Nieuwe (en laatste?) concessies te Fanmoendjon De Franse kabinetscrisis nog onopgelost TURIJNSE TORENSPITS KWAM OMLAAG DE SURPLUSHEFFING VOOR HYACINTHEN „Juliana" uit Stompwijk leverde pracht prestatie in Schiedam Bossche K. A. B. in 't goud DINSDAG 26 MEI 1953 DE WEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Weer 'n week uitstel Na een verdaging van een week zijn Maandagmorgen de wapenstil standsbesprekingen in Panmoend- jon hervat. Zij werden gekenmerkt door de zorgvuldigste geheimhou ding. Opvallend was, dat de afge vaardigde van Zuid-Korea, die tot nu toe elke onderhandeling had ge volgd, afwezig was. Dit wordt uit gelegd als een weigering de nieuwe geallieerde voorstellen te aanvaar den en als een boycot van de con ferentie. Volgens gewoonlijk betrouwbare bronnen is er namelijk een ernstige crisis ingetreden in de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Zuid- Korea. In een onderhoud met gene raal Clark zou president Syngman Rhee hebben geweigerd in een wa penstilstand toe te stemmen indien de eenheid van heel Korea niet werd hersteld. President Rhee verklaarde, dat Zuid-Korea desnoods alleen ver der zou vechten als de communisten en de UNO-strijdkrachten een wa penstilstand tekenden, die niet aan de Zuidkoreaanse eisen tegemoet zou komen. Nieuwe voorstellen Het is ondanks de geheimhouding to goed als zeker, dat de geallieer den met een nieuw plan voor de kwestie der krijgsgevangenen zijn gekomen, dat belangrijke concessies a'fen de communisten inhoudt. James Reston, de voornaamste di plomatieke medewerker van de „New York Times", schreef, dat de ver bondenen over vijf punten overeen stemming hadden bereikt, die als basis voor nieuwe voorstellen moe ten dienen. Deze punten zijn: 1. De krijgsgevangenen zullen in geen geval tot terugkeer mogen worden gedwongen. 2. Er zullen gedurende een na het bestand te houden conferentie geen krijgsgevangenen voor onbepaalde tijd in gevangenschap mogen wor den gehouden. 3. Aan vertegenwoordigers der Chinese en Noordkoreaanse commu nisten zal worden toegestaan hun krijgsgevangenen in geallieerde kam pen te bezoeken, doch dit slechts onder toezicht om intimidatiepogin gen te verhinderen. 4. Onder toezicht van Poolse, Tsjechoslowaakse, Zweedse en Zwit serse waarnemers zullen Indiase militairen de kampen bewaken. 5. De wijze, waarop voorgaande punten ten uitvoer worden gelegd, moet zo geregeld worden, dat de mogelijkheid van geschillen in de neutrale commissie wordt uitgescha keld. Dit schijnt het laatste geallieerde aanbod te zijn. Althans senator John Sparkman, lid van de subcom missie voor het Verre Oosten van de Amerikaanse Senaat, verklaarde, dat de UNO weldra de bestandsbespre kingen zou afbreken, indien haar volgende plan (dit zou dan dit voor stel zijn) niet werd aanvaard. De onderhandelingen bevonden zich volgens hem „op het punt van af breken". De delegaties zullen Maandag a.s., Juni, weer bijeenkomen. De erkenning van Peking De Canadese minister van buiten landse zaken, Lester Pearson, heeft in een toespraak te Eugene, in de Canadese staat Oregon, verklaard, dat Canada zal overwegen de rege ring te Peking te erkennen, .indien een eervolle regeling van de Kore aanse oorlog wordt bereikt cn de Chinezen uit Korea wegtrekken". Daar ging de eerste atoomgranaat „Atomie Annie", het atoomkanon, waarmede bij Las Vegas, in de Ame rikaanse staat Nevada, proeven wor den genomen, heeft zijn eerste atoom- granaat afgevuurd. Het kanon werd van een afstand van 15 kilometer op electrische wijze bediend. Vijf minu ten na het schot kon men de wolk waarnemen. Deze had echter niet de paddenstoelvorm. Zondag zag het er naar uit, dat de proefneming afgelast zou moeten worden wegens ongunstig weer. De wind draaide echter en zo kon deze belangrijke proefneming doorgaan. De atoomgranaat werd door een ploeg van negen man in het kanon ge bracht. De mannen trokken zich daar na terug. Als doel had men op 10 kilometer afstand een bosje van ongeveer 50 bomen gekozen, waarin een diesel locomotief, tanks, vliegtuigen en al lerlei militaire goederen, met inbegrip van kleding en tenten stonden op gesteld. Ook muizen, konijnen en varkens waren aan de proef onder worpen. Het Amerikaanse leger is van plan ondergrondse installaties voor het af schieten van geleide projectielen aan te leggen bij de grote steden in de V.S., ten einde deze te beschermen tegen luchtaanvallen, aldus verluidt te Washington. Moskou wil geen conferentie over Oostenrijk Rusland heeft de uitnodiging der Westelijke mogendheden om deel te nemen aan een viermogendheden- conferentie inzake het Oostenrijkse verdrag op Woensdag verworpen. Radio Moskou meldt, dat de Sowjet Russische ambassadeur te Londen, Jacob Malik, de Britse regering heeft medegedeeld, dat er „geen reden be staat voor de hoop, dat een nieuwe bespreking van het opstellen van een vredesverdrag met Oostenrijk gun stiger resultaten zou opleveren dan de vroegere beraadslagingen". Malik doelde hierbij op de bijeenkomst van de plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken, die Groot- Brittannië, Frankrijk en de Verenig de Staten, tezamen met de Sowjet- Unie, Woensdag a.s. te Londen had den willen houden. Malik heeft voorgesteld dat „de aangelegenheid van het sluiten van een Oostenrijks vredesverdrag via de normale diplomatieke kanalen zal worden behandeld". De een na de ander Frankrijk is nog steeds bezig te zoe ken naar een nieuwe kabinetsforma teur. André Diethelm, de leider der Gaullisten in de Nationale Vergade ring, en Guy Mollet, de leider der so cialisten, hebben reeds verzoeken van president Auriol, om een nieuwe re gering te vormen, afgewezen. De pre sident heeft zich daarop tot de 75-ja- rige ex-premier Paul Reynaud ge wend die tot de gematigde conserva tieven behoort. Mollet deelde de president mede, dat het merendeel der leden van de Nationale Vergadering niet bereid was het socialistische program te on derschrijven, dat voorziet in salaris verhoging, een prijsstop, belasting hervorming, een wapenstilstand in Indochina en een bijeenkomst van de „Grote Vier". De arbeidsvrede schijnt terug te ke ren. Alle Franse vakbonden van spoorwegarbeiders, met uitzondering vani die welke zijn aangesloten bij het Algemene Verbond van Vakver enigingen (CGT), dat onder commu nistische leiding staat, hebben beslo-, ten het aanbod van de minister van Vervoer tot loonsverhoging en een uitkering ineens, te aanvaarden. Voorwaarde is, dat de aangekondigde staking morgen, Woensdag, niet zal doorgaan. De CGT heeft besloten de algemene staking van 24 uur te hand haven. 113,9 MILLIOEN Van Vrijdag tot Zaterdagmiddag is de stand van het Nationale Ram penfonds niet één millioen gulden vooruit gegaan en bedroeg 113.9 mil lioen gulden. Deze grote stijging is vooral een gevolg van de stortingen door het „Netherlands floot relief Londen" met een bedrag van 80.000 pond en door de „Chaine d'honneur radio diffusion et televivion Frangaise" met een bedrag van 11 millioen francs. KATHOLIEKE ZORG VOOR INVALIDEN In de Sint Maartenskliniek te Nijmegen vergaderden Zaterdagmid dag afgevaardigden van vrijwel alle katholieke instellingen en organisa ties op het gebied van de zorg voor minder invaliden, onder praesidium van de heer H. M. L. Kerkhoffs, teneinde overleg te plegen over de oprichting van een R. K. Centrale voor zorg aan minder invaliden. De voorz. gaf een resume van de reeds gevoerde voorbesprekingen met voor aanstaande autoriteiten op het ge bied van de volksgezondheid. Dr. A. J. M. Cornelissen hield een inleiding over de principes, waarop de nieu we centrale gebouwd zal worden. Hij wees tevens op het nuttig effect van een dergelijke contact- en overleg- instantie. Het ligt in het voornemen binnen deze centrale drie secties in te richten, respectievelijk de zorg aan blinden, doven en slechthoren den en lichamelijk gebrekkigen' om vattend. COR HERMUS Cor Hermus, directeur van de to neelgroep „Comoedia", acteur, regis seur, toneelschrijver, is Zondag avond omstreeks elf uur in een rust huis te Amsterdam, waar hij reeds twee maanden wegen ziekte verbleef, overleden. De heer Hermus heeft de leeftijd van 63 jaar bereikt. ONDERHANDELINGEN C.A.O. BOUWBEDRIJF. Na jarenlange voorbereiding zul len, nog voor het einde van de maand, werkgevers- en werknemers organisaties uit het bouwbedrijf een begin maken met onderhandelingen over een nieuw af te sluiten collec tieve arbeidsovereenkomst. De raad van bestuur bouwbedrijf heeft zich voor het vaststellen van de datum in verbinding gesteld met de bedrijfs- unie. De laatste maal dat zulke onder handelingen over arbeidsvoorwaar den en lonen werden gehouden was in 1946. Toen kwamen partijen tot overeenstemming, doch het college van rijksbemiddelaars kon niet ac- coord gaan met de loonvoorstellen. Partijen verklaarden daarop toen dat zij ook geen C.A.O. wensen. Sinds dien is het idee gerijpt de algemene arbeidsvoorwaarden op te nemen in één zgn. mantel C.A.O. In de besprekingen zal, ter weder zijdse oriëntering, ook aandacht wor den gewijd aan de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Zoon doodde vader Gistermorgen heeft te Deventer de 41-jarige K. in de Dahliastraat zijn 73-jarige vader met een mes hevig verwond. De recherche liet op me disch advies de gewonde overbren gen naar het St. Geertruidengasthuis, waar het slachtoffer na een halfuur is overleden. De vader was weduw naar. De zoon, van wie wordt ver moed, dat hij in een vlaag van ver standverbijstering heeft gehandeld, is in bewaring gesteld. Door de bliksem getroffen Wind, regen en onweer hebben Italië Zaterdag zwaar geteisterd, het hevigst de stad Turijn, waar de spits van de 167 meter hoge „toren van Antonelli" door de bliksem werd ge troffen en naar beneden stortte. Ruim 400 ton aan puin kwam op straat terecht, maar vreemd genoeg werden wel twee personen getrof fen, maar slechts één van hen werd niet ernstig gewond. Een derde persoon evenwel, die het ongeluk zag gebeuren, kreeg een hartverlam ming en overleed ter plaatse. De prachtige spits met de reusach tige vergulde ster bekroonde één van de vreemdste gebouwen vani Italië. De architect en beeldhouwer Alessan- dxo Antonelli begon in 1863 aan deze toren een groot vierkant gebouw, dat eens als kerk en later als museum werd gebruikt en waarboven de hoogste koepel van Europa staat. De koepel werd nog eens door een spits bekroond. De toren was reeds tijdens de oor- »log beschadigd en men was bezig het [gebouw te versterken, De gemeente- [raad heeft intussen reeds besloten de [spits te herstellen. Voor dit doel heeft 'men reeds van president Einaudi een gift van 100.000 lire (600 gulden) ont vangen. De storm heeft vrijwel op het ge hele schiereiland gewoed, waarbij in totaal negen personen om het leven zijn gekomen. Turijn telde alleen reeds vijf doden en 200 gewonden; bomen vielen om, en muren stortten in, terwijl gehele stadswijken er uit zagen, of zij gebombardeerd wareni. BUS IN RAVIJN. In de buurt van Vaugneray bij Lyon is een Franse bus met 35 toe risten in een ravijn gestort, waar door 10 mensen om het leven zijn gekomen en de overigen werden ge wond. Het ongeluk had plaats op een bergachtig traject. De bus botste in een bocht tegen een telegraafpaal en sloeg toen over een laag muurtje in het 30 meter liepe ravijn. CHOLERA IN NOORD-INDIA Ten minste 58 personen zijn om gekomen als gevolg van een chole- ra-epidemie, die thans in delen van Noord-India heerst. In het district Locknow zijn op 200 gevallen ten minste 48 doden te betreuren. Met in 1952 ingevoerd systeem moet worden gebroken De afdeling bloembollenteelt van de Stichting voor de Landbouw heeft in zijn laatste vergadering de vraag onderzocht of het teeltrecht voor tul pen, narcissen en hyacinthen voor het komende seizoen moet worden uitgebreid. Na uitvoerige bespre king is de afdeling tot de conclusie gekomen, dat de thans bestaande vooruitzichten nog geen uitbreiding van de teelt rechtvaardigen. Op verzoek van het bedrijfschap voor sierteeltproducten heeft de af deling de vraag overwogen of jonge en beginnende kwekers bij even tuele uitbreiding van het teeltrecht extra moeten worden bedacht. Hoe wel deze gedachte bij de afdeling zeer veel sympathie ontmoette, meent zij dat er vel bezwaren aan verbonden zijn. De surplusheffing voor hyacinthen. De afdeling heeft zich nogmaals ernstig beraden over de surplushef fing voor hyacinthen, welke in 1952 is ingevoerd en welke gebaseerd is op een onderscheid tussen het „nut tig" en „onnuttig" areaal. De invoe ring van dit systeer/. heeft in de krin gen van de telers veel critiek ont moet. Om deze reder heeft de afde ling een ernstige studie van de voor- en nadelen gemaakt en heeft zij haar zienswijze hierover gewijzigd. De voornaamste bezwaren, welke in de practijk moeilijk kunnen worden ondervangen, zijn de volgende: 1. het staat in het geheel niet vast dat het surplus wordt veroorzaakt door diegene, die zijn areaal voor 100 pet. benut. Het kiezen van het assortiment speelt immers een grote, zo niet de grootste rol bij het ver oorzaken van het surplus. 2. Iedereen heeft de mogelijkheid zich te vrij waren tegen de extra-zware sur plusheffing welke drukt op het on nuttig areaal, door teeltrecht bij te kopen. Dit laatste veroorzaakt een ongezonde stijging van de prijs voor het teeltrecht met alle nadelen van dien. De afdeling is van mening, dat de voordelen van het systeem niet op wegen tegen de nadelen. Eén van de voordelen kan zijn, de mogelijkheid van vrijwillige inkrimping van het areaal, doch wanneer het areaal te groot is zal naar de mening van de afdeling een oplossing moeten wor den gevonden niet door vrijwillige maar door gedwongen inkrimping. Om deze reden meent de afdeling dat het in 1952 ingevoerde systeem zal moeten worden afgeschaft en dat het het beste is de surplus-heffing voor de hyacinthen op dezelfde wij ze te doen geschieden als voor de andere bollen. DORPSRUZIE OP DE VELUWE. Sinds vele eeuwen bestaat er een soort rivaliteit tussen de Veluwse d/orpen onderling. De „veldslagen" tussen Nunspeet en Elburg van vijf tig jaar geleden, zullen velen zich nog herinntren. Ook tussen Elspeet en Uddel heeft het nooit geboterd. De laatste maanden bestond er tus sen de jongeren van die dorpen weer een zekere spanning, die zich thans h.oft ontladen in een vecht partij. De in Elspeet woonachtige T., die in Uddel zijn grootvader een be zoek wilde brengen, werd door drie opgeschoten jongens uit Uddel in de rug aangevallen en neergeslagen. Hij bleef op de weg liggen Een dok ter constateerde later enige gebro ken ribben. De drie daders werden door de politie des nachts van bed gelicht. BROMFIETSER GEDOOD. Gistermiddag omstreeks 2 uur is op de Lange Nieuwstraat in Velsen de 48-jarige S. Bruinink uit Krom menie, toen hij op zijn bromfiets rijdend geen voorrang gaf aan een lijnbus van de N.Z.H.V.M., door de bus aangereden. Hij werd zodanig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis aan een schedel- basisfractuur is overleden. KATHOLIEKE MUZIEKGEZELSCHAPPEN Onder ideale weersomstandigheden werd op 2e Pinksterdag in Schiedam het eerste gedeelte van het Muziek concours van de R.K. Bond van Mu ziekconcours van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland gehouden. Met dit Concours werd te vens het 60-jarig bestaan gevierd van het R.K. Harmonie-orkest „St. Am- brosius" te Schiedam. Om 12 uur kwamen in het Ge bouw van de K.A.B. de officiële per sonen en genodigden bijeen voor de opening. Aanwezig waren het Borvds- bestuur, het Bestuur van de jubile rende vereniging, leden van het Ere- Op Tweede Pinksterdag vierde de Bossche Diocesane Bond der K.A.B. te Tilburg, alwaar de hoofdzetel ge< vestigd is, zijn 50-jarig bestaan, ter wijl tevens het feit werd herdacht dat 25 jaar geleden de Kath. Arbei dersjeugdbeweging werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan werd des ochtens in de parochiekerk van de H. Anna een pontificale H. Mis opge dragen door mgr. W. P. A. M. Mut- saerts, bisschop van 's Hertogen bosch. Na afloop verenigden de genodig den van de K.A.B. zich in de bene denzaal van de Metropole-schouw- burg aan een koffietafel. Een wel komstwoord werd hier gesproken door de heer P. J. Vriens, bonds voorzitter, die hier in het bijzonder verwelkomde minister A. C. de Bruin en het gemeentebestuur van Tilburg. Verschillende sprekers voerden hier het woord, onder wie de burge meester van Tilburg mr, E. H. J. ba ron van Voorst, tot Voorst. De Bosscha diocesane bond, die het' voornemen heeft een rusthuis stichten voor zwakke kinderen an nex kapel, mocht voor de verwerke lijking van dit doel een aantal ge schenken in ontvangst nemen uit di verse gelederen der K.A.B. Namens het bestuur van het centraal zieken fonds van de K.A.B. werd een be- bedrag van 250.000 hiervoor ter be schikking gesteld door de directeur van dit fonds, de heer J. Hendriks. Ook andere instellingen van de K.A.B. werden door het bestuur van het ziekenfonds met royale giften bedacht. De bondsadviseur, rector' W. Bekkers deed mededeling dat het Lourdesfonds, onderafdeling van het centraal ziekenfonds 23 oud-gedien- den uit de K.A.B. verspreid over verschillende plaatsen van Noord Brabant en Gelderand een kosteloze reis naar Lourdes heeft aangebo den. Om half drie ving in de boven zaal van de Metropole-schouwburg de feestvergadering aan, welke o.m. werd bijgewoond mgr. P. M. Mut- saerts, minister C. de Bruin en prof. dr. J. E. de Quay, commissaris der koningin in Noord-Brabant. Ook mgr. Mutsaerts, m'inister D< Bruin en prof. dr. J. E. de Quay voerden het woord. De feestvergadering werd vocaal en muzikaal opgeluisterd door het Tilburgs-K.A.B-koor en het Tilburgs symphonie-orkest. POLITIEKE STUDIEDAGEN N.R.K.M. Op 28 en 29 Mei a.s. zal de Neder landse Katholieke Middenstandsbond in het Kurhaus te Scheveningen po litieke studiedagen houden in ver band met de huidige moeilijkheden en aarzelingen rond de katholieke politieke werkzaamheid de stijgende belangstelling en mogelijkheden voor de middenstand en de daaruit voort vloeiende verantwoordelijkheid. Het Tweede Kamerlid, de heer Fens zal spreken over „Nederland in de nieuwe wereld verhoudingen. Mi litaire taken en offers". Prof. Smeets houdt èen inleiding over „De belas tingen in het huidige tijdsbestek". De voorzitter van de Tweede Kamer Dr. Kortenhorst, spreekt over „Ka tholieke Staatkunde in Schaepmans tijd en nu" en de heer Mr. Bachg, Raad-Adviseur van de Ned. Kath. Middenstandsbond houdt een inlei ding over „Katholieke Staatspartij K.V.P. en Middenstand, in verleden, heden en toekomst. Maar hij had de Gouden Trom pet en die gaf toverkracht. He laas!. na zén dood is ziin mum- miekist, waar de Trompet op vast zat! tijdens een overstro ming van de Nut naar zee ge- dreven en nooit meer terug- Hoorhet arme schaapheu. ..Ja.. aard heeft noo alti/d d van een nachtegaal! y Edele Pharao Ik zat de Gouden Trompet vinden! Mijn neef,Prins La-Meting, is een hel derziende en zal mij he/pen! Comité en Uitv. Comité, Pater Rog mans geest. adv. van de K.A.B., de heren Jury-leden, e.a. De heer C. Meijer, voorz. van „St. Ambrosius", sprak een welkomst woord en deelde mede, dat Burgemeester Peek ver hinderd was het Concours officieel te openen. Daarom zou dit nu worden gedaan door de Bondsvoorzitter, de heer C. A. Vtolgering. Dez»e, het woord verkrijgend, feliciteerde na mens het bondsbestuur het jubile rend harmonie-orkest. Verder be sprak hij de waarde der muziek en haar beoefening. Ook de waarde van een concours voor de verenigingen besprak de voorz., om dan te beslui ten met de wens, dat ook dit concours een propaganda zal mogen zijn voor de goede muziekbeoefening. Hierna verklaarde hij het concours geopend. Prachtige gelegenheid. De ere-wijn werd rondgediend en men begaf zich naar de Plantage, waar het concours gehouden werd. Dit is een magnifieke gelegenheid voor het houden van het concours. Er bevind zich een prachtig muziek- podium overhuifd door een geweldig klankbord. De accoustiek was zeer goed. Er was gezorgd voor honderden stoelen, zodat ieder rustig zittend kon genieten van goede muziek, op een lommerijke plaats op deze zon overgoten lentedag. De beoordeling geschiedde volgens geheel nieuwe bepalingen, welke gel den voor alle bonden aangesloten bij de R.K. Federatie van Muz. Gez. in Nederland. In alle afdelingen moe ten minstens behaald worden voor een 3e prijs 192 punten, voor een tweede prijs 228 punten, voor een le prijs 264 punten, met promotie 300 punten en promotie cum laude 324 punten. De jury bestond uit de heren: Jhr. K. Pinkse kapelmeester, Am sterdamse Politie, H. M. Scheifer, Dir. R.K. Volksmuziekschool te Etten N.-B. en C. Peels, kapelmeester te Breda. Concertwedstrijd: 3e afd. Harmo nie „St. Jan" te Pijnakker. Deze ver- er.giging speelde het verplichte num mer vrij beschaafd doch met weinig nuances, het vrije nummer genoot een iets betere uitvoering, 272 pun ten le prijs. 2e Afd. Fanfare, „Arti et Religioni" te Langeraar. Van de vertolking der nummers door deze vereniging viel veel te genieten. Het was beschaafd en zeer muzikaal. De beloning kwam hiermede overeen: 316 punten, le prijs met promotie. le Afdeling Fanfare: Door Samen werking Sterk te Aarlanderveen. Het verplichte werk werd mooi begon nen maar niet zo goed volgehouden. Soms minder goede stemming. De uitvoering vani het vrije nummer was goed. Naar onze smaak beter dan het eerste, 275 punten, le prijs. le Afd. Harmonie: St. Anbrosius te Schiedam. Uitvoering iets minder als voorgaande vereniging. Eerste num mer wat moeilijk, tweede beter, 270Yz punten, le prijs. le Afd. Harmonie: St. Ambrosius te thel. Ook deze vereniging wist door een behoorlijke uitvoering een eer ste prijs in de wacht te slepen. 271 punten, le prijs. le Afd. Harmonie: Gloria in Ex- celsis Deo te Nootdorp. Deze was in de uitvoering niet zo gelukkig, ook geen fraaie klanken en toonvorming. 254 punten, 2e prijs. Stompwijkse prestatie. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Ju liana Stompwijk. Deze zeer kleine vereniging leverde wel een uitzon derlijk goede prestatie door met zo weinig leden deze vrij moeilijke mu ziek zo mooi uit te voeren. 327 pun ten, le prijs met promotie cum laude. Superieure afd. Harmonie: St. Mat thias te Warmond. Als voor deze ver eniging nog promotie mogelijk was geweest zou zij het toch nog behaald hebben ondanks het ongelofelijk moeilijke verplichte werk. De vertol king door St. Matthias was zo goed van beide nummers, dat men met 315 punten een eerste prijs behaalde. De concertwedstrijd was hiermede ten einde en volgde de mars wedstrijd. Hierin behaalde St. Radboud te Ke- thel met 111 punten le prijs en Glo ria in Excelsis Deo met 117 punten een le prijs. Tamboerwedstrijd: Adest Musica Sasscnheim 120 punten, le prijs. „Ar ti et Religioni" Langeraar 111 punten, le prijs. Tot besluit van deze eerste dag concerteerde St. Matthias uit War mond. En opnieuw kon men genieten van de prachtige kwaliteiten van de ze vereniging. Op deze prachtige len teavond in een rustige omgeving zon gen de merels in de avondschemering hun lied en prachtige harmonieklan ken vervulde de lucht. Een prachtig slot van deze geslaagde dag. A.s. Zon dag 31 Mei wordt het concours voort gezet. OEGSTGEEST AANGEREDEN DOOR BELGISCHE AUTC Op Eerste Pinksterdag had op de Rijnzichtweg tegenover de v. Assen- delftstraat een aanrijding plaats tus sen de motorrijder v. d. L. en een Belgische auto. v. d. L. werd van zijn motor geslingerd en bleef bewuste loos liggen. Per ziekenauto werd hij naar zijn woning vervoerd. Genees kundig onderzoek wees uit, dat v. d. L. een hersenschudding en hoofd wonde had bekomen. Hij had geen schuld aan deze botsing. Zwancn-zcsling geboren. Op Eerste Pinksterdag werd het zwanen paar in de vijver aan het Oranje park verblijd met de geboorte van een zesling. Begrijpelijkerwijze trok een en ander veel belangstel ling gedurende de Pinksterdagen.

Leidse Courant | 1953 | | pagina 2