is er een muzikale omlijsting door de muziekvereniging „Wilhelmina" en om het spul te vervolmaken is er ook het Leidse Glippertje. Wat er wel ontbreekt dat zijn de Rijnsburgse aardbeien, want die kunnen voorna melijk door de erge droogte, nog niet geoogst worden. Dan maar aardbeien uit Roelofarendsveen. SASSENHEIM Succes voor „Adest Musica". Op het muziekconcours te Schiedam be haalde de drumband een eerste prijs met lof der jury. Totaal kregen zij 120 punten, het hoogste aantal dat bereikt kan worden. A.s. Zondag zal ook de harmonie voor het eerst uit komen in de 4e afdeling. WARMOND BRAND AAN DE SPOORDIJK. Door onbekende oorzaak, geraakte 2e Pinksterdag omstreeks het mid daguur, de berm van de spoordijk, nabij het station, in brand. Het vuur jvond in het droge gras gretig voed sel, terwijl een flinke rookontwikke ling ontstond. De brandweer werd gealarmeerd, die binnen enkele mi nuten present was. Na een half uur blusseni was het vuur bedwongen. VOORSCHOTEN AGENDA GEMEENTERAAD. Vrijdagavond om 8 uur komt de fraad van Voorschoten bijeen voor een openbare vergadering. Op de agenda, die behandeld zal worden, komen de navolgende onderwerpen voor. Wijziging Winkelsluitingsveror dening. Brandverzekering voor 15 jaar voor verschillende gemeente eigendommen. Toetreding van de ge meente tot de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandsche Gemeenten en tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal dezer kas met 18 aandelen van 250.Afkopen van pacht op gronden in de Oranjepolder, benodigd crediet 7.049.Verlenging van de bestaande regeling inzake aanstelling en subsidiëring van sociale werk sters. Beschikbaarstellen van crediet van 6.976.17 aan de daarvoor in aanmerking komende eigenaren van de met toepassing van de Premiere geling Woningverbetering verbeterde woningen. De aanslag van een voet pad langs de Rijndijk en het benodig de ci-ediet 33.500en tenslotte de aanschaffing van een toga voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. VOETPAD RIJNDIJK. In de a.s. gemeenteraad komen B. en W. met het voorstel tot aanleg van een voetpad langs de Rijndijk, dat zich aal uitstrekken vanaf de Haagse LEIMUIDEN Pastoor Speet gaat rusten Over enkele maanden zal pastoor J. L. Speet gaan rusten. De herder van de St. Jansparochie was de laat ste jaren regelmatig onder dokters behandeling. De eerste Pinksterdag heeft dc pastoor zelf nog de Plech tige H. Mis opgedragen, maar die dag liet hij bekend maken dat de ge neesheren hem uitdrukkelijk gead viseerd hebben aan de Bisschop enje- ritaat aan te vragen. Schouw tot dc spoorweg overgang „De Vink". De bewoners van de Rijn dijk zullen dit voorstel wel toejui chen. Zij hebben hier meerdere ma len op aangedrongen en uit de raad zijn daartoe verschillende keren stemmen gekomen. Omdat de Rijn dijk een Rij les weg is, is voor de tot standkoming van een behoorlijk voet pad langs dezé weg ook bij het Rijk aangeklopt. Het Rijk is op aanvraag daartoe niet royaal voor de dag ge komen. Een bijdrage van f 1000. kan worden verleend. Er is nog na gedacht over een gesloten wegdek dan wel over een pad met trottoir- tegels. Dit laatste krijgt de voorkeur, gezien het feit, dat zich ter plaatse leidingen voor gas, water en electri- citeit en telefoon bevinden, waardoor het wegdek bij nieuwe aansluitingen of reparaties regelmatig opengebro ken zal moeten worden. De kosten voor een pad met trottoirtegels en opsluitbanden worden begroot op 34.500.—. Rekening houdende met de Rijksbijdrage blijft over een be drag groot 33.500.dat ten laste van de gemeente komt. Indien de raad met dit voorstel accoord gaat zal het gedeelte tussen de Haagsche Schouw en de Wibebrug openbaar worden aanbesteed. Het overige ge deelte moet wachten totdat de twee voor afbraak bestemde huizen zullen zijn opgeruimd en bepaalde werken door der Rijkswaterstaat zullen zijn uitgevoerd. Toga voor de Ambtenaar Burgerlijke Stand. B. en W. stellen de raad voor om over te gaan tot de aanschaffing van. een toga voor de ambtenaar van de Burgerlijke Stand. De toga is ver vaardigd van fijne zwarte drapé, van voren, op de rug en mouwen bewerkt met zwart fluweel, afgezet met een smal goud koord, terwijl de zwart fluwelen stroken op borsthoogte zijn voorzien van het gemeentewapen. B. en W. motiveren de aanschaffing om verschillende redenen. Het is uit een oogpunt van gemeentelijke represents tie gewenst, dat de huwelijksvoltrek kingen zoveel mogelijk geschieden door de burgemeester, dat dit slechts bij hoge uitzondering geschiedt, vindt zijn oorzaak in het feit, dat het de corum van een huwelijksplechtigheid nu eenmaal eist, dat de Ambtenaar van de Burgerlijke Stand zich in een daarvoor passende kleedij steekt het welk in de praktijk heel moeilijk te verwezenlijken valt. Voorts is het, vooral voor bruidsparen, wier huwe lijk niet kerkelijk wordt ingezegend van bijzondere betekenis, dat de hu welijksvoltrekking inderdaad een plechtigheid vormt. In de praktijk is gebleken, dat dit door beti'okkcnen meestal op prijs wordt gesteld. Een stijlvol decorum kan bovendien opwekken tot bezin ning op de ernst en het gewicht van het huwelijk. Burgemeester heeft zich voorts bereid verklaard dan zoveel mogelijk zelf de huwelijken te zullen voltrekken, terwijl bij ontstentenis vande burgemeester, de gemeente secretaris deze taak zal overnemen. Voor aanschaffing van de toga stellen B. en W. voor een crediet van 350. beschikbaar te stellen. AANSTELLING SOCIALE WERKSTERS. In Febr. 1952 besloot de raad voor lopig voor de tijd van 1 jaar de func tie van een sociale werkster in te stellen, alsmede voor ten hoogste 1 jaar aan de instellingen van welda digheid, welke tot aanstelling van een sociale werkster overgaan een subsidie te verstrekken van 50 pet. in de kosten van de werkelijk ver schuldigde wedden. Met ingang van 31 Maart 1952 heeft het R. K. Par. Armbestuur mej. E. A. P. Jansen aan gesteld, terwijl op dezelfde dag van gemeentewege aanstelling plaats vond van mevr. M. GrootKingma. Voor beide dames gold een arbeidstijd van drie dagen per week. Uit de ervaring blijkt, dat deze werktijd te kort is. Veel werkzaamheden moesten in de avonduren geschieden. Van de zijde van het R. K. Armbestuur is mede gedeeld, dat de tot op heden gevolgde methode tot voller tevredenheid werkt. Zij geeft er echter de voor keur aan om met verlenging van de bestaande regeling over te gaan tot aanstelling van een sociaal werkster gedurende een volle week. Bij ge combineerd' schrijven van de Kerke- raad (Diaconie) der N. H. Gemeente van Voorschoten en Veur en van de Diaconie der Ger. Kerk te Voorscho ten werd bericht, dat in gezamenlijk overleg met een proeftijd van 1 jaar tot aanstelling van een scoiaal werk ster zal worden overgegaan. Hierbij is eveneens uitgegaan van een werktijd van een volle weck. B. en W. geven er na rijp beraad de voorkeur aan de bestaande regeling wederom voor een jaar te verlengen en daaraan uitbrei ding te geven, dat ook ten opzichte van de beide Diaconiën een zelfde ge dragslijn wordt gevolgd als met het R. K. Armbestuur het geval is. De nieuwe toestand wordt dan als volgt: 1 sociaal werkster, aangesteld door de beide Diaconiën gedurende 1 volle week en 1 sociaal werkster, recht streeks aangesteld door de gemeente gedurende 3 dagen per week. B. en W. zijn van mening dat aldus een bevredigende oplossing wordt ver kregen. VINDT U 00K DAT ONZE JEUGD RECHT HEEFT OP BEH00RUJKE SPEELTERREINEN ?i Aetherklanken f WOENSDAG. 'l- N. T. S. (gez. programma). pl.m. 19.30 Gemeenteraadsverkie zingen. HILVERSUM I, 4.02 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 3.00 Nieuws en weerbericht. 8.15 Gra mofoonmuziek, 9.00 voor de zieken. 9.39 voor de Vrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gramofoonmuziek, 10.30 Morgendienst. 11.00 Radio Philh. ork. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingcn. 12.33 Amuse mentsmuziek. 12.59 Klokgelui, 13.00 Nieuwsbericnten. 13.15 Met PTT op pad 13.20 Gramofoonmuziek 13.35 en 13.50 Idem. 15.30 Cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militair vraaggesprek. 18.00 Gramo foonmuziek. 18.15 Geestelijk lied. 18.30 R. V. U.: Dr. A. Polak: „Nieuwe aspecten in de medische wetenschap" 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Eoekbespreking. 19.25 Gramofoon muziek; 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Gramofoonmuziek. 20.00 Radiokrant 20.20 Verkiezingsuitslagen en gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-bericht, 23.1524.00 Verkie zingsuitslagen en gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuiek. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek 8.50 voor de huisvrouw. 9.00 Gramo foonmuziek. VPRO: 10.00 Boekbe spreking. 10.05 Morgenwijding VARA 10.20 voor de vrouw. 11.00 Gramo foonmuziek. 12.00 Accordeonorkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelin- gen. 12.33 voor het Platteland, 12.38 lichte muziek. 13.00 Nieuwsberichten. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13,20 Dansmuziek. 13.50 Gramofoonmuziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Omroeporkest. 15.00 voor de kinderen. 15.30 Hoorspel voor de jeugd. 16.00 Pianovoordracht. 16.10 voor de jeugd. 16.45 voor de zieken. 17.15 Gramofoonmuziek. 17.30 Orgel spel. 17.50 Regeringsuitzending. H.M. Laupman. „Nieuw Guinea in de zeevaarthistorie". 13.00 Nieuws en comm. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Lich te muziek. 19.00 Verkiezingsuitslagen. VPRO: 19.30 voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuwsberichten. 20.05 Verkie zingsuitslagen en gramofoonmuziek. 23.00 Nieuwsberichten. 12.15 Sociaal nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Ver kiezingsuitslagen. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 26 Mei. Kaas. Aanvoer 105 partijen. Prijzen: 1ste soort 2.082.15, 2e soort 2.02 2.07. zware soort 2.20, extra soort 2.30 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 26 Mei. Vee. Aanvoer 4747 stuks totaal, waarvan 1100 vette koeien, 667 (278) gebruiks- vee, 130 vette kalveren, 93 (63) gras- kalveren, 1234 nuchtere kalveren 621 varkens, 249 biggen, 90 paarden, 50 schapen, 434 lammeren, 29 bokken of geiten. Notering: vette koeien 2.84—3.00, 2 70—2.80. f 2.20—2.40, vette kalveren 2.752.85. 2.60 2.70, 2.302.40 per kg. levend ge wicht; graskalveren 370—300225, nuchtere kalveren f 474239, var kens 1.86. 1.83 en 1.80 per kg. levend gewicht; biggen 5040—35, slachtpaarden 1.90, 1.80 en f 1.70 per kg. levend gewicht; schapen 125 10090, lammeren f 1009070, zuiglammeren 545040, kalf- en melkkoeien f 1175975840; vare koeien 750680620; vaarzen ƒ850 750650, pinken f 550500370 per stuk. Vette koeien aanvoer groter, handel kalm, prijzen vooral niet ho ger, prima's boven notering; vette kalveren, aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen onveranderd, graskalveren aanvoer minder, handel stil, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren aanvoer kleiner, handel le vendig. prijshoudend: varkens aan voer iets minder, handel redelijk, niet geheel prijshoudend; biggen aanvoer matig, handel lui, prijzen onveran derd; slachtpaarden aanvoer even korter, handel stroef, prijzen 1ste kwal. iets stijver verder als vorige week; schapen en lammeren aanvoer minder, handel kalm, prijshoudend; zuiglammeren aanvoer tamelijk, han del goed, prijzen iets stijver; kalf- en melkkoeien aanvoer even kleiner, handel stil, prijzen constant; vare koeien aanvoer matig, handel traag, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel flauw prijzen stabiel, t.b.c.-vrij aanvoer even minder, handel kalm, prijzen stabiel.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 3